BEZOEK AAN ZWEDEN Libanese klacht bij Veiligheidsraad Boeing op weg ISRAEL: LIBANON HEEFT naar Tel Aviv teruggekeerd SCHULD AAN BLOEDBAD Natte lente Opslag Rijnzouten nog onzeker Minister Longman: Interpellatie drugbeleid gevraagd Overval op postkantoor opgelost Geneeskunde soms vijand gezondheid Vraag naar het NS- zomermenu Deze zomer kunt u in ruim 50 etations- restaurants een compleet menu krijgen voor de aantrekkelijke prijs van 7.508.- inclusief bedieningsgeld en BTW. „Mijnsluiting niet il uitstellen” IIlil over sociale Centraal bureau HET WEER GENEESHEER-DIRECTEUR DRS. F. A. VISSERS: Goede vorderingen tijdens bespreking Rijnlanden Kabinet sprak met Kamerleden wetgeving bejaardentehuizen 2 DONDERDAG 1 JUNI 1972 Na bommelding Verlegenheid Pensioenen Afschuw :s. Diefjes aangehouden KWIK voordelig uit met NS UTRECHT „Reparatie van de organische stoornissen, waarop onze ziekenhuisgeneeskunde vooral is ge richt, dreigt haar zin te gaan verlie zen als de herstelden een steeds gro tere kans lopen, in hun geestelijke gezondheid te worden getroffen”. Dit zei drs. F. A. Vissers, directeur van het ziekenhuis Overvecht in Utrecht gisteren bij de officiële ope ning van dit ziekenhuis. Hij stelde, dat een onbeperkte medisch-tech- nische ontwikkeling tenslotte de ge zondheid bedreigt. De geneeskunde, zei hij, zou weleens de vijand kunnen worden van de gezondheid. 31 TEL AVIV/BEIROET (Reuter, UPI en AFP) Israël stelt Libanon ver antwoordelijk voor het bloedbad, dat een uit drie Japanners bestaand zelfmoordcommando dinsdagavond op de internationale luchthaven Lod bij Tel Aviv heeft aangericht. Bij deze slachting werden vijfentwintig luchtreizigers gedood en circa tachtig gewond. Libanon vreest een Israëlische wraakactie en heeft bij de Veilig heidsraad een klacht ingediend over de beschuldigingen, die Israël heeft geuit. „Libanon voelt zich bedreigd”, aldus minister van Buitenlandse Za ken Aboehamad, na een speciale kabinetsvergadering in Beiroet. PI >'"S i van na (Van onze Haagse redactie) ADVERTENTIE minimum Reinoud millibar 1013 Zon -i DEN HAAG. Minister Langman van Economische Zaken daarin gesteund door de regeringspartijen voelt niets ▼oor een uitstel van de mijnsluitingen in Limburg. Hij heeft gisteren in de Tweede Kamer zijn onaanvaardbaar uitgesproken over een motie van de linkse oppositie, waardoor getracht werd de beslissing over de m ijnsluitingen op te schorten totdat een meer concreet en bevredigend uitzicht is verkregen op de vervangende werkgele genheid in Limburg. Vogens hem moet worden erkend, dat het huidige systeem van gezondheidsvoor zieningen en de financiering daarvan geen evenwichtssituatie in de gezondheidszorg hebben bewerkstelligd. Groei van de ene sector binnen de gezondheidszorg belem mert de ontwikkeling van andere secto ren. Waar enerzijds levens kunnen wor den verlengd, aldus drs .Vissers, moeten anderzijds mensen in geestelijke nood aan hun lot worden overgelaten omdat geen financieringsbronnen voorhanden zijn. “Hoog Laag water water zzw nno ozo nnw ozo ver. nnw 14 23 17 14 17 19 14 15 12 23 21 16 14 30 25 10 15 23 26 15 14 17 14 14 13 14 15 13 14 13 13 15 19.09 14.46 7 15 8 8 7 8 6 10 8 13 12 7 5 11 14 8 9 15 15 8 10 9 uur. uur. adviescommissie voor de mijnsluitingen beïnvloed worden. Met een door emotie en woede verstikte stem verklaarde Israëlische premier Meir, dat het geen geheim is „dat Beiroet de hoofdkwartieren herbergt van de terreur organisaties” BONN (ANP) De Nederlandse regering is met afschuw vervuld over hetf „zinloze en afschuwelijke terrorisme” op het vlieg veld van Lod bij Tel Aviv. wzw zw zw w zzw z n imo w zzw Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Barcelona Berlijn Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Mallorca