DIT AJAX IS EEN TEAM VAN RUUD ALLEMAAL FIJNE JONGENS KROL exponent van DIE ITALIANEN HEBBEN GEEN jonge, moderne PLEZIER MEER IN HET VOETBAL offensieve voetbal Ik had graag met de cup Trekken aan noodrem bracht voetbaltreinen de nodige vertraging Rodriguez uitgesloten Nog geen voor München uitspraak Dynamo langs de tribunes gedraafd” 1 Surinaamse voetbalbond had wel betaald Carla de Liefde in Europese basketbalploeg nii i Staatsloterij 19 DONDERDAG 1 JUNI 1972 Eerlijk 609e 31 mei 1972 Tweede klasse Eenvoudig Gespannen Geen vreugde o o HANS ROMBOUTS Ruud Krol in duel met Mazzola. JlAAA/tAAAAJWUtAAAA/lAAAAA/W\AAAAAAAJWtAAAAAAAAAAAAAAAAAA/lAAAAAA/V (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE nummers nummers Er werd niet gescoord. En het kwam als een soort officiële verklaring: „Dit Ajax is een team van 062634 091986* 001263 028376* 080701 007874 023304 050007 050007 039118 039118 6 64 20 205 215 521 953 9631 heeft 17.000 naar ver- Een extra prijs van 100.000,is gevallen in de serie V op het nummer: en een troostprijs van 2.000,op nummer: van elk van de andere series. DEN HAAG In het kader van het 50-jarig bestaan van de FIBA zal op dinsdag 6 juni te Clermont Ferrand in Frankrijk de basketbal wedstrijd tussen de damesploegen van Frankrijk en de rest van Europa worden gespeeld. In het Eu ropese team, dat gecoached wordt door de Italiaan Aldo Vitale, is gekozen Carla de Liefde van het Oudheierlandse ROR Ruud Krol had in die finale ook iets belangrijks ontdekt: het gebrek aan spel vreugde bij de Italianen. „Door hun ma nier van voetballen gaat de lol voor hen er af. Ze hebben er geen plezier meer in. Nou, dan ben je verkocht. Wij, bij Ajax, spelen, omdat wij eigen verantwoordelijk heid dragen en als dat nodig is zelf van systeem kunnen veranderen, met veel meer overgave en met veel meer plezier. Voor ons is het steeds weer een avontuur. Wat dat betreft zie ik ook veel meer in het voetbal van Benfica. De Portugezen hebben dat speelse ook. Benfica vond ik in dit Europa-cupseizoen dan ook de beste en gevaarlijkste ploeg waar we tegen gevoetbald hebben. Benfica gaat het in de toekomst dan ook maken. Met een team als Inter is het afgelopen. Eigenlijk heb ben ze maar een korte periode gehad, waarin ze niet door ons zijn weggespeeld. Dat was tegen het einde, toen ze gerïri- teerd waren door de achterstand”. Vol trots meldde Krol: „We hebben duidelijk laten zien, dat wij momenteel de 2.000,is gevallen op het nummer: 2.000,is gevallen op het nummer: 2.000,is gevallen op het nummer: 2.000,is gevallen op het nummer: 2.000,is gevallen op het nummer: toch heel anders. Nu heb ik dit hoogtepunt dan hele maal, volledig beleefd”. Krol heeft een groot aandeel gehad in de show, die tenslotte opgevoerd kon wor den en die Inter vernederde. Krol gaf ook na zo’n vijfentwintig minuten de weg aan naar de triomf. Hij priemde de bal dwars door de blauwzwarte muur. Het werd een knal tegen de paal. „Jammer, ik had graag in de finale een doelpunt gemaakt”. Krol had door die kogel al wel de zelfverzekerdheid van Inter ondermijnd. Krol: „Na vijf minuten had ik het al ge zien. Ik wist dat het goed zat. Die Italianen hadden zo honderd jaar tegen ons kunnen voetballen en dan hadden ze nog geen goal gemaakt. Wij hielden een mannetje meer dan zij aanvallers hadden achter. Dat was genoeg”. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Het bestuur van de UEFA heeft nog geen uitspraak gedaan inzake het protest van Dynamo Moskou inzake de ongeregeldheden, die de Schotse supporters hebben veroorzaakt in de fina le om de Europa-cup II. Er wordt nog gewacht op een rapport van de Spaanse voetbalbond en op een verslag van de politie van Barcelona, die het met de aanhang van Glasgow Rangers aanzienlijk aan de (wapen)stok heeft gehad. Voordat deze rapporten binnen zijn zal de UEFA geen beslissing nemen over het Russische verzoek om de finale Dynamo Moskou-Glasgow Rangers opnieuw vast te stellen. Sjaak Swart juicht na het tweede doelpunt, gemaakt door Johan Cruyff, die links wegloopt. De Interdefensie is weer door de knieën gegaan. Prijzen van f f f f ROTTERDAM „Ik denk”, zei Ruud Krol be dachtzaam, toen de strijd gestreden was, „dat ik eigenlijk zelf nog niet goed weet wat ik vanavond heb bereikt. Ik ben gelukkig, natuurlijk, maar ik ben er nog rustig onder. Morgen zal de vreugde wel ko men. Dan pas dringt het goed tot je door, dat je tot de beste spelers van Europa behoort, dat je een Euro pees kampioenschap hebt behaald”. Krol, die vorig jaar door een beenbreuk de laatste competitie- en Europa-cupwedstrijden (inclusief de finale tegen Panathinaikos) niet had kunnen meespelen, beleefde nu zijn eerste, echte grote internationale triomf. Het was zijn eerste echte Europa-cup. „Vorig jaar was ik wei op Wembley, maar als je niet meespeelt is het Toch was de jonge garde van Ajax, hoe zelfverzekerd Mühren, Haan, Neeskens en Krol ook speelden, extra gespannen ge weest voor de wedstrijd. „Ik heb er toch wel zwaar tegen aan gekeken. Ik was enorm nerveus. Ik heb weinig geslapen. Dat is iets waar ik normaal geen last van heb. Ik kon die finale maar niet uit mijn hoofd zetten. Dat had ik eigenlijk pas voor het eerst. Ik was zelfs echt bang voor deze finale tegen Inter. Maar na vijf minuten was dat over. Je groeit dan in zo’n wedstrijd en er schijnt je niets meer te kunnen overkomen”. Krol heeft zich zeer serieus en nauwge zet op deze wedstrijd voorbereid. Hij speelde de laatste competitiewedstrijden bewust wat onder zijn normale niveau. „Ik had zo’n geweldige vorm, dat ik bang was overmoedig te worden. Ik heb kalm aan gedaan en geen risico’s meer geno men. In de wedstrijd tegen Beerschot, zaterdag, ben ik niet één keer in duel geweest. Wel heb ik mijn conditie getest in lange sprints. En ik wist daarna, dat het wel goed zat. Dat is ook wel gebleken, want ik heb aardig wat aanvallend werk kunnen doen vanavond”. met bloedende handen en koppen afge voerd naar de EHBO. Het deerde hen kennelijk niet. de toeschouwers begonnen binnen te stro men om half zeven, bleef slechts één houder van een vervalste kaart in de zeef, die uiterst kleine gaatjes had, hangen. Het was de 17-jarige Piet van der Blink uit Oostvoorne, die zijn - valse - toegangs kaart voor een daarop aangegeven prijs van veertig gulden van een vriend had gekocht. Na betaling van tien gulden voor zijn staanplaats, die wel „echt” was en een ingevuld proces-verbaal kon hij door lopen naar de tribunes. De beslissing van het IOC heeft in Columbia een storm van protest doen ontketenen, tot in regeringskringen toe. De Columbianen achten de beslissing on juist en beschouwen deze als een discri minatie ten opzichte van de sport in Latijns Amerika en vooral ten opzichte van die in Columbia. De president van het Columbiaanse Olympische Comité, Mario Garcia, heeft reeds aangekondigd bij het IOC tegen het besluit protest te zullen aantekenen. Zijn standpunt is dat alle renners „speciaal de Europeanen” die gelijk Rodriguqz hebben gehandeld, van de Spelen moeten worden uitgesloten. Ruud Krol is één van de exponenten van het