Linder nam afscheid met zege: 2-0 SCHOTLUSTIG AJAX: 12-1 Wereldtitelstrijd bereikt climax in het rechtstreeks duel Sijbrands-Andreiko Cijfers van sporttoto s 1 Dicht bij huis snel in handen RaiffeisenbankUBoerenleenbank Pinksterprijs hoogtepunt op baan Alkmaar i ti Ukunt zoveel méér doen met onze bank Ul&VIl Si nu toch in zicht Winst HTCC: 3-0 M ni Eind fusiegesprek DWS-Blauw Wit Uitslag en stand Davis-cupduel in Italië wegens regen gestaakt Tsjisjova stelde record scherper Noorse verdediger voor FC Den Haag wM w® O ZATERDAG 20 MEI 1972 10 f Kogelstoten: 20,63 m 3000 vestigingen de bank voor iedereen Kleine moeite. Wip eenvoudig even binnen bij één van de 3000 vestigingen van de Raiffeisenbank en Boerenleenbank. Daar bent u nooit ver van af en is alle buitenlands geld wat u nodig hebt bij de hand. Evenals reischeques, de veilige internationale betaalpapieren.waar u overal ter wereld mee terecht kunt. Trouwens, ook als u in eigen land op vakantie gaat kunt u er goed terecht. Om deskundig en snel uw verzekeringen in orde te laten maken, voor uw reis, bagage, kampeeruitrusting, auto, boot, caravan, voor onverhoopte ongevallen en voor rechtsbijstand in binnen- en buitenland. Gemakkelijk dicht bij huis, bij de bank voor iedereen.- handig dicht bijhuis Go Ahead - i (Van onze sportredactie) Met een fraaie kopstoot zorgt Johan Neeskens voor zijn tweede treffer (Door Ton Sijbrands) nu een die ADVERTENTIE 4 HENGELO. De vijftiende ronde van het wereldkampioenschap dam men, vrijdag in Hengelo gespeeld, heeft uitsluitend resultaten opgele verd die reeds voor de aanvang der partijen met aan zekerheid grenzen de waarschijnlijkheid voorspeld kon den worden. Daardoor onderging de een had HENGELO. Het toernooi om het wereldkampioenschap dammen is giste ren in Hengelo voortgezet met de par- tijen voor de vijftiende ronde. De uit slagen zijn: van voor gran gend het aan enigi lijne ploei waci Di heef 3.54. met late L( van reld Spel 1972 om gen< H. het Volt der Brai Spai ding man vooi trail Haa zevi On Innir en ii Inge were derd Koel Hoo; faal vijfc were Coat Min men 1—1, 0—2, 14. 16. Mocht ik vandaag van Fanelli winnen, en eindigen de partijen WiersmaAndrei ko (morgen om twaalf uur en niet om één uur, zoals abusievelijk aangekondigd) en AndreikoSijbrands in remise, dan kan de titel mij dus niet meer ontgaan. Maar een plotselinge overwinning kan dit schema natuurlijk volledig door de war gooien. FRANKFORT. —HTCC heeft de eerste wedstrijd voor het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen (hoc key), dat in Frankfort wordt gehouden, gewonnen. De Eindhovense ploeg won met 30 van MDA Rome. Bij de rust was de stand 10. AMSTERDAM. Dat Ajax gisteravond in De Meer tijdens zijn laatste competitie wedstrijd op zo’n gretige manier nog een aantal records aan dit t och al unieke seizoen zou toevoegen, had zelfs Vitesse- trainer Cor Brom nauwelijks kunnen ver moeden. D e Vitesse-oefenmeester merkte na de afgrijselijke 121 afgang dan ook op: .Natuurlijk ga je in zo’n laatste wedstrijd niet met tien mensen voor het doel hangen. Ajax zit voor een Europa- Cupfinale en wat de competitie betreft zat het erop. Maar als het in zo’n afslach- Het onderzoek over de mogelijkheden tot samenwerking, of samengaan heeft nog niet geleid tot concrete fusieplannen. In de komende dagen zal het gesprek tussen de beide bespelers van het Olym pisch Stadion, ook met derden, worden voortgezet. Te verwachten is dat de be slissing positief of negatief, nog in of onmiddellijk na het pinksterweekeinde