München Oslo Rome Split Stockholm Wenen Zürich 0.1 0 0.2 0 0.3 «0 0 14 2 0 0 0 0.2 0 0 2 6 0 0 1 10 0 uur. uur. Verongelukt. De 19-jarige chauffeur J. J. van der Luyt uit Oegstgeest is gisteren in Branschweig overleden aan de gevol gen van een frontale botsing tussen twee vrachtauto’s. Een tweede inzitten de van de wagen uit Oegstgeest, een 24- jarige sportjournalist werd ernstig ge wond. De politie kwam een 22-jarige monteur en een 21-jarige elektromonteur, beiden uit Amsterdam, op het spoor door een direct na de overval uitgevoerd buurton derzoek. Daarbij speelde een bij de over val gebruikte gele auto een grote rol. De jongelui waren volgens de politie getipt door de 32-jarige man die iedere maand zijn ziekengeld bij het agentschap ophaalde. Uit gesprekken met de kantoor houder was het deze man bekend gewor den dat op bepaalde dagen veel geld in kas was. De politie heeft verder vier jeugdige Amsterdammers gearresteerd, die ervan worden verdacht de afgelopen maanden vele wandelaars in de hoofdstad te heb ben beroofd. De jongelui, in leeftijd varië rend van zestien tot achttien jaar. ope reerden doorgaans in de buurt van het Amstelstation in Amsterdam-Oost. Voor de volgende termijnen van hun produktieprogramma’s hebben ze alleen nog maar vrijblijvende toezeggingen ge daan. Een vrijblijvendheid die nu ook De aanleiding voor het verzoek is het feit, dat de regering niet op korte termijn haar nota over het drugbeleid bij de Kamer kan indienen. Die nota zal de regeringsreactie bevatten op de nota-Baan over dat beleid. Het uitblijven van de nota heeft ook tot gevolg dat een op 14 juni geplande hoor zitting van de vaste Kamercommissies voor Justitie, Volksgezondheid en CRM over het rapport-Baan en de regeringsno ta moest worden uitgesteld. De drie Kamerleden willen tijdens de internationale contacten over het drugbe- waarom de regeringsnota er nog steeds niet is, voorts aandringen bij de regering om zich voorlopig te onthouden van het innemen van een officieel standpunt bij internationale contacte nover het drugbe leid en tenslotte verzoeken een zo soepel mogelijk vervolgingsbeleid te voeren. Controle op Orly leverde niets op. Na derhand ontstond er paniek doordat er een schot klonk. Een veiligheidsfunctiona ris had in de bagage van een diplomaat uit Haiti een revolver aangetroffen en beproefde het wapen nadat de man hem had verteld dat er slechts losse patronen in zaten. Maar toen hij de trekker over haalde, boorde zich een echte kogel in de vloer. Er zullen andere ,meer samenhangende stuukturen moeten komen. Drs. Vissers pleitte in dit verband voor een „nationaal welzijnsplan” dat de gezondheidszorg ziet AMSTERDAM. De Amsterdamse re cherche heeft begin deze week de twee vermoedeltfke daders van een gewapende overval op een postagentschap in Amster dam en hun tipgever gearresteerd. Bij een overval vorige week werd ruim 30.000 buitgemaakt. De verdachten hebben be kend. Minister Schmelzer die in Bonn vertoeft wegens de NAVO-conferentie, heeft zijn Israëlische ambtgenoot Abba Eban een telegram gezonden volgens hetwelk hij, „vervuld van afschuw over het bloedver gieten op het vliegveld Lod in naam van de Nederlandse regering en het Neder landse volk zijn diepe sympathie en me deleven betuigt met de slachtoffers van dit zinloze en afschuwelijke terrorisme”. op Maan op (Van onze redacteur in Parijs) PARUS. De vijf Rijnlanden (Frank- rijk, West-Duitsland, Nederland, Zwitser land en Luxemburg) hebben op hun drie daagse conferentie die zij gisteravond in Parijs weer hebben afgesloten, goede vor deringen gemaakt zonder dat ze hun hele programma hebben afgewerkt. Op 12 en 13 juli komen de delegaties op het Franse ministerie van buitenlandse zaken in