ZESTIG JARIG STORMVOGELS Rond de losplank WERD SPONTAAN BEJUBELD A. Bakker kreeg bronzen onderscheidingsteken VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Jeugd stal spuit met parathion 1 Netten en ballen Wapens in beslag beslecht Havenberichten mishandeld Inbrekersgilde was actief Dansje op dak van auto’s Duitse jongens beroofd en genomen Vechtpartij met barkrukken van de gemeente Minister Stuyt noemt mogelijke maatregelen J BERTUS PRUIS I DINSDAG 23 MEI 1972 6 II Respect j Vervuiling Rijnmond I K r r 1 I kaptein. mobylette, de brommer met het sterkste hart IJMUIDEN Op waarlijk grandioze wijze heeft Stormvogels zaterdag middag haar receptie gehouden ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de vereniging. Er waren vele hoogtepunten op deze receptie, één ervan was het uitreiken van een bronzen onderscheidingsteken aan de heer A. Bakker, een van de onvermoeibare werkers in de vereniging, die deze onderscheiding namens de afdeling Haarlem van de KNVB kreeg opge speld. Maar er liep ook een zwarte draad door al deze schone en goede woorden, deze draad had VSV-voorzitter W. F. Veldmeijer meegenomen, hij liet een waarschuwend geluid horen tot alle amateurverenigingen in verband met het afromen van de jeugdspelers door de pas gepromoveerde eredivisieclub uit Kennemerland, die zelf geen geld heeft om goede spelers aan te kopen en het nu op deze manier gaat proberen, zoals hij opmerkte. Velsen-Noord Wijk aan Zee Beverwijk V elsen-IJmuiden Heemskerk F W 'f I (Van een medewerker) een in- u. Maak een proefrit De 1 1 Kenn.laan 76 - 78 IJmuiden. Tel. 1 57 26 Hoe zou men de samenleving moeten bekijken zonder het goed georganiseerde verenigingsleven, het is een stuk maat- Aangekomen schepen 23-05-72: Spaar- nekerk, Rotterdam; Britsh Ivy, Grange mouth; Zaanstroom; Felixstowe; Amstel - stroom, Huil; Anne of Cleeves, Vigo; In grid Retzlaff, Gent, IJmuiden. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening dagelijks van 16 tot 22 en zaterdags van 10 tot 18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15 - 21.30 u. Voorzitter J. de Waar die alle sprekers „even met een paar woorden” bedankte beklemtoonde aan het slot van de receptie dat het toch wel de moeite waard is om zich voor een vereniging als Stormvogels volledig in te zetten. ’s Avonds was er in hetzelfde paviljoen een grote feestavond waaraan muzikale medewerking werd verleend door het trio Van Eerden, het was een leuk slot van een geweldige dag, Stormvogels volkomen waardig. (Van een onzer verslaggevers) heemskerk Zaterdagmorgen hebben bewoners van het Europaplein en van de Euratomsingel bij de politie aangifte ge daan dat bij hen was ingebroken. Van de woning aan de Euratomsingel werd het slot van de achterdeur gefor ceerd. De ongenode gasten haalden kasten leeg en verspreidden de inhoud door de kamers. Voor zover kon worden nagegaan werd er niets ontvreemd. Eveneens via de achterzijde drongen inbrekers binnen in een winkel aan het Europaplein. Uit twee niet afgesloten kassa’s werd een bedrag van circa 350 meegenomen. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Twee Duitse jongens van zeventien jaar zijn in de nacht van zon dag op maandag door drie inwoners van Velsen rond de twintig jaar op de Kenne- merlaan lastig gevallen. Zij werden over vallen en mishandeld en beroofd van hun geld, dat bestond uit tien Duitse marken en achtentwintig gulden. Eén van hen liep daarbij een scheur in zijn bovenlip en enkele bloeduitstortingen op. De politie heeft de daders aangehouden en voorlopig gastvrijheid verleend op het hoofdbureau. WOENSDAG 24 MEI De Vrijburcht, Vrijburglaan. 