Wethouder H. J. Roozen: VERSNELDE AANLEG WEG NAAR DE KAAGPOORT Gevaarlijk Oud-VGP’ers wegverkeer dag op reis in duingebied >03 Brief naar minister r Nieuwe naam VAKANTIEPLANNEN? I Autopolikliniek „DE SPAARNESTAD” nv Erkend elektrotechnisch test- en diagnose centrum Protest D’66/PPR tegen vervanging burgemeester IJMUIDER HARMONIE „Waar zijn de Hoogovens-miljoenen?” p Voetballen op het strand Vrolijk Damsterdam van „De Spil" Laat Uw wagen grondig controleren! i panty Waterloo-toernooi Luilak, slaapzak! I i 'g de ragfijne panty in de gele verpakking iH WOENSDAG 17 MEI 1972 (Van een onzer verslaggevers) Parkeerverboden Parkeergebied I a 52,50 i? iiiiiiiimniiiimiiiimiimiiiiiiii 'I voor een strandtoemooi van start waar- FRIESE VARKENMARKT 2-10 HAARLEM Telefoon: 023 - 31 04 40 - 31 04 41 s HEEMSKERK/BEVERWIJK In de commissie-hoofdwegen van de drie Umondgemeenten wordt bin nenkort een suggestie van de Heems kerkse wethouder H. J. Roozen be sproken. Wethouder Roozen lanceer de onlangs het idee, om de drie mil joen gulden, die Hoogovens indertijd beschikbaar heeft gesteld voor de ontsluiting van Wijk aan Zee, maar te besteden aan, in eerste instantie, grondaankopen, nodig om een begin te maken met de ontsluiting van de Kaagpoort. v.a. 72,50 25,50 85,00 v.a. 55,00 12,50 OCCASION KOPEN?? neem een AANKOOPKEURING jaren veertig, vijftig in één adem werd genoemd met destijdse favo rieten als Van Heel, Lagendaal, Bakhuis, Vente, Paauwe enzo- iimiiimiiiiiiniiiiiimiiiimiiimmmni A 1-ï Fïï Bh is i 1 I I ...r ij VWVMVWVW 90 de derde keer in IJmuiden unieke voetballer vanwege het feit dat hij zonder aardige „Mokumse’ ’tafreeltjes tot publiciteit hield hij de deur (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIES gespecialiseerd in remmen JAC. ZUURBIER, voorzitter. verfrissing. Ook het buurtcentrum De Mei in Indertijd bij een bank gestorte gelden lijn inmiddels via rente-bijschrijvingen tot ongeveer vier miljoen gulden gegroeid en met „dat geld is heel wat te doen,” aldus wethouder Roozen tijdens de weke lijkse persconferentie van het Heemskerk se college van burgemeester en wethou ders. De ontsluiting van de Kaagpoort zal. volgens de plannen, geschieden door de Plesmanweg vierbaans door te trekken, langs het Sportfondsenbad en Kuikensweg naarhet tracé van de westelijke rand weg in het duingebied en van daaruit naar de Kaagpoort. „Dat geld ligt maar ergens. Wil je iets doen voor dit deel van de IJmond dan zal je het geld moeten gebruiken en niet laten liggen,” zo zei de Heemskerkse wethouder. Als over een paar weken het zandrijden op de Strengweg is beëindigd zal de gemeente de borden laten plaatsen. Het is geen verplichting van de Hoogovenman- vrouw om de aangeduide weg te berijden. maar Heemskerk verzoekt alleen andere, wegen, te volgen. De gemeente wil dit parkeren in de havens nu gaan begeleiden door voor aan de oostzijde van de laan een parkeerver bod in te stellen. Eveneens een parkeerver bod wordt ingesteld voor één straatzijde op de Parallelweg aan de Luxemburglaan. gen. Het fractiebestuur verzoekt de minis ter bij de benoeming van een definitieve burgemeester rekening te willen houden met de wensen van de burgerij. Wij verzoeken u, in navolging van eer der gehouden raadplegingen, in ieder ge val eveneens de gemeenteraad van Velsen in de gelegenheid te stellen een advies te geven over de vervulling van deze burge meesters vacatur Velsen. Met gevoelens van hoogachting, namens D’66/PPR-fraktie Velsen, Voor de traditionele luilaknacht zijn in de gemeente Velsen weer talrijke evenementen