Onderwij sbegeleidingsdienst woonwagens geniet grote belangstelling OUDE PANDJES WIJKEN VOOR VERKEER TECHNISCHE SCHOOL IJMUIDEN WIL CO-EDUCATIE VAN JONGENS EN MEISJES REALISEREN Onvoorzichtige inhaalpogingen veroorzaakten HAVENBERICHTEN forse aanrijding 18.90 13.50 19.50 Kleine invasie Stertocht van acht korpsen naar Taptoe op Marktplein SS Enkele reacties Boete voor IN DE VISHAL Gastransport via Beverwijk naar Driehuis W aarschijnlijk deze zomer nog nieuwbouw aanrijding van schoolhoofden TRUITJES WEEKENDERS KORTE BROEKEN IJMUIDER COURANT Amsterdams hof vanaf (Van een onzer verslaggevers) vanaf vanaf LANGE NIEUWSTRAAT hoek Marktplein IJmuiden - Tel. 12348 IJMUIDEN Nog deze zomer hoopt de Technische School aan de Briniostraat in IJmuiden te starten met de bouw van een nieuw hoofd gebouw. Het bestek en de tekeningen zijn reeds goedgekeurd. Het wachten is op de laatste handtekening van de overheid. Dit blijkt uit het jaarver slag van de Vereniging voor Nijver heidsonderwijs in Kennemerland. Naast de realisering van nieuwbouw stelt deze vereniging zich eveneens ten doel meer onderwijskundige con tacten te zoeken met onder meer de Papiervakschool in Velsen-Noord en de huishoudschool. Dit om te komen tot co-educatie van jongens en meis jes, zo mogelijk in gezamenlijke klas sen. Er bestaat dan eveneens de ge legenheid meisjes kennis te laten nemen van allerlei technische vak ken, terwijl jongens in staat kunnen worden gesteld zich op de hoogte te stellen van „verzorgende vakken” Er zullen besprekingen worden ge voerd om een en ander te realiseren op brugklasniveau. (Van een onzer jrslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) in (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE met korte mouw met lange en korte mouw (Van een onzer verslaggevers) diverse kleuren HERENMODE i IJM 57 unie (Van een medewerker) Daarmee valt het grootste deel van het werk voor de werkplaats Utrecht weg. De bedoeling is, het onderhoud van de IJmuiden schrijft over de schoolbegelei dingsdienst, dat de materie waarover het gaat zeer complex is en een nauwkeurig afwegen vraagt van voor- en nadelen. Het onderwijzend personeel in Velsen is al een poos met deze zaak bezig en het is niet moeilijk een handvol punten op te sommen zo voert hij aan waarover men kan twisten en van gedachten ver schillen. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Diorit, Duinkerken; Rijnborg, Mantylu- oto; Aegis Courage, Lagos, Zaanstroom, dam; Meteoor, Bremerhaven; Aqua Grace, Tubarao; Vneus, Christiansand; Zadonsk, IJmuiden, Sagunto; Bernd D, IJmuiden, Hamina; Westridge, IJmuiden, Rotterdam; Libelle, IJmuiden, Hamburg; Kirtondyke, Flixborough; Alchimist Flensburg, Oran; Mercurius, Antwerpen; Muenfelde, Wis- beck; Westondyke, Flixborough; Hille sas- se, IJmuiden, Bremen; Steinburg, Middles brough. 