Rood en Wit in spannende finale toch niet verder dan HAVENBERICHTEN Catalaanse PvdA houdt rekening terroristen met kabinetscrisis organisatie opgerold Boeroendi ontkent massamoorden Hongersnood dreigt in India SPORTPRIJZEN MOORD IN HOOGEVEEN „draw” tegen HCC I strego RIKSE LEIDDE ACC ZONDER MOEITE NAAR ZEGE OP VRA Zaal Valkeniers achter Adam Bela Succes voor Prof. Van Niftrik: politiek hoort in Vliegtuigongeluk op Helgoland Schotten schamen zich naar Spanje te gaan Journalisten in junioren van Geel Wit Derde seizoenzege voor Roy Schuiten Strauss opnieuw voorzitter CSU Turkije aangehouden preek niet thuis Hoofddorp door SDCP gewipt titelstrijd Explosie en brand: bankroof verijdeld in o r MAANDAG 29 MEI 1972 W. JACOBS - J I «Ml ■Mf (Van onze crecketmedewerker De jonge Haarlemmer Jo Brink won zondag de ronde van ’t Zand voor nieu- i ADVERTENTIE 194 (Van onze correspondent) da. Vraag prijsopgave (Van onze wielermedewerker) Loodgieters - Install. Bedrijf Renovatie werken Alle dakbedekkingen Sanitaire werken (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). r I BOEJOEMBOEROE (Reuter) De be velhebber van het leger van de Boeroendi heeft ontkend dat zijn troepen zich na de mislukte staatsgreep van vorige maand tegen de regering van president Michel Micombero aan massaslachtingen zouden hebben schuldig gemaakt. Berichten die vorige week uit deze cen- traai-Afrikaanse staat druppelsgewijs in Europa werden ontvangen maakten mel ding van een massaslachting die al aan tienduizenden mensen het leven zou heb ben gekost. L. Nieuwstraat 8 - IJMUIDEN Telefoon 02550-10034 re en Voor 9 u gebeld, binnen 24 u. hersteld IJMUIDEN - Grevelingenstraat 2 02550-10231 HEEMSKERK, Kerklaan 10. 02510-30740 van voortvluchtige leden worden nog gezocht; Pascal Almar, wordt „bendeleider” en is naar Frankrijk ont- ANKARA (DPA). Zestien mensen, onder wie vijf journalisten zijn in Turkije gearresteerd in verband met de kaping van een Turks vliegtuig in de eerste helft van mei. De vijf journalisten zijn er van be schuldigd de kaping van het toestel voor bereid te hebben. Zij hebben verklaard dat zij met dit geval van luchtpiraterij niets te maken hebben gehad en alleen maar berichten over de zaak hebben ge publiceerd. De gemeente, aldus de hoogleraar zater dag tijdens het confessioneel gereformeerd beraad in Zwolle, wordt vaak geprikkeld als de preek voor een groot deel gevuld is met uiteenzettingen over Zuid-Afrika, Angola en Vietnam. Misschien is het vol komen juist wat er in de preek over deze onderwerpen gezegd wordt, maar dan nog is het volgens prof. Van Niftrik de vraag of dit tijdens een kerkdienst aan de orde gesteld moet worden. Negen arrestanten zijn ter beschikking gesteld van de militaire rechtbank Barcelona en zeven van de organisatie een van hen, José beschreven als de volgens de politie snapt. De omstandigheden van deze aan kondiging doen sterk denken aan de voor bereiding van het beruchte monsterproces tegen de ETA in Burgos. Eerst nu hebben de Barcelonese autori teiten erkend dat er inderdaad in de afgelopen drie jaren een flink aantal bomontploffingen heeft plaatsgevonden in en rond de Catalaanse hoofdstad. Tot nu toe had men het merendeel van deze aanslagen verzwegen of zelfs als „sensati- onalisme” van de journalisten gebrand merkt. Nu men echter een aantal schuldi gen” heeft, wordt de volledige lijst van 31 bomaanslagen bekendgemaakt en aan deze terroristen toegeschreven. Volgens de gouverneur gaat het om een betrekkelijk klein aantal links ge richte, jonge Catalanen, over het alge meen werknemers (er zijn geen studenten bij), die medio 1968 een zogenaamd „Cata laans Bevrijdingsfront” oprichtten. GLASGOW (UPI) Honderden Schot ten hebben hun vakantie in Spanje