Af bouw van Heemskerk in Oosterwijk-Zuidbroek NOG RUIMTE VOOR VIJF HONDERD HUIZEN Miljoen omzetstijging aan bloemenveiling Succes voor Velser bejaarden Jesus-optocht door IJmuiden Groentenveiling haalde omzet van tien miljoen Drie torenflats voor incomplete gezinnen bij spoorwegstation <£4 -4^5^ Jubilarissen SM-drumband oogst reeks successen Scholieren in atletiektoernooi Mevr. Groensmit neemt afscheid van Provinciale Staten Geringe aanvoer in de winter bij Hoogovens in juni op Schoonenberg M R1 Kjgf! 5 I M 7 - - jT'- - .#^<7 S l’li BS MAANDAG 29 MEI 1972 IJMUIDER COURANT ****- 77 U itvoering Kosten Gevonden voorwerpen Leidingstrook i -r 77 (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK Het ontwerp-bestemmingsplan „Oosterwijk-Zuid broek” is gereed. Dit plan heeft onder meer betrekking op de laatste uit voeringsfase van de woonbebouwing in het gebied, begrensd door het tracé van de Verlengde Coentunnelweg, de spoorlijn Beverwijk-Uitgeest, de ge meentegrens Beverwijk-Heemskerk en de ontworpen vijverpartij langs de Luxumburglaan. De in het plangebied nog te realiseren bebouwing omvat ongeveer 500 woningen, waaronder drie torenflats bij het station Heemskerk, bestemd voor incomplete gezinnen. Het gehele gebied heeft een oppervlakte van zeventig hectare. In het plan is een instructiezwembad opgenomen. De nieuwe gedeelten zijn ruim van opzet en quo karakter zijn deze vergelijk baar met de opzet van de wijk „De Die” (met achterpad en garages). De prijs van de eengezinswoningen zal komen te liggen in de orde van grootte van ruim 80.000, De 71 eengezinswoningen zullen waarschijnlijk worden gebouwd door de Stichting Eigen Woningbezit; de flats (336 wooneenheden in 14 woon lagen) door „Ons Huis”. In het plan is verder ruimte gereserveerd voor 100 bungalows (aaneengebouwd) en openbare gebouwen als scholen en derge lijke. Wijzigingen - «WO - lig El 1 1 l i (Van onze correspondent) (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagmiddag zijn leden t i Bij de uitwerking van het plan is een expioitatieberekening opgezet, waarvan de boekwaarde van het complex op 1 januari 1972 bedraagt 226.385,63. Hierin zijn de opbrengsten van de gronden voor de wo ningwetwoningen aan de Luxenburglaan opgenomen voor respectievelijk VELSEN. Bij Hoogovens zullen in juni de volgende zesendertig personeelsle den 25 jaar in dienst van het staalbedrijf zijn: JF W; BEVERWIJK. De bloemenveiling in Beverwijk heeft in 1971 een omzetstijging geboekt van ruim een miljoen gulden ten opzichte van het voorgaande boekjaar. De omzet steeg tot 14.550.141,79. De leden van ,,’t Centrum” kwamen vorige week voor de laatste maal in jaarvergadering bijeen, want inmiddels zjjn de groenten en de bloemenveiling gefuseerd. Als een zwakke plek noemde de voor zitter de kleine aanvoer in de winter maanden, terwijl er aan deze veiling toch voldoende plaats is voor en vraag naar bij voorbeeld spruiten, witlof, champignons en dergelijke winterprodukten. wordt doorgetrokken tot de Jan Ligthart- straat, terwijl de Beneluxlaan aansluiting krijgt op de Gerrit van Assendelftstraat (kruisingsvrij met de Verlengde Coentun- nelweg), waardoor deze grote woonwijk een goede aansluiting krijgt met het cen trum Heemskerk, alsmede via Plesman- weg en Spoorsingel met Beverwijk. De Beneluxlaan geeft via de Hoflaan verbin ding met het recreatiegebied annex sport