14 u. be jaardenmiddag. l 1 a j P 1; z o s g 1 x r 6 I t I c l 1 1 c De heer Timmermans sprak namens de Velser sportstichting. „De jubilerende ver eniging is vanaf de oprichting der sport stichting lid van dit orgaan en een goed lid. Men moet veel respect hebben voor de mensen van het eerste uur en zij die in deze zestig jaar alles hebben gedaan wat mogelijk was om Stormvogels deze plaats in het IJmuidens verenigingsleven te geven, waarbij men ook waardering moet hebben voor de bestuurders van nu, in deze tijd van seconden en het halen van meters dwingt dit toch wel enig respect af. Een enveloppe, speciaal voor de jeugddoeleinden bestemd, onderstreepte deze woorden. De voorzitter van Telstar, de heer T. Zwikstra, beschouwde Stormvogels als een der ouders van Telstar al wist hij nu nog niet of het de vader of de moeder is, maar in ieder geval in Telstar een gezond kind dat nog maar wat graag naar vader en moeder gaat. Er wordt vaak van een kloof gesproken tussen het betaalde en amateur voetbal, maar laat deze kloof dan toch de basis zijn voor een goede samenwerking tussen beide groepen. Als (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Beverwijkse politie zit een beetje in haar maag met de aangifte van drie Beverwijkers, van be schadiging van hun personenwagens. De wagens stonden geparkeerd op de Alk- maarseweg. Maandagnacht klommen een paar leden van een Engelse voetbalclub op de wagens en voerden op het dak van de voertuigen een dansje uit. De jongens bezochten met hun club Beverwijk om gedurende de pinksterdag aan een voet baltoernooi deel te nemen. Toen een in woner van Beverwijk de jongens op het dak van de wagens zag lopen en daar iets van zei deelden de Engelsen hem een paar klappen uit. Voorzitter H. Duinker van de af deling Haarlem van de KNVB bood de nieuwe HVB-wimpel aan. Een 17-jarige Amsterdammer liep met deze wapens open en bloot over de Zee weg in Castricum. Tegen de Amsterdam mer wordt proces verbaal opgemaakt ter zake overtreding van de wapenwet. luilaknacht en IJMUIDEN Officieel begint maandag het nieuwe haringseizoen. Officieus is dit seizoen echter voor een tiental schepen reeds vorige week zaterdag begonnen. De ze schepen zijn gaan vissen of hebben al gevist in de omgeving van Ierland. Dat kon, omdat door het Productschap daartoe vergunning was verleend. Om het risico daaraan verbonden wat te drukken en bovendien deze visserij wat te animeren, mogen deze schepen 300 kantjes gezouten haring meebrengen. Echter met dien ver stande, dat de gevangen haring pas aan staande vrijdag vrijgegeven mag worden voor verkoop aan de consument. Vertrokken schepen: Gretchen Weston, Liverpool; Kernoa, Lorient, IJmuiden; Lindenstein, Cartagena; Adi, Odense; IJ muiden; Tor Hollandia, Gothenburg; Si- grid Flint, Colchester; Diorit, Flixbo- rough; Sylvia 5, Flixborough; Borodine, Calais, Zaandam; Audacia, Londen; Rolf Behrmann, Londen; Tonga, Breke; St. Paul, Rotterdam; Holland, Bremen; Tha- letas, Cadiz: Brinda, Poole, IJmuiden; Hinrich Oldendorff, Santa Lucia; Saga- morge, Newport; Jupiter, Stavanger. Het paviljoen IJmond aan de Seinpost- weg was tot de laatste plaats gevuld, toen na een inleidend woord van de ceremo niemeester de heer P. Heilig, voorzitter J. de Waard In het kort de aanwezigen mee nam naar verleden, heden en de toekomst voor de Stormvogels. Na het verleden gememoreerd te hebben, was de heer De Waard gauw klaar met het heden: men heeft 46 elftallen met een kleine duizend leden, er zijn twee betaalde trainers en er lopen hieromheen zo’n honderd mensen die ook nu weer, een ieder op zijn manier een functie vervullen om alles in het organisatorisch vlak goed te laten funge ren. En wat de toekomst betreft: „be stuurders van nu, moeten het de jeugd zó waar maken, dat zij straks de Stormvo- gelsboot graag willen bemannen en ook hun stempel zullen drukken op het brui sende verenigingsleven in IJmuiden, want Stormvogels is dat dubbel en dwars waard”. Wethouder C. Ockeloen die het gemeen tebestuur vertegenwoordigde, stelde de vraag wat de mensen in 1912 bewogen heeft om een vereniging op te richten en hoe zal dat toen allemaal gegaan zijn, hoe was toen het kleedlokaal, hoe was het