gean nuleerd omdat ze zich schamen voor het optreden van de supporters van Glasgow Rangers afgelopen week in Barcelona. Volgens de Schotse reisbureaus „gaan veel vakantiegangers naar andere landen of blijven ze in Schotland zelf. Ze schamen zich om naar Spanje te gaan.” De vele annuleringen zijn binnengeko men nadat supporters van de Rangers afgelopen woensdag met de Spaanse poli tie in gevecht raakten en hun verniel zucht botvierden na de 32 overwinning van hun ploeg op Dynamo Moskou in de finale van de Europa-cup voor bekerwin naars. Vele Schotten zouden nu het gevoel hebben dat ze niet meer welkom zijn in Spanje, een geliefd vakantieoord voor hen. MÜNCHEN (DPA). Op de partijdag van de Christen-Sociale Unie (CSU), de Beierse zusterpartij van de CDU in München is Franz Josef Strauss opnieuw tot voorzitter van de CSU gekozen. De 56- jarige politicus, die sedert 1961 partijleider is, kreeg 422 van de 452 geldig uitgebrach te stemmen. In een toespraak verdedigde hij het besluit van de oppositie om zich tijdens debatten over de ratificatie van de ver dragen met Polen en de Sovjet-Unie van stemming te onthouden. Men heeft daar mee niet alleen de eenheid van de CDU-CSU-fractie behouden, maar ook de verantwoordelijkheid voor de verdragen geheel bij de socialistische regering ge legd, zo zei Strauss. een redelijk scoringstempo, doch moest het uiteindelijk met een totaal van 144 laten afweten, daar vooral het bowlen van Smits (4 voor 35) voor de „Haantjes” te moeilijk was. Bloemendaal was in de eerste klasse niet in staat het tegen Hercules te bol werken. De Utrechtenaren bereikten een totaal van 157 door Butter (34), G. Stel (42) en W. Smit (29). Op het bowlen van Ambler en B. Stel, die respectievelijk 4 en 3 wickets namen moest Bloemendaal met 116 het juiste antwoord schuldig blijven. Alleen Braak man (24) en Pim Kruijt (21) brachten er aan bat nog iets van terecht. HAARLEM. Het juniorenelftal van het Haarlemse Geel Wit is zaterdag win naar geworden in het jubileumvoetbal- toecnooi dat ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de Nederlandse Katho lieke Sportfederatie op de velden van het HBC Sportpark te Heemstede werd geor ganiseerd. HELGOLAND (AP). Zes personen zijn om het leven gekomen en tenminste zeven mensen werden gewond toen zater dag een turboprop-vliegtuig kort na het opstijgen op Helgoland verongelukte, zo heeft de politie meegedeeld. De piloot, de tweede piloot en vier van de elf passagiers kwamen om het leven. De zeven gewonde passagiers werden per vliegtuig naar ziekenhuizen op het vaste land gebracht. Het toestel van de Hamburgse charter maatschappij General Air, was van Hel goland vertrokken voor een vlucht naar het ongeveer 50 km. zuidelijker gelegen eiland Wangerooge. ZWOLLE. Prof. dr. G. C. van Nif trik, hoogleraar vanwege de hervormde kerk aan de Universiteit van Amsterdam, vindt dat politieke onderwerpen niet thuishoren in een kerkdienst waar Gods woord verkondigd wordt. Inningham; Smit Lloyd 11, Cont: plat, IJmuiden. Zondag aangekomen in IJmuiden: Diognes, Rotterdam; Inger Skou, Ham burg; Harry Richardson, Londen; Norfolk Shore, Cont: plat, IJmuiden; Brgihtling, Londen; D. C. Haslet, Londen; Fendyke, Flixborough; Victory, Poole, Velsen; Jane Weston, Grimsby; Grieg, Iggesund; Spaar- neborg, Londen; IJmuiden; Hondsboach, Londen, Zaandam; Navigare, Par; Sverd lovsk, Butumi; Wilkawa, Brie Comeau; Hein Von Bargen, Flixborouh; Johannes, Noorsbrun; Penquer; St. Nazaire, IJmui den, Alatje, Londen; Batjan, Brmeen; Snitlloyd 2, Cont: Plat, IJmuiden; Lifana, Calais; Bulkemliner, Billingham; Overseas Traveler, HamtponRoad; Joan C. Whitby; James Rowan, Londen; Craybank. Lowes toft; Pemjes, Gent; Raenszow, Takoradi; Ekenis, Flicborough. Zondag