WD-ers stellen vragen Veel jonge gezinnen willen naar betaalbare woningen sanering binnenstad over ZEVENTIG GEGADIGDEN VOOR WD-HUIZEN Vierdaagse in Gemeente verleent alle medewerking Beverwijk Borden-actie voor een school Kamperen weren m Heemskerks duingebied sasanss Nivon gaat alternatieve Noordelijke Rand wegplan met groepen bespreken Niet zwemmen in de vijvers 9 ï7$y ■q I ZAAL Schoolraad van in Velsen-Noord Boerenleenbank Muziekexamen met Aanvragen van zelfs ver buiten IJtnond Meteomast op Hoogoventerrein Krönungsmesse in St. Agathakerk in nieuw gebouw „Eerst geweld, Regionaal Instituut geïnstalleerd dan pas geld?” goed gevolg afgelegd a k' I .7 6 IJMUIDER COURANT WOENSDAG 7 JUNI 1972 Kath. Gemengd Koor Gezinnen IN HEEMSKERK NA DIVERSE ADHESIEBETUIGINGEN Wi Exclusieve couture .'i' „DE POORT VAN VELSEN” .4 ig is|| W '1 ral I IBS IPWK - 8 j ÏÏMl "'J ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) (Van onze correspondent) slaagde met Modehuis (Van een onzer verslaggeefsters) In eerste instantie is het WD-plan bij het gemeentebestuur van Beverwijk niet met enthousiasme ontvangen. Het uitwer ken van een bestemmingsplan zou niet tot de competentie van een politieke partij behoren, maar na een paar vergaderingen kwamen de heren van de VVD en Stads ontwikkeling toch nader tot elkaar. Er is overeengekomen samen het plan te gaan begeleiden, waarbij de VVD voor de coör dinatie van het project zou zorgdragen. Het grootste bord bevindt zich aan het gymnastieklokaal van de meisjesschool op de oostmuur zodat dit bord duidelijk is te zien, de tekst luidt „Volgend jaar ’n nieuw gebouw Als de gemeente het maar wou!” Aan de schoolmuur in de Corverslaan zijn twee borden de blikvangers met op het eerste bord: „Eerst geweld dan pas geld?”; op de beide andere borden „Velsen heeft een raadspaleis Ons kind krijgt hier zijn onderwijs”. Verwacht wordtdar spoedig meer aktie zal volgen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het afdelingsbestuur van het Nivon-Beverwijk en omstreken heeft alle groeperingen, die hebben ingestemd met het alternatieve Nivon-Noordelüke Randwegplan, uitgenodigd voor een oriënterend gesprek om te bekaken welke wegen er bewandeld moeten worden om verdere stappen te ondernemen. Volgens het Nivon omvatte de publikatie van het alternatieve plan nog geen enkele actie; het was alleen maar het lanceren van een plan. BEVERWIJK In Beverwijk start de Avondvierdaagse op dinsdag 13 juni om zes uur in ”De Slof”. Deze Avondvierdaagse wordt gezamenlijk georganiseerd door de wandolsportverenigingen De IJmondvogels en De Zwervers. Er hebben zich al meer dan duizend deelnemers(sters) aangemeld, onder meer zeven scholen. Tot zes uur dinsdagavond kan men zich in „De Slor” nog laten inschrijven. Vrijdag avond worden de deelnemers op de Plantage opgewacht door niet minder dan vier drumbands, namelijk TTB, Die Wijckers, Meerestein en De Zwervers. In optocht loopt men dan naar de sporthal, waar de aankomst is. realisexen om op deze wijze de woning nood te verminderen? Ouders in Velsen-noord zijn ’t beu: zij willen een redelijke behuizing voor hun schoolgaande kinderen en omdat het gemeentebestuur, naar hun ge voelen, de zaak niet serieus aanpakt, is men overgegaan tot „actie”. Aanleg en onderhoud van Licht- en Krachtinstallaties KRUISBERGLAAN 2 IJMUIDEN Telefoon 0 2550 - 1 22 32 L. T. m, le- ot, P. er, IJmuiden Plein 1940-1945 nr. 48 sr- M. J- De VVD heeft wel de indruk, dat onder de aanvragers vele jonge gezinnen zitten, die nu een zomerhuis in de badplaats bewonen en graag naar een wat grotere, betaalbare woning willen verhuizen. Wet houder Klomp heeft de VVD-heren on langs de mondelijke toezegging gedaan, dat de adspirant-kopers uit Beverwijk, die in Wijk aan Zee geen woning krijgen toegewezen, misschien binnenkort in Be verwijk een huis kunnen kopen. De ge meente onderzoek* momenteel