Ook vierde wedstrijd Bloemendaal eindigde met zege I Onderschatting werd Rood en Wit in duel tegen sterk VRA bijna fataal Na tien innings nog geen runs bij strijd tussen HHC en Terrasvogels Vertederend voetbal door de Stormvogels veteranen van ZANDVOORT STELDE PROMOTIE IN DUEL MET BAKKUM VEILIG F b d SPORTPRIJZEN sportlBÈ strego H TRAININGS PAKKEN s Kennemerland ft k F 5 zeer massaal Zilveren Renpaard voor Pools en Zn. Aanmelding voor Wimbledon zegevierde in zaalvoetbalstrijd Henk Hendriks bij Steeman-Huipen 16 Maandag 5 juni 1972 M SPECIALE AANBIEDING! HELANCA mt. mt. mt. mt. mt. mt. 116 140 164 18,95 22,95 26,95 L. IMieuwstraat 8 - IJMUIDEIM Telefoon 02550-10034 Vraag prijsopgave u 2 kennemerlaan 94 104 16,95 128 21,50 152 24,95 as J (Van onze cricketmedewerker) ADVERTENTIE korenblauw, marine, rood en groen (Van onze softbalmedewerker) Gedurende de eerste zeven innings van (Van onze tennismedewerkster) JVV\^AAAAAA/VVVVVVVVVVVVVV\AAAAAAAA?tAAAAAAAAAAAAAAAA/VVVUWtAAAAAA/lAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ van Peter Colson aan bat voor De Kre kels in het duel tegen Bloemendaal. en ha do Tv za ho mi aa na ter 1 firi dif cië lar rei 1 set gai gei pri gei mt rin 1 ho aai be: me va: sta wi; wc fill scl gel va i ho da ov na Me ter cei en toe w< w; w< te de le kc lie VE Oï Oï te d( kc n< in he te pf n te sa kt ei D d< ni Ir A CC V4 BI Vi V ir L re t\ w lo rr 7( U sporthuis Telefoon 0 2550 - 1 40 71 IJMUIDEN Telefoon 0 2550- 1 6613 gelijk na een zeer sensationele single (6- 3Z3-6/6-2). Het damesdubbel leverde geen grote problemen op voor de Santpoortse dames. Zij hadden op alle fronten een overwicht en buitten dit hier goed uit Hanneke van de Raadt en Therèse Mou ten wonnen deze partij met 6-4Z6-3. De heren van Oud Wassenaar die op papier sterker waren, gaven duidelijk hun ge weldige overmacht te kennen en joegen hun tegenstanders met 6-1Z6-0 van de baan af. Bij een 3-3 stand dus ging het om de gemengddubbels, die de kern van deze ontmoeting vormden. Hanneke van de Raadt en Hans van de Bronk konden het niet bolwerken en verloren met 3-6/2- 6. Toen was alle hoop gericht op de combinatie Dies BlikslagerZLeo van der Raadt. Aanvankelijk liep het dubbel niet helemaal naar wens en de eerste set ging naar Oud Wassenaar met 6-4. De tweede set werd een overwinning voor Brederode, waarna de hoop bij de supporters weer oplaaide. Bij de stand 4-2 in het voordeel van Brederode echter scheen Vrouwe Fortuna zich echter ineens tegen hen te keren. In één ruk door stoven de Hage naars op de overwinning af: 6-4, waarmee ze ook hun promotie waarmaakten. LONDEN. Een totaal van 570 tennis- sers(sters) heeft zich aangemeld voor deelneming aan het Wimbledontoernooi, dat op 26 juni begint. Van de 570 zijn er 347 mannen, van wie velen teleurgesteld zullen worden. Zeven batslieden bereikten bij VRA de dubbele cijfers op een Rood Wit-aanval waarin Luining (3 voor 46), Wijkhuizen (3 voor 29) en Asselbergs (3 voor 31) goed werk verzetten. Jan Spits (21), Rajak (28) en Jansen, die met 32 t opscorer werd, speelden een rustige innings. Dick Klijn zorgde als laatste aan bat voor enige sensatie door met onder meer drie kapita le zessen 27 runs bijeen te ranselen en voordat hij als laatste sneuvelde het to taal op 163 had weten te brengen. De