EXAMENS agenda Draagstoel met zonnescherm Banken met nieuw model betaalcheque Beursomzetten in mei hoger Belangstelling V erzekeraars voor politievak willen door neemt toe beter herstel autokosten gaan drukken VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Binnen de EEG meer goederen vrij van accijns D D Velsen-IJmuiden Heemskerk In en om Haarlem S( IN DE VISHAL EN OP ZEE Meer huizen in aanbouw ZWOLSMAN DREIGT MET SLUITING Bollenstreek KURHAUS CDU eist opnieuw aftreden Brandt Fellowship mag op onverharde banen Beverwijk genomen DINSDAG 6 JUNI 1972 4 D IN O T In april °p J art Sai Hij ten ooi koi de zijl doe V elsen-N oord Wijk Heemskerk aan Zee V elsen-I.Jmuiden Beverwijk I (Van onze redactie in Amsterdam) u.: en (Van onze redactie economie) in 351. De Verder zal het toegestaan zijn 75 gram parfum accijnsvrij in te voeren, 750 gram koffie en 150 gram thee. Lidstaten kunnen deze hoeveelheden tot eentiende beperken (dat is dus niet dringend voorgeschreven) voor de zogeheten grensbewoners, mensen die in grensgebieden wonen en die vrijwel dagelijks over de grens gaan. Scheepsbouwkunde: H. Hagedoorn, met lof, Haarlem; H. M. Hakim, Zoeterwoude; P. D. Langebaerd, Bloemendaal; A. Tien- pont, Heemstede. de op- Het landelijk tekort bij de rijkspolitie bedraagt op het ogenblik ongeveer 25 pet. Dit is het verschil tussen de organieke en de werkelijke sterkte van de korpsen. Bij de gemeentepolitie is het tekort gemiddeld 10 pet. Een woordvoerder van het ministerie van binnenlandse zaken schatte echter dat in de drie grootste plaatsen van ons land het aantal sollicitanten in de periode vanaf 1970 zal zijn toegenomen met ongeveer 33 pet. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 78). Per manente tentoonsteling oude religieuze kunst. Geopend di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur. Zo 15- 17 uur. tel. 12 I ner sch te i siti de con sic< gro zeil doe vee I ooi zoe set me hef log me Me Ik St€ nie les en de ter eei „1 gen Mai is, thei van dag mij ied< en in ten den rim en len en woi sch E in veli m< een ren gen voc lan, vag dui zen Vleigtuigbouwkunde: A. Beukers, Am sterdam; B. Boekel, Hilversum; P. M. van den Boom, Amstrdam; A. T. M. Denters, Haarlem; C. T. Douma, Beverwijk; N. G. George, Oegstgeest; B. Gieze, Textel De Cockdorp; G. J. J. Heemskerk, Noordwij- kerhout; H. R. T. K. Jauw, Haarlem; R. de Jonge, met lof, Emmen; J. G. M. Kerstens, met lof, Haarlem; J. Kiene, Amsterdam; P. Launspach, Haarlem; A. J. Meijnen, met lof, Winterswijk; T. Mulder, Sexbierum; H. J. Neevel, Bredenbroek (Gld); H. J. van Ooijen, Hilversum; H. Pijpstra, Badhoevedorp; W. J. A. Raves- loot, Eibergen; H. Ricke, Amsterdam; L. D. Suradi, Haarlem; F. Verhoeff, Haar lem; R. Weenink, Voorburg; R. Wester- veld, Haarlem; W. H. A. R. Willemse, Haarlem. LUXEMBURG. Er bestaat een kans dat reizigers in de EEG met ingang van 1 juli op weg naar of terug van vakantie, meer goederen accijnsvrij zullen mogen meenemen dan tot nu toe toegestaan was. Een besluit daarover van de Europese ministerraad bestaat nog steeds niet, maar do ministers zijn liet gisteren eens gewor den over een beginselbesluit. Werktuigbouwkunde: W. J. H. Beliën, Beverwijk; A. J. Biesbroek, Heemskerk; C. Blokhuizen, Leiden; J. Boer, Haarlem; J. W. Boot (mil.) Haarlem; F. J. Braak, Haarlem; C. van den Brink, Aerdenhout; A. M. J. Brinkmann, Haarlem; T. P. A. Bus, Middenmeer; H. A. van