zo min mogelijk opoffering van Dauphiné Fittipaldi roept herinneringen op voor Ocana de verongelukte Jochen Rindt aan I Lubbers tweede in zijspancross Sterk spelende Langeweg eerste Nederlander in IBM-toernooi Fransen bogen voor het IOC „Ik wil naar de baan van München met „weg” EERSTE WEGZEGE VAN SCHUITEN op handbalshirts in Noorwegen Vianen voor Stam in Eric Swinkels Goois overwicht Olympische schoten van waterpolodagen Ener go en Athlon nieuwelingen in volleybal-top i Vijf renners uit jiGiro gezet „Leren Zool” 13 <1 MAANDAG 5 JUNI 1972 t- 1 1. (Van onze sportredactie) s ROY SCHUITEN I, I. een (Van onze sportredactie) I to >T KICK LANGEWEG ffilEF SCHIETEN. De Nederlandse schutters- ploeg heeft in Kopenhagen de interland wedstrijd tegen Denemarken verloren met 6607 tegen 6699. Het enige onderdeel dat in een Nederlandse zege eindigde was het vrij pistool: 2134 tegen 2123. 1 3 o 9 5 5 1 1 9 9 B B 5 3 4 1 3 2 9 B 3 Stand na 5 ronden: 1/5: Eising, Marovic, Hennings, Kraid- man, Jongsma 3%; 6: Soos 3; 7: Sax 2 ¥2; 8/9: Hecht, Van Baarle 2; 10: Van Geet 1; Langeweg die hij met zwart excentriek 11/12: Cafferty, Boehm 1. Het bestuur van het IOC, dat in Lau sanne bijeen kwam, oordeelde dat Frank rijk het Olympische reglement had over treden door een nieuw Olympisch comité op te richten, waarvan de statuten directe tussenkomst door de regering mogelijk maakten. Het bestuur verklaarde dat als de Franse sportbonden het oude Olympi sche comité niet in ere zouden herstellen de Fransen van deelname aan de Spelen zouden kunnen worden uitgesloten. Ij r ir g g e n Uitslagen: Grootmeestergroep 5e ronde: DonnerMalich Vz-Vz\ Korts jnojRo- batsch 1-0; PadevskiPoloegajewski Vz- IvkovTimman ReeBrowne afgebr.; UhlmannSzabo 1-0; Hartoch Enklaar afgebr.; LangewegLjubojevic 1- 0. I- a l- is e r n it 5 i- 1, s. d 1. i, 0 sr :e Stand: 1 .Fittipaldi 28 pnt.; 2. Hulme 19; 3. Icxk (Belg )16; 4. Stewart (Groot Brit- tannië) 12; 5. Beltoise (Frankrijk). De Mexicaanse autocoureur Alfonso La- viada is in Puebla tijdens een trainingsrit voor de Los Fuertes-race om het leven gekomen. In een bocht raakte hij met zijn wagen van de baan en sloeg te pletter. Op een spoedzitting verklaarde de voor zitter van de sportbonden dat het oude Olympische comité „de enige organisatie blijft die bevoegd is om de Franse Olym pische sportbeoefening te vertegenwoordi gen op de spelen van München”. UTRECHT. De finale van de UZSC- waterpolodagen is bij de heren gewonnen door HZC-De Robben, dat Neptunus Amersfoort versloeg met 4-1. Bij de da mes ging de overwinning naar Naarden, dat HZC-De Robben met 3-1 versloeg. In het jeugdtoernooi eindigde HZC-De Rob ben weer als eerste, door in de eindstrijd De Meeuwen met 4-2 de baas te blijven. PARIJS. De voorzitters van 22 Fran se sportbonden hebben gehoor gegeven aan een beslissing van het Internationaal Olympisch Comité en hebben stappen on dernomen om het Franse Olympische co mité, dat op 22 februari bij meerderheid van stemmen werd ontbonden, weer in het leven te roepen. SHEFFIELD. De Nederlandse amateurs in de Ronde van Engeland hebben een succesvol weekeinde achter de rug. Zater dag won Cees Priem de zesde etappe en gisteren ging Cees Bal als eerste over de finish in de zevende etappe van Southport naar Sheffield. In het algemeen