L Motoren reden naar Santpoort HAVENBERICHTEN Inbraak bij ijzerwinkel met eigen geluid Hoogovens 1 Santpoortse Jeugd Operette voortreffelijk op dreef 11 1 fel IH 1 J VERENIGINGSNIEUWS Ideeënstroom 1 Politie vraagt inlichtingen Automobiliste gaf milieuprogramma IN DE VISHAL bij Hoogovens houdt aan Registratieset in kader van Ondernemingsraad Van Gelder-Papier Velsen-Noord Woonwagen geheel uitgebrand Tuinmuurtje en hekje omgereden Bromfietser op Rijksstraatweg gedood J. Verkade 25 jaar bij bloemenveiling Jongen brak been bij aanrijding geen voorrang 3 3 4 IJMUIDER COURANT MAANDAG 5 JUNI 1972 MAA Kort IJmondsnieuws Velsen-IJmuiden T V elsen-N oord W. JACOBS PI '‘'^2' MM (Van onze correspondent) (Van een onzer verslaggevers ADVERTENTIE Voor 9 u. gebeld, binnen 24 u. hersteld (Van een onzer verslaggevers) I SANTPOORT. Zaterdagmiddag oud-IJmuiden, Bromfiets weg. Een verpleger (Van een onzer verslaggevers) k V V SANTPOORT. Een 60-jarige inwoner van Haarlem reed vrijdagmiddag met zijn personenauto een tuinmuurtje en een ij zeren hekje omver. Aan een buurvrouw maakte hij zich bekend, doch de gegevens die hij verstrekte, bleken later vals te zijn. De buurvrouw had echter ook het kentekennummer van de auto genoteerd, waardoor de politie de dader kon achter halen. Het ventje liep een open rechterbeen- breuk op en is via zijn huisarts door de Ongevallendienst naar het Zeeweg Zie kenhuis gebracht. De afdeling recherche van de gemeente politie in Velsen wil weten wie de meisjes waren, met wie de mannen hebben staan praten. Zij geheven zich op het politiebu reau te melden voor inlichtingen. 01 tr (Van een onzer verslaggevers) k is ve D M D hi zi m k< n; 01 VI w gi Ol k z< h d b ir n t u h 1< v K n ti n 1 v V c n t 5 I 1 t 1 I c I 1 1 BEVERWIJK. Aan de veiling Bever wijk heeft men het feit herdacht dat de heer J. Verkade 25 jaar aan de afdeling bloemen verbonden was. Tijdens een intieme bijeenkomst van het personeel, bestuur en directie sprak de voorzitter, de heer G. Tabak, de jubilaris, die met zijn vrouw en kinderen aanwezig was, toe. De heer G. de Ruiter sprak namens de kopers. Verkade is onder de kopers een begrip geworden aldus spreker. Groot was dan ook de waardering van de kopers, die eveneens met een cadeau onder couvert kwamen. HEEMSKERK. In de nacht van za terdag op zondag is op de Rijksstraatweg een 19-jarige bromfietser verongelukt, toen hij de weg overstak en door een personenauto werd aangereden. De jonge man overleed ter plaatse aan de opgelo pen verwondingen. De personenauto werd bestuurd door een inwoner van IJmuiden. Een naast hem zittende man uit Beverwijk werd bij de aanrijding licht gewond. (Van een onzer verslaggevers) Plaats van samenkomst was De Wey- man aan de Hoofdstraat in Santpoort- Noord. Ofschoon de voorbereidingen nogal haastig waren getroffen was de opkomst voor deze eerste ontmoeting bevredigend en zijn afspraken gemaakt voor volgende bijeenkomsten in telkens een andere plaats; de bedoeling is dit elke zaterdag en zondag te doen. VELSEN. Zondag rond middernacht brandde een woonwagen, die buiten het woonwagencentrum in Velsen-zuid stond, geheel uit. De oorzaak is tot nu toe onbekend, de bewoners waren niet thuis. stak een 8-jarige jongen achter een stilstaande vrachtauto de Hagelingerweg over, waar bij hij door een bromfietser werd aange reden. Alle geluiden, die worden opgevangen zullen volautomatisch worden doorgege ven aan een centraal registratiepunt waar een computer voor de verwerking zorgt. Mede op basis van de verkregen gegevens zal het beter en sneller mogelijk worden stappen te ondernemen om geluidshinder verder tegen te gaan. van het Zeeweg Ziekenhuis