Actie voor nieuwe school Uitgaansdag Pius X-leerlingen namen met Velsen-Noord urgent water en vuur afscheid in rook vervlogen HBS-A in Feestvreugde Verbetering Kruikenbeek Pro Omnibus Wiik aan Zee voor nieuw Bondsinsigne voor voorzitter bejaarden Veel kunstenaars op zaterdag 24 juni naar Heemskerk Eerste paal schoolgebouw in De Die Vragen over huurprijs beleid van in Beverwijk I ■w r Ouders beu van wantoestanden en wachten Beveiligde oversteek gewenst 7 X 7 IJMUIDER COURANT VRIJDAG 2 JUNI 1972 Aan 7 werk verdwijnen KOMEN ONDER EEN DAK Amsterdammer gewond naar ziekenhuis MODEPRUIKJES vanaf59,- Dameskapsalon N O O Y Voor AL UW ELECTRAWERK „BRANDENBURG” Brief Brug en bomen moeten Postzegel- handel „IJMOND” F L 99^ (Van onze correspondent) (Van een onzer verslaggevers) Bij het Pius X College gingen de let- (Van een onzer verslaggeefsters) HBS-A ters ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) ADVERTENTIE (AAAAAAAAAAAAAAAAAAA/WVWtAAA/VAAAAAAA/WtAAAAAAJ BEVERWIJK Op de laatste lesdag van de HBS-A-afdeling van het Pius X Col lege moest er natuurlijk iets gebeuren. In het volgend cursusjaar bestaat de HBS-A niet meer. De laatste leerlingen doen eindexamen. Die examenklas heeft de HBS-A donderdagmiddag om twee uur letterlijk in rook doen opgaan. Van latten en palen waren de letters HBS-A metershoog op het tegenover het Pius X College gelegen open veld gebouwd. Flink wat hout er onder, een paar blikken benzine er over heen en de letters laaiden als een fakkel. Hiertoe zullen deze kinderen de Baan dert moeten oversteken, hetgeen vele ou- donderdagmiddag in rook op. teneinde te komen tot vorming van ver schillende actiegroepen. WIJK AAN ZEE. De voorzitter van de voetbalvereniging Wijk aan Zee, de heer A. Schelievis, is donderdagavond tij dens de jaarvergadering in Café De Zon onderscheiden met het zilveren bondsin signe van de afdeling Haarlem van de KNVB. Tevens is hem het lidmaatschap van verdienste aangeboden. (Van een onzer verslaggeefsters) door de kunstenaars te koop aangeboden. Aan een zijde van het plein zal de firma De Vries tijdens de markt een terras plaatsen, waar men een drankje of hapje kan gebruifceni De heer W. A. van den Bos, secreta ris, die wegens ontstentenis de voorzitter verving, deelde mee dat ruim hondertien positieve meldingen van deelnemen van ouders aan de te voeren actie(s) om de nieuwe school nu eindelijk eens van de grond te krijgen waren ontvangen. Hij suggereerde ten behoeve van actieplannen verschillende mogelijkheden. Hieronder werden genoemd op korte termijn een aantal borden met leuzen in de omgeving van de school te plaatsen en een afvaardiging van een groep ouders naar de betrokken wethouder om te vra gen wanneer eindelijk met de bouw van de nieuwe school zal worden begonnen aan de Wijkerstraatweg tussen gebouw De Meerpaal en de r.-k. kleuterschool. Mocht dit geen baat hebben, dan volgt een bezoek aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Als vervolg op een en ander denkt men op de plek van de te bouwen nieuwe school ook aandacht aan de actie te gaan besteden, waarbij elke mogelijkheid tot uiting van ongenoegen zal worden uitgebuit. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In het uitbreidings plan „De Die” is de eerste paal geslagen voor een schoolgebouw, dat na de voltooi ing wordt overgedragen aan de Stichting r.k. Schoolbestuur Heemskerk. In het voorjaar van 1973 wordt het gebouw be trokken door de basisschool „De Vennen” welke momenteel gehuisvest is in een semi-permanent gebouw aan de Jan van Kuikweg. Het nieuwe gebouw biedt plaats zowel aan een basis- als aan een kleuterschool. Het gedeelte voor de basisschool wordt een zogenoemde patioschool, waarvan er in Heemskerk reeds een aantal gebouwd is en waarbij de zeven klaslokalen en de aula gegroepeeerd liggen rond een bin nenplaats De kleuterschool wordt onder gebracht in een aan te bouwen