Deutekom (mil.) Kortenhoef; L. L. van Etten, Bever wijk; D. Evers, Hillegom; M. de Groot, Den Helder; P. J. Hogan, Noordwijker- hout; M. A. van den Horn, Haarlem; A. T. M. van Kipshagen, Haarlem; M. J. Koops, Zandvoort; D. Korn, Alkmaar; B. F. M. Kriek, Haarlem; S. J. van Leverink, Ca- stricum; C. Loots, Enkhuizen; R. R. Maks, Aerdenhout; M. Mookhoek, Beverwijk; J. R. Nijssen, Haarlem; J. Olievierse, Velsen- Nrd.; A. A. van der Poel, Amsterdam; H. A. A. van der Poel, met lof Driehuis- Velsen; W. Potze, Castricum; L. A. P. Prins, Heemstede; H. H. van der Schoor, Beverwijk; B. T. J. Smit, Den Helder; I. H. Steevensz, Haarlem; R. Swalue, Haar lem; C. J. M. Tol, Venhuizen; J. Veel, Noordscharwoude; T. W. Verbruggen, met lof Middenmeer; H. C. Verkerk, Haarlem; A. J. van der Waa, Beverwijk; R. D. A. Zalm, Velsen; R. Besse, West-Graftdijk. Het is niet bekend met welk motief de jongeren zich bij de politie aanmelden. Het staat echter vast dat de economische situatie, met name de grote werkeloos heid, van grote invloed is. De goedkeuring kwam af na een reeks van starts en landingen op een baan met een oppervlak van steenslag. Om voor die proeven een baan te vinden moest naar IJsland worden gevlogen. Tijdens demon stratievluchten in alle werelddelen wer den al eerder vliegvelden aangedaan zon der verharde banen. Dikwijls was de Fel lowship het eerste straalvliegtuig, dat er ooit was geland. Dat besluit houdt in grote trekken het volgende in: Inwoners van EEG-landen zullen voortaan voor 450 in plaats van 270 per persoon aan goederen accijnsvrij over de grenzen mogen brengen. Voor specifieke artikelen geldt het volgende: Men mag 300 sigaretten meenemen, 150 kleine sigaartjes, 75 sigaren, of 400 gram rooktabak. In het grensverkeer tussen de EEG-lidstaten zal het toegestaan zijn an derhalve liter sterke drank belastingvrij mee te nemen, of 3 liter zogenoemde aperatieven (bijvoorbeeld sherry) of 3 li ter niet-mousserende wijn. WOENSDAG 7 JUNI De Zandkraai, Handelstraat. 18 u. start avondvierdaagse. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 14.30-17 u. DINSDAG 6 JUNI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. WOENSDAG 7 JUNI De Mei, Geelvinckstraat. 19.30-22.30 u. tienerinstuif voor 13 jaar en ouder (na 21 u. voor 16 jaar en ouder). Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30-17.30 u. Uit de kwartaalcijfers blijkt eveneens dat in het eerste kwartaal van dit jaar 146.300 mensen werkzaam waren in de bouwsector, hetgeen 8 percent minder is dan in de overeenkomstige periode van 1971. In de woningbouwsector waren 85.400 mensen werkzaam. Dat is 15 per cent minder dan in dezelfde periode van 1971. Op het terrein van gebouwen voor nijverheid waren er 25 percent minder mensen werkzaam, voor gezondheidszorg 19 percent en voor onderwijs 17 percent minder werknemers. AMSTERDAM. De F-28 Fellowship, Fokkers straalverkeersvliegtuig, mag ook gebruikt worden op vliegvelden die niet voorzien zijn van verharde baan-opper- viakken. De Rijksluchtvaartdienst heeft de Fellowship daarvoor goedgekeurd. Het betekent een niet onbelangrijke vergroting van de verkoopkansen voor Fokker-VFW. DINSDAG 6 JUNI De Zandkraai, Handelstraat. 18 u. start avondvierdaagse. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 19.30 u. Weg- en waterbouwkunde: J. van An- del, Santpoort; R. van Apeldoorn, Haar lem; N. A. Bakker. IJmuiden; R. M. Brandenburg, Alkmaar; L. J. A. Evers, Haarlem; L. A. N. Gons, Heemskerk; C. G. P. Groen in ’t Woud, Warmond; H. J. E. Heringa, Haarlem; P. C. Houdijk, Den Helder; B. Lakeman, Den Burg, Texel; N. C. Mul, Haarlem; P. B. Mul, Haarlem; W. A. Nohl, IJmuiden; H. Oudekerk, Spaarn- dam: J. Rietveld, Heiloo; W. J. Schotten, Bergen (N.H.); P. W. J. Stolk, Den Helder; J. N. van Tiel, Heiloo; G. J. J. van Wees, Haarlem. De effectieve omzet in obligaties be droeg 572,5 miljoen tegen 688,9 miljoen in april en 435,7 miljoen in mei 1971, aldus de Vereeniging voor den Effecten handel. De totale effectieve omzet van januari tot en met mei heeft 11,88 miljard bedra gen (8,33 miljard aandelen en 3,55 mil jard obligaties). In 1971 was dit 7,56 miljard (4,83 miljard aandelen en f 2,73 miljard obligaties). Van de verhandelde Nederlandse aandelen betrof ƒ648,4 mil joen internationals, 840,4 miljoen handel en industrie, 124,4 miljoen scheepvaart en luchtvaart, 189,5 miljoen bank- en verzekeringswezen en 202,2 miljoen be leggingsmaatschappijen. Gerekend naar de effectieve omzet werden zoals gewoonlijk aandelen Kon. Olie in mei het meest verhandeld. Op de tweede plaats kwam Philips (in april Unilever) en derde was Rolinco (was Philips). Unilever verhuisde naar de vierde plaats. SCHOUWBURG De Linge, (Lingestraat 1, Haarlem-N) 20.00 u.: Toneelgroep Vondel met „Wespennest”. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23) 20.00 u.: Orgelconcert door Plet Kee. DEN HAAG. Een commissie van •utomobielverzekeraars bestudeert thans de mogelijkheden om in Nederland te komen tot betere reparatiemethoden voor beschadigde auto’s. Doei: het drukken van de kosten en het beperken van de pre mies. Tegen het einde van dit jaar is een rapport te verwachten waarin de vraag zal worden beantwoord of Nederland een reparatie-researchcentrum zal krijgen of niet. De socialistisch-liberale regering heeft alle mogelijkheden tot daden verloren en het wordt tijd dat de bondskanselier daar consekwenties uit trekt, zo meent het partijbestuur, dat onder voorzitterschap van Rainer Barzel heeft vergaderd. „Een kanselier die geen parlementaire meerder heid heeft, moet aftreden”, aldus de ver klaring. TENTOONSTELLINGEN Galerie Fuchs (Mullmanslaan 8). Expositie werkstukken van Ruud Cornelisse, Paul Baars, Victor Llndford, Ton de Rooij en Fuchs van Son; geopend van 10 tot 21 uur. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck. Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijster beslaan 23, Beverwijk. Tel. 02510-25120. AMSTERDAM. Van 1 juli af gaan alle Nederlandse banken over tot de uit gifte van een nieuw model betaalche ques, dat slechts kleine verschillen ver toont ten opzichte van het thans gangbare type. Tot deze vernieuwing is besloten om tot een gemakkelijker afwerking via de com puter te kunnen komen. De cheques on derscheiden zich van de oude modellen door een iets andere tint groen en een witte rand. Men kan de oude cheques blijven gebruiken tot ze op zijn. Ze blij ven onbeperkt geldig, zo wordt van de zijde van de Nederlandse Bankiersvereni- ging vernomen. Men vreest zelfs dat voor kandidaten die door de strenge selectie zijn gekomen, geen ruimte is op de scholen. Over nood maatregelen om deze mensen toch de cursus te laten volgen, wordt op het ogenblik overleg gepleegd. Een landelijk cijfer van het aantal sollicitanten