Twaalf hectare voor 180 mille PROVINCIE KOCHT DEEL VAN NAALDENVELD” AAN In kader van natuurbehoud agenda IN DE VISHAL EN OP ZEE J HOE DE DUIVEN VLOGEN Nieuw plan voor huizen inplaats van winkels „HET Pino’s nog ongeslagen Hl F r actievoo r zitte r s Ton extra subsidie voor jongerenwerk in Noord-Holland is te kort Modeshow van Velsen-IJmuiden financiële steun van provincie bespreken indeling Kennemerraad Society Shop op zeilschip Bezwarentermijn in Hinderwet „Moksja” krijgt Heemskerk In en om Haarlem 7 EXAMENS DINSDAG 30 MEI 1972 6 Staten in motie: :n or Kort IJmondsnieuws (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Provinciale Staten van Noord-Holland hebben gister middag besloten de kern van het 60 hectare grote bosterrein „Het Naaldenveld” bezuiden Bentveld aan te kopen. Het betreft een ge deelte ter grootte van 12 hectare, waarvoor de provincie 1,50 per vierkante meter betaalt, in totaal 180 mille. Het provinciaal bestuur wil het gebied bestemmen als recreatie- gebied. Beverwijh (Van onze stadsredactie) (Van een onzer verslaggevers) van c. i an K e. (Van een onzer verslaggevers) u.: I en sten voor de kotters met sterke motoren waren eveneens bijzonder goed, ondanks het feit dat de week door de 2e pinkster dag een dag werd bekort. Van de tien sterkste kotters brachten 4 kotters een be somming binnen van meer dan 20.000; 5 kotters kwamen boven de 30.000, terwijl een grote kotter het wist waar te maken om maar liefst ruim 6.500 kg tong aan te voeren met 2500 kg andere vis, voor een Wilte Basti- Arne, In een brief die drs. Paul Captijn ter uitnodiging voor deze vergadering aan de voorzitters van de fracties heeft gestuurd stelde hij dat de regeling Gewest Kenne- merland naar het oordeel van de Haar lemse fractievoorzitters nogal wat ruimte laat voor verschillende oplossingen het geen fricties en moeilijkheden zou kunnen veroorzaken. Daarom leek het houden van beraad van alle fractievoorzitters gewenst. Spreekuur. Wethouder A. Klomp van Beverwijk is verhinderd woensdag 31 mei spreekuur te houden. IJMUIDEN. In de haven van IJmui den en op de Noordzee hebben Gerard Dijkstra en Ed Beer (van de Sociëty Shop in Amsterdam) maandagmiddag het nutti ge met het aangename verenigd. In de haven werd de modepers aan boord van een schitterend zeewaardig jacht zomer- mode voor jonge en oudere heren getoond en even later joeg Dijkstra’s zoon Gerard jr. een stel genodigden over de Noordzee, die voor mensen die dat niet gewend zijn behoorlijk wild aandeed. (Van een medewerker) telt, ICO- i HAARLEM. Provinciale Staten Noord-Holland hebben gisteren unaniem een motie aanvaard van de heer K. Nagel (P.V.D.A.) waarin de staten er bij de minister van volksgezondheid en milieu hygiëne en bij de Staten-Generaal op aandringen de termijnen van de bezwa renprocedure, opgenomen in de Hinderwet en het ontwerp-Vergunningenbesluit in richtingen luchtverontreiniging ruimer te stellen. (Van een onzer verslaggevers', HAARLEM. Het jeugd- en jongeren werk in Noord-Holland zal in 1972 niet acht ton maar negen ton aan subsidie krijgen. Gedeputeerde staten hadden in hun voordracht Provinciale Staten ge vraagd voor de vrije jeugd vorming en het jeugdzorgwerk een maximaal bedrag van respectievelijk 3 ton en 5 ton beschikbaar te stellen. Bij amendement, ingediend door de heer Roobeek (K.V.P.J, noteerden Pro vinciale Staten echter een ton extra. Provinciale