Buurthuizen wachten Na korte vergadering in Stadskantoor Raadsvoorstel IL VT-liquida tie-balletje aan teruggenomen het rollen gebracht In september nog in oude behuizing Dansje bij spectaculair orgel Heemskerkse bejaarden maakten prachtige rit door Noord-Holland Koffiebar-actie in tent bij Grote Kerk B. en W. gaan met buren praten Groot alarm voor Ceta Bever jubilaris N. Timmer was Spelmorgen Turnlust S.V. Beverwijk met smart op nieuw onderdak Wilgenhof laan Kleuterschool moet wojrden— vervangen .Ji n Gronden in eerste instantie aan gemeenten aanbieden Concert in kerk van Castricum Kort IJmondnieuws Marktberichten Veertig jaar op Papierfabriek in Velsen-Noord „ALLICHT IJMUIDER COURANT Verkoop Youth for Christ I DENIM SCRUBBED-DENIM CORDUROY Umuiden Kennemerlaan 61 poetsdoeken K (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD Bij Van Gel der Papier in Velsen-Noord heeft de heer N. Timmer, administrateur van de economische dienst aan het be drijf, woensdag zijn veertigjarig dienstjubileum gevierd. De jubilaris werd ’s morgens met echtgenote, zijn vier dochters een twee aanstaande schoonzoons in het directiekantoor ontvangen door de bedrijfsdirecteur ir. A. H. Stomp en de heren drs. F. C. W. Linck, hoofd economische dienst, V. Pilz, hoofd personeels dienst, en R. H. van ’t Slot, zijn di recte chef. Zelfontbranding van Vt (Van een onzer verslaggevers) speciaal (Van een onzer verslaggevers) betalen (Van onze correspondent) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) VAN KEULEN heeft BROEKEN met uitlopende pijpen in maten en kleuren (Van een onzer verslaggevers) De bussen arriveren bij het prachtige raadhuisje in Barsingerhorn. dag om achter de muziek aan ’’thuis” te chef Tijdens een gezellig „borreluurtje” een dansje in het front van het spectaculaire orgel „De Kempenaar”. uur de zijn met BEVERWIJK Het Comité Uitgaans dag Bejaarden Heemskerk heeft de boven- achtenzestigjarige plaatsgenoten woensdag weer een bijzonder prettige dag bereid met een voortreffelijk uitgestippelde tocht door de mooiste delen van Noord-Holland boven het Noordzeekanaal. Ruim driehonderd bejaarden lieten zich inschrijven en met zeven bussen vertrok men ’s morgens langs de binnenwegen naar Schoorl, waar het tijd was voor de koffie. Daarna reed men onder meer door de Wieringermeer. Het was toen nog prachtig weer en velen waren het er over eens, dat het echte Hollandse polderland toch een speciale bekoring heeft en dat we er te veel alleen maar via de snelwegendoor heen rijden. Zo gauw men van die grote weg af gaat komt men door verrassende dorpjes en fraaie landwegen in een land- schap dat nog ruimte heeft waar nog niet alles zo heel precies is geordend. BEVERWIJK. De raad zal vanavond tijdens de raadsvergadering in het Stads kantoor niet het voorstel van B. en W. te behandelen krijgen omtrent de financiële medewerking door de gemeente aan de voetbalvereniging Beverwijk. De heer Stomp, die een half jaar direc teur is aan het bedrijf, wist over de heer Timmer te vertellen, dat hij op zijn vertiende jaar „in de korte broek” zijn loopbaan op de fabriek begon en wel als aankomend tijdschrijver in de bouwafde- ling en cellulosefabriek. Wegens reorgani satie volgde in 1951 overplaatsing naar de boekhouding en in 1958 aanstelling als (Van een onzer verslaggevers) Diefstal. Een dame, die woensdagmiddag ingebroken in een houthandel aan de Kerkstraat en een transportbedrijf aan de Rietlanden te Beverwijk. Beide inbraken leverden de ongenode