vertrokken van IJmuiden: Ingrid Retzlaf, Napels, IJmuiden; Brin- da, Poole, IJmuiden; Pamela C. Perth; IJmuiden; LongHope, Vlaardingen; Brin- da, Poole, IJmuiden; Framptondyke, Hull; Pushlahkta, Archangel; Kontiki, Great Yarmouth; Wimbrown P. Cont: Plat, IJ muiden, Penerf, Checago, IJmuiden; Fern hurst, Gainsborough; Scap River, Lissa bon; Diana-V. Great Yarmouth; Jan Bre men; Othonia, Svedsborg; Warfleth, Perth; Peter Scheu, Korsor; IJmuiden; Heino Brohan, Flixborough; Scap River, Lissabon; Diana-V. Great Yrmout; Jan, Bremen; Othonia, Svendsborg; Wafleth, Perth; Peter Schou, Korsor; IJmuiden; Heino Brohan, Flixborough; HorfolkShore, Coont: Plat, IJmuiden; Rolf Behrman, Londen; Martha Priesecke, Londen, IJ muiden. Maandag aangekomen in IJmuiden: Bernd, Le Havre; Duncasbyhead, Lon den; Topaz, Gent, Birka, Rowhedge; Ens- land, Karlsham; Berby, Kristinahamn;Ori- ole. Dagenham; Boy Matthiessen, Enden; Ursa, Hudiksvall: Zaandam; Basalt, Wil helmshaven; Daghestan, Hiddlesbro; Jase- nitz, Delfzyl. (Van onze parlementaire redactie) UTRECHT De PvdA-top houdt terdege rekening met een kabinets crisis. Fractieleider drs. J. den Uyl heeft, zoals gemeld, zaterdag tijdens een partijraadsvergadering een actueel regeerprogramma in grote lijnen ge presenteerd, terwijl de partijraad geheel redenerende vanuit een theo retische crisis een resolutie aannam waarin de procedure direct na de val van het kabinet-Biesheuvel wordt geregeld. Oskamp die alle leden van confessionele partijen wilde weren uit bijvoorbeeld de progressieve programmacommissie. De motie werd ingetrokken. Wel gingen partijraad en partijbestuur akkoord met de motie-Mug (Amsterdam) die mede was ondertekend door een aan tal andere grote gewesten. Daarin wordt „het rampzalige beleid van het kabinet- Biesheuvel” veroordeeld. Men wil na een crisis eerst nieuwe verkiezingen, en dan duidelijk uitspraken vooraf voor het geerakkoord over programmapunten bezetting van ministersposten. De goed geplaatste tik van HCC’er Van Laer was goed voor vier runs. Wicketkeeper Tuininga kijkt gespan nen toe. Giling uit De Hulk als tweede door de finish. Een dag eerder was Van Trigt in Puttershoek als twaalfde geëindigd. Bas Brouwer uit Velsen-Noord werd negende in ’t Zand. De Haarlemse veteraan Henk Kiekens ging in Overloon als veertiende door de finish. (Van een medewerker) HOORDDORP. —In de strijd om de districtsbeker KNVB in het zaterdagvoet- bal is Hoofddorp ais enige overgebleven club uit de Haarlemse contreien nu ook gewipt. Voor eigen publiek moesten de Hoofddorpers met een score van 21 het hoofd buigen voor het een klas hoger in de competitie spelende SDCP uit Putten, dat eerder ook VEW de das omdeed. Voor het bekerduel tussen Hoofddorp en SDCP bestond met een paar honderd toeschouwers een redelijke belangstelling. De strijd was over het algemeen tamelijk fors en vooral de gasten gingen er stevig tegenaan. Zij hadden in de eerste helft de harde wind als bondgenoot, waren in de meerderheid, maar kwamen toch niet ver der dan een 01 voorsprong. Na de hervatting was Hoofddorp door windvoor- deel steeds in het offensief, maar bij een snelle uitval wisten de gasten tien minu ten na rust de winst verrassend tot 02 op te voeren. De gastheren deden alle mogelijke moeite om het verlies weg te werken, maar de doelman van SDCP bleek bij schoten van Overbeek en Jan den Ouden niet te vermurwen Den Bakker trof bovendien de lat. Kort voor het einde werd een der doorgebroken Hoofddorpers binnen de lijnen gevloerd en vanaf de witte stip kon Emmelkamp de nederlaag tot 12 beperken. DEN BOSCH. Voor de tweede keer in successie heeft het viertal van Zaal Adam Bela uit Utrecht het Nederlands sabelkampioenschap voor verenigingsteams