bij de gemeente politie is moeilijk te achterha len omdat de 127 gemeentekorpsen zelf de personeelswerving en de selectie regelen. De constructie van de F-28 leent zich er goed voor. De motoren zijn hoog achter aan de staart bevestigd. Zij worden door de vleugels afgeschermd zodat geen onge rechtigheden als steenslag kunnen worden opgezogen. Door zijn naar verhouding grote motorvermogen en de vormgeving van het toestel die de F-28 een grote „drijfkracht” geeft, kan de Fellowship ook op onverharde banen op korte afstanden landen en opstijgen De enige construc tiewijziging die moest worden aange bracht, was een sterker glas voor het zwaailicht onder aan de romp. In zo'n centrum, zoals ook Zweden en Engeland die kennen, werkt hoog ge- gekwalificeerd personeel met het beste materiaal. Zodra daar een betere repara tie- of herstelmethode wordt ontwikkeld, wordt die aanbevolen aan de organisaties van garagehouders. Het is uitdrukkelijk niet de bedoeling, zo verzekerde ons van morgen de voorlichtingsdienst van de au- toassuradeuren, dat de verzekeraars in eigen beheer reparaties gaan verrichten om het garagebedrijf te beconcurreren. Hoe zo’n researchcentrum zou moeten worden gefinancierd is nog de vraag. In Engeland (Thatcham) heeft men dat ge daan door uit totaal vernielde auto’s de goede onderdelen te slopen, om daarvan na uitvoerige materiaalbeproeving weer nieuwe wagens samen te stellen, die zeer goed in de tweedehandsmarkt liggen. Van de opbrengst wordt het res archcentrum daar draaiend gehouden. DIVERSEN Poppentheater Merljjn (Hasselaersplein Woensdag 14.30 u.: De fluit van Bozebol. Poppentheater Mijko (Peuzelaarssteeg 4). Woensdag 14.30 u.: „De zilveren uil”. Stadhuis Haarlem. 20.00 u.: vergadering frac tievoorzitter Kennemerland. Groot Heiligland 47. Tentoonstelling over „De Kamp”. Geopend ma. tot en met vrij. 19.30-22 uur. Tot en met 7 juni. Waagtaveerne (hoek Spaarne—Damstraat). Ge opend ma., dl., do. 19.30-24 uur, vrij en za. 18.30- 10 uur, zo. 12-5 en 20-22 uur. Om de 14 dagen do. 20.30 uur, vrij, en za. 22 uur. Toneelschuur (Bavogebouw, Smedestraat 23). Dinsdag 20 uur: Fllmschuur, woensdag 20 uur: Open Workshop, zaterdag 11 uur: Kinderworks- hop 14 en 16 uur. Jazz-ballet. Expositie van drie Heemsteedse kunstenaars. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadion). Dage lijks 10-22 uur. Za. en zo. 11-02 uur, jeugdbow- len iedere zaterdag 11-13 uur. Thijsse’s Hof, (Mollaan, Bloemendaal), dage lijks 9-17 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil”, (Vogelen- zangseweg bij „Oase”). Tentoonstelling over het Insectenleven. Geopend zo. 11-17 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Dlner-dansant met floorshow. Dag. optreden van Toni Dispari en zijn orkest. Dolflrama Zandvoort naast Bouwes Palace. Dag. 10.30-12, 14 en 16 uur. Dl„ vrij, en zat. avondvoorstelling 21 uur. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemaplein Zandvoort, dag van 11-01 uur. Raadhuis Zandvoort: woensdag 20.00 u.: Ge meenteraadsvergadering Bollenstreek. BIOSCOPEN City Theater, dinsdag en woensdag 20 u. „Het spookslot van de vampiers”. Om prijs-problemen. De raad voor het groot winkelbedrijf heeft in het jaar verslag over de omprijzingsproblemen bij verhoging van de BTW-tarieven dat telkens aanzienlijke, uit fiscaal oogpunt niet verdedigbare verliezen worden ge leden. „Van de ene dag op de andere moeten