Secretaris-generaal Maurice Strong over VN-milieuconferentie Auto rijdt in sloot; VOOR GEZOND MILIEU drie doden HOOP GELD NODIG VVV -wezen NVJ gaat met krijgt nieuwe vakbeweging Drietal na structuur praten overval in arrest Gewonde bij schietpartij Na geheim vooroverleg V redesbesprekingen Bommeldingen bleken loos Belfast verwacht m alarm Russische leiders brengen mogelijk bezoek aan Bondsrepubliek Miljoen schade door brand Verkeersongelukken in weekeinde HET WEER GESPREK TUSSEN KANSELIER BRANDT EN GROMIKO ül 11 2 ODER.NEISSE ALTERNATIEF MAANDAG 5 JUNI 1972 BONN (AP) De vijanden uit de jaren van de koude oorlog mochten zondag vooruit zien naar een toe komst van vriendschappelijke betrek kingen toen de Russische minister van Buitenlandse Zaken Andrei Gro miko na een historisch bezoek aan Bonn terugkeerde naar de Sovjet unie. Het bezoek betekende een hoogte punt van een weekeinde dat de be kroning te zien heeft gegeven van het vredesbeleid van de Westduitse kan selier Willy Brandt. ra* .0/ (Van onze correspondent) Weesp (Van onze correspondent) de door (756 mm). op o ZZO nw zzw z w zo 22 .sa 18.25 aan de de VN uur. uur. Father Hugh O’Neill uit Bogside, die de hand heeft in de vredesactie zei „Als de politici aan tafel gaan zitten en dat kan reeds snel zijn, dan zal voor alle politieke gevangenen algemene amnestie een reële voorwaarde vooraf kunnen zijn. Directe contacten van de leden van de vredesbe weging met William Whitelaw zijn in dit verband niet zonder betekenis. Functionarissen van het bureau van de SDLP, de oppositiepartij, zeggen dat de vereniging van Ierland in de nabije toe komst een vraagteken is, maar dat spoe dig het begin van de samenwerking tussen ZEIST. Het Nederlandse VVV-wezen zal een nieuwe organisatievorm krijgen. Deze is mogelijk, nu de algemene leden vergadering van de Nederlandse Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer In Zeist nieuwe statuten en een nieuw huishoude lijk reglement heeft aangenomen. In het verdrag verklaren West-Duitsland en Polen dat zij „geen enkele territoriale aanspraak” tegen elkaar maken. Z(j belo ven alle geschillen op vreedzame wijze op te lossen. Zij verklaren dat zij „verdere stappen zullen ondernemen tot volledige normalisatie” op basis van het verdrag en het terrein van samenwerking tussen de twee landen zullen uitbreiden. Zowel het Het Duits-Poolse verdrag is meer speci fiek en erkent de rivieren de Oder en de Neisse als de westelijke grens van Polen. De 46-jarige mevr. Rijnen-Vermeer uit het Brabantse Moergestel heeft zondag- Zaterdag is op de weg van Doesburg naar Doetinchem de 7-jarige B. H. van den Bom uit deze plaats bij een verkeers ongeluk omgekomen. De jongen stak plotseling de weg over en werd aange reden door een personenauto. Bij een verkeersongeluk op de Oostvaar- dersdijk tussen Lelystad en Muiderberg is zaterdag de 21-jarige W. B. Morreau uit Amsterdam om het leven gekomen. Zijn ouders raakten gewond. De auto waarin zij zaten reed, vermoedelijk als gevolg van een technische mankement van de dijk. of de Manege ingestort. Met donderend geraas is zondagmorgen de manege Swaab in Nederhorst den Berg ingestort. Niemand werd gewond. De manege die twintig bij veertig meter meet, is acht jaar geleden gebouwd. AMSTERDAM - De Amsterdamse po litie heeft zondagavond na een anoniem telefoontje het Franse consulaat en het kantoor van de Air France op bommen doorzocht. Er werd niets gevonden. De melding kwam tegen halfnegen binnen bij een ANP-redacteur in Amsterdam. Een man, die zei namens het Joods Front Ne derland te spreken, kondigde voor zondag avond bomaanslagen op de Franse ambas sade en de Air France aan. avond bij een auto-ongeluk In de ge meente Hoogeloon het leven verloren. Op een kruising verleende een ander* wagen de door mevr. Rijnen bestuurd* personenauto geen voorrang. wzw z zzo nw z zzw nno z zw o zzo zo nw nnw n garens 700.000 Amsterdam De Bilt. Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z. -Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich Casablanca Las Palmas Tel Avlv Tunis uur. uur. Brandt en Gromiko zijn overeengeko men een structuur op te bouwen die vriendschap en samenwerking in het be lang van Europa en de hele wereld moet mogelijk maken, een en ander op basis van de akkoorden die zaterdag zijn onder tekend na twee jaar van onderhandelin- gen tussen oost en west. Wegens een naar later bleek vals bom alarm is het spoorwegstation in Maastricht zaterdagavond van half twaalf tot onge veer kwart over twaalf ontruimd geweest. De treinenloop werd aanzienlijk ontregeld. Omstreeks half twaalf kwam op het po litiebureau een telefonische melding bin nen dat om 12 uur in het station een bom zou ontploffen. Voor alle zekerheid wer den onmiddellijk alle voorzorgsmaatrege len genomen en het station ontruimd. Het bomalarm werd om ongeveer 23.40 uur nog eens herhaald door de onbekend ge bleven telefoonmaniak. Het station werd zo goed en zo kwaad dat ging doorzocht doch zonder resultaat. Toen om midder nacht ook de voorspelde ontploffing uit bleef, werd na tien minuten het station weer vrijgegeven. In Heeze (Noord-Brabant) is in de afgelo pen nacht een personenauto tegen een boom gereden, waarbij de twee inzit tenden om het leven zijn gekomen. De auto reed, vermoedelijk met te hoge snelheid, door een scherpe bocht. De chauffeur was de 24-jarige A. van den Hurk en zijn passagier de 22-jarige A. J. P. van de Mortel, beiden uit Heeze. Zij waren op slag dood. De 60-jarige J. A. J. Reedijk uit Schiedam is zondagavond verongelukt toen hij in Renesse (gem. Westetschouwen) een ge vallen bromfietser te hulp wilde snel len. De bromfietser viel op het moment dat de heer Reedijk met zijn auto kwam aanrijden. De heer Reedijk klom uit zijn auto, maar in zijn haast om de bromfietser te helpen keek hij waar schijnlijk niet goed uit toen hij de weg overstak. Hij werd aangereden door een auto. Hakenkruis. In de nacht van zaterdag op zondag is een hakenkruis geschilderd op de woning van de Middelburgse hoofd commissaris van politie, dr. D. van Ooijen. Van de dader(s) ontbreekt ieder spoor. BELFAST. Deze week wordt in Bel fast het begin verwacht van vredesbespre kingen van de Britse bewindvoerder in Noord-Ierland, William Whitelaw, met af gevaardigden van de belangrijkste partij in het conflict, daarbij inbegrepen de IRA, het Ierse republikeinse leger. Naar in politieke kringen in de Noordierse hoofdstad is uitgelekt blijkt William Whi telaw zeer onlangs op een geheime plaats besprekingen te hebben gevoerd met de Unionistische politicus Roy Bradford, mi nister in het kabinet-Faulkner, m et de parlementsleden Gerry Fitt en John Hu me van de Sociaal-democratische en La- bourpartij (SDLP) met de protestantse leider ds. lan Paisly, met David O’Connell, lid van de politieke raad van de provisio nele IRA en met een afgevaardigde van de officiële IRA, vermoedelijk Ivan Barr. De 81-jarige A. Loots uit het Groningse Muntendam is zondag op een kruising in Zuidbroek door een autobus aangere den en omgekomen. Volgens de politie gebeurde het ongeluk toen de heer Loots fietsend een voorrangsweg over stak. SITTARD. Een brand in de nacht van zaterdag op zondag in de tricotagefa- briek Rosita in het Westduitse Geilenkir chen heeft voor één miljoen gulden scha de aangericht. Het atelier van het bedrijf, waarvan de moederfabriek in Sittard is gevestigd, brandde geheel uit. Hoog Laa.g Zon Maan op regenbui zw. bew. licht bew. onbewolkt half bew. onweer regenbui half bew. onweer zw. bew. regen onbewolkt windst. geh. bew. De samenhangende gebeurtenissen die de vroegere vijanden samen op de weg naar begrip en vrienschap hebben ge bracht waren gisteren de ondertekening van het vier mogendheden akkoord over Berlijn en de uitwisseling van de docu menten behorende bij de