park in het plangebied „Kasteel Assurh- burg en Oud-Haerlem.” Voor de nog te realiseren woningen in het ontwerp-plan „Oosterwijk-Zuidbroek” kunnen nagenoeg 100 percent autoboxen en- of parkeerruimten worden gemaakt. Ter voorkoming van hinder aan of van het verkeer op de Verlengde Coentunnel- weg is een groenstrook met beplanting langs deze weg geprojecteerd. stuurslid en in zijn plaats werd gekozen de heer M. J. Nijssen uit Santpoort. Aan de aftredende bestuursleden A Jansen, P. Westgeest en P. Nijssen werd dank ge bracht voor het vele werk dat zij ten behoeve van de bloemenveiling ,,’t Cen trum” hebben verricht. Zij ontvingen een geschenk onder couvert. VELSEN. In het tijdvak van 20 tot en met 26 mei 1972 werden de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven. Herenbril, sleutel, pakje shag, aansteker waterpomptang, bankbiljet, twee rijwiel- sloten, ring met tien sleutels, etui met twee sleutels, portemonnee met inhoud trainings jack, paraplu, autoped, dames- armbandhorloge, ring met vijf sleutels, pakjes shag, 5 pantalons, jack, dameshand- schoen, kralenketting, ring met vier sleu tels, verzekeringsplaatje bromfiets HCQ 342, jongensjack, bikini, fietstas met zwembroek truitje en jack .kinderpet, honderiem en halsband, damespolshorloge, speelgoedgeweer, twee zakken appelen pak vis en doosje aardbeien, bril, trek zaag, Lipssleutel, ring met zes sleutels, paar kinderschoenen, kinder jack, kinder- portemonnee met inhoud, paar dames- handschoenen, ring mtevier sleutels. Er komt eerst een hoorzitting, tijdens welke iedereen de gelegenheid krijgt om op -of aanmerkingen te makeno f sugges ties te doen. Intussen wordt het voor overleg met de betrokken instanties voort gezet en dat zal stellig enkele maanden vergen. Als dat alles is afgerond en de plannen hebben ter visie gelegen, kan het plan, als er geen overwegende bezwaren worden ingediend, in de raad worden gebracht, die het plan dan moet vaststel len. Dan kan men gaan bouwen. Men verwacht dit jaar nog te kunnen beginnen met bouwrijp maken en met de bouw van de eengezinswoningen. In vergelijking met 1971 is er op dit moment een omzetstijging van vierhon derdduizend gulden. Directeur J. Appelman kon meedelen, dat de balans sluit op ƒ2.379.543,32. Aan baten en lasten staat er op de exploitatie rekening ƒ941.262,57. Er werd 1 percent bij geschreven op de ledenrekening. De emballagehuur werd verhoogd van vier tot vijf cent per kist. De aftredende bestuursleden. G. de Ruiter, H. Kuiper, M. J. Nijssen en N. Wichert werd dank gebracht voor hun werk voor de vereni ging en die dank werd onderstreept met de aanbieding van een geschenk onder couvert. VELSEN. Het Algemeen Velser be jaardenkoor heeft onder leiding van Jean ne van Asselt op het Avro-zangfestival in Hilversum een leuk succes behaald. Za terdag slaagden de Velser bejaarden erin met 341 punten beslag te leggen op een tweede prijs. Het plan past in het hoofdwegenstra- jnien van de gemeente, waarin de Duits- Jandlaan en de Beneluxlaan als wijkver- bindingswegen fungeren. De Duitslandlaan HAARLEM. Mevrouw Groensmit- van der Kallen (K.V.P.) uit Beverwijk heeft vanmorgen haar laatste vergadering van Provinciale Staten meegemaakt. Ze heeft bedankt wegens te drukke werk zaamheden als Tweede-Kamerlid. De commissaris der koningin, mr. F. J. Kra nenburg, dankte haar voor haar activitei ten voor de provincie, speciaal op het gebied van de ruimtelijke ordening en bestuurshervormingen. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn dagelijks te verkrijgen aan het hoofdbureau van politie te Velsen. De gedeponeerde voorwerpen zijn te ver krijgen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 u. aan het hoofdbureau van politie alhier. 1.232.292, exclusief BTW (309 woningen) en voor f 316.000, exclusief BTW (84 wo ningen). Per 1 januari 1972 bedroegen de uitgaven 7.543.660,53 (exclusief algemene kosten uitbreiding gemeente), terwijl de nog te maken kosten zijn geraamd op f 4.807.977,63. In de expioitatieberekening zijn de ver- wervings- en aanlegkosten opgenomen van de binnen de plangrens gelegen gron den en werken, uitgezonderd deze kosten van de Verlengde Coentunnelweg (die het rijk naar men hoopt gaat betalen) en de werken ten behoeve van de spoorwegen, alsmede de kosten van het nog aan te leggen gedeelte van de Euratomsingel tot aan de Spoorsingel. De grondkosten voor de nog te realise ren woningen zijn in de expioitatiebereke ning gesteld op 4.500 per woning voor de flatwoningen in 14 woonlagen, 8.100 voo- de eengezinshuizen inclusief garage en 12.900 a f 14.J00 per aaneengebouw- de oungalow inclusief garage, afhankelijk van de kavelgrootte. Deze verkoopprijzen zijn exclusief omzetbelasting. Alle grond is praktisch al in handen van de gemeente. Van de nog uit te geven grond moet nog slechts pl.m.350 m2 in eigendom worden verworven. De veiling heeft inmiddels de beschik king over twee heftrucks die het werk hebben overgenomen van de kruiers. Deze trucks kunnen met zeventig kisten tege lijk de veiling uit. (Van een medewerker) BEVERWIJK. De veilingvereniging Kennemerland hield vrijdag de laatste jaarvergadering in de kantine in verband met het feit dat groente en bloemenvei ling nu zijn gefuseerd. Voorzitter D. Schipper kon wijzen op de gunstige resul taten in 1971, toen men een omzet van meer dan tien miljoen gulden haalde; ruim een miljoen meer dan in 1970. Bij de conceptie van het plan moest rekening worden gehouden met de zoge noemde leidingstraat waarop niet kan worden gebouwd. Deze leidingstrook langs de zuidzijde van de Verlengde Coentun nelweg dient onder meer voor de drink watervoorziening vanuit het provinciaal duin terrein (pompstation Wijk aan Zee) naar het Noordzeekanaalgebied, voor twee noolwatertransportleidingen van Heems- kerk-Noord, Uitgeest en Castricum naar de zuiveringsinstallatie alsmede voor een hoofdaardgasdistributieleiding. Wat de be bouwing betreft legde deze vrij te houden •trook beperkingen op. i van de Pinkstergemeente in een kleine op tocht door IJmuiden getrokken met het doel zoals een der organisatoren dit uitdrukte: „Te laten zien dat er nog mensen zijn die in Jezus Christus geloven. Het antwoord op al onze vragen, de oplossing voor al onze pro blemen”. Voor de stoet vertrok, had een eenvoudige gebedsbijeenkomst plaats in het kerkgebouw aan de Velserduinweg. De optocht bestond uit drie verschillende voertuigen, waaronder een geluidswagen, die voorzien waren van allerlei opschrif ten. Meegevoerde borden met de woorden communisme, dogma’s de mocratie?, sex, mao, maar ook Pink stergemeente waren doorgekrast, ter wijl op het plakaat „Jezus Christus” met rode letters geschreven was „100 percent betrouwbaar”. Na de tocht door IJmuiden had op het