Pa rijs opnieuw bijeen in de hoop dan achter de agenda van deze 31ste samenkomst, die ze sedert acht jaren hielden, de definitieve punt te kunnen zetten. Een punt die de ministers op 17 en 18 juli in Den Haag dan van hun kant nog eens dik zullen onderstrepen. dat nu de Öost-Westbetrekkingen bestrijkt, binnen- van Maximum- «n mloimum- tamperaturea bkman- an buitenland cB 5 2 4 4 2 0 2 4 2 06 De drie jongste conferentiedagen in Pa rijs pasten wel weer helemaal in de traditie van de Rijnbesprekingen, waarbij de partners elkaar weinig cadeautjes ple gen aan te bieden. Dat Frankrijk zich met zijn Elzas-kali als grootste Rijnvervuiler eindelijk bereid heeft verklaard die zou ten voor de helft op te slaan, kwam toch vooral wel omdat Nederland, als zwaarste slachtoffer, nu ook nog het hoogste gelag van dat euvel zal willen betalen. Doch intussen is het nog niet zeker waar die drie miljoen ton afvalzouten per jaar zullen worden opgeslagen. Vlak in de buurt van de mijnen, zoals eerst de be- doelig was, vinden de Elzassers voor hun uitzicht toch niet zo’n heel aantrekkelijk idee, en daarom wordt nu gedacht om die zouten maar liever te begraven. 7 8 8 4 8 9 8 8 10 7 Er is derhalve een grote tegenstelling op te merken tussen het begin van de lente enerzijds en de maanden april en mei anderzijds die over het algemeen weinig van elkaar verschilden. De ken tering kwam op 26 maart. In dit tijd vak van drie maanden scheen de zon te De Bilt 479 uur tegen 501 uur normaal. De hoeveelheid neerslag was in maart onder normaal, in april en vooral in mei daarentegen sterk boven het normale niveau. In de stad Gronin gen was mei sedert het begin der metingen aldaar in 1840 ruim 130 jaar geleden dus nog nooit zo nat geweest. Deze lente is het eerst seizoen sedert de herfst van 1970 waarin meer neer slag dan normaal is gevallen. In De Bilt regende het in de afgelopen drie maanden gedurende in totaal 185 uur, dit is gemiddeld twee uur per dag, tegen 115 uur normaal. MONSTER. De politie in Monster heeft achttien jongens van 13 tot 16 jaar aangehouden die de afgelopen maanden een groot aantal inbraken en diefstallen in het Westland en Den Haag hebben gepleegd in scholen, clubgebouwen, woon huizen en winkels. Bij hun criminele activiteiten hadden zij in de meeste geval len meer schade aangericht dan aan buit werd vergaard. Sprekende over de wet ziekenhuisvoor zieningen zei hij, dat hij ernstig twijfelt aan de mogelijkheid om met behulp van welke wetgeving dan ook de medische doelmatigheid te bevorderen. Veel belang- rijker is dat de medici zich ervan bewust worden dat het aanvragen en uitvoeren van verrichtingen die overbodig zijn in feite een onmaatschappelijk handelen is. Volgens hem is het uitgesloten, een norm te bepalen voor de behoefte aan bedden. Dit omdat die behoefte helemaal door de „aanbodzijde” wordt bepaald, terwijl aan de vraagzijde een belangrijk instrument, namelijk het prijsmechanisme, doelbewust buiten werking is gesteld. Aantal uren zon: 0 tot 8; minimum tempera tuur: omstreeks normaal; maximum tempera tuur: 1 tot 5 graden onder normaal; kans op een droge periode van tenminste 12 uur: 70 per cent; kans op een geheel droog etmaal: 40 pet. Normale temperaturen tot 4 juni: 11. maximum 16 graden. WKERRAPPORTBN De motie kwam aan de orde bij een inter pellatiedebat van dr. ir. Oele (PvdA), die «telde dat de herstructurering in Limburg mislukt is. Hij eiste dat eerst duidelijk heid verkregen wordt over de beloofde vervangende werkgelegenheid door het stimuleren van nieuwe industrievestiging en de verplaatsing van rijksdiensten naar Limburg. Minister Langman zei dat er niet sprake is van een mislukking. Maar hij beloofde zijn beslissing in het licht van de moei lijkheden te zullen