ratificatie van de Westduitse niet aanvalsverdragen met de Sovjet-Unie en Polen. WEESP. De rijkspolitie uit heeft gisteren drie mannen van 19, 21 en 23 jaar gearresteerd, die ervan worden verdacht zondagochtend de eigenaar van een bedrijf in onderdelen van landbouw machines te hebben beroofd van f 5000. Na de roof vluchtte het drietal in de wagen van de directeur. De eigenaar, die ’s ochtends zijn bedrijf binnenging, trof daar drie mannen aan. Zij probeerden hem te dwingen zijn kluis open te maken. De eigenaar weigerde, waarop een vechtpartij ontstond. Daarbij werd hij bedwelmd door „tinner”, ’n verf- verdunningsmiddel. waarbij hij aan het gelaat en de ogen werd verwond. De indringers ontnamen hem daarop zijn portefeuille en vluchtten. Twee van hen werden aangehouden in het Centraal Station in Amsterdam toen zij de trein wilden nemen naar hun woonplaats. De derde werd gisteravond in zijn woning in Weesp gearresteerd. De gestolen auto is in Amsterdam gevonden. Het geld is terecht. reikt, mag men succes noemen.” Veel waarde hechtte hij voorts blijvende organisatie, die binnen zal worden opgericht, en die tot taak zal krijgen de besluiten van de conferentie uit te werken. Deze milieu-organisatie zal beginnen met een kapitaal van 100 mil joen dollar, dat door de bij de VN aange sloten landen zal worden bijeengebracht. Er is een lange lijst van voorstellen. Dat uit die lijst menig voorstel door de conferentie zal worden aanvaard, achtte de minister buiten twijfel. Ook Nederland heeft een voorstel ingediend: registratie van alle gevaarlijke stoffen op een inter nationale lijst. Minister Stuyt zal morgen het woord tot de conferentie richten. Hij zal een uiteenzetting geven van de milieuveront reiniging in Nederland en van de wijze, waarop Nederland meent dat een aantal facetten ervan kunnen worden gekanali seerd. Een conferentie over de gevolgen die het gebruik van de moderne Amerikaanse wapens op het milieu in Indo-China heeft, is zondag in Stockholm besloten met een appèl op de Zweedse delegatie naar de officiële conferentie van de VN om daar deze kwestie aan de orde te stellen. 14 16 16 13 17 14 15 16 14 16 5 19 18 15 11 17 14 11 6 11 13 14 10 14 12 16 18 10 16 15 14 14 10 13 11 16 17 19 19 millibar Vooruitzichten voor woensdag: Perioden met zon. Plaatselijk een bui en temperaturen boven normaal. Aantal uren zon: 5 tot 13; minimum tempera tuur: omstreeks normaal; maximum tempera tuur: van 1 tot 6 graden boven normaal; kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 90 percent; kans op een geheel droog etmaal: 60 percent. Normale temperaturen tot 9 juni minimum 11, maximum 17 graden. WKERRAPPORTKN Maximum- en mtaiznum- temperaturen binnen- en buitenland De besprekingen tussen Oost- en West- Duitsland over normalisering van de be trekkingen. Verdere overeenkomsten met de Sovjet-Unie over samenwerking op wetenschappelijk, technisch en cultureel gebied. Besprekingen die moeten leiden tot het aanknopen van diplomatieke be trekkingen met Tsjecho-Slowakije, Hon garije en Bulgarije. 20 21 22 22 22 17 20 24 18 25 11 28 23 26 27 22 27 26 19 27 17 15 15 24 28 23 28 25 23 15 21 24 19 23 25 21 22 28 29 1008 De alternatieve bijeenkomst die drie dagen heeft geduurd en waarop zowel Amerikaanse geleerden en journalisten evenals vertegenwoordigers van Hanoi, de voorlopige revolutionaire regering van Zuid-Vietnam en het gewone Vietnamese volk het woord voerden, was georgani seerd door de „Internationale commissie van onderzoek naar de misdaden van de VN in Indo-China” en twee Zweedse anti- oorlogsorganisaties. Op de bijeenkomst werd ook een beroep gedaan op de „wereldgemeenschap” alles in het werk te stellen opdat er een einde komt aan de „genocide en cocide” (vol- kenmoord en vernietiging van het milieu door biologische en chemische oorlogvoe ring) in Vietnam. Maurice Strong heeft de organisatoren van de bijeenkomst niet willen