Haarlemmers hadden het aan bat Aantrekkelijk spel van HCC I in het duel met HBS leverde een totaal van 197 runs op. Bakker (35) en Van Laer (60) zorgden voor een prima opening. Even dreigde het met HCC mis te gaan, toen Albert van Rijn (5 voor 43) „on top” was en het van 87 voor 0 weldra 121 voor 6 werd. Door aanvallend spel van De Ville neuve (42) kwam HCC I aan een totaal van 197. HAARLEM. Het topduel softbal tus sen HHC en Terrasvogels heeft de talrijke toeschouwers zaterdag tien innings lang geboeid. In dit treffen, waarin de aanval van beide partijen volkomen aan banden weid gelegd door de verdedigingen, stond na bijna twee uur softbal de beginstand nog steeds op het scorebord. De meeste reden tot juichen had de Santpoortse ploeg, die vooral in de negende inning door het oog van de naald kroop. HAARLEM. Ter gelegenheid van het door Hovo Cubo behaalde zaalvoetbal- kampioenschap van Nederland werd in de sporthal te Hoorn een revanchetoernooi gehouden en dat leverde winst op voor Kennemerland. De Haarlemmers eindig den na drie wedstrijden in punten en doelsaldo gelijk met Hovo Cubo, waarna zij de strafschoppen beter namen. Doel man Teun Cupee wist alle drie penalty’s van de kampioenen te keren. Hij had eerder ook al de aandacht op zich geves tigd met knappe reddingen. Van Keeken en David resulteerde in een punt voor Bakkum. Van de gemengddubbels ging er één naar Zandvoort en één naar Bakkum. Methilde Goos en Wim Brandse maakten het winnende vijfde punt door een over winning op mevrouw David en de heer Keizer (6-3Z6-4). Het volgende gemengd - dubbel van Jannie Hogenkamp en Paul Barten leverde de tegenpartij de derde punt op. De Zandvoortenaren, die toen waarschijnlijk al in een feestroes verkeer den en met de gedachten elders verkeer den, leden een zware nederlaag met 6-2/6- 2. Brederode slaagde er (misschien) ver rassenderwijs niet in om op het thuishonk Oud Wassenaar in bewang te houden. Na zeer spannende partijen kwam uiteinde lijk het zwaartepunt te liggen op de mixeddubbels. Het eerste damesenkel werd gewonnen door Dies Blikslager met 7-5Z6-0, terwijl Therèse Moulen de meer dere moest erkennen in haar Haagse te genstandster (3-6/7-5/2-6). Ook de heren singles werden verdeeld. Leo van de Raadt verloor op het laatste moment (4- 6Z6-1Z6-8) maar Hans van de Bronk maakte de score voor Brederode weer Wim Brandse beet de spits af voor Zandvoort tegen R. van Merkstein. Hij haalde direkt fors uit en liet 6-1/6-4 voor zich noteren. Ook Paul Barten won zijn single van Van der Horst met 6-1/2-6/6-4. Jannie Hogenkamp haalde het derde punt binnen, terwijl Methilde Goos een neder laag moest lijden tegen mejuffrouw van Keeken (1-6/5-7). Bij het herendubbel was er als gewoonlijk een groot machtsver schil ten gunste van Zandvoort. Paul en Wim zorgden voor een mooie overwin ning. Het damesdubbel van Jannie Hogen kamp en Methilde Goos tegen de dames (Van onze medewerker) IJMUIDEN. Met een zekere vertede ring sloegen de ruim duizend toeschou wers zaterdag op het Zeewijk-terrein de verrichtingen van twee ploegen, die waren samengesteld uit spelers die Stormvogels in het verleden nationale bekendheid heb ben gegeven. Gave staaltjes van dribbe laar Piet van der Kuil van het „kanon” Henk Angenent die er in slaagde zijn oude faam met een paar keiharde