voetbalveld en hoe oud waren toen de spelers? Men kan nog de vraag stellen hoeveel levensgeluk hebben deze mensen er mee gehad en hoeveel mensen hebben er in deze periode niet naar het spel van Stormvogels gekeken. Vertrokken schepen: Fjordaas, Monro via, IJmuiden; Armorique, Hamburg; Askhahad, Tuapse; Smitlloyd 11, Cont. - Plat, IJmuiden; Steersman, Londen: Farel. Teeside; Luther, Ystad, IJmuiden; Rea X Ringer, Antwerpen; Susanne Tholstrup, Norresundby; Cap Falcon, Basse Indre; Overgang defect. De spoorwegover gang VinkebaanRuiterweg is op eerste pinksterdag gedurende ongeveer twee uur defect geweest. Het verkeer is vanaf om streeks kwart over vier tot ongeveer kwart over zes door de groep Castricum van de rijkspolitie geregeld Aangekomen schepen d.d. 21-5-1972: Steersman, Leith; Pretoria, Antwerpen; Prins der Nederlanden, Porto del Gada; Cap Falcon, Gent, IJmuiden; Nieuwland, Dover; Penerf, Rotterdam, IJmuiden; Di- abas. Flixborough; Artagan, Antwerpen; Tor Parisia, Aarhus; Polydorus, Le Havre; Wadowice, Cork, IJmuiden; Rewi, Mars- feld; Inntal, Rouen; Da je Böhmer, Cork; Magula, Karlstad; Spaarnestroom, Liver pool; Litania, Skutskaer, Zaandam; Aer- denburgh, Gevle; DEN HAAG. Minister Stuyt van Volksgezondheid en Milieuhygiëne zal de verontreinigende bedrijven in het Rijn mondgebied niet verplichten nauwkeurig hun uitworp van vervuilende stoffen te bepalen. Hoewel de Wet inzake de Lucht verontreiniging daartoe de mogelijkheid biedt, vertrouwt dr. Stuyt dat een derge lijke verplichting om eventueel onaan vaardbare lacunes in de vereiste gegevens op te vullen niet nodig zal zijn. blijk van vriendschap en grote waarde ring voor een der ouders bood de heer Zwikstra een klok voor de bestuurskamer aan. De voorzitter van VSV de heer W. F. Veldmeijer blikte nog even terug op de tijd dat het tussen VSV en Stormvogels „haat en nijd” was, maar dat is gelukkig verleden tijd. „Er is voor beide clubs nog veel werk te verzetten en misschien komt ons werk nooit af”, zo sprak hij. Hij vervolgde: „Maar laten wij geza menlijk waakzaam zijn, tegenover die eredivisieclub die pas gepromoveerd is en geen geld voor aankoop van nieuwe spe lers heeft en nu reeds de amateurclubs afstroopt om jong talent”. Laat de rivaliteit tussen VSV en Storm vogels bestaan, maar laat de samenwer king nog beter worden dan die nu al is, aldus VSV voorzitter de heer Veldmeijer. Er waren nog vele sprekers: het erelid van 1913 tot 1946 bestuurslid, de heer Joh. Martens, de heer H. Jordaan namens de klaverj asclub van Sotrmvogels, L. van der Plas namens de zustervereniging IJmui den, oudtrainer B. Wouters, K. de Jong, oud bestuurslid en erevoorzitter van DCIJ, Ph. van Opbergen was even uit lerseke overgekomen, De heer Cast sprak namens EDO, terwijl de heer Cees Glas namens de eerste-elftalspelers sprak. Het aantal bloemstukken was enorm groot evenals het aantal cadeaus, er wa ren veel gelukstelegrammen binnen geko men. Ook kwam de voorzitter van KIC de heer A. Wisse gelukwensen aanbieden, terwijl de voorzitter van DEM, de heer W. Vessies dit niet alleen deed namens DEM maar ook namens de Kennemers en Be verwijk. Prinsesselaan vond met NOVA 20.00 u. Muziekvereniging Hij zei dit vandaag bij de installatie van de definitieve saneringscommissie voor het Rijnmondgebied. Een voorlopige saneringscommissie was in 1970 door de toenmalige staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. Kruisinga, ingesteld. De voorlopige saneringscommis sie had reeds een „raamplan” vastgesteld en zal binnenkort komen met een rapport over de in het Rijnmond aanwezige bron nen van vervuiling. Als mogelijke maatregelen ten aanzien van industriële bronnen noemde dr. Stuyt: het stellen van maxima aan de uitworp van vervuilende stoffen, de verplichting tot het gebruik van bepaalde brandstof fen. de verplichting tot het gebruik van bepaalde zuiveringsapparatuur, of toepas sing van bepaalde