georganiseerd- Van twaalf tot twee uur ’s nachts zal het duo Maria en Roberta uit Amster dam optreden. Het repertoire van deze twee bestaat uit ruim Dit toernooi is ook dit keer tot stand gekomen dankzij de sportieve samenwer king tussen verschillende strandpaviljoens. In totaal doen acht teams mee, die alle zijn samengesteld uit spelers van eerste en tweede elftallen van plaatselijke vereni gingen. Semi-profs mogen aan dit toernooi niet meedoen. voor van 50 50 50 50 75 50 95 75 90 In Laren werd deelgenomen aan het Festival georganiseerd in het kader van een feestweek. Op een speciaal terrein en met het decor van een middeleeuwse burcht als achtergrond gaf de IJmuider Harmonie een uitge breide show, waar het enthousiaste pu bliek alle waardering voor had. Zondag trok het gezelschap naar Lo- keren in Vlaanderen, waar de harmo nie een muzikale bijdrage leverde aan de feestelijke optocht van de Jaar- De IJmuider Harmonie is weer eens over de gemeentegrenzen getrokken en heeft de afgelopen twee weekends shows verzorgd in het Gooise schilder- dorp Laren en in het Vlaamse Loke- ren. Een mededeling voro alle ouders in Zee- en Duinwijk die betrokken zijn bij de peuterspeelzaal. Het secretariaat van de peuterspeelzaal is verplaatst naar Mevrouw van de Steen, Hercu lesstraat 40, IJmuiden. Telefoon 02550 - 12486. Volgens wethouder Roozen is Hoogo vens bereid de kosten te betalen van de aanleg van de weg van De Kaagpoort naar het tracé van de westelijke rand weg. „Dit alles vormt een punt van be spreking tijdens de eerstkomende vergade ring van de commissie hoofdwegen in de IJmond.” Tenslotte nog even dit: Er mag alleen gevoetbald worden op noploze trainings- schoenen. (Feyenoord), alsmede Diepenhorst en Van gebeuren, dat jaarlijks terugkeert onder Stoffelen (Ajax). grote belangstelling, toch wel de behoefte spreekt om in bepaalde delen van de Door het feit dat hij alleen voor VSV gemeente een buurthuis te hebben.Voor- dien had hij de wethouder van onderwijs, ■i ut? ouaercommissie van 3 hemschool gaat ’s morgens De deelnemende verenigingen zijn: F. C. Madretsch (Biel, Zwitserland), F. C. Rönneburg en H. T. B. (Harburg- Hamburg, Duitsland), Van Nispen (De Zilk), DIO (Haarlem), SVIJ, IJmuiden en Waterloo (IJmuiden). 3 De sociëteit De Ark aan het Kerk se plein in Velsen-Zuid is vanaf vrijdaga- I vond acht uur tot zaterdagmorgen vijf S uur geopend. Op het programma staat I Kavalkade. Tijdens de rondgang bege leidden de IJmuidenaren het charman te majorettenpeloton „Waalwijk”. Het optreden in Lokeren werd besloten met een show op het Marktplein. Op het programma van de IJmuider Harmonie staan nog enkele trips, naar Parijs en Beauvais in Frankrijk, Al- bergen in Oostenrijk en Scheveningen ter gelegenheid van Vlaggetjesdag. Bewoners van de Debora Bakelaan klaagden de laatste tijd veel over automo bilisten, die weigerden in de daarvoor geëigende parkeerhavens te parkeren. plaats hebben tussen de Nederlandse tafeltenniskampioen Bert van der Helm en Ed van den Berg. Na de uitreiking van de wisselbeker mag de winnaar van de compeitie uitkomen tegen Bert van der Helm. NEEM EEN VAKANTIEKEURING veiligheidsinspectie vermogenstest motortest snelheidsmetertest Aanstaande zaterdag starten ook en kele toernooien voor pupillen en junio ren. De aanvang is ’s morgens half tien, ’s middags om één uur. Na afloop spe len nog enkele jeugdelf tallen tegen Hansa 05 uit Hamburg, welke wedstrij den zullen worden voortgezet op eerste pinksterdag om 12.00 uur. Bij de opening van de entresols aan het Zeewijkplein enige tijd geleden