Volgend jaar het veld in met een bijna nieuw elftal op zaterdag Gouden „Velsen” waakt over een gezonde vereniging Sterke profs VOORAL FESTIVITEITEN naar Alkmaar VOOR DE JEUGD Haarlemse titel voor judoka Cor v. d. Geest Clubprijs voor T rekvogels GOEDE PRESTATIES VAN DEM-ATLETEN S! Haarlem B toffen tionaal 6.00 •^8.00 -"6.95 —2.50 intern. Haarlem speelt Bloemendaal terug naar overgangsklasse Opnieuw winst voor Njord produktief I nu Koersen Hilversum Kistemaker Tweede plaats voor Berthy van Midden (Van onze sportredactie) club wéék blijft bij ZFC 21 stoffen internationaal tóch voordeliger! van de O WOENSDAG 31 MEI 1972 Opdracht Een eer Historie 5 Kennemerland dag later tegen DTS GEVOERDE JERSEY compleet wasbaar, per japon JULIANAPARK 20 - HAARLEM BEGIJNESTRAAT14-16 - BEVERWIJK DE POSTHOEVE SEERSUCKER TERLENKA KATOEN BROEK-en POKSTOFFEN QO feestprogramma Al onze PONGÉ VOERINGEN Zege ploegentijdrit ronde van Engeland 5 Geen voetbalpool de (Van onze wielermedewerker) (Van onze atletiekmedewerker) met (Van onze waterpolomedewerker) Brengt u deze week prachtaanbiedingen ADVERTENTIE Al deze aanbiedingen gelden tot 10 juni 1972 ik geloof werkelijk samenleving te bezorgen. De oprichtings vergadering vond plaats in het toenmalige café „De Tuinman” te Santpoort, dat nu al lang niet meer bestaat. (Van onze sportredactie) HAARLEM. In plaats van op zondag speelt Haarlem de competitiewedstrijd te gen Heracles op zaterdag. Het duel begint om vijf uur Haarlem maakte bekend de contracten te hebben verlengd met Lelie veld en Poldervaart. De keepers tekenden beiden voor één jaar. In de loop van de week zal worden onderhandeld met nog een aantal spelers. HAARLEM. De judoka Cor van de Geest van Ken-Am-Ju is dit weekeinde kampioen geworden van de eerste Haar» lemse titelwedstrijden. die werden gehou den in de zaal van sportschool Pauel. Van de Geest won al zijn partijen met een vol punt. De spannendste wedstrijden waren die in het middengewicht tussen Rob en Joop Pauel. Beide waren poulewinnaar. In de finalepartij won "Rob, nadat hij een door Joop Pauel ingezette heupworp had over genomen. De uitslagen bij de junioren: t.m. 58 kg.: 1. Hans Terwort, 2. Karel ten Hope; t.m. 65 kg.: 1. Ronald Nieuwenhuizen, 2. Sjors Labujère; t.m. 75 kg.: 1. Edward Headley, 2. Ronald Dekker; t.m. 85 kg.: 1. Robert v. d. Geest, 2. Rob Pauel. Uitsla gen senioren: t.m. 70 kg.: 1. Edward Head- ley, 2. Arnold Zandwijk; t.m. 80 kg.: 1. Rob Pauel, 2. Joop Pauel; alle categorieën: 1. Cor v.d. Geest, 2. Johan v.d. Horst. juli openen wij onze 200 jaar gerestaureerde, BOERDERIJ HAARLEM-NOORD be- een (Van ee nmedewerker) Specialiteiten-restauiant voor uw ZAKENLUNCHES INTIEME DINERS en PARTIES Uw gastvrouw en gastheer LILJAN en FONS POST Volg de bordjes „Haarlem Stadion" e ha- irstelt n met waar- haar- komt. DOT 795 de grote mode, in een prachtig assortiment, p. m. in alle nieuwste modedessins, per japon Wasecht - kleurecht - kreukvrij De mannen van het eerste uur waren: Jac. P. Nijssen, P. P. Smit, J. Twisk, S. J. Wittebrood en Johan P. Nijssen. Mannen die de euvele moed hadden een voetbal vereniging op te richten in een tijd waar in de voetbalsport niet direct populair was. (Van onze tennismedewerkster) HAARLEM. Op de laatste