ontvangen. Hoewel na het bezoek van Gromiko geen concrete resultaten zijn bekend ge maakt liet Gromiko er geen twijfel over bestaan dat Moskou verder hoopt te gaan dan normalisering van de betrekkingen met de Bondsrepubliek en vriendshaps- banden wil aanknopen die wellicht reeds spoedig zullen worden bezegeld door een bezoek van de hoogste Russische leiders aan Bonn. ZAANDAM. In haar streven naar versterking van haar positie gaat de Ne derlandse Vereniging van Journalisten sa menwerken met de vakcentrales. De vere nigingsraad van de journalistenorganisatie besloot zaterdag in zijn jaarvergadering in Zaandam, dat zal worden gewerkt naar een contract in samenwerking met het overlegorgaan van NW, NKV en CNV. Korte inhoud van de belangrijkste be palingen uit de Duits-Russische en Duits- Poolse niet-aanvalsverdragen. Het Duits- Russische verdrag verklaart dat beide partijen de onschendbaarheid erkennen van de bestaande Euorpese grenzen. Dit verdrag met de Sovjet-Unie al» met Polen In de nieuwe organisatievorm zal ons land worden verdeeld in 29 tot 30 distric ten, in elk zal een bepaalde WV-organi- satie dienstdoen als steunpunt voor de plaatselijke VW’s, en voor de provinciale en landelijke organisatie. De taak van de steunpunten is de propagandamiddelen zo goed mogelijk te concentreren en toeris ten zo goed mogelijk op te vangen. In de besturen en andere organen van de ANVV is een plaats ingeruimd voor een aantal vaklieden (WV-directeuren en directieleden van het Nationaal Bureau voor Toerisme). Aan hun inbreng op het gebied van de voorbereiding en uitvoering van het beleid kent de ANW grote waarde toe. De voorzitter van de ANW, jhr. mr. H. G. van Holthe tot Echten, sprak in zijn jaarrede nog eens over de betekenis van een goede WV-organisatie voor ons land. Hij heeft er op aangedrongen, dat de overheid en bedrijfsleven de WV-organi satie de financiële steun blijven verstrek ken, die zij nodig hebben om hun taak naar behoren te vervullen. Er zijn weinig voorbeelden uit onze samenleving aan te halen, warin met zo weinig geld zoveel kan worden bereikt, aldus de voorzitter. Eergisteren werden diplomatieke be trekkingen gevestigd tussen de Bondsre publiek en Polen. De oorzaak van de brand is niet be kend. Er waren geen mensen in het bedrijf aanwezig en verlichting en ver warming waren uitgeschakeld. De West duitse politie acht brandstichting niet uit gesloten. De Sittardse moederfabriek brandde in 1965 totaal uit. De schade bedroeg toen 15 miljoen gulden. Ook het vorig jaar werd Rosita-Sittard met een brand geconfron teerd. In de opslagruimte voor werd een schade aangericht van gulden. bevatten bepalingen waarin gestipuleerd wordt dat de verdragen geen invloed hebben op eerder gesloten bilaterale multilaterale overeenkomsten tusen betrokken landen. Een deel van hen lijdt aan kwikvergif- tiging door het eten van besmette vis. Het gezicht en het gehoor van deze mensen is aangetast en soms ook de hersenen. Enke len kunnen hun bewegingen niet meer coördineren. Een ander deel lijdt aan de gevolgen van vergiftiging door het ge bruik van olie, gemaakt uit besmette rijst. Het beenderenstelsel van deze mensen is aangetast. De slachtoffers zijn vergezeld van dr. Noboroe-Hagino, de man die in 1957 de bron van de kwikvergiftiging ontdekte. De ministers van Buitenlandse Za ken van de Sovjet-Unie, de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk heb ben zaterdag in West-Berlijn het slotprotocol getekend van het vier- mogendhedenakkoord over Berlijn in het voormalige gebouw van de Geal lieerde Controleraad. Op de foto: (van links naar rechts): Maurice Schumann, Sir Alec Douglas Home, Kind gestikt. In Spoordonk (gem. Oir- schot) is zaterdagmiddag het 7-jarig jongetje Tonnie van Agt door zand bedolven en gestikt. Het kind was op het erf van een naburige familie gaan spelen. Op dat erf was een zandhoop. De jongen zou getracht hebben