klasse ment heeft de Tsjech Svoboda de leiding voor de Fransman Ducl.omin. Hennie Kuiper staat derde met een achterstand van 47 seconden op Svoboda. Priem staal zevende en Kooken tiende. Bram Leeuwenhoek, chef de mission voor München, zag dat Swinkels zijn greep naar de macht volvoerde na een vrij matige start. Bij zijn laatste honderd schoten telde hij echter niet een misser. Lotus-manager Colin Chapman lijkt met de Braziliaan Emerson Fittipaldi opnieuw een uiterst sterke troef in het Grand Prix-circus te hebben. Gisteren won Fittipaldi met zijn Lotus de Grote Prijs van België waardoor hij alleen aan de leiding gaat in de strijd om het wereldkampioenschap voor Forbule- 1-coureurs. Hij zou na Jim Clark, Jochen Rindt (beiden verongelukt) en Graham Hill, de vierde man worden die een Lotus naar de wereldtitel zou voeren. Op vier seconden: 3. Willy de Bosscher (Bel), 4. Harrie van Leeuwen (Den Haag), 5. Tino Tabak (Egmond aan Zee), 6. Harm Ottenbros (Hoogerheide), 7. Jos van Beers Vosselaer, 8. Karei Delnoy (Nijswiller), 9. Wim Schepers (Stein), 10. Willy Planc- kaert. ARNHEM. Energo en Athlon hebben zich dit weekeinde geplaatst voor de ere divisie volleybal dames. Energo (uit Beers), Athlon (uit Utrecht) en Lycurgus (uit Groningen) speelden dit weekeinde een beslissingscompetitie om twee plaat sen in de eredivisie, nadat de drie ploegen in de promotiewedstrjden gelijk waren geëindigd. Energo won met 3-1, (15-7, 15- 13, 12-15 en 15-12) vairf Lycurgus en Athlon bereikte tegen Lycurgus ook een overwinning met 3-1 (15-8, 15-10, 12-15, 15-6). Daardoor werd de wedstrijd tussen Athlon en Energo overbodig. Piet van Katwijk won zaterdag de derde etappe, terwijl Steinmayr later op de dag de beste was in een korte bergtijdrit. In de vierde etappe sloegen Steinmayr en Mitteregger hun slag. Met meer dan zeven minuten voorsprong bereikten zij de fi nish. Jacob Langen kwam als eerste Ne derlander op de vierde plaats. In het algemeen klassement heeft Steinmayr ruim twee minuten voorsprong op Mitte regger. Den Hertog staat vijfde met een achterstand van negen minuten. Fittipaldi’s zege is vrijwel niet in ge vaar geweest. Dat kwam mede doordat de verwachte aanval van de Belgische Ferra- ri-rijder Jacky Ickx uitbleef. Ickx moest in de 26e ronde met een gebroken gaska bel een pitstop maken. Ook Regazzoni was tegen de snelle Lotus kansloos. De Zwit ser werd uitgeschakeld toen hij in de 58e ronde in een haarspeldbocht in botsing kwam met de Techno van de Italiaan Nanno Galli. WEERT. Eric Swinkels, de 22-jarige schutter uit Best, heeft dit weekeinde bij verrassing het Nederlands kampioenschap kleiduiven-schieten (skeet) veroverd. Gro ter verrassing nog was dat Swinkels op de baan van De Wildeberg te Weert, de Olympische limiet van 193 (uit 200 scho ten) bereikte, hoewel hem veel eerder een plaats als kleiduiven-trapschutter was toegedacht in de équipe voor München. In de tweede manche, waarin opnieuw Stromberg van start tot finish leidde, eindigde Lubbers als tweede, voor de Zweed Anderberg en de Nederlander Jan ten Thije met Fons ten Vreegelaar als bakkenist. Ton van Heugten werd ditmaal vijfde, wat mede dankzij de snellere totaaltijd dan die van de Zweed Anderberg, vol doende was voor de derde plaats in de einduitslag. Van Heugten