gasten niets op. Diefstal. Een dame, die woensdagmiddag een snackbar aan de Breestraat te Bever wijk bezocht, ontdekte, dat uit haar bood schappentas een portemonnee, waarin 15 en een bankbetaalpasje waren verdwenen. Zij had de tas over de leuning van haar stoel gehangen. Na de lunch in Hippolytushoef reed men naar Barsingerhorn. Die plaatsnamen zijn al zo mooi. In Barsingerhorn stopten de bussen naast het bijzonder pittoreske oude raadhuisje me* het markante toren tje. Klein eenvoudig, maar erg mooi. Pal daarnaast bleek een grote zaal te zijn met een vermaard orgel, dat een groot toneel geheel in beslag neemt.Nog maar kort geleden stonden er twee dergelijke orgels, met de achterkanten tegen elkaar aan op een draaitoneel, zoals we dat van de grote schouwburgen kennen. Het tweede orgel is evenwel onlangs naar Amerika ver kocht. Nu staat er alleen nog „De Kempe- naer”, een merkwaardig en welluidend fenomeen met 982 orgelpijpen en pijpjes, die de meest veelzijdige muziek de zaal in stuwen. Enkele comitéleden hadden vóór de komst van de bejaarden al wat ruimte vrij laten maken midden op de vloer. En jawel hoor, bij de eerste wals gingen de beentjes van de vloer. Daar hoefde nie mand de bejaarden voor uit te nodigen. Ook de door de gemeente te vergoeding wegens de overname van het huidige clubgebouw van SV Beverwijk wil het gemeentebestuur nog eens bestu deren. Het bestuur van de Stichting had de gemeente in maart j.l. verzocht te willen bevorderen, dat de kosten van rente en aflossing van een door de stichting bij een nader aan te geven geldgever op te nemen lening van een half miljoen gulden jaar lijks in de gemeentebegroting worden ge raamd als subsidie aan de Stichting. De gemeente achtte het redelijk, dat de be staande kantine van de sportvereniging werd overgenomen en daardoor was een krediet nodig van tienduizend gulden. ’s Middags maakte men verder nog een mooie rijtoer naar Volendam, waar hét diner wachtte. Tenslotte reed men terug naar Heemskerk en al weet iedereen van tevoren dat Caecilia daar klaar staat, toch is het altijd weer een prachtig slot van de dag om achter de muziek aan ’’thuis” te komen. Heemskerk, het ILVT op LEE - LEVI’S - WRANGLER Kies gelijk een leuk truitje, sportshiri of T-shirt. BEVERWIJK. De openbare kleuter school „Kleutertuin” aan de Stumphius- straat moet wegens de slechte staat waar in zij verkeert worden afgebroken. Her stel van de houten noodschool wordt niet verantwoord geacht. B. en W. hebben thans besloten deze school te vervangen door een definitief gebouw bestaande uit twee speel-werklokalen met de mogelijk heid tot uitbreiding met een derde lokaal. De urgentieverklaring hiervoor is reeds afgegeven. uit de van de Na de inwilliging tot het verzoek om opheffing door de gemeenteraden stellen onpartijdige taxateurs de waarde van de gronden vast. Dan pas kunnen de terrei nen verkocht worden aan die gemeente, waarin de gronden liggen. Liggen de gronden buiten de drie IJmondgemeenten. dan kunnen de gronden verkocht worden aan de betreffende gemeente. Heeft deze geen zijn in een koop, dan zal het ILVT in laatste instantie de gronden in de openbare verkoop aanbieden. BEVERWIJK. Ondanks de snelheid, waarmee het nieuwe büurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan wordt ge bouwd zal men met het winterprogramma in september toch moeten starten in de oude behuizing. Het programma, zo meldt de staf van het buurthuis, wijkt dan ook niet veel af van het huidige. genomen. Het