Staten hadden er weinig moeite mee, in hun vergadering gisteren. Gedeputeerde mr. Proper (C.P.N.) lichtte nog toe dat de werkwijze van Moksja er mogelijk toe zou kunnen leiden dat de grenzen van de strafwet zouden kunnen worden overschreden. Het bestuur van de vereniging die Moksja exploiteert wenst evenwel dat mogelijke verstrekking van d rugs aan patiënten alleen geschiedt op medisch voorschrift en binnen de grenzen van de wet aldus mr. Proper. Zouden er desondanks nog moeilijkheden ontstaan dan zal het provinciaal bestuur nadere voorwaarden aan de subsidie verbinden. Vooralsnog wil de provincie er echter op vertrouwen dat het gunstig gaat verlopen. Wat die werkwijze betreft wees de gede puteerde erop dat de opvang geschiedt door 17 jonge vrijwilligers, die Moksja dag en nacht bemannen, gecoached door een team van vijf deskundigen. gehele week goed konden vissen, de vang- DEN HELDER. Konden door de weersomstandigheden de kleinere kotters vanuit Den Helder vorige week de visserij maar beperkt uitoefenen, waardoor er ge durende de eerste dagen maar een be perkte aanvoer was, vrijdag en zaterdag werd dit ruimschoots goed gemaakt door de grote kotters. Niet alleen dat deze de band houden met de uitoefening val. het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaatsvond op het tijdstip van inwerkingtreding van het te nemen besluit; Aanvankelijk diende de heer Post (P.V.D.A.( een motie in waarin GS werden uitgenodigd voorstellen te doen zodanig dat de subsidiepercentages volledig en on gekort zouden kunnen worden uitgekeerd. Na een debat, waarin GS zich achter de intentie van de motie zeiden te kunnen scharen, trok de heer Post zijn motie in. Het amendement, waarin concreet om een ton extra werd gevraagd werd evenwel unaniem aanvaard door de Staten. Spreekuur. Wethouder J. Camffer- man, onderwijs en culturele zaken, zal woensdag geen spreekuur kunnen houden in het Beverwijkse Stadskantoor. Met in gang van 7 juni zal deze wethouder uitsluitend na telefonische afspraak spreekuur houden op de woensdagen van drie tot vier uur. In het Naaldenveld zijn in de vori ge eeuw wat ontginningen tot stand gekomen ten behoeve van de land bouw. De schapenteelt zou er op ruime schaal zijn beoefend. De (nieuw herbouwde) boerderij op de foto, gelegen midden in het Naalden veld, herinnert er nog aan. Het aan gekochte bos ligt noordoostelijk van deze boerderij. HAARLEM. De provincie Noord- Holland geeft het opvangcentrum voor druggebruikers ’’Moksja” in Haarlem, geëxploiteerd door de Vereniging tot In standhouding van het Medisch Maat schappelijk Consultatiebureau voor Alco holisme voor Haarlem en Omstreken een eenmalig subsidie van 1.775 voor de verbouwing en i nrichting van het pand Bakenessergracht 26b en een subsidie op het exploitatietekort van ten hoogste veertig percent van de subsidiabele lasten, voor 1971 ten hoogste 8.912 en voor 1972 maximaal ƒ9.164. f. het uitvoeren van werken of het ver richten van werkzaamheden ten behoe ve van of in verband met de oprichting of plaatsing van al dan niet aan hun bestemming onttrokken voer- of vaar tuigen, arken, caravans en livingvans voor zover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; g. het uitvoeren van werken of werk zaamheden, welke wijzigingen van de waterhuishouding of de waterstand be ogen of ten gevolge hebben. De commissie voor openbare werken en milieubeheer stemt hiermede