Eind vorig jaar 22.166 werknemers Nieuw beloningssysteem HOOGOVENS BLIJFT BEROEP DOEN nog steeds in studie OP BUITENLANDSE ARBEIDSMARKT agenda Amsterdams personeel tijdelijk in dienst ZIEKTEVERZUIM BIJ STAALBEDRIJF: DERTIG DAGEN PER PERSONEELSLID Landdag trok duizenden bezoekers Experiment met glijdende werktijden verloopt goed McCarthy en Galbraith steunen McGovern 5 Spoedig voorstellen aan vakbonden Velsen-IJmuiden GAK over Pinksterkraken in Velsen met EXAMENS Eigen afdeling nam taak van Aanrijding met veel blikschade weinig buit Turnlust ontving Duitse gasten In en om Haarlem Bollenstreek Beverwijk Heemskerk DINSDAG 23 MEI 1972 Bijzonder concert van Residentie-Orkest Kort IJmondnieuws f*. h Ml (Van een onzer verslaggevers) „The per (Van een onzer verslaggevers) d .The 21.15 I 5. (Van een onzer verslaggevers) n t. i t t .W***’5^ HAARLEM Coornhertscholengemeen- schap geslaagd: aanstaande een definitief antwoord uit Amsterdam binnen is. i r s 1 IJMUIDEN Vorig jaar is men bij Hoogovens begonnen met een experiment voor achthonderd werknemers op het ge bied van zogenoemde glijdende werktij den. Met ingang van 1 mei van dit jaar lijn daar nog eens vijftienhonderd werk nemers bijgekomen. In totaal komen nog drieëndertighonderd man hiervoor in aan merking. In het P. en O. overzicht wordt nog eens uitvoerig stil gestaan bij de fusie met Hoesch .alsmede de sluiting van de Mar- (Van een onzer verslaggevers) gymnasium-B: Edith de Boer, Michel Bruins, Paul Dorsman, Lucas van Eeghen, Gerard Engelage, Michiel Koolbergen, Ad Sachtler; Dage- len B (7 1 1 5 8 a r t a I, e s t >1 5. g r l, n ■1 e e k ■t e L J. i- e l- beloonde ideeën. Wat dit laatste onderwerp betreft: uit het jaaroverzicht blijkt dat de hoeveelheid ingezonden ideeën per honderd werknemers van 32,8 in 1970 teruggegaan is naar 28,2 in 1971. Daarentegen nam het aantal beloonde ideeën toe. Mishandeling. Een 23-jarige inwoner van Castricum is zondagavond om circa elf uur door een onbekende mishandeld in een bar aan de Dorpsstraat. DEN HAAG. Het Residentie-Orkest geeft op 25 mei in het Congresgebouw in Den Haag zijn tweede grote bijzondere concert onder leiding van Richard Dufal- lo. Het Heidelberger Ballet werkt dan mee aan de uitvoering van Strawinsky’s „Apollon Musagète. Het programma vermeldt nog drie ei gentijdse werken: „Het kamerconcert voor 13 instrumenten” van Ligeti, „On Escalati on” van Peter Schat en de klaagzang voor de slachtoffers van het geweld van de Spanjaard Christobal Halffter. Tot besluit van het concert wordt „Poème de I’Exta- se” van Skriabine uitgevoerd. De tent zat bij eik der drie samenkom sten stampvol en ook daarbuiten hadden zich nog velen verzameld, die daar, ge koesterd door het zonnetje, het gebeuren via de luidsprekers volgden of hun erva ringen onderling uitwisselden. Niet alleen kon men luisteren naar sprekers, maar ook was er zang van een koor, het rio Niemeyer en Truus Simons, dat de aanwe zigen met ritmische liederen tot grote begeestering bracht. ZOALS BEKEND HEBBEN DE Am sterdamse havenbedrijven contact opgeno men met de personeelsafdeling van Hoog ovens om de mogelijkheden te bestuderen tijdelijk honderd tot honderdvijftig man bij het staanconcern te detacheren. Dit in verband met een dreigende vermindering van de werkgelegenheid in de Amster damse havenbedrijven. Het aantal bedrijfsongevallen per hon derd werknemers vertoond een daling. Daarentegen neemt het aantal bedrijfson gevallen met verzuim toe, na een vrijwel voortdurende daling over de laatste jaren. Deze cijfers zijn echter volgens statistie ken van de EGKS de laagste van Europa. hbs-A: Paul Beek, Thomas Blomberg, Ingrid Colijn, Alex Constandse, Judith ten Have, Xandra Heyster, Elisabeth Hoyer, Rita de Jong, Marianne Kaersenhout, Au drey Karseboom, Margreet Klinkert, Mar garet v. Knotsenburg, Marjolein Langerijs, Ineke Mellema, Rob Mol, Els v. Nieuwen huizen, Frans Paarlberg, Marj on Posma, Margriet Presburg, Marinne Ronckers, Martin Scholtz, Bas d. Snoo, Adrian Snow don, Paul Spanjaard, José van der Velde, Joop Wolf, Herman Zeijlmaker. lend weer is in Velserbeek weer de jaar lijkse evangelisatielanddag gehouden. Vier sprekers stonden ditmaal op het program ma, de plaatselijke baptistenpredikant R. Reiling en de evangelisten J. A. Mago, Jb Klein Haneveld en A van der Sande. Zij hadden tot taak voor vijf a zesduizend bezoekers het thema „Verlossing, vervul ling, verwachting” duidelijk te maken. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Vandaag is bij Hoogovens het Personeel en Organisatie Overzicht 1971 voor publikatie vrijgekomen. Hieruit blijkt dat eind vorig jaar 22.166 werknemers in dienst van dit bedrijf waren. Eind 1970 waren het er 21.410. Verder werkten er eind vorig jaar 2.834 buitenlanders bij Hoogovens, waarvan 2.259 Spanjaarden, 379 Italianen en 196 van andere nationaliteiten. Het jaaroverzicht, al weer voor de derde keer op deze wijze uitgegeven en bedoeld als aanvulling op het reeds gepubliceerde algemene en regionale jaarverslag, verstrekt over tal van facetten van het perso neels- en organisatiebeleid interessante cijfers, dikwijls verwerkt in sta tistieken. Zo worden gegeven verschaft over bijvoorbeeld het gemiddelde loon, de sociale lasten per werknemer, het verloop, de gemiddelde leeftijd, het aantal personeelsleden dat aan woonruimte is geholpen en het aantal Natuurlijk was op het terrein weer de gebruikelijke entourage. Koffie- en limo- nadestands, uitstallingen van geestelijke lectuur en grammofoonplaten, en twee grote tenten, waar de jeugd werd bezigge houden. Het Rode Kruis ontfermde zich over degenen, die eerste hulp nodig had den, hetgeen ditmaal slechts weinig voorkwam. En er waren natuurlijk ook jongeren, die elkaar opzochten, en samen musiceerden en geestelijke liederen zon gen. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 uur: BEVERWIJK. Zaterdagmiddag om streeks drie uur arriveerde de gymnas tiekvereniging Heddesdorf uit Neuwied in Beverwijk om een uitwisselingsprogram ma af te werken met BGV Turnlust. Na een ontvangst in de Aarbei in de Slof werden de Duitse gasten bij de pleegou ders ondergebracht, ’s Avonds om acht uur vond men elkaar weer in de Slof, waar Turnlust een gezellige bijeenkomst aanbood, die bestond uit een goochelshow, kienen, gezelschapsspelen en dansen. Zondagmorgen bezocht men de Zaanse Schans en Volendam. Onderweg kon men bovendien nog genieten van het laatste „restantje” Hollandse tulpen. In Amster dam bekeek men de grachten vanuit een rondvaartboot, en werd een korte wande ling gemaakt in de stad. De maandag stond in het teken van de sport. In de gymzaal aan de v. d. Hoopstraat, werden wedstrijden en demonstraties gehouden Tijdens de broodmaaltijd in De Slof bood de voorzitter van de turnvereniging Hed desdorf de Beverwijkse vereniging een draadplastiek aan, voorstellende een tur ner, gezeten op een paard, ’s Middags drie uur vertrokken de Duitse gasten weer oostwaarts, met een ongetwijfeld prettige herinnering aan een sportief pinksterweek- einde in Beverwijk. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Eerste pinksterdag reed een 36-jarige inwoner uit Velsen met zijn personenauto vanaf het Stationsplein de Bloemstraat in. Hij nam daarbij de bocht te ruim en veroorzaakte een aanrijding met een personenauto die bestuurd werd door een 24-jarige Velsenaar. Er was vrij ernstige materiële schade, geen lichame lijk letsel. Eerstgenoemde automobilist verklaarde alcohol te hebben gedronken, en onderwierp zich aan een bloedproef. Ais geheel dus weer een dag, waar iedereen volledig aan zijn trekken kwam. „Daniël". TENTOONSTELLINGEN Galerie Fuchs (Muilmanslaan 8). Expositie werkstukken van Ruud Comelisse, Paul Baars, Victór Lindford, Ton de Rooi, en Fuchs van Son: geopend van 10 tot 