vleugel. Het betekent een primeur voor Heems kerk, dat basis- en kleuterschool in een gebouw worden gehuisvest. Het bestuur hoopt, dat deze situatie bevorderlijk zal zijn voor de overgang van de kleuters naar de basisschool. Reeds bij de stichting van de school „De Vennen” in 1969 was het de bedoe ling, dat deze eerlang naar plan „De Die” zou verhuizen. Om deze reden wordt ook de naam „De Vennen” duidelijk; alle straten in „De Die” krijgen namen, welke op „ven” eindigen. Hoewel de nieuwe school bestemd is voor leerlingen uit „De Die” zal zij de komende jaren nog door veel kinderen uit de wijken „Assumburg” en Poelenburg” worden bezocht. BEVERWIJK Teneinde de Kruiken beek, een van de weinige curiositeiten in het park Scheybeeck te kunnen behouden, achten b. en w. het noodzakelijk enige herstelwerkzaamheden te verrichten. De toestand van de oevers is over het algemeen redelijk, maar op enkele kwets bare gedeelten is de beschoeiing aangetast. Op andere plaatsen zijn de kruiken ver schoven of ineengedrukt. Dat zou te wij ten zijn aan de wortels van de bomen, die dicht langs de oever van de beek staan. je ziet”. Enzovoort. Dat werd gezongen in een andere provinciestad, maar ongetwij feld hebben veel Beverwijkers zo hun eigen herinneringen aan hun HBS-jaren, want wat waren en zijn die belangrijk geweest als basis voor wat daarna kwam. De HBS-A ging donderdagmiddag in rook op. Maar de herinneringen niet. HEEMSKERK. Om de attractiviteit in en van Heemskerk tijdens de zomer maanden wat te verlevendigen heeft een groep van ongeveer 50 medewerkers zich de laatste maanden actief bezig gehouden met de organisatie van een kunst- en ambachtsmarkt. Met gehulp van een klei ne subsidie van de Gemeenschapsraad Heemskerk en de Noordhollandse Tour- In-commissie heeft men toch een bijzon der aantrekkelijk programma weten sa men te stellen, dat op zaterdag 24 juni, van 's morgens 10 uur tot ’s avonds 6 uur op het Burgemeester Nielenplein wordt aangeboden. De bezoekers worden geconfronteerd met kunst/ambacht en vele andere ex pressieve uitingen. Op de markt staan 20 kunstschilders, 1 edelsmid, 1 emailleerder, handgemaakte kunstvoorwerpen worden 4 keramiekkunstenaars, 2 wevers, 1 kaar senmaker, 1 pottenbakster, 1 beeldhouwer, De brandweer speelde het spel en thousiast mee en richtte de straal op de honderden toekijkende leerlingen achter de ramen. Nadat uitdrukkelijk de te voeren ac- tie(s) instemming hadden van de aanwezi gen kon worden overgegaan tot het vor men van actiegroepen. Het eerste werk begint maandagavond met de vervaardiging van de borden met leuzen en een groep heren en dames bereidt zich voor op een onderhoud met de gemeentelijke overheid waartoe zij te voren door het hoofd der school voldoen de zullen worden geïnformeerd. Ondanks het bereikte goede resultaat van deze bijeenkomst, stelde men dat men nog lang niet aan de nieuwe school toe lijkt te zijn en dat dus ieder persoonlijk propaganda voor de actie(s) moet maken teneinde deze nog verder te kunnen uit breiden. Zaterdag en zondag zullen bij het uit gaan van de kerkdiensten aan alle kerk gangers pamfletten omtrent de actie wor den uitgereikt. en vier mensen die het batikken laten zien. Ongeveer 18 kunstnaars uit de IJ- mond nemen aan de markt deel. De overige deelnemers (sters) hebben elders een woonplaats. De markt zal niet alleeen de kunst van het ambacht laten zien, ook andere vor mingen van kunstuitingen komen aan bod. Op een daartoe speciaal opgericht podium van de sporthal treden de volgen de groepen op: expressiegroep Whamm. de volksmuziekschool Heemskerk, mu ziekcorps St.Caecilia, volksdansgroep As sumburg en een groep die speciaal voor de jongere jeugd vier maal een poppen- speltheater opvoeren. In de kramen van de diverse kustnaars komen produkten te liggen, die met de hand zijn gemaakt. Voorwerpen vervaar digd in fabrieken, zijn niet welkom. De VELSEN-NOORD. De reeds jaren slepende kwestie omtrent de bouw van een nieuwe school ter vervanging van de r.