B STER onttrekt kranten 300 miljoen gulden b Leerkrachten op Curasao gaan door met staking Op Utrechtse partij raadvergadering: Den Uyl geeft alternatief voor de regeringspolitiek Mr. Houwert op jaarvergadering Nederlandse Dagbladpers: f44. VON BRAUN WEG BIJ DE NASA 8 Dagen kriskras door Nederland „Rekenkamer bespaarde Rijk f 75 miljoen” Wandelen met NS 14 wandelroutes in de mooiste streken in ons land. HET WEER Sovjet-Unie niet naar VN-milieu- conferentie Ts Pr of IS Eis van veertien weken en t.b.r. d Bij vliegtuig ongeluk in Sovjet-Unie 108 mensen omgekomen Polen ratificeert „Standpunt paus Paulus gedoemd tot mislukking” verdrag met Bonn tegen „baronesse Roos” Eind juni begint gesprek tussen Bhoetto en Gandhi 2 Ai KENTERING IDENTITEIT ONVOLDOENDE Kor/ en handig Zaterdag 27 mei 1972 za ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De STER-concurrentie zal eind dit jaar 300 miljoen gulden advertentie-inkomsten hebben onttrokken aan de dagbladen, die 82 miljoen gulden compensatie ontvingen ter aanpassing aan het staats monopolie. Die uitkering houdt geheel op nu de exploitatie moeilijker is dan ooit. De komende vijf jaren zal de STER-schade voor de NDP ten minste 400 miljoen gulden bedragen, de gehele advertentie-omzet van één jaar. Aldus mr. C. J. Houwert, voorzitter van de Vereniging de Neder landse Dagbladpers, gisteren tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergade ring van deze vereniging. Programma half geld op de inter lokale bussen; Kinderen 4 t/m 9 jaar half geld. o i o o 0.6 1 o o o o o NS-identiteitsbewjjs of pasfoto meebrengen. M ond ling offe ning daag voordelig uit met NS Wié 8 dagen lang veel in ons land wil reizen, is het voordeligst uit met een 8-daags kriskras-abonne ment. En als extra plussen: Federatie recht op ’t kopen van voordelige koppeling- kaartjes voor bijna alle NS-vakantiedagtochten. Normale temperaturen tot 30 mei: rnini- Bum 8, maximum 19 graden. Volgens rapport van „Pro Munda Vita”: BRUSSEL (AP) Het standpunt Nieuw voor 1972: Bos- en beekwandeling Leuvenum (Hulshorst, Veluwe) en Bos- en heidewandeling „De Ginkel” (Ede-Wolfheze). Vraag op ’t station naar de nieuwe kleurenbroohure „Wandelen met NS”. voordelig uit met NS sa s Maximum- en mlnimum- 16.06 uur OP uur onder temperaturen binnen- en buitenland Hoog Laag 26 15 26 24 17 17 32 25 22 22 20 18 24 28 12 20 25 het dat ling van een bedrijfsfonds slechts doelma tig acht, indien een zodanig klimaat voor de bedrijfstak aanwezig is, dat de duide lijke meerderheid der bladen in de gele genheid is tot een sluitende exploitatie te komen.” Von Braun was bij de NASA onderdi recteur. Voordien was hij tien jaar lang directeur van het vluchtcentrum Marshall in Alabama, waar hij de groep leidde, die de krachtigste raket ontwikkeld heeft, de Saturnus-5. Krachtige bestrijding van de werk loosheid, verbetering van de inkomenspo sitie van de werklozen o.a. door invoering van een long-suppletie-regeling. Von Braun verlaat de NASA per 1 juli. Hij wordt vice-president voor ontwerp en ontwikkeling bij Fairchild Industries. en en Delegaties van beide landen bereikten vorige maand tijdens onderhandelingen in het Pakistaanse Moeree al overeenstem ming over zo’n topconferentie. Premier Gandhi en president Bhoetto gaan beraad slagen over de problemen die na de stop zetting van de oorlog tussen hun landen in december zijn blijven bestaan. Voor Pakis tan is dat in de eerste plaats de repatrië ring van ongeveer 93.000 krijgsgevangenen door India. Dit land dringt op zijn beurt aan op er kenning van Bangla Desj door Pakistan en aanvaarding van de huidige bestandslijn in het betwiste Kasjmier als internationale grens. 