dag van de tenniscompetitie viel de grote beslissing voor Bloemendaal 1 in de eerste klasse: terug naar de overgangsklasse. Zondag verloor men met 6-5 van Oranje TC. Ook deze keer waren de gewonnen partijen weer grotendeels van de dames Lili ter Metz en Ingrid Schlegel afkomstig. Beiden wonnen hun single en samen het dames- dubbel. Eugène van Weerkom en Theo Mulder zegevierden in het herendubbel, Ingrid met Bob Wijnands als partner in het gemengddubbel. in prachtige terlenka-wol kwaliteiten, 150 JI breed, vanaf BEVERWIJK. Vanwege de Europa- cupfinale Ajax-Inter Milaan is de derde nederlaagrit van de Beverwijkse renners club Kennemerland tegen DTS uit Zaan dam, die vanavond in het sportpark Adri- chem zou worden verreden, verschoven naar donderdagavond. De jeugdklassers starten om zes uur en de overige catego rieën om half zeven. BEVERWIJK. In verscheidene plaat sen waren leden van de atletiekvereniging DEM in het afgelopen weekeinde actief. In Heiloo kwamen enkele senioren tot zeer fraaie prestaties en het mag verheu gend worden genoemd, dat vooral bij de heren veel activiteit heerst, die stimule rend werkt. Louis Schuijt boekte bij het kogelstoten een mooi succes. Hij won het kogelstoten in de b-klasse met 12,54 me ter, hetgeen voor hem een persoonlijk record betekende. Bij het polsstokhoog springen gelukte het Henk Kleine dit man die wil doen, HILVERSUM De uitslagen van de dinsdag te Hilversum verreden koersen zijn: Calceolariaprijs 2000 m (eerste afd.) met auto start: 1. Kerry Buitenzorg (P, Zandt) 1.26.9 2.53.8. 2. Imca Six, 3. Jellina P. Win. 6,40, pl. ƒ2,- 3,90 ƒ1,30, kop. ƒ18,40, trio 1794,40. Calatheaprijs 2000 m met autostart: 1. King Westlandia (G. van Eykelenborg) 1.28.8 2.57.5, 2. Karin Buitenzorg, 3. Kate Performer. Win. 9,70, pl. 2,90 2,- 1,80, kop. 12,40. Cliviaprijs 2440 m: 1. Olgapluto Gerda (P. Zandt) 1.24.1 3.26.9, 2. Iris van Buren, 3. Gyas. Win. 8,-, pl. 2,- 2,20 2,-, kop. 25,60, trio 489,40. Chevelureprijs 2440 m: 1. Habanera (J. de Leeuw) 1.24.6 3.28.2, 2. Jacobue O» 3. Ida S. Win. 7,20. pl. 2,20 1,70 1,90. kop. 9.40. Capsicumprys (eerste afd.) 2000 m met autostart: 1. Jeannine D (M. Vergay) 1.24.4 2.48.7. 2. Jefferson, 3. Judge Olivier. Win. 9,20, pl. 3.80 4,- 1,06, kop. 10.70. trio 776,20. Callaprijs 2040 m: 1. Kastalides J (G. van Eykelenborg) 1.26.3 2.54.3, 2. Je t’aime. Win. 3,30, pl. 1,80 2,90 2,40, kop. 5,70. Chinese Roos-prijs 2040 m: 1. Gay- rodney (H. Willemse jr.) 1.23.9 2.51.2, 2. Foxtrot, 3. Heliotroop R Win. 5,60, pl. 2,60 4,80 4,50, kop. 12,30, trio 517.30. Calceolariaprijs (tweede afd.) 2000 m met autostart: 1. Java (J. Oosting) 1.28.8 2.57.5, 2. Karin van Hovi, 3. Inneke Pluto. Win. 2,90, pl. 1,50 1.30 2,10. kop. 5,30. Capsiumprijs (tweede afd.) 2000 m met autostart: 1. Ina Z (J. Zeeman) 1.24.9 2.49.7. 