Winst Lenferink maakte Tottenham Hotspur legde Kettingsucces compleet beslag op UEFA-cup:l-l GESLOTEN SPOORBOMEN BRAKEN HET MOREEL VAN CEES PRIEM Olympia-cijfers Europese titel Tempest voor Ton Sijbrands behield eerste plaats Grensrechter werkte mee Wiersma en Gantwarg hielden aan verlies UEFA-team elkaar in evenwicht remise Vaclav Jezek Van Rompu moet terug Ben Staartjes clubarts bij Den Haag :h Frits Schür serieuze kandidaat eindzege Winst in eerste match doorslaggevend Bas Peters van het veld gestuurd Buitenlanders komen goed mee Selectie Engeland Koersen Duindigt o DONDERDAG 18 MEI 1972 (Van onze sportredactie) Vier minuten Compleet succes (Door Ton Sijbrands) 'r fa' S' WW* ^VVVVIMVVVVVWVWVWlAfWIRAfVVVVWWWVWWVIRfWVVVVWWWVVVWVWVVVVVtMVVVVVVVVVVWVVIRfVWVVWWWWVVVVVVV I 2 (Van onze sportredactie) F Spetgens Ketting Lenferink gaat als winnaar over de streep. ROB KAT (Van onze sportredactie) 3 (Van onze sportredactie) 2-3; (West- 14,98 16,95 18,95 9.95 2.95 (Van onze sportredactie) LONDEN. Tottenham Hotspur heeft in Londen het toernooi om de UEFA-cup gewonnen. De Spurs en Wolverhampton Wanderers speelden in de tweede finale wedstrijd gelijk: 1-1. De eerste ontmoeting was in een over winning van 2-1 voor Tottenham Hotspur geëindigd. De ruststand van de gistera vond gespeelde wedstrijd was 1-1. Voor de Spurs is het veroveren van de UEFA-cup het tweede succes in het Euro- DEN HAAG Vaclav Jezek, de trainer van FC Den Haag zal op 30 juni definitief naar zijn land terug moeten keren. Het nieuwe rekest is daarmee door de Tsjechi sche Voetbal bond afgewezen. Gistera vond zijn de spelers door het bestuur van Den Haag ingelicht. Wie de nieuwe oefen meester van de Europa-cup II-vertegen- woordiger wordt is nog niet bekend. LA ROCHELLE. Ben Staartjes e n Kees Kurpershoek zijn in La Rochelle Europees zeilkampioen in de Tempestklas- se geworden. Onder luid getoeter van de vele meevarende motorschepen ging het Nederlandse duo als winnaar van de laat ste race en zeker van het Europees kam pioenschap over de finish. De Rus Valen tin Mankin, op papier de grote favoriet, staakte woensdag halverwege de slotrace de strijd omdat hij het vertrouwen in een eindzege had verloren. Mankin was duide lijk bezweken voor de druk waaronder hij de laatste wedstrijd moest varen. WIERINGEN. Bondscoach Joop Mid- delink van de KNWU heeft zeven wiele- renners geselecteerd voor de Ronde van Engeland. Aan dit wielerevenement zullen deelnemen Henny Kuiper, Jo Vrancken, Theo van de Leeuw, Frits Schür, Jan Aling, Kees Bal en Kees Priem. Priem op zijn beurt: „Knetemann heeft de trui en dan hoef ik hem niet bij de kopgroep te brengen.” Hoe het ook zij: de kritiek van Amstelploegleider Herman Krott was niet mis. Tegen Knetemann zei hij„Jij bent het niet waard om de ronde te winnen. De eerste keer had je al de slag gemist en als je dan nog niet eens een gaatje van 200 meter kunt dichtrijden, ben je het niet waard de ronde te win nen.” Verder valt er over de ronde van woensdag niet veel belangwekkends te E Veel zal echter afhangen van de ontmoe tingen KuykenAndreiko en Sijbrands Deslauriers, die vandaag op het program ma staat. Piet Libregts van Frisol: „Wij hadden er alles op gezet om vandaag de beslissing te forceren. Priem reed grandioos en toen de kopgroep anderhalve minuut had, was de zaak voor mij beslist. Zo’n ellendige overweg gooit echter alle