kogels waar te maken de technische foefjes van Cees Groot alles leverde op de tribu ne steevast het nodige commentaar op. „Dat zie je tegenwoordig toeh niet meer” of: „Dat was vroeger ook al zijn sterke punt.” De conclusie ligt voor de hand. Het publiek genoot met volle teugen van deze veteranenwedstrijd. Bij de „oude glorie” ontbraken twee bekende namen. Henk Groot was verhin derd vanwege de receptie van Ajax, ter wijl Cor Brom een belangrijke bespreking had over een trainerscontract bij Fortuna SC. De arbitrale leiding was in handen van oud-speler Martien Ponte. BEVERWIJK. Voor de vacante ne gende plaats in de Kennemerwielerploeg van SteemanHuipen, heeft ploegleider Wim Zonneveld een beroep gedaan op de 33-jarige Henk Hendriks uit Heemskerk. Na een paar jaar non-activiteit is Hen driks vorig seizoen weer gaan fietsen. Hij werd mede wegens zijn routine in de ploeg opgenomen. Whites weer wegliepen naar 4-1. UW, dat in Rietje van Fulpen een licht geblesseer de werpster had, moest in de zesde inning nogmaals twee runs toestaan, die de eind stand op 6-1 bepaalden. Onze Gezellen behaalde een gemakke lijke overwinning op Storks. Storks, dat aanvallend op het werpen van Ria Koe horst tot slechts drie honkslagen kwam, werd reeds in de eerste inning voor een 3-0 achterstand geplaatst na een drie- honkslag van Marga Vrenegoor. Honksla gen van Linda Hoogland, Ineke Wessels en Tineke van der Wiel waren in de vierde slagbeurt de basis voor een 5-0 voorsprong. Fouten en honkslagen van Marian Cops en Marga Vrenegoor zorg den er voor, dat Onze Gezellen zonder al te veel moeite kon uitlopen naar een 7-0 eindstand. met col, 2 biezen op mouw en pantalon In 4 kleuren: aan. Troosteloos onderaan staat het Heemsteedse HBC, dat in de uitwedstrijd tegen Roef met 18-1 volledig kansloos was. De stand luidt: EDO 5-10, De Geuzen 5- 10, Celeritas 6-10, Orwo HCAW 6-8, Uitsmijters 6-6, Flying Petrels 6-6, Roef 6- 2, Wester kwartier 6-2, Caribe 5-0, HBC 5-(-2). niet begrepen op het zuivere bowlen van O’Connor, die vier Haarlemse top-wickets voor een schijntje opruimde, daarbij goed gesteund door Dick Klijn, die in de slips twee vangen maakte en wicket-keeper Rajak, die achter de palen goed werk deed. Ook Jan Spits (3 voor 40) boekte met zijn snelle ballen succes, waardoor bij de thee op 37 reeds zeven Rood Wit-wickets gesneuveld waren. Hierna echter had de VRA-aanval niet veel meer te betekenen. Jan Spits werd te wild, waardoor zijn bowlen weinig gevaar meer inhield. O’Connor, die de beste bowlingcij- fers (4 voor 19) op zijn naam bracht, bleek niet in staat de Rood Wit- verdediging, waarin Maarten Tuininga en Wijkhuizen hun mannetje stonden, te doorbreken. Een goede „change” beteken de het einde van het optreden van Wijk huizen, die na 33 runs fraai door Besier (1 voor 8) werd gebowld. Dit was echter het laatste wicket dat zou vallen, daar Tui ninga en van Son, die met respectievelijk 45 en 19 not out bleven, tot het einde toe (125 voor 8) stand hielden. Voor dit revanchetoernooi zaalvoetbal bestond met ruim 500 toeschouwers een flinke belangstelling. Kennemerland moest in zijn eerste wedstrijd aantreden tegen Hovo Cubo, kreeg daarvan een 1-0 achterstand opgediend en wist pas kort voor tijd door Leunk aan een nederlaag te ontsnappen: 1-1. Het tweede