verbeterde hier mee zijn leidende positie in de competitie om de Europese titel met 10 punten. Van Heugten behaalde tot dusver 44 punten. De tweede plaats in het klassement wordt gedeeld door de Rus Sibirtsev en de Zweed Strömberg, beide met 23 punten. Jan ten Thije, die in Noorwegen in totaal vijfde werd, bezet in het klassement nu de vierde plaats met 21 punten. Lubbers volgt op een gedeelde vijfde plaats met 17 punten. Zaterdag is op het eiland Man de eerste van de één week durende Tourist- Trophy-motorraces gehouden. De West- duitser Siegfried Schauzu met BMW was de snelste in de zijspanklasse. Hij reed de drie ronden (182 km.) op het stratencircuit in 74.40 minuten, hetgeen overeenkomt met een moyenne van 146,37 km/uur. De twee belangrijkste rivalen van Schauzu, zijn landgenoten Klaus Enders en Heinz Lutherinhauser (beiden met BMW), kon den wegens machinepech de race niet uitrijden. Gerrit Wolsink heeft gisteren in Borger de derde wedstrijd voor het Nederlands kampioenschap motorcross in de 500 cc- klasse gewonnen. In beide manches zege vierde de man uit Hengelo met grote overmacht. Pierre Karsmaker, leider in de strijd om de titel, verloor zijn eerste plaats door een val in het begin van de eerste manche. De Belg Joel Robert heeft zijn positie in de strijd om het wereldkampioenschap motorcross in de 250 cc-klasse opnieuw verbeterd. De vijfvoudige titelhouder won gisteren in Bielstein voor 30.000 toeschou wers de grote prijs van West-Duitsland en voert thans met 72 punten de ranglijst aan. Zijn landgenoot Silvian Geboers staat met 47 punten tweede en de Zweed Uno Palm met 33 punten derde. Roger de Coster heeft zijn positie in het klassement voor het wereldkampioenschap motorcross in de 500 cc-klasse versterkt door gisteren in Poltava (Sovjet-Unie) de vijfde race, die meetelt voor dit kampi oenschap, te winnen. met 1. pf3, pf6, 2. g3, b5, had geopend. Deze dame echter, die helemaal in haar eentje midden in Langewegs stelling een pion was gaan ophalen, kon niet meer ontkomen, althans niet zonder opoffering van materiaal. Dat materiaal was voor Langeweg voldoende om te winnen, waar door hij voorlopig de beste Nederlander is geworden. Als hij grootmeester wil wor den, moet hij nog twee partijen winnen en verder ongeslagen blijven. Dat laatste zal wel de moeilijkste van de twee taken zijn. De grote Kortsjnoj deed in deze ronde hetzelfde als Langeweg, na vier remises een eerste overwinning behalen. Zijn slachtoffer was Robatsch, die in 23 zetten door middel van een onverwacht paarde- offer van het bord werd gezet. Kortsjnoj en Langeweg delen nu de derde en vierde plaats achter Poloegajevski en de man die na deze ronde de eerste plaats met hem deelt; Uhlmann. De Oostduitser won een verschrikkelijk ingewikkelde partij, waar in hij aanvankelijk een pion had geofferd, van de oude vechtjas Szabo. Maar die laatste zal nog wel een paar flonkerende overwinningen behalen, terwijl het nog de vraag is of Uhlmanns goede vorm zal doorzetten. Na zijn doordringen tot de laatste acht van de kandidatenmatches in 1970, heeft hij weinig meer laten zien. Van Jan Timman wordt het hoe langer hoe duidelijker, dat hij van grootmeester- kaliber is; vrijdag won hij makkelijk van Padevski, waarmee hij weer op 50 percent kwam, zondag won hij (met