Turnploeg en slechts Theo van der Leeuw verraste in tijdrit; drie judoka’s naar OS FRITS SCHUR VOOR TWEEDE KEER WINNAAR VAN OLYMPIA’S TOUR Belgisch elftal kwam met verder dan 4-0 tegen Ijsland Valpartijen Kuyken ontnam Andreiko punt ondanks intimidatie Toine van de Bunder won slotetappe w Lubbers na zege op Finnegan maar twee clubs tegen Foster VIJF „ORANJE” SPIONNEN WEINIG WIJZER Feyenoord sloot seizoen af met Den Hertog wil weg bij Amstel Dick van Dijk tekent vanavond overwinning Olympia-cijfers Nederland weer voor UEFA-cup U 19 18 VRIJDAG 19 MEI 1972 Geen sprint Compleet Jongeren nureus omgekomen PR a, (Van onze sportredactie) het (door Ton Sijbrands) tner sturen: tijd IVVVVVWVVWWVVWVVVVWVWVVWVVlfVVVVVVWVVWUVWMVWW Frits Schür met de winnaarskrans naast ronde-miss en beker. (Van onze sportredactie) een een aan n 3 e i, Daarvoor heeft de nuchtere noorderling wel een verklaring: „Ik ben niet gezegend met een scherpe eindspurt zoals bijvoor beeld een renner als Klaas Balk. Die man trainer Helmuth Schön (hij bespiedde de Goethals-equipe met het oog op de halve finales van het Europees kampioenschap) zaten er maar liefst vijf oranje-spionnen op de tribune. Bondscoach Fadrhonc (uiter aard) bijgestaan door zijn hulpjes Henk Groot en Evert Tennissen en Van Beveren en Keizer, die hun toekomstige WK-te- genstanders mochten taxeren. Fadrhonc: „Ik ben blij dat de jongens zelf mee willen om naar zo’n wedstrijd te kijken. Het is belangrijk dat zij die mannen een keer aan het werk gezien hebben.” Veel kwamen de in „drommen” opgeko men spionnen niet te weten van de voor slechts 12.000, opmerkelijk tamme toe schouwers opererende Belgische ploeg. Drommen’, want na de Westduitse bonds- Trico-Noble sloot met de zege op de laatste dag de ronde goed af. De Zeeuwse renners hadden het voor de start al hele maal in orde gemaakt. De echtgenote van ploegleider Hennie Schouten had namelijk precies op de laatste dag van de ronde een dochter gekregen en toen was er voor de renners maar één ding te doen. De laatste rit winnen en de bloemen bezor gen bij Schouten’s echtgenote. Het kwam precies zo uit al zagen vele toeschouwers in de eerste Van Swindenstraat de Gro ninger Jo de Boer als eerste over de finish gaan. Toen beide spelers de 50 zetten gepas seerd waren, was het duidelijk dat Kuy ken ondanks alle intimidatie van de kant van de wereldkampioen, stand had weten te houden. Voor het publiek was het trouwens vermakelijk te zien hoe Kuyken zijn tegenstander met gelijke munt be taalde. Wanneer bijvoorbeeld Andreiko de klok al onwaarschijnlijk hard indrukte, dan wist Kuyken nog wel meer decibels te produceren. Na de tijdnoodfase, toen er De Boer: „Woensdag dacht ik, dat ik had gewonnen. Op het moment dat Len- ferink demarreerde had ik namelijk een lekke band en toen ik de eindsprint van de groep won, wist ik niet, dat hij al eerder was binnengekomen. Vandaag heb ik net weer geprobeerd en kwam er dicht bij. De jury wees echter Van de Bunder aan als winnaar”. is meer een luxe paard. Ik daarentegen ben een luxe werkpaard”. Schür heeft op de laatste dag weinig angst gehad zijn trui aan Spetgens of eventueel Knetemann te verliezen: „De voorsprong was slechts 38 seconden maar ik voelde mij zo sterk, dat ik in het geheel niet bang ben geweest. De