voor SPORTZAAL DORPSHUIS AL BIJNA VOLGEBOEKT BEVERWIJKSE HARMONIE UIT ERGSTE FINANCIËLE NOOD fl kleedgebouw Nieuw club sportvereniging „Beverwijk Supermarkten voortaan op maandagmorgen dicht Record orderportefeuille Stevin-Groep N.V. Herstel poort Enorme belangstelling Scheybeeck van verenigingsleven Wijk aan Zee Subsidie voor culturele week Loterij met auto als hoofdprijs Huurprijs circa f 15 In september per uur 60-jarig bestaan Gemeente neemt oude kantine over Marktberichten In Beverwijk 7 lW IJT DONDERDAG 1 JUNI 1972 IJ MU IDER COURANT Historie 0,85 99 GROTE STUNT „WITTE” SIGARETTEN 20 stuks 25 stuks1,00 J. VISSER Kosten (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK De Beverwijkse Harmonie Kapel gaat een grote ver loting met een auto als hoofdprijs organiseren. Half september bestaat de vereniging zestig jaar. Dat wordt geen uitbundig feest, want daar heeft de BHK eenvoudig geen geld voor. Men is de laatste jaren wat in de finan ciële moeilijkheden geraakt. De instandhouding van een groot korps vergt grote bedragen, alleen al voor de tijdige vernieuwing en de reparatie van uniformen en instrumenten. Over die financiële moeilijkheden is al veel gepraat en geschreven. Een nieuw verjongd bestuur stelt orde op zaken. Wil men het 60-jarig bestaan met enig optimisme ten aanzien van de vol gende zestig jaren kunnen vieren, dan moet er nu geld op tafel komen, want dan kan er werkelijk sprake zijn van een sanering. De minister heeft goedkeuring verleend voor een verloting. Er worden op twaalf verkoop adressen, kenbaar aan een bulletin voor het etalageraam en via de leden van vandaag af tweeduizend loten van tien gulden in de verkoop gebracht. •- mimi fl’ W? 1 SS gfltflsR. s (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) I Isal. ut ADVERTENTIE memoreerde, De burgemeester (Van een onzer verslaggeefsters) 2. de eerste loten van de vandaaa ge starte loterij bij de op het Kennedy- plein uitgestalde hoofdprijs. De huurprijzen van de sportzaal liggen om en nabij de 15 per uur, voor derge lijke zalen niet ongebruikelijk. De verga derruimten in het dorpshuis zullen waar schijnlijk tegen een huurtarief van een tientje per avond/middag worden aange boden. i Zoals bekend wordt de bevolking van de badplaats in de gelegenheid gesteld een naam voor het dorpshuis te bedenken. vin-Groep NV na een inzinking in 1971 een gerstel van de nettowinst verwacht tot het iveau van 1970: ƒ10,4 miljoen (1971 6 miljoen). Aandeelhouders gingen akkoord net het onveranderde dividend van 20 percent dat wil zeggen 4 per aandeel van 20. zowel met- als zonder filter Sigarenmagazijn Marktplein 5 IJmuiden Blijkens haar statuten stelt genoemde stichting zich ten doel de beschikking te verkrijgen over speelvelden en gebouwen ten dienste van de te Beverwijk gevestig de vereniging S..V Beverwijk. Reeds in maart 1966 heeft de raad besloten tot het verlenen van een krediet van ƒ455.500.- voor de realisering van de le fase van het plan sportcomplex St. De inwoners van Wijk aan Zee kunnen ook op een ander gebied meewerken aan de vervolmaking van het dorpshuis. De financiering van het gebouw is zo goed als rond, maar de Stichting blijft met nog een paar niet vervulde wensen zitten. Zo wil men graag de beschikking krijgen over een piano en een biljart en een binnen kort te houden financiële actie in de badplaats moet de nodige gelden opleve ren om dit alles aan te schaffen. Het biljart en de piano worden geplaatst in de foyer, die overdag beschikbaar is voor bejaarden, die in groepsverband willen recreëren. In het dorpshuis zal geen gele genheid bestaan bruiloften en recepties te houden. Planten: Achmea 540-810; achimes 95- 