agenda Streekschool in Haarlem op het programma OP DE HELLING TE ZETTEN?” „IS HET NODIG DE MAMMOETWET Directeur A. P. Kutten van de IJmond-MTS is zeer bezorgd over ons onderwijsstelsel Leerkrachten staan onder grote druk Drumband SM was In en om Haarlem ondernemingsraad Hoo govens - Estel Velsen-IJmuiden Eerste prijs voor Beverwijk Soli-harmonie Hengelen om beker in Wognum Velser Sportstichting Heemskerk Bij nieuwe aanpak van cursussen leerlingwezen Auto gekanteld Grote taptoe vrijdag op Marktplein Commissarissen Apparaten uit winkel gestolen „Werkelijke vernieuwing gaat verloren door oganisatorische chaos” opnieuw succesvol in Wijk aan Zee MAANDAG 5 JUNI 1972 DOORSTROMING SCHEIDSLIJN RAADSEL BEDOELING BRUGKLASSEN RAMPZALIG nieuwers, die in dit land de dienst uitmaken. Een schoolleider pleegt zich de laatste jaren waar te maken door te „experimenteren”, wat dit meest misbruikte werkwoord bij het onderwijs ook moge betekenen. En als je dan meent dat er heel gauw een eind moet komen aan de „experimenten- cultus” waarin onze kinderen de rol van proefkonijntje spelen, dan val je uit de boot, dan hoor je niet meer bij de club. TWEE GEWONDEN Temidden van deze en halve mislukkingen heb ik me de vraag gesteld: „Wat kunnen de verschillende oorzaken zijn voor het falen van de Mam moetwet?” 1. Is de mammoetwet misschien te veel gebaseerd op veronderstellingen die niet juist zijn en die niet voldoende zijn onderzocht? 2. Is er ondanks de enorme onderwijsuitgaven te weinig geld beschikbaar voor de uitvoering van de Mammoetwet? Is de onderverdeling in de begroting onjuist? Of geeft het ministerie onvoldoende begeleiding? 3. Schieten de onderwijsmensen tekort? Zijn ze te weinig bereid om aan de onderwijsvernieuwing deel te nemen? 4. Worden er op organisatorisch gebied te grote fouten gemaakt? Ont breek het aan een methodische aanpak?” inmmnnimmmniiiinnimiiminiiiiiiinniniiiiiiiiniiiiiimiimiiiiiiinmimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiniiiiiiHimininiiiiiim leider, in het openbaar gaat vertellen dat je de „onderwijsvernieuwingen” voorlopig voor gezien wilt houden, omdat deze al te dikwijls op „onder- wijsvernielingen” uitdraaien, nou dan lig je er uit bij de onderwijsver- ÏK1 (Van een onzer verslaggevers) U.: „The (Van onze stadsredactie) en A. Noordzee”, Zandvoort) De twee overige voordrachten voor com missarisbenoemingen die nog door de On dernemingsraad moeten worden opgesteld, zullen in de volgende vergadering van de Ondernemingsraad opnieuw aan de orde komen. Deze voordracht houdt in dat de heer Kloos tevens zal worden voorgedragen als commissaris van ESTEL NV. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vrijdagnacht is op de Kanaalweg een auto gekanteld en tegen drie geparkeerde personenwagens gebotst. Van de vier inzittenden moesten er twee per ambulance worden overgebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis. Volgens de politie riekte de bestuurder naar alcohol. A. P. RVTTEN „Onderwijsvernieuwingen draaien al te dikwijls uit op onderwijsvernie- lingen!” IJMUIDEN. In de vergadering van de Ondernemingsraad van Hoogovens van 31 mei 1972 is de heer A. H. Kloos voorgedragen ter benoeming tot commis saris van Hoogovens IJmuiden BV. HAARLEM. De cursussen in het ka der van het leerlingwezen voor algemeen en op het beroep gericht onderwijs dienen te worden ondergebracht in dertig streek scholen, waaraan het cursusonderwijs in de zogenoemde kernvakken reeds kan worden verbonden. Eén van deze dertig scholen is gepland in Haarlem. Waar en wanneer is onderzocht of de voordelen van programma’s met keuze pakketten wel opwegen tegen de dikwijls grote nadelen? Wordt de ontwikkeling van een leerling gediend met een vakken pakket waaruit zijn of haar „slechte” vakken zijn weggelaten? Moet met het