Harm Wiersma op gedeelde tweede plaats in cijfers SIJBRANDS WERELDKAMPIOEN NA REMISE TEGEN ANDREIKO België kwam niet ver tegen stevig verdedigend Ijsland Zwak verweer Volendam tegen sterk FC Den Haag Franse ster Keita voor maanden geschorst zes Johan Cruyff topscorer Eerste divisie IQD ID 01 2 Bob Janse trainer van FC Dordrecht 12 deelnemers Tennissen nieuwe B R Ruzie Happel- Laseroms is met dertien goed Sparta kampioen bij amateurs weer bij gelegd trainer Den Haag I DINSDAG 23 MEI 1972 14 D (Door Ton Sijbrands) Fout Mooiste 8p«rta>Tal«tar 2 Exod«loc<Utr»cM 3 NAC-MW 4 5 NEC-DWS 6 HVOGraafMhap 7 AZ’CT-Hwwwten 8 WV-RodaJC 9 8W*W«9MlngM DF&HwmImIO Catnbuuc.Vw»dam 11 Kans Forti»* 8C-PEC Zw. 12 I k Dm Haae-Vohndm 1 z zon Sici Ad< had go voo een die tint ve tocl toei en mei opei lam was dat niet dit spu niet toei op van van opt< otal ster moe ook op bed Ake al c veld gen klas in Di.il onbi klas Aba 18 18 19 17 ElndhovefrHda. 8p. 13 Q Q J 1 (Van onze sportredactie) te willen (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) Programma (Van onze sportredactie) Ook in de partij KuykenWiersma was het in groten getale opgekomen publiek geïnteresseerd, maar dat duurde niet zo lang, want na 19 zetten al schoot Kuyken. in een overigens gecompliceerde stelling, een ernstige bok, die de partij op slag besliste. (Van onze sportredactie) De aanvoerder van de nieuwe landskampioen bij de amateurs, Sparta ’25, Pedro Kuipers, werd na de wedstrijd tegen Xerxes (00) op de schouders genomen door onder anderen een verlate Prins Carnaval. Berg, Hestad en Van Eeden zorgden voor de drie treffers. Ook na rust toonde het vooral fysiek zwakke Volendam wei nig inspiratie te bezitten. Het sleepte na het vierde doelpunt (Advocaat) zelfs de thuisclub mee in de apathie. Zodat de zes duizend toeschouwers ver voor het defini tieve eindsignaal naar huis gingen. NAC miste in het duel met MW accuratesse. De FC Utrecht was in Rotterdam bij zonder ijverig. Omdat ook Excelsior aan viel werd het een attractieve wedstrijd, waarin de kwaliteiten van de gasten ten slotte de doorslag gaven. Het werd 2-4. DEN HAAG. Dankzij drie treffers in de laatste wedstrijd is Johan Cruyff, die maandag van de NOS de Eddy P. G.- trofee ontving, met grote voorsprong als eerste geëindigd op de nationale topsco- rerslijst. Met 29 treffers was hij veruit de productiefste voetballer. Andreiko feliciteert wereldkampioen Ton Sijbrands. Wiersma staat tussen hen in. maakte topscorer Boninsegna beide doel punten, het eerste via een fraaie omhaal en het tweede door een harde schuiver. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Laseroms 37 37 37 38 38 38 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 8 10 12 8 10 13 12 11 10 8 12 10 11 8 9 14 12 10 12 11 9 3 7 7 11 11 10 11 12 13 14 13 14 15 17 17 15 16 17 17 18 22 Ai mon Chic star klas niet die en i kwa zag link Nice zorg ron< cour ter brer Z( ten. één de Kin: Che in d pak! wen prol kan lijst ante veld Mj brot len 1 alle con< wer V ma- zei coat (24), wie der] Frit in F ste beg dag Bit. gin: Mot Me: N 1. i cell 8. I alle C 25sl sch eiei wir het Nk der 70-17 62-27 50- 29 48-39 51- 48 47-45 43- 44 47-51 