0,1 o o 7 0,6 0 schadecompensatie uit de STER-opbrengst aan alle kranten uit te keren naar rato van het papierverbruik voor redactionele pagina’s. De thans vrijkomende reserve uit die opbrengst maakt het de regering mogelijk de dagbladpers over de sloot te helpen op een voor beide aanvaardbare wijze, die geheel zou passen in een geïnte greerd mediabeleid”, zei de NDP-voorzit- ter. NEW DELHI (UPI/AFP) De topcon ferentie tussen de Indiase premier Indira Gandhi en president Bhoetto van Pakistan begint op 28 juni in New Delhi. Dit is gis teren van officiële Indiase zjjde vernomen. De duur van het overleg hangt af van het verloop der besprekingen. AN geen ke, t lid i Paul nings de Ams’ i me ke Ko> ■Foi jar de hot uur. uur. Na Hen! de r dienl plich dat nam onde peril brok sche Roel tegei Wij tracl en i van land rijks zijn ken. tig van me; ber Tsj Tsj mo Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd. Limburg Aberdeen Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Irmsbruck Kopenha gen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Tunis „Er is een ander beleid mogelijk en Nederland moet nu de keus maken", aldus de socialistische fractievoorzitter. In zijn toespraak wees hij op de z.i. dreigende, verdergaande ernstige besnoeiingen van onderwijs-, cultuur- en sociale voorzie ningen. Het resultaat van de verdere bezuini gingen en BTW-verhogingen is, naar de mening van de heer Den Uyl, niet moei lijk te voorspellen: De inflatie, de onrust en de werkloosheid zullen voortduren. „Het is niet nodig dat dit land wegzinkt in een moeras van ontmoediging, onzeker heid en onverschilligheid”, zo zei de heer Den Uyl. Hij noemde het door hem ont vouwde program „niet goedkoop of ge makkelijk”. Wel is het z.i. een weg voor uit. Het zeven punten tellende program vermeldt: WILLEMSTAD De leerkrachten op Curacao zijn gisteren hun vierde stakings dag ingegaan. Bijna al het onderwijzend personeel neemt deel aan de actie. Er gaan praktisch geen leerlingen naar school. In Willemstad lijkt het alsof de grote vakantie al is begonnen. Partijvoorzitter André van der Louw zei op de partijraad het geen slechte zaak te vinden wanneer in de komende jaren een federatie van progressieve partijen gestalte zou kunnen krijgen. De P.v.d.A. zal met kracht streven naar de vorming van een nieuw progressief front bij de volgende verkiezingen, aldus de P.v.d.A.- voorzitter, die zei niet te geloven dat de vorming van een nieuwe progressieve par tij al vóór de verkiezingen gewenst en zinvol is. Een te snel doordrukken van nieuwe partijvormen kan er toe leiden, zo waarschuwde de heer Van der Louw, dat leden en kiezers van de bestaande voor uitstrevende partijen zich daarin niet her kennen. zwaar bew. licht bew. licht bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. onbewolkt regenbui onbewolkt half bew. motregen licht bew. half bew regen zwaar bew. geheel bew. half bew. onbewolkt zwaar bew. regenbui onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt geheel bew. zwaar bew. regenbui half bew. zwaar bew. regen regenbui regen onbewolkt WEERRAPPORTEN Tot slot sprak mr. Houwert over de School voor de Journalistiek in Utrecht. De jongelui die deze opleiding volgen, staan nog zeer wantrouwend tegenover de maatschappij. Zij zoeken naar alternatie ven. Het verwondert velen binnen en buiten de pers, dat de NDP deze ontwik keling inmiddels niet de rug heeft toege keerd. Zon Maan op 21.44 Welnu, de meerderheid kan dat reeds enkele jaren niet. En de minderheid, die het nog lukt, wordt bij de huidige situatie kleiner. Dat klimaat kan de overheid alleen met algemene maatregelen voor de pers verbeteren. Het zich beperken tot hulp van krediet-facilitaire aard aan indi viduele onderneming, zoals de regering zich nü heeft voorgenomen, is onvoldoen de”, aldus mr. Houwert, die voorts op merkte dat de NDP ernstig bezwaar heeft tegen financiering van kredietfaciliteiten uit een