oog op de doorstudeermogelijkheden en de nieuwe situatie zeker minder dan de oude. Je vraagt je steeds meer af wat nu eigenlijk de bedoeling van de Mammoet wet is geweest. Kort samengevat wilde men een aantal onderwijssoorten gedeel telijk integreren, programma’s zodanig op elkaar afstemmen dat het overstappen, het doorstromen gemakkelijker zou wor den. Men wilde met behulp van brugklas sen waarin alle kinderen na het basison derwijs „gedetermineerd” zouden worden, mislukkingen bij het doorstuderen voor komen, in ieder geval meer dan voorheen. Verder wilde men door het invoeren van keuzepakketten het onderwijs meer aan passen aan de capaciteiten en de interesse van de individuele leerlingen. MUZIEK Grote of ST.Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23) Dinsdag 20.00 u.: Orgelconcert door Piet Kee. In 1968 leek de tijd rijp om de diepe scheidslijn tussen het technisch en het algemeen onderwijs weg te werken. In feite wordt alleen een schuchtere poging ondernomen om mavo en Ito, waarin toch zoveel gemeenschappelijks geschiedt, bij elkaar te brengen. Van het samengaan van mts-en en havo’s is mij niets bekend, terwijl ook van deze schooltypen de pro gramma’s elkaar voor dertig a veertig percent overlappen. De enige doorstroming op grote schaal vinden we van mavo naar havo, vooral als deze in een scholengemeenschap zijn opgenomen. Maar ook daar gebeuren gro te ongelukken. Er zijn namelijk scholen waar deze doorstroming zestig tot zeventig percent bedraagt. Hoe is dat mogelijk? Dat houdt toch in dat ondanks brugklas sen een overgroot gedeelte van de leerlin gen ten onrechte op de mavo terecht is gekomen. Consequenties van deze volks verhuizing zijn dat het hoger beroepson derwijs reeds nu steen en been klaagt over de kwaliteit van de havo-leerlingen die daar komen studeren. Aan de andere kant zien de middelbare beroepsscholen het aantal mavo-leerlingen sterk teruglo pen. Resultaat: heel veel leerlingen die bij het middelbaar beroepsonderwijs met suc ces zouden kunnen studeren, mislukken bij het hoger beroepsonderwijs. Het per centage mislukkingen is ontstellend hoog. Ik geloof ook niet dat de doorstro- mingsmogelijkheden van de lts-en naar de mts-en beter zijn geworden Er zijn niet veel onderwijsmensen die de nieuw’e situ atie beter vinden dan de oude waarbij de lts-leerlingen in een speciale overbrug- gingsklas werden opgevangen. Gewaar deerd in het percentage mislukkingen is De opleidingen voor de economische en administratieve beroepen en voor het winkelpersoneel hebben voorts tot gevolg, dat het leerlingwezen zal groeien. Daarbij komt nog, dat het leerlingwezen als ei genlijke beroepsopleiding zich steeds meer naar een latere leeftijd zal verschuiven. Het laat zich nu al aanzien, dat de voortgezette opleidingen sterk zullen uit groeien, aldus de commissie. Als criterium houdt de commissie aan, dar de streekscholen een minimale om vang hebben van 850 leerlingen voor de kernvakken (metaal- en houttechniek in clusief schilderen, elektrotechniek en mo torvoertuigentechniek). Het aantal leer lingen in de kernvakken van de primaire opleidingen en met een leerovereenkomst bedroeg begin 1968 totaal 37.925. IJMUIDEN. Niet op Plein ’45 zoals zaterdag in de krant stond maar op het IJmuider Marktplein wordt vrijdag een grote taptoe gehouden door acht Vel ser harmonie-, fanfare- en tamboerorkes- ten. De finale staat onder leiding van diri gent S. Groot uit Santpoort. Het geheel wordt georganiseerd door de sectie muziek van de Stichting Velser Gemeenschap. Aan de heer W. P. Meesters zijn organi satie en algemene leiding toevertrouwd. Op de avond van de uitvoering zullen verkenners en padvinders van de padvin- dersgroep De IJmondtrekkers medewer king verlenen. BIOSCOPEN City Theater, dinsdag en woensdag 20 u. „Het spookslot van de vampiers”. Felison, in noordelijk koetshuis Beeckestljn, Velsen-Zuid. 14-17 u. expositlewerken van Guldo Biasl. Museum Beeckestljn, Velsen-Zuid, dagelijks open van 14 tot 17 u. Pieter Vermeulen Museum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, dagelijks 9.30-12 u. en 14-16.30 u. Zaterdags en zondags gesloten. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, oudheidkundige bodemvondsten, dinsdag 12-13.30, donderdag 12-13.30 en 20-22 u.; voorts Op aanvraag tel. 02510-92590 of 94159. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, is dagelijks te bezichtigen van 10 tot 12 uur, behalve zaterdag en zondag. Ik vraag me af wat er nu, bijna vier jaar na de officiële invoering van de Mammoetwet, van deze voornemens te recht is gekomen. Als we naar de meet bare resultaten kijken, nog niets! Wij zijn met het vernieuwen van de wezenlijke inhoud van het onderwijs nog geen stap verder gekomen. Want tegelijkertijd werd de hele structuur van het onderwijs ver anderd waarbij geheel nieuwe onderwijs- schud. Er ontstond zo’n organisatorische soorten zomaar uit de mouw werden ge- chaos dat alle werkelijke vernieuwing verlamd werd. De doorstroming van de mts naar de hts is zonder meer veel slechter geregeld dan voor de Mammoetwet. Bovendien duurt de studie van een mts-er op een hts nu zelfs nog een jaar langer dan de studie van uts-er op een hts voor het in werking treden van de mammoetwet. VELSEN-NOORD. Opnieuw heeft de drumband Schulpen-Meerweiden uit Vel sen-Noord een mooie resultaat behaald bij het zondag in Wijk aan Zee door de muziekvereniging „Arion” gehouden con cours. Dank zij het bijzonder mooie weer kon dit concours met tweeëntwintig deel nemende korpsen uitstekend verlopen. Er waren drie eerste prijzen beschik baar bij dit tweede Arion-concours. Alvorens het concours te beginnen wer den introductiedivisies gevormd, waaruit de jury na inspelen kon vaststellen tot welke divisie een vereniging kon worden toegelaten teneinde het concours even wichtig te doen verlopen. Schulpen-Meerweiden kwam hierdoor in de tweede divisie. Wederom wist de band uit Vlesen-Noord hierin het hoogste aantal punten: 1991/?, te behalen en daardoor een van de zeven eerste prijzen te bemachtigen. Bovendien werd met acht punten de tweede prijs aan de tamboer- maitre toegekend. Dit staat in het rapport van de techni sche commissie spreidingsplan streekscho len voor beroepsbegeleidend onderwijs, dat de Tweede Kamer is aangeboden. Minister Van Veen van Onderwijs heeft nog geen integrale uitspraak over de voorstellen van de commissie gedaan. Hij wil de betrokkenen in de gelegenheid stellen eerst op het rapport te reageren. De commissie is bij haar werk uitge gaan van de huidige leerlingenaantallen en de wijze, waarop deze thans zijn gespreid. De commissie verwacht, dat de leerplicht- verlening en het tot ontwikekling bren gen van de middenschool zullen leiden tot het afnemen van de groep van 15 tot 18- jarigen, die uitsluitend deelnemen aan het vormingswerk of aan het leerlingwezen. Nu iets over de brugklas. Laten we eerst vaststellen dat de meeste leerlingen nog steeds niet in e en brugklas komen. Bovendien zijn er verschillende „soorten” brugklassen. Afhankelijk van de uitslag van de voorselectie toetsen en dergelij ke wordt het kind in feite direct op de „juiste” plaats neergezet. We worden ge confronteerd met het feit dat er bij de kinderen een enorme verscheidenheid be staat in studietempo, capaciteit en aanleg. Deze harde realiteit maakt het vrijwel Feitelijk stuurt de snelle technische ont wikkeling ons juist in een tegengestelde richting. De techniek wijzigt zo sr 1 dat het specialiseren, het „klaarmaken voor een baan” door het onderwijs het resul taat heeft dat de kennis van de leerling al verouderd is als de school wordt verlaten. Daarom moeten we ons bij het technisch onderwijs richten naar basiskennis, prin cipes en inzicht. De begrenzingen tussen de vakrichtingen begonnen te vervagen. De leerlingen worden zo algemeen moge lijk voorbereid op de vele «.