-k. meisjes- en jongensscholen aan de Corverslaan in Velsen-Noord, waarover in onze krant enkele artikelen zijn versche nen, is voor de oudercommissie van de r.-k. kleuter- en basisscholen aanleiding geweest om donderdagavond in gebouw „De Meerpaal” een bijeenkomst te houden In verband daarmee komt evenwel het bruggetje te vervallen. Tenslotte wordt het noodzakelijk ge acht, dat bij het herstel van de oevers een paar bomen worden gekapt, om in de toekomst het verschuiven en ineendruk- ken van de kruiken te voorkomen. Ten aanzien van het herstel van de Kruikenbeek heeft het gemeentebestuur overleg gepleegd met het Historisch Ge nootschap Midden-Kennemerland en de Rijksdienst voor Monumentenzorg. Met de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg zijn besprekingen gaande over de toekenning van een subsidie in de kosten van deze herstelwerkzaamheden. Dat sub sidie valt echter niet binnen afzienbare tijd te verwachten. De totale kosten wor den geraamd op ƒ.19.000,-. HEEMSKERK. De Heemskerkse be jaarden van achtenzestig jarr en ouder, die zich nog niet voor deelneming aan de jaarlijkse uitgaansdag hebben aangemeld, kunnen dat nog doen tot uiterlijk maan dag 5 juni *s middags twaalf uur bij de heer T.Wentink, per adres Raiffeisenbank, Burg.Nielenplein. De jaarlijkse uitgaansdag wordt woens dag 7 juni gehouden. De bussen vertrek ken ’s morgens om 8 uur van de parkeer plaats bij de Dr. Prinsenhal. Tussen kwart over acht en half negen ’s avonds worden deze terug verwacht. Dan komt de stoet aan bij de Gerrit van Assendelftstraat, waar de bejaarden worden opgewacht door fanfare en drumband van St.Caecili- a. Achter de muziek aan rijdt men lang zaam naar het Burg. Nielenplein. veel modellen, ook in gemê leerde tinten. Gratis naar wens gekapt. Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuidan-O. Telefoon 15 0 20 CASTRICUM. Een 45-jarige Amster dammer is donderdagmiddag omstreeks kwar( voor twee gewond geraakt bij een verkeersongeval op de kruising van de Provincialeweg en de Alkmaarderstraat- weg. De man is met een shock en hersen letsel naar het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar gebracht. De Amsterdammer kwam met zijn per sonenauto uit de richting Uitgeest en wilde linksaf de Alkmaarderstraatweg in rijden. Daarbij merkte hij een met be hoorlijke snelheid uit de richting Limmen komende personenauto niet tijdig genoeg op. Er volgde een bijna frontale botsing, waarbij de beide auto’s zware schade opliepen. Het publiek in Heemskerk wordt in de weken van 12 tot en met 26 juni op de markt opmerkzaam gemaakt door een etalage-tenteoonstelling bij de plaatselijke winkeliers. De functie van de tentoonstel ling krijgt mede hierdoor een dubbel aspect: aandacht besteden aan de ama- teur-kunstenaars uit Heemskerk en tevens via deze tentoonstelling wijzen op de kunstmarkt, die, wellicht, een traditie in Heemskerk wordt als de markt op 24 juni als geslaagd kan worden beschouwd. ie J Er zjjn plannen om van de markt een film te maken, Amateurfilmclub Heems kerk zal bekijken of in hoeverre dit mogelijk is. De groep, die de markt voor bereidt, bezit bijna geen geld om deze, ongetwijfeld kostbare, gelegenheid te kunnen betalen. Desondanks wil men, on danks de geldschaarste, iedere cent apart gaan leggen om deze film toch te laten vervaardigen. Licht- en krachtinstallaties zwakstroominstallaties versterkerinstallaties elektrische verwarming (nachtstroom) Electrotechnisch bureau Oosterdumweg 20 - IJmuiden Telefoon 1 34 05 (0 2550) Wij leveren alle elektr. apparatuur, motoren, pompen, aggregaten, enz. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De raadsleden F. R. W. Kaebisch (P.v.d.A.) en mevrouw T .C. van Oostveen-Van Meegen (P.P.R.) hebben het college van burgemeester en wethou ders schriftelijke vragen gesteld over de huurdersvereniging, die de huurders van de woningen van de stichting Pro Omni bus op 26 april hebben opgericht. Is het u bekend dat deze vereniging in een schrijven van 9 mei j.l. het bestuur van Pro Omnibus om een gesprek heeft verzocht en na verloop van drie weken nog geen enkele reactie heeft ontvangen? Bent u met ons van mening dat de houding van het Pro-Omnibusbestuur in deze moet worden betreurd? Bent u be reid er bij dat bestuur op aan te dringen, dat zo spoedig mogelijk het gesprek met de huurdersbelangenvereniging wordt geo pend? Is het juist, dat het bestuur van de stichting Pro Omnibus wordt benoemd door uw college? Zo neen, op welke wijze wordt dat bestuur dan samengesteld? Is het u bekend dat Pro Omnibus in het kader van de huurharmonisatie van haar huurders een verhoging van de maand- hur verlangd, die ver uitgaat boven het maximumbedrag van ƒ9,90 dat uzelf en de toegelaten instellingen berekenen? Bent u met ons van mening dat het huurprijsbeleid van het Pro-Omnibusbe stuur in strijd is met het huurharmonisa- tiebeginsel hoe men daar ook verder over moge denken omdat door dat beleid huurprijsverschillen in de gemeente Beverwijk niet afhankelijk worden van verschillen in woonwaarde van de wonin gen, maar van het feit wie de woningeige- naar of beheerder is? Zo ja, wilt u deze mening ook aan het Pro-Omnibusbestuur kenbaar maken? Bent u bereid er bij de Huuradviescom missie en de minister van Volkshuisves ting op aan te dringen, dat aan het afwijkende beleid van het bestuur van Pro Omnibus terzake van de huurharmo- nisatie, geen goedkeuring wordt gehecht? Op de vraag, welke procedure de bouw van de school zo lang ophoudt, kon de heer J. A. H. Smit, hoofd er school, de aanwezigen informeren omtrent een brief van 17 januari 1972. Hierin belooft het gemeentebestuur van Velsen gelden voor de bouw beschikbaar te zullen stellen indien de betreffende begroting door Ge deputeerde Staten wordt goedgekeurd. Velsens gemeentebestuur zal wel voorrang willen verlenen na de reeds een jaar eerder van het betreffende ministerie ont vangen urgentieverklaring voor de bouw van de school. Hiervoor zijn de plannen goedgekeurd en dus kan onmiddellijk de aanbesteding volgen. De heer Smit gaf nog eens een zeer duidelijk beeld overigens bij alle ou ders wel bekend van de ellendige situ atie waarin beide scholen zich bevinden. Er zou veel geld nodig zijn om tenminste wat acceptabeler de kinderen te kunnen herbergen en redelijk les te kunnen ge ven. Dit is nu vrijwel onmogelijk wegens het lawaai van de zeer nabije houtopslag van Van Gelder Papier. De heer Smit drong er op aan vooral te zorgen dat gemeentebestuur en Gedepu teerde Staten de bouw van de nieuwe r.-k. school als eerste object in de urgentie blijft houden. Er moet iets gedaan worden om de schoolbouw zo gauw mogelijk te kunnen realiseren. Man zal zelfs zover gaan om enige leden van de Tweede Kamer in te schakelen en hen bij de pleitbezorging voor de nieuwe school te betrekken. De mogelijkheid om bovendien een ac tualiteitenrubriek te bereiken werd over wogen. I De Beverwijkse brandweer en de politie speelden het spel van harte mee. De brandweerwagen kwam met loeiende sire ne en zwaailichten aansnellen en de brandweerlieden rolden alsof het groot alarm betrof de slangen uit. Voor de ramen van Pius X stonden honderden leerlingen te kijken. De brandweer richtte de slangen niet op de brand, maar op de ramen, onder luid gejuich van het leger leerlingen, dat zich inmiddels op straat had verzameld. Ook de politie liet de Volkswagen sirene uitbundig en langdurig loeien en met de sirene van de brandweerwagen leverde dat een prachtig kabaal, terwijl het knetterende hout de feestvreugde - of was er toch ook een tikje weemoed? - verder deed oplaaien. Weemoed, zeiden we. Misschien toch ook wel. We herinneren ons een oud HBS-lied dat begon met