Compliment van Chris Finnegan aan verliezer Jan Lubbers: Stayerkoers voor Been 20.000 gulden geboden om zaak te seponeren Mars-directeur Leenders verschrikkelijk fout Wij zitten De Vlaeminck Basketballers hebben Bundesligaschandaal MARS ENERGIE STARS WORDT WAARSCHIJNLIJK GELIQUIDEERD Koersen Hilversum Schade door Schotten 100.000 sprintwinnaar Fraaie zege Langeweg AMSTERDAM. Zowel „HIJ SLOEG ME MEER DAN ME LIEF WAS” Van Duivenbode Haarms volgt g gaat naar Go Ahead Grijzenhout op Verschil Knock-out I (Van onze sportredactie) THEO KLEIN Jan Lubbers (links) in zijn duel om de Europese bokstitel tegen Chris Finnegan. (Van onze sportredactie) THEO LEENDERS (Van onze basketbalmedewerker) 7223 t? 1. Karper K (F. (Eerenberg) 2.55.3 1.27.7, 2. King Westlandia, 3. Kokette R. totalisa- tor winn 12 pl 2.30 1.50 2.30 koppel 14.60 trio 233.40. Crossandra-prijs afstand 2000 meter 2e afdeling Amsterdam. Bobby Haarms is benoemd tot opvolger van Han Grijzenhout, die naar België vertrekt, als tweede trainer van Ajax. Haarms was als jeugdtrainer aan de landskampioen verbonden. van allerlei vraagstekens. Het sneeuwbal effect van het Bundesschandaal zou voor de NBB wel eens de basis kunnen zijn tot een zeer diepgaand onderzoek bij alle gesponsorde verenigingen. Belangrijk is ook nog het standpunt, dat de NBB zal gaan innemen tegenover de sponsor van de Zandvoortse club. Praktijken als deze komen de NBB zeer ongelegen. Zij dben afbreuk aan de goede naam, die het Nederlandse basketbal in vooral de laatste jareri heeft opgebouwd. Het moet dan ook niet ondenkbaar geacht worden, dat naast het royement van de Zandvoortse vereniging, de sponsor - Mars - door het Bondsbestuur zal worden uit gestoten voor een reeks van jaren. Wat deze eventuele beslissing voor consequen ties bij andere sponsors zal hebben, laat zich niet moeilijk raden. Mars en de Zandvoortse bestuurders hebben niet al leen de vereniging Lions een slechte dienst bewezen, maar hebben bovendien de goede naam van het Nederlandse bas ketbal in diskrediet gebracht. Dinsdag echter verschenen in een dag blad de fotocopieën van onder andere het geheime contract tussen de Verkoopmaat schappij Mars en de Zandvoortse vereni ging. Tot dinsdagavond laat bleek het bestuur van deze vereniging onbereikbaar. Mars’ publiciteitsmanager Theo Leenders ontkende het gepubliceerde echter niet. Uit het gepubliceerde contract kan voorlopig afgeleid worden, dat Mars in plaats van de opgegeven vijfduizend gul den zeker dertigduizend gulden heeft ont vangen. Een afdracht van meer dan vier duizend gulden is hierdoor aan de NBB De Amsterdammer produceerde dat in de zesde ronde met één van de weinige rechtsen die goed doorkwam. Finnegan: „Ik geloof dat hij zichzelf niet realiseerde dat hij me werkelijk zo goed raakte. Ik stapte wat terug om net te doen of er niets aan de hand was. Lubbers maakte daar geen gebruik van.” Ook al had Jan Lubbers die kortstondi ge terugval bespeurd, dan was het nog zeer de vraag geweest of hij er profijt uit had kunnen trekken. Op het moment dat hij zijn treffer plaatste was hij al zover heen, dat er geen puntenzege, of zelfs ook maar een toevallige gelukspunch, waar hij de Europese kampioen bij verrassing mee neer had kunnen halen, meer in zat. Een vrolijk babbelende Lubbers deed na af loop in de kleedkamer van de goed gevul de Royal Albert Hall geen moeite om zijn straatlengte achterstand goed te praten. „Na de vierde ronde werd me in de hoek gezegd dat er zeker geen puntenoverwin- ning meer voor me in zat”, aldus Lubbers, „daarom liet ik mijn behoudende tactiek vanaf de vijfde ronde varen om Finnegan het initiatief te ontnemen.” verdiende