135; begonia 40-180; coleus 35; cyclamen 200-450; fuchsia 140; gloxinia 50; gerani um 90-160; hedera 90-120; hertshoorn 330; potchrysant 40-155; st. Paulia 70-135; thumbergia 140; vriesia 220-350; vinca 75; gemengde planten 80-170. BEVERWIJK Van oudsher bevond zich aan de zuid-oostzijde van het park Scheybeeck een fraaie smeedijzeren toe gangspoort bevestidg aan natuurstenen pi- lasters.Gedurende de werkzaamheden Vel- serweg zijn deze hekken en pilasters ver wijderd, waarbij bleek, dat deze door de tand des tijds waren aangetast. De pilas ters werden voorlopig weer op de oude plaats neergezet. De gebreken daaraan blijken thans van ernstige aard te zijn. Diepe gaten zijn in de loop der tijden hersteld door het inzetten van een plaatje natuursteen, scheuren werden dichtge smeerd met cement en de kroon wordt bijeengehouden door een metalen band. Het hekwerk is gedeeltelijk verbogen en vertoont op verschillende plaatsen breu ken. Bepaalde punten van het smeedwerk zijn ernstig door corrosie aangetast. Ten aanzien van ondermeer het herstel van deze toegangspoort en pilasters heeft de gemeente Beverwijk overleg gepleegd met het Historisch Genootschap Midden-Ken- nemerland en de Rijksdienst voor de Monumentenzorg.Beide instanties hebben zich uitgesproken voor herstel van de toegangspoort en pilasters, welke restau ratie mogelijk en uit historisch oogpunt (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE Terwijl de opening van het dorpshuis Wijk aan Zee nog in het verschiet ligt (men denkt aan eind oktober) staat het nu al vast, dat de sportzaal avond na avond zal zijn bezet. De belangstelling van de zijde van de sport- en culturele verenigingen voor de 42 meter lange en 25 meter brede sportzaal is bijzonder groot. Er zal door de Stichting Dorps huis en een nog op te richten Raad van Overleg druk vergaderd moeten worden om aan alle roosterproblemen het hoofd te bieden. Door de indertijd gewijzigde planner, (uitbreiding van de sportzaal met onge veer 10 meter) beschikt de sportzaal over een fraai balkon, waar ongeveer 200 men sen een zitplaats kunnen vinden. De zaal kan straks door middel van een rolwand in twee gedeelten worden gesplitst: com mercieel gezien een lucratieve zaak na tuurlijk door de verhuur van twee aparte zalen. Groenten: aardbeien 75-98: andijvie 70- 109; bloemkool 60-150; bospeen 62-95; bosbieten 58-69; komkommer 34-40; prei 52-120; postelein 37-65; peulen 10.00-10.30; radijs 30-41; rabarber 20-44; sla 12-28; spinazie 40-102: snijbonen 370-400; sper- ciebonen 440-500; waspeen 96-105; raap stelen 28-32. De bijzonderheden over de verloting werden woensdagmiddag bekendgemaakt tijdens een bijeenkomst in het Stadskan toor, die werd voorgezeten door burge meester J. G. S. Bruinsma, die tevens beschermheer van de vereniging is. Daar bij waren aanwezig de wethouder P. Si- gon en P. J. Schipperus, de raadsleden die zitting hebben in de culturele commissie, bestuursleden van de vereniging en de organisatoren van de loterij, de heren Opgelder en Martens, alsmede tweed ma jorettes en een vertegenwoordiger van de BSCR. De sportzaal van het dorpshuis blijkt in Wijk aan Zee een gewild huur- artikel te zijn. De zaal is al bijna vol geboekt met verenigingen, die er hun trainings- en wedstrijdprogramma’s willen af werken. BEVERWIJK De werkgroep, die op initiatief van de BSCR is samengesteld om een culturele week in Beverwijk te organiseren, heeft voorlopig het program ma beperkt tot drie dagen, namelijk van 16 tot en met 18 juni aanstaande. De begroting sluit met een tekort van f.2.635.- omdat men voor de evenementen die in de open lucht plaats vinden geen entree kan heffen. De werkgroep heeft aan de gemeente een subsidie gevraagd ter grootte van het nadelig saldo, echter met een maximum tot f.5000.