21 uur. Hoogovens heeft medegedeeld dat deze detachering wel mogelijk is ,maar alleen tot 1 november aanstaande. Dit in verband met de wisselende personeelsbezetting in het vakantieseizoen. Indien een en ander gerealiseerd wordt, wil met minder werk studenten aantrekken. Hoogovens heeft wel de eis gesteld dat voor 1 juni DIVERSEN Keukenhof (Lisse). Dagel. geopend van 8 uur Galerie ’t Spaarne (Donkere Spaame 48). Tulipshow en Tulipgarden (Vogelenzangseweg t. o. de kerk Vogelenzang). Dag. behalve maan dag dlner-dansant. Linnaeushof (Bennebroek). In de tropenkas het kinderparadijs „In de zevende hemel" met o.a. spelen, film, poppenkast, puzzels enz Dag. geopend 14-18 u., za. en zo. 11-18 u. N.V. Veenenburg (Frederikslaan 10, Hillegom). „Holland Handicraft Market”. Geopend vanaf 8 u. Tot en met 4 juni. Er wordt momenteel hard gewerkt bij Hoogovens aan het automatiseren van alle personeelsgegevens om te komen tot een Informatiesysteem Personeel (ISP).Het voornaamste doel is het tot verdere ont wikkeling brengen van de informatiever strekking voor de beleidsvorming. Er wordt hierbij uitgebreid aandacht besteed aan de beveiliging van de gegevens, een onderwerp waarover in brede kring wordt gediscussieerd. De mogelijke aantasting van de privacy als gevolg van onzorgvul dig gebruik van persoonsgegevens wil Hoogovens tegengaan. Er is een werk groep geïnstalleerd welke tot taak heeft beleidslijnen te ontwikkelen voor vastleg ging en bewaking van persoonsgegevens. Hoogovens wordt de geheimhouding zoda nig in acht genomen dat de medische gegevens niet op plaatsen komen, waar ze onbekend moeten blijven. Een belangrijke bijdrage aan de bege leiding van het ziekteverzuim onder de buitenlandse werknemers werd geleverd doordat een Spaanse arts aan de Bedrijfs Geneeskundige Dienst is verbonden. De moeilijkheden tussen deze Spaanse arts en de gastarbeiders, vorig jaar ontstaan naar aanleiding van een bedreigingsgeval, schijnen opgelost te zijn. IJMUIDEN Voor 1 oktober van dit jaar zal aan de vakbonden een voorstel worden gedaan over het nieuwe beloningssysteem, waarop bij Hoogovens gestudeerd wordt. Het ligt in de bedoeling deze plannen te betrekken bij de onderhandelingen voor de CAO per 1 januari 1973. De uitgangspunten van het nieuwe systeem zijn erop gericht dat: de uitkomsten overeenstemmen met de echte onderlinge verhoudingen onder an dere gebaseerd op kennis of opleiding; de bijzondere omstandigheden, die niet als statusverlenend worden gezien, de ei genlijke beloningsverhoudingen niet beïn vloeden en zoveel mogelijk op gelijke wijze worden beloond; de indeling in het systeem niet te sterk afwijkt van gegevenheden op de externe arbeidsmarkt; het systeem de horizontale en verticale mobiliteit van het personeel ten minste niet remt: de kosten van het nieuw systeem niet sterk afwijken van de huidige regeling; het systeem eenvoudig, doorzichtig, overdraagbaar en de toepassing bespreek baar en controleerbaar is; het systeem met behulp van een goed aansluitende registratie in uitkomsten be heer- en beheersbaar is; het personeel bij opzet en toepassing wordt betrokken. voor gymnasium-A: Tirtsa Sternfeld; Ondanks de werkeloosheidscijfers en het toenemen van het percentage geschoolden vooral in de hogere klasse blijft er bij Hoogovens een tekort bestaan aan ongeschoolden voor lagere technische functies. Hoewel deze functies zeer goed door geschoolden vervuld kunnen worden, heeft de Nederlandse werknemer in steeds mindere mate belangstelling voor deze beroepen (smelter, walser). Hierdoor is het te verwachten dat Hoog ovens in de toekomst een beroep zal blijven doen op de buitenlandse arbeidsmarkt. Met ingang van 1 april 1971 is Hoogo vens overgegaan tot de oprichting van een Verzekeringsgeneeskundige Afdeling (VGA) ter vervanging van de werkzaam heden van het Gemeenschappelijk Admi nistratie Kantoor (GAK). In de loop van