Werkgroep Dorpsraad gaat zich presenteren AAN CORVERSLAAN STUK B. Wempe mag schuren als opslagruimten gebruiken Dames op de groene mat Klaar de start voor KWALITEITSMEUBELEN MEUBELHANDEL WESTENBRINK 1 ■F f Jl Velsen-Noord wacht met smart op nieuw gebouw Hoofdonderwijzer Smit treurig gestemd Auto kantelde na schielijk inhalen Commissie voor beroep- en bezwaarschriften handhaaft ongewijzigd advies Benoeming secretaris Zaak komt donderdag in raad gemeente JEUGD RAMDE SCHOOLMUUR Beverwjik ft Sp eldorado bij regen in sportzalen Pastorale taakverdeling Bethlehem in finale sterkste Douches in bejaardenhuisjes aan St. Agnes- plantsoen Marktberichten I Suggestie voor boomplantdag Bi fe: 7 WOENSDAG 24 MEI 1972 6 I xr !W..: ig (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) KRAPJES fRM 3500 m2 woonplezier Kort IJmondnieuws r ie ie ie k. as e- VELSEN-NOORD De heer J. Smit is de wanhoop nabij. Enkele jongens namelijk hebben de zonnige pinksterdagen niet alleen besteed om de bleke huid wat te laten bruinen, maar gebruikten de vrije dagen tevens om de één meter hoge, stenen muur rondom het schoolplein van de r.-k. jongensschool aan de Corvers- laan weer een kopje kleiner te ma ken. Ml t AL J ff éoi 1J1V1C1UH.K GUITRAMT (Van een onzer verslaggeefsters) Hoofdonderwijzer J. Smit: „Laatst zag n o ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De noteringen aan de Beverwijkse veilingen waren voor groen ten: aardbeien 84-104; andijvie 42-96; as perge 420-560; bloemkool 50-175; bospeen 105-127; bosbiet 39-44; prei 20-72; poste lein 22-63; peulen 750-770; radijs 36-46; rabarber 30-47; sla 21-40; spinazie 10-30; snijbonen 400-440. Alle leveringen geschieden direct uit voorraad en worden GRATIS thuisbezorgd. De betaling kunnen wij prettig voor u regelen. Breng vrijblijvend een bezoek aan één onzer zaken. HEEMSKERK Onder auspiciën van de Gemeenschapsraad worden onder de naam Speldorado in de week van 7 tot en met 11 augustus vakantieféesten georgani seerd. Naar men hoopt natuurlijk in de open lucht, maar mocht het weer niet mee zitten, dan zullen B. en W. toestem ming verlenen om de sport- en gymzalen en de sporthal voor dit doel te gebruiken. Inge B.C. Douches in bejaardenhuisjes (Van een onzer verslaggevers) Dit besluit werd genomen tijdens een bijeenkomst van de groep in huize Schey- beeck. Veel aandacht w erd voorts ook besteed aan een inventarisatie met betrek king tot het probleem van de vervuiling van het dorp. Zo wil de groep onder andere iets gaan doen aan de afrastering De huisvesting van buitenlandse werk nemers bleek bij de meeste leden van de voorlopige werkgroep ook nogal wat pro blemen op te leveren. Men kwam overeen over dit punt bij enkele op dit gebied werkzame stichtingen informaties in te winnen over de ten aanzien van deze kwestie geldende normen. punt van de gemeente. Ook de heer Wem pe was aanwezig om zijn mening omtrent deze zaak kenbaar te maken. BEVERWIJK: Heemskerkerweg 85 Tel. (0 2510)-2 76 82 HEERHUGOWAARD Middenweg 554 (t.o. H.H. Kerk) NACO-bushalte v. d. deur Tel. (0 2207)-12 87 ALKMAAR: Herculesstraat 6 A t.o. het bodecentrum bij de Massamarkt Tel. (0 2200)-1 12 25 aan een ,.„l De toestand bij de r.k. lagere jongens school aan de Corverstraat in Velsen- Noord verslechtert met de dag. De muur rond de speelplaats is nu weer een paar meter verder afgebroken. De jeugd ramde tijdens de pinksterdagen grote brokken muur tegen de grond. In de school volgen 300 leerlingen de lessen. In onze editie van vrijdag 5 mei besteedden wij uitvoe rig aandacht aan de lagere school en de moeilijkheden om tot nieuwbouw te ko men. (Op de puinhoop: hoofdonderwijzer J. Smit.). VELSEN. Auto en vangrail moesten het dinsdagochtend ontgelden, toen een 41-jarige automobilist uit Schoorl op de rijksweg Amsterdam—Velsen, na een in haalmanoeuvre met zijn auto kantelde. Volgens getuigen draaide de bestuurder tijdéns het inhalen te schielijk naar links, waardoor hij met de rechterzijde van zijn auto de angrail raakte. Hijzelf en een 31-jarige vrouw it Amsterdam, die bij hem