bekijken. Hij zei de beslissing over de mijnsluiting wel om streeks het einde van de maand juni zoals het sluitingsschema voor de mijnen voorschrijft te zullen nemen. De rege ringspartijen voelden niets voor de motie, omdat ze van oordeel zijn dat dan de besprekingen van de minister met de Een tweede motie van de linkse opposi te om op korte termijn een beslissing te nemen over rijkssteun aan de gepensio neerde mijnwerkers waardoor hun pensi oenen op een hogere basis komen dan tengevolge van de gemiste dienstjaren nu het geval is, kon ook geen instemming bij minister Langman en de regeringspartijen verwerven. Over deze zaak zijn de bespre kingen ook nog volop in gang. Volgende week dinsdag zal de Kamer stemmen over de moties. Zij stelde ook, dat de tragedie niet zou zijn gebeurd als de Air France die de Japanners vervoerde beter voorzorgsmaat regelen had getroffen. De Franse regering reageerde later geërgerd op deze uitlating. Van Franse kant zijn bij het vertrek van het vliegtuig alle nodige veiligheidsmaat regelen genomen, zo verklaarde een woordvoerder, die er verder op wees, op dat de aanslagplegers in Rome aan boord waren gekomen, en dat de verantwoorde lijkheid voor de passagierscontrole daar ligt. De Israëlische minister van Buitenland se Zaken, Abba Eban, riep regeringen en luchtvaartmaatschappijen op tot een boy cot van Beiroet als knooppunt in het luchtverkeer. „Heeft de internationale ge meenschap werkelijk niet de macht, te verhinderen, dat Beiroet als centrum functioneert van deze activiteiten, die een vergrijp vormen tegen de fundamentele rechten van de mens?” zo vroeg hij. Van de zijde van het kabinet namen aan het gesprek deel minister-president Biesheuvel, minister Boersma van Sociale Zaken en zijn staatssecretaris Rietkerk. Voorts waren aanwezig: van de V.V.D. fractie-voorzitter Wiegel en Van Aarden- ne, van DS’70 voorzitter Berger en Ko- ningh, van de C.H.U. voorzitter Tilanus en De Boo, van de A.R.P. voorzitter Aantjes en mejuffrouw Van Leeuwen en van de K.V.P. voorzitter Andriessen en Hermsen. Overlegd werd over de wijze, waarop in de komende weken, zowel voor als on middellijk na het zomerreces van de Tweede Kamer het reces is van eind juni tot half augustus het gemeen overleg tussen regering en kamer moet plaats vinden om de noodzakelijke voort gang te maken op het terrein van de sociale wetgeving. Er zijn tal van onder werpen, die dringend afgehandeld moeten worden, zoals de verbetering van de posi tie van de werkende jongeren en de oud- invaliden en het optrekken van de A.O.W -A.W.W. Minister De Koster van Defensie (midden) heeft gisteren een bezoek gebracht aan de SAAB-fabrieken in Zweden om de Viggen-straaljager te bekijken. Het toestel is een van de vier vliegtuigtypen waaruit een op volger van de Starfighter moet worden gekozen. De andere vliegtuig typen zijn Lockheed-Lancer, Nor- throp-Cobra en Dassault-Mirage. DE BILT. Ondanks het feit dat maart een bijzonder warme en zonnige maand was, kan toch niet van een mooie lente worden gesproken. In het tijdvak dat de drie lentemaanden maart, april en mei beslaat, was het weer gemiddeld aan de natte en aan de sombere kant, de temperatuur was ge middeld juist normaal. VRIJDAG 2 JUNI 6.44 uur en 2.26 uur en Mr. L. Andriessen, secretaris van de Nederlandse Unie van Ziekenfondsen zei dat de planning op basis van de nieuwe wet ziekenhuisvoorzieningen in wezen een conserverend karakter heeft omdat oude vuistregels worden gehanteerd. Dat kan men de overheid niet al te kwalijk nemen omdat er nog geen andere criteria zijn, maar het brengt wel het gevaar met zich mee dat achter de feiten wordt aangelo pen. Eén van die vuistregels is het aantal bedden per 1000 inwoners: 4, 4,5, of 5, al naar