zal vallen. Misschien weet u zich ook nog wel te herinneren, dat ik bij de zes spelers van groep 2 de namen van Kuyken en Hisard ting ontaardt, dan moet je toch zelfs als semi-prof meer karakter tonen.” SAN BENEDETTO DEL TRONTO De tennisinterland (tweede ronde Europe se a-zone) om de Davis-beker tussen Italië en Nederland is vrijdag na de eerste game gestaakt wegens regen. Dat was in de partij tussen Bertoluzzi en Fred Hemmes. De stand was 10 voor de Italiaan. SOTSJI. De Russin Nadesja Tsjisjova heeft gisteren tijdens atletiekwedstrijden In Sotsji haar eigen wereldrecord kogelsto ten met twintig centimeter verbeterd en gebracht op 20,63 meter. De tweevoudige Europese kampioene (1969 en 1971) bereikte de 20.63 meter reeds in haar eerste poging. De 27-jarige Russin, die tijdens de Olympische Spelen van Mexico als de grote favoriete slechts beslag legde op de bronzen medaille, ver beterde voor de vijfde maal het wereldre cord, tweemaal evenaarde zij het. In 1968 nam zij eveneens in Sotsji met 18,67 meter het wereldrecord van haar landgenote Tamara Press (18,59 me ter) over. DEN HAAG. FC Den Haag-ADO heeft gisteravond de Noorse voetballer Thor Fugleset voor twee jaar gecontrac teerd. Fugleset kwam uit voor Ski Og Lynn uit Oslo. De centrumspits speelde ook in het Noorse elftal. Dat het Ajax-bestuur echter niet van plan is om van dit fantastische elftal ook maar iemand te laten vertrekken werd echter duidelijk, toen hulptrainer Grijzen hout bedacht: „Voor zover ik het kan bekijken begrijp me goed, ik zit niet in het bestuur komt de zaak voor de spelers die nog moeten tekenen allemaal wel rond.” Een ander pikant detail: door de transfer van Van Dijk voor vier jaar naar Nice moet het contract met Mulder dat door het Ajax-bestuur nog steeds in geheimzinnigheid wordt gehuld wel rond komen. Anders zouden de bestuurs leden van de Amsterdamse hun imago van „slimme onderhandelaars” beslist te veel geweld aan doen. kop van de ranglijst vrijwel geen verandering. De Franse grootmees ter Michel Hisard bleek opnieuw niet opgewassen tegen het sterke spel van wereldkampioen Andreiko. In een klassieke partij, door de Fransman verre van correct opgezet, legde Andreiko met een vrij vroeg gespeelde Ghestem-doorstoot de ba sis voor de fraaie overwinning, die hij later zou boeken. voegde, omdat ik vermoedde dat zij de nummers 1 tot en met 4 nog wel puntje zouden PSV heeft de nogal teleurstellende competitie afgesloten met een 20 over winning op Go Ahead Eagles. De zege was meer dan verdiend want de Eindhovena ren beheersten de strijd meer dan een uur Alleen de productiviteit liet met name in de tweede helft nogal te wensen over. De eindstand was reeds bij de rust bereikt en in beide doelpunten had Schmidt Hansen een groot aandeel. Eerst misleidde hij met een slalom drie Deventer verdedigers en bood vervolgens Devrindt een niet te missen kans. Vijf minuten later stelde de blonde Deen zelf de overwinning veilig. „Mijn elftal, dat heb ik in de rust ook gesteld, had er toch echt wel steviger tegenaan mogen gaan.” Het was een theo rie die tenslotte niet helemaal opging. In de rust was een andere instelling om het onheil nog af te wentelen niet meer mogelijk. Ajax is namelijk veel te profes sioneel om niet in te zien wat voor exceptionele kansen eeen geïmponeerde tegenstander biedt. Het was daarom achteraf ook niet ver wonderlijk dat Van Dijk (aangezien hij niet in de basisopstelling tegen Inter voorkomt was dit min of meer zijn af- scheidswedstrijd) onder het oog van de