samen werking in onze ploeg was weer opperbest en ik heb zelf bijna de gehele weg naar Amsterdam aan de kop van het peloton gereden. De meeste angst voor het verlie zen van de ronde had ik na die ruzie in Steen wijk toen wij volledig de slag mis ten. De hartige woorden die toen zijn gesproken, hebben hun uitwerking niet gemist. De laatste dagen ging het allemaal weer als vanouds”. Daarbij kwam nog, dat Spetgens niet meer in staat was aan te vallen. Schür: „De „Spet” vertelde mij voor de start, dat hij in de tijdrit alles had gegeven en blij zou zijn als hij zijn tweede plaats kon vasthouden. En ik ken de „Spet” goed genoeg om te weten, dat hij geen fabeltjes vertelt. Zenuwen heb ik daarom hoege naamd niet gehad”. hij zelfs een tijdje op de stoel van de wereldkampioen zitten. Het kan natuur lijk opzet geweest zijn, want Kuyken heeft wel gevoel voor humor, maar wie weet was het gewoon een vergissing ten gevolge van de spanning. Hoe dan ook, de bereikte puntenverdeling werd met een warm applaus ontvangen. Met deze remise bewees Kuyken mij een grote dienst, te meer daar ik zelf van oud-wereldkampioen Deslauriers won. In de opening verkreeg ik al iets beter spel, omdat de witte randschijf 35 snel opgelost werd, terwijl zwart met een vrij massief schijvenblok op zijn linkervleugel bleef zitten. In het vroege middenspel trok wit over veld 22 ten strijde, wat tengevolge van het zwarte tegenspel in een Ghestem- opstelling resulteerde. De druk op de zwarte stelling nam meer en meer toe, en in een stelling van beiden 11 schijven stond Deslauriers in alle varianten verlo ren. 'Ia een simpele afwikkeling speelde de Candees nog even door, maar streek spoedig daarna de vlag. Het was trouwens toch een produktieve Ook het rijden van de buitenlanders is enorm meegevallen. Middelink: „Je moet zoiets altijd afwachten De buitenlandse bonden geven bekende namen op, maar als de renners er eenmaal zijn, komen er veel wijzigingen. Gelukkig hebben dit keer vooral de Russen, Tsjechen en En- gelsen enorm goed gereden”. de 35-jarige worstelaar Barend Kops (Purmerend) aan te wijzen voor de 90-kg- gewichtsklasse van het Grieks-Romeins worstelen in de verwachting, dat hij in München een redelijke kans heeft zich bij de eerste acht in zijn gewichtklasse te plaatsen. Kops werd bij de vorige maand te Katowice gehouden Europese kampi oenschappen zesde in zijn klasse. LONDEN. Wanneer Jan Lubbers dinsdag 6 juni in Londen het gevecht om het P ropees kampioenschap halfzwaarge- wicht tegen titelhouder Chris Finnegan wint, heeft hij een goede kans om te boksen tegen wereldkampioen Bob Foster (V.S.) Voor Ton Ketting, directeur van deze firma, kwam het niet als een verrassing. „Wij hebben gewoon de sterkste renners en daarom is dit niet verrassend. Even heeft de zaak gehaperd bij de rit van Nijverdal naar Steenwijk, maar enkele harde woorden waren genoeg om de disci pline te herstellen”. Grote verliezer in deze ronde was de Frisol-formatie van Piet Liebregts. Geen enkele maal wisten de groen-witte rijders vooraan te eindigen en hun beste man Cees Priem kwam in het algemeen klas sement niet verder dan de zesde plaats. „Och”, berustte Liebregts, „wij hebben gegokt in de rit naar Wieringen en heb ben verloren. Waren die spoorbomen niet dicht dan had Priem de