jonge, moderne voetbal, waarover een trotse Stefan Kovacs zou zeggen: ”Ik ben blij, dat het jeugdige, beweeglijke en positieve voetbal heeft gewonnen van het negatieve voetbal”. Krol heeft zijn leer school van Michels gehad en nu de „na scholing” van Kovacs. „Ik ben de laatste jaren rijper geworden als voetballer. Dat merk je vooral in zo’n finale. Je krijgt rust in je spel. Je overziet de situaties beter en je raakt niet in paniek, als je man wegtrekt van je vleugel. Ik had tot taak Jair in bedwang te houden. Ik had het er niet al te moeilijk mee. Jairs vervanger Pelizarro was beweeglijker. Ik ging gewoon met ze mee. Per slot van rekening kan het me niet zo veel schelen aan welke kant ik speel. Ik kan nu overal, op elke plaats goed uit de voeten”. allemaal fijne jongens. Ze zijn eerlijk tegenover elkaar. Dat maak je weinig mee in het profvoetbal. Met elkaar moeten we het doen. Dat houden we elkaar voor ogen. Dat is onze grote kracht”. Ten slotte wilde Krol nog wel kwijt, dat hij het jammer gevonden had, dat de spe lers niet een feestelijke tocht met de Europa-cup langs de tribunes hadden kun- LAUSANNE. De Columbiaanse wiel renner Martin „Cochise” Rodriguez, die op 7 oktober 1970 in Mexico-stad het omstre den, maar toch door de Internationale Wielren Unie (UCI) erkende werelduurre cord met een afstand van 47,553 km vestigde, en het vorige jaar in Varese wereldkampioen bij de amateurachtervol- gers werd, is door het Internationaal Olympisch Comité uitgesloten van deelne ming aan de Olympische Spelen in München, evenals de Keniaan Vic Pres ton. Beiden zijn ervan beschuldigd de amateurbepalingen te hebben overtreden door hun naam en foto te laten gebruiken voor reclame-doeleinden. VOETBAL. Oost-Duitsland woensdagavond in Rostock voor toeschouwers in een vriendschappelijke wedstrijd gelijkgespeeld tegen Uruguay. nen maken. „Dat had ik nou graag willen doen. Maar het ging niet. Erg jammer voor de mensen hoog op de tribunes, die ons zo gesteund hebben”. Terwijl Krol die opmerking terecht plaatste het optreden van het stel ver dwaasde fanatici vergalde een deel van de feestvreugde na de finale werden er enkele van die overspannen voetballieden Krol is er ook wel gelukkig mee, dat het defensieve voetbal een lesje heeft gehad. „In feite was het voetbal van Inter maar van eenvoudige allure. Er is zoveel geschreven en gezegd, dat deze achterhoe de uit ’s werelds beste verdedigers be stond, dat je er toch wel wat tegen op zag. Misschien is dat ook wel goed ge weest. Maar in de wedstrijd bleek die defensie toch niet van wereldniveau te zijn. Kijk, als die Italianen een elftal tegenover zich krijgen, dat steeds in be weging is, dan zijn ze van de kaart. In Italië lopen ze allemaal één bij één. Dat geeft daar geen probleem. Maar tegen ons, tegen dit Ajax, moesten ze op het laatst van hun eigen mannetje af, omdat er steeds weer iemand anders van ons op dook. Ze werden er tureluurs van. Dat gebeurde met name op de vleugel bij Swart en Suurbier. Ze lieten die hele vleugel los. De eerste goal kwam daar ook uit tevoorschijn. Die keeper heeft uitein delijk nog heel wat voor ze gered. Ik voelde me zelf op het laatst heer en meester. Ik heb mijn eigen spel gespeeld”. 