bestuursleden van Nice drie goals mocht scoren. Dat Johan Cruyff vier mooie tref fers aan zijn topscorerstotaal zou kunnen toevoegen, om daarmee onbereikbaar te worden voor zijn rivaal Kowalik van Sparta. Dat Neeskens (drie keer), Hulshoff en de voorteffelijke Mühren de twaalf volmaakten en daarmee een uniek record scoren wat de Eredivisie betreft. Het te gendoelpunt van Vitesse van Veenendaal deed daar ten slotte niets aan af. Het gebeurt niet veel dat de rensport de drafsport overtroeft. Toch is dat op eerste Pinksterdag (1.30 uur) op de renbaan Duindigt het geval met de Grote Prijs van Den Haag, waarin dertien Volbloeds aan de 2500 m. lange afstand hun rappe benen vol zullen hebben. De ren, die ruim twin tig mille aan prijzen telt, brengt o.a. drie Duitse paarden en verscheidene bui tenlandse jockeys van naam naar Duin digt. Hieronder is de eerste jockey van één der grootste Duitse renstallen Gestut Rottgen de Engelsman Foy, die Am sterdam zal rijden. Bij de dravers moet de toe nu toe teleurstellende Henri Buiten zorg zich waar kunnen maken in de Grote Pinkster-prijs. Aanvankelijk leek dit nummer voor de crack een zacht eitje, doch sinds Jonker Volann het steeds beter is gaan doen zal hij heel zijn klasse in het geding moeten brengen om deze nieuwe ster aan de drafhemel te kunnen kloppen. De tips: 1. Lapize-prijs: 1 .King Westlandia, 2. Kaballus, 3. Kephalus P. Outs: Karma Kandia. 2. Illustre Hanover- prijs: 1. Jaromir Gregor, 2. Jack Fortuna, 3. Jungle Boy, Outs: Iwan. 4. Freddy Scott V-prijs: 1. Kapitein Scotch, 2. Kstara Woelwater, 3. King Areta, Outs: Kahinga. 6. Grote Pinkster-prijs: 1. Henri Buiten zorg, 2. Jonker Volann, 3. Hardy Regina, Outs: Helios CH. 7. Fried-prijs: 1. Jofra, 2. Impala Gregor, 3. Junoschka II, Outs: Jonathan. 9. Domina-prijs: 1. litis Hollan- dia, 2. Habanera, 3. Jody Con Dios, Outs: Icecream. 10. Premier Mars-prijs: 1. His pano, 2. Janky Buitenzorg, 3. Gratie Nor ton, Outs: Gonda Scotch. 3 Lmden-prijs: 1. Inez, 2. Gids, 3. Hannie Gregor Outs: Ike Padua B. 9. Populieren- prijs: 1. Kwik Hanover, 2. James Buiten zorg, 3. Jacky Scotch, Outs: Jolly Mood. De uitslagen zijn verder: groep A: SC Frankfort ’80 (W.Dld)R. Wettingen (Zwits) 61 (40). Groep C: Egara (Spa)Lisburn (lerl) 30 (10). Groep D: Royal Club Brussel (Belg) FC Lyon (Fr) 1—0 (0—0). Het weer is zo slecht dat er vrijdag niet meer zal worden gespeeld. Mocht het zaterdag niet opklaren, dan komt de Ne derlandse ploeg waarschijnlijk naar huis en vertrekt over veertien dagen opnieuw naar Italië. een afsnoepen. Welnu, wat Kuyken betreft, heb ik gelijk gékregen want hij speelde diezelfde dag remise met Andreiko. Of Hisard in groep 2 thuishoort moet nog afgewacht worden, want zoals bekend verloor hij gisteren van Andreiko, en hij ontmoet alleen nog maar Wiersma in de laatste ronde. Janecek (Tsj-sl)Aliar (Sur) 02, Deslauriers (Can)Smith (VS) Delhom (Fr)Sijbrands (Ned) Fanelli (It)Sy (Sen) 11, Andreiko (Rus)Hisard (Fr) 20, Koeperman (Rus)Kuyken (Zwits) 11, Wiers ma (Ned)Agliardi (Mon) 20, Gant- warg (Rus)Laporta (It) 20. Stand na 15 ronden aan de kop: 1. Sijbrands 24 punten uit 14 partijen, 2. Andreiko 2213, 3. Wiersma 2113, 4. Gantwarg 1913, 5. Koeperman 19 14, 6. Kuyken 18—14 ,7. Baba Sy 17— 14, 8. Smith 16—14, 9-10. Hisard en Deslauriers 1514, 11 en 12. Delhom en Aliar 11—14, 13. Fanelli 10—13, Verpoest 9-14, 15. Laporta 615, Agliardi 314, 17. Janecek 015. Koeperman en Kuyken speelden aantrekkelijke positiepartijdaarin de oud-wereldkampioen vrijwel de gehele partij door het