bestemmingstoeslag op het tarief van de STER-reclame. Het is nadelig voor het adverterend bedrijfsleven en brengt een verschuiving van de reclamebestedin gen teweeg in voor de pers averechtse richting. De recente ervaring in Zweden moge een baken in zee zijn wat betreft een reclame- of advertentiebelasting. „De zwakkere bladen hadden er na de invoering medio 1971 een volumeterug- gang van 12 tot 21 percent en de sterkere van 5 tot 10 percent. De Zweedse dag bladpers vraagt thans onmiddellijke in trekking van deze zogenoemde hulp. Poli tici blijken in het algemeen weinig gevoel te hebben voor de maatschappelijke bete kenis en de functionering van de recla me.” „Nu de regering kennelijk zelf met buitengewone financiële problemen wor stelt, zijn de in 1971 door het bestuur gevraagde maatregelen moeilijk te realise ren. Gezien de acute noodsituatie van een aantal dagbladen wil de vereniging zich bij het ontbreken daarvan derhalve op dit tijdstip niet verzetten tegen individuele kredietfaciliteiten. In verband echter met de in 1972 veel ongunstiger economische situatie voor alle leden dan verwacht, dringt het bestuur er bij de regering op 1 aan, de scherpte van het te maken onder scheid naar twee kanten te verminderen door als aanvullende maatregel alsnog een MOSKOU (AP) Het Russische turbo prop Antonov-10 vliegtuig dat op 18 mei bij Charkow is neergestort had 108 perso nen aan boord, die allen zijn omgekomen. Dit hebben zegslieden gisteren in Moskou verklaard. Vlak voor de landing in Charkow zou een vleugel van het toestel zijn afgebro ken. Hij noemde het verheugend dat enige kentering in de kille opstelling van de omroepverenigingen ten opzichte van de persproblematiek. Het in het leven roepen van een nieuwe NOS-nieuwsdienst naast het ANP vond hij weinig vruchtbaar getuigen van gebrek aan kostenbesef visie. stuurscolleges van Curacao en Aruba de eisen van de VLC. Na afloop zeiden ze in een communiqué dat het hoofdonderwerp van het gesprek was geweest de realise ring van de uitspraak dat de bezoldiging van de leerkrachten in het eilandengebied in principe gelijk dient te zijn. De techni sche uitwerking daarvan vergt, aldus het communiqué, echter detailwerk en nader overleg tussen regering en bestuurscollege. De Vereniging van Leerkrachten Cu racao heeft steun van de andere vakbon den op het eiland terwijl de Katholieke Onderwijzersbond in Suriname zich ook solidair met de staking heeft verklaard. wzw wzw wzw wzw wzw zzw wzw wzw wzw wzw wzw zw zw w w zw zw zzw o wzw n windst. zw w w zo wzw z w wzw wnw nnw z nnw w nnw „Uiteraard zal de NDP zich van de wel zeer vooruitstrevende structuur distantië ren, indien de daarbij behorende zelfdisci pline niet zou worden opgebracht om de studie zin vol te doen zijn voor de dag bladjournalistiek. Echter niet vóórdat de jongeren, die zozeer op hun eigen wijze journalist wil len worden, de gelegenheid hebben gehad de doelmatigheid van hun opzet in de praktijk waar te maken”, aldus mr. Hou wert. Tijdens de vergadering werd bekendge maakt dat de financiële redactie van „De Volkskrant” met haar berichtgeving over de dollarcrisis de Prijs voor de Dagblad journalistiek 1972 is toegekend. „ïo vergeet men vaak dat, vooruitlo pend op andere bedrijfstakken, de sociale facetten van reorganisaties reeds jaren geleden terdege zijn geregeld tussen de Nederlandse Dagbladpers en de Neder landse Vereniging van Journalisten. Wel licht dat deze twee ook het pad naar een bevredigende inspraak via redactiestatuten wat beter begaanbaar kunnen maken. In dividuele uitgevers en redacties hebben over de wenselijkheid van het behoud van redactionele identiteit van een krant meestal geen principieel verschil van me ning. Wel schort het soms aan de bereid heid elkaar te begrijpen. Het interne overleg wordt uiteraard