de regels: „O HBS. ik zal je nooit vergeten, al heb ik jou veel narigheid verweten, o, HBS, we zeggen dat niet gauw, maar heus we zijn toch ook wel trots op jou”. Het eerste couplet begon dan met: „En als je in de eerste klas komt, dan voel je je zo’n hele Piet. Maar er zijn dan nog vijf lange jaren. Die je als eeuwen voor ders zorgen baart. Daarom heeft het schoolbestuur de gemeentelijke overheid verzocht de oversteek voor deze kinderen te beveiligen. Er wordt daarbij gedacht aan met de hand bediende stoplichten. Het personeel van de school heeft zich reeds nu bereid verklaard de zorg voor de bediening van de stoplichten voor en na schooltijd op zich te nemen. Een dergelij ke beveiligde oversteek, gesitueerd waar de groenstrook de Baandert kruist, zou ook van belang zijn voor de wandelaars in die groenstrook. Het beleid van het schoolbestuur was erop gericht het nieuwe gebouw reeds bij de aanvang van het nieuwe schooljaar te betrekken. Op dat moment namelijk zou het gebouw, waarin „De Vennen” nu huist, vrij komen voor een nieuw te stichten school, de „Elfde r.k. basisschool” van de Stichting r.k. Schoolbestuur Heemskerk. Door de opgetreden vertraging in de bouw van „De Vennen” wordt het school bestuur nu geconfronteerd met de huis vesting van de nieuw te stichten „Elfde school”. Voor de periode van augustus tot op het moment waarop de verhuizing van „De Vennen” naar „De Die” een feit zal zijn, moet er een noodvoorziening getrof fen worden. Het schoolbestuur hoopt het probleem te kunnen oplossen met mede werking van het gemeentebestuur. De beek vormt tevens een onderdeel van de totale waterbeheersing van het park. Het water van de beek wordt in de vijver afgevoerd via een duiker en scho tel, waardoor het effect van een waterval ontstaat. Wanneer er echter een grote hoeveelheid water moet worden afgevoerd treedt een open afvoer in werking. Om nu het karakter van de Kruiken beek beter te laten uitkomen is het aan te bevelen deze open afvoer te vervangen BASIS- EN KLEUTERSCHOOL De heer Schelievis, die zijn functie nu heeft neergelegd, kreeg deze onderschei ding, omdat hij gedurende 25 jaar be stuurslid is geweest. In deze periode han teerde hij van 1957 tot 1958 en van 1971 tot 1972 de voorzittershamer. De bondson- derscheiding werd de aftredende voorzit ter aangeboden door de heer C. J. Berre- voets, die met de heer Berk het afdelings bestuur vertegenwoordigde. Namenr- de vereniging roemde de heer S. van der Meij de vele verdiensten van de scheidende functionaris. De heer Van der Meij memoreerde tevens, dat juist in de perioden, dat de heer Schelievis voorzitter was het kampioenschap behaald werd. Een gouden polshorloge en het aanbieden van het erelidmaatschap onderstreepten de woorden van waardering. Mevrouw Schelievis ontving een bloemenhulde In zijn openingswoord wees de heer Schelievis er op, dat het een gunstig jaar voor de vereniging is geworden. Op de eerste plaats werd in de laatste wedstrijd van de competitie het kampioenschap be haald. Voorts bleek ook de financiële positie van de vereniging kerngezond te zijn. De voorzitter was van mening, dat met name de nieuwe bestuursleden door een eigen en goede inbreng aan het bereiken van de goede resultaten in het afgelopen seizoen hebben meegewerkt. De heer G. Bol werd bii enkele kandi daatstelling tot nieuwe voorzitter gekozen. Aan het einde van de vergadering dankte de heer Schellevi® allen, die hem tijdens de afgelopen 25 jaar hebben ge steund. Hij hoopte het verenigingsleven in de toekomst nog lang van nabij te kun nen blijven volgen, zo mogelijk in het nieuwe dorpshuis. Import, export, detail Wij kunnen u de grootste sortering aan bieden en leveren te gen scherpe prijzen. Wij vragen steeds te koop postzegels en munten. G. BAKKER, Snelliusstraat 53, IJ M U I D E N Telefoon 1 50 53 jF «WK- ,4'^ 9/

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7