ronde gewonnen. Daarvan blijf ik overtuigd”. Ook Caballe ro liet het in deze ronde afweten. De tijdrit in Wieringen leverde zeer verrassend een overwinning op voor de Limburger Theo van der Leeuw en de slotrit naar Amsterdam kwam op naam van de talentvolle Zeeuw Toine van de Bunder. Voor de Peugeot-renner Jo de Boer was het allemaal erg triest. Woens dag werd hij tweede achter Jan Lenferink en gisteren moest hij met enkele centime ters verschil het onderspit delven tegen Van de Bunder. AMSTERDAM. Olympia’s Tour door Nederland mocht zich gelukkig prijzen met een onbeduidend aantal valpartijen. Alleen op de laatste dag moest ronde-arts Ab Rozijn opvallend veel in actie komen. Het begon al snel met Jan Spetgens, die echter met wonden aan elleboog en knie verder kon rijden. Minder goed was het met Sjef van de Burg, Willy Moore en Pé van Straalen, die allen .rij ernstig ge wond raakten. In de allerlaatste kilome ters gebeurde het ernstigste incident uit de ronde. Theo van der Leeuw raakte in Amsterdam-Noord in botsing met een plotseling overstekend jongetje. Van der Leeuw reed de wedstrijd wel uit, maar werd later met een gebroken sleutelbeen naar een izekenhuis vervoerd. Het jonge tje kreeg ernstige verwondingen aan het gezicht en zal vermoedelijk een oog moe ten missen. Ook Fons van Katwijk kwam vrij ernstig ten val. Hij liep diepe snij- wonden boven het oog op. Rozijn merkte op: „Ik heb in deze korte rit meer te doen gehad, dan in de gehele ronde”. Zó belangrijk was hét in dit geval echter niet, want noch van de Belgische, noch van de IJslandse ploeg was veel te leren. Daarvoor was de interland in Scles- sin een té matige vertoning. En verwon derlijk blijft het ook dat de Goethals- formatie geen korte metten met de tegen partij maakte, te meer daar er veel geld (winstpremie 1200 gulden plus 200 gulden per treffer verschil) te verdienen was. De mogelijkheden waren er zeker. Vooral in de eerste fase van de strijd, toen de McDowell-equipe zich nog door ->Vk'VVU'»VVVVWVWVVVVVVV\AAAfVVWVVVVVVWVVVVVVVVVVVW^^ (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Frits Schür is winnaar geworden van Olympia’s Tour door Nederland. De onopvallend meerijdende, maar altijd present zijnde Groninger, sloeg in de laatste twee dagen van deze enerverend verlopen ronde zijn slag. Woensdag klom hij in de helse rit van Steenwjjk naar Wieringen naar de tweede plaats ach ter Jan Spetgens en gistermorgen in de tijdrit te Wieringen nam hij de leiderstrui van de Mars-Gazellerenner over. In de laatste rit over 95 kilometer naar Amster dam werd Schür niet meer bedreigd en veroverde daarmee zijn tweede zege in (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Dick van Dijk tekent vanavond een driejarig contract voor de Franse eerste-divisieclub Nice. Vertegen woordigers van de Franse vereniging zijn ook tot overeenstemming gekomen met Ajax. Het transferbedrag wordt door Ajax angstvallig geheim gehouden maar aange nomen mag worden dat de Franse club Voor de Ajax-spits een bedrag tussen de DEN HAAG. Het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft be sloten de Nederlandse dames-turnploeg af te vaardigen naar de Olympische Spelen in München in de verwachting, dat onze turnsters een redelijke kans hebben op het bereiken van een plaats