duel van de Haarlemmers met de Kickers uit Alk maar was bijzonder spannend en enerve rend. Na een 2-0 achterstand kwam Ken nemerland door Hopman (2 x) en Leon hardt weer op winst (3-2), kwam daarna weer met 4-3 achter te staan, maar kwam door Hopman en Leunk toch nog tot een overwinning: 5-4. In het slotduel met Nyen Nichols uit Den Helder was Kenne merland overwegend sterker, doch kwam door het lankmoedige optreden van de arbiter niet verder dan een 1-0 overwin ning. Klaassen was de producent. Met een treffer meer zou Kennemerland door een beter doelsaldo dan Hovo Cubo reeds triomfator zijn geweest. Beide teams moesten nu strafschoppen nemen en dat ging Kennemerland het beste af. Vooral keeper Teun Cupee had daarin een be langrijk aandeel door alle drie strafschop pen van Hovo Cubo te stoppen. De eindstand: 1. Kennemerland (Haar lem), 2. Hovo Cubo (Hoorn), 3. Nyen Nichols (Den Helder), 4. De Kickers (Alk maar). juweliers horlogers Al direct na de aftrap werd duidelijk wie als eerste de score zou openen. Het jongere team vond elkaar wat gemakke lijker en men speelde in een duidelijk hogere versnelling dan de „oude garde.” Toch schoot eerst Jan Luppens, na een goede een-twee met v.d. Kuil na zeven minuten rakelings langs de verkeerde kant van de paal en liet Henk Angenent de toeschouwers vier minuten later zien dat hij het schieten nog niet verleerd is. Maar in de twaalfde minuut volgde toch het verwachte succes voor de 59’ers. Jan Luppens maakte hands in het straf schopgebied en hoewel Joop Venus naar de goede hoek ging, zorgde Van Doorne- veld vanaf de stip voor 1-0. Na ongeveer een half uur bracht Cees Groot zoals hij gistermiddag speelde nog steeds een uiterst waardevolle voetballer voor een amateurclub na een goede aanval de stand op 2-0. De 52’ers kwamen daarna wat meer aan bod, maar Henk Angenent In de dertigste en Piet van der Kuil in de vijfendertigste minuut zagen hun inzetten gekeerd door paal en lat. Vijf minuten voor rust schoot Hans van Doorneveld na HBS had de grootste moeite met de HCC-aanval, waarin Abendanon (4 voor 42) en Vriens (5 voor 34 met groot gemak opereerden. Van Wel en Albert van Rijn, die beiden 31 runs scoorden, boden gerui me tijd goed verzet, doch tenslotte ging HBS voor 132 op de knieën. Matig batten was er de oorzaak van, dat ACC tegen Quick niet hoger kwam dan een totaal van 133. De enige, die de goede Quick- aanval met Burki (4 voor 51), Van Doorn (3 voor 17) en Kramer (2 voor 24) op de juiste wijze bespeelde was Hans Dukker, die met 43 topscorer werd. Quick kwam ten koste van zes wickets tot winst. Aller eerst door P. Mol, ‘die 49 prima runs scoorde, en later door Lieshout en Van Eek, die met respectievelijk 27 en 26 ongeslagen uit de strijd kwamen. Van Osch (4 voor 41) was in de ACC-aanval de beste man. HCC II sloot tegen VIC op 189 voor 8 en liet VOC SLECHTS 2>/a uur te batten over. HCC II dankte zijn totaal aan van der Gun (49) en P. Trijzelaar (53). Ondanks keurig spel van van Lingen (56) en Schoonheim (33) bleek VOC niet in staat een behoorlijk scoringstempo te bereiken, daar Auke Smits (4 voor 18 in 20 overs de zaak prima in de hand had. Hoger dan 132 voor 7 kwam VOC niet en daar men acht runs tekort kwam was het bonuspunt toch nog voor HCC II. In de eerste klasse bleek Bloemendaal ook in zijn vierde wedstrijd niet tot winst i n staat. De Krekels sloot op 160 voor 9 (Colson 65, Pototski 37 not out). Door Nanninga, die als derde inkwam en met 23 not out bleek, slaagde Bloemendaal er wel in een moeizame „draw” uit het vuur te slepen op een goede aanval van De Krekels, waarin Brand (2 voor 14) de beste cijfers had. Bij Bloemendaal gingen de wickets naar P. Kruijt .