Goede analyse Invernizzi: „Keizer van Amsterdamse ploeg is VETERAAN FACCHETTI BENAUWD SWART-SUURBIER VOOR HET DUO Ajax wilde van het veld lopen Verwarring rond rare arbitrale aanwijzing KOSTBARE MISSER VAN AZ Croon naar Waregem Cadeau voor Coen Volewijckers: Geen fusie het Ajax-brein” 5 VOOR INTER J Barcelona sterker dan FC Den Haag DRIE GOALS 11 MAANDAG 29 MEI 1972 A [O It Vergelijkbaar J Rehabiliteren [iiiiiimiii mimi i mi n umiii min nnmiiiiiiiiiiiiinimiiiininninniin mnniiiininiiiiiniiiiiiiiiiiiininiini aiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiinuiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiminni I ■ÜMta rvvwvvvvwvvvvvvwvvvvvvvvvvvvifvvvvvii yVVVVVWVVVVVVVVVWWVVVWVVVVVVVVVVVlWVVVVVWWVVVVVVVVVWVVVVVVVVW tAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAIUUWUVWUWVUUVUVVVWVWUUVWUWVUVV’ (Van onze sportredactie) en Eén van Inters oude getrouwen: Facchetti. WVWWUArvWV& (Van onze sportredactie) S EF 11111111 II 1111 i i 111 r 11111 n 11111111111i11111111111111 S (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De trainer van De Volewjjckers Blok wordt de nieuwe assistent van Georg Kessler. Dat wil dus zeggen, dat Blok naar Brussel verhuist om daar de vooormalige trainer van het Nederlands elftal te assisteren by het oefenen van Anderlecht. De voorzitter van De Volewyckers Wüstenhof begrijpt het vertrek van zijn oefenmeester niet: „Hy heeft weliswaar een tweejarig contract by ons, maar wy willen hem niet tegenhouden. Naar myn mening zal het hem in Brussel echter nooit bevallen, omdat hy geen tweede viool kan spelen. Hy is een „Streber” in de goede zin van het woord. By ons kreeg hij de ruimte, maar die zal hy van Georg Kessler waarschynlqk niet krygen”. la Suurbier is als enkele jaren gele den. Facchetti: „Dat komt dan door het systeem dat Inter momenteel hanteert. Het is nog altijd het beproefde cate- naccio, maar het middenveld organi seert nu meer de contra-attaque. Daar om kom ik ook minder op dan vroe ger”. De uitleg kon geen vrede vinden bij de Amsterdammers. Eerst wilde men het veld verlaten. Kovacs bracht zijn spelers tot andere gedachten en na een M LA CORUNA. Michels club Bar celona heeft gisteravond met 2-0 van FC Den Haag gewonnen en daarmee het 27ste toernooi om de Teresa Herre ra beker. De Spaanse doelpunten wer den na rust gemaakt. Nadat Keizer met een kopbal na vier minuten de score had geopend, strafte Emmerich nauwelijks vijf minuten la ter een fout van Blankenburg af. Ajax kwam echter snel op 1-2 toen Beer- schot-keeper Brösch een inzet van de opgekomen Suurbier niet goed ver werkte. Toen Emmerich met een om streden treffer 2-2 had gemaakt pro beerde Beerschot de Europese kampi oenen nog te verslaan. Daarom werd het spel aan Belgische zijde - onder aanvoering van Emmerich - alsmaar ruwer. Neeskens geslaagd er na een half uur echter 2-3 van, wat tenslotte ook de eindstand werd. hand en Facchetti raakte door de vanging duidelijk in paniek. Facchetti: „In Italië zeuren de kran ten veel te lang door over een slechte prestatie. Ook buitenlanders zijn door de Italiaanse pers volkomen kapot ge maakt. Spelers als Denis Law en Jim my Greaves waren al weggeschreven voordat zij een reële kans hadden ge kregen. Ik ben er gelukkig nu weer overheen. Ik sta ook weer iedere wed strijd opgesteld. Terecht, vind ik, want ik kan met mijn dertig jaren nog best een paar seizoenen mee”. Toch valt het op dat hij niet meer die opkomende vleugelverdediger Van de Afax-selectie kwamen alleen Sjaak Swart (lichte dijbeenblessure, hij speelt woensdag wel mee) en Sies We ver niet in actie. Rep speelde voor Swart maar werd op zijn beurt in de rust uitgewisseld voor Dick van Dijk. Voor rust maakte ook Wim Suurbier plaats voor Schilcher. Halverwege de tweede helft maakten Kleton en Ar nold Mühren tenslotten hun opwach ting voor