45-38 54-54 44- 41 36- 43 45- 43 42- 41 39- 49 43- 45 37- 48 40- 52 34-49 37-61 26-66 60 50 46 44 43 40 39 38 38 36 88 33 32 31 30 30 30 28 27 21 üits F< Wui km/ Si Roy; km/ vror Kin: T< km) gere 1. km? 130( Bov 33.3 Fi 26 20 15 14 14 14 15 12 13 11 12 11 8 9 10 8 8 6 Ijsland zag inderdaad kans het Belgi sche spel nog meer te ontregelen dan in Luik al het geval was. Niet altijd mooi, zelden zelfs, want het weg-is-weg-princi- pe was door trainer McDowell er stevig ingeprent. Bovendien zorgde vooral keeper Dagsson ervoor dat de bal na een (mis lukte) Belgische aanval niet al te snel in het spel kwam. Goethals: „Die kerel heeft in de twee wedstrijden zeker tien minuten voor zijn ploeg verdiend.” Het leverde zijde van de Noordhollanders maakte het de FC Den Haag mogelijk om in ruim een half uur een voorsprong op te bouwen van 3-0. Den Haag wilde namelijk wél voetballen omdat het afscheid nam van trainer Vaclav Jezek en van Harry Hes tad. DORDRECHT. Bob Janse, de voor malige trainer van Excelsior, wordt de nieuwe oefenmeester van de FC Dor drecht. Janse nam het vorig jaar afscheid van Excelsior op doktersadvies, maar hij is inmiddels al zo ver hersteld, dat hij een aantrekkelijk aanbod van de FC Dor drecht, de uit DFC voortgekomen combi natie, niet wilde laten schieten. DEN HAAG. Volendam was in de wedstrijd tegen FC Den Haag niet gedis poneerd. Uiterst zwak verweer van de In de eerste helft nam NEC een voor sprong van 2-0 op DWS. Kronshorst en Eggenkamp tekenden voor deze treffers. Van Deinsen voerde in de vijfentachtigste minuut de score op en Muller maakte er tenslotte 3-1 van. BEEK EN DONK Zonder verliespunt Is Sparta ’25 uit Beek en Donk amateur- kampioen geworden, in de laatste wed strijd van de halve competitie was een 0-0 gelijkspel tegen Xerxes voldoende voor de eindzege. De meest directe concurrent, Leeuwarden, ging in Utrecht met 3-2 ten onder tegen Eiinkwijk. Sparta ’25 heeft in een reeks van vijf voetbaiduels drie maal gewonnen en twee keer gelijkgespeeld. Toch scoorden de Brabanders in het ge heel slechts zes maal. De cijfers van de Westduitse lotto van dit weekeinde zijn: 17, 23. 31, 32, 33.40. Zusatzzahl: 3. OlympiaGewinnzahl8446. hem alleen vermanende woorden van de matig leidende Ier Irne op. Harm Wiersma zou toen door een over winning op Hisard alleen op de tweede plaats beslag kunnen leggen, want het grote voordeel dat hij zich had weten te verwerven, werd niet in winst omgezet. Zelf heb ik dat allemaal niet meer kun nen constateren, want het gezelschap dat mij gedurende dit wereldkampioenschap DEN HAAG. Sporttoto no. 47 d.d. 20 en 22 mei 1972: Aantal deelnemers 519.127. Inleg f 1.186.495. Prijzenbedrag f 501.888. Ie. 2e, 3e prijs en premie elk f 125.472. Er zijn op dit moment 12 meldingen voor de le prijs. meling in de Brugse piste) de Belgen op voorsprong gezet na een slecht wegge werkte inzet van Lambert. Het was voor Irne echter nog niet genoeg. Na de rust hield hij de „uit spelende Belgen aan een nog ruimere marge. Een voorzet verraste Sigurvinsson op de hoek van het strafschopgebied zo, dat hij zich bukte en de bal op de arm kreeg. Lambert mocht opnieuw van elf meter