stantte de Initiatiefgroep Zee- en Duin wijk een actie voor een naam voor deze ruimten. Tijdens de gehouden in formatiemarkt kwamen enkele sugges ties binnen. Niettemin wil men een ieder nog in de gelegenheid stellen ideëen in te leveren. Voor 26 mei aanstaande kan dit nog bij mevrouw Quartel, Schiplaan 3 in IJmuiden 10.000 km beurten - uitlijnen - balanceren afstellen meerdere carburateurs Inhoud: a) veiligheidsinspectie b) motortest, zonder corr. VEILIGHEIDSINSPECTIES ONDER AUSPICIËN EN CONTROLE VAN VEILIG VERKEER NEDERLAND Op tweede pinksterdag houdt de jeugdcommissie van de voetbalvereni ging Waterloo het Internationaal Juni oren Toernooi om de „Sara Kok-tro- fee”. Ije wedstrijden zullen worden gespeeld op het Waterloocomplex- De officiële openingsplechtigheid begint om half tien ’s morgens en zal onder meer bestaan uit een défilé en een vlaggenparade van de deelnemende verenigingen. Bij de opening zal ook de heer A. H. Wedemeijer, directeur van de gemeentelijke dienst lichamelijke opvoeding aanwezig zijn. IJs. In de nacht van maandag op dinsdag is een ijskast die buiten bij een benzinestation aan de Wenckebachstraat in Velsen-Noord stond, opengebroken. Er verdwenen enige ijsjes, ook het geldlaatje werd meegenomen. S de finale van de gehouden tafeltennis- competitie. De wedstrijden hiervoor beginnen om 21.30 uur. Om ongeveer competitie half^ elf zal een demonstratiewedstrijd herkansing voor de nrs. 1 tot en met 4. x. j- j De fjrnaje js In verband met het ruimtegebrek zullen per avond slechts twee wedstrijden wor den gespeeld. Bekwame scheidsrechters arbitreren. Zij mogen voor overtredingen een ij shockeystrafmaatregel toepassen en een speler voor vijf tot tien minuten uit het veld sturen. Zoals gezegd begint vanavond om zeven uit ruim "driehonderd uur het eerste onderdeel van dit „Syp volksliedjes uit meer dan veertig ver- Sterk-toernooi”. Er wordt gespeeld Er wordt elke dinsdag-, donderdag- en vrijdagavond gespeeld voor een halve met daarop aansluitend een De bejaarde reislustigen kwamen uit Alkmaar, Castricum, Heiloo, Uitgeest, Heemskerk, Beverwijk en Velsen-Noord en voorts uit IJmuiden, Velsen, Santpoort en Haarlem, waar allen een bus gereed vonden om de reis te beginnen. In de Haarlemse Dreef was het verza melpunt vanwaar tegen negen uur recht streeks naar het fraaie vogelpark Avifau na werd gereden. Hier stapten allen over op een fraaie salonboot waarop koffie en gebak werden geserveerd. Gedurende bij na twee uur genoot men met prachtig zonnig weer van het polderland en de Brasemermeer. In het restaurant van Avifauna kregen allen een verversing aangeboden waarna het vogelpark werd bezichtigd. Na het verblijf in Avifauna werd de terugtocht naar het eindpunt Velsen-Noord in ge bouw Concordia gemaakt via de bollen streek, die nog vele kleurige en fleurige bloemvelden te zien gaf. Gebouw Concor dia werd omstreeks half vijf bereikt. Hier wachtte een ontvangst door de directie waarbij verpozing werd gezocht bij een „aangekleed borreluurtje”. In de volle zaal werden allen begroet. Allereerst bij monde van de heer P. V. Pilz, hoofd personeelszaken. Hij stelde zich voor velen onbekend eerst voor om vervolgens te wijzen op de vele verande ringen, die in de laatste jaren maar vooral in het laatste jaar door de bouw van P. M. 52 plaats vonden. Bedrijfsdirecteur ir. A. H. Stomp, sedert ruim een half jaar als zodanig in functie, maakte evenzeer kennis met zijn gasten. Hij wilde de onderlinge band graag onder houden en beschouwde de gasten als de beste supporters van het bedrijf. Grote