met zijn overwinning op Lub bers een wedstrijd tegen Bob Foster om de wereldtitel in het halfzwaargewicht. Het gevecht vindt plaats in de Royal Albert Hall op 10 oktober. Dat zelfs de favoriete Amerikaan serieus rekening zal moeten houden met de Brits is sinds gisteren als een paal boven water komen te staan. „Ze zjjn er nu in Nederland waarschijnlijk ook van overtuigd, dat ik wel degelijk een punch heb”, schertste Finnegan, terwijl hij zich vrolijk fluitend huiswaarts begaf om daar zijn uitgestelde verjaarsfeest te vieren. Stand na 7 ronden: 1: Poloegajevski 51/!. 2: Uhlmann 5. 3: Ljubojevic 4‘/a. 4/6: Donner, Kortsjnoj, Langeweg 4. 7/8: Sza bo, Timman 3*/s. 9/11: Ree, Ivkov, Hartoch 3 12/13: Padevski, Robatsch 2V2 en 1 afgebr. 14/15: Browne, Malich 2'/». 16: PARABIAGO. De deelnemers aan de Ronde van Italië hebben zich in de vijf tiende etappe erg rustig gehouden aan de vooravond van de eerste grote Alpenetap pe. Roger de Vlaeminck won de spurt van het compacte peloton Dancelli en Caver- zasi eindigden als tweede en derde. Eddy Merckx blijft leider in het algemeen klas sement. De jeugdige Jacob Langen uit Kerkrade heeft de zesde etappe in de Ronde van Oostenrijk gewonnen. De negentienjarige Limburger had 25 seconden vporsprong op de Oostenrijker Csenar en Piet van Kat wijk, die derde werd. Steinmayr blijft leider in het klassement. noemd, werd het afgelopen seizoen nog Versterkt door het aantrekken van Ameri kanen, waarvan algemeen bekend is, dat deze spelers niet voor een appel en een ei naar Europa komen. Steeds meer werd het een publiek ge heim, dat de officiële contracten vergezeld werden door geheime overeenkomsten, die uiteraard niet ter kennis van de Bond werden gebracht. Niet meer dan één sei zoen heeft deze handelwijze stand kunnen houden. Als eerste vereniging dreigt het snel gestegen Mars Energie Stars uit Zandvoort het slachtoffer te worden. De onvolwassen organisatie bij de badplaats bewoners is deze eredivisievereniging thans funest geworden. Alle narigheid be gon, toen tijdens het Pré-Olympisch Bas- ketbaltoernooi bekend werd, dat Jan Boogaard als coach bij de Zandvoorters aan de kant was gezet. Snel volgden de publicaties elkaar op. Bestuur en coach Boogaard spraken elkaar tegen. Gelijk in andere takken van sport, heeft de sponsoring twee jaar geleden zijn intrede gedaan in de basketbalwereld. Had de sponsoring'aanvankelijk de vorm van een zekere „liefdadigheid”, toen de mogelijkheden tot naamswijzigingen hun intreden deden, kwam d e basketbalsport pas goed in de belangstelling van de sponsors te staan. De basketbalbond ge waarschuwd door de excessen bij andere bonden trachtte vanaf dat moment een zo waterdicht mogelijke reglementering op te stellen. Topverenigingen als Blue Stars en Rotterdam-Zuid wisten beslag te leggen op sponsors en zonden aan de NBB ogen schijnlijk duidelijk opgestelde contracten. Al snel rees echter bij het Bondsbestuur het vermoeden, dat de contracten niet volledig waren. Het tegendeel bewijzen bleek eèn zeer moeilijke zaak. Het ver moeden, dat de bijdragen van de sponsors hoger waren dan in de contracten ae- (Van onze sportredactie) ALKMAAR. Op de Alkmaarse wie lerbaan werden gisteravond naast het kampioenschap voor profs over vijftig ki lometer ook wedstrijden voor nieuwelin gen en amateurs gehouden. Nieuweling P. Smit (Bergen) won een wedstrijd over onbekende afstand voor Gerrie Slot en Nico de Kater. Een klassementswedstrijd voor amateurs werd op moeiteloze wijze gewonnen door Gerard Kamper voor Theo Rood, Nico Alles en Piet Slikker. Nico Been won het hoofdnummer voor amateurs en stayerkoers over 15 kilome ter. Fred