minder eenvoudig naarmate de algemene kostenstijging van de factor arbeid, ook journalistieke arbeid, een steeds overheersender rol gaat spelen in de economische problematiek van dagbladbedrjf, maar des te meer is overleg noodzakelijk.” In dit verband herinnerde hij aan het rapport-„Bedrijfsfonds voor de pers” van de commissie-Rooij, dat tijdens haar stu die al verzocht om een onmiddellijke noodvoorziening voor de pers. „Achteraf niet ten onrechte, maar wel tevergeefs.” Zowel in interim- als eindrapport stelt de commissie met klem, dat zij de „instel- „De reeks sterke verhogingen van de abonnementsprijs (in twee jaren 60 per cent) kan de Nederlandse Dagbladpers niet onbeperkt voortzetten. Het dagblad gaat zijn functie van massamedium ver liezen zodra de bevolkingscurve die van zijn oplage overschrijdt. De collectiviteit van de NDP zal tot dat laatste terecht niet bereid zijn. De abonnementsprijs van nu heeft de krant inmiddels heel wat dichter gebracht bij dit punt dan het luister- en kijkgeld de omroep. In minde re mate geldt dit voor bladen, die zich tot een specifieke groep van het publiek rich ten. Naar mijn mening zullen die lezers evenals bijvoorbeeld in Engeland tenslotte bereid zijn voor de meerdere kosten, die dat met zich brengt een belangrijk hogere prijs te betalen”, zei mr. Houwert. „Geforceerde concentratie van werk zaamheden en afstoting van zwak rende rende exploitaties is de enige remedie ge worden voor verscheidene van onze leden. Dat dit proces in het algemeen met wrij ving gepaard gaat en een goede verhou ding tussen ondernemingsleiding en perso neel niet bevordert, is verklaarbaar, maar op zichzelf toch óók betreurenswaardig. Vooral journalisten valt het moeilijk om zonder naar buiten te communiceren met dit proces te worden geconfronteerd. Een directie, die bij onaangename maatregelen meer tegenwerking dan tegenspel ver wacht, krijgt dan wellicht de neiging eerder laat dan vroeg met de redactie te spreken. Hoe dan ook, het spektakel in enkele individuele gevallen geeft aan de buitenwacht een ongunstig beeld van de gehele pers. Wat meer zelfdiscipline we derzijds zou alle bij de bedrijfstak betrok kenen ten goede komen”, zei de NDP- voorzitter. van de onderneming door oprichting van besloten vennootschappen. Deze wet wordt herzien, de bevoegdheden van de ondernemingsraden worden uitgebreid. De loonontwikkeling wordt gebonden aan de groei van de produktiviteit in de ekonomie ais geheel en afgestemd op de ontwikkeling van gemeenschapsvoorzie ningen. Er komt een permanente prijsbe- waking. De AOW wordt opgetrokken tot het netto-minimuminkomen. De oud-inva- liden worden volledig bijgetrokken. De belastingvrije voet wordt verhoogd. De aanvullende pensioenvoorziening wordt stelselmatig opgebouwd. De onderwijskrachten op het eiland leg den dinsdag het werk neer om kracht bij te zetten aan een aantal eisen. Zo willen ze gelijkstelling van hun salaris met dat van de collega’s op Aruba, salarisaanpas sing in verband met de gestegen kosten van levensonderhoud en erkenning van de Vereniging Leerkrachten Curacao (VLC) als gelijkwaardige gesprekspartner. Woensdagavond bespraken de regering van de Nederlandse Antillen en de be- UTRECHT De PvdA-fractievoorzitter in de Tweede Kamer, drs. J. M. den Uyl, heeft vandaag op de partijraad van de Partij van de Arbeid in Utrecht een progressief program ontvouwd, z.i. „de harde kern” van een alternatief beleid. Hij bestreed de opvatting van minister Nelissen (Financiën) en van zijn collega, KVP-fractievoorzitter Andriessen, als zou de oppositie geen ander beleid weten te voeren. Bindende afspraken en regelingen ten aanzien van alle inkomens, ook van vrije beroepen. De lagere inkomens moeten procentueel meer toenemen dan de hoge re. Grondspekulatie wordt uitgebannen. Er