het vorig jaar zijn geleidelijk door deze nieuwe afdeling de in behandeling zijnde ziektegevallen overgenomen. Momenteel is men nog druk bezig nieuwe procedures aan de praktijk te toetsen. De begeleiding van het ziekteverzuim is trapsgewijze ingericht. In het eenvoudig ste geval wordt alleen kennis genomen van de ziekmelding en van het ingezonden informatieformulier. In de meest uitge breide zin kan ,de begeleiding bestaan uit bezoeken door de rapporteur, onderzoeken door de arts en veelvoudig overleg met personen en instanties binnen en buiten het bedrijf. De ervaringen zijn nog van korte duur. Niettemin is reeds gebleken dat de VGA een belangrijke rol vervult als centrum van communicatie en informatie over al les wat met ziekte en verzuim te maken heeft. Vele gegevens over de patiënten lopen van en naar de behandelende art sen, de Bedrijfsgeneeskundige Dienst, de Gemeenschappelijke Medische Dienst, di verse afdelingen van Personeelszaken, de Ondememingscommissie Uitvoering Ziek tewet en de bedrijfsafdelingen. Volgens tinstaalfabriek, de ondernemingsraad en de raden van overleg. Ook wordt ingegaan op de organisatiewijzigingen in de top van Hoogovens zoals deze met ingang van 1 december van het vorig jaar ingegaan zijn. De voorlopige indruk van deze maat- McCarthy, een fel tegenstander van de oorlog in Vietnam, vroeg zijn volgelingen McGovern te steunen bij de voorverkie- zingen voor de democratische presidents- kandidatuur in Califomië op 6 juni. McCarthy kreeg daar in 1968 42 pct. van de stemmen. Zijn aanhank kan de door slag geven bij een „nek-aan-nekrace” tus sen McGovern en diens grootste rivaal, Hubert Humphrey. Galbraith verklaarde dat het 150 miljard dollar heeft gekost „voordat Humphrey de les geleerd had en zich openlijk verzette tegen de oorlog in Vietnam”. Volgens de Gallup-opiniepeiling zou Nixon zonder moeite herkozen worden, als op dit moment de presidentsverkiezin gen zouden worden gehouden. In een strijd met McGovern zou hij 43 pct. van de stemmen krijgen tegen de senator 35 Pet. en Wallce 15 pet. Zou Nixon het tegen Humphrey moeten opnemen, dan zou de marge nog ruimer zijn: 45 tegen 34 Pet Ook dan zou Wallce 15 pet krijgen. Een van de uitgangspunten voor dit systeem is een einde te maken aan de Ruiten vernield. Op tweede pinkster dag zijn van het kleedlokaal van de Heemskerkse sportvereniging ODIN aan de Hoflaan een groot aantal ruiten inge gooid. IJMUIDEN In 1971 bedroeg het aantal ziektedagen per personeelslid bij Hoogovens dertig. Gezien in het totale werknemersbestand van het staalconcern betekent dit dat vorig jaar meer dan zeshonderdduizend mandagen door ziekte „verloren” zijn gegaan. Hoogovens ligt met dit cijfer anderhalf percent hoger dan bij h'et overige deel van de Nederlandse metaalindustrie het geval is. Dit ziekteverzuim is bovendien het grootste van Europa. W: Personeel en Organisatie Jaarover- licht van 1971 wordt het verzuim in hoge mate beïnvloed door niet-medische facto ren. Overigens is het aantal ziektegevallen waarvan de bonafiditeit ernstig in twijfel moet worden getrokken, gering. steeds groter wordende verkeerschaos op het Hoogoventerrein. Hierin schijnt men ook met dit systeem niet te slagen, hoewel de ervaringen nog te beperkt zijn om reeds een beslissende einduitspraak te kunnen doen. Wel is gebleken dat de werknemers die aan het experiment deelnemen de neiging hebben zo vroeg mogelijk te komen en weer zo snel mogelijk het bedrijf te willen verlaten. Veel is afhankelijk van de werksituatie (of men bijvoorbeeld met verschillende mensen in een groep moet samenwerken) en de vervoersmogelijkhe den. Het aantal verkeersongevallen op het terrein neemt toe. Het laatste kwartaal van 1971 gaf vergeleken met het overeen komstige tijdvak van 1970 een stijging te zien van vijfentwintig. Door allerlei acties wordt getracht het personeel een zo’n grote mogelijke veiligheid