in de auto zat, konden de wagen verlaten via het openstaande chuifdak, Een andere automobilist heeft hen naar de hoofdstad gebracht. De heer Blok is al geruime tijd loco- secretaris. Hij is met een korte onderbre king in de oorlogsjaren altijd bij de gemeente Beverwijk werkzaam geweest; sinds 1946 als afdelingschef algemene za ken, later ruimtelijke ordening en bedrij ven en sinds 1964 in de rang van admini strateur. Studie: gemeenteadminstratie I en gemeente-financiën. De heer Blok is secretaris van de bouwstichting „Pro Om- nubus”, secretaris van de Stichting voor Woningbouw en -Exploitatie, secretaris van de Stichting Woningbeheer, ouderling van de Gereformeerde kerk, bestuurslid van de Prot. Chr. Reclasseringsvereniging en voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Bond van Overheidsper soneel. Over de heer J. M. Taillie uit Uithoorn zijn geen bijzonderheden bekendgemaakt. inge B.C. Pastorale taakverdeling Postagentschap. Het postagentschap Wijkerbaan te Beverwijk is van 29 mei tot en met 9 juni gesloten wegens vakan tie. „Ik heb hier elke morgen 300 kinderen lopen. Nu een groot deel van de stenen muur is ingestort en de brokken puin her en der verspreid liggen kunnen zich ge vaarlijke situaties voordoen”. De oude r.k. lagere school voor jongens, gebouwd ih 1924, verschaft een zeer triest beeld van de omstandigheden waarin de kinderen les ontvangen en de leerkrach ten onderwijzen. Als gevolg van het vocht de daken van beide scholen zijn reeds afgekeurd laat overal het stuc werk los. Ramen en kozijnen dienen hoognodig vernieuwd te worden. De wind heeft in vele klaslokalen vrij spel. Jaar lijks moet er 2.000 worden uitgegeven om door de jeugd ingegooide ruiten te vernieuwen. Kortom, de scholen aan de Corverslaan zijn nauwelijks voor het les geven te gebruiken. Pastor G. Tol zal speciaal de jeugdza ken behartigen, pastor G. Hogema de belangen van de bejaarden en pastor G. Groot die van de zieken. Pastor C. Kou- wenhoven wijdt speciale aandacht aan de liturgie, pastor Straathof aan school en oecumene en pastor J. Wesseling aan de catechese. De pastors A. Groot en J. Lefeber blijven respektievelijk hun speci ale zorg wijden aan het Rode Kruis ziekenhuis en de lagere technische school St. Eloy. Overigens zullen de pastores zich niet tot genoemde taken beperken. Het is namelijk de bedoeling dat zij zich speciaal toeleggen op deze funkties naast het ge bruikelijke werk. „De ouders, het schoolbestuur, de on derwijzers en ik zullen acties steunen, die worden opgezet om spoed achter de be slissing van GS te zetten. Misschien ko men er straatacties. Ik weet het niet. Als de situatie volgend jaar blijft zoals die nu is broeit er wat in Velsen-Noord”, zegt de heer Smit. Vooralsnog bezit hij een schoolplein, dat geen functionele schei dingsmuur meer bezit. De jongens kunnen het terrein van de naaste buurman, Van Gelder Zonen, vrij op en af lopen. „Het toezicht tijdens het speelkwartier wordt hierdoor wel bemoeilijkt", meent de treu rige hoofdonderwijzer.. VELSEN. Het traditionele school- korfbaltoernooi te Velsen is ditmaal ge wonnen door een team van de Bethle- hem-school. In de finale werd de P. Vermeulen-school met 4-0 verslagen. Na afloop van de wedstrijden reikte wethou der Roessingh de prijzen uit en bedankte de schoolkorfbalcommissie en de scheids rechters voor het welslagen van het toer nooi. De belangrijkste uitslagen waren: Halve finales: Delcourt van Krimpen 1- Bethlehem 1 0-1, Pieter Vermeulen-Clara 4-1. WinnaarsfinaleBethlehem 1-P. Ver- mulen 4-0, verliezersfinale Delcourt van Krimpen 1Clara 1-0. Eindstand: 1. Beth lehem, 2. P. Vermeulen, 3. Delcourt van Krimpen, 4. Clara. van het duingebied langs de Dorpsduinen. Oude palen, die vervangen moesten wor den, werden met draad en al in het duin gedeponeerd. Ook zal de werkgroep zich schriftelijk met een verzoek tot de direc tie van de NACO werden om te bewerk stelligen, dat de chauffeurs tijdens de wachttijden op het Julianaplein de moto ren af zetten. Langdurig werd ook van gedachten ge wisseld over een