Keizer en Cruyff. Commen taar van Kovacs: „Het was al met al toch wel een nuttige wedstrijd. Goed voor het ritme. Ajax had van tevoren gevraagd of er rustig kon worden ge voetbald. Er zijn geen blessures geval len dus ook in dat opzicht is dit duel wel geslaagd”. VOLENDAM Dit weekeinde heeft trainer Hans Croon de knoop door gehakt: hij vertrekt bij het uiit de eredivisie gedegradeerde Volendam. Croon heeft zaterdag een contract voor twee jaar afgesloten met het uit de Belgische hoogste voetbalafdeling gedegradeerde Waregem. Het wordt voor Croon toch wel een afscheid met wat pyn in het hart vooral ten opzichte van zijn spelers. „Die zijn voortdurend voor mij in de bres gesprongen. Ik had trouwens nog een jaar bij Volendam kunnen blijven, daar was ook de ledenraad voor, maar de verhouding met een aantal bestuursleden dat kennelijk mij alleen als de zondebok wilde zien, was niet zo best meer”. Ook het dorp verwijt Croon naar zijn zeggen niets. Croon: „Het kan ook haast niet als de voetbalclub Volendam een miljoen op de bank heeft staan en door daar niet aan te komen praktisch om degradatie vraagt. Zeker toen bij ons de kwaliteit in het elftal (Arnold Mühren en Jan Ruiter) verkocht was. Aan de andere kant heb ik ook wel begrip voor het standpunt van het bestuur. Veel betaalde clubs zijn praktisch bankroet en dan wil je wel voorzichtig zijn”. Croon stelt zich van zijn werk by Waregem wel het een en ander voor, al is de club dan gedegradeerd en in een omkoopschandaal verwikkeld waardoor het misschien nog een afdeling moet zakken. „Het is een club met veel leden, een stadion voor 25.000 toeschouwers en een lichtinstallatie. Waregem heeft een behooriyk elftal, een paar jaar terug speelde het nog intertoto-voetbal maar afgelopen seizoen ontbrak het de dub aan afmakers net als Volendam. Er zitten twee rijke mannen achter Waregem”. Het naderend afscheid van Blok naar Anderlecht was niet de enige zorg van de voorzitter van De Volewijckers. Dinsdagavond zal het bestuur van de Am sterdamse voetbalclub zich moeten beraden over de vraag of het wel of niet wenst te fusioneren met Blauw Wit en DWS. Tot gistermiddag had het officieel nog niets gehoord van de fusieplannen, die de beide stadgenoten hebben op gezet. Hoewel DWS-voorzitter Dé Stoop vorige week verklaarde, dat Vole wijokers door het lid van het „Voorlopig Comité” Jansen was gevraagd deel te nemen aan de fusie.. Wüstenhof: „Jansen heeft by een bestuurslid slechts ge ïnformeerd of ik telefoon had. Daarom deed voorzitter Stoop gistermiddag alsnog een aanzoek. Waarschijnlijk zal deze daad niet beloond worden. Voor zitter Wüstehhoff vertelde gisteravond reeds, dat Volewijckers een eigen taak heeft in Amsterdam Noord en dat die taak niet in overeenstemming is met de fusieplannen van Blauw Wit en DWS. „Bovendien”, zei de praeses als een pretentieuze vader, die zijn dochter niet aan de eerste de beste wil schenken, „wij hebben geen schulden, terwijl zij dik in de rood staan. Inter valt echter toch wel enigszins met Ajax te vergelijken. Is Ajax groot geworden door de Spartaanse Michels- aanpak, waarna de Kovacs-periode wel erg relaxed werkte. Inter is gemaakt door Hellenio Herrera. De positie van Invernizzi vertoont daarbij grote over eenkomst met die van Kovacs. Fachet- ti: „Voor mij blijft Herrera de beste trainer die ik ken. Hij voelde blinde lings aan op welke plaats hij iedereen moest zetten. Invernizzi praat meer met ons dan Herrera. Hij stelt de tactiek samen, maar die bestaat gro tendeels uit onze inbreng.” Het zou een Ajacied kunnen zijn die hier aan het woord is. Alleen de namen Herrera- Invernizzi moeten dan worden vervan gen door Michels-Kovacs. Als de Inter-spelers zoveel inspraak hebben is er dan nooit gedacht aan wat aanvallender voetbal? Aantrekke lijk voor het publiek. Facchetti: „Het Italiaanse