initatief, maar dank zij koelbloedig verdedigen (ondanks de voor Kuyken haast spreekwoordelijke tijdnood) wist de Zwitser een niet eens zo moeilijke remise uit het vuur te slepen. Agliardi maakte tegen Wiersma geen enkele duidelijk aanwijsbare fout, en dat resulteerde in een mooie positiestrijd, waarin de Monagask met zijn rechter vleugel ver, doch gevaarloos opdrong, ter wijl Wiersma de vijandelijke linkervleu gel onder zware druk zette. Na een vijf tigtal zetten sloeg Wiersma’s voordeel door. Vandaag gaat de meeste belangstelling uit naar de ontmoetingen KuykenWiers ma, HisardKoeperman, Baba SyAn dreiko en .SijbrandsFanelli. Nu ons nog maar twee ronden van het einde scheiden, lijkt het mij interessant opnieuw de ba lans op te maken. Misschien herinnert u zich nog dat ik eergisteren het spelerspe- loton in drie groepen verdeelde: een eer ste groep, die uit de vier titelpretendenten (Andreiko, Gantwarg, Wiersma en Sij brands) bestond, een derde groep van spelers die het tegen deze titelkandidaten niet hebben kunnen bolwerken, en een middengroep van speler, die wel ot pun tenverdelingen met één of meerdere titel pretendenten zijn gekomen. Dat deze indeling volstrekt niet op speelsterkte, doch uitsluitend op in dit toernooi verrichte prestaties berustte, mag onder andere blijken uit het feit dat de Italiaan Fanelli enkel en alleen vanwege zijn remise met Wiersma in groep 2 is opgenomen, terwijl Koeperman’s plaatsing in deze groep uitsluitend een gevolg is van zijn nederlaag tegen Andreiko. En een speler als de Belg Verpoest zou qua speelsterkte natuurlijk niet in de derde, doch in de tweede groep thuishoren, maar hij heeft nu eenmaal van alle spelers uit de eerste groep verloren, daarom heb ik hem dus toch in de laatste groep inge deeld. AMSTERDAM. De besprekingen de besturen van de Amsterdamse vereni gingen Blauw Wit en DWS vorig jaar hebben gevoerd over een eventueel sa mengaan, zijn hervat. Ajax bereidt zich nu voor op Inter. Zaterdagavond wordt in Antwerpen nog vriendschappelijke wedstrijd tegen Beerschot gespeeld, voordat op 31 mei in Rotterdam de apotheose volgt van een nu al legendarisch voetbalseizoen. Aan die finale zitten ook enkele aspecten die be langrijk zijn voor het komende seizoen. Het is namelijk de wens van Ajax-trainer Stefan Kovacs dat al vóór 31 mei zoveel mogelijk contracten rond komen, een wens waar het Ajax-bestuur wel oren naar heeft. Deze week wordt er al driftig gepraat met de spelers die nog een con tract moeten afsluiten. Krol echter: „Voor mij als vrijgezel wegens de belastingen in VV/X1 ALKMAAR. De overvloed van koer sen tijdens de Pinksterdagen heeft nau welijks enige invloed uitgeoefend op de bezetting van de draverijen op Pinkster maandag 1.30 uur) in Alkmaar. Het hoogtepunt is Alkmaars Grote Pinkster prijs 10.000) waarin twaalf klasse- paarden elkaar over de lange afstand van 2700 meter zullen ontmoeten. De sterk opkomende Ireland, Gudo van Bonni - tweede in de Gouden Zweep Galetea, Fire Bird W en Flamingo Six behoren tot de gegadigden in dit volkomen open num mer. Naast dit zware werk ook koersen voor de pure sprinters en het eerste onderdeel van het landelijk kampioen schap voor amatrices. De Nederlandse kampioene ’71 Mary de Rijk-France, die voor een professionele rijder niets onder doet krijgt hierin de als zeer moeilijk te boek staande Germania te rijden. De tips: 1. Wilg-prijs: 1. Kinhly Boy, 2. Klaartje, 3. Jolige Jan, Outs: Karina Trickson. 