Niemeyer kon al in de beginfase een aanval van Been niet beantwoorden en zakte ver terug. Nico Been achter gangmaker Stakenburg pareerde bekwaam de overige aanvallen van Gaby Minneboo en Jan de Jong. 1. Jerolimo (J. van Buytene) 2.50.4 1.25.2, 2. Immortelle, 3. Jacob D totalisator winnn 16.50 pl 3.10 2.30 .350 koppel 22.50. Totale omzet 307.322. BARCELONA. De Schotse suppor ters hebben tijdens en na de Europa-cup- 2-finale tussen Glasgow Rangers en Dy namo Moskou voor twee miljoen peseta’s (honderdduizend gulden) beschadigd aan het stadion van FC Barcelona. Dit staat in een brief van de Catalaanse voetbalfede- ratie aan de UEFA. In Barcelona wil men, dat de UEFA strafmaatregelen neemt. De UEFA heeft nog geen beslissing ge nomen over al of niet overspelen van d« finale. HILVERSUM. De uitslagen van de gisteravond te Hilversum gehouden dra verijen luiden: Coleus-prijs 2040 meter. 1. Jay Lee (W. Geersen jr) 2.58,1 1.29,1 2. Jokkebrok 3. Jacoba T wn 5.20 pl 1.70 2.30 6.30 kopp 7.80 trio 667.20. Crossandra-prijs 2000 meter. 1. Jacoba R, (H. Pol) 2.51.8 1.25.9 2. Komtesse D 3. Indra wn 7.60 pl 1.70 1.30 2.00 kopp 10.50. Columnea-prijs 2000 m. 1. Jellina P, (J. van Dooyeweerd) 2.48,6 1.24.3 2. Imca six en Icarus wn 3.20 pl 1.70 1.90 1.70 kopp 6.90 trio 100.90. Cylcamenprijs 2440 meter. 1. Kapitein Scotch (L. Schoonhoven jr) 3.50.8 1.27.1 2. Harold Signal 3. Illustre. wn 1.60 pl 1.50 3.00 1.70 kopp 4.20. Dipladenis-prijs 2000 meter. 1. Ilina (M. Bouwhuis) 2.42.2 1.21.1 2. Hendrik BS 3. Homblower wn 1.60 pL 1.20 2.20 1.60 kopp 4.90 trio 43.70. Erica-prijs 2440 meter. 1. Ivan Axkit, (M. Bouwhuis) 2.38.8 1.24.9 2. Gyas 3. Himba A wn 3.30 pl 1.50 1.60 2.20 kopp 9.80. Croton-prijs afstand 2040 meter 1. Helios CH (C. de Leeuw) 2.50.2 1.23.4. 2. Foxtrot, 3. Hitparade, totalisator winn 7.70 pl 2.10 2.20 1.80 koppel 24, trio 337.60. Fatsherdera-prijs afstand 2000 meter 1. Ike Padua B (G. Scholten) 2.51.S 1.25.7, 2. John Buitenzorg, 3. Gambler, totalisator winn 5.30 pl 1.70 2.00 2.70 koppel 5.30. Coleus-prijs afstand 2040 meter 2e af deling VEGHEL. Theo Leenders is pu- bliciteits-manager van de verkoop maatschappij Mars. Ironisch genoeg is Leenders in zijn junctie van oud- bondsbestuurslid in het verleden enke le jaren belast geweest met de publici teit binnen de NBB, dezelfde sportbond die er nu wel eens toe over kan gaan om zijn werkgever (Mars) voor een groot aantal jaren te verbieden om nog een basketbalteam te sponsoren. „De hele affaire rond Mars Energie Stars oetekent een geweldig stuk publiciteit," aldus Mars. p.r. man Ton Vissers, die echter wel zo realistisch was om on middellijk te beseffen: „het is alleen jammer dat het negatieve publiciteit is.” Het is een mening die door Mars directeur Leenders volmondig kan worden beaamd. Hij stelt: „De hele affaire vertegenwoordgt een geweldig stuk anti-publiciteit. De zaak had bin nenskamers moeten blijven want hier is letterlijk niemand mee gebaat. Wij als verkoopmaatschappij niet, de bas- ketbalvereniging niet en ook de sport in zijn totaliteit niet. Ik kan nog niet precies meedelen hoe mijn andere di rectieleden op deze affaire zullen rea geren maar het is duidelijk dat wan neer de basketbalbond tot rigoureuze maatregelen overgaat, men zich bij Mars nog wel eens zal bedenken om opnieuw met dergelijke grote bedragen de sport te sponsoren. Bovendien kan het ook repercussies uitlokken met be trekking tot andere grote geldschie ters. Ik weet van twee, drie grote firma’s in Nederland die momenteel op het punt staan om de sport via grote sponsoring te gaan steunen. Die kun nen zich ook bedenken.” In dit verband kan worden gedacht aan Raak