Marktplein een openbare gebeds bijeenkomst plaats, waar de evan gelist Ben Hoekendijk getuigenis gaf van zijn geloof en dat van de Pink stergemeente. ’s Avonds kwam men nog bijeen in hotel Royal voor een geloof sontmoetingwaaraan onder meer werd meegewerkt door de „be keerde” jazzpianist Corel Heinsius. Op de foto de bijeenkomst op het Marktplein in IJmuiden. De nieuwe bloemen- en groenteveiling „Beverwijk” is nu druk bezig de gebou wen te vergroten om de grotere aanvoer op te kunnen vangen en meer service te kunnen bieden aan de handel. Eén dezer dagen gaat men met de bouw van de nieuwe bloemenhal beginnen en half ok tober hoopt men de beschikking te hebben over 2500 m2 extra bedrijfsruimte. Voorzitter G. Tabak liet een waarschu wend geluid horen met betrekking tot de verkoop buiten de veiling om. Via de veilingklokken zouden de hoogste prijzen worden betaald. Meegedeeld werd, dat men zo spoedig mogelijk de kaschrysanten en de anjers in dozen aan gaat voeren. De directeur van de veiling, de heer J. Appelman, kon een sluitende balans en exploitatierekening over 1971 aanbieden,. De balans sloot met een bedrag van 2.552.792,45 en de exploitatierekening liet een bedrag van 1.043.960,41 aan baten en lasten zien. De aanwezigen konden zich verenigen met een overschrijving van 1% van het garantiefonds op de ledenreke ning. De rente van de ledenrekening werd vastgesteld op 6%. De heer P. Nijssen bedankte als be- 7'7 •-'L*"’ *As&* Een tekening van het nieuwe ont werpplan voor Zuidbroek-Oosterwijk, met alleen de flats in maquettevorm op de tekening geplaatst. VELSEN-NOORD De drumband „Schulpen-Meerweiden” uit Velsen-Noord, die zaterdagmiddag heeft deelgenomen aan de jaarlijkse industriestadmars en wandelmars, georganiseerd door de wan- delsportvereniging „De Zwervers”, heeft Onder de tien deelnemende drumband- Onder de toen deelnemende drumband- korpsen wist „Schulpen-Meerweiden” evenals verleden jaar wederom de eerste prijs te behalen met lof van de jury en kwam daardoor definitief in het bezit van de fraaie wisselbeker door deze met een onderbreking in 1970 voor de vijfde maal te veroveren. De beker werd uitgereikt door de voorzitter van „De Zwervers” ,de heer C. Berghuis. Door dit succes aangemoedigd, na het op Hemelvaartsdag behaalde succes in het Belgische Leest met een eerste prijs en lof van de jury zal het bestuur van de drumband „Schulpen-Meerweiden” voor het jaarlijkse Beverwijkse festijn van zijn kant een wisselbeker beschikbaar stellen. Met de bestaande bebouwing mee om vat het plan 2174 woningen. De verhou- diing iaagbouw-hoogbouw is 39% 6O’/2» terwijl het streefgetal in de gemeente 20 percent hoogbouw is. In dit plan ligt het percentage hoogbouw dus eigenlijk veel e hoog en als de hoogbouw gezinswoningen zou betreffen is het niet ondenkbaar, dat de hogere instanies het plan zouden af keuren. Nu gaat het wat de flats betreft om woningen voor incomplete gezinnen (alleenstaanden, mensen op leeftijd die kleiner willen wonen, gezinnen zonder kinderen, gescheiden vrouwen en dergelij ke). Die groep wordt de laatste jaren nog niet eens zo heel lang als woning zoekenden erkend en de behoefte aan huizen voor deze groep is in het IJmond- gebied bijzonder groot. De behoefte wordt geschat op 1700 a 2000 gegadigden. In dit opzicht zijn de flatwoningen bij het stati on Heemskerk, die voor deze groep bij