in IJmuiden meld de de politie dat twee jongens er op zijn bromfiets vandoor waren. De bromfiets had onafgesloten op het terrein van het ziekenhuis gestaan. De politie in Bever wijk heeft de daders, twee jongens van veertien jaar, aangehouden. IJMUIDEN. Een ijzerwinkel aan de Kennemerlaan moest het zondag, even na middernacht, bij krakers ontgelden. Zij gooiden een ruit in en namen twee boor machines weg uit de etalage. Meetpunt aan de Oostweg: men is bezig met het monteren van microfoon en afschermkap op de microfoonmast. DINSDAG 6 JUNI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 uur. VELSEN-NOORD. In het kader van de structurele wijzigingen ten aanzien van de commissies van overleg ofwel fabrieks- kemen en in het raam de voorgestane wet op de ondernemingsraden zijn bij Van Gelder Papier verkiezingen in de verschillende fabrieken en vestigingen ge houden voor de samenstelling van de nieuwe ondernemingsraad. In Velsen-Noord werden voor de eerste categorie met betrekking tot een vastge stelde salarisgroep 423 geldige stemmen uitgebracht. Voor het NKV zijn in de nieuwe onder nemingsraad van het concern gekozen de heren M. J. Vergouw, N. Verduin, J. Buter, A. C. Schelvis en P. J. Ory; voor het NVV de heren A. Otte, R. M. Wiljouw en E. J. A. Snijders; voor het CBU de heer J. H. Wesseling. Onder de zogenoem de beambtengroep, nog vallende onder de CAO, werden 154 geldige stemmen uitge bracht; verkozen werden de heren F. J. Donkei, M. W. Redelijkheid en J. van der Griend, allen lid van het NW. De hogere beambten brachten 82 geldige stemmen uit en tot hun vertegenwoordiger in de ondernemingsraad werd gekozen de heer J. H. Creemers. Diefstal. Een hovenier uit Velsen heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van drie kisten tuinplanten ter waarde van honderdzestig gulden. In en rond De Weyman hebben de jongelui ideeën uitgewisseld, eikaars mo tor bekeken en er hun oordeel over gege ven. Er werden ook zaken gedaan; onder delen en zelfs complete motoren verwis selden van eigenaar. Het hoogtepunt was een gezamenlijke rit door de gemeente Velsen, die uiteraard veel belangstelling trok. (Van een onzer verlaggevers) IJMUIDEN. Een 22-jarige automobi liste uit IJmuiden liep zondagmiddag een lichte hersenschudding op, toen zij op het kruispunt Popelstraat-Tuinderstraat, een personenauto aanreed, werke bestuurd werd door een 35-jarige vrouw uit IJmui den. Eerstgenoemde automobiliste had geen voorrang verleend. Besommingen KW 32 10.210, VL 110 6750, SCH 117 ƒ20.410, UK 1 ƒ5.150, UK 47 ƒ3.810, UK 70 1.980 UK 73 ƒ7.280, EH 7 3.700, GO 6 11.780 GO 7 8.170, HD 67 ƒ3.850, KL 50 1.880, TH 26 7.620., VD 1 1.840, VD 9 9 ƒ2.640, VD 15 ƒ2.120, VD 25 ƒ4.160, VD 44 ƒ2.700, V D89 ƒ3.130, VD 180 ƒ2.970, IJM 4 ƒ5.320, IJM 6 570, IJM 7 1.000 IJM 19 1.920, IJM 47 510, ZL 6 ƒ2.070., HD 68/HD 69 12.880, UK 17+UK249 ƒ7.780, UK 56+QOO ƒ5.850, UK 196 +234 10,810. IJmuiden, Grevelingenstr. 2, 02550-10231 Heemskerk, Kerklaan 10, 02510-30740 Maandag aangekomen in IJmuiden: Al- me, Houwdendyke; Tagri, Cowes, IJmui den; Activity, Confreville, IJmuiden; Spaarnestroom, Liverpool; Golina, Goole. Maandag vertrokken van IJmuiden: Ar chimedes, Esbjerg; Regitze Tholstrupp, Aalborg; Greta Gunda, Neustadt; Magas, Hamburg. Zondag aangekomen in IJmuiden: Hein rich Nagel, Hamburg; Baltiisky 62, Tallin; Victoria, Londen; Mozart, Kirkeness, IJ muiden; Uniworld, Antwerpen; Tor Pari- sia, Kopenhagen; Continity, Selby; Spray, Leith; Cielo Rosso, Coryton; Marus, Goo le; Bille Trigon, Bilbao, IJmuiden; Luise Buhk, Vargoen; Darling, Rotterdam; Cape Sable, Rotterdam; Sincercity, Manchester; Alchemist Berlin, Le Havre; Rey Lavita, Noordzee, IJmuiden; Leda, Bergen; Reze, Le Havre, IJmuiden; Regitre Tholstrupp, Yersey; Labotas, Hamburg; Framtondyke, Flixborough; Victoriasand, Stettin; Stein- bukk, Bergen; Ambience, Gunnes. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Anglia, Gothenburg; Gaasterland, Bre men; Essi Kristine, Norfolk. IJmuiden; Hermann Helene, Londen; Rijnstroom, Shoreham; Ekfjord, Bremen; Amco Spain, Philadelphia; Brinda Londen, IJmuiden; Amstelstroom, Hull; Rille Trigon, Stavan ger, IJmuiden; Ruestringen, Londen, IJ muiden; Zaanstroom, Felixtowe; Victoria, Kopenhagen; Constance, Nord Atlantic; Cadence, Goole, IJmuiden; Leda, Stavan ger; Pamela-C, Perth, IJmuiden. eisen voldeed, dan zal men begrijpen dat hier van een uitstekende lustrumopvoe- ring sprake was. De vele aanwezigen toonden zich dan ook zeer dankbaar. IJMUIDEN. Nog voor begin juni werd op het Ideeënbureau van Hoogovens het 2.500-ste idee van dit jaar geregis treerd. De twee mannen hadden even tevoren op de hoek van de Kennemerlaan en de Grahamstraat, met twee meisjes staan praten. Daarna gingen de meisjes de Gra hamstraat in, terwijl de mannen de Ken nemerlaan inliepen. Eén van de mannen droeg een wit jack, de ander een jack van suède. Eén van hen was tevens in het bezit van een racefiets, vermoedelijk groen of blauw van kleur. Wat met toewijding tot stand kan worden gebracht is zaterdagavond duidelijk ge worden bij de Santpoortse Jeugd Operette, die in een sprankelende opvoering gaf van de kinderoperette „De ondeugende water nimf’. De operette zelf is een kostelijk geval, met meeslepende muziek en veel gelegenheid tot improviseren, en zij biedt ook de mogelijkheid een rijke variatie aan decors ten toon te spreiden. De Santpoort- sters hebben dit werk van het bekende duo Van der Wal-Van As veel eer bewe zen. Er werd voortreffelijk gezongen en slagvaardig gespeeld. Opmerkelijk was daarbij de grote rolvastheid, zodat de massale interrupties, waarvan dit werk wemelt, er steeds puntgaaf uitkwamen. Ook de keuze van de speelsters was uitstekend, zodat elke rol volkomen tot zijn recht kwam. Een markant feit was dat het hier tevens het 100-ste van een serie ideeën betrof, die in een tijdsbestek van 10 maanden door twee of meer leden van de uit acht man bestaande werktuigkundige dienstbezetting van hoogoven 6, werden ingezonden. Voor ir. W. Singer, voorzitter van de centrale ideeëncommissie, vormde dit aan leiding om de 8 betrokkenen, de heren W. C. Booy, K. Bijker, W. G. M. van der Geest, C. A. J. de Jong, A. P. Witte, J. Beers, L. Koopman en S. Langbroek, te verrassen met een oplaadbare zaklantaarn. Het feit dat deze inzenders steeds geza menlijk hun ideeën bespreken en ondehr- zoeken, komt niet alleen de kwaliteit van de voorstellen ten goede, maar bevordert tevens het teamverband. De heer Singer sprak in zijn slotwoord dan ook de wens uit de inzenders spoedig terug te zien voor hun 200-ste idee. Of het 2.500-ste idee tot een verbetering zal leiden en derhalve voor beloning in aanmerking komt, is nog niet bekend, omdat dit nog in behandeling is. gen. Regisseur Herman Peekei had de op voering goed in scène gezet. Steeds werd de volledige ruimte benut, en werd alle aandacht aan de beweging besteed. Als een actrice iets opmerkelijks had te ver tellen deed ze ook iets. Duidelijk kwam dat tot uiting in het liedje van de kapi tein, dat vele coupletten lang bleef boeien door de mise en scène. Een welkome aanvulling voor het levendige spel werd geleverd door de dansjes, die onder lei ding van mevrouw M. Scheenaard waren ingestudeerd. Zij was ook verantwoordelijk voor het zanggedeelte, dat voortreffelijk in elkaar zat. Ook