in geval van dergelijke wijzi gingen geweldig grote assortimenten worden omgeprijsd, hetgeen in de prak tijk niet mogelijk blijkt te zijn” Daar door moet tegen oude prijzen worden verkocht, terwijl daarbij het hogere BTW-tarief moet worden betaald, aldus het verslag. HAARLEM. Hogere Technische School. Geslaagd voor Bouwkunde: J. S. M. Dekker, Obdam; E. L. P. M. van der Drift, Lisse; R. E. Hamringa, Heemstede; V. C. Kempen, Alkmaar; A. J. Kruijer, Boemendaal; J. A. T. Laan, Nibbixwoud; L. P. Mulder, Santpoort; G. W. Oudhoff, Heiloo; P. Oudshoorn, Haarlem; F. Slooff, Bloemendaal; H. D. van der Veen, Haar lem: J. G. M. Verhaar, Lisse; C. Wage- naar, Wormerveer AMSTERDAM. De totale effectieve omzet op de Amsterdamse effectenbeurs is in mei gestegen met t 249,3 miljoen tot 2718,3 miljoen. Ten opzichte van mei 1971 bedroeg de stijging zelfs f 1414,7 miljoen. Aan aandelen werd effectief ver handeld 2145,8 miljoen tegen f 1780,1 miljoen in april en f 867,9 miljoen in mei 1971. WOENSDAG 7 JUNI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30-17.30 en 19-21 u. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De kans is groot dat het tekort aan politieagenten binnen af zienbare tijd voorbij zal zijn. De belang stelling van de jeugd voor het politievak is de laatste twee jaar enorm toegenomen. Bij de rijkspolitie is het aantal sollicitan ten op het ogenblik zelfs bijna vijf maal zoveel als het aantal aanmeldingen dezelfde periode van het vorig jaar. Museum Beeckestijn, Velsen-Zuld, 14-17 uur. Pleter Vermeulen Museum, in Cult. Centrum. Moerbergplantsoen, IJmuiden, 9.30-12 u. en 14- 16.30 u.; zaterdag en zondag gesloten. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat. Velsen-noord, oudheidkundige bodemvondsten, dinsdag 12-13.30 u.; donderdag 12-13.30 u. en 20-22 u.; voorts op aanvraag tel. 02550-92590 en 94159. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, bezichtigen op alle werkdagen van 10 tot uur. Het Kurhaus heeft niet veel meer te bieden en voortzetting van de huidige exploitatie zou onverantwoord zijn tege- over het personeel en de aandeelhouders, exploitatie zou onverantwoord zijn tegen- meer met het oog op de brandveiligheid Investeringen voor vernieuwing onder van de heer Zwolsman hard nodig. De toestand van het gebouw is op het ogenblik zodanig, „dat we niet begrij pen dat er nog mensen naar het Kurhaus komen.” Elektrotechniek: R. Auf der Springe, Amsterdam; J. Bakker, Wormerveer; C. Bom, IJmuiden; G. W. Bom, Sootdorp; J. Boon, Den Helder; C. G. J. Bos, Vijf huizen; J. A. J. Breeveld (mil.), Heems kerk: A. M. Butter, Heemskerk; J. R. Bljma, Heemskerk, G. van Duijn, Bever wijk; P. J. H. A. Groenendijk, Leiden; H. L. Groff en, Haarlem; E. P. Hekster, IJ muiden; G. A. Hoogendijk, Haarlem; G. F. Jorritsma, Zandvoort; D. G. J. van Kam- pem. Velsen; H. C. van Kampen, Haar lem: W. D. M. Laan, Avenhorn; J. Lin ders, IJmuiden; R. Lurba, met lof, Haar lem; N. W. M. Mannes, met lof, Heiloo; H. J. van Musscher, Haarlem; P. Postmus, Valkenburg (Z.