frisdranken. Deze fabriek staat op het punt om onder meer Haarlem Nicols een financiële injectie te geven waar men tot nu toe alleen nog maar van gedroomd heeft. Toch meende een woordvoerder van Raak dat hij niet inzag hoe een firma ooit anti-publiciteit voor zijn geld krijgt als de contracten juridisch goed worden afgesloten en wat belangrijker is ook worden nagekomen. Iets wat Mars dus heeft verzuimd. Leenders echter weer: „Wij beseffen ons nu dat wij inderdaad iets te licht zinnig over de schaduwcontracten heb ben gedacht. Wij zijn fout geweest natuurlijk. Daar is geen speld meer tussen te krijgen.” Waarom is Mars op dit voorstel tot fraude ingegaan? Leen ders: „U weet hoe dat gaat. Er komen mensen uit zo’n vereniging bij je en die stellen dan: wij moeten al zoveel geld aan die bond betalen en wij hebben al zo weinig dus kunnen wij het niet zus en zo doen, dan houden wij er tenminste nog iets aan over. Wij hebben daar geen bezwaar tegen gehad aangezien het ons in eerste instantie als geldschieter wij zijn tenslotte geen filantropische instelling om de publiciteit te doen is. Dat staat primair. Wij zien nu ook wel in dat wij vrese lijk fout zitten, hoewel ik blijf stellen dat deze zaak eleganter had kunnen worden opgelost.” Toch heeft Mars weinig leergeld be taald. Ook in het verleden zijn er al eens moeilijkheden geweest met een door deze firma gesponsord tafelten- nisteam. REA wilde toen ook geen contract op tafel leggen toen de leden daarom verzochten. Het gevolg was een grote herrie die erin resulteerde dat de bestuursleden opstapten. Leen ders echter: „Als zo’n bestuur ruzie maakt dan kunnen wij daar als geld schieter ook niets aan doen. Wij zijn alleen maar de sponsor en signaleren dan of er genoeg uitkomt om ermee door te gaan of niet. Daarbij zijn wij niet zulke geldwolven dat wij niet het belang van de sport uit het oog verli- zen. Ik ben zelf vroeger ook altijd actief bezig geweest en ik mag toch stellen dat onze firma toch wel het één en ander onder meer ook in de wieler sport, heeft bijgedragen aan de sport ontwikkeling in haar totaliteit in ons land. Wij hebben ook altijd dingen eromheen georganiseerd die niet eens in het contract stonden. Dat zouden wij niet hebben gedaan als wij enkel en alleen maar op de centen uit waren. Het is jammer dat dit nu allemaal gebeurt. Het zou wel eens grotere na delige gevolgen voor niet alleen de oasketbalsport kunnen hebben dan ie mand had kunnen vermoeden." Na het gesprek dat wij met de heer Leenders hadden heeft deze de NBB gebeld en een bedrag van vijftien tot 20.000 gulden aangeboden om de hele zaak te seponeren. De bond heeft ech ter op zijn beurt Mars meegedeeld dat de hearing donderdagmiddag gewoon doorgaat. Toen kwam het verschil tussen de zelf verzekerde Europese kampioen en zijn uitdager echter nog duidelijker aan het licht. Had men na een eerste gelijk op gaande ronde alvast kunnen stellen dat het technisch niveau van Lubbers enkele afdelingen lager lag wat hij door zijn moed ,en inzet enigszins compenseerde, nadat hij zijn verdedigende tactiek (Lub bers: „Ik wist, dat Finnegan veel uithou dingsvermogen had, daarom had ik hem zo lang mogelijk rustig willen houden om later in de wedstrijd op een puntenzege te gaan boksen”) in de vijfde ronde had laten varen, demonstreerde Finnegan dui delijk hoe het wél moest. Nu Lubbers noodgedwongen in de aan val ging, was het zijn beurt om op counters te loeren. En hij deed dat met meer klasse dan Lubbers in de voorgaan de ronden had geprobeerd. Bijna elke directe aanval van Lubbers miste zijn doel, omdat Finnegan ten eerste veel be ter bewoog en omdat de rechts voorstaan- Jan-Hein