plannen in dui gen. Het is of de duivel ermee speelt. Wij hebben deze ronde alleen maar pech ge had. Ik neem Priem niet kwalijk, dat hij 28 man, laat weggaan. Hij was mentaal volledig aangeslagen.” Grote winnaar van gisteren was uiter aard de Ketting-ploeg. Ploegleider Bert Romijn: „Ik heb het in Steenwijk toch gezegd: de ketting rammelde, maar is niet gebroken. Een beetje olie ertussen en alles liep weer goed.” Het Nederlandse spel zakte daarna zien derogen weg. De combinaties klopten niet, de misverstanden namen toe en van enig tempo was geen sprakem eer. In de 25ste minuut trokken de enthousiaste Fransen met een goede 1-2-combinatie door de Nederlandse defensie, maar Erico stond duidelijk buitenspel toen Jlij zijn gelijk makende kogel afvuurde. Ondanks protes ten stond het 1-1, een tegenslag die de Oranje-garde nog verder uit haar doen bracht. Ton Ketting, duidelijk een ander mens dan na de aankomst van de zesde rit, zei zeer opgewekt: „Vandaag is alles volgens plan verlopen. Nu is Frits Schür de grote favoriet geworden voor de eindzege. Het kan ook eigenlijk niet anders, wij moeten de ronde winnen. Wij hebben gewoon de sterkste ploeg. Ik wilde dinsdagavond niet met de jongens in hetzelfde hotel slapen. Ik heb een ander onderkomen gezocht, maar Klaas Balk heeft mij ’s avonds op gezocht en de vrede getekend. Ik ben toen maar weer teruggegaan. Gelukkig is alles goed gekomen. Het zijn toch niet zulke lamzakken als ik wel had gedacht.” Met de ritzege van de 21-jarige Ketting- renner Jan Lenferink, hij sprong 18 kilometer voor de finish weg om te ver hinderen dat Spetgens bonificatie zou pakken, was het succes voor de Didamse formatie compleet. Schür heeft met een achterstand van 26 seconden op de nieuwe leider Spetgens prachtige uitzichten op de eindzege en ook het ploegenklassement kan Ketting vrijwel niet meer ontgaan. De nieuwe leider in het algemeen klasse ment, nationaal kampioen Jan Spetgens, heeft namelijk geen enkele illusie op de eindzege. Tevreden de nieuwe oranjetrui passend zei hij tenminste: „Zonder de tijdrit had ik nog wel een kansje gehad, maar nu wordt het beslist Schür. Ik ben echter toch blij, dat ik één dag de oran jetrui mag dragen.” De Brit Halam staat vijfde en als specialist in tijdrijden kan hij nog wel sen plaatsje stijgen. De Tsjech Havel ka, onopvallend, maar steeds aanwezig, bezet de zesde plaats en de Rus Smeta- nin de tiende. Met de Brit Allsopp op de elfde en de Rus Skosarew op de vijftiende plaats kan beslist worden gesteld, dat de buitenlandse afvaardi ging zich goed heeft geweerd in deze door typisch Nederland weer geteister de etappewedstrijd. -VAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA^A''AAAAAAAAAAAAAAAAA/Vt Cn/lAIVVVVIAAfVIIWlAflMVVVtMfWVIMAIWWVWtAMIAAAiVIAMVIMfUlfVVIMMVMIA/VWiAAMfVVUUWVVVVIAfVV1 I Vloekend en tierend gebaarden de ren ners de voorsprong op te nemen, maar toen de bomen omhoog gingen, wenste de wedstrijdleiding niet in te grijpen. Met nog maar 12 seconden over van de kost bare anderhalve minuut, ging de wed strijd verder. Het jagende peloton kreeg bij Irnssum, waar Atje Keulen-Deelstra nauwlettend de karavaan gadesloeg, aan sluiting. Toen had Priem de ronde verlo ren, want toen bij Bolsward het peloton in twee stukken uiteenviel, was de lange Zeeuw niet meer present. Wel aanwezig in de kopgroep waren onder anderen Spetgens en Schür en met steun