25 IJM 23 De heer Bonder schrijft, het vermoeden te hebben, dat de financiële aspecten tenslotte de doorslag zullen geven. Geld speelt een grote rol, zelfs als het gaat om de belangen van de kinderen en het onderwijs dat juist die kinderen capabel moet maken voor de toekomstige taak. Op 21 juli vorig jaar was de man op de kruising van de wegen Wormerveer-Alk- maar en Krommenie-Assendelft door een rood stoplicht gereden. Als gevolg hiervan schepte hij een op de fiets zittende vrouw en haar dochtertje, waarbij de vrouw zwaar lichamelijk letsel opliep. Sluiting NS-werkplaats. De dienst mate rieel en werkplaatsen van de Neder landse Spoorwegen heeft de hoofddirec tie van NS voorgesteld, de werkplaats in Utrecht in 1974 te sluiten. De 70 werknemers kunnen worden overge-, plaatst. Het voorstel houdt verband met’ de electrificatie van de lijnen Zaan damHoornEnkhuizen en Heerhugo- waardHoorn. De dieseltreinen die nu nog op deze trajekten rijden zijn verou derd en ze zullen uit de dienst worden genomen, hetgeen betekent dat het die- selbestand van NS wordt gehalveerd. Daarnaast zoekt de vereniging samen werking met mavo’s en eventueel havo’s om een uitwisseling tot stand te brengen tussen het beroepsonderwijs en het alge meen vormend onderwijs. Een ander on derwijsproject dat gereed ligt om te wor den uitgevoerd is het omzetten van de driejarige opleidingen voor metaalbewer ker schilderen en timmeren in vierjarige cursussen. Het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft nog geen officië le goedkeuring hiervoor gegeven. SANTPOORT. Een tweevoudige in haalmanoeuvre veroorzaakte dinsdagmid dag een aanrijding bij de splitsing Vliet- weg-Hoofdstraat, waarbij vier personen- ato’s awren betrokken, welke zwaar beschadigd uit de strijd kwamen. Een van de bestuurders, een 30-jarige inwoner uit Haarlem, moest met een gekneusde heup naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo in Haarlem worden overgebracht. kiezen omdat deze groeperingen reeds op diverse manieren in dit regionale verband werken. De onderwijskrachten bij het openbaar kleuter-, basis- en voortgezet onderwijs zullen wel verdeeld blijven, waarbij ge memoreerd kan worden, dat de school raad voor het openbaar onderwijs een regionale dienst heeft, namelijk het voor deel wat gemakkelijker te kunnen impro viseren bij ziekte van personeel op kwets bare posten. Er behoeven ook geen drie directeuren aangesteld te worden, hetgeen wel zal moeten gebeuren als elke dienst plaatselijk wordtl Er kan ook rationeler worden omge sprongen met documentatie, bibliotheek en audio-visule hulpmiddelen. Mogelijk kan in regionaal verband wat meer wor den gedaan voor het voortgezet onderwij. Hoe dan ook, het afwegen van de voor- en nadelen, het schatten van de zwaarste weerstanden, het fourneren van de beno- den gedaan voor het voortgezet onderwijs, van beleid. Zaalberglaan in Heemskerk, tegenover het raadhuis, worden gesloopt om vrij baan te maken voor het verkeer, zowel voor devoetgangers als het verkeer dat zich op wielen voortbeweegt. Pal voor het raadhuis komt namelijk een acht meter breed trottoir naar het Burg. Nielenplein. De weg daarlangs wordt zodanig gereconstrueerd, dat het verkeer uit en naar de Maerelaan ge makkelijker en beter kan doorstromen. Tegenover het raadhuis en dus achter de pas gerestaureerde kerk komt meer parkeerruimte. Dat zijn allemaal belangrijke verbe teringen, want normaal beweegt het verkeer zich op deze hoek ai moeizaam en als er dan ook nog een bruidsstoet bij het raadhuis arriveert zijn opstop pingen thans onvermijdelijk. Heemskerk 8, Haarlem 9, Castricum 2, Wijk aan Zee 1 en Zandvoort 1. Men heeft goede hoop het leerlingenbe stand rond de zeshonderd te stabiliseren. Men verwacht dat het overgaan van drie- op vierjarige cursussen dit aantal nog eens zal verhogen met zestig tot zeventig. Na het voltooien van de nieuwbouw zal de opvangcapaciteit op ongeveer zeven honderd leerlingen komen. Overigens is het aantal aanmeldingen momenteel voor het nieuwe schoolseizoen 158. 