-. Gezien de reële opzet van de begroting achten B. en W. evenwel een garantie-subsidie van maximaal f.3000,- voldoende. Aan de raad is gevraagd daarmee in te stemmen. De sportzaal van het dorpshuis werkt stimulerend op het sportleven in de bad plaats. Niet alleen de bestaande verenigin gen staan te dringen om een paar speel uren in de zaal te bemachtigen, ook parti culieren, niet bij een sportvereniging aan gesloten, zijn actief en hebben reeds ge meld een nieuwe zaalvoetbal- en volley balvereniging op te richten. Zoals het er nu uit ziet wordt de zaal straks gebruikt door handballers, turners, zangers, tonelisten, zaalvoetballens en vol leyballers. Toch zijn er nog enkele vereni gingen in de badplaats, die een afwach tende houding ten aanzien van het ge bruik van de zaal innemen, en menen na de opening van de zaal in contact te treden met de Stichting. Deze houding wordt door het Stichtingsbestuur ten sterkste afgeraden, want de kans bestaat dan dat de vereniging buiten de sportzaal- prijzen zal komen te vallen. De zeer hoge bezettingsgraad van de zaal maakt een maandelijks overleg met de toekomstige verbruikers nu al noodza kelijk. Volgende week dinsdagavond ko men vertegenwoordigers van de vereni gingen en het Stichtingsbestuur bij elkaar om te praten over de oprichting van een Raad van Overleg. Een soort adviesor gaan, dat de gang van zaken in het dorpshuis op voet van gelijkwaardigheid met het bestuur van de Stichting Dorps huis kan bekijken. Men denkt de Raad van Overleg uit 20 of 30 leden te laten bestaan. De Raad, zo is het plan, kan bij een bestuursverkiezing van de Stichting tevens een voordracht maken van personen, die naar het inzien van de Raad in het Stichtingsbestuur zitting kunnen nemen. Op de voordracht komen natuurlijk ook diegenen uit het bestuur, die herkiesbaar zijn. BEVERWIJK. Het bestuur van de „Stichting Aanleg Accommodatie S.V. Be verwijk” heeft het gemeentebestuur bij brief van 27 maart 1972 verzocht te wil len bevorderen, dat de kosten van rente en aflossing van een door genoemde stich ting bij een nader aan te geven geldgever op te nemen geldlening van 500.000.- jaarlijks in de gemeentebegroting worden geraamd als subsidie aan de „Stichting Aanleg Accommodatie S.V. Beverwijk”. DEN HAAG Stevin-Groep NV, ont staan door fusie van de aannemingsbe drijven Van Hattum en Blankevoort, Boe- le ?n Van Eesteren en Van Splunder, heeft een record-orderportefeuille van meer dan f 600 miljoen. Dit werd gisteren meegedeeld op de aandeelhoudersvergade ring. Per eind 1971 was de orderporte feuille 482 miljoen. Het concern ver wacht over 1972 eer. omzet van ruim 500 miljoen (vorig jaar 466 miljoen). De gunstige orderpositie is onder meer ontstaan door de nieuwe opdracht in Zuid-Afrika, het uitvoeren van havenwer ken ten noorden van Durban, een karwei van 440 miljoen, waarvan de Stevin- groep meer dan 20 percent voor haar rekening neemt. De investeringen zullen in 1972 voor zover nu te voorzien circa 20 miljoen vergen, tegen 30,8 miljoen in het vorige jaar. Zij waren toen relatief hoog door onder meer de aankoop van een sleephop perzuiger voor Australian Dredging, een 50 percents dochteronderneming. Reeds eerder Is meegedeeld dat de Ste- bouw in eigen beheer te willen stichten. Men wil namelijk een gebouw realiseren in twee lagen, dat beneden wordt inge richt als kleedruimte en boven als kantine en verenigingsruimte. B. en W. zijn van mening, dat deze wijze van stichten aanbeveling verdient, omdat door samenwerking tussen de vere niging en de gemeentelijke diensten de mogelijkheid voor de vereniging open blijft om van andere instellingen een subsidie c.q. lening te verkrijgen. In het complex sportvelden is ruimte voor het gebouw gereserveerd en b. en w. vinden dat aan de stichting toestemming kan worden gegeven om dit gebouw te realiseren. De kosten worden geraamd op 547.200.