-H.); C. J. M. van Ruiten, Kaagdorp; J. H. A. Schipper, Haarlem; R. Tarenskeen (mil.), Haarlem; H. R. de Vries, Den Helder; F. van Wateren, Haar lem: J. de Wit, Leiden. markt, mede omdat weer verschillende garnalenkotters overschakelden op de platvisserij. Ook door de goede prijzen, die als regel na een stormweerperiode voor de vis konden worden betaald.De prijzen voor de tong varieerden vrijdag tussen de ƒ7. en 7,60 per kilogram gemiddeld, terwijl ook de schol zeer goede prijzen wist op te brengen., zodat de omzet weer wat kon worden goedge maakt. De grote kotters, die wel de gehele week konden vissen, kwamen, hiertoe in staat gesteld door de vergrote vishal, praktisch allemaal op zaterdag aan de markt, met over het algemeen zeer goede vangsten. De hoogste besommer voerde 6.514 kg vis aan, waarvan 5.805 kilo tong met een gemiddelde opbrengst per kilo van 6,46 voor een totaalbesomming van ruim 38.800. De besommingen van de andere grote kotters varieerden over het algemeen tussen de 25.000 en f 36.000. Hoewel de tongprijzen door de grote aan voer, bijna 65.000 kg alleen al op zaterdag, niet helemaal het niveau van de voor gaande dag wisten vast te houden, bleef de op zaterdag betaalde prijs per kilo zich toch nog bewegen tussen de 6,20 en 6,50. Met een dagomzet op vrijdag van ruim 200.000 en die op zaterdag van ruim 460.000 kon, ondanks de tegenvallende eerste dagen, nog een weekomzet van ruim 700.000 worden genoteerd. Van 29 mei tot en met 3 juni werd in Den Helder door 66 kotters aangevoerd 189 648 kg vis ter waarde van 715.246,89 aangevoerd. DEN HAAG. Als d® Exploitatie Maatschappij Scheveningen in september niet tot overeenstemming is gekomen over het oevrnemen van hel EMS-bezit in Scheveningen zal het Kurhaus gesloten moeten worden.” Dit heeft de heer R. Zwolsman, president-directeur van de EMS tijdens een persbijeenkomst in Sche veningen gezegd. Teylers Museum (Spaarne 16). Permanente tentoonstelling van fossielen en mineralen en historische natuurkundige Instrumenten. Exposi tie schilderijen en tekeningen van Wybrand Hendriks. Dag. geopend 10-17 u. zo. 13-17 u. ma. gesloten. Tot en met 16 juli. ’t Luifeltje (Gr. Heiligland 15). Expositie pro- dukten uit de pottenbakkerij. Geopend 9-17 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Expositie ultleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plas tiek. Dl t.m. vrij. 13-17 u„ za. 11-17 u. do. avond van 20-22 uur. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damstraat 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astronomie, geoloige etc. Dagelijks geopend 14- 17 u. Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22 uur. De Hallen (Gr. Markt). Tentoonstelling „Van medicijnman tot medicus" van meer dan 20 eeuwen medische wetenschap. Vleeshal het his torische gedeelte. Vishal, de toekomstverwach tingen. Geopend 10-17 u. en zo. 13-17 u. t.m. 2 juli. Galerie ’t Spaarne (Donkere Spaarne 48). Schilderijen keramiek en tekeningen. Geopend dl. t.m. za. 11-17 u. do.avond 20-22 uur. Galeriekunst voor U (Warmoesstraat 16). Ex- postiie schilderijen van mevr. Lia Hoek en Jan F. de Vries en aardewerk van Hans van Blessen. Geopend 13-16 u. di. t.m. za. 10-18 u. Tot en met 14 juni. Biologisch Centrum Schalkwijk (Boerhaavekll- nlek). Tentoonstelling over „Wel en wee van het water”, geopend zo. 12-13 u. en wo. avond 19-21 u. Kleedkamers Openluchttheater (Bloemendaal). Tentoonstelling „Het leven In de Noordzee”, geopend zo. 11-15 u. t.m 15 juni. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie schilderijen van T. H. Hitman. Dag. geopend 13-17 u. Ma. gesloten. Tot en met 2 juli. DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks, behalve maan dag dlner-dansant. Linnaeushof (Bennebroek). In de tropenkas het kinderparadijs „In de zevende hemel" met o.a. spelen, film, poppenkast, puzzels, enz. Dag. geopend 14-18 uur. Gerf kerk (Sassenheim, Julianastr.) Woensdag 20.00 u.: Uitvoering leerlingen muziekschool Bollenstreek. IJMUIDEN. Dinsdag werden in IJ muiden aangevoerd: 43 kisten en 203 pre- miekisten schelvis; 361 kisten en 20 pre- miekisten wijting; 2075 kisten kabeljauw; 6 kisten koolvis; 1392 kisten en 1499 premiekisten haring; 1123 kisten en 1499 premiekisten makreel 1240 kisten schol; 174 kisten schar; 108 kisten tarbot; 76 kisten varia; 225 stuks stijve kabeljau wen; 19.400 kilogram tong. Prijzen per kilogram in guldens: tarbot 8,99-8,70; zalm 11,09-10,79; grote tong 6,73- 6,10; grm tong 7,40-6,96; kim. tong 6,54- 6,09- tong I 6,57-5,80. Per 50 kg. schelvis 292-78; schelvis 370- 56; wijting I 80: wijting II 76-50: kabel jauw I 105-62; kabeljauw 2 132-62; kabel jauw 3 390-65; kabeljauw 4 70-63; kabel jauw 5 75-57; schol I 81-65; schol 2 95-63; schol 3 82-63; schol 4 63-50; koolvis 2 48; koolvis 3 75; tarbot 376-196; griet 204-107; mullets 290; steenbolk 35; inktvis 70; poontjes 21-10; rode poon II 75-58; rode poon III 56-32; krabben 56-31; haring I 48,80-22; makreel I 38,80-19,05; schar 33- 11,50. Besommingen: KW 11 17.600. KW 15 18.200, KW 29 13 100, KW 34 18.900, KW 43 16.000, KW 52 3.400, KW 66 15.700, KW 66 15 700, KW 74 11.900, KW 87 13.300, KW 113 12.600, KW 117 13.300, K W113 12.600 KW 117 13.300, KW 123 ƒ24.000. KW 130 895., KW 132 10.090, KW 145 13.500, KW 149 9.200, KW 50 f 14.300, KW 152 8.300, KW 195 20.400, KW 197 f 5.900, KW 205 9.060, KW 215 10.40, KW 218 14.90., KW 221 9.500, KW 226 12 300, KW 106 1.400, KW 110 3.700. KW 127 f 3.100. KW 174 13.600. KW 185 15 800, KW 189 12.000 KW 190 11.020, KW 194 5.500, KW 210 ƒ3.600, KW 211 ƒ3.610, KW 213- 13.000, WR 25 5.400, WR 45 ƒ5.000, WR 50 ƒ2.500, SCH 117 2.100, VL 16 f 5.200, VL 115 15.400, VL 131 5.900, IJM 18 11.700, IJM 154 12.700, IJM 23 1.600. HD 68 en HD 69 20.000. DEN HELDER. Opnieuw waren het de weersomstandigheden die het de kleine vloot in het begin van de vorige week onmogelijk maakten om uit te varen, dit had de zeldzaam voorkomende omstandig heid tot gevolg dat er zowel op dinsdag als op woensdag in het geheel geen aanvoer was in Den Helder. Gelukkig trad op woensdag een verbetering in, waardoor ook voor de kleinere kotters toch nog een paar visdagen mogelijk werden. Naast de regelmatig op vrijdag al aan de markt komende grote kotters, kwamen op deze dag ook veel kleinere kotters aan de BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Kamermeisjes voor Mr. P.” Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 „Vrouwelijke vampiers”. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30 en 20.00 u.: „Ben Hur”, a.l. Woensdag 13.30 u.: „Sjors en Sjimmle en de gorilla”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Dracula de verschrikkelijke”, 18 jr. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 French connection”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr. 139), 14, 19 en 21.15 u.: „Willard”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr. 79) 14.30, 19 en 21.15 U.: „Liefdesspel en overspel”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.30 u.: „Straw dogs”, 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van de Haarlemse school van de 16e t.m. 19e eeuw. Prentenkabinet: tentoon stelling Saul Belem en Daniëls en andere werken uit eigen bezit. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 u. TENTOONSTELLINGEN Felison, in noordelijk koetshuis Beeckestijn, Velsen-Zuld, 14-17 u. expositie werken Guido Bias!. DEN HAAG. In april is begonnen met de bouw van 14.411 woningen tegen 11.614 in dezelfde maand van 1971. Het aantal voltooide woningen bedroeg in april 1972 12.433 tege.n 11.003 in de over eenkomstige maand van het jaar daar voor. Aldus het Centraal Brueau voor de Statistiek. WOENSDAG 7 JUNI Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening dagelijks van 16 tot 22 en zaterdags van 10 tot 18 uur. Stadskantoor, Pres. Kennedeyplein, 20 u. openbare algemene bestuursvergadering Intercommunaal Lichaam Vervangende Tuinbouwgronden (ILVT). Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.45-22 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 24-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30-17 en 19-21 u.; Stumphiusstr. 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 u. DINSDAG 6 JUNI P.v.d.A., ledenvergadering om 20 u. in gebouw Velserduin, Velserduinplein. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat-Spaar- nestraat (ingang) van 19 tot 20 uur spreekuur Medisch Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Operakoor Bel Canto, 20 u. repetitie in Cult. Centrum, Moerbergplantsoen, IJmui den. Toneelver. VAT, 20 u. in Oud-kath. verenigingsgebouw, Koningin Wilhelmina- kade, oud-IJmuiden. Soli. 19.45-22 u. in gebouw Paulinum re petitie harmonie-orkest. Manly Sport, les en wedstrijdoefening in gymzaal Moerberg-Comitéschool, Kerk straat oud-IJmuiiden. Openbare Bibliotheek Velsen, filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-noord, 19- 21.30 u.; filiaal Zeewijkplein (27-29) IJ muiden, 19-21.30 uur. WOENSDAG 7 JUNI Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- noord, 14.30-17.30 u.; filiaal Willemsbeek- weg, IJmuiden-oost, 14.30-17.30 u. en 19-21 u.; Filiaal Zeewijkplein, IJmuiden, 14.30- 17.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- noord. 14.30-17.30 uur. Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duuinweg, IJmuiden-oost, open van 10 u. tot een halfuur voor zonsondergang. P.v.d.A., 19-20 u. spreekuur af. Velsen- IJmuiden, in Herv. Jeugdgebouw, Rem- brandtlaan, IJmuiden-oost. Boksclub De Ring, 19.30-22 u. in Ossen- dorpschool, Wijk aan Zeeëerweg, trainen. IJmuider Harmonie. 20 uur in Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden- oost, repetitie. DINSDAG 6 JUNI Sociëteit Alpha. Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening dagelijks van 16 tot 22 en zaterdags van 10 tot 18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. BONN, (AFP). Het bestuur van Westduitse oppositiepartij CDU heeft nieuw het aftreden van bondskanselier Willy Brandt geëist. Gerekend over de eerste vier maanden van dit jaar bedroeg het aantal begonnen woningen 52.805 (42.447 in dezelfde perio de van 1971) en het aantal voltooide woningen 42.319 (36.350). Het aantal in de eerste vier maanden begonnen woningen bestond uit 19.666 (13.875) woningwetwo ningen, 23.829 (21.681) premiewoningen en 9.310 (6.891) ongesubsidieerde woningen. Ten aanzien van de voltooide woningen waren deze aantallen respectievelijk 15.263 (12.962), 20.377 (17.301) en 6.679 (6.087). u.: „The to

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4