(3 voor 50), van der Sloot (2 voor 30) en Braakman (2 voor 32). Stand: Terrasvogels 7-11, DSS 6-10, Bloemendaal 7-10, De Pinguïns 6-8, Onze Gezellen 7-8, HHC 6-7, Vodo SC 7-6, UW 4-2, Storks 7-2, HCK 7-0. Het programma voor de komende week luidt: donderdag: HHC—UW (20.00 uur Elta), vrijdag: HCKHHC (20.00 uur. Pim Mulier). In de eerste klasse versloeg EDO in Den Haag koploper Celeritas. De Haagse ploeg, die in de eerste inning de zenuwen nau welijks de baas kon, verloor toen reeds dit belangrijke duel. Vier vrije lopen van Mia Spaargaren en honkslagen van Betsy Nederstigt en Truus Ruiter gaven de ploeg van Toon Verzeylberg een 6-0 voor sprong. In de vierde inning leek het voor EDO toch nog gevaarlijk te worden. Vier runs bleken echter niet voldoende om de kansen te doen keren. Mede door het goede slaan van Tonnie de Graaf kon EDO uiteindelijk met 10-6 zegevieren. Met De Geuzen, dat Uitsmijters in eigen huis klopte, voert EDO thans de ranglijst deze snelle wedstrijd overheerste de ver- diging zo duidelijk, dat honkloopsters nauwelijks aan bod kwamen. Voor een niet onbelangrijk deel was dit het gevolg van bijzonder fraai veldspel. Saskia de Jong enerzijds en Rietje Sleeswijk in René van der Berg anderzijds gaven de pitchers voortreffelijke steun. Opmerke lijk in deze wedstrijd was het grote aantal vangballen. Niet minder dan ze venendertig speelsters sneuvelden op van gen. Terrasvogels, dat alleen in Marja van Roon een slagvrouwe van betekenis had, kreeg slechts in de achtste inning uitzicht op een run. De opofferingsslag van Wil Jansen bleef echter uit. Unieke scoringskansen kreeg HHC in de negende inning na een tweehonkslag van Saskia de Jong. Eerst faalde echter Conny Broere en na een opzettelijke vier wijd voor Marijke Bouman voorkwamen van gen de openingsrun. Ook in de tiende inning drong HHC nog fel aan. Nu kwam werpster Marian van Ginhoven in sco- ringspositie. René van der Berg zorgde er op een klap van Saskia de Jong voor, dat in ieder geval de halve winst naar Sant poort ging. Bloemendaal bevestigde de goede vorm van de laatste weken. Tegen UW speelde vooral de verdediging een voortreffelijke wedstrijd. Zowel in de eerste als tweede inning werd Jetta Mantel uitstekend ge steund door haar verreveldsters. Man ja Valkenberg en Greet Valstar. Het Utrechtse veldwerk was minder goed ver zorgd. Twee fouten in de vierde inning werden UW noodlottig na een driehonk- slag van Greet Valstar. Hoewel UW via oud-Bloemendaal- speelster Corrie den Hartogh in de vijfde inning nog tot 2-1 terugkwam, betekenden hits van Dolly Gruppelaar en Greet Val star in de gelijkmakende slagbeurt dat de HAARLEM. Gisteren hebben de twee kampioensteams uit de tweede klas se hun promotiewedstrijden gespeeld. Zandvoort 1 had als tegenstander Bakkum 1 en Brederode 1 Oud Wassenaar. Zand voort slaagde er met vrij grote „set- overmacht” in om zich naar de over gangsklasse te