2. Ivo D, 3. Ivan Ha nover. Win. 4.30, pl. 1,30 3.20 1,50, kop. 22,10, trio 480,80. Medio oude. Voorzitter A. Hartman en penningmees ter E. Joosen zijn als bestuursleden echter niet bij d e pakken gaan neerzitten. De heer Hartman: „We hebben ook niet ge probeerd om die jongens tegen te houden. Als ze persé bij ons weg willen, kunnen we ze toch niet tegen houden. We willen ook niet bedelen of ze alsjeblieft bij „Velsen” willen voetballen. Dat moet een eer voor ze zijn en als het dat niet meer is, dan is het heilig vuur er toch uit, dan kunnen ze inderdaad maar beter weggaan. Betalen doen we spelers niet, dat we op die manier een gezonde vereniging blijven”. Penningmeester Joosen, een bij „Velsen” wel alles tegelijk wordt bijna lyrisch, wanneer hij over de Met betrekking tot het snel naderend jubileum - de officiële oprichtingsdatum is 14 juli - zegt de heer Joosen: „Die vijftig jaar voetbal houden voor ons een opdracht in. Tegenover die grote groep jeugd die bij ons elke week voetbalt, zijn wij verplicht er voor te waken dat „Vel sen” een gezonde vereniging blijft, die ook in de toekomst op verantwoorde wijze een bijdrage aan de voetbalsport levert”. Hij ontvangt bijval van de heer Hart man, als deze zegt: „Ik kijk altijd met ontzettend veel plezier naar de jeugd. Als je ziet hoe zij vaak spelen met een animo en plezier, dan denk je wel eens dat de inzet bij de jeugd soms groter is dan bij het eerste elftal”. Penningmeester Joosen benadrukt nog eens de recreatieve functie, die „Velsen” in de loop der jaren heeft vervuld en de ontspanning die nog steeds wekelijks op de velden plaatsvindt. Die actieve recrea tie bij de jeugd, daarvoor wil hij zich blijven inspannen, zo zegt hij. Kistemaker werd door Anderlecht naderd. Hij had zaterdag in Breda gesprek met Andérlecht-voorzitter Van- denstock en trainer Georg Kessler. Het financiële aanbod was aanlokkelijk. Na beraad met ZFC heeft Kistemaker beslo ten bij de Zaanse club te blijven. Brou wer (KNVB) schijnt nu naar Anderlecht te gaan. de Brusselse club evenals De Volewijckers afgewezen. een Het eerste „sportterrein” werd in sep tember 1922 in gebruik genomen. Het bestond uit een brok weiland, omzoomd door sloten. De sloten vormden het enige sanitair voor de voetballers, waarin zij zich in elk geval na de wedstrijd eens fris konden opknappen. Joop Meijer: „Nu wordt er vaak al gekankerd als de douche te warm of te koud is. Een terugblik in de historie van „Vel sen”, die momenteel in een handzaam boekwerkje wordt vastgelegd door de se cretaris van de jubileumcommissie, de heer Joop Meijer, laat ons vooral in de prille beginperiode een vereniging zien, die bestaat uit mensen die vastbesloten zijn hun club een hechte plaats in d e (Van onze sportredactie) HAARLEM. Voor het Nederlands kampioenschap vijftig kilometer op de baan voor profs hebben zich 23 beroeps renners aangemeld. Het kampioenschap wordt op 6 juni gehouden op de Alk- maarse wielerbaan. Onder de dee'nemers bevinden zich o.a. Leo Duyndam. Rene Pijnen, Jan Janssen, Gerben Karstens, Ri- ni Wagtmans, Leijn Loevesijn en de vier Zaankanters Ben Janbroers, Harrie Jan sen, Piet de Wit en Cees Stam. EXTRA EXTRA EXTRA 150 cm breed, krimpvrij. kleurecht HAARLEM. De kanovaarders van Trekvogels hebben voor de tweede keer in drie wedstrijden de verenigingsprijs ge wonnen. Ditmaal gebeurde dat bij de door Hydronauten Leeuwarden georganiseerde wedstrijden. Bouke Steensma en Bert Deege wer den kampioen van Nederland in de K2 adspiranten A drie kilometer. Bert Deege werd in de KI drie kilometer derde. Ruud van der Doe werd in de KI tien kilometer vijfde en eindigde met René van Es als vierde in de K 2 tien