-men van specialisatie die zij in hun leven zullen moeten ondergaan. Waar in deze ontwik keling de keuze pakketten thuishoren, is mij nog steeds een raadsel. Hoe is de situatie bij het voortgezet onderwijs vier jaar na het in werking treden van de fameuze mammoetwet? Een groot deel van de leraren is over werkt. Het aantal zieken is bijzonder groot. Het lijkt er erg op dat je als onderwijsman alleen nog maar gezond kan blijven door elke dag tegen jezelf te zeggen: „Het zal mijn tijd wel uitduren; het gaat vanzelf weer over”. Hoeveel van de tienduizenden onderwijsmensen die blijgemoed in augustus 1968 aan het mammoetavontuur zijn begonnen, geloven nu nog in het nieuwe systeem? De enige groep die nog wekelijk actief is, bestaat uit een klein aantal politiek geëngageerde leerkrachten die hun grote ideaal de klassenloze maatschappij via het onder wijs trachten waar te maken. Zij propa geren dat onze kinderen allemaal gelijke mogelijkheden hebben en dat slechts het tempo waarin de leerstof wordt opgeno men enigszins verschilt. De oorzaken van de malaise bij het lerarenkorps zijn niet zo moeilijk aan te wijzen. Helaas is van de onderwijskundige voorbereiding zeker bij de tak van onderwijs waar ik werkzaam ben hele maal niets, maar dan ook helemaal niets terecht gekomen. Daardoor kloppen de geïmproviseerde nieuwe programma’s niet. De leraren komen met bepaalde onderde len op geen stukken na klaar. Hierdoor begint vooral bij het technisch onderwijs het ene vak het andere te belemmeren. Neem bijvoorbeeld een wiskundeleraar die dagelijks ervaart dat hij zijn programma niet rond krijgt. De man maakt zich druk, raakt over zijn toeren, terwijl een eindje verderop de man die mechanica geeft, zich staat op te winden. Want hij kan niet SANTPOORT. „Zijn wij met ons Nederlandse onderwijs niet op de verkeerde weg? Moet onze Mammoetwet niet op de helling worden gezet?” Dit zjjn enkele vragen die de heer A. P. Rutten, directeur van de IJmond- MTS en lid van een aantal landelijke onderwijscommissies, zichzelf stelt. Dit naar aanleiding van zijn ervaring dat de Mammoetwet vier jaar na het in werking treden niet of nauwelijks voldoet. Zeer bezorgd vraagt hij zich af hoe het komt dat er zich bij de onderwijzers en leraren een grote malaise voordoet. Kritisch staat hij tegenover bijvoorbeeld de ingestelde keuzepakketten, de brugklassen en de doorstromingsmogelijkheden. Daar naast is hij van mening dat ons onderwijs te weinig wetenschappelijk en organisatorisch verantwoord opgezet is. Volgens hem is het evenwicht vooral na de invoering van de Mammoetwet verstoord. Over deze onderwijsproblematiek praatte de heer Rutten een aantal keren met een van onze verslaggevers. Het resultaat van deze gesprekken is vastgelegd in een serie van drie artikelen, waarvan nu het eerste volgt. „Wat ik nu ga zeggen is geen propaganda voor mijzelf. Als je, als school- BEVERWIJK. Uit een radio- en te- levisiezaak aan de Breestraat zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag goederen gestolen ter waarde van ruim 1800. Men is het pand binnengedrongen via de ach terdeur. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30 en 20.00 u.: „Ben Hur”, a.l. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u.: „Dracula de verschrikkelijke”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 French connection". 14 j. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 14. 