van een 20-tal andere renners daverde de kop groep richting Afsluitdijk. Jan Aling is na 10 km de eerste aanvaller. Hij wordt snel ingerekend. Na 25 km springen Priem, Kamper, Broere, De Waal, Hassink, Piet van Katwijk en de Rus Jardy weg. De voor sprong loopt snel op tot 1.30 minuut. Bij Akkrum na 49 km komt men echter voor een gesloten overweg en blijven er slechts 12 seconden over. De zeven worden bij Irnssum na 54 km terug gepakt. De Frlsol-renners rijden gedesillusioneerd in de achterhoede, als na 82 km even voorbij Bols ward het peloton door een valpartij in twee groepen uiteenvalt. In de voorste groep ont breekt leider Knetemann en ook Cees Priem. De kopgroep van 28 man krijgt op de Afsluit dijk met de wind in de rug een voorsprong van meer dan vier minuten. In de laatste kilometers springt Jan Lenferink weg en wint de etappe. Jan Spetgens, in de sprint op de 9e plaats, ver overt de oranje leiderstrui. Priem en Knetemann eindigden met een achterstand van 4.46 secon den in het verslagen peloton. (Van onze sportredactie) GERONA. Het Nederlandse UEFA- jeugdeiftal is woensdagavond in Gerona uitgesc.h.akeld voor de halve finales van het Europese toernooi, dat tot en met maandag in Spanj'e wordt gehouden. De jonge Oranje-mannen verloren hun laat ste wedstrijd in groep A met 3-1 van Frankrijk. Polen plaatste zich als groeps winnaar door een 40 zege op Noorwegen, dat reeds kansloos was. De Oranje-jeugd speelde tegen de Fransen een zeer teleur stellende wedstrijd, die na rust bovendien ontsierd werd door een aantal incidenten, waarvoor met name de Ierse grensrechter O’Neill verantwoordelijk was. Zo werden op zijn advies twee Franse doelpunten toegekend, die in buitenspelpositie werden gescoord. Uitslag 13e ronde: VerpoestSmith 1-1; JanecekSijbrands 0-2; DelhomHisard I- 1; FanelliKuyken 0-2; AndreikoAg- liardi 2-0; KoepermanLaporta 2-0; WiersmaGantwarg 1-1; DeslauriersBa ba Sy 1-1. Stand: 1. Sijbrands 20 punten uit 12; 2. Andreiko 19-11; 3. Wiersma 17-11; 4. Gantwarg 17-12; 5. Koeperman en Kuy ken 16-12; 7. Deslauriers en Baba Sy 14- 12; 9. Smith en Hisard 13-12; 11. Delhom II- 12; 12. Fanelli 9-11; 13. Verpoest 9-13; 14. Aliar 7-12; 15. Laporta 6-13; 16. Agliardi 3-12; 17. Janecek 0-13. Bij de start kon de Rus al moeilijk op gang komen. Staartjes veroverde direct de leiding en zijn positie is de gehele race niet meer in gevaar geweest. Op de fi nishlijn had de Bussummer een voor sprong van meer dan vier minuten op de Pool Thomas Hole, een duidelijke illustra tie van de overmacht die Staartjes en zijn lange trapeze-man Kees Kurpershoek in de slotfase van de strijd hadden. Mankin stapelde fout op fout en zeilde lang in de achterhoede van het 42 deelnemers tellen de veld. Manken: „Alles wat ik deed ging fout. Ook mijn schip liep vandaag niet”. WIERINGEN Dramatisch. Een ander woord is er voor het verloop van Olympia’s Tour door Nederland niet te vinden en evenals vorig jaar was de spoorwegovergang in Ak krum de schuld van alles. Waar vo rig jaar Frits Schür door een gesloten overweg in zijn jacht op de eind zege werd gestuit, kwam nu het ein de voor Cees Priem en of het toeval niet op kan, door de gesloten over weg in de zevende rit van Steenwijk naar Wieringen is diezelfde Frits Schür kandidaat geworden voor de eindzege. De Russische arbiter Kruashvili ver trouwde in die gevallen blindelings op het teken van de