Limonadefabriek ondersteunt ook SFC Begroting van 27000 gulden voor team van Raak-Nicols Read won op Man Volleman snel in OK-jollenklasse STAARTJES MET TEMPEST TWEEDE OP RANGLIJST Swart en Wever tekenden ook Record-deelname op draversbaan Duindigt Aad van der Hoek won DWS wees etappe in Oostenrijk verzoek om uitstel af „Gouden Edammer” in Alkmaar r F U A Oudkerk in halve finales naar Japan en Indonesië in finale Ubercup Jeuring niet Feyenoord Team Uruguay boekte geen goede resultaten Mühren vervangt Keizer in Belgrado Jongsma remise tegen Cafferty Hop<V/| HL t 19 VRIJDAG 9 JUNI 1972 Engeland Italië (Van onze sportredactie) achtste voor aan- (Van onze paardesportmedewerker) (Van onze sportredactie) Cruyff vertelde bij zijn vertrek er geen idee van te hebben welk honorarium hem voor dit optreden zal worden uitgekeerd. De invitatie voor deze opmerkelijke wed- striid, die gespeeld wordt ter viering van het 20-jarig bestaan van het Joegoslavi sche dagblad .Sport” had Cruyff ontvan gen van de in Parijs woonachtige Joego slavische voetbalmakelaar Perovanovitz. Voor zover Cruyff bekend, zou in het sterrenteam ook de Duitse internationaal Beckenbauer zijn opgesteld. Jose Manuel Fuente heeft donderdag zijn belofte gestand gedaan dat hij in de klim naar de Stelvio-pas de Belg Eddy Me'ckx zou verslaan. Een volledig succes is de zeventiende etappe van de ronde van Italië voor de Spanjaard echter niet geworden. Weliswaar liep hij 2 min 5 sec op de leider van de algemene rangschik- De winnaar van de achtste etappe van de Ronde van Oostenrijk Aad v. d. Hoek en nummer twee Piet van Katwijk (links). Zondagmiddag (1.30 uur) gaat op Duin digt het grootste veld uit de geschiedenis van de rensport in ons land van start. Het is de Grote Prijs der Amateurs, die mee telt voor het door de Europese Amateurs- federatie uitgeschreven Europees Kampi oenschap. Twaalf buitenlandse volbloeds in o r— LU AMSTERDAM. Jaap Oudkerk zal de achtervolgingskampioen 1972 bij de be roepsrenners worden. Zowel in de kwali- ficatieritten als de kwartfinales was Oud kerk veruit het snelst, waardoor hij na drukkelijk de kandidatuur stelde om de nationale titel over te nemen van de niet- deelnemende Ben Janbroers. Met Jaap Oudkerk hebben Harrie van Leeuwen, Henk Benjamins en Jan Zoons zich ge plaatst voor de halve finales van dit Nederlandse kampioenschap. Deze halve finales en de eindstrijd zullen volgende week in het Olympisch stadion worden afgewerkt. BOKSEN. De Venezolaanse bokser Be- tuilio Gonzalez heeft in Caracas zijn we reldtitel in het vlieggewieht behouden door So-rates Batoto (Philippijnen) in de vierde ronde knock out te slaan. AMSTERDAM. Na Stuy, Hulshoff en Neeskens hebben donderdag ook Sjaak Swart en reservedoelman Sies Wever hun contract met Ajax verlengd. Swart (33) tekende bij voor een jaar, Wever twee jaar. De tips: 1 de verenigingsprijs (le afd.) 1. KAIROLO D 2. Kameleon V 3. Jour- landa Outs: Kashmir 2. West Friesland-prijs:. Kess 2. Janneke Prinses 3. Hessidor Outs: Jea 3. De Tijd-prijs le afd.:l. Jack O 2.Koket- te R 3. Kwedom Outs: Irish Kennedy 4. de Gouden Edammer: 1. Helios CH 2. Janky Buitenzorg 3. Gudo van Bonni Outs: Galatea 5. de Prinses-prijs: 1. Hasty 2. Jacon Areta 3. Imeer Khan Outs: Jacobus O 6. de Tijd-prijs (2e afd.): juweel Bre wer 2. Kohinoor 3. Karola v. Altena Outs: Jelly co Dear 7. Aurora-prijs: 1. Gonda Scotch. 