procédure en sluiting van ernstig vervuilende inrichtingen. schappelijk werk geworden, waar de ver eniging met trots op mag terugzien. Het gemeentebestuur heeft hier een open oog voor, want als Stormvogels honderd jaar gaat worden, zal men, hopelijk, met het zelfde genoegen komen kijken naar de sportieve recreatie als nu het geval is. Wethouder Ockeloen had de gemeentelij ke cadeaus maar op het sportveld Zee wijk laten bezorgen, het waren doelnetten en ballen. De afdeling Haarlem van de KNVB was door een bestuursdeputatie vertegenwoor digd die bij monde van haar voorzitter de heer H. Duinker het woord voerde. Stormvogels behoort tot de oudste clubs in de afdeling en het is altijd een goede vereniging geweest, men heeft in Haarlem ook veel waardering voor deze kustplaatsclub, die naast de gebruikelijke enveloppe met inhoud van alle HVB verenigingen ook nog de nieuwe HVB wimpel kreeg aangeboden. Hij speldde de heer A. Bakker de bronzen erespeld van de HVB op. De heer E. Pauw, uit Schagen, sprak namens het Bondsbestuur van de KNVB en bracht oök de grote waardering van het Bondsbestuur «ver voor de wijze waarop de IJmuidenaren de Bondsbelan- gen behartigen en speciaal het oog rich ten op de jeugd”. Waardering had hij ook voor mensen als de heer en mevrouw Bakker, die alles voor hun Stormvogels doen. Een Delfts blauw wandbord en benodigdheden voor de rooktafel in de bestuurskamer onderstreepten deze woor den. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In het afgelopen week einde hebbe nomwonenden van enige af stand gezien, dat een paar jongens uit een schuurtje van een tuinder aan de Brede- rodelaan een soort flitspuit hebben meege nomen. Thans blijkt echter, dat deze spuit gevuld was met parathion een bijzonder giftig verdelgingsmiddel, dat de tuinder in zijn schuurtje bewaarde. Daar het spelen of onkundig hanteren van deze spuit levensgevaarlijk is, ver zoekt de politie ouders, wier kinderen met een dergelijk instrument zijn thuisgeko men, dit gevaarlijke „speelgoed” onmid dellijk af te nemen en naar het bureau van politie te brengen. (Van een onzer verslaggevers) WIJ KAAN ZEE. Bij een vechtpar tij, maandagavond in hotel Klein Zwitser land, zijn een paar mensen gewond ge raakt. Toen enkele cafébezoekers werden gemaand hun verteringen te betalen en hier geen gevolg aan gaven deelde de uitsmijter een paar forse klappen uit. De gevolgen waren van aanzienlijk zwaarde re aard want met barkrukken probeerden de wanbetalers zich een weg naar de uitgang te vechten. De politie van Bever wijk hield de vechtjassen op de Zeestraat aan. In het Rode Kruis Ziekenhuis moes ten enkele van hen aan hun verwondingen worden geholpen. INMIDDELS IS BEKEND dat verschei dene schepen uit de Ierse wateren op thuisvaart zijn met vangsten variërend van 200 tot 250 kantjes. Deze schepen hebben geen diepvriesinrichting aan boord en zijn daarom met gezwinde spoed naar huis gedirigeerd om aan de collega’s, die wel een diepvriestrawler tot hun beschik king hebben, niet die voorsprong te geven, die men bijvoorbeeld verleden jaar heeft behaald. Eerst vrijdag mag de haring voor consumptie vrijgegeven worden opdat vol daan wordt aan de eisen van het diepvrie zen. Wanneer dus dezer dagen de schepen met hun in vaten gezouten haring binnen zijn heeft men ruimschoots de tijd om deze alsnog in te vriezen en gelijktijdig met de aan boord genomen haring op de markt te verschijnen. Men verliest hier door wel enkele visdagen, maar daar te genover kan men ook eerder vertrekken. DINSDAG 23 MEI De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. instuif. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19 - 21.30 u. WOENSDAG 24 MEI De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. instuif. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30 - 17.30 u. WOENSDAG 24 MEI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30 - 17.30 en 19 - 21 u. Soli, Gymnasium Paulinum, Driehuis, 19.45 u. Harmonie orkest. Velsens Operakoor Bel Canto, Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 20 u. repeti tie. Toneelvereniging VAT ’71, Oud Katho liek Ver.Gebouw. Wilhelminakade 20 u. repetitie. Boksclub „Manly Sport”, Gymnastiek zaal Moerbergschool 20.00 u. 19.30-21.30 les en wedstrijdtraining. Jeugd van Basisscholen, Clubwerk, 15.45 u. 16.45 u. Volksdansen jongens en meis jes. DINSDAG 23 MEI Verenigingsgebouw, Prinsesselaan 19. 20 u. sluitingsavond filmclub IJmond Dubbel Acht. Aangekomen schepen 20-5-1972: Tor Hollandia, Immingham; Gooiland, Parana- gua; Martine, Great Yarmouth; Gerd Si- bun, Norsbronn; Emsland, Emden IJmui den: Agility, Londen; Aegis Dignity, Le Havre; Ashkabad, Tuapse; Martha Frii- secke, Boulogne sur Mer, IJmuiden; Rüstringen, Londen, IJmuiden; Harnis, Flixborough; Pamela C, Londen, IJmui den; Hondsbosch, Londen; Montferland, Bremen; Jean E, Londen; Helene Sche pers, Mantyluoto, IJmuiden; Spiliada, Bre men; Pericles, Bremen; Tor Anglia, Go thenburg; Nego Victoria, Esbjerg, IJmui den; Blue Girl, Rotterdam, IJmuiden, Cal- chas, Rotterdam; Kalahari, Rotterdam; Heino Brhann, Flixborough; Smit Lloyd 11, Cont. plat, IJmuiden; .MBS»®.. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14 - 17.30 en 19 - 21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 14.30 - 17 u. CASTRICUM. In de heeft de politie een luchtbuks alarmpistool in beslag genomen. DINSDAG 23 MEI Openluchtbad „De Heerenduinen”, Heerenduinweg, IJmuiden-oost open van 10 u. tot een half uur voor zonsondergang. Velserbad, Brimiostraat, IJmuiden, 6.30- 8.00 u. gemengd zwemmen, 8.00-12.15 u. schoolzwemmen, 12.15-13.15 u. gemengd zwemmen, 13.20-16.20 u. schoolzwemmen, 16.20-16.45 zwemlessen, 16.40-18.00 ge mengd zwemmen, 18.00-18.30 u. zwemles sen, 18.30-20.00 u. zwemvereniging CSB, 20.00-21.30 u. gemengd zwemmen, 21.30- 22.30 u. zwemvereniging R.K. Velsen. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, Peuterspeelplaats 9.30-11.30 u. Bejaarden- soos 9.00-11.30 u. Pottenbakken meisjes en jongens 8-10 jaar 16.00-17.15 u. Allerlei- club jongens 8-10 jaar 16.30-17.45 u. Tim- merclub jongens 12-14 jaar 19.00-20.15 u., Balletles meisjes 11-12 jaar 19.30-20.30 u. 12-14 jaar 20.30-21.30 u. Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 u. 14.30-17.30 u. Filiaal Willemsbeekweg 15.30-17.30 u. Zee- wijkplein 19.00-21.30 u. Stichting Huishoudelijke- en Gezins- voorlichting. 9.30-12.00 spreekuur leidster, Willebrordstraat 102, IJmuiden. Federatie Bejaardenzorg, gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJ muiden spreekuur 9.00-10.00 u. Gebouw Cusa, Santpoort, Hoofdstraat 133, spreek uur 15-16 u. Filmclub IJmond Dubbel Acht. Fim-In, 19, Beverwijk, sluitingsa- rondzendprogramma IN VERBAND MET het tijdstip van vertrek voor de vangerij op de Noordzee hebben veel schepen deze week de win- tervisserij beëindigd, waardoor er van de week beslist geen tekort in de aanvoer is geweest. De gehele week hebben de traw lers vanuit de Noordelijke Noordzee hun lading binnengebracht. Hierbij waren ook schepen die hun onderhoudsbeurt reeds ondergaan hadden en deze laatste reis de machines hebben kunnen testen, zodat men vrijwel zeker ongestoord of ongehinderd ter haringvisserij kan uitvaren. VOOR DE HANDEL in verse vis zal het in de komende weken niet zo leuk zijn. Men is dan afhankelijk van een enkele noord-boot, die zich niet met de haringvisserij inlaat. Ook het aantal kotters is door de deelname aan de haringvangst sterk teruggelopen, zodat er wel weer menig visje of partij filet van buiten de grenzen aangevoerd zal moeten worden. De laatste maanden was er van import maar weinig sprake, doordat alles zich of veraf, of dicht op de kust, op de visvangst had geworpen. De kleinste een heden, al dan niet in spanvissen, hebben in niet geringe mate hun visje bijgedragen. Men is in de komende weken dus afhan