kilometer. ning op Joy Mozaïek 6, terwijl Zandvoort op het laatste nippertje nog een nederlaag leed tegen VVGA 2 met 7-1. Uitslagen van zondag 28 mei 1972: Eer ste klasse: Bloemendaal 1Oranje TC 1 5-6. Overgangsklasse A: TOEG Hillegers- berg 3Haarlem 1 1-5. Overgangsklasse B: Delftse T B 1Groenendaal 2 4-4, Groenendaal 1TOEG Hillegersberg 4 3- 5. Tweede klasse west: Heiloo 1Zand voort 2 6-2, Inside 1Brederode 1 5-3, Bakkum 1WOC 1 8-0, Haarlem 3 Zoetermeèr 1 2-6, Groenendaal 3Aem- stelspelers 3 3-5, Zandvoort 1Soest 1 6- 2, De Munnik 1Heemstede 1 6-2, Haar lem 2NWTL 3 6-2. Derde klasse west: WOC 2—Joy Mozaïek 6 5-3, Helderse TC—Heemstede 3 5-2, Zandvoort 4Wes- terhout 2 4-4, Groenendaal 4Bakkum 2 2- 6, WGA 2—Zandvoort 3 7-1, De Meent 3Haarlem 4 2-6, Heemstede 2—Sloter- vaart 3 5-3. nummer in de C-klasse te winnen een goede sprong van 3,40 meter, waar mede hij onder anderen Freek Stam ver sloeg. Hein de Vries werd tweede met 3,00 meter. Bij het kogelstoten D werd H. Kleine tweede met 10,52 meter. Hein de Vries liep in zijn serie 100 m 12,2 seconde. In de finale ging het met 12 seconde nog sneller. Ton Schaapherder maakte een mooie combinatie. De 100 meter legde hij af in 12,6 seconde en op de 5000 meter liet hij 18.58,6 seconde voor zich afdruk ken. Aad Karei kwam na een serietijd van 11,9 seconde in de finale 100 meter C tot een goede 11,8 seconde. Bij de dames deed Jacq. Ooteman het voortreffelijk. Op de 100 meter werd zij tweede in de D-klasse in een fraaie tijd van 13,4 seconde. Bij het kogelstoten C werd zij derde met 10,61 meter en bij het discuswerpen kwam zij met 26,82 meter in de D-klasse eveneens op de derde plaats. Ria van Egmond werd bij de meisjes A tweede op verspringen met 4.30 meter terwijl Hannie Suanet op de 100 meter B tot een tijd van 14,5 seconde kwam. Bij de jeugdcompetitiewedstrijd voor A- B-junioren in Haarlem werd het gemis van enkele A-jongens terdege gevoeld. Zowel op de 100 meter als op de 400 en de 1500 meter was DEM niet vertegen woordigd en dat kostte vele punten. Toch werd DEM in zijn klasse nog eerste met 5139 punten. Sjaak Hurkmans wierp de discus 30,72 meter. Peter Hurkmans sprong 6,15 meter ver, terwijl hij op de 100 meter tot een acceptabele tijd van 12 seconde kwam. Peter Appelman (B-juni- or) won met de A-juniorkogel dit num mer met 10,67 meter. Ook liep hij de 800 meter winnend in 2.08,8 seconde onder slechte omstandigheden. Gerard Kuilman reikte met de speer tot 39,26 meter. Rob van de Brink kwam bij het, hoogspringen tot 1,75 meter. De DEM-ploeg noteerde op de 4 x 100 meter een tijd van 47,6 seconde. Ook de meisjesploeg kwam niet volledig uit, waardoor met een bescheiden klasse ring genoegen moest worden genomen. Joke de Reus liep de 100 meter horden in 19,5 seconde. Bij het speerwerpen bereikte H. Duijn een afstand van 23,06 meter. Lida Valk stootte de kogel 9.94 meter doch op de 800 meter stapte zij na 300 meter uit de baan. Willy Roor won het hoogspringen met 1,50 meter. Annemieke Bouma won in een andere groep met 1,65 meter. Willy Roor liet in de verspringbak 4,90 meter voor zich opmeten. C. Com mandeur wierp de discus 21,14 meter. Marian Thierry finishte op de 800 meter B na 2.36 seconde. Berna Roor won de 100 meter B in 14,1 