-, namelijk 291.000.- voor de kleedgelegenheid in de onderbouw en 255.600.- voor de kantine en de vereni gingsruimte op de verdieping. In de gegeven omstandigheden achten b. en w. het redelijk, dat de gemeente zorgt voor het kleedgebouw, mede omdat het hier een „gedwongen verhuizing” betreft. Wat het kantine- en verenigingsgedeelte betreft is een subsidie van 25 pet gebruike lijk. Het college acht het verder redelijk, dat de gemeente de bestaande kantine van de S.V. Beverwijk overneemt en daarvoor is een krediet van 10.000.- nodig. Het bestuur wees op de in de laatste jaren sterk gestegen kosten, in de eerste plaats door de prijsverhogingen, maar ook omdat men bijvoorbeeld pas in de laatste jaren een jeugdkorps heeft, waarvan de leden de ouderen in het grote korps eens zullen moeten vervangen. Deze jeugdleden betalen maar weinig contributie, maar hun lessen en instrumenten kosten veel geld, terwijl ook zij moeten beschikken over een bekwame dirigent. De twaalfduizend gulden die de nu gestarte verloting op kan brengen lossen niet alle moeilijkheden i n één klap op, maar het zou wel een grote stap in de goede richting betekenen. BEVERWIJK. —De werkgroep „Spaak” die haar programma verwezenlijkt in het Tolhuis, op de hoek van de Van Riems- dijklaan en de Plesmanweg, houdt don derdag 1 juni weer een open avond, tijdens welke alle bezoekers(sters) mee kunnen beslissen en ideeën kunnen in brengen voor het verdere programma. Zaterdag 3 juni is er een jam-session. Verder is „Spaak” elke donderdag, zater dag en zondag open. Bloemen: allium 8-36; Amaryllis (per stuk) 18-30; anjer (per stuk) 18-30; tros- anjer 255-285; anemoon 63-72; anthurium 90-230; calla 90-130; chrysant (jaarrond) 275-315; chrysant (per stuk) 32-44; dui zendschoon 90-140; eremures 80-135; fre sia 90-310; gerbera 18-36; iris 75-345; ixia 100 145; lelie (per tak) 40-110; lelie (per kelk) 27-35; margriet (20 stuks) 105-115; narcis (koude grond) 31-47; orchidee 40- 230; pioenroos 460; pyrethrum 135-170; ranonkel 50-75; roos (er stuk) 20-60; roos (per tak) 20-50; babyroos 12-34. bezien van belang wordt geacht. Met de niet binnen afzienbare tijd te verwachten, rijksdienst voor de Monumentenzorg zijn De kosten van het herstel worden geraamd besprekingen gaande over de toekenning op f.15.000,-. B. en W. hebben de raad van een subsidie in de kosten van deze gevraagd een krediet voor dit doel te restauratie. Dit subsidie valt overigens verstrekken. dat de BHK eigenlijk is voortgekomen uit de oude Harmonie, die al in 1898 werd opgericht. In 1912 nu zestig jaren gele den vond in feite de heroprichting plaats. Enkele nu nog aktieve leden zijn al van de oprichting lid, zoals de heer Davidson senior, die, ver in de tachtig, nog steeds trombone speelt en de heer Klein senior, die de laatste jaren als vaandeldrager de eer van de vereniging hoog houdt. De heer Hommes speelt al vijftig jaren solo-klarinet. Wat de vereniging betreft merkte de burgemeester voorts op: „De vaart zit er weer in.” Het raadslid D. Koger van de culturele commissie noemde de muziek vereniging als een prachtige mogelijkheid voor vrijetijdsbesteding, waar niet alleen de leden, maar de gehele burgerij van profiteert. Tijdens de bijeenkomst werd nog gewezen op de mogelijkheid om de vereniging blijvend te steunen door dona teur te worden voor 7,50 per jaar, of eenmalig via de guldenaktie, waarbij