onder de negen sterkste teams. De namen van de Nederlandse turnsters zullen worden be kend gemaakt na de landenwedstrijd te gen Roemenië, die op 10 en 11 juni te Hoorn wordt gehouden. Voorts besloot het bestuur van het NOC Met de triomf van Frits Schür was de totale zege van zijn ploeg Ketting-Didam compleet. De renners van deze ploeg ver overden alles wat er in deze ronde maar was te winnen. De eindzege was voor Frits Schür, het puntenklassement voor Piet van Katwijk, het sprintklassement voor Jan Aling en uiteraard het ploegen- klassement met ruime voorsprong op Am stel, Rusland en Kroon. Tenslotte werd Piet van Katwijk uitgeroepen tot strijd- lustigste renner van de karavaan. Het was een mager excuus voor een evenredige zege. Natuurlijk, de McDowell- formatie speelde verdedigend, maar wie had anders verwacht. En hard, maar dat niet omdat men het zo graag wilde, maar omdat men niet anders kon. Het gebrek aan techniek móest gewoon af en toe gecompenseerd worden door „primitieve” overtredingen. (Van onze sportredactie) GRONINGEN. Tot kort na de rust kon FC Groningen de illusie koesteren dat Feyenoord een teleurstellend seizoen slechts op plichtmatige wijze wilde afron- den.Een opvallend inactieve Wim van Ha- negem scheen de exponent van de Rotter damse gezindheid, die in de eerste helft slechts door enkele spelers werd doorbro ken. Een 1-0-achterstand (Fransen) en enke le incidenten bleken Feyenoord echter toch te hebben geprikkeld en daarna was het snel met de Groningers gedaan, al hielp invaller-scheidsrechter Beek een handje mee in de eindscore, 1-3. Ladinski (2x) en Israël (strafschop) maakten de Rotterdamse doelpunten. Dat maakte promotor Mike Barrett tij dens een persconferentie in Londen be kend, waar Jan Lubbers aan de Engelse pers werd voorgesteld. Barrett: „Wanneer Lubbers hier volgende maand overtuigend wint, wil Bob Foster zijn wereldtitel te gen de Nederlander verdedigen. Het ge vecht wordt dan in principe tussen half september en half oktober gehouden. Waar de partij moet plaatsvinden is nog een vraag. De mogelijkheid is in geen geval uitgesloten dat Londen in aanmer king komt”. Jan Lubbers en zijn manager Henk Ruhling hebben gisteren, na een gezamen lijke lunch met Finnegan, de Europese halfzwaargewichtkampioen geruime zien trainen. (Van onze sportredactie) LUIK. De Belgische bondscoach Raymond Goethals had wel een verklaring voor de mager uitgevallen winst (40) op Ijsland in de eerste wedstrijd van de voor ronden om het wereldkampioenschap voetbal. „Zoiets kan iedereen overkomen”, sprak België’s voorman. „Denk eens aan de bekerwedstrijden, waarin een derde klasser tegen een eersteklasser uitkomt. De best-geplaatste ploeg kan zich dan ook verslikken in het kleintje. De IJslanders speelden zelfs met een dubbele stopper Ik heb het al van tevoren gezegd, je pakt ze niet zomaar met een nulletje of tien. Maar dat aantal halen we toch wel. Let maar op. In Brugge (waar pinkstermaandag het tweede duel, de „thuiswedstrijd” voor de IJslandse equipe gespeeld wordt) ma ken we de tien toch vol”. Maar blessures waren er slechts één keer het gevolg van. Lambert, zeker niet één van de zwaksten in de formatie, kreeg in de eerste helft na een niet eens zo harde charge last van een oude liesblessu re en verzocht