zwart) bijna van Ivkov. Een onnauwkeurigheid in Iv kov’s tijdnood bedierf Timman’s winst kansen. ELLMAU. Rudolf Mitteregger heeft door zijn overwinning in de vierde etappe van de Ronde van Oostenrijk de leiding in het algemeen klassement overgenomen van de Nederlander Cees van Dongen. BARDONECCHIA. Eddy Merckx heeft na de 247 kilometer lange veertien de etappe in de Ronde van Italië zijn voorsprong op de concurrentie aanmerke lijk vergroot. De Belgische wereldkampi oen won de etappe met 26 seconden voorsprong op Panizza, maar bleef bijna twee minuten voor op zijn naaste belager in het algemeen klassement de Zweed Gosta Petterson. De dertiende etappe was zaterdag voor Wilmo Fancioni. In het algemeen klassement heeft Merckx nu 3.23 minuut voorsprong op Petterson en 4.46 minuut op Fuente. Gi- inondi staat vierde met een achterstand van 7.56 minuut. AMSTERDAM. Van de malaise waaraan het IBM-schaaktoernool gedu rende de eerste vier ronden ten prooi leek te zijn (van de 32 partijen werden er 23 remise waarvan nog een aantal zonder enige strijd) was in de vijfde ronde niets te bespeuren. Alle acht partijen in de grootmeestergroep werden tot op het bot uitgevochten. Dat daarbij de Nederlanders een grote rol speelden, was verheugend; tot nu toe had hun spel, dat van de altijd onvervaarde Jan Timman uitgezonderd, in het teken van de angst gestaan. Regazzoni had een zeer goede start en voerde na de eerste ronde het veld van 25 wagens aan. In de zesde ronde passeerde Fittipaldi de Ferrari. Regelmatig vergroot te de Braziliaan daarna het verschil, dat na een derde van de race tien seconden bedroeg. Halverwege de wedstrijd was de marge gegroeid tot een kleine 17 secon den. Alleen de pech zou Fittipaldi nog Buitenlandse grootmeesters spelen tegen hen met een soort vangnet; als het in de opening enigszins is misgegaan, en hun stelling niet best is, bieden ze remise aan, wat dan door de Nederlander meestal wordt aangenomen, uit ontzag of uit ge brek aan zelfvertrouwen. Langeweg, Har toch en Ree hadden van hun gezamenlij ke eerste twaalf partijen in het toernooi er elf remise gespeeld. Die enige besliste partij was een nul die vrijdag op rekening van Rob Hartoch kwam tegen Ljubojevic. Hartoch is niet iemand voor wie het schaakspel een „a- vontuur van de geest” is. Hij is een beroepsschaakmeester, niet voorbestemd om tot grote hoogten te stijgen, maar wel iemand met een zeer gedegen stijl, tegen wie het ook voor de beste grootmeesters zeer moeilijk is om te winnen. Af en toe gaat het echter mis en dat gebeurde ook tegen Ljubojevic, en dan nog wel op tamelijk vervelende manier. Hartoch was lang belegerd, had met een achterstand van een pion moeten afbreken, in een lopereindspel dat duidelijk verloren was. In de tweede zitting deed Ljubojevic het echter onnauwkeurig, waarna Hartoch alsnog remise had kunnen maken, ware het niet dat hij Ljubojevic ’onnauwkeu righeid” meende te moeten nadoen, waar door hij toch nog verloor. Tja, bij scha ken worden partijen gewonnen door de- geen die de voorlaatste blunder heeft gemaakt, heeft iemand al eens gezegd. Het leek voor Hartoch een heel onple zierig weekend te worden. Zaterdag, op de rustdag in het IBM-toernooi, werd in Weesp het snelschaakkampioenschap van Nederland gehouden, waaraan behalve