1 XW I.UUV. Vl_ L>1 U.ÜUV, xvxvx ut f 9.690; EH 7 2.400: HD 7 3.030' KL 50 1.430; TH 21 t 7.300; WR 136 1.340; VD 1 1 600; VD 9 f 1.610' VD 15 1.650; VD 2.300; VD 44 f 1.600; TE 25 f 1.370; ZL 6 1.510: UK 17 en Prijzen, per kilogram in guldens: gr. tonCT 7-6,71; grm. tong 8,01-7,40; kim. tong 9,02-7,43; tong T 10,52-8,28; tong II 10,58- 7,39 Per 50 kg: kabeljauw I 76; kabeljauw 2 180-76; kabeljauw 3 78-72: kabeljauw 4 68-56; kabeljauw 5 65-58; schol I 106-87; schol 2 106-90; schol 3 106-77; schol 4 68- 45; wijting 56-50; wijting II 67-56; schar 63-18; schelvis 2 96; schelvis 85; schelvis 4 60-55. Deze werd oestuurd door een 53-jarige inwoonster van Velsen. Tijdens haar in haalmanoeuvre kwam uit het tegemoetko mend fileverkeer een personenauto, be stuurd door een 30-jarige Haarlemmer, die op de voor het hem tegemoetkomende verkeer bestemde rijbaan reed. Per stuk: haai 172 SCH 10 ƒ7.600. VL 34 5.360; Zoals bekend is per 1 augustus 1971 de technische avondschool opgeheven. Wat betreft het parttime-onderwijs moet wor den vermeld dat de timmeropleiding met ingang van het schooljaar 197L-1972 is beëindigd. Ook de belangstelling voor de O.B.A.O.-cursus is zodanig verminderd dat er met ingang van 1 augustus 1971 geen eerste klas meer gevormd kon worden. Per 1 januari van het vorig jaar stonden nog 28 leerlingen voor deze cursus inge schreven, terwijl aan het eind van het jaar dit aantal was teruggelopen tot 10. De aanrijding ontstond doordat een per sonenauto, welke vanuit de richting Haar lem kwam aanrijden, bestuurd door een 41-jarige Beverwijker, werd gesneden door een eveneens uit de richting Haar lem komende auto, die hem wilde inhalen. De heer B. H. ten Bruggencate, hoofd van de Jan Ligthartschool in Beverwijk, vraagt zich in zijn brief af waarom Heemskerk een eigen onderwijsbegelei dingsdienst (o.b.d.) heeft opgericht, „ter wijl het algemeen bekend is dat er geen behoefte aan een dergelijke dienst is voor een agglomeratie van 35.000 inwoners”. Dit initiatief van Heemskerk vindt de heer Ten Bruggencate een remmende in vloed bij het tot stand komen van een re gionale onderwijsbegeleidingsdienst en wel om de volgende reden. In eerste instantie was de jachtarchitect door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot drie weken hechtenis en vier maanden ontzegging. Veertien dagen geleden had de procureur-generaal, mr. G. H. C. van Dijken, twee weken en een jaar ontzegging geëist. Het hof overwoog dat onder andere gezien de leeftijd en het blanco strafregis ter van de jachtarchitect het opleggen van een onvoorwaardelijke gevangenisstraf niet op zijn plaats was. De heer Bonder schrijft verder, afgaande op zijn informatie het niet Volgens de heer Ten Bruggencate heeft Heemskerk met dit initiatief een prece dent geschapen, „laten de andere gemeen ten asjeblieft wijzer zijn en niet allemaal een o.b.d. gaan oprichten. Een ieder be- grijptd at er dan een chaotische toestand ontstaat, waarin van enige systematiek geen sprake is. Professor dr. L. van Gel der heeft al eens naar