2. Populieren-prijs le afd.: 1. Juweel Brewer, 2. Jacoba T. 3. Kairolo D. Outs: Jossi Bond. 3. Beuken-prijs: 1. Hea Du Commerce, 2. Jacobijntje S. 3. Ineke, Outs: Judy Buitenzorg. 4. Amatricekampi- oenschap I: 1. Gremania, 2. Fabiola Spen cer, 3. Granit Hollandia, Outs: Freule. 5. Alkmaars Grote Pinkster-prijs: 1. Gudo van Bonni, 2. Ireland, 3. Flamingo Six, Outs: Flevo. 6. Berken-prijs: 1. Hans, 2. Hibma, 3. Iris van Buren, Outs: Heide- park. 7. lepen-prijs: 1. Harold Signal ,2. Jezebel, 3. Ino Victoria, Outs: Hendrien Z. Ook in de partij DelhomSijbrands beet de underdog feller van zich af dan velen hadden verwacht. Maar in een stel ling van beiden zeven schijven was het duidelijk dat de Fransman er niet meer aan te pas zou komen. Gantwarg won na een lange en moeilijke partij van de Italiaan Laporta, die dit toernooi wat teleurstelde, hoewel hij zeker niet slecht speelde. Aliar won uiteraard van Janecek, terwijl de partijen DelaurierSmith en FanelliBaba Sy in remise eindigden. De ze laatste uitslag kwam pas na 5*/2 uur spelen tot stand. Ajax werkt echter consciëntieus naar de Europa Cup-finale oe. Om ieder risico te vermijden zullen bijvoorbeeld Johan Neeskens en Ruud Krol vanwege het blessurerisico niet met Jong Oranje naar Sofia meevliegen, waar de beslissingswed strijd tussen het Nederlands elftal onder 23 jaar en Jong Bulgarije wordt gespeeld. In hun plaats reizen nu Johnny Rep en Arnold Mühren mee. Nederland ontzettend zwaar. Als er daar om een buitenlandse club komt vertrek ik”. Rennen: 3. Beemster-prijs le afd.: 1. Atlas, 2. Wild Cat, 3. Afterthought S. Outs: Prettier. 5. Grote Prijs van Den Haag: 1. Capri Pilot, 2. Forest Star, 3. Beemster, Outs: Amsterdam. 8. Beemster- prijs 2e afd.: 1. Corrien, 2. Tuscan Pride, 3. Bebe-Boo, Outs: Petronella L. DEN HAAG De cijfers van de spo-rt toto no. 44 zijn als volgt: Aantal deelne mers 573.610, inleg 1.237.511, prijzenbe- drag 523.467. Eerste, tweede, derde prijs en premie elk 130.866. Eerste prijs, 8 meldingen, per winnaar bruto 16.358. Tweede prijs, 258 meldingen, per winnaar 507. Derde prijs, 2708 meldingen, per winnaar 48 Sporttoto no. 45. Aantal deelnemers 491.755, inleg 965.525, prijzenbedrag f 408.417. Eerste, tweede, derde en premie elk f 102.104. Eerste prijs, 4 meldingen, per kolom bruto 25.526. Tweede prijs, 18 meldingen, per kolom bruto 5672. Derde prijs, 172 meldingen, per kolom 593. Sporttoto no. 46. Aantal deelnemers 491 840, inleg 1.117.379, prijzenbedrag 472.651. Eerste, tweede, derde prijs en premie elk 118.162, Eerste prijs, 2 mel dingen, per kolom bruto f 59.081. Tweede prijs, 100 meldingen, per kolom bruto 1181. Derde prijs, 1046 meldingen, per kolom 112. De trekking voor de premie voor de toto’s 44 en 46 vind* plaats na het ver strijken van de reclametermijn op woens dag 14 juni voor toto 45, waarvan de reclametermijn eveneens op woensdag 14 juni verstrijkt, vindt geen premietrekking plaats, omdat de vier winnende kolommen op één formulier stonden. Deze deelnemer had bovendien 4 kolommen met 12 en 4 kolommen met 11 goede voorspellingen. F””? - r BwllS MS Met enkele wonderlijk fraaie staaltjes voetbal stevende Ajax eveneens op het hoogste puntentotaal af dat ooit in een vaderlandse competitie in een seizoen werd bereikt. Vooral de doelpunten van Neeskens (drie vallend ingekopte treffers) accentueerden nog eens duidelijk wat voor kapitale kracht de „breker” ook aanvallend dit seizoen voor Ajax heeft betekend. Er waren de uitgekookte tref fers van animator Johan Cruyff. Kortom Weergaloze klasse.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 10