dank bracht hij tenslotte aan de organi satoren, de „werkpaarden”, die deze dagen verzorgden en allen, die mede de gasten begeleidden. In beste stemming werd de eerste uitgaansdag in gezellig samenzijn afgesloten. De brief luidt woordelijk: „In verband met het bericht opgenomen in de Staatscourant van 7 mei 1972 met betrekking tot de burgemeestersvacature Velsen brengen wij, gemeenteraadsfraktie D’66/PPR Velsen, het volgende onder uw aandacht. Zoals bekend is een van de belangrijke punten van het programma van D’66 de verkiezing van de burgemeester. De thans geldende gemeentewet kent dit recht niet toe. Daarentegen verzet de huidige gemeentewet zich er niet tegen dat de raad van de betrokken gemeente bij de voorbereiding van de benoeming van de nieuwe burgemeester wordt inge schakeld. De benoeming van de burgemeester dient een aangelegenheid te zijn waarbij men niet zorgvuldig genoeg te werk kan gaan. Daarom is het ons inziens noodzakelijk een zo ruim mogelijke kring van belang hebbenden te raadplegen waaronder in elk geval dus de burgers van Velsen. De gemeente is de kleinste bestuurseen- heid in ons staatsbestel en is daarom bij uitstek geschikt individuen en groepen vertrouwd te maken met de wijze waarop de democratie werkt. VELSEN-NOORD. Op uitnodiging van de directie van Van Gelder Papier in Velsen-Noord hebben dinsdag en vandaag bijna vijfhonderd personen, gepensioneer de medewerkers en hun echtgenoten, een daguitstapje per bus gemaakt. De reis leidde naar Avifauna in Alphen aan den Rijn. Direct aan dit onderwerp verbonden lijn de mededelingen van het college, dat over een paar weken verkeersborden in het Heemskerkse duingebied worden ge plaatst via welke het verkeer van en naar Hoogovens wordt aangeraden via de Cruftweg en de Strengweg naar de Alk- maarsestraatweg te rijden. Wethouder Roozen noemde de huidige verkeerssitua tie in het duingebied allerminst bevorde- lijk voor de veiligheid. „De wegen in het duin raken overvol door het Hoogoven-verkeer. En de minis ter blijft maar weg om met geld over de brug te komen voor de aanleg van de westelijke randweg (globale kosten onge veer tien miljoen). Vele automobilisten overschrijden de maximum snelheid van 50 kilometer. Wij willen, door het aan brengen van bonden het verkeer een an dere róute laten rijden, onder meer langs onbewoonde wegen in het duin. Het snelle verkeer langs de Kleine Houtweg, waar een intense bebouwing is, schept levensge- vaarlijkse situaties,” aldus wethouder Roozen. Wij zijn van mening dat er een proce dure gekozen moet worden die niet voor bij gaat aan de fundamentele rechten van de burgerij. PPR en D’66 hebben er nooit twijfel over laten bestaan dat zij een grotere medezeggenschap van de burgerij van vitaal belang achten voor de juiste funktionering van deze gemeenschap. Met enige teleurstelling hebben wij kennis genomen van uw wens om de huidige tijdelijke burgemeester tegen het gevoelen van de gemeenteraad reeds nu te vervangen. Wij zijn van mening dat het belang van Velsen gediend wordt door een langer aanblijven van de huidige burgemeester. schillende landen. Voor de begeleiding het paviljoen Zeezicht. Veld A: Poort maken Maria en Roberta gebruik van Velsen (bekerhouder)-Schoonenberg. Veld zestien verschillende muziekinstrumen- B: Rolvink Boy’s-Taxi 6000. S ten. Onlangs reisde dit duo zes maan- m den lang voor een tournee door de 3 Verenigde Staten samen met Peter, VELSEN. Het bestuur van de D’66/PPR fractie in de gemeenteraad heeft in een brief aan de minister van Binnenlandse Zaken zijn teleurstelling