publiek eist in de eerste plaats dat de favoriete club niet ver liest. En in de tweede plaats een over winning”. Daarom is de nul dus zo belangrijk. Daarom is het catenaccio van Herrera ook tot zo’n religie in Italië verheven. De Inter-spelers den ken er daarbij liever niet aan wat de machtige Italiaanse pers (er komen een paar honderd journalisten naar Rotter dam) zal schrijven als Inter het durft om van Ajax te verliezen. Inter gelooft daar ook niet serieus in. De Amster dammers kunnen zich dan ook opma ken voor een uiterst grimmige kracht meting. (Van onze sportredactie) VARESSE. Internazionale heeft zijn competitieprogramma zaterdaga vond besloten met een moeiteloze 0-3 overwinning in de uitwedstrijd tegen Varese. De doelpunten werden gemaakt door Boninsegna, Pellizzaro en Frusta- lupi, de absolute uitblinker. Uit zijn ongecontroleerde acties ont stond na dertien minuten in de tweede helft een rel. Emmerich voerde een ontoelaatbare sliding tegen Blanken burg uit, waarna de Duitser hem te rugpakte. De Belgische arbiter Schaut (tweede op de internationale Belgische lijst) floot tegen Blankenburg en voor Emmerich, stak zijn hand op en riep daarbij uit: „Twee keer.” De Ajax- defensie vormde geen muur omdat men aan een Indirecte vrije trap dacht. Stuy liet het schot van Emmerich dan ook rustig lopen. Groot was echter de verbazing bij de Ajaxieden toen de Belgicche arbiter naar het midden wees. Schaut na afloop: „Met twee keer bedoelde ik dat ik twee keer op zijn fluit had geblazen. Dat betekent in België een directe vrije trap. Het doel punt was dus geldig”. Het is duidelijk dat Facchetti ge brand is op een goed resultaat tegen Swart. Hij wil zich namelijk graag rehabiliteren voor zijn slechte spel in de interland BelgiëItalië toen de Ita liaanse pers en bloc tot de conclusie kwam dat het de hoogste tijd werd dit ook al met het oog op München 1974 om te verjongen. Speciaal werd daarbij het hoofd van Facchetti geëist. Het was een mening die voor een gedeelte gevoed werd door het feit dat Facchetti, na elf jaar onafgebroken in het eerste te hebben gespeeld, een maand daarvoor ook al was vervangen door Invernizzi. Wat Burgnich, Corso ook probeerden, Invernizzi liet zich niet vermurwen. Hij had de pers op zijn ver- ROTTERDAM In Rotterdam is een comité opgericht, dat er voor yvert Coen Meelijn by zijn afscheid op 9 juni, na de wedstrijd FeyenoordUruguay, een passend geschenk aan te bieden. Dit comité staat onder auspiciën van de supportersvereniging van Fyenoord. Men heeft een rekening geopend, waarop bewonderaars van MouMjn geld kunnen storten voor het cadeau (onder ver melding van: „Cadeau voor Coen”). De sportclub Feyenoord heeft zijn goed keuring gehecht aan dit initiatief van de supporters. Doelman Viert, die nog steeds last van een schouderblessure ondervindt, werd in de rust vervangen door Bor- don. Aangezien het kwaliteitsverschil tussen beide doelverdedigers (Vieri heeft alleen meer internationale routi ne) niet erg groot is is het zelfs niet zeker wie er tegen Ajax in het doel staat. Vieri is wel in onderhandeling met Napoli, omdat de huidige keeper van Napels, Zoff, naar landskampioen Juventus wil. Inter speelde zonder Bel- lugi die rust van Invernizzi had gekre gen. Orioli speelde nu rechtsback. Voor de wedstrijd tegen Varese heeft Inter nogaals de wedstrijd BenficaAjax op film afgedraaid. Libero Burgnich kwam daardoor tot de conclusie: „Er hoeft niet door de lucht gespeeld te worden tegen Ajax. Dan maken onze spitsen kans.” (Van onze sportredactie) MILAAN Het was na afloop van de finale om de KNVB-beker tussen Ajax en FC Den Haag, toen Stefan Kovacs in het restaurant van het Feyenoord-stadion afstap te op zijn „gast”, Inter-coach Gianni Invernizzi. Er ontspon zich een merkwaardige dialoog tussen het tweetal. Luchtigjes merkte Invernizzi