gelang de aard van het betrokken gebied. Maar volgens zojuist gepubliceerde gegevens van de geneeskundige hoofdin spectie beschikte Nederland in 1970 al over 5,46 bedden per 1000 inwoners Dat wil nog niet zeggen, dat de spreiding over het land goed zou zijn, maar, aldus mr. Andriessen, het geeft wel te denken. Japan is door de „Kamikaze-actie” van drie van zijn onderdanen in grote verle genheid gebracht. Minister van Buiten landse Zaken Foekoeda deelde gisteren het parlement mee, dat zijn land bereid is tot betaling van smartegeld aan de nabe staanden van de slachtoffers. De enige overlevende van het zelf- moordcommando heeft volgens de Israëli sche pers meegedeeld dat „veel andere Japanners” in Arabische commandokam- pen zijn opgeleid. Op zijn paspoort staat de naam Daisoeke Namba, maar zo heet de man waarschijnlijk niet. Het was de naam van een Koreaan, die in de jaren twintig is opgehangen wegens een poging tot moord op keizer Hirohito. De geboor tedata op de paspoorten van het drietal komen overeen mét data van bloedige gebeurtenissen in de Japanse geschiedenis. DEN HAAG. Drie leden van het kabinet-Biesheuvel hebben gisteren in het Catshuis in Den Haag overleg gepleegd met de voorzitters en de sociale deskundi gen van de fracties in de Tweede Kamer van de vijf regeringspartijen. Het gesprek, dat van drie uur tot half zes duurde, handelde over de problematiek van de sociale wetgeving. UTRECHT Het bejaardentehuiswe zen in ons land heeft een centraal bureau nodig om de taken te kunnen uitvoeren, waarvoor de tehuizen zich na herziening van de wet op de bejaardenoorden gesteld zien. Zo’n landelijk centraal bureau zal worden opgericht. Dit heeft mr. A. A. M. Struycken, voorzitter van de Stichting Landelijke Sa menwerking Bejaardentehuizen, in het jaarbeurscongrescentrum in Utrecht mee gedeeld. Het centraal bureau krijgt als directeur drs A. M. A. J. Janssen, thans secretaris van de stichting LSB en direc teur van de Katholieke- Vereniging van Bejaardentehuizen. Het volksfront voor de bevrijding van Palestina, dat zich verantwoordelijk heeft verklaard voor de operatie, ontkende gis teren dat deze was voorbereid in een Arabisch land. Het front waarschuwde Israel, „geen onbezonnen daden tegen Li banon of enig ander Arabisch land te begaan. Anders zou het hard terugslaan”. Schilderswijk. Hét eerste grote nieuw- bouwplan in de schilderswijk in Den Haag zal worden opgezet en uitgevoerd in samensprak tussen de bevolking van de schilderswijk, twee woningbouw verenigingen en de gemeente De; Haag. Bij deze samenwerking, volgens de Haagse wethouder voor stadson'”'ikke- ling Nuij uniek in ons land, zijn de bewoners van de schilderswijk verte genwoordigd door de „aktiegroep be taalbare huren”. De aktiegroep had zich indertijd fel verzet tegen een door de gemeente gesteund plan en had een alternatief plan met lagere huren op tafel gebracht. Er wordt nu een geheel nieuw plan voor 450 woningen opgezet. zw. bew. half bew. zw. bew. onbewolkt geil. uew. half bew. half bew. geh. bew. wzw zw. bew. geh. bew. zw. bew. wnw zw. bew. windst. zw. bew. geh. bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. regen regenbui wzw onbewolkt licht bew. half bew. wzw half bew. wzw onbewolkt windst. zw. bew. windst. regen regen half bew. zw. bew. zw. bew. regen zw. bew. PARIJS. (AP) Een Boeing 747 Jum bo Jet van Air France, die met honderd passagiers aan boord op weg was naar Tel Aviv, is gisteren nar de Parjjse luchtha ven Orly teruggekeerd nadat een onbe kende de telefooncentrale van het vlieg veld had opgebeld om te zeggen dat er een bom aan boord van het toestel voor Tel Aviv was. Dat nieuwe Franse denkbeeld, waarvoor een zuidelijker gebied bij Bazel zou zijn voorbestemd, moet echter