bij soms moeilijke ensemblestukken toonden de speelsters veel beheersing. Als we dan nog vertellen dat Ria Holt aan de piano voor vlotte begeleidingen zorgde en dat de kostumering aan hoge IJMUIDEN. Bij Hoogovens Is men momenteel bezig met de inrichting van het geluidsmeetnet langs de terreingrens. Een viertal representatieve meetpunten zal in de loop van dit jaar met name veranderingen in de geluidsemissies gaan signaleren. IJMUIDEN. In IJmuiden werden vrijdag aangevoerd: 91 kisten schelvis; 125 kisten en 10 premiekisten wijting; 852 kisten kabeljauw; 41 kisten koolvis; 153 kisten en 45 premiekisten makreel; 1014 kisten schol; 166 kisten schar; 81 kisten tarbot; 266 kisten diversen; 25.400 kilo gram tong en 182 stijve kabeljauwen. Prijzen, per kilogram, in guldens: Tar bot 10,87-9,12; zalm 9,60 grote tong 6,72- 6,41; grm.tong 7,73-7,21 kim tong 8,23- 6,88 tong I 9,45-7,38 tong II 9,47-7,25. Per 125 kg in guldens: grote leng 92. Per 50 kg: schelvis 2 100; schelvis 3 78-65; schelvis 4 73-68; wijting I 94-61; schar 77- 20; abeljauw I 110-80; kabeljauw 2 125- 77; kabeljauw 3 100-76; kabeljauw 4 86- 65; kabeljauw 5 86-65; koolvis 259; kool vis 3 49; koolvis 4 3-42 schol I 90-67; schol 2 90-76; schol 3105-65; schol 4 82-45; tarbot 438-211; griet 277-174; makreel I 59-21; bot 7,50; tong schar 110; inktvis 78; haai 47; steenbolk 58-53; mullets 388-252; rode poon 112-47. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Bernard Schepers, Lapwick, IJmuiden; Cadence, Goole; Dyvi Oceanic, Bremen; Leonce Vieljeux. Duinkerken; Gabbro, Flixborough; Marathon, Paramaribo; Kennemerland, Itajai; Hein von Barger Flixborough; Inge Fiedler, Biswich; Nec- karstein, Bilbao; Winjona, Preston; Eden fisher, Zeebrugge; Stavenhagen, Gent; Beeb Coast, Cork; Volente, Aberdeen, IJ muiden; Smitlloyd 2, Cont Plat, IJmuiden; Forel, Leith, IJmuiden; Martha Frieseke, Londen, IJmuiden; Tor Hollandia, Go thenburg; Fendyke, Flixborough; Ralf von Bargen, Ostsand; Jona Wulff; Oscar Hamn; Rolf Behrmann, Londen; Vesta, Turku; Joan-C, Whitby, IJmuiden; Daloa, Hamburg; Kariba, Rotterdam; Rindoe, Narvik. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Emela Fisser, Noordzee. Zaandam: Paul Scheu, Norköping; Vesta,R’dam; Dumos, Shetland; Hilvarenbeek, Kotka, Velsen; Marina, Gr. Yarmouth; Amstelstroom, Hull; Vlist, R’dam; Rijnstroom, Shore ham; Fendyke, Flixborough; Thor Hollan dia, Immingham; Oriole, Dagenham; Ire- ne-S, Harwich; Cantenay, Antwerpen, IJ muiden; Zaanstroom, Felixtowe; Cadence, Noordzee, IJmuiden; Diana-V, Great Yar mouth; Centricity, Londen; Hondsbosch, Londen, Zaandam; Beeding, Southampton; Jean-E, Londen; Osterland, Bolsta; MI Transporter, New Rosa; Rustringen, Lon den, IJmuiden; Hermine, Hamburg, IJ muiden; Louis Delmas, La Palice; Memel, Dagenham; Boy Mathiesen, Flixborough; Tor Anglia, Gothenburg; Ekenis, Flixbo rough; Herman Hans, Aarhus; Belgulf Enterprise, Malmö; William Flint, Ex mouth IJmuiden; Bienvenu, Londen; Fi- ducia, Hull; Capella, Gent, IJmuiden; Achilles, Rotterdam; Smitlloyd-U, Cont Plat, IJmuiden; Alicia-D, Rotterdam; Constance, Hamburg; Ekfjord, Vlaardin- gen. DINSDAG 6 JUNI Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duinweg, IJmuiden-Oost, 10-19 uur. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster 9.30-12.00 u. in Wille- brordstraat 102, IJmuiden. Tel. 02550- 10715. Federatie Bejaardenzorg, Spreekuur 9- 10 u. in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, beneden zaal 3. Tel. 02550-15010, 11-12 u. in buurt huis De Mel, Velsen-Nrd., Geelvinckstraat 28. Tel. 02510-24025; 15-16 u. gebouw Cu- sa, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, Tel. 023-378014. Verder volgens afspraak bij secretariaat, Hoofdstraat 133, Santpoort- Noord. Tel. 023-378014. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945. IJmuiden, 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 19-21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg, IJ- muiden-Oost, 15.30-17.30 u.; filiaal Zee- wijkplein 27-29, 19-21.30 uur. P.v.d.A. in gebouw Velserduin, Velser- duinplein, IJmuiden, 20 u. vergadering leden. Bel Canto, Operakoor, 20 u. repetitie in gebouw Cultureel Centrum, Moerberg plantsoen, IJmuiden. Gebouw P.T.T., Lange Nieuwstraat- Spaarnestraat, IJmuiden, 19-20 uur Me disch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme. Boksver. Manly Sport, Les en wed- strijd-training in gymzaal Moerberg, Co- mitéschool, Kerkstraat, oud-IJmuiden, 19.30-21.30 uur. Oud-Kath. Ver.-gebouw. Koningin Wil- helminakade, IJmuiden. repetitie toneel- ver. VAT, 20 uur. Soli, in gebouw Gymnasium Paulinum, Driehuis, 19.45-22.00 uur repetitie Harmo- nie-orkest. Begunstigd door het fraaie zomer weer is zondagmiddag op het Julia- naplein te Wijk aan Zee het traditio nele muziekconcours van harmonie Arion gehouden. Evenals vorig jaar was de belangstelling van de zijde van de korpsen bijzonder groot. Maar liefst 23 verenigingen togen naar Wijk aan Zee. Muziekvereniging Tu- bantia uit Amsterdam legde voor de tweede maal beslag op de beker in de ere-afdeling door het hoogste aantal punten te vergaren. Goede tweede hier werd het Tamboer- en Trompet terkorps Beverwijk, dat een eerste prijs behaalde. De door de gemeente Beverwijk beschikbaar gestelde beker in de jeugdafdeling ging naar Die Wijckers uit Beverwijk. Het concours werd ’s morgens in café De Zon geopend door wethouder A. Klomp, die zijn collega ir. J. Camfferman zondagavond omstreeks zes uur de prijzen zag uitreiken. Morgen vermelden wij de overige uitslagen van dit concours. Zoals bekend, maakt het geluidsregi- stratienet deel uit van het vorige jaar bekendgemaakte milieuprogramma, waar mee over een periode van drie jaar een bedrag van circa 50 miljoen aan inves teringen is gemoeid. Een meetpunt staat aan de noordelijke terreingrens, nabij het 150 KV-station aan de Oostweg. Van de overige drie geluids- registratiepunten staat één op het Haze- vlak bij Wijk aan Zee, één op het dak van het Opleidingscentrum aan de Wenc- kebachstraat en één 100 meter westelijk van het gebouw, dat vroeger in gebruik was bij Scheveningen Radio, op het Sluis- eiland. De centrale registratie en verwerking van de metingen zal plaatsvinden bij de afdeling arbeids- en milieuhygiëne. MAANDAG 5 JUNI Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden 19-21.30 u.; filiaal Sant poort-Noord, Wüstelaan (79) 19-21.30 uur. NVSH, in Cultureel Centrum-gebouw, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 19.30-20.45 u. bibliotheek en inlichtingencentrum, Ne derlandse vereniging voor Seksuele Her vorming. Bridge-Centrum De Jump, 19.45 uur in Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden. Boksclub De Ring, 19.30-22.00 u. oefe nen in Ossendorpschool, Wijk aan Zeeër- weg, IJmuiden. IJmuider Harmonie, in MMS-gebouw Tolsduinerlaan, 18.30 u. repetitie tamboer en trompetterkorps en majorettenpeloton (jeugd). Loodgieters - Installatiebedrijf Renovatie werken - Alle dakbedek kingen - Sanitaire werken SANTPOORT. Uit verschillende plaatsen in Nederland zijn in het afgelo pen weekend motorenthousiasten naar Santpoort gekomen om met elkaar van gedachten te wisselen over hun hobby en de problemen waarmee zij bij het uitle ven van hun liefhebberij worden gecon fronteerd. J. I.Z i

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4