in. Ook voor het bestemmingsplan Velsen- Oost, verzoeken B. en W. de gemeenteraad een gedeelte bestemmingsplan in voorbe reiding te verklaren. Het gaat daarbij om het terrein, gelegen aan de noordzijde van de Velserburch, waarvoor een bouwplan is ingediend voor de bouw van zeven woningen. Dit gedeelte was evenals het terrein aan de westzijde van dit plein, bestemd voor de bouw van winkels en verzorgende bedrijven. De geringe belang stelling ter plaatse voor de vestiging van winkelbedrijven, heeft B. en W. doen besluiten bovengenoemde wijziging aan de raad voor te stellen. Aan de westzijde van de Velserburch blijft dan de mogelijkheid tot vestiging winkels en verzorgende be drijven nog open. Wanneer de gemeenteraad het betrok ken gebied tot bestemmingsplan in voor bereiding verklaart, opent dit de moge lijkheid dat het bouwplan wordt gereali seerd, nadat het voor een ieder gedurende veertien dagen ter inzage heeft gelegen, en Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land eveneens met het plan akkoord zijn gegaan. Het aangekochte terrein is vrijwel ge heel bebost met naald- en loofhout dat omstreeks veertig tot zestig jaar oud is. Hoewel het terrein gedeeltelijk sterk is geaccidenteerd, is het door de aard van zijn beplanting en de aanwezige gras- sen-vegetatie weinig kwestbaar. Het ter rein leent zich zeer goed voor de rustige recreatie, aldus Gedeputeerde Staten. Aangezien het terrein gedeeltelijk van «en nieuwe afrastering zal moeten worden voorzien, het padenstelsel ten behoeve van het publiek uitbreiding behoeft en de bosopstand nodig moet worden uitgedund zullen de inrichtingskosten vrij hoog zijn, en ongeveer 75.000 bedragen. Het ligt in de bedoeling om, evenals is geschied met betrekking tot de landgoederen „Leyduin” ,.Oud-Woestduin” en „Linnaeushof” ook in dit geval het beheer onder te brengen bij het provinciaal waterleidingbedrijf. De aankoop heeft geen personeelsuit breiding tot gevolg, want de werkzaamhe den en het toezicht kunnen worden uitge voerd door de op bovengenoemde land goederen aanwezige personeelsleden. Een zegsman van de provincie deelde ons mee dat het terrein wordt aangekocht van een particulier. Over het tijdstip van openstelling is momenteel nog niets te zeggen. Het gebied is nog niet officieel toegankelijk geweest voor het publiek. In het Naaldenveld zijn in de vorige eeuw wat landbouwontginningen gepleegd, die echter al weer tientallen jaren ver laten zijn en nu met eikenhakhout zijn begroeid. In de twintiger jaren bleef het bos ternauwernood voor bebouwing met villa’s bespaard. Berty Roodzant aanvallend de uitblink ster, direct gevolgd door Atie Voerman en Annelies v.d. Does met 0.500. Zondagochtend om 11.00 uur wordt op sportpark Zeewijk de topper gespeeld te gen medelij staan voerster EHS. Het bestuur van de Raad voor Jeugd en Jongeren in Noord-Holland had de Staten een brief gezonden waarin onder meer werd gesteld dat volgens de gegevens in totaal voor het jeugd- en jongerenwerk een bedrag van ruim negen ton nodig is. Er waren volgens bestaande subsidiere gelingen bepaalde percentages aan provin ciale subsidie in het vooruitzicht gesteld. Het bestuur van de Raad voor Jeugd en Jongeren wees de Staten erop dat de in totaal acht ton, door GS voörgesteld, on toereikend zouden zijn om de voorgestelde maximale percentages te kunnen uitkeren. De Staten hebben namelijk met teleur stelling