technisch nog eens nader worden bekeken. Maar op of onder de aarde: verwacht mag nog altijd worden dat de Fransen eind 1974 met de halvering van hunRijnvervuiling een daadwerkelijk begin zullen maken. Het streven is dan dat op den duur de onge veer 350 kilo zout, die nu per seconde bij Lobith door de Rijn worden afgevoerd, tot 100 kilo zullen kunnen worden verminderd. Wanneer de verzilting van het Rijnwa ter binnen afzienbare tijd dus tot redelij ker proporties zal kunnen worden terug gebracht, dan is het probleem van de chemische en thermische vervuiling nog lang niet bekeken. De Fransen zijn van plan verschillende kerncentrales langs de Rijn te bouwen om het rivierwater dan voor de afkoeling te kunnen gebruiken. De Duitsers, de Zwitsers en ook de Neder landers volgen al lang andere methoden, maar de Fransen houden zich voorlopig liever aan hun eigen en goedkopere sys teem. Ze hebben voor het moment alleen beloofd dat in de eerste fase van de indienststelling van hun nieuwe kerncen trales de Rijn niet meer dan één graad Celsius in warmte zal stijgen. Gisteravond is in Tel Aviv een doden lijst gepubliceerd waarop de namen van vijftien mensen voorkomen: elf Portorica- nen en vier Israëliërs. De namen van drie Portoricanen zijn nog niet vrijgegeven, en zeven lijken moeten nog worden geïdenti ficeerd. De Portoricanen waren christelij ke pelgrims. Van de gewonden verkeren er nog tien in kritieke toestand. Onder de Israëlische slachtoffers bevindt zich een vooraanstaand geleerde, prof. Katzir, die werkte voor het ministerie van Defensie en voor de ogen van zijn vrouw en zoon is doodgeschoten. „Daar, in Beiroet, worden alle plannen beraamd. Van daaruit worden sabotagelei- ders naar verscheidene landen gezonden,” zo verklaarde zij in het parlement. „In Cairo en Beiroet verheugt men zich over de „weloverwogen moorden”, maar Israël zou ook ditmaal een remedie vinden om ervoor te zorgen dat zoiets nooit meer zou gebeuren,” aldus mevrouw Meir. Voorzichtige vooruitgang is, na acht jaar uitputtend touwtrekken, nu in Parijs niettemin wel geboekt. De Rijncommissie hoopt trouwens dat de ministerconferentie van 17 en 18 juli in Den Haag haar bevoegdheden aanzienlijk uit zal willen breiden. En de Nederlandse ambassadeur M. F. Vigeveno, die als voorzitter deze week in Parijs debuteerde, is dan ook van plan zijn huidige werkterrein, C;.t kort uitsluitend naar de problemen de Rijnvervuiling te verplaatsen. zw zw wzw wzw geh. bew. wzw - w zw Vooruitzichten voor zaterdag: Enkele buien •n aanhoudend te koud. weer niet al te veel goeds belooft voor de volgende zitting van de Rijncommissie die dan de chemische afvalprodukten staal en vooral kwik onder de loep wil nemen. in verhouding tot het gehele maatschap pelijke en economische bestel en dat daarop de prioriteiten afstemt. VRIJDAG 2 JUNI 4.25 uur onder 20.51 0.09 uur onder 9.18 DEN HAAG. De Tweede-Kamerle- den mejuffrouw Goudsmit (D’66), De Gaay Fortman (P.P.R.) en Voogd (P.v.d.A) wil len de ministers Van Agt van Justitie, Stuyt van Volksgezondheid en Engels van C.R.M. interpelleren over het drugbeleid. De Kamer beslist volgende week dinsdag over het interpellatievezoek, dat gisteren werd gedaan. Barometerstand hedenmorgen (760 mm). Benoeming. De heer H. Reinoud is bij zijn afscheid als directeur-generaal van de PTT benoemd tot commandeur i n de Orde van Oranje-Nassau. De 65-jarige heer Reinoud zal worden opgevolgd door drs. Ph. Leenman, hoofddirecteur der posterijen. PTT-kascheque. De PTT-kascheque, waarop maximaal 500 kan worden geïncasseerd, zal niet worden vervangen door een girobetaalkaart. Minister Drees (Verkeer) vindt de huidige regeling be vredigend functioneren. 4

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 2