seconde. De 4 x 100 meter ging in 54.2 seconde. Gerard Suanet nam in Maassluis deel aan de internationale Westland-marathon. De Beverwijkse kilometerverslinder deed het prima. Met zijn tijd van 3 uur 15 minuten was hij liefst twaalf minuten sneller dan in een vorige race. HAARLEM. De 22-jarige Haarlemse Berthy van Midden leverde zondag bij de Nederlandse kampioenschappen moderne gymnastiek in Krommenie een goede prestatie. Achter Grietina Moolenbuur van Quick Huizum legde zij beslag op de tweede plaats. Berthy van Midden is lid van de Utrechtse vereniging Attilla en is in enkele jaren tijds door zelfstudie opge klommen tot de nationale top. Twee we ken geleden werd zij door het KNGV uitgezonden naar internationale wedstrij den in Bulgarne en legde beslag op een eervolle klassering. TEWKESBURY. Na de overwinning van Jo de Boer in de openingsrit van de ronde van Engeland voor amateurs, is ook de tweede etappe, een ploegentijdrit over 78.8 kilometer, in winst voor Nederland Beëindigd. Groot-Brittannië werd tweede. Ook in de bijwedstrijden kwamen Trekvogels-leden tot goede prestaties Ju nior Frits Luteyn won de K 1 tien kilometer en duizend meter en werd 2de op de vijfhonderd meter. Ruud Heyselaar werd op deze afstanden respectievelijk vierde, tweede en derde. B-adspirant Rob Steensma behaalde zijn zoveelste over winning in de SK vijfhonderd meter. Bert-Jan Luteyn won de vijfhonderd me ter en drie kilometer in adspiranten A- klasse SK en werd tweede in de K 1 duizend meter. Bouke Steensma veroverde de eerste prijs bij de adspiranten AKI vijfhonderd meter. Samen met Bert Deege werd hij eerste in de K 2 vijfhonderd meter. Rene van Es en Ruud van der Doe werden nog derde in de K 2 vijfhonderd en duizend meter bij de senioren. José de Mooy was de sterkste bij de dames adspi ranten op de K 1 vijfhonderd meter. Bouke Steensma won de adspirantenprijs voor de beste prestaties. Het verenigings- klassement was voor Trekvogels gevolgd door Hydronauten en Zwetplassers. Nog even een rijk jaar uit de achterlig gende periode: het seizoen 1931 - 1932. Het eerste seizoen dat „Santpoort” in de hoogste afdelingen speelde. Met zorg werd het seizoen tegemoet gezien, maar het eerste elftal maakte zich volkomen waar en na een aarzelend begin volgde over winning na overwinning. Joop Meijer raakt weer in extase als hij erover praat: „Niemand had het voor mogelijk gehou den, we wonnen steeds weer, niemand wilde het aanvankelijk geloven, maar we werden al in dat eerste jaar kampioen in de eerste klasse, geweldig, wat een jaar was dat”. Opmerkelijk is dat Bloemendaal in de eerste helft van deze competitie niets gepresteerd heeft, terwijl men in de twee de helft waarschijnlijk tot inzicht is geko men. In dit tweede gedeelte namelijk scoorde dit team nog vier wedstrjdpunten. Misschien is de slechte start te wijten aan een gebrek aan inzet of een gedachte van „we zitten nu al een tijdje in de eerste klas, ons gebeurt zo gauw niets meer.” Een feit is, dat Bloemendaal onvoorwaar delijk teruggewezen is naar een lagere klasse, waar zij ongetwijfeld volgend sei zoen hun uiterste best zullen doen om er weer uit te verdwijnen. HLTC 1 in overgangsklasse A had te kampen met regen. De wedstrijd tegen TOEG Hillegersberg 