Zeskantige paddestoelen door haar gevoerde beleid ROMMELMARKT Vissen op zee voor KINDERDORP IN VELSEN-NOORD J Ook onderwijs moet een veer laten op het Zeewijkplein IN „DE MEL” if bejaarden RUFAY Rik <1 UT frx-maai beter Ondernemingsraden NZH-Naco keuren Buurthuis ook fusie goed weer ter sprake Feestavond bij de Groep van tien pleegde honderd misdrijven „Tropenvrienden” Vrienden van Vélasques roken Castilla, 10 stuks320eent 1 MICHELIN 4 WOENSDAG 7 JUNI 1972 W Jan Eshuis. 57 Jaar. Getrouwd. 5 Kinderen. Begrotingstekort 1 P.S. Geniet ze Dick en Hans bouwsels, vormen de meest in het oog springende motieven, waarmee het Zeewijkplein, het winkelcen trum in Velsens nieuwste woon wijk, wordt gesierd. Steeds duide lijker komen de vormen naar vo ren, nu de werkzaamheden in een gevorderd stadium geraken. Aan de westkant van het door een muur gedeeltelijk ontsloten plein, zijn sinds enige tijd een aantal uit de kluiten gewassen objecten ge rezen, die lijken op aan elkaar ge groeide paddestoelen. Zij vormen gezamenlijk een overkapping, waar wandelaars en winkelaars bij re genachtig weer beschutting kun nen vinden en waar zij bij mooi zo merweer wie weet krijgen we dat nog schaduwrijke plekjes kunnen vinden. 1 1 l 1 32 Jaar geleden bij bandenspecialist Rufay gekomen. Heeft 't goed naar z’n zin. Logisch, want bij Rufay is’t niet effe gauw een bandje monteren. Nee, Rufay monteert veiligheid. Gebruikt daarvoor de modernste apparatuur. Bovendien verkoopt Rufay alleen de allerbeste merken. Michelin bijvoorbeeld. De radiaalband met de goede’grip*. Gaat heel, erg lang mee. Toegegeven, da’s nadelig voor Rufay. Hoewel... misschien dat daarom juist zo veel toevallige kopers klanten werden. Mensen die het voordeel dat ze van Rufay kregen belangrijk vonden. Maar bovenal eisten ze ook 100% veiligheid. Michelin stelt die automobilisten niet teleur. Vandaar dat Jan Eshuis en z’n 88 collega’s graag Miohelin adviseren. Onderwijs H uurharmonisatie Ach, Velasques krijgt er steeds meer vrienden bij. Roken allemaal Castilla. Nico,Wim, Hans, Jan van hiernaast, Theo, André. En stuk voor stuk jongens die van kwaliteit houden. Castilla’s hebben nu eenmaal 'n pittig aroma. Ze zijn gemaakt van goede tabakken. En voorzien van een vriendenprijs. Want wat is vandaag de dag f 3,20 voor 10 vorstelijke Castilla’s, we bedoelen maar. uw bandenspecialist A X z' so w ADVERTENTIE J I (Van een onzer verslaggevers) 4 t Het centrum van het Zeewijkplein biedt plaats aan de praatkuil, welke (Van onze onderwijsredacteur) DEN HAAG. Als het onderwijsbeleid van 1972 ongewijzigd zou worden doorge zet in 1973 zou er een extra bedrag nodig zijn van 500 miljoen gulden. Het is daar om nauwelijks mogelijk dat Onderwijs en Wetenschappen buiten schot blijven bij de maatregelen om het tekort op de rijksbe- groting 1973 van 2,2 miljard gulden te dekken. Dit heeft minister Van Veen (van On derwijs) verklaard bij de installatie van de Centrale Commissie voor Onderwijs Overleg. De begroting van de uitgaven voor het onderwijs en de wetenschappen heeft de magische grens van 30 percent van de rijksbegroting bereikt. IJMUIDEN. Op de ledenvergadering van de P.v.d.A.-afdeling Velsen-IJmuiden, die dinsdagavond in het gebouw Velser- duin werd gehouden, heeft de gemeente- raadsfractie veantwoording afgelegd van het door haar gevoerde beleid in de eerste helft van dit jaar. voorgegeven dat de subsidie was ingetrok ken: „de subsidie aan Kennemer Staten is in feite op tienduizend gulden per jaar bevroren.” 1 t l t i i t r t i 1 I s 5 1 s s s c 1 4 f - Inwoners van Velsen-Noord die nog spulletjes hebben van enige waarde en die zij beschikbaar willen stellen, kun nen bericht geven aan de buurthuislei ders van „De Mei” telefoon 24025. Het tiental daders werd in december van vorig jaar gearresteerd door de politie in Haarlem, onder meer in samenwerking met de politie in Velsen. *■1 VELSEN. Een uitvoerig rechercheon derzoek heeft uitgewezen dat een tiental Inwoners uit Haarlem in de leeftijd van circa 19 jaar, zich heeft schuldig gemaakt aan een honderdtal misdrijven. Daaronder vallen ook een inbraak in Driehuis en een viertal inbraken in Santpoort; van één daarvan werd bij de politie nimmer