2. Ger mania 3. Fred Signal Outs: Geluk Frances 8. Eendracht-prijs: 1 Fos 2. Habanera 3. Ida S Outs: Gids 9. Neerlandia-prijs: 1. Junibes B 2. Handy Mac 3 Gregor Hollyrood Outs: Farah Bel- Belwin 10. de Vereniging-prijs: 1. Karla v.d. Len te 2. Karoline N3. Jannemarie Outs: Jac ky Scotch In de vierde en laatste ronde van de strijd die woensdag in verband met de slechte weersomstandigheden was afgelast, viel de 23-jarige Alex George. De Schote rijder verloor het bewustzijn en werd per hefschroefvliegtuig overgebracht naar een ziekenhuis te Douglas. Daar kwam hij weer bij kennis. De uitslag van de race in de 250 cc- klasse is: 1. Read (GBr) met Yamaha, 242,8 km in 1 uur 30 minuten 51,2 secon den (160,41 km-u), 2. Gould (GBr) met Yamaha 1.32.19,6 (157,85 km-u), 3. J. Wil liams (GBr) met Yamaha 1.33.16,4 (156,24 km-u), 4. C. Williams (GBr) met Yamaha 1.34.24,2 (154,37 km-u), 5. Henderson (Gbr) met Yamaha 1.35.04,4 (153,29 km-u). SCHIPHOL. Onder leiding van trai ner Washington Etchamendi is donderdag middag het nationale team van Uruaguay op Schiphol aangekomen, dat vanavond in Rotterdam tegen Feyenoord uitkomt in de afscheidswedstrijd van Coen Moulijn. De ploeg uit Uruguay, bestaande uit voornamelijk jongere spelers, bevindt zich op een toernee door Europa ter voorberei ding op de strijd om de kleine wereldbe ker in Brazilië en rijders van tien nationaliteiten zullen aan deze ren deelnemen. Hieronder zijn de landskampioenen van Duitsland. Bel gië. Zweden. Engeland, Italië, Ierland, Zwitserland. Oostenrijk en ons land. De Europees kampioen '71, de Fransman Da niel Faillot. zal de Nederlandse volbloed Poly Trek rijden. De tips:l. Kijkduin-prijs: 1. Impuls W 2. Jet Westlandia 3. Kephalus P. Outs: Ju- noschka II 3. Ookenburgh-prijs: 1. Jupiter P 2 Jona than 3. Jacco ROuts: Iwan 4. Zuiderpark-prijs: 1. Gallant Way 2. Daimler 3 Detra Outs: Beachcomber 6. Waldeck-prijs: 1. Jaromir Gregor 2. Josje W 3. Irma van Double Outs: Indien 7. Wapendaal-prijs: 1. Jaspis du Bois 2. Jeannine D 3. Hellen Carbonari Outs: Horma 9. Duinzigt-prijs: 1. Francisco 2. Gay 3. Hovi Lady Outs: Istanbul 10. Duindorp-prijs 1. Kwita Norma 2. Kees Verkerk 3. Karei Duke Outs: Jap rennen 5. Grote Prijs der Amateurs: 1. Beemster 2. Kingly 3 Merci Outs: Johan 2. Sir Edward-prijs 1. Patrick 2. Snooty Fox 3. Sweet Memory Outs: Afterthought S 8. Crystal Prince-prijs: 1. Coaldi 2. Cor- rien 3. Martine Rose Outs: Bebe-Boo N>cols kan in eerste instantie weer recht doen gelden op het predikaat ,,best geklede honkbalvereniging van Neder land”. Het textiel tijdens de wedstrijden is van een betere kwaliteit, er komt een mooi uitgaanstenue en georganiseerd ver- voe- naar de wedstrijden. Bovendien heeft Nicols nu de mogelijkheden om zich beter voor te bereiden op het voorseizoen. Eder veen: „Dat is dit jaar verregend. Nu kunnen wij onze gedachten uit laten gaan naar een warmer land waar wij niet door klimatologische onzekerheden worden ge plaagd, zodat wjj ons oefenprogramma in alle rust kunnen afwerken.” Het algemeen klassement na de achtste etappe is: 1. Steinmayer (Oost) 29 uur 32 minuten en 34 seconden- op 44 sec.: 2. Mitteregger (Oos); op 7 minuten en 4 sec.: 3. Morelli (Ita): op 9.51; 4. Obemdorfer (Oos); op 13.12: 5. Langen (Nederl.): op 21.04: 6. Summer (Oos); op 21.13: 7. Clementi (Ita) op 21.23’ 8. Van Katwijk (Ned); op 2157: 9. Van Dongen (Ned); op 23.08: 10 Prill (Pol). De drie Ajacieden komen zaterdag naar ons land terug. „Dan zit het voetballen er voodopig op”, aldus Europa’s voetballer van het jaar. Met zijn vrouw en twee dochtertjes vertrekt hij deze maand naar Portugal voor een vakantie van enkele weken. SCHIPHOL. Donderdagmiddag zijn Johan Cruyff, Gerrie Mühren en Wim Suurbier van Schiphol naar Belgrado ge vlogen om daar vanavond in een in ternationaal sterrenteam mee te spelen tegen de Joegoslavische ploeg Rode Ster. Aanvankelijk zou Piet Keizer meegaan, maar in diens plaats is Gerrie Mühren naar Belgrado vertrokken. Inmiddels heeft het bestuur van DWS besloten de afdeling betaald voetbal begin van de volgende week in een stichting DWS onder te brengen. De amateurafde- ling van de club heeft de KNVB verzocht volgend seizoen in de vierde klasse te worden ingedeeld. De nieuwe stichting zal met enkele sponsors contracten afsluiten. De NV Starlift uit Voorburg heeft een toezegging voor 100.000 gulden gedaan. De stichting DWS zal aan het gemeentebestuur van Amsterdam vragen nu bij herhaling haar pogingen om tot een fusie te komen mislukt zijn, erkend te worden als de enige club in Amsterdam naast Ajax die in staat moet worden geacht een functie in d.' passieve recreatie te kunnen inne men en als zodanig subsidie te mogen ontvangen. Begin volgende week zal de samenstel ling van het nieuwe DWS-bestuur worden bekendgemaakt. WENEN. Aad van der Hoek heeft donderdag de reeks Nederlandse overwin ningen in de ronde van Oostenrijk voort gezet. Van der Hoek werd voor Piet van Katwijk sprintwinnaar van de achtste etappe, een rit over 200 kilometer van Linz naar Wenen. Na Van der Hoek en Van Katwijk gingen de Oostenrijkers Herbert Füszi en Heinz Oberst over de streep. Jan Spetgens werd vijfde. De ren ners legden de 200 kilometer af in 4 uur 17 minuten en 51 seconden. Wolfgang Steinmayer (Oos) bleef leider in het alge meen klassement voor zijn landgenoot Rudolf Mitteregger. ALKMAAR. Terwijl met het oog op de draversinterland België-Nederland en het opnieuw overladen weekeinde ver wacht werd dat Alkmaar op zijn zater- dagmiddagmeeting (4.00 uur) hiervan de dupe zou worden is het geheel anders uitgepakt. Afgedraaid moeten worden tien uitstekende bezette koersen, waarvan de Gouden Edammer een voltreffer is. Voor het eerst komt hiervoor de Derby-win- naar ’71 Janky Buitenzorg naar deze baan. Veel moeite zal zij met de bochten niet hebben, maar wel om met haar beperkte uithouding de bijna 2400 meter met suc ces te kunnen afronden. Haar grote riva len zijn Helios CH en Gudo van Bonni, die tweemaal achtereen in grote koersen net werd geklopt. Voorts een goed sprint- nummer en opnieuw in de koersen voor de beginners vele debutantan. In dit enorme veld ook twee amateurs die ook in andere takken van sport tot de uitblinkers hebben behoord. Het zijn de meervoudige Nederlandse kampioen Tin Dekkers, die een geweldige bokscarrière achter de rug heeft en de Oostenrijker Fritz Lugstein. die zevenmaal judo-kam- pioen van zijn land werd. Een prognose in deze ren is een schot in het duister. Van Beemster in grote vorm kan een goede prestatie worden verwacht. De draverijen doen ditmaal duidelijk onder voor dit rengeweld. dat een geweldig stuk propa ganda voor de rensport kan betekenen. De Tsjech Jindrich Marek heeft don derdag de tiende etappe van de ronde van Engeland