met zijn handen een tunnel te graven. Toen hij daarmee bezig was, is de zandhoop ingestort. Het ongeluk gebeurde op de A.C. de Graafweg in Sijbekarspel. In een flau we bocht kwam de auto in de linker- berm. In een poging de auto weer op de weg te krijgen verloor de be stuurder, J. Noordeloos de macht over het stuur. De drie jongemannen waren op weg naar hun werk. Zij beloven geschillen alleen vreedzame middelen op te lossen. betekent dat West-Duitsland voor de eer ste maal sinds de Tweede Wereldoorlog het verlies van het Duitse grondgebied erkent. Beide partijen beloven vrede in de wereld te handhaven en ontspanning tus sen oost en west na te streven. «s S’ cS 1 o 0 0 o 0.5 1 0 6 0 7 0 0 0 11 o o 0.1 o o 1 o 3 0 0 o o o o 5 4 0 0 0 0 0 o o o z z zzo zo zzw z zw zzo zw zzo no Bevrijdingsbeweging. Surinamers in Ne derland hebben eind mei een Surinaam se bevrijdingsbeweging „Prasarasisiebie” opgericht, die wil streven naar een onafhankelijk Suriname, zonder inmen ging van buitenaf. De beweging wil onder meer alle Surinamers in Neder land die zich meer Nederlanders gaan voelen, weer tot volbloed Surinamers „ombouwen”, opdat zij meer aandacht schenken aan de situatie, waarin zij het Surinaamse volk hebben achtergelaten. Jongetje verdronken. De 5-jarige Maarten Duister uit Wijk en Salburg is zater dagmiddag in de Merwede bij Werken dam verdronken. Het jongetje sloeg overboord van het plezierjacht waarop hij met zijn ouders een tochtje maakte naar de Biesbosch. Enkele uren later werd het lijkje van de kleuter door de rijkspolitie te water opgedregd. de 26 graafschappen in het zuiden en de 6 in het noorden van de grond kan komen. Zij denken daarbij aan het herin- stellen van een orgaan dat bij de vorming van de Ierse staat 22 jaar geleden, nim mer een functie heeft gekregen: de „Raad voor heel Ierland.” Het is echter duidelijk dat de steun van de achterban beslissend zal zijn voor wat uiteindelijk in Ulster zal worden bereikt. HOORN. Drie jonge mensen uit Hoog- karspel zijn zaterdag in de vroege och tend bij een verkeersongeluk in de gemeente Sijbekarspel nabij Hoorn om het leven gekomen. Hun auto botste eerst tegen bomen en reed vervolgens in een sloot. De slachtoffers zijn de 21- iarige J. M. J. Noordeloos, de 23-jarige C. E. Noordeloos en de 22-jarige H. G. Truien». De Zweedse politie heeft zondag drie honderd anarchisten verhinderd dicht bij het gebouw te komen van de VN-confe- rentie. Een politiemacht van 2000 man moet garanderen dat de conferentie nor maal kan doorgaan en dat de rust en orde bewaard blijven. De politiemannen heb ben een opleiding van drie weken gevolgd om doeltreffend tegen betogers men verwacht er duizenden te kunnen op treden. In Stockholm zijn zondag vijftien Ja panners mannen, vrouwen en kinderen aangekomen die het slachtoffer zijn geworden van vergiftiging door de indus triële vervuiling. Zp willen deelnemen aan de alternatieve bijeenkomsten die tij dens de officiële conferentie worden ge houden, en op deze bijeenkomsten de wereld waarschuwen voor het gevaar van de vervuiling. Aan het besluit is een voorbereiding van jaren voorafgegaan. Onderdeel daar van is een enquête geweest onder de Nederlandse journalisten. Waarop door slechts 60 percent van de betrokkenen is geantwoord. Van de deelnemers (totaal 1.658) voelde 40 percent voor een contract van samenwerking en 38 pet voor recht streekse aansluiting bij het NW. Negen tien pet. wees elke vorm van samenwer king af. De verenigingsraad accepteerde ook een beleidsnota van het bestuur, op grond waarvan nog dit jaar een actie programma zal worden opgesteld. Enige van de voornaamste punten: dat het be grip persvrijheid niet alleen de vrijheid van publiceren omvat maar, tevens het recht op informatie, een recht dat door de overheid dient te worden beschermd en bevorderd. Voorts dat de informatievoor ziening in Nederland via de communica tiemedia