aan gifte gedaan. Eveneens heeft de groep zich ten onrechte ontfermd over een aantal bromfietsen bij het PEN-jeugdcentrum- Het buurtcentrum „De Mei” houdt op zaterdag aanstaande een rommel markt op het plein tussen het gebouw aan de Geelvinckstraat in Velsen- Noord en de kleuterschool. De markt begint om tien uur ’s morgens. Wan neer de weersomstandigheden zaterdag te slecht zijn, wordt de rommelmarkt in „De Mei” zelf gehouden. De NZH oude stijl was verdeeld in twee exploitatiedistricten, namelijk Leiden en Haarlem. In de nieuwe opzet worden er drie, te weten Zuid (het vroeger gebied Leiden), Midden (Haarlem) en Noord (voorheen Naco). De heer C. N. Klaver, tot dusver chef-exploitatie van de Naco, is benoemd door districtschef-Noord. Directies en staven van beide busdoch- ters van de Nederlandse Spoorwegen wa ren al eerder samengevoegd, nadat een jaar geleden de directies tot samenwer king hadden besloten. In nauw overleg met de ondernemingsraden van beide bedrij ven en de daaruit voor dit doel gevormde werkgroepen is de fusie via een reeks regelingen voorbereid. Ook de vakorgani saties verleenden daarbij medewerking. WW--v Afdelingsvoorzitter A. J. van Maanen gaf een overzicht van de politieke situatie. De controverse Wiegel (fractievoorzitter V.V.D. in de Tweede Kamer)-vakcentra- les zou het reeds wankele kabinet-Bies- heuvel wel eens de genadeklap kunnen geven, zo meende hij. De heer J. W. Meyer, voorzitter van de P.v.d.A.-gemeenteraadsfractie, memoreer de de afwijzing van het wetsontwerp Samenvoeging IJmondgemeenten en het hierdoor continueren van de benarde fi nanciële toestand van de gemeente. Dat door de P.v.d.A.-fracties in de IJmond extra samengewerkt wordt, staat tegeno ver de steeds minder wordende verhou ding met de D’66-P.P.R.-fractie. Dit mis schien in tegenstelling tot de toestand in de Tweede Kamer. Hoogstwaarschijnlijk is de rechtervleugel van D’66 In Velsen de sterkst vertegenwoordigde. Op een desbetreffende vraag antwoord de wethouder M. Roessingh, dat de subsi dies aan de buurthuizen in Velsen zijn opgetrokken en dat er voorbereidingen worden getroffen dit in het komende jaar nog meer te doen. Het bevriezen van subsidie aan Kennemer Staten werd door de heer Roessingh verdedigd met de argu mentatie, dat twee buurthuizen in Velsen- Noord te veel van het goede was, temeer daar de buurthuizen De Meerpaal en De Loods op verzoek van het gemeentebe stuur waren gefuseerd. Hij had geen goed woord voor de tendentieuze argumentatie in sommige publikaties, waarbij werd De opbrengst zal besteed worden voor de aankoop van materialen. De staf hoopt zelfs dat het bedrag hoog genoeg is om apparatuur voor een „donkere kamer” te kunnen aanschaf fen. Deze DOKA kan dan door elke foto-hobbyist in Velsen-Noord gebruikt worden. veiligheids vakman Bejaarde sportvissers die er iets voor voelen hun geluk op zee te proberen kunnen door bemiddeling van de Fe deratie Bejaardenzorg in staat worden gesteld individueel of als groep op visvangst voor de kust te gaan. Dit wordt mogelijk gemaakt door de eige naar van het café-restaurant „De Bruinvis” dat zoals bekend zes zee waardige motorkotters heeft varen voor visenthousiasten. De boten ver trekken om ongeveer acht uur en ko men omstreeks vier uur ’s middags weer in de haven van IJmuiden terug. Bij normaal weer is er volop gelegen heid om naar schol, schar, kabeljauw, bot, wijting, makreel, .enzovoort te vis sen. De bejaarden die meegaan hoeven geen lunchpakket je mee te nemen, want daar wordt aan boord voor ge zorgd. Wel moeten zij aas en hengels meenemen. Men kan zich opgeven bij het Sociaal Adviesbureau voor Bejaar den, dat elke dinsdag zoals bekend spreekuren houdt in het Cultureel Centrum in IJmuiden, De Mei in Vel sen-Noord en het gebouw „Cusa” in Santpoort. Bij „Cusa” kan men ook lagelijks terecht. Het adres is Hoofd straat 133 te Santpoort, telefoon 023- 378014. oplopende „tribunes”, met een open zijde tegenover de paddestoelenachtige overkapping. Ook bij de bloembakken en bij de nog aan te leggen vijver, komt het honingraatmotief weer terug, dat ove rigens fraai aansluit bij de in strakke lijnen golvende daken van de omrin gende winkelpanden. Het geheel maakt een prettige, be schutte indruk in deze nieuwe woon wijk, waar de wind altijd op zoek is naar gaten om door te waaien. Nu nog schuift een shover zand en stenen her en der, maar lang zal het niet meer duren, voordat het plein een welkome verfraaiing voor het winkelcentrum zal zijn. De onderwijsbegeleidingsdienst werd door de heer Roessingh, na vragen, onder de loep genomen. Na een samenvatting van de voorgeschiedenis deelde hij mee, dat de behandeling van het desbetreffend raadsvoorstel mede op verzoek van de P.v.d.A.