3 werd bij 5-1 in het voordeel van de Haarlemmers afgebroken. De partijen zullen echter niet worden ingehaald, omdat dit voor beide teams geen enkel nut heeft: Haarlem was toch al veilig gesteld en TOEG tóch al gede gradeerd. In overgangsklasse B mocht de ontmoeting tussen Groenendaal 1 en TOEG 4 niet meer baten voor de Heem stedenaren. Ze verloren met 7-1, waarbij de eer gered werd door Leo Goossens in zijn single. Groenendaal 2 miste net zijn kans om kampioen te worden. Tegen Delftse TB 1 kwamen ze slechts tot een gelijkspel, dank zij winsten van Els de Jong en Rein van der Wiel in hun singles, alsmede winst uit de gemengddubbels. In de tweede klasse konden we enkele kampioenen gelukwensen met het behaal de succes. Van Brederode en Zandvoort werden beide eerste teams eerste in hun afdeling. Brederode verloor zondag echter van Inside 1 met 5-3. Inside bereikte dit resultaat door met twee man versterking op de baan te verschijnen. Zij hadden dringend een overwinning nodig voor hun behoud in deze klasse, hetgeen ze dan ook is gelukt. In deze afdeling is DDV 4 gedegradeerd. Zandvoort behaalde de laat ste overwinning dit seizoen op Soest 1. Bij 3-0 was de strijd tussen deze twee poten tiële kampioenen eigenlijk al in het voor deel van Zandvoort beslist, maar er werd nog door gespeeld tot 5-0, waarna de overige drie partijen verdeeld werden. De officiële uitslag was 6-2 voor Zandvoort. WOC 1, dat met twee invallers speelde, was gedoemd tot een zware nederlaag tegen Bakkum 1: 8-0. Ook Heemstede 1 dat deze hele competitie weinig of geen successen behaalde, verloor weer met 6-3. In de derde klasse zien we de kampioe nen WOC 2 en Zandvoort 3. WOC 2 besloot het seizoen met een 5-3 overwin- „Velsen” heeft de jonge spelers inder daad spoedig nodig, want reeds het vol gend seizoen zal het eerste elftal in he.t veld verschijnen met maar liefst vijf nieuwe krachten er in. Zij moeten in de plaats komen voor de vier spelers die hun voetbalgenot elders gaan zoeken en voor keeper Nico Hiihl, die zo langzamerhand eens met de voetballerij wil gaan stoppen. De spelers die de selectieploeg vaarwel gaan zeggen zijn Theo Nijssen. die naar RCH vertrekt, Theo Blum die bij EDO gaat spelen en Jos Koks en Jan Sierraad, die allebei naar plaatsgenoot Stormvogels gaan. Zo ontstaat er een forse wijziging in het elftal en trainer Henk Snoeks zal straks met zijn naar nieuw ruikend elftal vele zeilen moeten bijzetten om ook in 1973 op een veilige plaats in de tweede klasse te blijven. Rond het gouden jubileum is een aan trekkelijk feestprogramma gedacht. Op zondag 11 juni is er in de kantine van het sportcomplex van „Velsen”, aan de Wolff en Dekenlaan in Driehuis, een reünie waanovor oud-leden-spelers en -bestuurs leden en verder allen die in het verleden iets tot het welzijn van „Velsen” hebben bijgedragen, van harte welkom zijn. In augustus volgen dan de verdere feestelijk heden, waardoor men de vakantieperiode hoopt te overbruggen. Voor de jeugd komt er een kermisachtige attractie op het Velsenterrein. Er wordt gestreefd naar een heuse draaimolen voor de kinderen en er zullen tal van tentjes en kraampjes zijn met diverse attracties en versnaperin gen. In een enorme tent kan de jeugd genieten van de