Ier, die kennelijlk een vol slagen off-day had. Het weinige Spaanse publiek dat sterk op de hand van de teleurgestelde Nederlanders was, uitte zijn misnoegen onder meer met boe-geroep en het gooien van zitkussentjes. De Neder landse speler Bas Peters, die na rust voor de geblesseerd geraakte Kila inviel, werd in de vaak tumultueuze tweede helft van het veld gezonden toen hij zijn gramschap uitte door de bal tegen het lichaam van Na de sensationeel verlopen voorgaande etappes in deze door uiterst slecht weer geteisterde ronde, brak de rit van Steen wijk naar Wieringen alle records. Al na 25 kilometer sprong Cees Priem weg. Hij kreeg mee De Waal, Jardy, Piet van Katwijk, Bert Broere en de Amstelman- nen Hassink en Kamper. Het zevental nam snel anderhalve minuut voorsprong en iedereen in de karavaan maakte zich op voor een triomfantelijke zegetocht van Frisol-renner Priem. Want hoe leider Knetemann en de Ketting-renners het tempo ook opvoerden in het peloton, de voorsprong bleef groeien. Tot echter de kopgroep bij Akkrum voor een gesloten overweg kwam te staan. melden: Koeperman versloeg Laporta, Kuyken besliste zijn party tegen Fanelli al vroeg met «en eenvoudige damzet, terwijl schrijver dezes van Janecek won. Op hoog niveau stond de partij tussen Baba Sy en Deslauriers wel, maar evenals de ontmoe tingen VerpoestSmith en DelhomHi sard eindigde dit treffen in remise. Inte ressanter is het een analyse te maken van de kansen, zoals die op dit moment staan. Daartoe is het nuttig het spelerspeloton kunstmatig te verdelen in drie groepen. Groep I bestaat uit de vier spelers, die momenteel nog aanspraak kunnen maken op de titel, te weten Andreiko, Gantwarg, Wiersma, en ondergetekende. De spelers van groep III hebben al hun party en tegen deze vier titelpretendenten verloren, of worden geacht ook hun overige partij en, die ze nog tegen één of meerdere spelers van groep I moeten spelen, te zullen verliezen. Tottenham Hotspur leek na bijna een half uur spelen, toen Allan Mullery met een schitterende kopbal de Spurs op 1-0 bracht, al veilig, De Wolverhampton Wan derers, die de eerste wedstrijd op eigen ter rein met 1-2 hadden verloren, vielen na die treffer massaal aan en in de veertigste minuut zorgde Dave Wagstaffe voor de gelijkmaker. In de tweede helft hebben de Wolves voortdurend aangevallen. Drie keer leek het er op of zij het doelpunt zouden scoren dat een verlenging van de wed strijd noodzakelijk zou maken. De Ierse doelman Pat Jennings van de Spurs groei de in die fase echter naar grote hoogte en aan hem was het te danken dat de Spurs de ontmoeting met een gelijkspel konden afsluiten. WIERINGEN Wedstrijdverloop van Olym pia’s Tour door Nederland. De zevende etappe van Steenwijk naar Wieringen over 132 kilo meter. Het was de vierde maal dat de UEFA- cup (vroeger Jaarbeursbeker) naar Enge land ging. Voorgaande Engelse winnaars waren: Leeds United, Arsenal en New castle. de heer O’Neill te gooien. Nederland moest derhalve met tien man verder. Te gen heleind, toen de stand al 1-3 was, kwam Oranje’s aanvoerder Van Kraay nog in het boekeje van de arbiter wegens on geoorloofd roepen. De 3-1 nederlaag had Nederlad overi gens hoofdzakelijk aan zichzelf te wijten. Al vrij gauw na het begin lag er een zekere matheid over het Nederlandse spel, ofschoon al na vier minuten een 1-0 voorsprong werd vekregen door Van het