-fractie werd uitgesteld tot augus tus, aangezien er speciaal wat de be stuurssamenstelling betreft twijfels be stonden. Jn geval van samenvoeging van de IJmondgemeenten zou het oprichten van bedoelde dienst geen probleem zijn geweest. Nu wordt, doordat in Beverwijk en Heemskerk het bijzonder onderwijs de hoofdmoot is, de ontwikkeling van het een en ander door het openbaar onderwijs met wat verontrusting tegemoet gezien. De belangen van het openbaar onder wijs mogen niet in het gedrang komen, zo was de conclusie van de ABOP. De fractie zal zich in de komende maanden intensief met dit probleem bezighouden, waarbij alle belangen nauwkeurig in het oog wor den gehouden. Vragen over huurharmonisatie werden beantwoord door wethouder G. Ockeloen. Hij hekelde de gebrekkige wet en de manier waarop de regering de gemeenten de Zwarte Piet tracht toe te spelen. Door dat Velsen de laatste jaren economisch gebouwd heeft en hierdoor de huren van de gesubsidieerde woningen laag heeft kunnen houden, is de hoogte van de huurharmonisatie in Velsen redelijk ver geleken bij die bijvoorbeeld van Haarlem. Dat de verhoogde huur niet ten goede kyvam aan de nieuwbouw is een kwalijke zaak. Zo is helaas het beleid van de rijksoverheid, de gemeente heeft slechts de wet uit te voeren. Het rederijbedrijf zal worden onderge bracht in een aparte dochteronderneming van de NZH. Voor het personeel wordt een en ander al een feit op 1 juli. De fusie zal geen ontslagen tot gevolg heb ben. Op de inwoners van Velsen-Noord wordt een beroep gedaan even naar „De Mei” te bellen wanneer ergens materialen voor dit doel beschikbaar zijn. Het telefoonnummer is: 02510- 24025. Alle jongens en meisjes die ver- er interesse hebben voor deze bouw- ctiviteiten kunnen inlichtingen in winnen bij Nico Pirovano, Geelvinck straat 84, Hans Molenkamp, Geelvinck straat 90 en Peter Vriesema, Geel vinckstraat 113. HAARLEM. De voorgenomen fusie tussen de Noord-Zuidhollandse Vervoers maatschappij (NZH) en de Naco zal bin nenkort volledig tot stand worden ge bracht. In een vergadering van de onder nemingsraden van beide bedrijven is dins dag volledige overeenstemming bereikt. De nieuwe bedrijfsvorm wordt zodanig, dat de NACO met uitzondering van het redertfbedrjjf, opgaat in de NZH. De naam Noord-Zuidhollandse Vervoermaatschappij N.V. blijft derhalve gehandhaafd. De NZH nieuwe stijl wordt de grootste busdochter van de Nederlandse Spoorwegen. In „De Slof” aan het Raamveld te Beverwijk zullen zaterdagavond weer eens de beentjes van de vloer gaan. Dit maal wordt er de slotavond van de afde ling IJmond van de ontspanningsvereni ging „Tropenvrienden” gehouden. Niet minder dan drie bands zullen deze bijeenkomst muzikaal omlijsten, namelijk „Thé Soundbreakers,” „The Seaside” en „Ned Kelly”. De leiding van deze feestbij- eenkomst is in handen van F. Kleist en G. Verdooren. De kaarten zijn voorradig op de volgende adressen: Mevr. Kleist, Italië- laan 98, Beverwijk, tel. 02510-33916; mevr. Motshagen, Van Riemsdijklaan 140, Be verwijk, tel. 02510-33783; J. Dekker, Graaf de Lambertstraat 10, Beverwijk, tel. 02510-31056. Dick en Hans roken ook al Vél asques In de zomervakantie zal Velsen- Noord waarschijnlijk worden uitge breid met een nieuw dorpsgedeelte. Tientallen jongens en meisjes zullen namelijk onder leiding van verschillen de buurthuisleiders van „De Mei” op een nog te bestemmen terrein een eigen dorp bouwen van allerlei materi alen, zoals hout, plastic en zeil. Het buurthuiscentrum is op het ogenblik druk bezig met de voorbereidingen. 5 l r c Haarlem-N. Dr. de Liefdestraal 14-16, 023 - 375658 - 375930 -

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4