Haarlem gaf vrolijke voetbalshow met E zes doelpunten tegen De Volewijckers AZ '67 dicht bij promotie na winst op Heerenveen Nederlandse Davis-cupteam door Italië uitgeschakeld Hoe ontdekte u datuaan nieuwe banden toe bent? H Onderhandelingen met Jeugdspelers aangetrokken de selectie begonnen van de amateur clubs ir TON KARPES Onverdiend verlies Telstarreserves Pepe Fernandez bij Haarlem Degradatie VVH Records Wielart en Lesterhuis Roemenië winnaar X-maal beter Alleen Hoofddorp bleef in beker zaterdagvoetbal waterpolotoernooi Dom waterpolo van jeugdteam tegen West-Duitsland 16 MICHELIN DINSDAG 23 MEI 1972 D Nieuwe opzet Niet Hairstylist SAN BENEDETTO DEL TRONTO. Debacle (Van een medewerker) (Van onze sportredactie) (Van een medewerker) (Van onze correspondent) ADVERTENTIE Er zijn twee soorten banden: diagonaal* en radiaal banden. Steeds meer mensen gaan over op radiaal. Waarom? Omdat radiaalbanden meer ’grip’ op de weg hebben, de remweg verkorten en minder zij windgevoelig zijn. Ze hebben bovendien minder rol- weerstand - geven dus aanzienlijk lager benzineverbruik en gaan veel langer mee. Radiaal dus. Maar dan ook echte Michelins. Want alleen Michelin kent bet geheim van de radiaalband: een soepel karkas en een loopvlak dat niet vervormen kan, doordat er een stabiele gordel van fijne staaldraadjes onder zit. Michelin heeft voor alle typen wagens de juiste band. Zeker, er zijn andere, en zelfs goedkopere radiaalbanden, maar dat zijn geen Michelins. HAARLEM. In het elftal van Haar lem, dat donderdagavond (aanvang 18.45 uur) een oefenwedstrijd speelt tegen FC Den Haag, wordt o.a. als gastspeler opge steld de Zuidamerikaan Pepe Fernandez, die als fullprof te duur is geworden voor PEC Zwolle. Drie van de zes Haarlem-doelpunten, drie mooie. Bovenaan: De Goede heeft een lange ren juichend afgesloten. Midden: Van Breevoort zweeft naar de vierde goal. Onder: Peijs (naast de paal) heeft een schitterende om haal ten beste gegeven, waarna Van den Berg kon scoren. In lanva: ning i wist 1 Van honke honks wist 1 fout c na eei korte de vie len e< dan, i wvwt Nad sen v< om op slagpli ve bec nog di de Vri daarni van R van Heems VO-ve vijf n een k die de ken w werd gelijki ma, d werd gebrac scoren Deze Nicols Beidsc gedurt wedsti De te zes fie, ni ii» evenei geslag 04-72 Pr. Beatrixplein 61 Winkelcentrum Parkwijk Tel. 023 - 33 16 45 Doordat u toevallig naar uw profiel keek? Doordat de politie uw wagen kontroleerde? Doordat een attente pompbediende u erop wees? Hoe het ook zij, u bent aan nieuwe banden toe. Maar wat voor banden? HA. ben i voorgi maani zien, re pii wister public inning trekkr lem ei beteki leiding overgf de ve buiger bij ec van d maar De w van A protes het ni een b rechte door gedup tot ee niet v van d ren ir zaterd Storks werd zet. In verscheidene Europese steden Is dit week einde de tweede ronde gespeeld voor het tennis- tournooi om de Davlscup. De uitslagen zijn: Roemenië—Iran 5-0. Volei—Hossein Akhbari 6-3 6-3 6-1; Tlriac—Taghl Akhbari 6-2 4-6 5-7 6-3 6-1. Denemarken—Polen 0-5. NielsenBasiorek 4-6 1-6 4-6; Hedelund—Novicki 1-6 1-6 2-6. Groep B: MarokkoRusland 0-5. Limina/HabibiMetre- veli/Likatsjev 2-6 2-6 5-7; LiminaKorotkov 6-3 1-6 2-6 4-6; ZenzaouiMetreveli 4-6 5-7 0-6. Frankrijk—Spanje 2-3. Barthes/Proisy—GlsberV Orantes 4-6 6-8 4-6; Proisy—Gimeno 6-2 6-2 9-11 6-3. Tsjecho Slowakije—Zweden 3-1 wedstrijd wordt Hoewel de einduitslag vain de Daviscup- wedstrijd ItaliëNederland (1-4) weinig twijfel laat bestaan over de krachtsver houdingen. heeft Nederland in San Bene detto del Tronto meer tegenstand geboden dan was verwacht. De Italiaanse kampi oen Adriano Panatta had tevoren in een interview gezegd, dat deze