kelijk van de kleinste eenheden, daar de grote broeders al hun aandacht op de haringen gevestigd hebben. VOOR DE SCHEPEN die een combina tie aangaan, ligt het wel iets gemakkelij ker om nog wat aan de verse aanvoer te doen, want tegelijkertijd bij het overgeven van de haring kan men ook de verse w aan de thuisvaarder meegeven. Komt men in een combinatie van jagers terecht, dan „valt de verse vis meestal tussen de kade en het schip”. Wanneer men de meegevan gen vis toch bewaart en de reis duurt lang, dan wordt deze vis meestal een waardig object voor de keurmeesters. DE DRIE Katwijkse kotters KW 11, KW 34 en KW 194 die hebben deelgeno men aan de tongvisserij in de Liverpool- baai, waren present aan de vrijdagmaAt en hebben een punt gezet achter deze visserij. Hoewel dit niet als een mislukking gezien mag worden, zijn er door deze schepen ook geen bijzondere revenuen gemaakt. Dit project is nu voor een klein jaar in de ijskast opgeborgen. Het zal een hele toer worden, hiervan een vervolg te krijgen. De tongvisserij op de Noordzee moet sterk teruglopen indien men de visserij naar tong in de Liverpoolbaai het volgend seizoen weer ter hand wil nemen. Volkomen verrast en niet wetend wat hem boven het hoofd hing werd de heer A(rie) Bakker tijdens de Storm- vogels-receptie verzocht bij de heer H. Duinker te komen die namens de afdeling Haarlem van de KNVB het woord voerde. Het was ook het af delingsbestuur niet ontgaan dat harde werkers nodig zijn om een vereni- gingsscheepje recht op de soms woe lige verenigingsbaren te houden. Bij Stormvogels heeft men in Arie Bak ker zo’n onverwoestbare figuur, die binnen het kader van het vereni gingswerk alles wil doen. Deze men sen worden steeds zeldzamer, aldus de heer Duinker, sinds 1934 bent u lid van de Stormvogels, dus bent u 37 jaar lid, sinds 1947 maakt u deel uit van de elftalcommissie en sinds 1958 bent u wedstrijdsecretaris, maar u maakte ook nog deel van het be stuur uit. De bronzen erespeld werd deze veelzijdige verenigingsman op gespeld, maar ook Stormvogels wilde niet achterblijven, de heer Bakker kreeg een elektrisch scheerapparaat aangeboden, terwijl mevrouw Bak ker een pracht boeket bloemen kreeg. WOENSDAG 24 MEI Sociëteit Alpha, Moensplein. G eopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening dagelijks van 16 tot 22 en zaterdags van 10 tot 18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7 - 16 en 20.45 -22 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14 - 17.30 en 19 -21 u.; Arendsweg 61: vol wassenen 14 - 17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30 - 17 en 19 - 21 u.; Stumphiusstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30 - 17 u. DINSDAG 23 MEI Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 19 schrijving voor Toer de Heems. Progress-sociëteit, Const, Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherenstraat. Ge opend vanaf 19.00 uur. Vetrokken schepen: Tor Anglia, Im mingham; Martha Friesecke, Londen, IJ muiden; Emsland, Solvesborg, IJmuiden; Cielo Rosso, Hamburg; Nego Victoria, Vancouver, IJmuiden; Pamela C, Londen, IJmuiden; Djatiluhur, Antwerpen; Am- stelstroom. Huil; Arrow, Grangemouth, IJmuiden; Rijnstroom, Shoreham; Agility, South Shield; Zaanstroom, Felixtowe; Aangekomen schepen d.d. 22-5-1972: Clio, Aarhus; Otto Hogeness; Adrastus, Liverpool; Scapriver, Algiers; Alice, Karl stad, Zaandam; Susanne Tholstrup, Norre sundby; Fletching Londen; Framptondij- ke, Londen; Heinkeehr, Fur; Kroonborg, Rundvik; Autobahn, Southampton; Ben- col, Greenwich; Roland Esberger, Sarroch; Alexander; Immingham; Avbery, Norr- sundet; Rüstringen, Londen; IJmuiden; Berwold, Husum; Prospekta, Noordzee, IJ muiden; Prinsen borg, Zweden, Zaandam; Oreole, Dagenham; Achilles, Paramaribo; Glas Island, Greenwich; Jan, Londen; Fendyke, Flixborough; Smitlloyd 2, IJ muiden. '~r SS iX' M

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6