Hartoch nog enkele IBM-spelers meede den; Enklaar uit de grootmeestergroep en Boehm en Van Baarle uit de meester greep. Hartoch is een van de beste snel schakers van Nederland, heeft dat kampi oenschap ook al eens gewonnen, en was dus ook ditmaal een der favorieten voor de eerste prijs van 400 gulden, maar na een ruzie over de reglementen verdween hij al na enkele partijen. Die wedstrijd werd gewonnen door Enklaar. Gisteren had Hartoch kans op revanche, want nu moest-hij in het lBMitoerhooi UTRECHT. Tijdens het vervolg van de bondsvergadering van het Nederlands Handbal Verbond, zaterdag in Utrecht gehouden, is het standpunt van het NHV ten aanzien van reclame en sponsors ge heel herzien. Besloten werd toe te staan dat verenigingen hun naam aan een be drijf dan wel een produkt mogen verbin den en dat ook reclame op sportkleding wordt aanvaard. Wel zal hiertoe een con tract moeten worden opgesteld dat de goedkeuring van het bondsbestuur nodig heeft en dat geldt voor een periode van tenminste drie jaar. Besloten werd voorts als opvolger van de naar Tsjecho-Slowakije teruggekeerde trainer-coach Jaroslav Mraz opnieuw een buitenlander in volledige dienst aan te trekken. Deze zal als technisch leider worden aangeduid omdat hij vooral in de eerstkomende twee jaar met de opleiding van het technisch kader wordt belast. Als perschef werd aangesteld de heer H. Munzert uit Utrecht. Een kleine meer derheid (56 tegen 53 stemmen) sprak zich uit tegen de afdracht van 66 2/3 percent van de contributie aan de afdelingen. Het bondsbestuur moest ten gevolge daarvan zijn begroting terugnemen. Stand na 5 ronden: 1/2: Poloegajevski, Uhlmann 3/4: Langeweg, Kortsjnoj 3; 5/10: Donner, Pa- debski, Ivkov, Ljubojevic, Szabo, Timman 2%; 11: Ree 2 en 1 afgebr.; 12/13: Ro batsch, Malich 2; 14/15: Hartoch, Browne 1% en 1 afgebr.; 16: Enklaar 1 en 1 afgebr. i\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/VAAAAAAAAAAAA/ BARDONECCHIA. De wedstrijd- commissarissen van de Ronde van Ita- jl iië hebben gisteren vijf renners uit de j ;l strijd genomen. De Italianen Gianni Motta, Italo Zilioli, Franco Bitossi en I Giovanni Varini en de Belg Willy de Geest hadden zich tijdens de veertien- I; de etappe bij herhaling laten voortrek- I xen door auto’s en motoren. kunnen stoppen. Moeiteloos verdedigde hij echter zijn eerste plaats en ging met een kleine halve minuut voorsprong op de Tyrrell Ford van de Fransman Francois Cevert over de streep. Uitslag: 1. Emerson Fittipaldi (Brazilië) met Lotus de 85 ronden (316,54 km) 1.44.06,8 (gem. 182.423 km-u); 2. Francois Cevert (Frankrijk) met Tyrrell Ford 1.44.33.3; 3. Dennis Hulme (Nw. Zeeland) met McLaren 1.45.04,8; 4. Mike Hailwood (Groot Brittannië) met Surtees 1.45.18,7 op een ronde; 5. Carlos Pace (Brazilië) met March; 6. Chris Amon (Nw Zeeland) met Matra-Simca. tegen Enklaar spelen. En het lijkt er op, dat die revanche goede kans van slagen heeft. Enklaar gaf zomaar een pion weg, wist zijn blunder nog het aanschijn te geven van een positioneel offer, maar zal toch grote moeite hebben de afgebroken partij remise te houden. Een uniek geval deed zich voor in de partij Donner-Malich. Op een gegeven moment zagen alle toeschouwers dat Ma lich met twee simpele torenzetten de dame van Donner kon vangen. Malich dacht