waar nog bouwterrein braak ligt en op een van die stukjes zou dan eveneens een project van betaalbare woningen ontwikkeld kunnen worden. Reeds maandagavond is men bijeenge komen om de hand aan de ploeg in dit geval borden met leuzen te slaan om deze als uiting van ongeduld op het uit blijven van medewerking door de betrok ken autoriteiten voor de bouw van de geplande nieuwe school dinsdagmiddag aan het schoolgebouw aan de Corverslaan te bevestigen. De grote borden kregen een opvallende plaats aan de r.k. meisjes school aan de Corverslaan. De hoek Cor verslaanGrote Hout- of Koningsweg in Velsen-Noord ligt wel uit het centrum doch de voor zichzelf sprekende leuzen worden dagelijks gepasseerd door honder den mensen die naar en van de papierfa briek langs de school komen. Zoals bekend lanceerde de VVD onlangs het plan om betaalbare woningen (bouw prijs maximaal tot f 45.000) te ontwerpen. Als er genoeg interesse van de zijde van het publiek voor dergelijke, woningen zou bestaan, zou men het plan aan het ge meentebestuur voorleggen om te zien wel ke mogelijkheden er voor de adspirant- kopers bestonden voor het verkrijgen van vereiste bouwvergunning. Zestig tot ze ventig percent van de kandidaat-kopers woont in Wijk aan Zee of heeft vele jaren in de badplaats gewoond. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE Het betaalbare woningplan van de VVD is inge slagen als een bom. Tot zelfs ver buiten de IJmond (Zaanstreek, bollen streek onder Haarlem) zijn er bij de VVD-afdeling Beverwijk en Wijk aan Zee aanvragen binnen gekomen van mensen, die graag een woning in het bewuste bestemmingsplan Dorpsduinen wilden kopen. Er hebben zich nu 70 gegadigden gemeld voor de ongeveer 55 huizen, die op het stuk terrein aan de Burg. Rothestraat in de badplaats kunnen worden gebouwd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zondagmorgen 11 juni om 10 uur zal het Beverwijks Katholiek Gemengd Koor de Krönungsmesse van Mozart vertolken in de St. Agathakerk aan de Breestraat. Naast de Krönungs messe zal het koor nog 'enkele gezangen uitvoeren, onder andere het Halleluja van Handel. Het koor treedt op ter gelegen heid van een 25-jarig huwelijksfeest. 4 Welke stappen zijn tot nu toe onderno men om te komen tot het entameren van plannen tot het bouwen van hui zen oostelijk van de spoorlijn en bin nen welk globaal tijdsbestek acht uw college een dergelijk plan uitvoerbaar? De vijvers zijn overigens ook niet be doeld om er in te zwemmen. Men zou dat zwemmen in het belang van de gezondheid van de kinderen kun nen voorkomen, door bijvoorbeeld ook het spelen op en bij het water te verbieden. Maar juist in de zomermaanden spelen honderden kinderen graag op het water in de vijvers met rubberboten en zo lang zij daar maar in blijven zitten is er niets aan de hand. Komen zij dan „per ongeluk” eens in het water terecht, nou ja, dan is er nog niet veel aan de hand, want de kwaliteit van het water mag dan slecht zijn, een gezond kind zal er nu ook niet direct ziek van worden als men het thuis meteen in bad stopt. Als ouders echter regelmatig het zwemmen in het water zouden toestaan, dan wordt dat wel een bedenkelijke zaak. B. en W. willen graag het spelen op en bij het water toestaan en daarbij een beroep doen op de ouders om het zwem men in het water tegen te gaan. Dat is echt nodig, gezien de resultaten van het onderzoek. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK Er is een provinciaal rapport verschenen, waarin aanbevelingen worden gedaan om het kamperen bij boerderijen en dergelijke beter te regle menteren. Naar aanleiding van dit rapport hebben B. en W. aan het provinciale bestuur aanbevelingen gedaan om ook het Heems kerkse duingebied onder bepaalde beper kende bepalingen te laten vallen. In dit duingebied staan nu enkele tientallen kampeerhuisjes. De eigenaren of huurders daarvan behoeven zich niet direct zorgen te maken maar B. en W. willen wel een uitbreiding van deze kampeergelegenheid voorkomen en de mogelijkheden die er nu zijn zo langzamerhand beperken. In het VVD-plan pasten in tegenstelling tot hetgeen de gemeente indertijd had voorgesteld niet de pijpela- achtige ka vels. Het was namelijk de bedoeling het gebied zo in kavels te delen, dat achter de woning een mogelijkheid zou komen om er een zomerhuisje te bouwen. De VVD had hier bezwaren tegen en hield de betaalbaarheid van de huizen in het oog. Een zomerhuisje zou het plan weer duur der maken en dat was geenszins de be doeling. Beverwijk is met deze gedachte akkoord gegaan en beziet nu in hoeverre de betaalbare woningen haaks op de Bur gemeester Rothestraat kunnen worden ge bouwd, met tussen de blokken een dood lopend hofje. De kavels zouden dan 140 m2 groot worden. De grondprijs komt op 8400. HEEMSKERK. De Boerenleenbank heeft deze week het nieuwe kantoor op de hoek van de Coevenhovenstraat-Kerkweg in gebruik genomen. Hoewel de verbou wing nog niet geheel is voltooid zijn de ruimten, die’ voor het publiek nodig zijn, open gesteld, zoals de klantenhal met balie en de administratiekantoren. Op de bovenverdieping leggen bouwvakarbeiders de laatste hand aan de personeelskantine (de bank heeft 22 personen in dienst), een bestuurskamer en een reserve-kantoor- ruimte. De Boerenleenbank kon tijdens de ver bouwing, die ook een fikse uitbreiding betekent, de service aan het publiek nor maal voortzetten, want men verplaatste de activiteiten naar een naast de bank gelegen winkel. Een nieuwe vleugel op de grond achter de bank werd begin dit jaar in gebruik genomen, waarna met de ver bouwing van de oude kantoren en het woonhuis van directeur C. Beentjes kon worden begonnen. Wanneer de officiële opening van de Boerenleenbank plaats vindt is niet bekend. Dit hangt af van de voltooiing van het geheel. HEEMSKERK Uit het laatste rap port van het Hoogheemraadschap voor de uitwaterende Sluizen over een onderzoek van de kwaliteit van het oppervlaktewa ter in de Heemskerkse vijvers is weer duidelijk gebleken, dat het daarmee niet best is gesteld. B. en W. moeten derhalve het zwem men of pootjebaden, of het spelen in het water, nadrukkelijk ontraden. De besturen van de P.v.d.A.-afdelingen Heemskerk en Beverwijk ondersteunden het plan en boden medewerking aan bij verdere activiteiten. Ook van de P.S.P.- afdeling IJmond was een gelijkluidende reactie. De K.V.P.-afdeling Wijk aan Zee deelde het Nivon mee, dat zij in het bestemmingsplan Oldenborgh-Dorpsduinen alternatieve plannen wilde voorstellen aan het gemeentebestuur; voorzover het de Noordelijke Randweg betrof verwezen de K.V.P.-ers naar het Nivon-plan. Natuurlijk is er geen ruimte om alle zeventig adspirant kopers te helpen. De VVD zal geen invloed uitoefenen op de vraag aan wie de kavels moeten worden verkocht; met deze zaak is de gemeente be last die tevens de verzoeken om grotere dan de kavels moeten worden verkocht; met deze zaak is de gemeente belast, die tevens de verzoeken om grotere dan de geplande kavels te kopen in het geheel zal inpassen, hoewel de noodzakelijkheid van het inwilligen van die wens nog geenzins duidelijk is aangestipt. „De gemeente hoeft de aanvragen om grotere stukken niet in te willigen als het algemeen be lang betaalbare woningen er niet mee is gediend” aldus de VVD-heren. ljuni 1972 van Herpen, Instituut (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De heren drs. A. J. Eiff en J. P. Logger van de VVD-fraktie in de gemeenteraad hebben aan b. en w. schrif telijk de vragen gesteld over de sanering van de binnenstad. Deze vragen luiden: Gerda Verhuist o; flui’ lof voor het diploma B Dit type woning zal mogelijk aan de Burg. Rothestraat in Wijk aan Zee gebouwd kunnen worden. De ge meente Beverwijk inventariseert de aanvragen van