schieten, onder luid boe-geroep van de toch wel chauvinistische Belgen. Het deed hem echter niets: 3-0. Doelpuntenmakers waren Van Veen (0-1), Bassant (1-1), Bonsink (1-2), Van Bel- zen(l-3), Groenendijk (1-4) en Bassant (2- 4). DEN HAAG Evert Teunissen wordt de nieuwe trainer van FC Den Haag/ADO. De verbintenis tussen de Haagse ered'visieclub en de huidige oefenmeester van Fortuna SC is voor lopig van kracht voor een seizoen. In december zullen beide partijen rond de tafel gaan zitten om de mogelijkheid tot een langer lopend contract te on derzoeken. Na negen jaar buitenlandse „inmenging” (de Oostenrijker Happel was zeven jaar trainer, de Tsjech Va clav Jezek twee jaar) heeft de FC Den Haag weer een Nederlandse trainer. Dat Fanelli het tegen mij niet zou bolwer ken was niet zo moeilijk te voorspellen, maar met de damzet die hij na 22 zetten toeliet, kwam ik wel erg gemakkelijk aan mijn punten. Zondag stonden de inhaal- partijen WiersmaAndreiko en Gant- wargFanelli op het programma. Gant- warg won al spoedig van Fanelli, maar aan het duel tussen de Nederlandse en Russische grootmeester kon het oubliek zijn hart ophalen. Andreiko bood al op de eerste zet remise aan, maar Wiersma had kennelijk andere bedoelingen en zette de Maar Saint Etienne zag zijn ster, die het elftal binnen twee jaren niet minder dan 71 doelpunten had opgeleverd, na tuurlijk niet graag vertrekken. Het be stuur verzette zich met een beroep op een ander reglementsartikel tegen de uitvoe ring van de afspraak. Een procedure waardoor tevens dit hele geheime akkoord aan de grote klok kwam te hangen en een sanctie van de straf commissie onvermij delijk werd. Intussen heeft de Malinees al een advocaat in de arm genomen om het hele geschil bij een civiele rechtbank aanhangig te maken. Hij heeft, volgens juristen, een zeer ruime kans zijn proces te winnen. Vanuit een stelling van beiden tien schijven wikkelde hij af naar een eind spel. dat er weliswaar gunstig uitzag, maar waarin het behalen van de volle winst vooralsnog utopisch scheen. Zoals te verwachten viel maakte Baba Sy geen fout en eindigde dit hoogstaande treffen Inderdaad in remise. Sportclub Cambuur-Veendam 2-0 (0- 0) Onsman 1-0 (strafschop), Zuidema 2-0. Scheidsrechter Van Gastel. 1.500 toeschouwers. Cambuur drukte na rust terecht door tegen het ongeïnspi reerd spelende Volendam. 1. Cruyff (Ajax) 29; 2. Kowalik (Sparta) 20; 3. Geels (Go Ahead Eagles) 18; 4. Van Dijk (Ajax) en Groenendijk (FC Utrecht) 16; 6. Schoenmaker (Feyenoord) 15; 7. Keizer (Ajax) en Van Veen (FC Utrecht) 14; 9. Roggeveen (FC Den Haag) 13; 10. Devrindt (PSV) en B rokamp (MW) 12; 13. Wery (Feyenoord), Couperus (FC Den Haag), Swart (Ajax), Neeskens (Ajax), Klijnjan en Heyerman (Sparta), Berg (FC Den Haag) en Janssens (NEC) 10; 21. Bish (NAC), Mitic (FC Den Haag), Miihren (Ajax) en Mansveld (FC Den Haag) 9; 25. Coenen (Excelsior), Koudijzer (Spara), Posthumus (Feyenoord) en Bonsink (FC Utrecht) 8. De schorsing van zes maanden waartoe de Malinese voetballer Salif Keita vrijdag door de Franse strafcommissie van pro fessionals veroordeeld werd, heeft behalve het slachtoffer zelf ook de hele Franse sportwereld op