ontmoeting in de tweede ronde van de Europese zone een 5-0 zege voor Italië zon opleveren en dat er zelfs geen set zou worden verloren. Panatta, die overigens zelf geen fout maakte (drie sets-overwinningen op zowel Hemmes als Hordijk) moest zijn woorden na afloop gedeeltelijk terugnemen. Een opmerkelijke rol in dit productieve voetbalgebeuren speelde Dries Boszhard. Hij leidde zeker drie doelpunten in met getructe dribbels. Dat begon in de acht tiende minuut. Boszhard omspeelde twee man en zette perfect voor. De Goede kon hoog opspringepd intikken, 1-0. Twee mi nuten later was de herhaling. Alleen werd nu de gouden voorzet doeltreffend afge rond door Bregman, 2-0. Ondanks moedi ge pogingen van De Volewijckers om Haarlem af te remmen (er was een knal van Richelman op de lat) trok de nieuwe eredivisieclub er lustig op uit. Van den Berg schoof de bal lineaalrecht naar De Goede, die alleen nog doelman De Vries voor zich had. De Amsterdammer dook naar De Goede’s benen, maar zijn tackle was zwak. De Goede sprong als een hert weg en priemde de bal rustig richting net, 3-0. Tenslotte zorgde Van Breevoort voor een aardige apotheose vóór rust door de bal in glijvlucht in te koppen na aangeven van Boszhard, 4-0. doelpunten ten spijt. Zo blijft het midden veld toch nog een probleemgebied. Van Breevoort nam de plaats van Nieuwen- huys in en Smit was weer de remplacant voor Burgers. Tussen hen in stond Van den Berg. Tonny Smit werd na de rust gewisseld voor Burgers. (Van een medewerker) HAARLEM In de strijd om de dis- trictsbeker zaterdagvoetbal KNVB is van de clubs uit Haarlem en naaste omgeving alleen Hoofddorp overgebleven. Het zege vierde op eigen veld na verlenging met 3- 1 over het een klas hoger spelende Wie- ringermeer. De normale speeltijd was in een 1-1 gelijkspel geëindigd. Ook in de verlenging „sneuvelde” de Heemsteedse vierdeklasser VEW in een uitwedstrijd tegen het in de derde klas uitkomende SDCP uit Putten. Nadat de strijd in een 3-3 gelijkspel was geëindigd, wisten de gastheren in het verlengstuk nog een doelpunt te produceren. Haa: OV\ Wer 3.1 in Fout Spai HCl Wer Hl P; i Hon I Fou' Aja: Feyi Wer 14 5. Fou HCl Stor Wer 9.: in Fou OW Haa Wei 7. di Fou HCi Spa Wei 5 5. Hoi For Fey Ajs Fot Sto HC We v C (I ii Ho S Foi WO» Vooral voor John Eelman was deze doelpuntenexplosie van Haarlem een pret tige zaak. Nu Brand in Spanje van vakan tie geniet heeft hij het heft in handen. Toen Haarlem door Excelsior voor de beker werd uitgeschakeld (Brand was er toen niet) was dat voor Eelman een diepe teleurstelling. Daarom was hij gebrand op een stevige revanche. En dat terwijl ie dereen wel zo’n beetje uitgevoetbald is. De Goede: „Voor mij mag er nu direct met de competitie gestopt worden. Het is mooi geweest”. Nu er nog drie onbelangrijke wedstrij den resten heeft de aandacht zich ver- Het treffen tussen WH en Zaanlandia een week eerder bijzonder sportief verlopen was ditmaal bikkelhard. De Haarlemmers speelden technisch welis waar beter, maar de Zaankanters streden met een tomeloze inzet. Zij scoorden reeds na zes minuten hét enige en zo belangrij ke doelpunt: 0-1. Doelman Wesseling was kansloos. Door deze snelle treffer gesti muleerd deed Zaanlandia pogingen om door te drukken, maar de achterhoede van VVH gaf geen krimp meer. In de tweede helft namen de Hercujanen het heft in handen, kregen verschillende kan sen op de gelijkmaker, doch zij waren met de afwerking niet fortuinlijk. Aan de andere kant werd nog wel een doelpunt van Zaanlandia voor vermeend buitenspel afgekeurd door de niet al te sterk leiden de scheidsrechter. Het bleef 0-1 en daar aan had Zaanlandia voldoende om het vege lijf te kunnen redden. VVH zal het reeds