geconstateerd dat in het onitwerp- Vergunningenbesluit als termijnen waar binnen schriftelijke respectievelijk mon delinge bezwaren tegen het verlenen Van vergunning kunnen worden ingediend, zijn gesteld op maximaal tien, respectie velijk eenentwintig dagen. Dit weliswaar naar analogie van de Hinderwet, maar in afwijking van het advies van de Raad inzake de luchtver ontreiniging. De Staten zijn met deze Raad van oordeel dat deze termijnen te kort zijn en niet meer passen in moderne opvattingen omtrent bezwarenprocedures, zoals die zijn opgenomen in bijvoorbeeld de Wet Ruimtelijke Ordening. totaalbesomming van ruim 46.600. Waren de gemiddelde prijzen voor tong, door de geringe aanvoer tijdens de weekdagen op gelopen tot ruim boven de ƒ7 per kg gemiddeld, ook op zaterdag bleef de prijs nog goed en varieerde van 6.40 tot ruim 5.50 per aangevoerde kilogram. De in vrij grote hoeveelheden aangevoerde tar bot bracht eveneens een zeer goede prijs op. Door de in gebruik genomen uitbrei ding van de vishal, kon de aarivoer ook op zaterdag vlot worden opgevangen. Hoewel door het uitvallen van verschil lende kleinere kotters er in de afgelopen week slechts 65 kotters aan de markt kwamen, waarvan dan nog 12 op vrijdag en 20 op zaterdag, kon desondanks nog een zeer goede weekomzet worden bereikt van ruim 645.000, een aanvoer die in de jaren tussen 1960 en 1962 verschillende malen de jarenomzet overtrof. Van 22 tot en met 27 mei voerden 65 kotters in Den Helder aan: 200.576 kilo gram vis, ter waarde van 645.740,44. ’n verband met het beheer van gron den, een en and ei niet betreffende af gedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of produkten; of voor de uitoefening van het agrarisch Dijkstra jr. begint 17 juni in zijn jacht Second Life (het type ocean ’71) aan de befaamde Single handed transatlantic ra ce. Hij studeert vliegtuigbouwkunde in Delft en denkt drie weken over de race te doen van Nederland naar Newport (bij New York). De recordtijd is nu 25 dagen. Dijkstra is de race van zijn leven al vier jaar aan het voorbereiden, het jacht waarmee hij het record hoopt te verbete ren heeft ongeveer 90.000 gulden gekost. Na de race verkoopt hij het jacht, er zijn al vier gegadigden. De herenkleding die de herenmodezaak in de haven van IJmuiden op de Second Life toonde stond en dat is begrijpelijk in het teken van het varen. Een blau we blazer van Pierre Cardin met gebor duurde stuurraderen, blauwe en witte pull- en slipovers met een gebreid anker in contrasterende kleur, chique schippers truien en marineachtige vrijetijdspakken. Niet bepaald kleding waarin zeeracer Dijkstra zich zal hullen als hij over twee weken de tijdelijke eenzaamheid kiest maar wel kleren die gezellig zijn te com bineren en een fleurige, sportieve en in sommige gevallen chique indruk maken. Uit de kunst zijn in de eerste plaats de niet dure witte spijkerbroeken van Amerikaanse makelij met vier zakken twee voor, twee achter en uitlopende pijpen die zowel „klikken” met een keurig jasje en coltrui als een tee-shirt of wild- gekleurd overhemd. In de zomercollectie verder linnenblazers met brede, puntige revers en twee rijen knopen, een onge voerd denum kostuum dat leuk staat op een overhemd met kleine en grote bb- ruitjes, een klassieke blauwe blazer met opgestikte zakken met een dunne coltrui bijvoorbeeld), vrolijke hemdjacks in patchwork, een spencer van denum