uitgesproken over diens voornemen de huidige burgemeester van Velsen de heer W. M. B. Bosman tegen het gevoelen van de gemeenteraad in, reeds nu te vervan- zowel links als rechts even gemakkelijk, leven brachten. In een aantrekkelijk decor technisch-goed en trefzeker kon spelen, zag het er allemaal erg fris en leuk uit. bij gevoetbald wordt om de beken- Door deze gave techniek was hij een De leider van het buurtcentrum, de heer de „Syp Sterk”-beker. Voor veel gevreesde tegenstander van bijvoorbeeld H. van de Brink merkte aan het begin oudere gedienden uit de IJmond is Kaldenhove (DWS) Pauuwe en Van Heel van de avond op dat uit een dergelijk Syp Sterk een naam, die in de "T?"' - Enka sheer” De oudercommissie van de Bethle- s vroeg om S vijf uur met een ieder die belangstel- sl ling heeft aan de wandel op het Bloe- mendaalse en het IJmuiderstrand. Er is 3 een programma samengesteld van ver- 3 schillende spelen en om negen uur 5 hoopt het gezelschap weer op school 3 terug te zijn voor het gebruik van een verfrissing. S Ook het buurtcentrum De Mei in S Velsen Noord heeft een aardige luilak- S viering, waarvan wij het programma reeds gisteren publiceerden. 3 Paul en Mary. Er werden in Amerika 3 televisieopnamen gemaakt, evenals in Canada, Mexico, Suriname, de Antillen, 3 IJsland, Denemarken en Oost-Europa. De Initiatiefgroep Zee- en Duinwijk wil op luilakochtend gaan papier prik- J ken in de duinen. Belangstellenden 3 hiervoor kunnen zich opgeven bij me- j vrouw Nijdam, Gurvenlaan 16, IJmui- S den. Telefoon 02550 - 16979. wilde voetballen („Je kan maar één mees- j *2 ter tegelijk dienen”) en zijn huiver voor de heer m. 'Roessingh verwelkomd. publiciteit hield hij de deur voor het voorts. Syp Sterk begon zijn voet- toenmalige voetbal-Walhalla, het Neder- balloopbaan op zestienjarige leef- landse elftal, stevig dicht gedrukt. In tijd bij YFC. Op zijn achttiende totaal werd hii zeker zes keer gevraagd in de Nederlandse afvaardiging te spelen. Deze persoonlijke houding van Sterk leg de zijn club VSV geen windeieren, want ging hij bij VSV spelen tot zijn vijfendertigste toen hij ophield met voetballen. Hij maakte de twee keer werd de voetbalclub kampioen. bloei van zijn club mee, want VSV Allereerst in het seizoen ’40/’41 via een kwam toen uit in de hoogste af- ,To^?‘eF“ge Xerxes en,in heLseizoen 48/ 49 toen KFC werd verslagen. Wie over deling van de KNVB en bezorgde die tijd praat- hoort natuurlijk meer na- op het thuisveld bij het Marktplein men: Ab de Vries (ook verkozen in het gerenommeerde clubs als Ajax, Nederlandse elftal), Michel, Broek, Voet, Feyenoord, DWS en Xerxes menig Van Os> Paulus, Balvers, Van de Lugt, S ano-ctio iHirtiP Stek, Van de Kuil, Van Gelderen, Steiger, S diigsug uui ije. Van Qnsejen en veje anderen. Een geheel aparte plaats nam Syp Sterk in, die vooral door zijn sportief gedrag zijn naam waarmaakte. Vooral daarom is het jaar lijkse strandtoemooi naar hem genoemd. ij Een vrolijk, bont gekleurd schouwspel, was er dinsdagavond te zien in de stads schouwburg, waar een groot aantal kinde ren van het buurtcentrum „De Soil” uit IJmuiden-Oost de kindermusical „Dwaze dingen in Damsterdam” opvoerden Dit in het buurthuis ingestudeerde pret- feest, speelt zich, de naam verraadt het reeds, in onze hoofdstad af, al is er ditmaal een D voor de naam geplaatst. De vele belangstellenden in de zaal waren dan ook getuige van hoe kinderen, van Voor die dagen was Syp Sterk een vrij groot tot klein, gedurende enkele uren bij-

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7