gewonnen. Hij legde de 176 km van Scarborough naai South Fields af in 4 uur 44 min 17 sec In de eindsprint versloeg hij de Brit Doug Dailey. Cees Priem werd derde. (Van onze sportredactie) KIEL Ook op de vijfde wedstrijddag van de Kieler Woche hebben Nederlandse zeilers goed prestaties geboekt. Tempestzeiler Ben Staartjes en zijn fokkemaat Cees Kurpershoek slaagden er namelijk in om als eer sten over de eindstreep te scheren met hun „Double Dutch evenals Aad Volleman in de OK-jollenklasse. Het was de tweede overwinning van Staartjes in deze Kieler Woche. Daarmee heeft deze Olympische kan didaat zich in het algemeen klassement vlak achter de sterke Duitse zeiler H. Laprell genesteld, die als eerste op de ranglijst staat. Het had er donderdag eerst alle schijn van, dat er in het geheel niet zou worden gevaren. Het was namelijk in de ochtend bladstil, terwijl dichte regensluiers over de anders zo prachtige Kielerbocht het zicht tot minder dan een kilometer be perkten. De talrijke natievlaggen en het vormt. Er komt een vergoeding aan trai ner-coaches voor de lagere teams en de jeugd waardoor er een betere opbouw mogelijk wordt. Bovendien worden er be tere faciliteiten gecreëerd voor de clubarts en de masseur. Ook SFC kan zijn geluk niet op. Het noorden krijgt eindeliik een sterke volley balvereniging omdat geld nauwelijks een rol speelt. Intensivering van de training, verbetering van de ambiance, reis- en trainingsvergoedingen dekking van de lasten aan de gemeente Assen, hebben er mede toe bijgedragen dat SFC in zijn eerste seizoen een bedrag van 59.000 gul den ontvangt. Bovendien wil SFC een manager aantrekken. Raak is daarmee toch wel een bijzonder grote sponsor. Temeer ook daar er plan nen bestaan om in de toekomst ook nog een basketbalteam, een zaalhandbalteam en een ijshockeyvereniging financieel te gaan ondersteunen Ook worden de moge lijkheden onderzocht om een wielerfor- matie op de been *e brengen. De autoren- spo~t staat ook in de belangstelling. Voor lopig heeft Raak eer begroting opgesteld die in drie jaar 1.9 miljoen gulden omvat. Dit bedrag kan als alle plannen door gaan wel eens met sprongen omhoog gaan De fabriek (directeur Müller: „wij dragen de sport wel een warm hart toe maar het is ons primair om de reclame te doen”) ondersteunt zijn campagne met advertenties in de dagbladen, affiches, het uitgeven van boekjes over de betrokken sport. Resteert de vraag wat er met je als club gebeurt als de grote maecenas opeens wegvalt. Ederveen’ „Daar ben ikzelf bij. Het is duidelijk dat de sponsorcontacten ook na deze drie jaar op de een of andere manier gecontinueerd dienen te worden.” Wa* dat betreft heeft Nicols in Ederveen geen slechte voorzitter. Deze club is de concurrentie namelijk ook op dit gebied altiid een slag voor geweest. ENSCHEDE. Jan Jeuring, de valsspits van de FC Twente, gaat niet naar Feyenoord. Donderdagmorgen heeft hij bericht gekregen van de Rotterdamse vereniging dat zij van verdere besprekin gen afziet, omdat definitief besloten is hem geen contract te geven. Zes spelers van de Nijmeegse eredivisie- vereniging NEC hebben zich deze week op de transferlijst laten zetten of zullen dat laten doen. Doelman Nico de Bree (con tract afgelopen), UEFA-jeugdinternational Jan Peters, Theo de Jong (international, persoonlijk rond met Feyenoord) en spits speler Cas Janssens hebben reeds te