en leer met opvallende ritsen op de zakken en als middensluiting, en tweekleurige corduroybroeken met een nieuwe mode- naad aan de achterzijde. Van Harry Lans tenslotte werden twee zwarte halflange jassen getoond. Het wa ren warm-zittende jassen, voor als de zeewind met de boot speelt of het winde rig op het land is, met lekker veel zakken en een goeie kraag. plan behorende gebied de volgende werk zaamheden uit te voeren: a. ontginnen; bodem verlagen of af gra ven; ophogen: egaliseren; b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeerterreinen en het aan- orengen van andere oppervlakteverhar- dingen; 1. het buiten de erven van bedrijfsge bouwen en woningen opslaan, depone ren, lozen of storten van al dan niet afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of produkten, alsmede het aanleggen of inrichten van opslag- stort- of berg plaatsen, behoudens en voor zover een en ander noodzakelijk is: IJMOND Ook hun vierde wedstrijd in de softbalcompetitie leverde de Pino’s weer twee winstpunten op. Zondag wer den de Brinkers uit Spaarndam hier het slachtoffer van met een nederlaag van 20- 11. In de eerste innings wogen de ploegen goed tegen elkaar op. Via een 6-3 voor sprong en even later een 7-8 achterstand kwamen de Pino’s in de vijfde inning weer aan slag. Door enige fouten in het Brinkers-veld, een keer vier wijd en een honkslag van Atie Voerman liep de score op tot 11-8, waar de Brinkers slechts één puntje tegenover konden stellen (11-9). Het voorstel werd de Statenleden tij dens de vergadering aangeboden. Het werd zonder stemming aanvaard. In de voordracht stond onder meer dat in het streekplan voor Zuid-Kennemerland op het grootste gedeelte van „Het Naalden veld” de richtlijn „Natuurbehoud” van toepassing is verklaard. In zijn inventari satie van de natuurterreinen van Zuid- Kennemerland heeft dr. ir. H. Doing „Het Naaldenveld” omschreven als een natuur wetenschappelijk belangrijk maar ook landschappelijk zeer aantrekkelijk terrein, terrein. De zesde slagbeurt van de Pino’s gaf een regen van honkslagen te zien, waarop door vooral goed honklopen negen speel sters de plaat passeerden. In de laatste inning waren de Brinkers niet meer bij machte nog iets terug te doen, zodat de stand 20-9 bleef. Met een slaggemiddelde van 0.667 was BIOSCOPEN City Theater, dinsdag 20 u. „Irma la Douce”. TENTOONSTELLINGEN Felison, in het noordelijk koetshuis van Beec- kestijn, van 14 tot 17 uur expositie van mné- mothèques en grafieken, vervaardigd door Gui do Biasi. Museum Beeckestljn, dagelijks 14-17 uur. Stadhuis Velsen, alle werkdagen 10-12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, oudheidkundige bodemvondsten, dinsdag 12-13.30 uur en donderdag van 12-13.30 uur en van 20-22 uur. Op aanvraag (tel. 02510- 02590 of 94159) ook op andere tijden. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „School voor sex”. Luxor Theater (Breestraat), 19 en 31.18 u.: „X, IJ en Zee”. tentoonstellingen Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. bedrijf, indien en voor zover deze uit oefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van het te nemen besluit en een en ander niet betreft afgedankte landbouwvruchten en produkten; 2. het binnen de erven van bedrijfsgebou wen en woningen opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer- vaar- of vliegtuigen, alsmede het opslaan van gerede of onklare machi