de achterste benen van verontwaardiging gebracht. Vooral ook omdat zijn huidige club Saint Etienne, die minstens even schuldig is als hij, slechts met een gledboete van 30.000 frank ofwel f 20 000 werd gestraft. Na de Noor Tor Fuglset (28) heeft Den Haag-ADO binnen een week een tweede Scandinaviër aangetrokken. Het is de 22-jarige Zweed Bo Augustsson, een aanvallende middenvelder van At- vidaberg. Het heeft heel wat moeite gekost om Augustsson los te weken uit net 10.000 inwoners tellende Atvida- oerg, dat beheerst wordt door het re- kenmachineconcern Facit. De directeur, Hallgren, heeft de zakelijke leiding van de voetbalclub in handen en weet voor zijn spelen niet onaantrekkelijke maatschappelijke voorwaarden te scheppen, zonder dat zij overigens in de fullprofcategorie vallen. En dat was nu een wens van Augustsson. BRUGGE. Raymond Goethals had moeite zijn teleurstelling niet te laten blijken. Want opnieurV liet het Belgische nationale team Ijsland minder ’.er achter zich (met 4-0) dan iedereen gehoopt en geacht had. De Belgische bondscoach lachte de tegenvaller weg met „ach, die tien doelpunten die ik voorspeld had Je moet toch wat zeggen om publiek te trekken. Het maakt toch in feite niets uit. Of het er nu 8 of 12 zijn.i” HENGELO In dit laatste artikel over het wereldkampioenschap dammen te Hengelo zal ik in eerste instantie het slot van het toernooi, dat zich over het lange pinksterweekend uitstrekte, bespreken om vervolgens een kleine terugblik op de individuele prestaties te werpen. Zaterdag ging de meeste belangstelling uit naar het fraaie duel tussen Baba Sy en Andreiko. Naar mijn mening had de Senegalees in de opening het beste van het spel, maar toen hij ten onrechte een wat voorzichtige houding aannam, kwam Andreiko erg sterk opzetten. Happel en Laseroms kregen ruzie om het roken van een sigaret in de bus op weg naar Groningen. De gehele kwestie begon met een grapje. De bedoeling was de Oostenrijkse oefenmeester uit te dagen- Daar slaagden de spelers voortreffelijk in. Toen Laseroms daarna nog een sigaret opstak, deelde Happel hem mee. dat hij niet zou meespelen tegen Groningen. Op het terrein van Groningen sprak Lase roms nog met de manager van Feyenoord Guus Brox. Na overleg met Rrox vertrok Laseroms per trein naar Rotterdam, waar zijn schoonvader zijn verjaardag vierde. Op andere punten echter „matste” de scheidsrechter de Belgen wel. Twee straf schoppen, die toch echt geen penalty’s hoefden te zijn. Lambert bijvoorbeeld werd door Atlasson getackled, viel, en keek verbaasd naar Irne, die op de stip wees. Missen deed hij deze kans echter niet, waardoor de stand op 2-0 kwam. Eerder immers had Janssens (voor Sem- FC Zurich heeft maandag de Zwitserse voetbalbeker gewonnen. Zürich verslag Basel met 1-0. De overige uitslagen zijn: AtalantaAC Milan 0-1, CagliariSampdoria 3-1, Ca tanzaroVerona 0-0. FiorentinaJuven tus 1-1, VicenzaVarese 0-4, NapoliBo logna 0-0, TorinoRoma 2-0. Stand met nog één wedstrijd: 1. Juventus 41, 2/3. AC Milan en Torino 40, 4. Cagliari 39. De vele schoten van de Bredanaars be landden of naast of over het doel. Doel man Coerver moest slechts twee ballen binnen de