komt een nationaal grondbeleid en onteigening vindt plaats volgens gebruiks waarde. Een inflatiekorrektie gaat niet door. Vermogensbelasting en succesierechten worden flink verhoogd. Er komt een be lasting op vermogenswinsten. Er komt meer geld voor woningver betering, onderwijs en vorming. De defen- sie-uitgaven worden verlaagd overeen komstig het regeerakkoord van P.v.d.A., P.P.R. en D’66. Ingevoerd wordt een investeringsrege ling waardoor partikuliere investeringen worden getoetst op hun effekt op het maatschappelijk welzijn. De overheid krijt de bevoegdheid bindende voorschriften te geven voor de grote belegging. Er wordt een einde gemaakt aan de ontduiking van de wet op de struktuur WASHINGTON(UPI) Dr. Wemher von Braun, de in Duitsland geboren ra- ketspecialist die de Saturnusraket ontwik keld heeft waarmee de Amerikanen naar de maan reizen, heeft donderdag zijn ontslag bij de NASA ingediend. WARSCHAU (Reuter) Polen heeft het normalisatieverdrag met West-Duits- land geratificeerd dat eerder deze maand in West-Duitsland was aangenomen na een lange politieke controverse in het parlement. Het verdrag wordt pas van kracht wan neer Bonn de ratificatiedocumenten uit wisselt. Polen heeft verklaard dat het de begeleidende verklaring van alle partijen niet aanvaardt. Het verdrag erkent de Oder-Neisselijn als de westelijke grens van Polen, waar door bijna 194.000 vierkante kilometer vooroorlogs Duits gebied aan Polen wordt overgedragen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Algemene Rekenka mer heeft over 1971 zo ’n f 75 miljoen bespaard door haar kritische onderzoek naar de uitgaven van de verschillende ministeries. Het ministerie van onderwijs, dat voor de Rekenkamer ook het meest bewerkelijke is, leverde de meeste bespa ringen (of hogere inkomsten) op. De kos ten van het apparaat van de Rekenkamer waren over 1971 rond f 8,5 miljoen. Voorzitter Pechar van de Rekenkamer uitte gisteren nog eens zijn grote bezorgd heid, omdat de accountantsdiensten van vrijwel alle ministers en de Rekenkamer zelf met grote personeelstekorten te kam pen hebben. Het gaat hier weliswaar om enkele honderden mensen, maar „de noodzaak om scherp te controleren neemt mét het opblaaseffect door de inflatie sterk toe. Tegelijkertijd is de neiging van de gemiddelde ambtenaar om zuinig te zijn met relatief kleine bedragen aan slijtage onderhevig.” Voorzitter Pechar gaf toe dat ministers- wisselingen voor de Algemene Rekenka mer merkbaar zijn. Hij stak de nieuwe minister van buitenlandse zaken, drs. Schmelzer, een pluim op de hoed. „Vroe ger werden de brieven aan ons vrijwel nooit ondertekend door mr. Luns, maar drs. Schmelzer heeft en dat is geen geheim wat meer persoonlijke belang stelling voor het reilen en zeilen van zijn ministerie.” van paus Paulus 'tegen de kunstmatige geboor tebeperking is waarschijnlijk tot misluk king gedoemd, zo wordt gesteld in een rapport van „Pro Munda Vita” over „de bevolkingsexplosie en de toekomst van de kerk”. Het rapport, dat in vijf talen wordt uit gegeven, wijst er op dat de pauselijke en cycliek „Humanae Vi'tae” geen algemene instemming heeft gevonden bij gelovigen, priesters, theologen en bisschoppen. CNV De CNV-jongerenorganisatie Werkend» Jeugd heeft er in een telegram bij de ministerraad op aangedrongen zo snel mo gelijk een uitspraak te doen over de compensatie in het gezinsinkomen bij ver lenging van de partiële leerplicht tot twee jaar. De partiële leerplicht (een dag per week vorming) wordt per 1 augustus ook voor 16-jarigen ingevoerd. met een bijeenkomst in de Nederlands Hervormde Kerk in Breukelen. De rege ringscommissaris voor het wetenschappe lijk onderwijs, prof dr. K. Posthumus, hield er namens minister De Brauw (We tenschappen) een rede IERSE KINDEREN Veertig Noordierse kinderen komen