Land, die de van de lat terugstuitende bal na een kogel van Bakker, ineens inschoot. Het Oranje-team, dait in vergelijking met de ploeg die tegen Polen aantrad, op twee plaatsen was gewijzigd (Bakker en Heykoop speelden in de plaats van res pectievelijk Bas Peters, de latere invaller en Roeland), verzuimde hierna van de verwarring bij de Fransen gebruik te maken. Kleton miste twee goede kansen en Hamberg kopte naast. Op deze dijk met de wind in de rug liep het tempo op tot maar liefst 60 kilometer per uur en steeg de voorsprong Maar waar het natuurlijk om gaat is de tweede groep. Daarin zijn namelijk de spelers verenigd, die één of meerdere titelpretendenten een puntje hebben af ge snoept, of van wie verwacht mag worden dat ze dat nog wel zullen doen. De acht spelers, die deze groep vormen, zijn: Koe perman, Baba Sy, Smith, Deslauriers, Ali ar, Fanelli, Hisard en Kuyken (deze laat ste twee hebben nog geen puntenverdelin gen met titelkandidaten bewerkstelligd, maar Hisard moet er nog twee. Kuyken zelfs drie ontmoeten). Wanneer de partijen WiersmaAndrei ko en AndreikoSijbrands geen verras sende uitslagen opleveren, dan wordt waarschijnlijk die speler wereldkampioen, die tegen de acht spelers van groep II de meeste punten scoort. Op deze wijze een ranglijst samenstellend, komt men tot tien punten voor Sijbrands, negen punten voor Wiersma, acht voor Andreiko en hetzelfde aantal voor Gantwarg. Daarbij dient aan getekend te worden dat Andreiko vijf partijen gespeeld heeft, d e anderen zes. Maar het programma van de huidige we reldkampioen is aanmerkelijk zwaarder: hij ontmoet nog Kuyken, Hisard en Baba Sy. Wiersma moet nog tegen Kuyken en Hisard aantreden, Gantwarg heeft Fanelli en Kuyken te bestrijden, terwijl uw me dewerker zich tegen Deslauriers en Fanel li zal moeten af beulen. Zo te zien sta ik er dus iets beter voor dan mijn concurrenten, maar het verschil is zo gering, dat er vooralsnog geen enkele reden is een feestmaal aan te richten. Maar Wiersma anno 1972 is nóg sterker gaan spelen dan vorig jaar al het geval was, en dat deed de verwachtingen voor het duel WiersmaGantwarg, dat de hoofdschotel vormde van de 13de ronde van het wereldkampioenschap dammen, hoog spannen. Welnu, Wiersma en Gant warg hebben het publiek waar voor hun geld bezorgd. Al leek Gantwarg het in de opening allemaal wat voorzichtig te wil len doen, in het middenspel moest hij wel, toen Wiersma er eindelijk in slaagde de stellingen gesloten te maken, en daarmee de spanningen op te voeren. Het was in deze fase van de strijd dat deskundigen voor Gantwargs leven vrees den, want er dreigde een klassieke stan daardpositie te ontstaan, die als verloren voor zwart te boek staat. Maar Gantwarg verbrak bijtijds het klassieke speelgenre en zou op een gelijkwaardige remise zijn afgestevend, wanneer niet Wiersma, ken nelijk in de veronderstelling een spoedige doorbraak te bewerkstelligen, in de tijd- noodfase voor enige opschudding zorgde door plotseling een schijf te offeren. Even leek het of Gantwarg nu zelfs winstkan sen kreeg, maar Wiersma greep tijdig in en wikkelde snel naar de remise af. Een mooie partij, evenals het duel Andreiko Gantwarg van de vorige dag. HENGELO. In het verleden hebben Harm Wiersma en Anatoli Gantwarg eni ge prachtige duels uitgevochten, die vaker in het voordeel van de Rus dan van de Nederlander eindigden. Weliswaar won