eerder gedegradeerde WMS naar de vierde klas moeten vergezellen. Het had niet slechter en dramatischer uit kunnen de set een gamepoint op de opslag van de Italiaanse veteraan. De service van Hor dijk volgde hierop. De beslissende slag kwam echter niet en toen was het ook snel afgelopen: 4-6, 2-6. De enkelspelen van de derde dag (de gehele wedstrijd lag overi gens een dag op het tijdschema achter, omdat vrijdag wegens regen vrijwel niet kon worden gespeeld) hadden daardoor geen betekenis meer. De waarde van de zege van Hordijk was dan ook moeilijk te bepalen. De nationale kampioen Fred Hemmes maakte in de laatste partij tegen Panatta slechts drie games: 1-6, 1-6, 1-6. Italië had in de eerste ronde met 5-0 gewonnen van Oostenrijk, Nederland met 5-0 van Noorwegen VOETBAL. Dank zij een overwinning van 3-2 op Roemenië heeft het Deense voetbalelftal zich zondag in Boekarest ge plaatst voor de eindronden van het Olym pisch voetbaltoernooi in München. Bij de rust stonden de Denen reeds met 1-0 (Van onze sportredactie) ALKMAAR. Voor AZ’67 begint de felbegeerde promotie naar de eredivisie steeds vaster vormen aan te nemen. Op eigen terrein werd gistermiddag de grote concurrent Heerenveen met 1-0 verslagen en dat houdt in, dat AZ’67 met nog drie wedstrijden te spelen nu twee punten voorstaat op Heerenveen. Ruim zestien duizend toeschouwers waren in Alkmaar getuige van het treffen tussen beide pro- motie-kandidaten. Een treffen, dat geen voetbal van hoogstaande kwaliteiten te zien gaf. „Wij hebben geen moment vrijuit ge speeld”, verklaarde Heerenveen-trainer Meg de Jongh na afloop. „Het ging kramp achtig wat misschien wel kwam door de warmte. AZ’67 speelde ook niet al te best. Als zij zo doorgaan is de strijd om promotie nog niet beslist. Ik geef wel toe, dat de kans erg klein is geworden voor ons”. Cor van der Hart, ook na afloop nog zichtbaar gespannen: „Wat een baan, dat trainer zijn. Ik ben op van de zenuwen, Heerenveen is niet echt gevaarlijk ge weest. Zelfs toen die mannen achter kwa men, hebben zij niet geprobeerd een doel punt te forceren door een tweede spits naar voren te sturen”. VEGHEL. Zelden is de Nederlandse jeugd-waterpoloploeg zo duidelijk met zijn tekortkomingen geconfronteerd als zaterdag in de interland tegen West- Duitsland. Het 2-2 gelijke spel betekende voor de Nederlandsers een morele neder laag. Vooral ook, omdat zij in het laatste speldeel een 2-0 voorsprong op een onge looflijk domme wijze verspeelden. niet Uitgespeeld. Paia—Bengtson 8-6 2-8 0-8 3-0; Kukai Jodes—BorgTBengtson 8-6 6-4 6-3: Pala— Borg 6-4 6-4 6-4; KodesBengtson 4-6 2-1 afge broken. WestduitslandIerland 5-0. KuhnkeHickey 6-3 3 6-3 6-0; Elsenbroich—Reed 6-2 6-0 6-0; Fass- bender/Pohmann—Hickey/Brown 6-3 6-3 6-3; KunhkeJackson 6-2 6-0 6-3; Elsenbroich—Hickey 6-1 6-0 6-2. Monaco—Portugal 3-2. Landeau/Trucchi—Peral ta/ Villela 6-3 3-6 6-3 3-6 6-3; Trucchi—Vaspinto 6-1 6-3 1-6 6-4. In de halve finales van het tennistoernooi om de Davlscup komen in de twee Europese zone» tegen elkaar uit: Zone A: Roemenië—Italië en Polen—Rusland. Zone B: Monaco—Spanje en West-Duitsland— Tsjechoslowaklje. MÜNCHEN - Roemenië is zaterdag in München winnaa' geworden van het Olympisch kwalificatietoernooi waterpolo. Roemenië, Spanje, dat tweede werd en Bulgarije, dat als derde eindigde, hebben zich gekwalificeerd voor de eindronden van het Olympische waterpolotoernooi. HAARLEM. Voor eigen publiek in het sportpark Schoonenberg verloren de reserves van Telstar in de eerste klas van de B-elftallen onverdiend met 2-1 van FC Den Haag. Zij hadden voor hun betere spel minstens een gelijkspel verdiend. Het B-elftal van Haarlem kwam niet voor de competitie in actie. Telstar