in augustus een vakantie in ons land door brengen. Alle kinderen, in de leeftijd van 9-12 jaar, zullen gedurende drie maanden bij pleegouders, van de Stichting Europa Kinderhulp, worden ondergebracht. Vooruitzichten voor maandag: Flinke zonnige perioden, hier en daar een bui en aanhoudend koel. Aantal uren zon: 7 tot 15 uur; min. temp.: 0 tot 4 graden onder normaal; max. temp.: 0 tot 4 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pet.; kans op een geheel droog etmaal: 70 pet. 3 «h «j o o o 0,1 0,1 o o 0,6 0 0,2 0,1 0 1 0,1 O 3 1 ba •óS IJ M 0 15 16 16 16 18 14 16 18 14 18 15 23 20 22 18 19 24 Von Braun zei te vertrekken „in de wetenschap dat de NASA voldoende doorwrochte plannen heeft om vele jaren achtereen te blijven doorgaan, zelfs al zijn enkele plannen afgelast door beper king van het budget.” Hij gaf geen bijzonderheden over zijn nieuwe functie maar zei: „Ik zou mijn tijd willen wijden aan het helpen toepas sen van bepa aide ruimtevaartprojecten, die volgens mij van bijzonder belang zijn. Ik denk dat ik dat het beste kan doen in de particuliere industrie, waar de gereed schappen voor de vooruitgang worden vervaardigd.” Voordat Von Braun zich ging wijden aan het vreedzaam onderzoek van de ruimte onder Amerikaans toezicht, was hij verantwoordelijk geweest voor de V-2- raketten, waarmee de Nazi’s schoten in de Tweede Wereldoorlog. ZONDAG 28 MEI 4.29 uur onder 20.46 4.03 uur ASSEN Officier van justitie mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop heeft gisteren bij de rechtbank in Assen veertien weken gevangenisstraf met af trek van het voorarrest en onvoorwaar delijke terbeschikkingstelling van de rege ring geëist tegen een 42-jarige verpleeg hulp uit Amsterdam. Zij had o.a. onder de naam baronesse Roosmarie Taets van Amerongen („noem me maar Roos”) talrijke winkeliers en zakenlieden opgelicht, voornamelijk in As sen. De vrouw stond op 5 mei terecht, waarna de rechtbank op vordering van de officier besloot, de zaak aan te houden om te onderzoeken of zij bij een voor waardelijke t.b.r. kon worden opgenomen in de Dr. van der Hoevenkliniek. De leiding van deze kliniek blijkt daar be zwaar tegen te hebben. „Hoe kan men dat verklaren, als men niet met mij gesproken heeft,” zei de verdachte. De officier van justitie zei, dat dit niet dit speciale geval betreft, maar dat men tot dit besluit is gekomen op grond van al gemene ervaringen. De rechtbank, die werd gepresideerd door mr. E. J. Anneveldt, zal volgende week vrijdag uitspraak doen. MOSKOU (UPI) In officiële kringen in Moskou is gisteren vernomen dat de Sovjet-Unie niet zal deelnemen aan de milieuconferentie van de Ver. Naties in Stockholm, omdat Oost-Duitsland niet is uitgenodigd. Dr. Djermen Gwisjiani, vice-voorzitter van het Sovjet-staatscomité voor weten schap en techniek, verklaarde dat de Sov jet-Unie het belang van de conferentie nochtans niet onderschatte. „De Duitse Democratische Republiek heeft echter niet het recht van deelne ming op gelijke voet gekregen, zodat in Stockholm niet vruchtbaar kan worden beraadslaagd,” zei hij. De Amerikaanse delegatie in de Zweed se hoofdstad zal worden geleid door mi nister van binnenlandse zaken C. B. Mor ton. Hij vertrekt zaterdag naar Europa, om de Ver. Staten ook te vertegenwoordi gen op de vergadering van de energiecom- missie van de organisatie voor economiche samenwerking en ontwikkeling, die op 31 mei in Parijs begint. V.N.D.-voorzitter Houwert aan het woord, geflankeerd door (links op de foto) staatssecretaris Vonhoff en (rechts) mr. Van Thiel. NIJENRODE De stichting Nijenrode, Nederlands op leidingsinstituut voor het buitenland, heeft gisteren haar vijfde lustrum gevierd ZONDAG 28 MEI water 3.43 uur en water 11.48 uur en :\x' 'V g».

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 2