echter een half uur na en ving toen die dame niet! Onmiddellijk nadat hij zijn zet had gedaan vertelde de Oostduitser aan wedstrijdleider Orbaan waarom niet; hij had ontdekt dat het geen blunder was, maar juist een schitterend dame-offer van Donner was. Het merkwaardige was ech ter dat Donner zelf dat niet ontdekt had; die meende dat hij zijn dame in een afschuwelijke val had laten lokken waar uit zij slechts door een onbegrijpelijk tekortschieten aan de torens van Malich ontsnapt was. De partij werd remise. Er was nog een dame in de val gelokt; die van Ljubojevic, in zijn partij tegen GOES. Met baancoach Frans Mahn had de 21-jarige amateurrenner Roy Schuiten uit Zandvoort afgesproken dat de zaterdag verreden Ronde van Midden- Zeeland zijn laatste grote wegwedstrijd van dit seizoen zou zijn. Schuiten, vorig jaar als een komeet naar voren gekomen op de baan - hij versloeg toen onder meer Fedor den Hertog in de achtervol ging - zou zich dan voor de rest van dit seizoen voorbereiden als baanrenner op de Olympische Spelen in München. Maar voor Roy Schuiten werd het toch allemaal wat anders toen hij zaterdag middag met een indrukwekkende solo over de laatste 20 kilometer (met achter zich een jachtgroep van 25 man) de Ron de van Midden-Zeeland won. Schuiten, denkend aan zijn toekomst, zei na afloop van zijn zege: „Als ik nog eens prof zou willen worden, wat zegt het dan dat ik kan vertellen: ik heb binnen de vijf minuten gereden op de achtervolging. Maar het zegt wel wat als je kunt vertellen: ik heb die en die klassieker gewonnen. Daarom wil ik toch weer met Mahn en wegcoach Joop Middelink gaan PRIVAS. De Spanjaard Luis Ocana heeft de Dauphiné-Libérè, een Franse etappewedstrijd voor beroepsrenners, ge wonnen. De Spanjaard verstevigde gis termorgen in een individuele tijdrit zijn leidende positie en stond deze in de slotrit niet meer af. De laatste etappe werd gewonnen door de Fransman Regis Delepine. Joop Zoete melk eindigde in het algemeen klassement als negentiende. De eindrangschikking is: 1 Ocana (Spanje) 26.20.11, 2 Thevenet (Frankrijk) 26.23.16, 3 Van Impe (België 26.25.16, 4 Martinez (Fankrijk) 26.27.31, 5 Hezard (Frankrijk) z.t., 19 Zoetemelk (Nederland) 26.31.56. RIJEN. Gerard Vianen heeft gisteren de „Ronde van de Leren Zool” in Rijen gewonnen. Vianen sprong in de laatste van de vijftig ronden van twee kilometer weg, kreeg Cees Stam aan zijn wiel, maar sprintte sneller dan de Zaankanten De uitslag is: 1. Gferard Vianen (Koc- kengen) 100 kilometer in 2 uur 20 minu ten en 17 seconden, 2. Cees Stam (Koog aan de Zaan). NIJVEL. De Braziliaan Emerson Fit tipaldi, heeft zondag op het nieuwe circuit van Nijvel ten zuiden van Brussel met een Lotus de 30e Grote Prijs van België gewonnen. Fittipaldi, die zjjn tweede Grand Prix- zege van het seizoen boekte, nam in de zesde van de 85 ronden de leiding over van de Zwitser Clay Regazzoni en stond die niet meer af. De Braziliaan versterkte daardoor zijn positie in de competitie om het wereldkampioenschap der coureurs danig. Hij voert de ranglijst met 28 pun ten aan en heeft een voorsprong op de Nieuwzeelander Dennis Hulme van negen punten. Lotus heeft in Fittipaldi een cou reur die herinneringen oproept aan de onverslaanbare combinatie Lotus - Rindt. PAL. Nederlands en Europees