Goethals zelf om vervan gen te worden. De Brugge-speler: „Ik had wel niet zóveel last, maar ik wilde me niet forceren. Maandag móet ik er op het terrein van mijn eigen vereniging name lijk bij zijn. Dat zou ik niet willen missen.” Uitslagen veertiende ronde: Laporta Wiersma: 0-2, AgliardiKoeperman: 0-2, KuykenAndreiko: 1-1, HisardFanelli: 2-0, Baba SyDelhom: 2-0, Sijbrands— Deslauriers: 2-0, SmithJanacek: 2-0. AliarVerpoest: 2-0. Stand: Sijbrands 22 uit 13, Andreiko 20 uit 12, Wiersma 19 uit 12, Koeperman 18 uit 13, Gantwarg 17 uit 12, Kuyken 17 uit 13, Baba Sy 16 uit 13, Hisard 15 uit 13, Smith 15 uit 13, Deslauriers 14 uit 13, Delhom 11 uit 13, Fanelli 9 uit 12, Aliar 9 INDIANAPOLIS. - Jim Malloy, 37-jarige Amerikaanse coureur, is in ziekenhuis in Indianapolis overleden de verwondingen, die hij zondag tijdens een training voor de 500-mj’i. van Indianapolis bij een ongeluk hnH opgelo pen. Malloy reed zondag met ee .uelheid van bijna 300 km tegen een muur. De AMSTERDAM Wedstrij'dverloop achtste etappe WieringenAmsterdam over 95 kilo- I meter. Spetgens komt na dertien kilometer ten val. Zijn ploeggenoten wachten op hem, maar voor de Mars-renner wordt het een hopeloze taak om de 38 seconden op leider I Frits Schür goed te maken op een reserve- fiets. Na valpartijen vormt zich een hoofd- i macht van 60 renners waaruit de Rus Jardy even voor Purmerend wegspringt. In de 1 laatste kilometers komt het peloton zeer dicht bij en wordt de Rus in de laatste tien- j tallen meters gepasseerd door de zij aan zij i sprintende Toine van de Bunder en Jo de Boer. Van de Bunder wint met enkele een- i timeters verschil in de Eerste van Swinden- straat de laatste etappe van Olympia’s Tour door Nederland. De eindzege is voor Ket- I ting-renner Frits Schür. I Uitslag tijdrit te Wieringen over 36 küo- i jmeter: 1. Theo van der Leeuw (OVTS) 47.11 I met bonificatie 46.56), 2. Frits Schür (Ket- i tig) 47.15 (met bon. 47.05), 3. Arie Hassink (Amstel) 47.43 (met bon. 47.38), 4. Jan Langen (Peug.) 47.51, 5. Piet van Katwijk I (Ketting) 47.52, 6. Ivan Skosarev (Rus.) 47.56, 1. Ger Knetemann (Amstel) 47.59, 8. Cees i Priem (Frisol) 48.00, 9. Jan Spetgens (Mars) i 48.09. 10. Jan Lenferink (Ketting) 48.10. i Uitslag laatste etappe WieringenAmster- j dam: 1. Toine v. d. Bunder (Trico Noble) 2.17.31 (met bon. 2.17.16), 2. Jo de Boer (Peu- geot) z. t. (met bon. 2.17.21), 3. Walerl Jardy (Rus.) z.t. (met bon. 2.17.26), 4. lan Hallam: (GB) z.t., 5. Klaas Balk (Ketting) z.t., 6. Piet van Katwijk (Ketting) z.t., 7. Arie Hassink i (Amstel) z.t., 8. Wim Luppers (Peugeot) z.t., 9. Wim van Helvoirt (Caballero) z.t., 10. Anne Koster (Kroon) z.t., 17. André Jansen (Frisol). Eindklassement: 1. Schür (Ketting) 25.51.14, 2. Spetgens (Mars) 25.51.52. 3. Van Katwijk; (Ketting) 25.53.13, 4. Knetemann (Amstel) i 25.53.49, 5. Hallam (GB) 25.55.50 6. Priem (Frisoll 25.56.48, 7. Havelka (Tsj.) 2o.57.16, 8. Smetanin (Rus.) 25.57.41, 9. Balk (Ketting) i 25.58.27, 10. Allsopp (GB) 25.58.45, 11. v. d. Kruys (Van Erp) 25.58.58, 12. Botterhuis (Van i Erp) 25.59.09, 13. Jan Bakker (Amstel) 25.59.57 i 14. v. d. Leeuw (OVIS) 26.00.05, 15. Skosarew (Rus.) 26.00.56, 16. v. d. Bunder (Trico Noble) i 26.02.12, 17. Van Piere (Interrent) 26.04.17, 18. i j Vrancken (OVIS) 26.05.27, 