veroverd. Zaal Adam Bela bleef zon der nederlaag in de finale, waarvoor vier van de twaalf ploegen, die deelnamen aan het toernooi in de sporthal Hambaken van Den Bosch, zich hadden geplaatst. De Haarlemse Zaal Valkeniers werd tweede. De eindstand: 1 Zaal Adam Bela tu trecht), Van Baal-Walter Jansen-Kruit- hof-Makk, 3. gewonnen partijen, 2 Val keniers (Haarlem), Boutmmy-Rorik Jans- sen-Mosman-Verwoest, 2 gewonnen par tijen., 3. Zaal Abrahams (Den Haag), 4. Zaal Kardolus (Benthuizen) 0 gewonnen partijen. HCC I ging als eerste aan bat op vlotte wijze van start. Vooral aanvoerder Gerrit van Laer, die opende, toonde weinig res pect voor de Haarlemse aanval, waarin Onstein (3 voor 44) in het begin van de wedstrijd goed opereerde. Nadat van Laer na een bijdrage van 49 vertrokken was en ook Niels Bakker (19) en Beekman (24) hun plaats aan de kant hadden moeten opzoeken zakte het Haagse scoringstempo aanzienlijk. Men dankte het uiteindelijk aan Hans Rijkens, die met 52 topscorer werd, dat op 190 voor 8 kon worden gesloten. Naast Onstein maakte Luining, die in 24 overs 3 voor 52 nam het de HCC-batsmen niet gemakkelijk. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Framptondyke, Flixborough; Waan- stroon, Felixtowe; Emhurst, Grange mouth; Ruestringen, Londen; Ladon, Le Havre; Ton Anglia, Indinghan; Rosa. Mi los; Gaasterland Hamburg; Pamela-C, Londen; Anaganitor, Antwerpen; Marin Zinkler, Ipswich; Mangen, Kristinahann; Blenheim, Hamburg; Wimbrown P. Grea- tYarmout; Aldert L. Par Velsen; oemberg, Charlestown; Japana, Antwerpen; Gazelle, Hoston, Zaandam; Richmond Queen, Li verpool; Rot Hollandia, Gothenburg; Am- stelstroom, Huil; Split, Tuapse, Eiber Ore, Monrovia, IJmuiden; Pial, Guness; Jean E, Londen; Rijnstroom, Shoreham; Jan Bremen; Gimone, Brest; St. Monika, Bos ton, IJmuiden; Peter Scheu, Rotterdam, IJmuiden. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Linda, Noordzee; Constance, Hamburg, ToddHead, Cork; Baltique, Oslo; Herislar, Hamburg; Oosterdok, Rochester, Margriee Anja, Rieposto, Zaandam; Arrow, Leith, Lizard, Lissabon; Thuringia, Hamburg; Sovetsky Progranichnik; Skricy; Fennia, Helsinki; Ruestringen, Londen, IJmuiden; Blatence, Gainsborough; Blenheim. Kristi- ansand; Netty, Hull; Sundex, Gothenburg; Stiren, Nantes, IJmuiden; Tor Hollandia, HOOGEVEEN. Een ontploffing gis termorgen in het gebouw van de AMRO- bank aan de Brinkstraat in Hoogeveen die gevolgd werd door brand heeft vermoede lijk bankrovers een zeer snelle aftocht doen blazen. De recherche vond, nadat de brandweer tegen acht uur de blussings- werkzaamheden had beëindigd, op de tweede verdieping van het bangebouw nl. drie gasflessen, breekijzers en ander sloop- tuig. Gebleken is dat de werkzaamheden voor het openbreken van de kluis al zover waren gevorderd dat in het dak ervan al twee gaten met zogenoemde thermische staven waren gebrand, toen zich kennelijk een ontploffing voordeed die de bankro vers deed vluchten en omwonenden uit hun slaap haalde. De brand heeft het dak van het gebouw nagenoeg vernield. De Test van het pand kreeg grote waterscha- juweliers horlogers HAARLEM. De Zandvoortse ama teur Roy Schuiten besliste zondag de ronde van Lage Zwaluwe in zijn voordeel. Hij zegevierde er in de sprint over zijn vluchtmakkers Nanno Bakker (Wieringer- werf) en Henk Prinsen (Hank). Het was de derde zege van Schuiten in dit seizoen. Zijn tijd over de 105 km. was 2.26.00. De Aalsmeerder Nico Rinkel kwam op de vierde plaats. In de rondes van Hansweert en Axel kwam Roy Schuiten beide keren als derde over de eindstreep. De Badhoevedorper Klaas Balk werd tweede in Hengelo, Co Hoogendoorn uit Zwanenburg greep in Nibbixwoud de vierde prijs en de Slotenaar Johan Blijleven kwam in de