kam pioen Rikus Lubbers, met passagier Bart Notten, heeft gisteren in de grote prijs van Noorwegen, die meetelt voor het Europees kampioenschap motorcross voor zijspannen, een tweede plaats behaald. Het duo finishte in de eerste manche als derde achter de winnaars van beide man ches, de Zweedse gebroeders Strömberg, en de Nederlanders Ton van Heugten en Sjaak Wery. Meestergreep 5e ronde: CaffertyKraidman 0-1MarovicEi sing JongsmaVan Geet 1-0; Sax Van Baarle 1-0; HechtHennings %-%; SoosBoehm 1-0. praten, want voorlopig wil ik toch ook nog op de weg blijven r ij den. Deze over winning in de Ronde van Midden-Zeeland was mijn eerste grote succes op de weg”. Voor Roy Schuiten was zijn verrassen de solorit naar de overwinning in deze Zeeuwse ronde overigens geen verrassing: „Met solo’s van 20 a 25 kilometer in de slotfase ben ik ook wegkampioen van Noord-Holland geworden en militair weg kampioen”, vertelde hij. Ook wilde hij nog wel kwijt: „Ik wil de baan in München bereiken met zo min mogelijk opofferingen op de weg”. Na de triomfen in de Ronde van Drente (Kuiper), de Ronde van Friesland (Aling), de Ronde van Gelderland (Van de Hoek), de Ronde van Zuidwest-Nederiand (Balk), de Ronde van Midden-Nederland (Van de Hoek), de Ronde van Limburg (Van Kat wijk), Olympia’s Ronde (Schuer) en in drie etappes in Olympia’s Ronde (Balk, Lenferink en Van Katwijk) betekende de zege van Roy Schuiten de tiende overwin ning voor de merkenformatie Ketting in de grote klassieke wegwedstrijden in Ne derland. Toch was Ketting nu niet sterk verte genwoordigd: Balk rijdt in Milaan, Van de Hoek en Van Katwijk in de Ronde van Oostenrijk en Aling en Kuiper in de Ronde van Engeland. Niettemin reed Ket ting met zijn B-formatie (vier eerstejaars amateurs rond Roy Schuiten en Jan Len ferink) toch weer naar de zege. Dat had Ketting in deze Zeeuwse ronde mede te danken aan de onderlinge rivaliteit in de Zeeuwse ploeg van Trico- Noble. In de 26 man sterke kopgroep die tenslotte op Noord-Beveland na 120 kilo meter ontstond, waren Trico-Noble en Caballero met ieder vijf man het sterkst vertegenwoordigd. Deze ploegen reden echter opvallend verdedigend (pakten ie dere vluchteling terug maar vielen zelf niet aan). Verrassend slaagde op de zee dijk langs de Oosterschelde Schuiten er wel in alleen weg te komen en weg te blijven. Er kwamen 72 renners aan de start. De uitslag luidt: 1. Roy Schuiten (Zand voort), 190 kilometer in 4.32 min.37 sec.; 2. Nanno Bakker (Wieringerwerf), 4.33.05; 3. Peter van de Donk (Rosmalen), zelfde tijd; 4. Wim de Waal (Axel), zelfde tijd; 5. A. Hassink (Neede), zelfde tijd; 6. Gerrie Knetemann (Amsterdam), zelfde tijd; 7. B. Broere (Oudenbosch), zelfde tijd; 8. W. Helvoirt (Tilburg), zelfde tijd; 9. T. Huij- zen (Kloetinge), zelfde tijd; 10. Toine van de Bunder (IJzendijke), zelfde tijd; 11. Dick Groen (Sint-Pancras), zelfde tijd; 12. J. Klaassens (Urmond), zelfde tijd; 13. C. Leunis (Amsterdam), 4.33.10; 14. W. de Vlam, zelfde tijd.; 15. J. Schuitemaker (Andijk), zelfde tijd; 16. J. Kieftenburg (Hoorn), zelfde tijd; 17. J. Raas (Hein- kenszand), zelfde tijd; 18. Cees van Bracht (Lage Zwaluwe), zelfde tijd; 19. L. Ver- weij, zelfde tijd; 20. H. Peels (Eindhoven), zelfde tijd. 5

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 13