in acht te laten nemen. WASHINGTON. De Amerikaanse se nator George McGovern favoriet bij de voorverkiezingen die in Oregon en Rhode Island worden gehouden, heeft de steun gekregen van senator McCarthy en de econoom John Kenneth Galbraith. VELSEN Bij controle bleek de deur van het PEN-jeugdcentrum, in de nacht van zondag op maandag, niet op slot te zijn. Toen de politie het gebouw door zocht, trof zij in één der vertrekken drie personen aan, waarvan er twee ijlings het hazepad kozen. Zij konden echter wor den achterhaald. Bij verder onderzoek bleek er een sigarettenautomaat te zijn gekraakt, terwijl men ook de discotheek met een bezoekje had vereerd. De drie aangehouden personen, een IJmuidenaar van achttien, één van twintig en één van éénentwintig jaar, hadden elk veel pakjes sigaretten bij zich. Eveneens in de nacht van eerste op tweede pinksterdag, werd ingebroken in een flat aan de Orionweg. Alle vertrekken werden doorzocht. Er wordt een bedrag van vijfhonderd gulden vermist en een aantal bonnen ter waarde van achthon derd gulden. Een inbraak bij de Adolf van Nassau- school in Santpoort was minder winstge vend voor de daders. Bij onderzoek bleek er niets te worden vermist. Dat was ook het geval bij de Openbare Leesbibliotheek aan de Wüstelaan in Santpoort, waar men via een ruit in de nacht van zondag op maandag binnen is geweest. regelen, daartoe geadviseerd in het McKinsey-rapport, is gunstig. Men acht opnieuw een verschuiving noodzakelijk als de fusie met Hoesch werkelijkheid wordt. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23) 20 u.: Orgelconcert door Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30 en 20 u.„Ben Hur”, a.l. Woensdag 13.30 u.: Mickey Mouse jubileert", a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur: „Mission Impossible”, 14 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en French connection 14 j. Luxor UCUIlCgCI UCULUgVIl XJVL-- Roxy (KI. Houtstr. 79) 14.30, uu> „Verboden foto’s van vrouwen”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.30 u.„Straw dogs" 18 i. Woensdag 14.15 u.: „Laat je niet in d« boot nemen”, aJ. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van de Haarlemse school van de 16de t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 u„ zo. 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling oude religieuze kunst. Geopend di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur. Zo. 15-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 163). Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 16de en 20ste eeuw, tekeningen van Hollandse, Franse en Ita liaanse school. Tentoonstelling schilderijen en tekeningen van Wybrand Hendriks, t.m. 16 juli. Geopend di. t.m. za. 10-17 u.; 1ste zo. van de maand 13-17 uur. ’t Lulfeltje (Gr. Heiligland 15). Expositie pro- dukten uit de pottenbakkerij. Geopend 9-17 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gr. 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plas tiek. In het keldertje tentoonstelling van foto’s van Taeke Henstra. Di. t.m. vrij. 13-17 u., za. 11-17 u.; do.avond van 20-22 uur. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22 uur. De Hallen (Gr. Markt) Tentoonstelling „Van medicijnman tot medicus” van meer dan 20 eeuwen medische wetenschap. Vleeshal net his torische gedeelte. Vishal het heden en de toe komstverwachtingen. Geopend 10-17 u. en zo. 13- 17 u„ t.m. 2 juli. Galerie T (Bakenessergracht 67). Expositie van de schilder en graficus Alexandra Marcos. Ge opend, beh. ma. 11-17 u., zo. 14-18 u„ t.m. 27 mei. aGlerle 't Spaarne (Donkere Spaarne 48). Schilderijen, keramiek en tekeningen. Geopend di. t.m. za. 11-17 u„ do.avond 20-22 uur. Galerie Kunst voor U (Warmoesstr. 