aantal mogelijkheden ter voorkoming van de op sommige plaatsen in het dorp vaak ergerlijke vervuiling. Gedacht werd hierbij onder meer aan het plaatsen van meer prullemanden op het strand, een eventueel met inschakeling van de schooljeugd te houden opruimactie en het voorlichting geven aan inwoners en gasten als preventieve maatregel. HEEMSKERK De commissie voor de beroep- en bezwaarschriften handhaaft het advies aan de gemeenteraad om de heer B. J. Wempe uit Haarlemmerliede vrijstelling te verlenen van artikel 26 en 29 van de voor schriften van het bestemmingsplan Heemskerkerduin en Noorddorp voor het gebruik van de schuren nabij de woning aan Rijksstraatweg nr 130. De heer Wempe wil het pand gebruiken voor het opslaan van landbouw machines en -gereedschappen. De commissie adviseert de raad de vrij stelling te verlenen onder de voorwaarde, dat de schuren uitsluitend ge bruikt mogen worden als opslagruimte. Er mag ook geen verkoopruimte worden gevestigd. Voorts mogen er geen reclameborden worden geplaatst of reclameplaten worden aangebracht. Er wordt in Velsen hand gewerkt de voorbereiding tot de bouw van nieuwe school tussen De Meerpaal en de Watervlietschool: kosten ruim een miljoen gulden. De gemeente Velsen zit nogal krapjes in de centen. Gedeputeerde Staten hebben nog géén goedkeuring voor de bouw van de nieuwe school gegeven. Het wachten is op het moment, dat de ge meente Velsen de bouwtekeningen uit de la haalt als GS met het fiat over de brug is gekomen. „En dat duurt nu al drie maanden”, zegt de heer Smit, die zijn school als maar ziet groeien. De nieuwe leerlingen worden gehuisvest in een abo minabel slecht schoolgebouw, dat de naam van school eigenlijk niet meer mag dragen. Maar daar is de heer Smit al mee vertrouwd geraakt. Een vertrouwd adres voor kwaliteitsmeubelen waar u altijd beter en voordeliger slaagt, is (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK In onze editie van donderdag 18 mei is in een artikel over de pastorale samenwerking in het centrum van Beverwijk een taakverdeling vermeld die niet geheel juist blijkt te zijn. Wij laten daarom onderstaand de juiste taak verdeling nog even volgen Overigens zijn door de commissie nog pogingen gedaan om voor deze kwestie bruikbare jurisprudentie aan te voeren, maar daarin is men belaas niet geslaagd, aldus de commissie. Na de vergadering besloot de commissie het advies aan de raad om de heer Wempe vrijstelling van de gebruiksvoorschriften te verlenen te handhaven. De behandeling van dit twee de, ongewijzigde advies, vindt in de ko mende raadsvergadering op donderdaga vond plaats. De vergadering begint om half acht in De Vrijburcht aan de Vrij- burgtlaan. Trappelend van ongeduld en al bij voorbaat vol enthousiasme hebben 88 Heemskerkse jongens tussen 10 en 14 jaar zich dinsdagavond in zaal Dam aan de Ruijsdaelstraat laten in schrijven om op 12, 13, 14 en 15 juni mee te doen aan de dertiende Toer de Heems, welke dit keer verreden wordt op het stille gedeelte van de Mozartstraat. Het aanbod van ren ners was zo groot, dat de inschrijving om half negen kon worden gesloten. Het maximum aantal deelnemers was toen reeds bereikt. De wielrenners in spé vonden, dat de ronde eigenlijk best morgen zou kunnen beginnen; zij waren al klaar voor de start. Op zaterdag 10 juni ’s middags om drie uur worden eveneens in zaal Dam de shirts uitgereikt. Zoals bekend heeft de raad Heemskerk in de vergadering op 27 april uitvoerig over deze zaak gesproken. Van de zijde van het college van burgemeester en wet houders werd fel gewezen op het feit, dat, als dé raad de heer Wempe- vrijstel ling van de twee artikelen van dë ge bruiksvoorschriften van het bestemmings plan zou verlenen er juridische conse quenties zouden ontstaan, althans daar door precedenten zouden worden gescha pen. Het gemeentebestuur verwees in deze Tenslotte werd de suggestie gedaan eventueel een boomplantdag te houden en deze mogelijk dan te realiseren rond de opening van het dorpshuis. BEVERWIJK. Ten bate van het bouwfonds voor het nieuwe