19. De Boer (Peu- geot) 26.07.42, 20. Aling (Ketting) 26.07.45. Puntenklassement: 1. Piet van Katwijk 120 pnt., 2. Priem 100 p., 3. v. d. Leeuw 95 p„ i 4. Spetgens 89 p., 5. Hallam 78 punten. Algemeen ploegenklassement1. Ketting 74.51.04, 2. Amstel 75.02.00, 3. Rusland 75.21.54, 4. Kroon 75.23.46, 5. Trico Noble 75.25.03. WIAAAAAftfWIAnrWWVVWVWVWWWWVVWWVWWVVWWVVWVWWVW^ Olympia’s Tour door Nederland, na eerder in 1970 te hebben gewonnen. Voor Schür, een uiterst kundig etappe- renner, ligt een prachtige wielercarrière bij de beroepsrenners in het verschiet. De 21-jarige timmerman uit Hoogezand is dat tenminste wel van plan. Nauwelijks gete kend na acht dagen van soms keiharde strijd vertelde hij: „Ik wil beroepsrenner worden, maar ik stel daarbij voorop, dat de sociale voorwaarden in orde moeten zijn. Kijk maar naar Wim Bravenboer, die wordt prof, valt in een zesdaagse en is voor zijn leven uitgeschakeld. Als dat je overkomt, moet je zorgen, dat je goede sociale voorwaarden in je contract hebt staan. Ketting kan mij dat misschien wel bieden. Anders ga ik naar een Franse firma”. De overwinning van Frits Schür in deze ronde betekende zijn vierde triomf in een etappewedstrijd. Eerder won hij Olympia’s Tour in 1970, De Ronde van Belgisch-Luxemburg in 1970 en aan het begin van dit seizoen de Ronde van Alge rije. In klassiekers of andere eendaagse wedstrijden schittert de ster van Schür minder. AMSTERDAM. Fedor den Hertog, sinds 1963 lid van de Amstel-ploeg onder leiding van Herman Krott, is niet van plan bij zijn oude baas te blijven. Nadat de topcoureur in Olympia’s ronde van Nederland was afgestapt kreeg hij een flinke uitbrander van zijn ploegleider. Den Hertog, die momenteel in Italië ver» blijft, nam dat niet en heeft contact gezocht met Frisol, van ploegleider Piet Libregts. „Een vies zaakje”, aldus Krott, „als je weet wat ik allemaal voor hem gedaan heb (Den Hertog heeft zelfs jarenlang bij Krott gewoond en gewerkt om zich beter op da wielersport te kunnen concentreren, red.) en dan op deze manier vertrek ken Was hij naar een goed ploeg je gegaan, zoals Caballero dan zou ik het niet erg vinden. Maar Frisol, daar doen ze het alleen om de publiciteit”. Officieel had Den Hertog voor 1 mei op moeten zeggen. Frisol kan die regel echter omzei len door drie mille op rekening van Amstel te storten. LONDEN. Nederland zal ook in seizoen 1972/1973 slechts met twee clubs in het UEFA-cuptoernooi mogen uitko men. Tijdens een bijeenkomst van de cup- eommissie van de UEFA werd in Londen besloten dat Italië en Engeland evenals West-Duitsland het volgend seizoen met vier clubs aan de UEFA-cupstrijd mogen meedoen. Spanje, Frankrijk en Joegosla vië kunnen drie clubs inschrijven. Achttien nationale bonden mogen twee clubs laten deelnemen. Het zijn: België (was drie), Bulgarije, Denemarken, Oost- Duitsland, Griekenland, Nederland, Noor wegen, Oostenrijk, Polen, Portugal (was drie), Roemenië, Zweden, Zwitserland, Rusland, Tsjecho-Slowakije, Turkije, Schotland (was drie) en Hongarije. De volgende landen mogen één deelne- Ierland, Finland, Ijsland, Luxemburg, Malta, Noord-Ierland en Cy prus. de tegenstander liet imponeren. Leifsson bijvoorbeeld, bracht de opgerukte Dol mans ten val en wachtte netjes tot na de vrije trap om zijn opponent