cursusprogramma voor vol wassenen wordt in de nieuwbouw uitge breid en enkele van deze nieuwe activitei ten kunnen al in de oude behuizing be ginnen. Het hele programma is zo ge pland, dat alle groepen op dezelfde dag en dezelfde tijd in het nieuwe buurthuis voortgezet kunnen worden. Op een enkele uitzondering komen alle kindergroepen terug. De kleutergroepen staan eveneens weer in dezelfde bezetting op het winterprogramma. Zowel het Groene Huis als De Uitwijk, die zijn opgegaan in de Stichting Algemeen Club en Buurthuis zijn ervan overtuigd, dat een buurthuis meer moet zijn, dan een plaats waar een aantal activiteiten moge lijk zijn. Men wil in de toekomst meer aandacht gaan besteden aan het ontmoeten van elkaar i n het buurthuis, en wat het Kuenenplein betreft, merkt de staf op, dat de beide buurthuizen in het verleden in gebreke zijn gebleven als het ging om de begeleiding van o.a. de actie van de bewo ners om het Kuenenplein weer leefbaar te maken. Zoals bekend is de gemeente nu bezig met de reconstructie van wat eens een grote tegelvlakte is geweest. Alle activiteiten in het Groene Huis en De Uitwijk stoppen per 18 juni (vakantie). De slechte behuizing van de beide buurt huizen heeft geenszins afbreuk gedaan aan het bezoek. Een overzicht van de activiteiten in 1971 laat zien, dat er weke lijks 1192 deelnemers waren. Een paar bijzonder activiteiten trokken 1812 deelne mers. Aan de kampen en een weekend hebben tenslotte nog eens 17 kinderen deelgenomen. De Stichting Algemeen Club- en Buurt huis Wijk aan Duin werd in het verle den, en nu nog, geconfronteerd met leden, die na verloop van tijd bedankten voor de een of andere activiteit vanwege de slech te behuizing. Men zei, dat men zou terug komen als de nieuwbouw gerealiseerd zou zijn. Staf en bestuur van Wijk aan Duin prijzen zich gelukkig, dat dit jaar het nieuwe buurthuis in gebruik kan worden De heer De Boer stelde de vraag of de gronden alleen voor agrarische doeleinden verkocht moeten worden. Voorzitter Nie- len werkte op, dat men de gronden niet kan blijven begeleiden en ze misschien ook voor andere doeleinden zou kunnen gebruiken. Hoe lang de procedure zou gaan duren hangt af van geduputeerde Staten, die goedkeuring aan het plan tot opheffing moeten verlenen. Voor het personeel wordt een wachtgeldregeling ingesteld. De leden konden zich na ruim een uur ver gaderen met het bestuursvoorstel vereni gen, zodat het H. '7T-liqidatie balletje aan het rollen gebracht kan worden. BEVERWIJK. De Beverwijkse gym nastiekvereniging „Turnlust” organiseert op zaterdag 10 juni wederom een spel morgen voor de kinderen, te weten alle kleuters van vier en vijf jaar en de jongens en meisjes van zes en zeven jaar. Klokslag tien uur begint het programma, dat om ongeveer twaalf uur is afgelopen. De spelletjes en de eenvoudige wed strijdjes worden gespeeld op het grasveld achter de gymzaal aan de Groenelaan, ingang Harmonielaantje. Als het regent maakt men gebruik van de gymzaal. Traktaties en grabbelton staan ook op het feestelijke programma. Ouders, die mee willen komen om de kinderen aan te moedigen zijn van harte welkom. Op zaterdag 17 juni volgt er een sport dag voor de leden van acht tot en met elf jaar. Het gemeentebestuur wil het overleg met de Stichting Aanleg Accomodaties SV Beverwijk heropenen en wel ten aanzien van de omvang van de kos tenbesparing, welke voortvloeit zelfwerkzaamheid van de leden sportvereniging. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Dankzij de oplettend heid van een nachtwaker is omstreeks het middernachtelijk uur een begin van brand ontdekt bij Ceta Bever aan de Grote Houtweg. De onmiddellijk gealarmeerde brandweer rukte op deze melding van brand bij een chemische fabriek met groot materieel uit. Een eerste onderzoek wees uit, dat in de beitserij een vat met poetsdoeken tot zelfontbranding was ge komen. Een volgens brandweerdeskundi- gen wellicht voor de buitenstaanders vreemde zaak, doch in de praktijk toch geen ongewone aangelegenheid. Het deels smeulende, deels brandende vat werd naar buiten getransporteerd en geblust, waarmee al het gevaar geweken was en tevens de omwonenden gerustgesteld het bed konden opzoeken. Niet lang daarna rukten de brandweerwagens in en was de rust in de Grote Houtweg terugge keerd. fabrieksadministratie met leiding over zes personen. In de periode 1964-1965 kwam hij in aanmerking voor de functie van chef algemene zaken met leiding over vijf personen; een vlotte promotie dus. Reorganisatie was aanleiding de heer Timmer te belasten met de administratie van de vaste actieva en assurantiezaken, zijn huidige functie. Ir. Stomp gaf een uitvoerige uiteenzet ting over de betekenis en de inhoud van het vererend getuigschrift van de Maat schappij voor Handel en Nijverheid, dat de heer Timmer samen met de grote zilveren legpenning werd uitgereikt, om vervolgens behalve schriftelijke gelu kwensen van de raad van bestuur van het Van Gelder-concern bovendien de gebrui kelijke jubileumgratificatie te overhandi gen; alles met hartelijke dank voor de bewezen diensten. In de privé-sector herinnerde de heer Van ’t Slot, directe chef maar bovenal vriend en bridgegenoot, aan prettige en minder leuke ervaringen. Geruime tijd onderhielden zich directie en gasten in een gezellige sfeer. Mocht in de loop van de komende jaren een vervroegde pensionering (vóór het vijf enzestigste jaar) worden gerealiseerd, dan zal toch de heer Timmer zijn gouden dienstverband kunnen beleven. Met enkele woorden dankte de heer Timmer zijn gastheren voor de vriendelij ke ontvangst om na met de zijnen een rondgang door de oude fabriek te hebben gemaakt zijn feestdag verder in huiselijke kring aan de Saturnusstraat in IJmuiden door te brengen. (Van een medewerker) BEVERWIJK (7 juni). Bloemen: alli um 18-30, amerylles 8-13 per kelk, anjers 15-42, trosanjers 230-260, calle 80-140, chrysanten 270-310 per stuk 28, duizend schoon 100-140, eremures 50-80, fresia 80- 255, gerbera 28-36, iris 30-140, ixia 60-100, lely 35-90 per kelk 9.-16, margrieten 100- 150, orchidee 35-210, pioenroos 160-340, pyrethaum 140, ranonkel 50, roos 28-38, per tak 24-39, babyroos 5-23. Planten: achmes 85-110, begonia 125-165, bellapero- na 165-185, bromelia 660-720, coleus 30-45, cycalmen 180-480, fuchsia 80-135, gerani um 90-140, hedera 85-120, hibiscus 80-165, hertshoorn 150-330, pot chrysant 38-73, st. paula 90-135, vriesia 330-410, gem. planten 60-165. Groenten: aardbeien 70-112, andij vie 56-83, bloemkool 25-98, bospeen 39-77, bosbiet 71-77, komkommer 23-36, prei 25- 58, postelein 20-35, peulen 780-890, radijs 28-38, rabarber 32-49, sla 6-10, spinazie 26-58, spitskool 49-58, spercibonen 320-350, snijbonen 250-350, waspeen 70-121. CASTRICUM. begint in de Dorpsstraat te (Van een onzer verslaggevers) "BEVERWIJK. In het verleden herhaaldelijk moeilijkheden gerezen betrekking tot het bouwen van achterer ven, waarbij de achtergevelrooilijn wordt overschreden. Burgemeester en wethou ders hebben