Conny Vink-show. Voor de ouderen is er vermaak in de stadsschouwburg. Maar omdat daar deze zomer nog gezaagd, getimmerd en gemet seld wordt in verband met een verfraai ing, zullen zij tot oktober moeten wach ten. Dan zaï er een fikse feestavond komen, met onder andere André van Duin, de Chicos’ en vele andere bekende artisten van radio en tv. HAARLEM Voor eigen publiek zege vierden de reserves van Haarlem gistera vond in de eerste klas van de competitie voor B-elftallen met een score van 6-0 over SC Cambuur. De Haarlemse reser visten hadden over alle Unies het beste van het spel en revancheerden zich volle dig voor hun minder sterke optreden van zaterdag tegen FC Utrecht. Door deze overwinning heeft het B-elftal van Haar lem redelijk uitzicht gekregen op behoud van de positie in de eerste klas. De gastheren namen na twintig minuten door Van Ingen een 1-0 voorsprong. Een leep hakballetje van dezelfde Van Ingen werd daarna door Huig in een tweede treffer omgezet: 2-0. Kort voor rust kopte Van Breevoort na een corner van Reuser de Haarlemmers naar een voorsprong van 3- 0. Ook in de tweede helft bleef Haarlem het beste van het spel behouden en kwam een kwartier na rust door een kopbal van Huig op 4-0. Een kwartier voor het eind signaal van de goed leidende scheidsrech ter Beukman voerde de mee naar voren gekomen De Redelijkheid de winst zelfs tot 5-0 op. Van Breevoort maakte er tenslotte nog 6-0 van. De stand: Sparta 30-48; FC Denllaag 29- 44; Ajar 30-35; Feyenoord 31-34; FC Utrecht 30-31; Volendam 29-30: PSV 28- 29 Telstar 30-29 NEC 30-28; Go Ahead Eagles 30-28; Haarlem 30-28; FC Den Bosch 30-28; SC Cambuur 30-27; AZ’67 30-27: Blauw Wit 30-27 DWS 29-24; For tuna S C30-9. Blauw Wit verloor gisteravond op eigen veld met 1-0 van Ajax. Zaterdagmiddag wordt in het sportpark Schoonenberg de streekderby tussen de B-elftallen van Tel star en Haarlem gespeeld. jeugdvoetbalierij begint. Natuurlijk, hij vindt een goede prestatie bij het eerste elftal van groot belang, maar hij vindt ook dat er vaak te weinig aandacht ge schonken wordt aan de lagere elftallen. Niet ten onrechtet stelt hij dat er naast net eerste elftal nog vijfen veertig andere elftallen rondlopen. Met de reserves en aankomende voetballertjes mee telt „Velsen” maar liefst bijna ze- venhonderdvijftig spelende leden. Over het vertrek van de jongens uit de selectieploeg is hij kort: „We zullen het elftal moeten aanvullen uit eigen kweek en in de nieuwe competitie zal het nieuwe elftal met volle overtuiging het geel- blauw dragen, reken daar maar gerust op. Het is een stevige tik voor de selectie, maar we zullen desondanks doorgaan”. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Nu het voetbalseizoen zijn beslag heeft gekregen bij de amateurs, maakt de voetbalvereni ging „Velsen” zich op om deze zomer op feestelijke wijze het vijftigjarig be staan van de club te vieren. Dat gouden feest zal gevierd worden door hen die de geel-blauwen door de jaren heen gevolgd heb ben in hun vaak niet geringe spor tieve prestaties, door hen die er in de achterliggende halve eeuw daadwerkelijk bij betrok ken waren. Maar het jubileum zal zeker zo vrolijk aanleiding geven tot royaal feesten voor de voetballende jeugd van „Velsen”. „Want”, zo