19 en 21.15 uur: „Willard”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr. 79) 14.30, 19 en 21,15 u.: „Liefdesspel en overspel”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.30 u.: „Straw dogs”, 18 j. onmogelijk om de kinderen samen te laten studeren zonder grote schade aan de ontwikkelen van het aanpassingsvermogen, vorming toe te brengen. Zelfs bij een havo-mavo-brugklas, waar we toch te doen hebben met vrij kleine verschillen wat betreft aanleg en tempo doordat reeds een vrije scherpe selectie heeft plaats gehad, zien we dat na een heel korte aanloopperiode de „schaapjes” wor den gescheiden en dat heel de „determi natie” bestaat uit een paar proefwerken. Wat is dan nog het nut van zo’n brugklas, als achteraf blijkt dat toch nog dertig tot zeventig percent van de mavo-leerlingen na vier jaar bij het havo gaan doorstude ren. Zijn de determinatietheorieën van de heren pedagogen en psychologen wel juist? Waar en wanneer heeft het onder zoek plaats gehad waaruit wetenschappe lijk verantwoord kan worden geconclu deerd dat een brugjaar een psotieve uit werking heeft? Tegenover deze chaos staan onze be kwame leraren machteloos. Het van de ene op de andere dag veranderen van programma’s, cursusduur, het aantal we kelijkse lessen. Zelfs op dit ogenblik, vier jaar na het in werking treden van de Mammoetwet, is de bijbehorende Algeme ne Maatregel van Bestuur voor het mid delbaar technisch onderwijs nog niet tot stand gekomen. Hierdoor zijn tijdsduur, programma’s, keuzepakketten, examen vakken en vooral doelstellingen wettelijk nog niet geregeld. SCHOUWBURG De Linge Llngestraat 1, Haarlem-N) Dinsdag 20.00 u.: Toneelgroep Vondel met „Wespennest verder vanwege een te kleine wiskunde- kennis van zijn leerlingen. Er was en dat realiseer je je pas als de zaak fout loopt in onze oude programma’s een subtiel evenwicht gegroeid tussen de ver schillende programmaonderdelen. Dat evenwicht is gebroken. En het zal, on danks de vele vergaderingen van honder den commissies, nog lang duren voordat de harmonie is teruggekeerd. Ondertussen zijn de conflicten in de scholen gemeen goed en worden leraren, maar vooral leerlingen het slachtoffer. In plaats van de zoveel geprezen doorstroming neemt het aantal gedoubleerde en mislukte leer lingen hand over hand toe, in feite tot economisch en humaan volstrekt onaan vaardbare proporties. Als klap op de vuurpijl blijkt nu dat zelfs met een onderwijsbegroting die 1400 miljoen hoger ligt dan die van het vorig jaar, de mammoetwet niet te betalen is. Resultaat: vermindering van het aantal lesuren per week, de zoveelste geforceerde wijziging van de programma's binnen en kele jaren. Maar ook het ontslag van meer dan duizend leerkrachten bij het lager beroepsonderwijs, om van de andere takken van onderwijs nog maar te zwij gen. Kunt U zich voorstellen dat de onderwijsmensen er meer dan genoeg van hebben? VELSEN. Zaterdag streden 32 deel nemers van de Hengelsportvereniging „Velsen” in het Noord Hollands kanaal bij Koedijk om de door de Velser sportstich ting beschikbaar gestelde wisselbeker. Er werden 230 bovenmaatse vissen gevangen. D. Otte werd winnaar met 26 stuks en komt hiermee voor één jaar in het bezit van de beker. De overige uitslagen waren: Ere-afd: 1. D. Otte 26 stuks, 2. Kouwenhoven sr. 23 stuks, 3. A. de Rad 18 stuks. A. Afd: 1. A. Jongbloed 20 stuks, 2. W. Koelewijn 19 stuks., 3. F. v. Oostenbrug gen 11 stuks. B. Afd.: 1. J. Glas 12 stuks, 2. R. Workum 5 stuks., 3. A. W. Ledoe en F. v. Lingen 4 stuks. een harmonische ontwikkeling juist niet MEER aandacht worden besteed aan de „zwakke” vakken? Als ik me beperk tot het technisch onderwijs moet ik concluderen dat de bindingen tussen de verschillende vakken zo sterk zijn dat het afsluiten van een bepaald vak vrijwel onmiddellijk conse quenties heeft voor de voortgang bij an dere vakken. Dat is ook heel duidelijk te merken bij het moderne technisch