thans besloten in het vervolg met bewoners van aangrenzende panden in overleg te treden, alvorens te beslissen over het al dan niet verlenen van een ontheffing van de bepalingen der bouw verordening voor een dergelijke bebou wing. BEVERWIJK. De Interkerkelijke jeugdgroep „Youth for Christ IJmond” houdt van 15 tot en met 29 juli een grote koffiebar-actie in een tent, die sschuin tegenover de Grote Kerk wordt geplaatst. De groep opereert sinds vorig jaar in Beverwijk. Door middel van de koffiebar- actie wil de groep het geloof in God aan anderen doorgeven. Youth for Christ wordt bij het organiseren van de actie gesteund door vrijwilligers uit het gehele land. Als speciale attractie treedt in de tent op de religieuze muziekgroep The Advocates uit Engeland. Verdere inlich tingen over de actie bij Nelly Dijkshoorn, Beeckzanglaan 54 te Beverwijk. die wijze benaderde men het ideaal van het ILVT. Volgens de heer Jansen zou het ILVT thans weer aan het werk kunnen gaan, want in Beverwijk wachten diverse plan nen op uitvoering: aanleg wegen door tuindersgebied en het uitbreidingsplan Westertuinen. Zijn alle taken in het ver leden door het ILVT tot volle tevreden heid opgelost, was een vraag van de heer Jansen. Voorzitter Nielen antwoordde, dat er altijd naar eer en geweten is gehandeld. De laatste jaren heeft het ILVT steeds met de georganiseerde tuinbouworganisa tie gesproken, maar veel leverde het niet op wat kon leiden tot een snellere roula tie van de tuinbouwgronden. Bovendien is het ILVT er niet om de tuinder aan een grotere bedrijf oppervlakte te helpen, maar om hem bij te staan bij het zoeken naar vervangende gronden. BEVERWIJK. Het doek over het In tercommunaal Lichaam voor Vervanging van Tuinbouwgronden is woensdagavond in het Stadskantoor voor goed gevallen. Geheel conform het voorstel van het da gelijks bestuur stemden de leden er mee in om bij de drie deelnemende gemeenten, Beverwijk, Velsen en Heemskerk, het voorstel t e doen om het ILVT op te heffen. Vrijdagavond 8 Pancratiuskerk aan Castricum een concert, waarvan de baten ten goede komen aan het orgel van de kerk. Het orgelcomité is er in geslaagd een keur van gerenommeer de artiesten naar Castricum te halen. Me dewerking verlenen namelijk Paula Schram, mezzo sopraan, Wia Ariens, Kap pers de Rook, klavier, Henk van Doorn, fluit, Bert Dudink uit Beverwijk, hobo, Niek de Graaf, viool en voorts onder andere René Reynhart, cello en André Balink, orgel. Het r.k. gemengd koor Cas tricum staat onder leiding van dirigent J. Hoogland, die ook het concert dirigeert. Er worden werken uitgevoerd van Handel, Correlli, Vivaldi, Mozart, Schu bert, Cesti, Poulenc, Turina, Granados en Lambret. Ten slotte hadden zij de hele morgen al gezeten. Men had ruim de tijd om via de bonnen consumpties te bestellen en als we zo eens op de bladen van de obers en serveersters keken, vond menigeen het' tijd voor een borreltje of een citroentje. Het was inmiddels gaan regenen, maar daar had men nauwelijks erg in. De gebruikelijke agendastukken werden onder Voorzitterschap van burgemeester H. Nielen in precies zes minuten wegge werkt. Over de opheffing van het ILVT vroe gen de heren J. Verduin, H. Roozen, W. Kooppman en C. Jansen wat er meet de bezittingen van het ILVT gedaan gaat worden. De heer Koopman ging nog een stapje verder en meende, dat bij een eventuele verkoop van de ILVT-gronden de agrariër voorrang moest krijgen. Op '3> urii'

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7