speelde beter dan FC Den Haag, had ook een veldoverwicht en nam na een half uur spelen door Lechermann verdiend een 1-0 voorsprong. Toen Le chermann daarna de Haagse doelman Ar- desch had omspeeld, kreeg hij weer een goede scoringskans, maar helaas trof zijn inzet de paal. Op de valreep van de eerste helft verspeelde Telstar onfortuinlijk zijn voorsprong doordat Van der Lugt in eigen doel schoot: 1-1. Ook in de tweede helft bleven de gastheren het beste van het spel behouden, doch zij zagen geen kans om dat met treffers te bekronen. Het verwachte doelpunt viel aan de andere kant, waar de achterhoede van Telstar voor vermeend buitenspel bleef staan en een der Haagse aanvallers een niet te missen scoringskans kreeg: 1-2. De stand: Sparta 28-45; FC Den Haag 29-44; Feyenoord 30-32; Ajax 28-31; Vo lendam 29-30; Telstar 28-29: FC Utrecht 28- 29; PSV 28-29; NEC 29-28; SC Cam- buur 28-27; AZ’67 29-27; Blauw Wit 29- 27; Go Ahead Eagl. 29-26; FC Den Bosch 29- 26; Haarlem 28-25; DWS 28-22: Fortu na SC 29-9. Het B-elftal van Telstar speelt donder dagavond in Amsterdam tegen de reserves van DWS. De strijd begint om half zeven. De Volewijckers, dat steeds maar weer in de buitenspelval liep, kon nauwelijks een debacle ontlopen. Nadat een doelpunt van Van Breevoort nog werd afgekeurd wegens buitenspel gaven Bregman, Peijs (schitterende omhaal) en Van den Berg een perfecte show weg. Door Van den Berg werd het 5-0. De zesde goal was een schoonheid. Van Breevoort joeg de bal in een omhaalbeweging direct achter De Vries. Aangever was Burgers. De Amsterdammers bleven toch door knokken en kwamen ook dicht bij een doelpunt. Maar Poldervaart deed voor treffelijke dingen. Haarlem hield de nul. Eelman had zijn revanche. Het doek had eigenlijk kunnen vallen Niet alleen had Jan Hordijk een enkel spel gewonnen (van Paolo Bertolucci), maar zowel in het eerste enkelspel als in het dubbelspel pakten de vele klassen zwakker geachte Nederlanders een set. Met name de hardslaande Jan Hordijk had de Italianen toch wel enigszins aan het schrikken gemaakt. Het psychologische moment van de wedstrijd was gelegen in het dubbelspel: Pietrangeli/Panatta tegen Hordij k/Hem- mes. Bij de stand 1-1 in sets kreeg de Nederlandse combinatie bij 4-3 in de der- plaatst naar de onderhandelingstafel. Deze week wordt er met de spelerskern onder handeld over verlenging van de contrac ten. Ko Gosen, voorzitter betaald voetbal: „We hebben al voorbereidende gesprekken gehad. Het komt allemaal wel in orde. Ik voorzie geen moeilijkheden, ook niet voor het trainen overdag. We willen de spelers vier keer per week overdag bij elkaar hebben. In principe kan dat”. Van de spelerskern hebben Van den Berg en Nieuwenhuys een meerjarig contract, de anderen niet. Haarlem heeft een nieuwe opzet in gedachten. Natuurlijk wil men de spelers kern vergroten. Gezien de financiële moeilijkheden kan dat niet op opzienba rende wijze gebeuren. Dus zoekt men andere wegen. Men heeft een jeugdplan opgesteld. Men heeft al verscheidene jonge spelers aangetrokken uit de amateurgele- deren. Eelman: „We hebben tevoren con tact gehad met de amateurclubs om moei lijkheden zoals vorig jaar ontstonden te voorkomen”. (Van onze sportredactie) HAARLEM Kampioen Haarlem heeft de trouwe aanhang in de wed strijd tegen De Volewijckers, dat met bloemen en een plaquette kwam, tevreden gesteld. Nu de Haarlemse formatie ontspannen kon acteren en de Amsterdammers niet de hakbijl hanteerden, kon er een aardig voetbal- showtje opgezet worden. Waar voorgaande wedstrijden onder druk van de omstandigheden praktisch geen combinatie tot een goed eind werd gebracht flitsten nu de één-tweetjes uit de toverdoos. Met zes doelpunten (60) bleef ook de Haarlemse produktie boven normaal. Hoewel Haarlem uiteraard veel sterker was bood De Volewijckers toch nog wel zoveel tegenstand, dat het duel het aanzien waard bleef. Ondanks de zomerse temperaturen kwamen Hoofddorp en Wieringermeer toch tot een aardige partij voetbal. De gastheren hadden vooral in de eerste helft het beste van het spel en kwamen door Nico van Andel verdiend aan een 1-0 voorsprong. Hij boog met het hoofd een corner van Leo Overbeek tot een treffer om. Meerdere scoringskansen liet Hoofd dorp onbenut. In de tweede helft kwamen de gasten na een uitval weer op gelijke hoogte: 1-1. Invaller-doelman Berghoef stond te ver voor zijn heiligdom en werd met een boogbal verrast. Er moest ten slotte tot verlenging worden overgegaan en dat werd een ware slijtageslag. Hoofddorp bleek daarbij over een betere conditie te beschikken en verzekerde zich door twee goals van Jan den Ouden van overgang naar de volgende ronde: 3-1. SDCP en VEW kwamen voor zo’n dui zend kijkers ook al tot een aardige partij voetbal. De thuisclub nam al na vijf minuten een 1-0 voorsprong, maar Loos (2x) en Heemstra deden nog voor rust de winstkansen volledig in het voordeel van VEW keren: 1-3. Kort na de hervat ting haalden de gastheren uit een penalty tot 2-3 op en een kwartier voor tijd dwongen zij zelfs een verlenging af: 3-3. In het eerste part daarvan scoorde SDCP een buitenspeldoelpunt en dat werd door de arbiter goedgekeurd: 4-3. Deze treffer bleek tenslotte beslissend voor overgang naar de volgende bekerronde. AZ’67 trad aan zonder de geschorste Theo Vonk en Heerenveen zonder Cees Kist jr., die pas twee weken geleden hersteld is van een gebroken midden voetsbeentje. De volkomen machteloze De mening van AZ-spelers over de tegenstand van Heerenveen was opval lend. „Zij spelen beter dan een half jaar geleden, maar zijn minder gevaarlijk”. Cor van der Hart: „Dat kwam door mijn tactisch plan. Vroeger gebruikten zij de dieotepass maar nu dwongen wij hen in de breedte te spelen. Dat lukte aardig, want echt gevaarlijk zijn ze niet geweest". De wedstrijd tegen De Volewijckers heeft nog eens aangetoond, dat verster king van de kern gewenst is. De zes KLEEF Tijdens internationale wed strijden in het Duitse Kleef heeft de 17- jarige Hoofddorpse atleet Ruud Wielart (AV Haarlem) zijn eigen junio renrecord hoogspringen met drie centime ter verbeterd. Met de sterke tegenstand van onder meer de Duitser Zacharias (2.12 meter) kwam Ruud Wielart tot 2.03 me ter. De HAVO-leerling is ook houder van het indoorrecord met 2 meter. De aanloop tot de wedstrijd In Kleef was voor Ruud Wielart allerminst geluk kig. Doordat hij de trein miste, kwam hij liftend en lopend nog maar juist op tijd aan voor het hoogspringen. Zijn naaste be lager Jan Willem Boogman kwam tot 2 meter evenals de senior Peter Geelen. In Brugge verbeterde Ben Lesterhuis het senioren reco’-d hoogspringen met twee centimeter. Kwam hij in 1969 tot 2.06 meter, zaterdag bereikte hij 2.08 me ter. De Eindhovenaar zal zich dit seizoen vooral toeleggen op de tienkamp. Hij won in Brugge tevens het speerwerpen met 56 meter. ALKMAAR. Op het veld van Alk- maarse Boys in Alkmaar kwamen VVH en Zaanlandia zaterdagavond voor de tweede keer in de derde klas B tegen elkaar in actie om uit te maken wie er naar de vierde klas moet degraderen. Het eerste beslissingsduel verliep zelfs na ver lenging doelpuntloos. Ditmaal trok Zaan landia door een snel gescoord doelpunt met 1-0 aan het langste eind. Na slechts een jaar in de derde klas vertoefd te hebben, moet VVH nu alweer een stap terugdoen naar de vierde. Ie malen ontsnapte Heerenveen op won derbaarlijke wijze aan een achterstand. Doelman