voren gebracht dat vernieuwing niet meer kan berusten op de activiteit van de enkeling of van een groep van gelijkgezinden, maar dat er op systematische wijze veranderingen in het onderwijs moeten worden gebracht. De aard en de omvang van de veranderingen vereisten dat deze niet meer kunnen wor den overgelaten aan de toevallige oprich ting van een o.b.d. in een kleine gemeente. Literatuur betreffende veranderingspro cessen in het onderwijs wijzen hier op. Start meteen met de regionale o.b.d. Het onderwijs in de regio staat nu nog in de kou. We kunnen het ons niet permitteren nog langer te wachten.” Aldus de heer B. H. ten Bruggencate uit Beverwijk. De heer J. Bonder, hoofd van de Jan Ligthartschool aan de Eksterlaan 8 in Woensdag vertrokken van IJmuiden: Penquer, IJmuiden, Chocago; Tagri, IJ muiden, Middlesborough; Socrates, Bre men; Martha Fiesecke, IJmuiden, Londen; Brinda, IJmuiden, Londen; Rijnstroom, Shoreham; Ekfjord, Bremen; Tor Anglia, Gothenburg; Basalt, Flixborough; Auto strada. Londen, Bangay, Le Havre; Espe- rity, Rotterdam; Oosterdok, Dieppe; Twee Gezuster, Beverwijk, Rouen; Norse River, IJmuiden, Emden; Oemberg, Plymouth; Anna Broere, Rotterdam; Balticborg, Delfzijl; Saint Francois, Duinkerken; Ala- mak, Hamina; Antje Oltman, St. Nazaire; Ines, Stadesand; Brinio, Hull; Rijnborg, Delfzijl Asterland, Rönnkar; Aerden- burgh, Antwerpen; Linda, Noordzee; Sti- ren, Nantes; Santa Rosa, Antwerpen; Ca racas, Le Havre; Martina, Gr. Yarmouth; Joan C., IJmuiden, Whitby Albion, Lon den; Venus, Kristiansand. Roland Russ, Hamburg; Winnetou, Gu- zon. Het is natuurlijk mogelijk de embryo nale dienst in Velsen, Heemskerk en de andere gemeenten uit te bouwen, maar wanneer deze diensten eenmaal een eigen leven gaan leiden, is het moeilijk tot een fusie te komen. Het is namelijk vrijwel zeker zo meent hij dat het rijk eens zal overgaan tot vijftig procent subsidië ren van de diensten, doch dan dienen zij een regio te omvatten van ongeveer 150.000 mensen althans voor zover be kend is. „De Heemskerkse dienst zal ongetwij feld een doelstelling hebben. Het is moge lijk dat deze doelstelling in het geheel niet in vereen stemming is met de doel stelling van de nog op te richten regionale o.b.d. Als Heemskerk echter haar werk gehonoreerd wil zien, dan betekent dit, dat haar doelstellingen min of meer opge legd worden aan de regionale o.b.d. Erva ringen in Utrecht hebben uitgewezen dat veel weerstanden worden opgeroepen te gen o.b.d.’s wanneer zo’n dienst andere doelstellingen heeft dan van de mensen in de praktijk. Vraagt het Heemskerkse stichtingsbestuur zich wel eens af of de doelstellingen van haar dienst ook de doelstellingen van de regionale o.b.d. om vatten? Uit het jaarverslag blijkt verder dat het aantal leerlingen van de lagere technische school in de loop van 1971 is gedaald van 625 per 1 januari tot 594 op 31 december. Felixtowe; Taucher Otto Wulf 4, Buxha- ven; Smit Lloyd 2, Cont. Plat; Amster- stroom, Huil; Helga-S, Udenborg; Rijn stroom, Fulrix, Londen Trompetterkorps van de Christelijke Gymnastiek Vereniging. Vertrekpunt Ko ningsplein,^ Pres Steinstraat, Schoolstraat, Kanaalstraat. Keizer Wilhelmstraat, Kon. Wilhelminakade. brug over Kennemerlaan in, Jac. van Heemskerkstraat, Willem