nes, voer-, vaar- of vliegtuigen, dan wel het aanleggen of inrichten van opslagplaatsen daarvoor; d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speelterreinen, banen, kampeer- of caravanterreinen, dagcam- pings; het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, constructies, installaties of apparatuur, met uitzon dering van erfscheidingen met een maximale hoogte van 75 cm; onder leidingen, constructies, installaties of apparatuur worden mede begrepen re creatieve voorzieningen, met uitzonde ring van eenvoudige voorzieningen al? een bank, afvalbak of wegwijzer; onder leidingen, consructies, installaties of apparatuur worden niet begrepen voor zieningen, die noodzakelijk zijn of ver- Van de postduivenhoudersvereniglng „Oranje Nasau" te IJmuiden namen 90 duiven deel aan de wedvlucht van Corbeil af over een afstand van plm. 450 km. De lossing van de duiven ge schiedde om 7.30 uur. Een duif van J. Boekweg bereikte als eerste het hok om 12.14.30 uur. De laatste prijsduif om 12.36.51 uur. De uitslag was als volgt: J. Boekweg 1 9 10 11 12 18 B. Thomassen 2. W. Kool 3 13 16. H. de Weers 4, J. v. Loon 5, C. Aiders 6. J. Jansen 7 8 14, B. de Goede 15, P. Groen 17. Van de postduivenhoudersvereniglng De Bont Duif te IJmuiden namen 174 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil af over een afstand van 455 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van P. Bot bereikte als eerste het hok om 12.03.16 uur; de laatste prijs duif om 12.47.06 uur. De voorlopige uitslag was als volgt: Bot 1 7 8 21 34, Bruynes 2 11 17 20 32T Kaldenbach 3 10 15 16 28, Swart 4 14 30 33 36, Verschuren 5 9 22, Dekker 6 13 23 27 31, Jellema 12 26. Heis 18 29, Thiele 19. Heemskerk 24, Vis 25, Bos 35. Van de postduivenhoudersvereniglng .De Snelvlieger" te IJmuiden namen 311 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil af over een afstand van 455 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.30 uur. Een duif van J. Koom bereikte als eerste het hok om 12.13.35 uur; de laatste prijsduif om 12.42.44 uur. De uitslag was als volgt: J. Koom 1 5 19 69, P. Schotvanger 2 12 57 63, A. Koerts 3 13 25 46, S. Voet en zn. 4 9 11 27 30 31 41 42, C. M. Koks jr. 6 7 52 59 60. F. Booy 8 48, A. Warnaar 10, C. Zwanenburg en zn. 14 20 28 36 53 54, M. Hen sen 15, A. J. Ham 16 47, H. J. Broek 17, W. Remmers 18 29 35, Joh. Broek 21 45, H. Boddeke 22 44, B. Visser 23 38, F. de Boer 24, K. Klepper 26 33 61, E. Sloot 32, F. Daalhuizen-Plug 34 40, Jac. Broek 37, J. Minnebos 39, J. Wijker 43 51 56, gebr. Boender 50, E. Reker 55, W. A. Rol- vink 58, A. v. d. Zee 62. IJMUIDEN. Aan de maandagmarkt werden de volgende besommingen ge maakt: KW il 15.600, 29 10.200, 34 5.990, 39 180, 41 1.520, 87 8.300, 113 9.060, 117 7.900, 81 102.500, 87 8.300, 113 9.060. 117 7.600, 130 5.400, 132 8.800, 135 1.030. 141 990, 145 21.600, KW 149 9.700, 150 9.100, 152 13.600, 159 1.360, 171 950, 195 13.300, 197 18.500, 205 4.800, 215 4.300, 218 8.100, 221 10.600, 106’5.080, 110 3 480, 1027 4.900, 180 11.900, 185 18.600, 189 11.800, KW 190 10.080, 194 3.100, 210 4.800, 211 4.300, 213 15.100, SCH 117 8.200, VL 103 7.800, 105 4.600, 142 3.500, 153 6.600, WR 25 8.020, 32 6.980, 45 5.180, IJM 3 3.800, 18 15.800, 154 15.500. Aan de maandagmarkt werd aange veerd: 14.625 kilogram tong; 292 kisten en 110 premiekisten wijting; 269 kisten en 400 premiekisten schelvis; 250 kisten en 