sportpaviljoen van de voetbalvereniging „Beverwijk” werd er op eerste Pinksterdag een dames voetbaltoernooi gehouden waaraan tien dameselftallen deelnamen. Na een spannende finale die pas na de tweede serie strafschoppen beslist werd gingen de dames van RCH uit Haarlem met de beker naar de Spaarnestad en wonnen hun sportzusjes van Heliomare uit Wijk aan Zee de tweede prijs. Het dames voetbal slaat wel aan, want ongeveer 1500 toeschouwers omzoomden van s’ morgens half elf tot s’ middags vijf uur het Beverwijk veld en men genoot van de spannende ontmoetingen die er te zien waren. Men speelde in twee poule’s, in poule A kwamen uit Beverwijk, USVU, Heliomare, Berghaus en Les Routes. In poul B speel de Lantaarntje, Velsen N., RCH, VSV en SIHI. In poule A eindigde Heliomare op de eerste plaats en Les Routes werd tweede, in de B poule werd RCH eerste en het Lantaarntje werd tweede. De wed strijd om de derde en vierde plaats tussen het Lantaarntje en Les Routes werd een 2-0 overwinning voor het Lantaarntje, de grote strijd tussen RCH en Heliomare was bijzonder spannend, het werd een 1-0 stand zodat er strafschoppen nodig wa ren voor de beslissing. Na de eerste serie van vijf strafschoppen werden er aan beide kanten vier gemist en trof er een doel. Er werden er nu nog drie genomen, RCH schoot er drie in en Heliomare had er cok al twee benut zodat de derde het verlossende woord moest brengen, maar nu ging de bal recht op de keepster aan zodat RCH met de beker naar huis kon gaan. Deze werd na afloop door de wethouder voor sportzaken, de heer A. Klomp uitge reikt. ik op de televisie een spel te Brielle toen het stadje 400 jaar bestond. Zware kerels rameiden een poort. Hier, in Velsen- Noord, pakten de onbekende jongens dit karwei op dezelfde wijze aan en ramden vele meters schoolpleinmuur tegen de grond”. De heer Smit kan best begrijpen, dat de jeugd in Velsen-Noord geen lieverdjes zijn, maar wat ze nu bij zijn school hebben „uitgespookt”, vindt hij niet leuk meer. BEVERWIJK. De werkgroep Dorps raad in oprichting heeft besloten tot pre sentatie aan het college van burgemeester en wethouders over te gaan. Dit gebeurt met een brief, waarin de werkgroep onder meer haar doelstelling uiteenzet en zich voorts bereid verklaart a an B. en W. nadere informaties te verstrekken over de wijze, waarop zij de behartiging van de belangen van de badplaats denkt te reali seren. Tevens wordt aan het college ge vraagd een datum te willen vaststellen voor een persoonlijke kennismaking met le delen van de werkgroep. Deze presenta tie heeft plaats vooruitlopend op de vor ming van een definitieve dorpsraad, welke naar verwacht wordt in september een feit zal zijn. HEEMSKERK. Burgemeester en wet houders van Heemskerk hebben besloten aan de raad een voorstel te doen tot het verbeteren van de zesentwintig bejaarden woningen aan het St. Agnes plantsoen. Die verbeteringen zijn vooral bedoeld als een aanpassing aan de speciale behoef ten van de oudere mensen voor wie deze huizen bedoeld zijn. Zo zullen de lavets worden vervangen door douches. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK In Beverwijk moet een nieuwe gemeentesecretaris worden be noemd en burgemeester en wethouders hebben thans voorgedragen de heer J.Blok, Beverwijk en de heer J. M. Taillie, Uithoorn, in deze volgorde. naar een gelijksoortige ontwikkeling te Beverwijk en wel de vestiging van een Vomar-bedrijf in een broeikas aan de Bankelaan. De raad besloot toen de beslissing maar ujt te rstellen om de commissie voor beroep- en bezwaarschriften een nader onderzoek in te laten stellen naar de eventuele gevolgen van een besluit om de heer Wempe de gevraagde vrijstelling van de gebruiksvoorschriften te verlenen. Vorige week donderdag is de commissie bijeengekomen. Voorzitter P. Heidinga was afwezig en werd vervangen door het plaatsvervangend lid, M. J. de Groot. De heer H. J. Boeree .trad als plaatsvervan gend voorzitter op. Wethouder H. J. M. Roozen verdedigde het negatieve stand-

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7