Ba- rendszstraat. Warmenhovenstraat, Guli- kerstraat, J. P. Coenstraat, Evertsenstraat Ma ktplein. Lie^straat, Zwaanstraat, Mercuriusstraat, Gijzenveldplantsoen, Rijnstraat, Spaarne- straat. Lange Nieuwstraat, Marktplein. Vorig jaar hebben 154 leerlingen deel genomen aan het eindexamen. Veertien candidaten moesten worden afgewezen. VELSEN. Dinsdagmiddag vond Velsen-oost een kleine invasie van woon wagens plaats. Ongeveer negen wagens met kentekens van verschillende nationa liteiten, betrokken het parkeerterrein na bij de Meervlietstraat. Later zijn daar nog zes wagens bijgekomen. Volgens de politie gaat het hier om een grote familie woonwagenbewoners die op doorreis is. IJMUIDEN. In IJmuiden werden woensdag aangevoerd' 24 kisten schelvis; 94 kisten wijting; 272 kisten schol; 137 kisten schar' 583 kisten kabeljauw; 378 premiekisten haring; 186 kisten en 6 pre- miekisten makreel. 13 kisten diversen; 10 kisten tarbot en griet; 74 stuks stijve kabeljauwen; 1935 kg tong. Drumband „Voorwaarts”. Vertrekpunt Snelliusstraat, Marcqnistraat, Vleetstraat, Fahrenheitstraat, Grahamstraat, Kenne- me-laan. Moerbergplantsoen, Torricelli- straat M.K. Hofstedestraat, Edisonplein, Napierstraat Alex. Bellstraat, Varenius- straat, Kennemerlaan Marktplein. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Stadesand, Gothenburg; Canis, Bergen; Thuringia, Antwerpen; Oriole, Dagenham; Wiesbaden, Antwerpen; Amstelstroom, Huil; ZQaanstroom, Felixtowe; Helena Oldendorf, Gent. AMSTERDAM. Het Amsterdamse gerechtshof heeft een 65-jarige jachtar chitect uit De Bilt veroordeeld tot zeshon derd gulden boete, twee weken voorwaar delijk en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Drumband „Schulpen en Meerweiden” Vertrekpunt Pontplein zuid, de Noostraat, Willebrordstraat, le weg links vervolg Wil'ebrordstraat. Trompstraat, Lumey- striat, de Ruyterstraat Casembrootstraat, Wassenaerstraat, Kortenaerstraat, Tromp straat, Wijk aan Zeeëerweg, Schouten straat, Dirk Hartogstraat, V. Rinschoten- straat, Wijk aan Zeeëerweg, Warmenho venstraat, Gulikerstraat. Houtman straat, Kennemerlaan, Marktplein. Hoogoven Harmonie Vertrekj/unt Zee- wijkplein, Planetenweg, Eenhoornstraat. Saiturnusstraat, Dolfijnstraat, Waalstraat Vechtstraat, Burg Rambonnetlaan. Marktplein. „Soli” Driehuis.. Vertrekpunt halte Zee weg, Zeeweg, Kievitlaan, Meeuwenlaan, Fazantenlaan. Beukenstraat, lepenstraat, Velserduinweg, vervolg Velserduinweg, Rembrandtlaan. Rijnstraat. Spaamestraat. Lange Nieuwstraat Marktplein. IJmuider Harmonie Vertrekpunt Stads schouwburg, Cederstraat, Meidoornstraat, Platanenstraat, Tussenbeeksweg, Zeeweg, Willemsbeekweg, Tuindersstraat. Zander- straat, Velserduinweg, Oosterduinweg. Marktplein. Financieel gaat een o.b.d. miljoenen kosten. Een kleine gemeente kan dat nooit opbrengen. De regio is daar beter toe in staat. Waarom dan toch advertenties plaatsen om nieuwe krachten aan te trek ken, terwijl de regionale o.b.d. voor de deur staat? Moeten die krachten na een paar maanden weer ontslagen worden? Hierbij denk ik aan de afspraak dat de Heemskerkse o.b.d. opgeheven wordt zo dra de regionale een feit is. Heemskerk kan een o.b.d. nooit onderhouden. De weinieg mensen in die dienst kunnen slechts deelarbeid verrichten, hetgeen de medewerkers van de Heemskerkse o.b.d. niet kwalijk te nemen is.” IJMUIDEN. Acht