op: „Die Keizer is erg goed, hè?” Kovacs, waarschijnlijk lichtelijk onthutst dat Invernizzi zo snel één van Ajax’ gevaarlijkste wapenen had geanalyseerd, wuif de die stelling vlug weg. Hij ant woordde: „Jawel, maar alleen maar bij vlagen”. Invernizzi glim lachte toen maar wat. Later lichtte hij echter toe: „Alleen al aan het benenwerk viel duidelijk af te zien dat de man een klassespeler is. Ik had al erg veel over Keizer ge hoord. Er is helemaal niets van overdreven. Keizer is gewoon de brein van het elftal”. De moraal van dit verhaal is dat Ajax zich geen illusies dient te maken omtrent de voetbalkennis die er in Italië over de Amsterdamse formatie bestaat. Invernizzi is volledig op de- hoogte van het internationale voetbal en één van de exponenten daarvan, Ajax. Het is een kennis die hij moeite loos weet te projecteren op zijn elftal, waarvan de meesten al zo’n imposante internationale carrière (zowel in de Europa-cup als in het nationale elftal) achter de rug hebben dat de taak van Invernizzi wellicht wat lichter is dan bij andere clubs het geval zou zijn geweest. Neem bijvoorbeeld Inter-linksachter Giacinto Facchetti (65 interlands, twee Europa-cups I en ook twee wereldbe kers). Hij betrekt naast Keizer ook Sjaak Swart zijn waarschijnlijke tegenstander in het aanvallende ge vaar dat van Ajax in Rotterdam valt te verwachten. In ht Milanese trai ningskamp In Appiano Gentile vertelt hij: „Van de acties van Keizer en Swart straalt een enorme routine af. Swart mag dan misschien iets ouder zijn, dat compenseert hij volledig met zijn geweldige ervaring. Swart is ook veel moeilijker volledig uit te schake len dan bijvoorbeeld een Johan Cruyff. Die is bij een uiterst straffe mandek king veel minder waard.” Het is opnieuw een analyse die het nader overwegen meer dan waard is. Want terwijl de briljante acties van Cruyff het veelal moeten hebben van d« snelheid, iets wat tegen de stug verdedigende Italianen een moeilijk haalbaar facet is, zijn een Keizer en zelfs ook een Sjaak Swart gevaarlijker in het „stilstaande werk”. Juist de directe duels kunnen Keizer zo razendgevaarlijk maken. Bellugi, één van Inters jeugdige specialisten in de mandekking zal het daarom bijzon der moeilijk tegen Keizer kunnen krij gen. Facchetti gelooft echter dat ook hij bijzonder op moet passen. En niet alleen voor Sjaak Swart. Facchetti: „Ik ben nog wel het meest geïmponeerd door die Suurbier. Als die gaat rennen kan het knap lastig aan mijn kant worden. Dan zal er meeverdedigd moe ten worden door de spitsen, want als we niet oppassen kan Ajax via dit duo gaten trekken.” beraadslaging in de middencirkel be sloot men om na vijf minuten toch maar weer het spel te hervatten. Van goed voetbal was toen nauwelijks sprake meer. Stapper van AZ mist hier de beste kans van de dag tegen De Volewijckers. Doelman De Vries slaat de, vanaf de elf- meterstip vertrokken, bal naast de paal. AZ kwam niet verder dan 11 en verspeelde daarmee een zeer kostbaar punt neerenveen was ook dl nerveus, maar won toch (1—0) van VVV. De slotfase van de promotiestrijd in de eerste divisie is nu wel zeer spannend geworden. AZ leidt nog met één punt verschil vóór de Friezen. Cruyff maakt een wanhopig gebaar van: „Wat moet je nou met zo’n scheids rechter?" Arie Haan is het (lachend) met hem eens. en Mazzola (Intel's spelersraad) ANTWERPEN. De genadeloze in zet waarmee Beerschot-speler Lothar Emmerich zijn directe duels aanging heeft erin geresulteerd dat de vriend- •ehappeiyke wedstryd tussen de Ant werpse eerste-divisievereniging en Ajax zaterdagavond bijna uit de hand dreigde te lopen. Emmerich, die bij Beerschot al weken op de reservebank had gezeten, wist zich verschillende scouts en trainers op de tribune probeerde zich hoe dan ook waar te maken.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11