Wiersma in het Suikertoernooi 1969 hun eerste onderlinge trefffti, maar het jaar daarop bracht Gantwarg in hetzelfde toernooi zijn jonge rivaal een gevoelige nederlaag toe, die ik me nog maar al te goed weet te herinneren. Want met een remise zou Wiersma mij de toernooi- overwinning bezorgd hebben, terwijl ik nu de eerste prijs met Gantwarg moest delen, zodat het mij nog in de portemon nee raakte ook. En in de iandenwedstrijd RuslandNederland, die juli 1971 in Tal linn gespeeld werd, bleek Gantwarg op nieuw een lastige tegenstander: uit de drie partijen, die hij en Wiersma toen aan het derde bord speelden, behaalde hij vier punten, en daarmee kwam Wiersma er eerlijk gezegd nog goed van af. DEN HAAG. FC Den Haag is van plan om voor het komende seizoen zijn medische staf uit te breiden. De vaste clubarts, dr Slager, zal het volgend sei zoen worden geassisteerd door dokter Van Rompu. die eerder clubarts bij Telstar en DWS was. De klap in de zevende etappe was vooral voor Frisol hard aangekomen. Geen enkele maal hebben de groenwitte rijders van Frisol zich in voorgaande dagen laten zien. En uitgerekend op de dag, dat Libregts met Priem zijn slag wilde slaan, bleken de spoorbomen bij Akkrum gesloten. Rondemiss Ank Groot, als Miss Frisol nauw betrokken bij deze ploeg, vertolkte de teleurstelling het bes te: „Ik ben er kapot van, ik kan wel janken.” DEN HAAG De uitslagen van de woensdag gehouden draverijen te Duindigt zijn: Boxtelprijs 2000 m met autostart: 1. Jupiter P (W. v. d. Pijl) 2.58.0 1.29.0, 2. Javelin, 3. Jerry. Win. 2,60, pl. 1.60 2,00 2,60. kop. 5,40, trio 280,20. yeendamprijs 2140 m: 1. Jap (M. Lange) 3 10.5 130.7, 2. Kim Six L, 3. Jetty Buitenzorg. Win. 6.50. pl. 2,70 10,60 ,3-, kop, 5,50.. Winged Beauty- prijs ca. 1350 m: 1. Merryce (J. Dodd) 1.24.9, 2. Sans Cesse. 3. Offspring. Win. 2,40. pl. 1,90 1,60 2.80, kop. 5,80, trio 96,30. Scheemdaprijs 2000 m rnet autostart voor leerling-pikeurs1. Intre- Pide (C. Roodenrijs) 2.56.2 1.28.1, 2. Jungfrau, 3. Haja Westlandia. Win. 7,00, pl. 2,40 2,80 2,00, kop, 5,90. Leeuwardenprijs 2000 m met auto start: 1. Jubar Oaktree (J. Hoejenbos) 2.56.9 1.28.5, 2. Iskander, 3. Jonathan. Win. 9,50, pl. 2,00 1,80 7,80, kop. 5,60, trio 684,90. Stadskanaal- Pnjs 2140 m: 1. Daimler (W Strooper) 3.02.0 1.24.3, 2. Helene Hanover, 3. Faith Hoilandia. Win. 9,90, pl. 2,10 1,50 1,60, kop. 10,00. Baarlo- Pnjs 2000 m met autostart: 1. Irresistible (J. Dui venvoorden) 2.55.- 1.27.5, 2. Ico R, 3. Hilma. Win. 2.50, pl. 2,10, 2,90, kop. 3,40, trio 52,40. Drachten- 2140 m: 1. Icare Quick (J. Wagenaar jr.) I-25-2. 2. Ivonne Mac, 3. Francisco. Win. “.10 pl. 1,30 1,40 1,20, kop. 9,-. Forest Starprijs ca 1900 m amatrices en amateurs. 1. Run Home s (rnej M. Dekkers) 2.07.4, 2 African boy, 3. Big Boss. Win. 11,70. pl 1,90 2,80 1,90, kop. 7,50, tno 264.20 Sappemeerprijs 1600 m met autostart: r Immer Treu (L. Schoonhoven) 2.12.6 1 22.9, 2. Hortence, 3. Her Areta. Win. 4,50, pl. 2.20 1,80 1.80, kop. 8,30. Totalisator-omzet 206.666,-. WIERINGEN. De buitenlandse deelnemers in Olympia’s Tour door Nederland handhaven zich opvallend goed. Al vanaf de eerste dag rijden vooral de Engelsen, Russen en Tsje chen in de voorste gelederen mee, en naarmate de ronde naar zijn einde gaat, klimmen de buitenlanders in het algemeen klassement. De eindstand in groep A luidt: 1. Polen 3, 5, 6-1; 2. Frankrijk 3,4, 6-4; 