Donner als Kick Langeweg hebben giste ren in de zevende ronde van het IBM- schaaktoernooi een overwinning behaald. De show werd gestolen door Langeweg, die tegen Szabo halsbrekende toeren uit haalde. Donner versloeg op overtuigende wijze de Bulgaar Padevski. De uitslagen van de zevende ronde zijn: Grootmee.stergroep KortsjnojMalich Vs- '/t. PadevskiDonner 0-1. IvkovRo batsch Vi-Vi. ReePoloegajevski 0-1. Uhl mannTimman Va-’/a. HartochBrowne Vz-Vz. LangewegSzabo 1-0. Ljubojevic Enklaar 1-0. De eerste knock-outnederlaag van Jan Lubbers in 31 wedstrijden. Geen knock out door één keiharde stoot, maar een nederlaag zoals Cassius Clay zijn tegen standers vaak pleegt toe te dienen. Lange series stoten, waardoor de opponenten op den duur murw worden geslagen. Type rend daarvoor was de opmerking van Lubbers, die in de kleedkamer zelf nog niet wist dat hij voor de tweede maal had staan wankelen. Hij voelde zich na de wedstrijd nog vrij fit, maar de gevolgen van een knock-out a la Finnegan zijn zeker niet minder dan die van een zuivere k.o. Zoals gezegd had Jan Lubbers, die van af de derde ronde geplaagd werd door een bloedneus, zich vrij snel over zijn neder laag heen gezet. Hij vulde aan: „Ik kwam hier natuurlijk om te winnen. In het ergste geval had ik met een puntenneder- laag rekening gehouden. Dat ik knock-out zou gaan had ik niet gedacht. Dat is me nog nooit overkomen, zelfs niet tegen Enifer (de enige bokser, ook al een En gelsman, die hem tot nu toe had kunnen verslaan, red.). Maar ik ga gewoon door. Ik heb de kans van mijn leven gehad, maar laten we niet vergeten dat dit een Europese topwedstrijd was. Ik ga het nu weer op wat lager niveau proberen.” Chris Finnegan daarentegen begeeft zich vanaf vandaag in hogere sferen. Hij 1 Enklaar 2. voorbijgegaan. Van Bondszijde werd des gevraagd medegedeeld, dat indien de situ atie overeenkomt met het in de dagbladen gepubliceerde, zeer strenge straffen te verwachten zijn. Straffen, die zeker niet alleen tot het bestuur van Mars Energie Stars beperkt zullen blijven. In eerste instantie zal Mars de achterstallige spon- sorafdracht moeten betalen, die daarnaast nog eens verhoogd zal worden met een gelijk bedrag aan boete. Voor de Zand voortse club betekent dit een te betalen bedrag van meer dan achtduizend gulden. Er mag zeker niet verwacht worden, dat dit bedrag in de Zandvoortse clubkas aanwezig is. Mogelijk zal de firma Mars in de bres springen ter vermijding van nog grotere schandalen. De vraag rijst echter of de NBB hiermede genoegen zal nemen. Van Bondszijde werd dinsdag reeds be vestigd, dat men deze zaak tot op de bodem zou uitzoeken en niet zou schromen alle overtreders van de reglementen streng te straffen. Zijn de feiten juist, dan zal het bestuur van Mars geschorst worden en zal een verder boekenonderzoek moeten plaatsvinden. Een onderzoek, dat zal moe ten uitwijzen of de onkostenvergoedingen aan de spelers het toegestane maximum niet overschreden hebben. Uitsluiting van spelers is dan ook niet meer ondenkbaar. Voor de NBB zal deze kwestie aanleiding zijn ook de overige gesponsorde clubs in de top van het vaderlandse basketbal nog strenger door te lichten. Met name ook het contract van Transol R-Z uit de Maasstad geeft aanleiding tot het stellen de Brit natuurlijk gewend is om tegen linkse boksers te vechten, terwijl een rechtse bokser voor Jan Lubbers een vrij ongewoon verschijnsel i s. Lubbers: „Ik heb toch nog te weinig op rechts voor staande boksers kunnen trainen. Ik kon niet alleen zelf minder gevarieerd stoten, maar ook de rechtse directen van Finne gan zag ik nauwelijks aankomen.” Finnegan strafte die tekortkomingen