zonder geschikt zijn, zeer welkom en dat rechtvaardigt ook naar het inzicht van B. en W. (en waarschijnlijk ook van de hogere instanties) de hoogbouw. Er zijn in de IJmond en daar niet alleen allerlei factoren aan te wijzen waarom er bij voorbeeld zo’n grote groep alleenstaanden een woning zoekt. Voor die groep is er tot nu toe weinig gedaan, terwijl de behoefte om op jeugdiger leef tijd zelfstandig te gaan wonen veel groter is geworden. Vroeger bleef men veel lan ger „in huis.” Dat is ook een van de oorzaken van de algemene „gezinsverdun ning.” Het oorspronkelijke plan Oosterwijk, daterend uit 1956 is nagenoeg gereali seerd. In dit plangedeelte is het terrein »an de Scheldestraat nu bestemd voor aaneengebouwde bungalows (met afgeslo ten binnenruimte) en in de nabijheid van het pompgemaal Zuidbroek voor speelge- legenheid. In het oude schetsontwerp Zuidbroek (1964) was het grote terrein voor bijzon dere doeleinden aan de Beneluxlaan (westzijde) oorspronkelijk bestemd voor een regionale m.t.s. (thans in aanbouw in het plan „De Die”) komen te vervallen. Hier zijn nu eengezinshuizen en een schoolinstructiebad gedacht. Langs de Verlengde Coentunnelweg zijn de oorspronkelijk geprojecteerde flatwo ningen komen te vervallen, waarvoor in de p’aats zijn gekomen aaneengebouwde eengezinswoningen (met afgesloten bin nenruimte) in schakelvorm en enige ter reinen voor bijzondere bebouwing. De zogenoemde atrium- of patiowonin- gen zijn daar gesitueerd, omdat deze bouw van de verkeershinder het minst overlast zal ondervinden, doordat deze bebouwing lager ligt dan het niveau van de Verlengde Coentunnelweg. Verwacht wordt, dat deze woonvorm met zijn mede op de binnenruimte gerichte bewoning minder geluidsoverlast zal ondervinden. Tussen de spoorbaan en de leiding strook, waar we later nog even op terug komen, zijn de drie woonflats geprojec teerd (336 kleine woningen) met de leng- te-as in de noord-zuid-richting, vanwege de dubbelzijdige bewoning met een middengang. De flatgebouwen zijn gesitueerd aan de oostrand van de woonwijk tussen groen en waterpartijen en zij bieden een riant uitzicht op de wijde omgeving. De winkelbebouwing (voor zover gele gen in de gemeente Heemskerk) rondom het Europaplein is voorlopig buiten het Plan gehouden om deze later te kunnen aanpassen aan de nog te verwachten be hoefte met betrekking tot het benodigde bedrijfsvloeroppervlak. In het plan is wel al rekening gehouden met de in samen werking met het gemeentebestuur van Beverwijk gemaakte scholenplanning. Mede voor de woonwijken in de ge meente Beverwijk (Zwaansmeer, Ooster wijk en Meerestein) zal nabij de Luxem- burglaan, dat is centraal in het gehele gebied, het jeugd- en gemeenschapscen trum „De Lichtboei” verrijzen, te realise ren in het Beverwijkse gedeelte van „Oos terwijk.” i W. van Gelder, Mekog-administratie; R. A. ten Hoorn, bedrijfsdienst; W. T. Mel chers, elektrotechn. dienst kaliberwalserij- en; H. J. Hartgers, bedrijfsinstr. techn. dienst centr. groepen; J. de Blaauw, werktuigk. dienst havens en vervoer; J. Snijder, hoogovens; allen uit IJmuiden. P. J. van Helden, kwaliteitsafdeling; H. F. Vereschildt, research en bedrijf slab.; K. de Groot, nieuwbouw, J. L. Peen, bedrijfs instr. techn. dienst ijzer; C. Six, werk tuigk. dienst warmwalserijen; A. F. Nieu wenhui js, veiligheidsdienst, J. Pepping, centrale werkplaats; G. Boonstra, algeme