doelpalen laten passeren. Brou wers scoorde de eerste treffer en Pogrze- ba nummer twee. Beide spelers maakten gebruik van passes van Bouman. Brokamp had in de veertigste minuut het enige doelpunt van MW in deze wedstrijd gemaakt. zo trouw heeft bijgestaan, had de cham pagne al laten aanrukken Terugblikkend op dit toernooi dacht ik wel te mogen stellen, dat mijn overwin ning verdiend is. En dat zeg ik niet eens omdat ik meen het beste spel te hebben geleverd, daarover valt immers te rede twisten, maar eerder nog omdat ik in hei verleden een dergelijk groot aantal inter nationale damtoernooien gewonnen heb dat het eigenlijk niet eerlijk was geweest wanneer iemand anders de titel zou heb ben gehaald. Dat ik in een enkele partij geluk zou hebben gehad, valt zeker niet te ontken nen, maar datzelfde kan van een Andrei ko, Wiersma of Gantwarg worden gezegd. Bovendien moet men bedenken dat dit in een aantal publikaties zwaar overtrokken is. Wiersma en Andreiko, die de tweede plaats deelden en daarmee beiden een bedrag van 1750 „ballen” verdienden, hebben naar mijn mening een uitstekend toernooi gespeeld. Maar omdat Andreiko uitsluitend met een overwinning zijn titel zou kunnen behou den, spreekt het voor zich dat een derge lijke taktiek hem gisteren in de kaart zou hebben gespeeld en daarom besloot ik geen enkel risico te nemen. Het gevolg was dat het een vrij oninteressante partij met veel vereenvoudigingen werd, waarin ik ongeveer viermaal tevergeefs remise aanbood. Maar in een volkomen gelijk waardige stelling van beiden zeven schij ven ging Andreiko tenslotte toch met remise akkoord. En nu zullen ze wel weer zeggen dat ik zit op te scheppen, maar echt waar hoor, toen was ik wereldkam pioen. Tijdens het duel zelf echter liet Goet hals alleen uit de opstelling al duidelijk blijken dat hij meer wilde dan het resul taat in Luik. Linkervleugelverdediger Dol mans was uit de ploeg gelaten om ruimte te maken voor extra-aanvaller Thio van Club Brugge, die bovendien voor de nodi ge extra toeschouwers moest zorgen. De Belgische elf opereerden derhalve in een 3-3-4-opstelling, maar meer aanvallende kracht gaf dat zeker niet. Integendeel, de IJslanders hielden (nog) een mannetje te rug, waardoor het voor het doel van Dagsson te vol werd voor de in België zo geliefde 1-2 combinaties. Mocht zo’n foef je dan toch lukken, dan zorgden twee libero’s ervoor dat er nog niet veel aan de hand kon zijn. Bovendien zagen de Belgen vrijwel geen kans echte gaten in die (qua mankracht) sterke verdediging te trekken. Daarvoor waren de acties negen van de tien keer te doorzichtig, het aanvalsspel te steriel. Sprak Van Himst later: „Er was haast niet door te komen. Het waren er gewoon te veel. Toch is het resultaat helemaal niet zo gek. Denk erom dat die IJslanders toch wel beter spelen dan je zou verwachten. Ik had voor die twee wedstrijden op meer gerekend, maar achteraf ben ik er niet ongelukkig mee.” De eindstand is: 1. Sijbrands 27 punten, 2. Wiersma 25 punten, 3. Andreiko 25 punten, 4. Gantwarg 24 punten, 5. Koe- perman 21 punten, 6. Smith, Baba Sy en Kuyken 19 punten 9. Deslauriers 18 pun ten, 10. Hisard 17 punten, 11. Aliar 