men tijdens het optreden van het korps bij allerlei manifestaties een kaart van een gulden koopt als „vriend van de vereni ging”. De Beverwijkse Ford-garage stelde gra tis een Ford Escort beschikbaar als hoofd prijs. Verder zijn er prijzen als een scheerapparaat, een broodrooster, een elektrische wekker en dergelijke De kans op een prijs is één op de 400. De netto- opbrengst van de verloting wordt ge raamd op 60 pet. en. deze aktie kan dus een bedrag van 12.000 opleveren. De trekking vindt plaats op 31 december, of zoveel eerder als de loten uitverkocht zijn en men hoopt dat dit vóór de jubileumda- tum 16 september het geval is. Men mag er daarbij op rekenen dat deze echter oude Beverwijkse vereniging, die perioden van grote bloei en faam gekend heeft, nog op de sympathie van een groot deel van de bevolking kan vertrouwen. De BHK met de Boerenkapel en de majorettes zijn immers op hoogtij dagen moeilijk uit het straatbeeld weg te denken. Elke vereniging kent ups en downs. Het is de BHK de laatste jaren niet voor de wind gegaan, financieel al thans niet, maar misschien komt de omme keer in het zestigste bestaansjaar, opdat men het jubileum toch een beetje kan vieren. BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 31 mei aan de Beverwijkse veilingen waren als volgt. Aagtenbos, namelijk de aanleg van drie voetbalvelden. Aangezien de veldensituatie voor de S.V. Beverwijk verre van rooskleurig is, en de drie gereedgekomen sportvelden thans gebruikt kunnen worden menen b. en w. dat thans op korte termijn een beslissing moet worden genomen. De vol tooiing van het Beverwijk-complex is voorshands ook voor een zeer groot deel nodig voor toewijzing van meer sportvel den aan de R..K Voetbalvereniging D.E.M en de Chr. Voetbalvereniging „Jong Her cules”. De belangrijkste problemen, die een spoedige verplaatsing van de S.V. Bever wijk in de weg staan zijn de voltooiing van een kleed- en clubgebouw, alsmede de aanleg van een hoofdveld en een oefenveld (behorende tot het eerste ge deelte van de 2e fase ter voltooiing van het sportcomplex St. Aagtenbos). Omdat de S.V. Beverwijk min of meer gedwongen wordt te verhuizen naar het nieuwe complex zou het voor de hand liggen indien het kleedgebouw door de gemeente zou worden gebouwd; een kleedgebouw immers maakt deel uit van de noodzakelijke accommodatie van een sportveldencomplex. Tot nu toe heeft de S.V. Beverwijk echter steeds doen blijken het kleedge- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In tegenstelling tot de levensmiddelenzaken zullen de super markten en warenhuizen in Beverwijk, zodra het betreffende raadsbesluit is afge- kondigd, niet meer op dinsdagmiddag ge sloten zijn maar op maandagmorgen. Als de raad daarmee akkoord gaat arti kel 2 van de Verordening halvedagsluiting winkels als volgt gaan luiden: 1. Het is Verboden op dinsdag, met uit zondering van de dinsdagen onmiddel- lijk volgende op de tweede paasdag en de tweede pinksterdag, na 13 uur voor het publiek geopend te hebben: een levensmiddelenwinkel, waarin een of meer bedrijven worden uitgeoefend als bedoeld in de paragrafen 2 tot en met 13 van het Vestigingsbesluit, zulks met uitzondering van slagerswinkels en su permarkten. Het is verboden op maandag na 13 uur voor het publiek geopend te hebben een slagerswinkel. 3. Het is verboden op maandag vóór 13 uur voor het publiek geopend te heb ben: a. een warenhuis: b. een supermarkt; c. besloten inrichtingen, waarin het bedrijf van dames- of herenkapper pleegt t;e worden uitgeoefend; d. alle overige in het eerste en tweede lid van dit artikel niet genoemde winkels. paffiLi i

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7