onder wijs. Daar wordt de feitenkennis vervan gen door basiskennis en inzicht, de „hand vaardigheid” en „bediening” maken plaats voor het zoeken naar oplossingen en het ontwikkelen van het anpassingsvermogen. Ook daar kunnen keuzepakketten ramp zalige gevolgen hebben voor de ontwikke ling van de leerling. VELSEN. De harmonie van de mu ziekvereniging Soli is zondag naar Wog num gereisd om daar de eerste prijs te veroveren op het concours voor harmo nie- en fanfare-orkesten, georganiseerd door de Noordhollandse Bond. Soli haalde 8*/s punt per rubriek, in totaal 310 punten. De harmonie promo veert nu naar de afdeling „Uitmuntend heid”. Een prachtig resultaat voor deze Vel- sense muziekvereniging, die onder de uit stekende leiding staat van Ernst Munster- man uit Heemstede. Het aantal leden van Soli groeit, maar er staan nog diverse muziekinstrumenten klaar die wachten, zodat eventuele kandi daten niet moeten aarzelen toe te treden. In augustus gaat Soli naar Duitsland, op uitnodiging van het stadsbestuur van Ol denburg, onder Bremen. Soli gaat zich binnenkort serieus voor bereiden op het wereldmuziekconcours in Kerkrade, dat over twee jaar plaats vindt. Tentoonstellingen Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van de Haarlemse school van de 16e t.m. 19e eeuw. Prentenkabinet: tentoon stelling Saul Belem en Daniels en andere werken uit eigen bezit. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling oude religieuze kunst Geopend dl. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur. Zo. 15-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Permanente tentoonstelling van fossielen en mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Exposi tie schilderijen en tekeningen van Wybrand Hendriks. Dag. geopend 10-17 u. zo. 13-17 u. ma. gesloten. Tot en met 16 juli. ’t Luifeltje (Gr. Heiligland 15). Expositie pro- dukten uit de pottenbakkerij. Geopend 9-17 u. Stichting Beeldende Kunst (Gedempte Oude Gracht 121).Expositie ultleenkunst. Eigentijdse Nederlandse schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plastiek. Di. t.m. vrij. 13-17 u. za. 11-17 u. do. avond van 20-22 uur. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damstr 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22 uur. De Hallen (Gr. Markt) Tentoonstelling „Van medicijnman tot medicus” van meer dan 20 eeuwen medische wetenschap. Vleeshal het his torische gedeelte. Vishal, de toekomstverwach tingen Geopend 10-17 u. en zo. 13-17 u. T. m. 2 juli. Galerie ’t Spaarne (Donkere Spaarne 48) Schilderijen keramiek en tekeningen. Geopend di. t.m. za. 11-17 u. do.avond 20-22 uur. Galerie kunst voor U (Warmoestraat. 16) Expositie schilderijen van mevrouw Lia Hoek en Jan F de Vries en aardewerk van Hans van Riessen. Geopend 13-16 u. dl. t.m. za. 10-18 u. Tot en met 14 juni. Biologisch Centrum Schalkwijk (Boerhaave- ,aan t.o. Boerhaavekllnlek) Tentoonstelling over „Wel en wee van het water”. Geopend zo. 12-13 u. en wo. avond 19-21 u. Kleedkamers Openluchttheater (Bloemendaal) Tentoonstelling „Het leven in de Noordzee”, Geopend zo. 11-15 u. t.m. 15 juni. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Expositie schilderijen van T H Ritman. Dag. geopend 13-17 u. Ma. gesloten. Tot en met 2 juli. BIOSCOPEN Kennemer Thhater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Kamermeisjes voor mr. P.”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u. „Vrouwelijke vampiers”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijster beslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. TENTOONSTELLINGEN Galerie Fuchs (Muilmanslaan 8). Expositie werkstukken van Ruud Cornelisse, Paul Baars, Victor Lindford. Ton de Rooij en Fuchs van Son; geopend van 10 tot 21 uur.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5