genadeloos af. Alle zeven volle ronden die aan de knock-out vooraf gingen waren in zijn voordeel. Het einde leek voor Lub bers al in de zesde ronde te komen toen de Brit hem een minuut lang als punch- bal gebruikte. Finnegan liet zijn rijk ge varieerde stotenarsenaal schieten, en be perkte zich met linkse en rechtse directen tot het afmakerswerk. De bel zorgde er tenslotte voor dat zijn Nederlandse tegen stander de zevende ronde toch nog haalde. En wonder boven wonder kwam hij daar in aanvankelijk nog even terug. Jan: „Ik zag dat zijn oog was opgezwollen, dat gaf me weer even hoop.” Finnegan wendde echter ook dat gevaar op een oogblessure (waardoor de wed strijd alsnog in het voordeel van Lubbers gestopt had kunnen worden) af, be schermde zijn kwetsbare plek vakkundig en bracht Lubbers in de zevende ronde in dezelfde zorgen door zijn wenkbrauw open te slaan. Veel maakte het niet meer uit, want na precies twee minuten in de achtste ronde ging de Nederlander op een dubbele linkse stoot op de neus neer. Zes tellen bleef hij uitgestrekt op de grond liggen, daarna trachtte hij op te staan. Maar wankelde voor de tweede maal achteruit, terwijl de Luxemburgse arbiter Kayser beduidde dat het gevecht over was. LONDEN Het was Chris Finnegan himself, die Jan Lubbers na zjjn ko- neder laag het grootste compliment gaf. „Hjj was moeilijker dan ik me had voorgesteld. Mijn adviseurs vertelden me, dat het Lubbers aan snelheid ontbrak, hij zou zich als een zwaargewicht voortbewegen, maar dat is me bar tegengevallen. Hij heeft me meer geraakt dan me lief was. In geen van mjjn voorgaande wedstrijden heb ik zoveel moeten incasseren”, aldus de Brit, die zjjn Europese titel desondanks behield zonder zelf echt in gevaar te zjjn geweest. Het enige spoor, dat Lubbers in Finnegans gezicht achter had gelaten, was een enorm blauw ei onder zjjn rechter oog. Reeds komende donderdag zal een ge sprek tussen het bestuur van Mars en een delegatie van het Bondsbestuur plaatsvin den. De uitkomst van dit gesprek zal volgende week maandag op een voltallige Bondsbestuursvergadering nader bespro ken worden. Zo er gestraft moet worden - en wie twijfelt er na al deze publicaties nog aan -, zullen naar alle waarschijn lijkheid de eerste uitspraken binnen een week te verwachten zijn. (Van onze sportredactie) DEVENTER. Theo van Duivenbodc zal het volgend jaar waarschijnlijk uitko men voor Go Ahead. Na Co Prins, Over weg en Theo van Toledo is dat de vierde ervaren speler die trainer Barry Hughes koopt. Eddy v.d. Roer, die naar België zou vertrekken, blijft bij Excelsior. Trainer Joop Castenmiller is blij dat zijn doelman blijft, maar helemaal zonder zorgen ziet de oefenmeester de toekomst niet tege moet. Excelsior hij is daarvan over tuigd moet versterkt worden. De club is in onderhandeling over de aankoop van de Rotterdammer Sjaak Roggeveen, maar voorlopig is de transfersom, die de FC Den Haag vraagt (tachtigduizend gulden) nog te hoog. Het is de derde spits die de Hagenaars wensen te verkopen. Na Wytze Couperus (AZ’67) Roggeveen wil de club ook Roodnat kwijt. ZANDVOORT. Sinds enkele dagen heeft Nederland een Bundesliga schandaal in het klein. Is Duitsland al meer dan een jaar in de ban van de omkooppraktijken binnen de Duitse Voetbalbond, binnen on ze eigen landsgrenzen blijken dergelijke schandalen ook tot de mogelijkheden te behoren. De basketballers tot voor kort in het middelpunt van de belangstelling als gevolg van de geweldige prestaties tijdens het Pré-Olympisch Basketball toernooi, dreigen nu verzeild te raken in een schandaal van de eerste orde.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 17