adspirant-kopers en brengt een herverkaveling tot stand. BEVERWIJK. Donderdag heeft de heer A. F. M. voorzitter van het Regionaal Openbaar Voortgezet Onderwijs Midden- Kennemerland, de nas gevormde school raad van de onder dit Instituut ressorte rende scholen geïnstalleerd. VELSEN-NOORD. Nadat vorige week de oudercommissie van de r.k. kleu ter- en basisscholen in Velsen noord op geroepen had tot actie ter spoedige ver krijging van een nieuwe school, zijn ac tiegroepen aan het werk ge ,an. 1. Is het uw college bekend, dat in de zogenoemde afbraakwoningen in de binnenstad de sanitaire voorzieningen, gas en ook elektriciteit zeer gebrekkig zijn en is dit verantwoord in verband met de volksgezondheid en eventueel brandgevaar? 2 Is uw college met ons van mening, dat sanering zo snel mogelijk dient te ge schieden en op deze plaatsen met volkswoningbouw moet worden begon nen om gezinnen uit de lagere inko mensgroepen aan een woning te hel pen? 3. Welke stappen neemt uw college om de woningbouw in het algemeen en het opvullen van de „open plekken” in onze stad in het bijzonder te kunnen HEEMSKERK Het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid heeft aan de gemeente Heemskerk toestemming ge vraagd om op het Hoogoventerrein een zogenoemde meteomast te mogen oprich ten, die met de bijbehorende installatie- kast en alle technische apparatuur die daar bij hoort een funktie zal gaan ver vullen in het nationale meetnet voor de luchtverontreiniging. De mast wordt onge veer tien meter hoog. De schoolraad is samengesteld uit ver tegenwoordigers van de oudercommissies van de diverse bij hei Regionaal Instiuut aangesloten scholen en afgevaardigden van' het onderwijzend personeel. Boven dien hebben 2 leden uit het algemeen bestuur en een toegevoegde adviseur en een deskundige-belangstellende zitting in de schoolraad. De schoolraad heeft tot doel de bloei van het openbaar voortgezet onderwijs in de gemeenten Beverwijk, Castricum, Heemskerk en Uitgeest. Tijdens deze eerste vergadering werd een voorlopig bestuur samengesteld, be staande uit: voorzitter: mevr. Y. Kwakkel, secretaris: de heer J. Antonisse, penning- meesteres: mevr. D. M. Neeter. Voorts werd besloten een adhoccommissie te be noemen, die zich zal bezighouden met het opstellen van een huishoudelijk regle ment. De volgende vergadering zal plaats vinden op 29 augustus. voor uw BRUILOFTEN. RECEPTIES, PARTIJEN en VERGADERINGEN. Van de Milieugroep IJmond en de werkgroep Stankweerklank kreeg het Ni- PLEIN 1945-4 - IJMUIDEN Telefoon 1 65 51 - 02550. Bejaarde overvallen m Muntendam is de alleenwonende 7” .rige T Prins in zijn woning overvallen door drie jongeman nen. Het drietal ging er vandoor met f 2.500. IJMUIDEN. Leerlingen van de Hoog- ovenharmonie hebben deelgenomen aan de examens van de Nederlandse Unie van muziekbonden, welke werden afgenomen in Stedelijke Muziekschool in Beverwijk. De volgende kandidaten zijn geslaagd voo- het diploma A Harry Houtkoop, op, hoorn; Klaas Luyt hoorn; Johan Postma, hoorn: Peter Verhoog, trom: Fred Wierse- ma, trom; Dick Remmers, tenor-sax; Chris Riem, trompet: Frans Stravers, trompet; Simon Jcrritsma, waldhoorn; Joon Kaandorp bes-k’arinet' Casper Bur ger bes-klarinet. von mededeling, dat men graag wilde helpen bij een eventuele actie. De besprekingen met bovengenoemde groeperingen vindt plaats op 13 juni. Zoals bekend stelde het Nivon voor de Noorde lijke Randweg van de kaarten te schrap pen en bij het viaduct over de Zeestraat een tweede waterpompinstallatie te bou wen, voor het geval de huidige installatie defect raakt. Op deze wijze zou de door gang naar Wijk aan Zee voor altijd ge waarborgd zijn. De Noordelijke Randweg moet in de toekomst de nieuwe verbin ding vormen tussen Wijk aan Zee en het overige Noord-IJmond-gebied. Efe. "..-rfiwsaifcS»:

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7