13 punten, 12. Delhom 12 punten, 13. Fanelli 11 punten, 14. Verpoest 10 punten, 15. Laporta 7 punten, 16. Agliardi 4 punten 17. Janacek 1 punt. Inter, op 31 mei Ajax’ tegenstander in de finale van de strijd om de Europa cup. won het afgelopen weekend in de Italiaanse competitie met 2-0 van Mantua. In het laatste kwartier van de wedstrijd aanstaande zondag: De GraafschapHaarlem, De Volewijckers AZ’67, HeerenveenFC VVV, Hera- AZ’67, HeerenveenFC WV, Roda JC—SVV, Heracles—HVC, Willem II— DFC, VeendamBlauw Wit, PEC Zwol leSC Cambuur, Helmond Sp.—FSC, Fortuna VI.Eindhoven. In de Franse competitie heeft PSV- tramer Kurt Linder zaterdagavond Olym- pique Marseille door een 4-2 overwinning op Monaco kampioen van Frankrijk zien worden. Volgend seizoen wordt Linder zo als bekend trainer van Marseille. Een nederlaag zou Marseille geen enkel nadeel hebben bezorgd, omdat de enige rivaal Nimes met 4-0 werd verslagen door Nice, de toekomstige club van Dick van Dijk (Ajax) Vanavond speelt Theo Laseroms met Feyenoord een vriendschappelijke wedstrijd tegen Lierse SK. Op zich zou de opstelling van Lase roms geen nieuws zijn als de centrale verdediger vorige week geen ruzie had gehad met zijn trainer Ernst Happel en Laseroms niet kwaad het veld van de FC Groningen had verlaten om alleen in plaats van met het elftal van Feyenoord de weg terug te aanvaarden. Onderaan de ranglijst van de amateurs kwam maandag nog een lichte wijziging. In een sensationeel gevecht versloeg Ede het thuisspelende Caesar met 6-3, waar door de Limburgers de laatste plaats overnamen. Tot de rust leverden Sparta ’25 en Xerxes een boeiende strijd. De Brabanders bouwden een lichte veldmeerderheid op, maar moesten tegen de rust meer en meer het initiatief aan de Rotterdammers laten En dat terwijl Xerxes al spoedig afscheid moest nemen van de geblesseerde aanvoerder Ad Verhoeven. Voor Sparta ’25 losten alleen Verhappen, Pedro Kuy- pers en Van der Palen goede schoten, waar Andries van Dijk adequaat op rea geerde. In een wedstrijd voor het toernooi om het Britse voetbalkampioenschap heeft Schotland zaterdag in Glasgow met 2-0 gewonnen van Noord-Ierland. Denis Law en Peter Lorimer zorgden voor de doel punten. Wales verloor in Cardiff met 0-3 van Engeland. De doelpuntenmakers wa ren Emlyn Hughes. Rodney Marsh en Colin Bell. Scheidsrechter Barmentlo. 2.000 schouwers. Een verdiende zege DFC omdat de ploeg in tegenstelling tot Heracles liet zien graag winnen. Haarlem AZ’67 Heerenveen Roda JC Wageningen Eindhoven HVC Veendam Cambuur PEC Zwolle De Graafsch. Blauw Wit. Fortuna SC Heracles SW Volewijckers FC WV Willem H Fortuna VI. Helmond Sp. DFC Rus onder zware druk. Toen ik na onge veer tweeëneenhalf uur spelen de speel zaal binnenkwam, schrok ik wel even van de stelling zoals die toen op het bord stond: het materiaal was weliswaar aardig geslonken, maar Andreiko’s stelling was verre van rooskleurig. En een overwinnng van Wiersma zou mijn landgenoot in de laatste ronde, wanneer Wiersma tegen Hi sard zou moeten spelen, nog naast mij kunnen brengen. Maar Andreiko verde digde zich goed en wikkelde feilloos naar de remise af. Daarmee was het toernooi vrijwel