Rotterdamse ronde van Katendrecht op de vijfde plaats. Een vijfde prijs bemachtigde ook Jan Zomer uit Zwanenburg in de ronde van Stein. Zeer nadrukkelijk hebben zowel Van der Louw als Den Uyl de band met de progressieve partners D'66 en PPR aange haald. Bij gesprekken over een regeerak koord als het kabinet-Biesheuvel mocht vallen, zullen eerst D'66 en PPR worden betrokken. „We hebben elkaar nodig”, riep de partijleiding uit. Af gesproken is dat in de programmacommissie van de linkse drie geen vertegenwoordigers van confes sionele partijen zullen komen, wél „gewo ne” leden als bijvoorbeeld de ARP’er Rothuizen en de KVP’er Meeuwissen. Deze twee zijn uitgenodigd. Van der Louw raakte nog in een felle woordenstrijd gewikkeld met enkele aan hangers van Nieuw Links binnen de Par tij van de Arbeid. Die wilden liever nog geen regeerverantwoordelijkheid („We zijn ideologisch nog niet klaar”) en wezen leder meedenken van welke confessioneel dan ook van de hand. „Er is een duidelij ke bereidheid van de progressieve ploeg om te regeren. Ik kan toch niet bij de kiezers aankomen met het verhaal dat we nog niet klaar zijn?”. En over de confessi onele meedenkers: „Alsjeblieft geen over dreven angst. Geen exclusief denken van de progressieven.” Het partijbestuur verzette zich dan ook met klem tegen een motie van de heer NIEUW DELHI, (Reuter) In de Oos- tindiase staat Orissa zijn in de afgelopen drie maanden minstens 100 mensen van honger omgekomen, zo heeft Radjeswara Roa, een van de leiders van de op Moskou georiënteerde Indiase communis tische partij, tegen verslaggevers gezegd. Radjeswara Rao die een reis van vijf dagen door een geteisterd gebied heeft gemaakt, verklaarde dat „duizenden men sen wellicht van honger zullen omkomen” als er niet op korte termijn maatregelen worden getroffen om aan de voedsel schaarste een einde te maken. Twee mil joen mensen in deze deelstaat worden direct door hongersnood bedreigd, aldus de communistenleider, en zes miljoen zul len door het gebrek aan voedsel in grote moeilijkheden komen. Het gebied waar de situatie het meest kritiek is, werd het vorig jaar door een cycloon en een springvloed getroffen. (Van onze correspondent) HOOGEVEEN. Zondagavond om streeks 11 uur is de 21-jarige Klaas Snip- pe uit Elim bij Hoogeveen in het huisje van de als vrouw van lichte zeden bekend staande Willy L. (34) in Noordscheschut doodgeschoten door de ex-man van Willy L„ de 34-jarige los arbeider Piet S. uit Arnhem. Klaas Snippe was bij de vrouw op bezoek gegaan en ontmoette in haar huis Piet S. Deze wees hem op kordate manier de deur, maar dat weigerde Klaas. Beide mannen kregen daarop hevige ruzie, waarbij S. een pistool tevoorschijn haalde en dit wapen begon te laden. Volgens zijn verklaring zou het pistool per ongeluk zijn afgegaan. In een vraaggesprek voor de onder toezicht van de regering staande radio van Boeroendi zei luitenant-kolonel Tho mas Ndabemeye gisteren naar aanleiding van deze berichten: „er is niets zo laster lijk en gefantaseerd als dit.” Volgens de bevelhebber hadden sommi gen tegen de wet gezondigd en hebben zij hun verdiende straf gekregen. Hij zei dat zeven personen zich in het zuiden van Boeroendi aan moorden hadden schuldig gemaakt. Zij zijn door een krijgsraad ter dood veroordeeld en in het openbaar te rechtgesteld. Verscheidene missionarissen verklaar den vorige week voor de Belgische radio dat het leger in Boeroendi een politiek van systematische uitroeiing en terreur toepast onder de Hoetoe’s, een etnische groep die bijna 80 pct. van de bevolking vormt. ACC had in het Amsterdamse duel met VRA niet de minste moeite om tot winst te komen. ACC had zijn overwinning voor een belangrijk deel te danken aan Henk Rikse, die eerst