15,zijn gevallen op nummers eindigende op: 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 200,zijn gevallen op nummers eindigende op: 400,zijn gevallen op nummers eindigende op: 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: Een prijs van f f f f f De prijs van 5.000,is gevallen op het nummer: f 50.000,is gevallen op het nummer: Een extra prijs van 100.000,is gevallen in de serie D op het nummer: en een troostprijs van 2.000,op nummer: van elk van de andere series. sterkste ploeg van Europa hebben. We kunnen elke tegenstander onze wil opleg gen. Wat we vanavond hebben laten zien is typisch Ajax. Als er één een f„_t s er één een fout maakt, staat een ander klaar om die fout te herstellen”. UTRECHT. De spoorwegen hebben als gevolg van de Europacupfinale tussen Ajax en Inter met een overweldigende drukte te maken gehad. Er zijn zowel met de treinen van de normale dienstregeling als met dertien extra treinen in totaal ongeveer 20.000 voetballiefhebbers het station Rotterdam-Feyenoord voerd. Op de reis naar het stadion trok een supporter aan de noodrem wat op een aantal vertragingen van maximaal een kwartier kwam te staan. Na afloop van de wedstrijd ging alles goed tot tweemaal aan de noodrem was getrokken en hier door op de lijn DordrechtRotterdam vertragingen van ongeveer een half uur begonnen te ontstaan. Dit gaf de NS verkeersleiding grote problemen, omdat nu op vele stations de laatste treinen moesten wachten op reizigers uit Rotter dam. PARAMARIBO. De Internationale Voetbal Federatie (FIFA) blijkt de Suri naamse voetbalbond ten onrechte te heb ben geschorst, omdat de contributie aan de FIFA over 1972 nog niet zou zijn betaald. De internationale federatie heeft de SVB telegrafisch laten weten, dat bij een nadere controle is gebleken dat de Surinaamse bond geen achterstand in het betalen van de contributie had. Het aantal van ongeveer 20.000 voetbal liefhebbers dat de trein als vervoermiddel had gekozen, is volgens een NS-woord- voerder veel meer dan men had verwacht. Treinen van de gewone dienstregeling moesten in aller ijl met extra treinstellen worden verlengd en een aantal treinen tussen Dordrecht moest een extra stop maken bij het Feyenoord-stadion om alle mensen te kunnen meenemen. Direct na afloop van de wedstrijd maakten slechts weinig toeschouwers ge bruik van de eerste vertrekkende treinen, waardoor de volgende weer extra werden belast. Na middernacht stonden op het station Feyenoord nog zo veel mensen, dat de NS besloten nog een extra trein naar Amster dam te laten rijden. Hiervoor werd extra personeel „opgetrommeld”. Het aantal bezoekers dat met valse toegangskaarten heeft geprobeerd het sta dion Feyenoord binnen te komen, is vrij klein geweest. Ten einde de controle op eventuele valse kaarten zo eenvoudig mo gelijk te houden waren de bezitters van kaarten voor de vakken M en W verplicht zich via ingang één naar binnen te bege ven. Daar had de Rotterdamse politie achter de acht stadionsuppoosten een vijf tien tal mensen gegroepeerd, ongeveer tweederde van hen in uniform, om moei lijkheden te voorkomen. Reeds voor de wedstrijd was een honderdtal valse kaar ten in handen van de politie gegeven. Voor de houders van vervalste toe gangsbewijzen was een bijzonder elegante oplossing gevonden. De directie van het stadion Feyenoord had 500 staanplaatsen uit de verkoop gehouden en die waren beschikbaar voor misleide kaarthouders, ten minste indien zij ten goeder trouw waren. Die houders van valse kaarten kregen wel een proces-verbaal, de politie had die gestencild klaarliggen in een auto vlak bij de ingang. Nadat men een pro ces-verbaal had gekregen kon men een staanplaats voor tien gulden kopen die tenminste de mogelijkheid opende de wedstrijd te zien. Toen een uur voor de wedstrijd de hekken werden eeonend en M A

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 19