Griever had hierin een positief aandeel maar was toch geslagen bij een inzet van Vredenburg. Weide redde op de doellijn en toen schoot Vredenburg hoog over. Het vervangen van Prinsen door Kist jr. (Meg de Jongh: „Het was een noodgreep maar we moesten iets doen”) bracht iets meer stootkracht in de Friese voorhoede, al had Kist het erg moeilijk tegen de bekwaam ingrijpende Frank Man. Enkele minuten voor rust raakte AZ’67 de greep op het middenveld kwijt. Flio Stapper: „Schmidt speelde in de voo-hoede en Van Veen bleef achter. Daarom stond ik alleen met Van der Ban op het middenveld. Tegen vier Heeren- veen-spelers was dat erg lastig”. Vrij onverwacht kwam AZ’67 zeven minuten na rust op 1-0 toen Stapper de bal uit een corner voor het doel bracht. Wim de Jager kopte beheerst in. Stapper later: „De corner was bedoeld voor Ge rard Vredenburg, maar ik kijk er Wim bepaald niet kwaad om aan, dat hij hem erin kopte” AZ’67 kreeg verscheidene kansen. Dicht bij een treffer waren onder andere Vre denburg, Schmidt en Schaafstra na een lange solo. Het wilde allemaal niet meer lukken en daarom bleef de spanning er tot de allerlaatste minuut in. Het bleef 1- 0 voor AZ’67. Bij heerenveen kwam Wil van Beveren halverwege de tweede helft in het veld voor de met een lichte hersenschudding uitgevallen Cees Kist sr. Scheidsrechter Van der Kroft noteerde wegens vasthou den van een tegenstander Heerenveen- aanvoerder Zoetendal. voorhoede van de Friezen kreeg echter al na twintig minuten toch Kist jr. in de ploeg voor Prinsen. Vóór deze wisseling kwam het meeste gevaar van Heeren- veen-zijde van de lange spits Thomas Haan. AZ-doelman Gerrit Vooys was, evenals in voorgaande wedstrijden, weer in goede vorm en stopte vooral een inzet van Haan op beheerste wijze. Vooys: „Ik heb helemaal naar deze wedstrijd toegeleefd. Ik was ook erg ner veus, maar toen ik in een flits dat harde schot van Haan keerde, voelde ik dat het niet meer zou misgaan. De uitlatingen van trainer Van der Hart aan mijn adres hebben hun uitwerking niet gemist. Ik ben er door geprikkeld en dat is mijn spel ten goede gekomen. Overigens blijf ik van mening, dat het onderling had moeten worden uitgesproken. Contacten heb ik al met verscheidene clubs, onder andere met een Belgische vereniging. Maar als AZ’67 ingaat op mijn financiële eisen, ben ik niet ongenegen om toch te blijven”. Van der Hart: „Niemand komt er weg. Ook van den Ban en Schaafstra niet. Dit team blijft bijeen”. Bekend is namelijk, dat FC Den Haag serieuze belangstelling heeft voor Schaafstra en dat Van den Ban, evenals enkele jaren geleden, in contact is met een Belgische club. Halverwege de eerste helft kreeg AZ’67 meer vat op het spel. Vooral het midden veld (Stapper en Van den Ban) was bij AZ’67 beter bezet, maar de geringe kracht van de Alkmaarse voorhoede was er oor zaak van, dat het beslissende doelpunt pas in de tweede helft tot stand kwam. Enke- Trainer Bultman: „Ik snap het niet. Ze hebben veel te angstig gespeeld, ze durf den geen initatief te nemen. En dan de kansen die ze misten, ongelooflijk”. Op alle belangrijke onderdelen van het mo derne waterpolo schoten de jongens te kort. De aanvalskracht was onvoldoende en het surplus aan snelheid werd niet gebruikt. Ongetwijfeld was Bultman het meest teleurgesteld over het zwakke optreden van Cock Mudde en Ton Buunk, die beiden deel uitmaakten van de A-selectie van Harry Vriend. Juist zij hadden de ploeg moeten stimuleren, maar daarin slaagden ze geen moment. De setstanden: 0-0, 0-0, 1-0 en 1-2. Mudde en Koster scoorden voor Neder land en Schüppler (man meer) en Kroe ning (strafworp) voor West-Duitsland.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 16