16). Ten toonstelling schilderijen van B. G. Pasman. Ge opend 13-16 u„ di. t.m. za. 10-18 u. Tot en met 25 mei. Biologisch Centrum Schalkwijk (Boerhaave- iaan t.o. Boerhaavekliniek). Tentoonstelling ever „Wei en wee van het water” Geopend zo. 12-13 u. en wo.avond 19-21 u. Gemeentehuis Bloemendaal (Bl’daalseweg 158). Tentoonstelling van Bloemendaalse kunstenaars met o.a. schilderijen, tekeningen, grafiek, edel- smeedwerk, wandkleden. Dag. geopend 14-17 u. T.m. 3 juni. Kleedkamers Openluchttheater (Bloemen daal). Tentoonstelling „Het leven in de Noord zee”. Geopend zo. 11-15 u. T.m. 15 juni. Galerie Eylders (Haltestraat 77. Zandvoort). Tentoonstelling van de surrealist Frans Erkelen* en de beeldhouwster Renske Morks. Geopend dl. t.m. zo. 13-17 u. Tot en met 23 mei. Het huis in de duinen IZandvoort). Tentoon stelling van werk van Herman van den Boo gaard. Geopend 10-12, 15-17 en 19-21 uur. Tot en met 23 mei. Gemeenschapshuis (Zandvoort). Expositie over reddingswezen. Dag. geopend 19.30-22 u. en zo. 14.30-17 u. T.m. 30 mei. DIVERSEN Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35) woensdag 14.30 u.: De sprookjesmolen. Poppentheater Mijko (Peuzelaarssteeg 4). Woensdag 14.30 u.: Het eigenwijze slakje. Waagtaveerne (hoek Spaame-Damstraat). Ge opend ma., di. en do. 19.30-24 u.: vr. en za. 1S.30- 01 u.; zo. 12-5 en 20-22 u. Om de 14 dagen don derdag 20.30 u.; vr. en za. 22 u. Toneelschuur (Bavogebouw. Smedestraat 23). Dinsdag 20 u.: Fllmschuur, woensdag 20 u.: Open NVorkshoup: donderdag 20 u.Mimeworkshop; za. terdag 11 u.: Kinderworkshop; 14 en 16 u. Jazz- ballet. Expositie van drie Heemsteedse kunste naars. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadion)Dag lijks 10-22 u.: za. en zo. 11-02 u. Jeugdbowl, iedere zaterdag 11-13 u. Thijsse’s Hof (Bloemendaal). Dagelijks 9-17 u. Biologisch Centrum „De DuyvetU” (Vogelen zang. Vogelenzangseweg bij „Oase”. Tentoon stelling over het insektenleven. Geopend zo. 11- 17 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Diner-dansant met floorshow. Dag. optreden van Toni Dispari en zijn orkest; in floorshow: Valnohaz-Herberts. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dag. 10.30, 12, 14 en 16 u. Di., vrij, en zat.avond voorstelling 21 uur. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemaplein, Zandvoort). Dagelijks van 11-01 uur. De salarissen en sociale kosten per werknemer van Hoogovens zijn vorig jaar opgelopen van 21.000 tot 22.820 (8,7 percent). De totale salarispost bedroeg bijna 320 miljoen gulden, de feesttoeslag meer dan vier miljoen, de ploegentoeslag ongeveer 26 miljoen, het ziektegeld (eerste jaar) bijna 29 miljoen, het overwerk ruim zes miljoen, en de f 165.- uitkering 3,6 mil joen. BIOSCOPEN City Theater. Dinsdag 20 u.: ,,The Aristocats”, woensdag 14.30 en 20 u. „The Aristocats”. TENTOONSTELLINGEN Felison, in noordelijk koetshuis van Beecke- stijn, werk van Guido Biasi. Dagelijks geopend van 14-17 u. Pieter Vermeulenmuseum, in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, dage lijks 9.30-12 u. en 14-17 u. Beeckestijn, Velsen-Zuid, tentoonstelling, da gelijks geopend van 14-17 u. Ruïne van Brederode, Santpoort, op werk dagen van 9.30-12 u. en 13-17.45 u. Stadhuis Velsen, Plein 1945. Alle werkdagen van 10-12 u. geopend voor bezichtiging. Bedrijfsmuseum Hoogovens, permanente ex positie van oudheidkundige bodemvondsten, Besemerstraat, Velsen-Noord, geopend 12-13.30 en op aanvraag, tel. 02510-94159. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Strelende handen”. Luxor Theater (Breestraat). 19.30 sound of music”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Scheyüeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 1.730 u. en op donderdag van 19.30 tot 21.30 u. Voor groepen op aanrvaag bij P. Prins, Lijster beslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. 21.15 fliiicuuun rt j. (Gr. Houtstr. 139) 14, 19 en 21.15 uur: „De bedrieger bedrogen”, Louis de Funès, a.l. Roxy (KI. Houtstr. 79) 14.30, 19 en 21.15 uur:

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5