mogelijk wordt onafhankelijk van een winststreven of van een sluitende exploitatie. Het NVJ-bestuur heeft aan zijn beleidsnota ten grondslag gelegd: na tionaal en internationaal te waken en waar nodig te strijden voor de persvrij heid, die zij beschouwt als haar wezenlij ke grondslag, bevorderen van een hoog staande beoefening van de journalistiek, en behartiging van beroepsbelangen van haar leden. Brandt kan nu verder werken aan Westduitse rol bij de voorbereiding van de Europese veiligheidsconferentie die in 1973 zal worden gehouden en de besprekingen over wederzijdse troepenvermindering in Europa, die waarschijnlijk parallel met de veiligheidsconferentie zullen plaatsvinden. STOCKHOLM Het is nog de vraag of de vandaag begonnen VN- conferentie over het milieu met succes bekroond zal worden omdat een reeks landen die eraan deelneemt voorbehoud heeft gemaakt op bepaalde punten van het opgestelde actieplan voor de bescherming van het milieu. De secretaris-generaal van de conferentie, de Canadees Maurice Strong, verklaarde gisteren op een persconferentie in Stockholm dat het plan van actie voor sommige regeringen te ver, voor andere niet ver genoeg gaat. Volgens Strong is het belangrijkste punt de vraag of de regeringen al dan niet bereid zijn voldoende geld ter beschikking te stellen. Van het ant woord op deze vraag hangt het welslagen van de conferentie af. Worden de landen die aan de conferen tie deelnemen, het eens over de te nemen maatregelen, aldus Strong en de besluiten door de algemene vergadering der VN bekrachtigd, dan kan op zijn vroegst in 1973 begonnen worden met de uivoering van het actieplan. De secretaris-generaal .ei dat hij zich grote zorgen maakte over de afwezigheid op de conferentie van de Sovjet-Unie en andere Oosteuropese landen. Deze landen willen geen vertegenwoordigers naar Stockholm sturen omdat Oost-Duitsland niet als stemgerechtigd land aan de con ferentie mag deelnemen. Wel vertegen woordigd uit het Oostblok zijn Polen, Joego-Slavië en Roemenië. Aan de conferentie zullen ruim honderd landen deelnemen. De bijeenkomst zal twaalf dagen duren. Doel van de conferentie is de hele wereld wakker te schudden, aldus minis ter Stuyt van Milieuhygiëne gisteren bij zijn vertrek op Schiphol naar Stockholm. „De landen zijn ten aanzien van de mi lieuhygiëne volkomen van elkaar afhan kelijk. Daarvan moet men zich bewust worden. Als dat in Stockholm wordt be de conferentie (Van onze correspondent) SCHEVENINGEN. In een Scheve- ningse nachtclub is zondagmorgen vroeg de 32-jarige Haagse Surinamer Iwan Uiterloo door de barportier neergeschoten. Het slachtoffer werd getroffen in zijn schou der en lies; een derde kogel miste zijn doel. Uiterloo is volgens de politie „buiten direct levensgevaar”. De dader vluchtte na de aanslag. Een half uur later werd hij door de politie in de Haagse binnenstad aangehouden. Hij zei op weg te zijn naar het politiebureau. Oorzaak van de schietpartij was een ruzie tussen de portier, de 26-jarige E.H. en het slachtoffer. Laatstgenoemde kwam met zijn vriend en twee vriendinnen bij de nachtclub. De portier weigerde de vriend de toegang, omdat deze onlangs in de bar had gevochten. Iwan probeerde te bemiddelen en raakte met de portier in gevecht. Toen een van de omstanders riep, portier zijn pistool uit zijn zak en vuurde driemaal van dichtbij op het slachtoffer. onbewolkt regen onweer half bew. windst. zw. bew. windst. licht bew. licht bew Kopenhagen licht bew Locarno zw. bew. windst. Londen zw. bew. Luxemburg onbewolkt zw. bew. onbewolkt geh. bew. licht bew onbewolkt geh. bew. regen licht bew. zw. bew. onbewolkt licht bew. geh. bew. motregen half bew. windst. zw. bew. windst. Barometerstand hedenmorgen DINSDAG 6 JUNI water 10.24 uur en water 5.46 uur en DINSDAG 6 JUNI 4.22 uur onder 20.55 1J.4 uur onder 14.40 al een E Ooi

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 2