korpsen zullen - zoals wij dezer dagen schreven - deelne men aan de grootscheepse taptoe welke vrijdagavond op het Marktplein wordt gehouden. Alvorens de taptoe om half negen ’s avonds begint zullen deze korpsen om acht uur op diverse punten in de gemeen te starten voor een stertocht, met het Marktplein als einddoel. Deze korpsen en de plaatsen van vertrek alsmede de routes zijn Donderdag vertrokken van IJmuiden: Smitt Lloyd 2, IJmuiden, Cont. Plat; Wilks, Hull; Gemini, IJmuiden, Bilbao; Aegir, Narvik; Ottawa, Skarham; Cape Sable, Glasgow; Shoreham, Grimsby. dat ón mogelijk is* dat de katholieke en protes- tants-christelijke onderwijskrachten en besturen een regionale dienst zullen ver- Shoreham; Wodan, Antwerpen; Terneuzen; Brinda, IJmuiden, Ramana, IJmuiden, Noordzee; Otlawa, Gdank; Winnetou, Kemi; Heino Broehan, Flixboroug; Martha Friesecke, IJmuiden, Londen; W. S. Smith, IJmuiden, Cont.Plat; Biskaja, Neath River; Norse River, Montreal, IJmuiden; Antje olt- mann, Tunadal; Albion, Londen; Santa Rosa, Bremen; Balticborg, Mantyluoto; Linda, Hamburg; Tor Anlgia, Gothenburg; Nautica, IJmuiden, Ranen; Joan-C, IJmui den, Whitby; Anna Broere, Rotterdam. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Vlist, Bremen; Alchimist, Berlin, Rot terdam; Greta Theresa, Kopenhagen; Wil liam Flint, IJmuiden, Óxelesund; Activity, Londen; Taucher Otto Wulf 4, IJmuiden, Bremen; Memel, Dagenham; Alicia-D, Karlsund; Cntiunity, Selby; Tor Parisia, Kopenhagen; Harnis, Flixborough; Mozart, IJmuiden, Monrovia; Eken, Gothenburg; Herman Hans, Rotterdam; Sincerity, Bel fast; Amstelstroom, Hull; Kao Ching, Da kar; Proletarskaja Pobeda, Rotterdam: Woensdag aangekomen in IJmuiden: Ekfjord, Brmen; Libertas, Rotterdam; Anco Ariadne, Rotterdam; Oemberg, Sel by; Asperity, Flixborough; Ines, Donsjoe; Iljmenles, Archangel; Stiren, Bremen, IJ muiden; Bsalt, Ipswich, Brinio, Perth. Volta Peace, Abidjan; Autistrada, Goole; Gabbro, Flixborough; Scottish Wasa, Middlesborough; Security, Delfzijl; Alder - mey Courier, Londen; Shoreham, Sheer - nes; Nokolaev, Antwerpen; British Fideli ty, Antwerpen; Wilks, Londen; Fendyke, Flixborough; William .J Everard, Roches ter, Ruestringen, IJmuiden, Londen; Bli- Wilhelmina Santpoort. Vertrekpunt achter het Stadhuis, Raadhuisstraat, Lu- meystraat, Piet Heinstr., Roggeveenstraat, Wijk aan Zeeërweg, R. Claeszenstraat, Planciusstraat, le Evertsenstraat, Markt plein. Drumband „De IJmondtrekkers”. Ver trekpunt Canopusplein, Eridanusstraat, Maasstraat, Orionweg, Pleiadenplantsoen, le Andromedastraat, Voermanstraat, Enkele daarvan zijn: De gedachte, dat de dienst een stichting moet worden is voor velen moeilijk aan vaardbaar. Men acht de stichtingsvorm ondemocratisch. De statuten zijn zo ongelukkig samen gesteld, dat niemand bij het openbaar onderwijs ze kan aanvaarden. Vijf gemeenten zullen gaan samenwer ken, drie ervan waren betrokken bij een fusie welke niet doorging. Dit maakt het wantrouwen in een oprechte samenwer king naar zijn oordeel verklaarbaar. De dienst gaat veel geld kosten en omdat Velsen de grootste gemeente is van de regio, zal Velsen het meeste geld gaan bijdragen, dit wordt' uitgelegd als profite ren van Velsens geld door de andere gemeenten. Ergens in Beverwijk zo verwacht men zal de zetel van de regionale dienst