spelen, terwijl het Bredero de op het laatste moment aan kracht ontbrak. Deze laatsten blijven dus ook volgend jaar, ondanks hun sterkte, in de tweede klasse spelen. HAARLEM. Rood Wit heeft zon dag in Amstelveen in de cricketontmoe- ting met VRA weer eens ondervonden, dat men zelfs een zwakke tegenstander niet onderschatten mag. Allereerst maak ten de Amsterdammers voor de eerste maal van het seizoen aan bat een zeer behoorlijke indruk met een totaal van 163. Bij de thee was het duidelijk, dat Rood Wit alle zeilen zou moeten bijzet ten om niet roemloos ten onder te gaan, daar op 37 al zeven wickets neer waren, doch na de hervatting had de Amster damse aanval eigenlijk niet zo veel meer om het lijf en daar aanvoerder Wijkhui zen en Maarten Tuininga de VRA-aanval het hoofd konden bieden kon Rood Wit uiteindelijk toch nog met een „draw” huiswaarts keren, daar een stand van 125 voor 8 bereikt werd, doch het bonuspunt was voor VRA. een serie fraaie schijnbewegingen de 59’ers naar een 3-0 voorsprong. Rudie de Boer raakte vlak voor rust bij de 52’ers nog eens het houtwerk. Na rust was Opbergen .vervangen door Visser en Van Vliet door Cor Zwemmer, zodat de ploegen wat meer tegen elkaar opwogen. Dat deze opzet lukte bleek na tien minuten, toen Piet van der Kuil doelman De Graaf met een wippertje ver raste. 3-1. Daarna verhuisde Jan Luppens van achteren naar de voorhoede, hetgeen een vertraging van de aanvalskracht bete kende. Toch was het uitblinker Cees Groot, die na een kwartier 4-1 scoorde. Geheel tegen de verwachting in, slaag den de oudjes er daarna in vorstelijk terug te komen. In de tweeëntwintigste minuut scoorde Rudie de Boer 4-2 uit een penalty na een tegen hem gemaakte over treding, terwijl Jan Luppens er een kwar tier voor het einde via de handen van Nico de Graaf 4-3 van maakte. Vrijwel in dezelfde minuut scoorde Luppens op nieuw, nadat Henk Angenent, aan wiens spel en gebaren duidelijk te merken was dat hij graag zelf een goaltje wilde sco ren, tegen de paal had geschoten; 4-4. Dat was aanleiding voor de speaker om mee te delen, dat er bij een gelijke eindstand twee keer een half uur ver lengd zou moeten worden. De indruk werd namelijk gewekt dat de tweeëntwintig spelers zeer tevreden waren met deze gelijke stand zo vlak voor het einde. Dat inspireerde de 52’ers dermate, dat Jan Snoeks er uit een prachtige pass Henk Angenent in de slotfase 5-4 van maakte. Al met al was deze wedstrijd een zeer geslaagde afsluiting van de jubileum feesten van het zestigjarige Stormvogels. De opstelling van het elftal uit 1952, gecoached door Arie Rentenaar, luidde: Keeper Joop Venus, achter: Dirk van den Over, Henk Snoeks, Jan Luppens en Freek Venus; middenveld: Jan Snoeks en Jan Tol en in de voorhoede: Piet van der Kuil, Rudi de Boer, Henk Angenent en Ko van Opbergen. Het team van de wat „jongere” garde bestond uit: doelman Nico De Graaf; achter: Ben Frederiks, Han Jansen, Hendriksen en Arie van der Vliet Middenveld: Siem de Graaff en Hans van Doorneveld en de voorhoede bestaande uit: G. van der Meer, Henk Jansen, Cees Groot en Toon de Boer. Harry Pools legde op Duindigt be slag op het Zilveren Renpaard. De succesvolle rijder liet tijdens de ere- ronde zijn zoontje de trofee vast houden.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 16