als openingsbatsman 95 runs op het bord bracht, waardoor ACC op 198 voor 5 kon sluiten. Dezelfde speler was ook als bowler in een uitstekende vorm, daar hij ten koste van slechts 10 runs drie -wickets veroverde. VRA had aan bat niet veel te bieden, waardoor het dan ook voor slechts 97 runs aan de kant Triest was het spel bij HBSVOC, waarin beide ploegen de grootste moeite hadden om tot scoren te komen. Bij VOC moest Tonny Bakker (68) het vrijwel en zijn eentje opknappen, daar het totaal niet hoger kwam dan 134. HBS was op 24 reeds vier wickets kwijt, doch door het goede spel van de BARCELONA. De gouverneur van Barcelona maakte zondag bekend dat de politieke politie, met steun van de Guar dia Civil, een Catalaanse terroristenorga nisatie vergelijkbaar met de Baskische ETA heeft opgerold. HAARLEM. Rood Wit heeft zich In de cricketontmoeting met de „grote” Haagse weer eens van zijn beste zijde laten zien. HCC I sloot na drie uur en drie kwartier op een totaal van 190 voor g. Ondanks dat de Haarlemmers kort na de thee reeds drie wickets kwijt waren, zette het alles in het werk om een overwinning te kunnen behalen. Paul Bouwman, de grote man aan bat bij Rood Wit, voerde zijn elftal een eind in de goede richting. Rood Wit slaagde er geruime tijd in aan een scoringstempo van gemiddeld vier runs per over te voldoen en het was er bijna in geslaagd de overwinning te grijpen, als Maarten Tuininga niet op de voorlaatste bal van de wedstrijd in een poging om met een zes de winning-hit te scoren in het verre veld gevangen werd. Nn moest Rood Wit met een totaal van 186 voor 9 met een „draw” en het bonuspunt tevreden zijn. welingen. Met een lengte verschil won hij de eindsprint van een vier man sterk kopgroepje. Het was reeds de zevende overwinning van Brink in dit seizoen. Zijn stadgenoot Wim Koene werd vijfde in 't Zand en de Hillegommer John v.d. Vossen zevende. Bij de amateurs kwam Rhett van Trigt uit Hillegom achter Co HCC II sloot tegen Quick Hg. op voor 8. Patrick Trijzelaar (66) en Kooistra (63) waren hier de belangrijkste runge- tters, Quick kreeg 168 minuten, bereikte gebroeders Wim en Rob Derogée kon de score een eind worden opgevijzeld, daar eerst op 88 het optreden van Wim Dero gée (43) beëindigd werd. Rob Derogée hield tot het einde stand en bleef met 54 not out, doch hij bleek niet bij machte HBS aan de overwinning te helpen. De drie laatste overs van de wedstrijd lever den slechts vier runs op, een opmerkelijke zaak als men bedenkt dat HBS toen de speeltijd om was bij een totaal van 122 nog vier wickets in handen had. Enig risico was toch wel op zijn plaats geweest. Rob van Weelde (4 voor 27) en Gumbs (2 voor 45) eisten voor VOC de meeste wickets op. Rood Wit ging ondanks de krappe «peeltijd voor de runs. De drie eerste wickets vielen betrekkelijk snel, doch Paul Bouwman, die goede steun kreeg van J. W. Tuininga (24) en Onstein (22) wist de Haagse aanval, waarin Ernst Vriens als vanouds uitblonk, een halt toe te roepen. Tuininga, die een zes en vier vieren gescoord had. werd door Ernst Vriens uit zijn „crease” gelokt en door wicketkeeper van Nispen razendsnel voor 24 gestumped. Onstein (22) werd door van Nispen achter het wicket uitgevangen en toen Paul Bouwman door Vriens gebowld was, nadat hij met onder meer twee zessen en zes vieren 64 runs gescoord had, was de kans voor Rood Wit op een overwinning vrijwel bekeken. Toch pro beerde Maarten Tuininga nog de overwin ning te behalen met een zes, doch hij werd in het verre veld gevangen, zodat Rood Wit het bij een stand van 186 voor 9 moest laten. Naast Vriens (5 voor 54) was Abendanon (3 voor 68) de gevaar lijkste man in de Haagse aanval. -

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 17