komen. Dit is een argument om tegen een regionale dienst te zijn. De dienst zal een log lichaam worden, vijf gemeenten moeten hun fiat geven bij belangrijke beslissingen. Ervaringen met reeds bestaande dien sten wijzen op grote aanloopmoeilijkhe- den. In Velsen is al een begin van bege leiding, laat men dat begin uitbouwen. Sommige onderwijzers zien liever vak leerkrachten aangesteld voor het te be steden geld. De heer Bonder voert vervolgens aan, dat naar het oordeel van de voorstanders van een regionale dienst, deze er moet zijn omdat de ontwikkelingen in de mo derne opvoedkunde en psychologie hebben geleid tot resultaten, die veelal onvol doende worden benut in de school Mede doordat naar zijn mening de onderwijzer ook maar een mens is en niet alles kan bestuderen. Aan de hand van een vrij lange lijst van punten, die in het voordeel spreken van de regionale dienst vraagt hij zich echter af of de hulp voor de school en voor het individuele kind beslist regionaal moet gebeuren. Twee maanden geleden zijn de 250 leden van de H.B.O.P. (openbaar onder wijsgevenden) schriftelijk benaderd en konden onder bepaalde vergaande voor waarden akkoord gaan met de regionale dienst. Nu het niet mogelijk leek, dat deze vergaande voorwaarden wel eens ingewil ligd konden worden, heeft een aantal bestuursleden duidelijk spijt gekregen van het compromisvoorstel. De eerlijkheid gebiedt te zeggen aldus de heer Bonder dat men dit niet onder stoelen of banken heeft gesto ken. Zoals men in de IJmuider Courant heeft gelezen, culmineerde dit in het be sluit van 32 leden spreeknde uit naam van allen om de gedane toezegging in te trekken. Er moet door de gemeenteraad zo vervolgt het schoolhoofd een princi- peuitspraak worden gedaan, want voor 1980 zullen er zeker niet voldoende psy chologen, onderwijsdeskundigen, onder- zoekassistenten enzovoorts zijn om de dienst te bemannen. Om eer aanrijding te vermijden moest de inwoonster uit Velsen met haar auto naar rechts, waardoor zij met de rechter zijde de auto raakte, welke zij aan het inhalen was. Deze week eveneens naar rechts uit en botste tegen een auto, die stilstond op de Vlietweg. De laatste be stuurd door een 48-jarige inwoner uit Nieuw Vennep. De Haarlemmer kon een aanrijding ook niet meer vermijden en raakte de auto van de vrouw uit Velsen aan de linkerzij- BEVERWIJK. Nog dit jaar zal een begin worden gemaakt met de aanleg door Beverwijk van de aardgastransport leiding voor h et tracé Medemblik-Drie- huis. Hierbij zal de hinder voor het ver keer zoveel mogelijk beperkt blijven. Wel dient rekening gehouden te worden met een tijdelijke afsluiting van de Nieuwen- dijk, de Noorderweg en de Kagerweg. De aanvoer van materiaal zal onder meer over een deel van de Noorderweg plaats hebben. De oude pandjes op de hoek van de feS.I (Als geen nadere aanduiding volgt, is het Uit Velsen kwamen de meeste leerlingen, namelijk 534. Verder uit Beverwijk 39, UK 249 f 7.100: UK 56 en 200 7.400; UK 135 en 145 f 9.400; UK 196 en 234 15.500. ter verder tegen een boom tot stilstand kwam. overblijvende dieselstellen te concentre ren in Zwolle en Maastricht tar, Antwerpen; Martina, Gr. Yarmouth; Inge Sabine, Lissabon; Levantes. Rotter- schip van of naar Amsterdam gegaan.).

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5