ne dienst; allen uit Beverwijk. P. Groot, Mekog-technisch bureau en mat. dienst uit Driehuis. J. A. de Baan, nieuwbouw; L. A. M. Verhagen, havens; C. J. van Eerden, alge mene werkplaats; J. C. Andriessen, Me- kog-techn. bureau en mat. dienst; allen uit Velsen-Noord. H. Bakker, Cemij-bedrijf en nieuwbouw uit Santpoort-Noord. J. Blokker, bedrijfsadm. centr. techn. dienst; K. van der Tuin, railvervoer; bei den uit Santpoort. R. L. Elzinga, transport uit Bloemen- daal. T. S. Rijpma, Mekog-administratie; A. Zonneveld, railvervoer; A. W. Zevenhui zen, elektrotechn. dienst techn. bur.; C. Bos, Mekog-elektrotechn. dienst; N. Broers, hoogovens; R. Pit, produktieplan- ning; allen uit Heemskerk. J. L. Westerman, bouwk. buitend. uit Castricum. A. J. Bleyendaal, dienst bedrijfsmag. uit Uitgeest. A. Broersen, elektrotechn. dienst staal uit Akersloot. A. Visser, kwaliteitsafdeling uit Bergen (N-H). J. de Jonge, rekencentrum; C. A. Fic- toor, koudbandwalserij 1; H. de Wildt, warmwalserijen allen uit Haarlem. mnm- ---- WU-«as VELSEN Op de bijvelden van het sportpark Schoonenberg werd voor d« tweede maal in successie een atletiektoer nooi georganiseerd door de AV Suomi, waaraan ongeveer 60 jongens en meisjes vereeld over 5 scholen van het voortge zet onderwijs deelnamen. Een toernooi, dat hopelijk een traditie zal worden, vooral nu de Velser atletiekvereniging Suomi met behulp van de sportleraren en de gemeente Velsen vaste grond onder de voeten probeert te krijgen aan de zuid- oever van het Noordzeekanaal. Ondanks het slechte weer werden op de driekamp, waarin verwerkt 80 m, ver springen en kogelstoten, en de 1500 m resp. 1000 m goede prestaties geleverd. In de categorie meisjes 15 jaar en ouder kwam L. Hoogeland van de Johannes MAVO tot een drievoudige overwinning, waarmee zij automatisch de driekamp won (80 m 11,9 sec.; ver: 3,97 m; kogel 8,06 m). Opvallend was dat de prestaties van de jongere meisjes (t.m. 15 jaar) beter waren. In deze categorie werd de 80 m gewon nen door H. van Geldorp in 11,4 sec en. het kogelstoten door M. Laan met een worp van 8,27 m, beide meisjes van het Gymnasium Paulinum. Het verspringen werd een prooi voor C. den Outer van het Gymnasium Felisenum met een spriong van 4,08 m; zij won tevens de 1000 m in een tijd van 3.57,8 sec. Bij de jongens t.m. 15 jaar bonden P. Snel van de Hugo de Groot MAVO bij het verspringen met 4,88 m en J. Wilmink, eveneens van de Hugo de groot MAVO, bij het kogelstoten met 13,32 m hun leeftijdsgenoten aan hun zegekar. A. Tholen bracht bij de oudere jongens 3 nummers op zijn naam (80 m: 10,5 sec.; kogel: 10,48 m; 1500 m: 5.19,4 sec.). De uitslagen waren als volgt: meisjes t.m. 15 jaar, driekamp, C. den Outer (Felisenum) 1933 pnt., 1000 m, C. den Outer (Felisenum) 3.57,8 sec.; wisselprijs, gymnasium Felisenum 6 pt., Meisjes 15 jaar en ouder, driekamp: L. Hoogeland (Johannes) 1513 pnt., 1000 m: H. Naborn (Felisenum) 3.50,0 sec.; wisselprijs, Gym nasium Felisenum en de Johannes MAVO ieder 6 pt. Jongens t.m. 15 jaar. driekamp, J. Wilmink (Hugo de Groot) 2250 ptt., 1500 m: J Roosenstein (Paulinum) 5.21,2 sec., wisselprijs, Hugo de Groot MAV 05 pt. Jongens 15 jaar en ouder, driekamp, A. Tolen (Paulinum) 1550 pt.. 1500 m: A. Tolen (Paulinum) 5.19,4 sec.; Wisselprijs, Gymnasium Paulinum, 9 pt. sr

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5