stelt men in het bestuur: „Van de jeugd zullen we het straks moeten hebben om er nog eens vijftig jaar bij te voetballen”. Ondenkbaar nog in die tijd was de voetbalpool. De enige bron van inkomsten bestond uit de contributiegelden en tij dens de crisisjaren kwam hiervan nog maar een deel binnen, o mdat er steeds leden waren die in verband met de werk loosheid van betaling werden ontheven. „Houdt Braef Stand he ette de vereni ging bij oprichting, doch op last van de bond moest dat spoedig worden veran derd, er was er namelijk al een. Zo werd het „Santpoort” en toen in 1944 de fusie met de andere katholieke club OIV tot stand kwam, werd tot instemming van beide partijen de naazn „Velsen” gekozen. „Ach zo’n echt rijke historie hebben wij eigenlijk niet”, zegt de heer Meijer, het is wel leuk dat Kick Smit nog bij ons gevoetbald en getraind heeft, voordat hij naar Haarlem ging”. De historische rijkdom mag dan de natio naal niveau niet zo glinsteren, wel is het zo dat „Velsen” in die eerste jaren kampi oenschap op kampioenschap te vieren kreeg. In acht jaar tijd werd de vereni ging maar even vijf keer kampioen, waar door een razendsnelle opmars door de bondsafdelingen vooral bij andere clubs, opzien baarde. Het was met recht een nieuwkomer, die ook nog zag en duidelijk o ver won. HAARLEM Njord’59 heeft gistera vond in Amsterdam opnieuw de volle- winst behaald. De Haarlemse vereniging heeft in de vierde klasse nu duidelijk de leiding genomen en de kans op een kam pioenschap zit er duidelijk in. Njord ver sloeg in Amsterdam de ADSV met 9-3. DTW moest in Den Haag tegen Vitesse aantreden en ondanks een invaller voor Frits van Kampen, slaagde de Haarlemse vereniging erin met 5-2 te zegevieren. In het harde duel tussen ADSV en Njord, kwamen de Amsterdammers met 1-0 voor, maar Njord bracht snel de gelijkmaker op het bord. De Amsterdam mers namen daarop opnieuw een voor sprong, maar Daan Kramer zorgde weer voor de gelijkmakende treffer. Na de eerste wisseling was het vrij snel bekeken met de Amsterdammers. Adrie van Excel scoorde vier maal, terwijl ook Koen Sohl twee maal de roos trof. Tenslotte tekende Frans v.d. Aardweg voor de laatste Haar lemse treffer, terwijl ook ADSV nog een maal succes had, 3-9. In Den Haag moest DWT het zonder scherpschutter Frits van Kampen probe ren en men keek al al vrij snel tegen een 1-0 achterstand aan Uitblinker Ronald •John zorgde voor de gelijkmaker, terwijl Wim v.d. Peet de twee voor DWT op het bord bracht. Vitesse kwam in het tweede kwart op gelijke hoogte en deze stand bleef tot vlak voor de laatste wisseling gehandhaafd. Toen brandde DWT echter volledig los. Bert Loerakker verzette de bakens en Ronald John deed er in de i laatste spelfase nog een schepje bovenop, door tweemaal keihard uit te halen, 2-5. Aangezien AZU in Krommenie met 8- 7 van CWP klop kreeg, heeft DWT nu evenveel verliespunten als de ploeg uit Uitgeest en de kans op het kampioenschap daarmee weer in eigen hand. (Van onze sportredactie) ZAANDAM. Siem Kistemaker, oud- trainer van HFC en EDO, heeft een verzoek van Anderlecht om hulptrainer te worden van Blok van Kistemaker blijft bij ZFC. waar hij driejarig contract heeft.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 21