alsnog ver ontschuldigend de hand te drukken. Toen echter bleek dat de Belgische ploeg er zonder tegenspel niet kon komen, beet ook de IJslandse formatie van zich af, tot ongenoegen van de zelden tot doortastende acties in staat zijnde Belgen. Kortom, het werd een oninteressante ont moeting, waarin de „ouderwets” keepende Dagsson zich het meest onderscheidde bij schoten van onder anderen Van Himst en Verheyen. Zowel in de eerste (Van Himst en Polleunis), als in de tweede helft (Polleu- nis en Gunnarsson) werd hij echter twee maal geklopt, maar veel was daar voor hem niet aan te doen. Driemaal immers dankten de Belgen hun goals niet aan fraaie aanvallen, maar aan weggever tjes in de IJslandse defensie. Toch waren de IJslanders duidelijk te vreden met het resultaat. Zó tevreden zelfs, dat zij de Belgische formatie een „rugby-afscheid” bereidde. Tussen twee applaudisserende rijtjes IJslanders door mochten de Belgen de donkere Luikse catacomben betreden. Het handgeklap móét de Goethals-volgelingen wel geprikt hebben HENGELO. Heel Hengelo meende dat de derde wereldoorlog eindelijk was uitge broken. In één enkel ogenblik was de zaal van het Concertgebouw tot aan de nok gevuld, mensen kropen op elkaar om toch vooral niets van het spektakelstuk te missen. Op het bord, waar wereldkampi oen Andreiko met de Zwitser Andreas Kuyken strijd leverde, kletterden de schijven neer, en er werd op de klok gebeukt als betrof het een openbare ver koping. Naast het superieure rijden van de Ketting-ploeg viel verder op het rijden van enkele jongeren. Bondscoach Joop Middelink: „Natuurlijk was Jantje Bakker erg goed, maar vooral vielen mij op Sjaak Scnuitemaker en de 19-jarige Limburger Jacob Langen. Die jongen werd vierde in de tijdrit maar kan ook erg goed een berg oprijden. Een mannetje om in de gaten te houden”. Middelink stelde voor de Ronde van Oostenrijk de volgende ploeg samen: Den Hertog, Piet van Katwijk, Spetgens, Van der Hoek, Van Dongen en Langen. Schür zal waarschijnlijk de Ronde van Engeland niet rijden. „Ik wil mij een beetje inhouden”, aldus Schür, „ik heb al veel gereden dit jaar en wil de conditie voor de Olympische Spelen niet kwijtra ken”. Wie in zijn plaats zal rijden is nog niet bekend. tingen in een beslissing. Wiersma won (naar eigen zeggen althans) ietwat for tuinlijk van Laporta, die een Molimard- variant helemaal niet onaardig tegen speelde. Koeperman won via een slagzet in een rechtervleugel-opsluiting van Agli ardi, Hisard brak tenslotte Fanelli’s taaie tegenstand, en Baba Sy bleef in de run ning door een overwinning op Delhom Tenslotte viel er na lange tijd weer eens een succesje te noteren voor Aliar, die van de kennelijk volkomen uit vorm zijn de Verpoest won. Op grond van de verwachting, dat zij een redelijlke kans hebben een plaats on der de eerste acht in hun gewichtsklasse te bereiken, heeft het NOC tenslotte nog besloten de volgende drie judoka’s uit te zenden naar München: zwaargewicht en alle categorieën: Wim Ruska., halfzwaar- gewicht: Jan Bosman, en middengewicht: Martin Poglajen. 27 mei gehouden. Agliardi 3 uit 13 en Janacek 0 uit 14. ROB KAT. bieten neertellen. Andreiko wat was gaan wandelen, ging1 Andreiko eindigden alle andere ontmoe-

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 19