3. Nederland 3, 3, 2-3 4. Noorwegen 3, 0, 1-7. De uitslagen van woensdagavond in groep B waren: SchotlandRusland: 2-0; HongarijeWest-Duitsland Duitsland groepswinnaar). Groep C: JoegoslaviëEngeland: 0-1; Ierland pelgie: 0-2; (Engeland groepswinnaar). Groep D: SpanjeMalta: 6-0; RoemenieItalië: 1-1; (Spanje groepswinnaar). pese beker-voetbal. Negen jaar geleden legde de Londense club beslag op de Europese beker voor bekerwinnaars. De wedstrijd in het stadion aan White Hart Lane werd door 56.000 toeschouwers bijgewoond en geleid door de Nederlandse scheidsrechter Lau van Ravens. tot meer dan vier minuten. Priem e n Knetemann, tot gisteren leider in het algemeen klassement, waren verslagen. Even nog heeft Knetemann, tot gisteren leider in het algemeen klassement, waren verslagen. Even nog heeft Knetemann ge- zijn trui te redden. Hij vertelde: „Ik ben alleen achter de kopgroep aange sprongen en kreeg Priem mee. Toen we op 25 meter zaten, nam Priem geen kop meer over. Ik zei hem toen: als jij ér niet aan mee wil werken, doe ik ook niets. Dan gaan we beiden maar de vernieling in.” Algemeen ploegenklassement: 1. 67.58.16 2. Amstel 68.09.12, 3. Rusland 68.29.11, 4. Kroon 68.30.58, 5. Trico Noble 68 32.20 De Deen Anker Wonsyld werd een minuut Itrattijd opgelegd wegens stayeren. Vijf minuten later bracht Soler de stand zelfs op 1-2 en opnieuw zat er een scherp buitenspel-luchtje aan. Het geloof in eigen kunnen ontbrak in nog ergere mate na rust. De Fransen trokken er profijt van. Zij speelden in die periode ook duidelijk beter, en zetten hun domi nerende rol kracht bij met forse acties in de verdediging, waarop de relatief zwakke Nederlandse aanval geen antwoord had. In de 22ste minuut werd het vonnis definitief over de Oranje-jeugd geveld door Soler. Zevende etappe: 1. Lenferink (Ketting) 2.54.23 (met bonificatie 2.54.08), 2. De Boer (Peugeot) 2.55 00 (met bon. 2.54.50), 3. Van Katwijk (Ket ting) 2.55.00 (met bon. 2.54.55), 4. Hallam (GB) z.t., 5. Hulzebosch (Kroon), 6. De Waal (Trico Noble). 7. v. d. Leeuw (Ovis), 8. Van Straalen (Caballero), 9 Spetgens (Mars), 10. Van Pierre (interrent), 11. Botterhuis (Van Erp), 12. Oos- terhof (Kroon), 13. v. d. Burg (Trico Noble), 14. Möhlmann (Amstel), 15. Broere (Van Erp), 16 Nijssen (Peugeot), 17. Schür (Ketting), 18. Allsopp (GB), 19. Smetanin (Rus.), 20. Kamper (Amstel). Algemeen klassement: 1. Spetgens (Mars) 22.46.07, 2. Schür (Ketting) 22.46.33 op 26 sec., 3. Van Katwijk (Ketting) 22.47.45 op 1.38, 4. Knetemann (Amstel) 22.48.14 op 2.07, 5. Wonsyld (Den.) 22.49.43 op 3,36. 6. Havelka (Tsj.-Sl.) 22.50.47 op 4.40, 7. V. d. Kruys (Van Erp) 22.51.06 op 4.59, 8. Balk (Ketting) 22.51.09 op 5.02, 9. Priem (Frisol) 22.51.12 op 5.50, 10. Smetanin (Rus.) 22.51.14 op 5.07, 11. Allsopp (GB) 22.51.16 op 5.09, 12. Botterhuis (Van Erp) 22.51.20 op 5.13, 13. Bakker (Amstel) 22.53.24 op 7.17, 14. V. d. Leeuw (Ovis) 22.53.35 op 7.28, 15. Skosarew (Rus.) 22.55.24 op 9.17, 16. v. d. Bunder (Trico Noble) 22.55.39 op 9.32, 17. Van Piere (Interrent) 22.56.52 op 10.45, 18. Vrancken (Ovis) 22.58.02 op 11.55, 19. Kuiper (Ketting) 22.59.04 op 12.57, 20. Aling (Ketting) 22.59.25 op 13.18. Puntenklassement: 1. Van Katwijk (Ketting) 69 punten, 2. Priem (Frisol) 79, 3. Spetgens (Mars) 77, 4. v. d. Leeuw (Ovis) 75. 5. Knete- tnann (Amstel) 64. r

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 23