374 premiekisten makreel; 10 kisten en 1 premiekist haring; 2071 kisten kabeljauw; 1540 kisten koolvis; 10 kisten leng; 1140 kisten schol; 57 kisten schar; 4 heek; 247 kisten varia. Prijzen per 1 kg in guldens: heilbot, 4,11; tarbot 9.45-9.01; zalm 11.44-11.18; grote tong 6.695.99; grm. tong 7.35-6.76; kim. tong 7.09-6.30; tong I 7.62-6.61; tong II 7.34-6.16. Per 50 kg in guldens: Schelvis I 76-69; schelvis 2 82-71; schelvis 3 92-70; schelvis 4 84-75; wijting I 98-70; wijting II 92-65; tong schar 110-100; schartong 80-40; poontjes 39-18; haai 50-37; rode poon 75- 38; wolf 130; leg 85-72; ham 252; heek 3 57; kabeljauw 1 120-70; kabeljauw 2 167- 88; kabeljauw 3 88-78; kabeljauw 4 82-74; kabeljauw 5 75-65: schol 1 87-62; schol 2 87-63; schol 3 80-70; schol 4 75-61; koolvis 2 56-49; koolvis 55-48; koolvis 4 32-23; tarbot 416-195; griet 236-120. Van de postduivenhoudersvereniglng „Het Atoom” te Velsen-Noord namen 115 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil (Frankrijk) af over een afstand van 457 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van J. Stljnman bereikte als eerste het hok om 2.09.51 uur; de laatste prijsduif om 12.40.00 uur. De uitslag was als volgt: J. Stljnman 1 7 17 18 22, C. de Jong 2, A. Duineveld 3 8, G. van Amersfoort 4, A. Kat 5 16, A. F. de Roos 6, C. Kleverlaan 9 12 15, G. de Bot 10, P. van der Wiele 11 20. Ph. F. Martinius 13, A. van Leeu wen 19, J. Metselaar-Martens 21, A. Koens 23. Van de postduivenhoudersvereniglng „De Reis duif" te Beverwijk namen 210 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil (Frankrijk) af over een afstand van 459 km. De lossing van de dui ven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van Tfe. de Winter bereikte als eerste het hok om 12.04.19 uur; de laatste prijsduif om 12.33.27 uur. De uitslag was als volgt: Th. de Winter 12 8 10, R. Langedijk 3, C. Castricum 4 20 25 30 35 39, Jac. van der Mey 5 32, B. van Vuuren 6 18 22, J. Scheffers 7 15 29, R. Westrate 9 33 36 38, J. Pee- reboom 11, G. Grapendaal 12 16, T. Gravemaker 13 24 42, A. Six 14 17 26 34 40, H. Pruimboom 19 21 23, G. Visser 27, C. van der Aar 28 31 41, J. Schipper 37. Van de postduivenhoudersvereniging „Ons Ge noegen” te Beverwijk namen 180 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil (Frankrijk) af over een afstand van 460 km. De lossing van de dui ven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van L. Veldt bereikte als eerste het hok om 12.02.11 uur; de laatste prijsduif om 12.35.34 uur. De uitslag was als volgt: L. Veldt 1 4 13 19 26, J. Brasser Zoon 2 23, Gebr. Berlee 3 12 16, G. Weel 5, R. Zoontjes Zoon 6, A. Kuilman 7 11 22, Gebr. Stet 8 9 15 34. C. Rietkerk 10, J. Minne- boo 14 35 36, Th. Eyking 17, A. M. van Heulen 18, C. Baltus 20 37, C. Westrate 21, H. de Weers 24 33, F. de Roos 25 29 31. A. Langedijk 27 28, J. van Zutphen 30. M. Mooy 32. HAARLEM. Chr. College Marnix van St. Aldegonde. Geslaagd voor HBS-A: Broertjes, Gerard Marinus, Haarlem, Dok- kum, Willem Hessël, Heerhugowaard, Feitz, njej. Rosalie Jolande, Haarlem, Flo- hil, Robert Paul, Santpoort, Haringsma, Hendrik, HaaHem, Henstra, Rouke Alber tus, Haarlem, Van den Heuvel, Onno, Sanpoort, Van den Honert, Johannes Adriaan, Santpoort, van Kan, mej. Renée Geertruida, Haarlem, Kansen, mej. Chris tina Margaretha, Santpoort, de Meer, mej. Arentdina Maria M.W., Driehuis, van der Ploeg, mej. Eva Susan, Santpoort, Post, mej. Laura Aletta, Santpoort, de Ridder, mej. Marjo, Haarlem, Schellekens, Ri chard Gerardus Barend, Haarlem, Wessels, Abraham Alexander, Haarlem. 