beslist, want in de laatste ronde, die gisteren gespeeld werd, behoefde ik maar remise te schuiven om mij van de titel te verzekeren Daartoe moest ik ech ter wel met een andere instelling spelen dan waarmee ik anders tegen hem achter het bord ga zitten, want in de meeste onderlinge duels attaqueer ik hem altijd fel en tracht ik zoveel mogelijk complica ties uit te lokken, die van zijn kant meestal angstvallig vermeden worden. Fortuna SC-PEC Zwolle 9-0 (1-0) Pijpers 1-0, Geyselaers 2-0 (strafschop), Bohnen 3-0, Geyselaers 4-0, Jansen 5-0, Jacobs 6-0, Jansen 7-0, Geyselaers 8-0, Pijpers 9-0. Scheidsrechter Klopper. 1.400 toeschouwers. Een door het ver trek van trainer Teunissen naar Den Haag geprikkeld FSC pakte na rust stevig uit. Voor rust waren merkwaar dig genoeg de beste kansen voor PEC. Eindhoven-Helmond sport 1-1 (0-1) Van Lint 0-1 (strafschop), Bloemers 1- 1. Scheidsrechter Aalbrecht. 2.000 toe schouwers. Een verplicht nummer met een saai en ongeïnspireerd verloop. Wageningen-Helmond Sport 2-0 (za terdag gespeeld) (1-0 Hazelhekke 1-0, Ooms 2-0. Scheidsrechter De Bruin. 800 toeschouwers. Een verdiende zege voor Wageningen dat meer techniek en inzet aan de dag legde. Volewijckers-Fortuna SC 0-0. (zater dag gespeeld). Scheidsrechter Bentvel- zen. 1.300 toeschouwers. Een lusteloze partij voetbal waarin beide ploegen maar lief voor elkaar wilden zijn. HVC-De Graafschap 2-2 (0-1) Veen 0-1, Gerritsen 1-1, Hoevenberg 1-2, Maas 2-2 (strafschop). Scheidsrechter Van Dijken. 1.700 toeschouwers. De Graafschap liet weliswaar het beste voetbal zien, maar HVC maakte veel goed door een enorme wilskracht. FC VW-Roda JC 2-2 (2-2) Van Rooy 0-1, Weeres 1-1, Blatter 2-1, Van Rooy 2-2. Scheidsrechter Geurens. 3.000 toeschouwers. WV kreeg na rust de beste kansen, maar verzuimde deze af te werken. SVV-Wageningen 0-1 (0-0) Weller- diek 0-1. Scheidsrechter Weerink. 2.000 toeschouwers. Slecht afwerken en wat pech kostte SW in de slotfase tenmin ste een gelijk spel. DFC-Heracles 1-0 (0-0) Struis 1-0. toe- van Keita en zijn club moeten nu boeten voor het feit dat ze aan hun officiële contract indertijd de geheime clausule hadden toegevoegd die de voetballer het recht gaf tegen een afkoopsom van 10.000 frank zich van zijn verplichtingen jegens Saint Etienne te ontdoen. Aangezien de laatste tijd door verscheidene clubs, on dermeer Feyenoord, Marseille en Racing Paris steeds krachtiger aan hem getrok ken werd, achtte Keita het moment geko men zich op die geheime bevrijdingsclau- sule te beroepen. De vierde en laatste Belgische treffer was de mooiste. Een schitterende combi natie tussen Lambert en Van Himst werd door de Anderlecht-speler met een voorzet besloten, waarna Dockx even fraai scoorde. De Belgen kregen meer kansen om de voorspong uit te breiden, maar slaagden niet, evenmin trouwens als de IJslanders, die via de ingevallen Jo hansson de beste mogelijkheden kregen. De al gepasseerde Piot (in de tweede helft moest hij 25 minuten op de eerste bal wachten) hoefde zich echter geen zorgen te maken. De IJslandse aanvaller zag alleen voor doel geen kans te scoren.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 14