5A2: van der Boom, Johannes Pieter, Haarlem, Bouman, Willem aan, Haarlem, Brassem, Edwin Haarlem, Dorjee, mej. Anna Christina, Haarlem, Fransen, mej. Els, Haarlem, Groen, Cornells, Haarlem, Hebly, mej. Jacqueline, Haarlem, Rees, mej. Reinilde, Santpoort-Zd., Reynders, Eduard Wy- brand, Santpoort, Sibering, mej. Harja, Haarlem, Tolsma, Minze, Haarlem, Valke nier, mej. Elisabeth Maria M., Haarlem, van Westering, Michael Paul, Bloemen- daah Willemse, Karei Jan, Haarlem. HAARLEM. Op dinsdag 6 juni om acht uur ’s avonds komen de fractievoor zitters van Bloemendaal, Bennebroek, Haarlem, Haarlemmerliede en Spaarn- woude, Heemstede en Zandvoort bijeen in de raadszaal van het Haarlemse stadhuis om de zetelverdeling in de Kennemerraad te bespreken. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Burgemeester en Wethou ders van Velsen stellen de gemeenteraad voor, een gedeelte van het bestemmings plan Agrarisch Gebied-West zodanig te wijzigen, dat er bepaalde bebouwingsmo- geli ikheden kunnen worden toegestaan. Het voorstel van B. en W. wordt gedaan in verband met de gebleken behoefte aan bouwgrond voor woningen in de gemeen te. Om dit te kunnen verwezenlijken, dient de raad het bedoelde gebied tot een bestemmingsplan in voorbereiding te ver klaren, waarbij het gewenst is voor de uitvoering van bepaalde werkzaamheden een aanlegvergunning te eisen. Daardoor kan worden voorkomen dat dit gebied minder geschikt wordt voor de verwezen lijking van de daaraan bij het bestem mingsplan te geven bestemmingen. Wanneer de raad het voorstel van B. en W. zullen goedkeuren, zal het zonder vooraf verkregen schriftelijke toestem ming van B. en W., binnen het tot het bioscopen Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 „Daniël”. tentoonstellingen Galerie Fuchs (Muilmanslaan 8). Expositie werkstukken van Ruud Cornelisse. Paul Baars, Victor Llndford, Ton de Rooij en Fuchs van Son; geopend van 10 tot 21 uur. muziek Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23) 20.00 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk, BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 16.30 en 20.00 U-: „Ben Hur”, a.l. Woensdag 13.30 u.: „Rlntin- tln, de dappere wolfshond", a.l. Frans Hals (Frans Halspleln) 1» en 2.15 u.: ..Get Carter”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „The Frenche connection”, 14 j. Luxor Gr. Houtstr. 139) 14, 19 en 21.15 u.: „De taal der liefde”, 18 j. Boxy (Ki. Houtstr. 79) 14.30, 19 en 31.15 u.: I,Partnerruil”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.30 u.„Straw flogs". 18 j. tentoonstellingen Teylers Museum (Spaame 16). Permanente •xpositie van fossielen en mineralen en histo risch natuurkundige instrumenten. Tentoonstel ling van schilderijen en tekeningen van Wy- brand Hendriks. Geopend 10-17 u„ zon. 13-17 u., ma. gesloten. Tot en met 16 juli. ’t Luifeltje (Gr. Heigland 15). Expositie pro dukten uit de pottenbakkerij. Geopend 9-17 u. Stichting Beeldende Kunst, (Ged. Oude Gr. '12). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plas tiek. in het keldertje tentoonstelling van foto’s ■van Taeke Henstra. Di. t.m. vrij. 13-17 u., za. 11-17 u.; do. avond van 20-22 uur.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7