ken nen gegeven van club te willen verande ren en daar komen nog bij Tjeerd van het Land, een speler van het B-elftal, en Ab Mellaard, de aanvoerder van het Ne derlandse militaire elftal. AMSTERDAM. I WS heeft donder dagavond een verzoek van Blauw Wit afgewezen de termijn waarbinnen de club moest beslissen of deze met DWS wil opgaan in de FC Amsterdam te verlengen. Voorzitter D. Stoop van DWS had geëist dat Blauw Wit zich voor 19.00 uur zou uitspreken. Twintig minuten voor dat tijdstip ontving de heer Stoop het verzoek tot uitstel. TOKIO. De eindstrijd van het bad- mintontoernooi voor dames om de Über- cup zal gaan tussen Japan de houder van de beker plaatste zich eerder door een overwinning op Denemarken en Indonesië. De ploeg van Indonesië ver sloeg donderdag Nieuw-Zeeland met 7- 0 in de halve finales. Ederveen doelt daarmee bijvoorbeeld op de wereldkampioenschappen dit najaar in Nicaragua. Het is duidelijk dat een bij drage van Raak voor de financieel weinig draagkrachtige honkbalbond uiterst wel kom zal zijn. Wordt de bond niet finan cieel ondersteund dan mag het zeer du bieus worden verondersteld dat Nederland aan deze wereldkampioenschappen kan deelnemen. Raak kan de oplossing bieden. Naast Raak Nicols wordt ook de volley balvereniging SFC door de fabriek onder steund. Hiermee is in dit eerste seizoen een bedrag van 59000 gulden gemoeid. Deze club heet voortaan Raak-SFC. De fabriek heeft het zelf liever over dekking van de begroting dar dat men van spon soring spreekt. He‘ is een gradatieverschil maar het is duidelijk dat beide verenigin gen door de financiële injectie ongekende mogelijkheden krijgen AMSTERDAM. De partij tussen de best geklasseerde Nederlander in de mees tergreep van het IBM-toernooi, Lex Jongsma, en de Engelsman Cafferty verg de in totaal 110 zetten, voor tot remise werd besloten. In de grootmeesterafdeling verloor Langeweg van Browne. De Au straliër speelde ook vast zijn partij uit de vijftiende ronde tegen Robatsch, omdat de Oostenrijker een dag voor het toernooi eindigt moet afreizen. Het aanvangstijdstip van de tiende ron de (zaterdag) is gewijzigd en bepaald op tien uur in de morgen. De uitslagen: Afgebroken partijen: Grootmeestergroep, achtste ronde: Browne (Aus.)Langeweg (Ned.) 1-0. Meestergreep, zevende ronde: Jongsma (Ned.)—Cafferty (GB) ’A-’A. Vooruitgespeelde partij: Grootmeestergroep. vijftiende ronde: Browne (Aus.)Robatsch (Oost) 'A-’A. king in, doch hij slaagde er bij lange na niet in het verschil van 5 min 49 sec weg te werken. Desondanks was de winnaar van de ronde van Spanje aan de finish uitermate gelukkig. „Eddy Merkx nog van de eerste plaats te verdringen,” zei hij. .zal wel een onmogelijke opgave blij ken maar ik ben toch erg gelukkig met mijn triomf van vandaag. Algemeen klassement na de zeventiende etappe: 1. Merckx (Belg) 86.46,22; 2. Fuente (Spa) op 3.44; 3. Galdos (Spa) op 8.51; 4. Louez Carril (Sp) op 10.02; 5. Panizza (Ita) op 11.20; 6. Gosta Pettersson (Zwe) op 11.57; 7. Lasa (Spa) op 12.44; 8. Roger de Vlaeminck (Belg) op 13.07; 9. Gimondi (Ita) op 13.17; 10. Lazcano S(pa) op 14.31. vele blauw van de Olympische vlaggen hingen als vaatdoeken langs de hoge vlag genmasten voor het „Olympiazentrum” te Schilksee. Het anders zo feestelijke geheel maakte nu een wat trieste indruk en veel zeilers slenterden maar wat rond in af wachting van de beslissing van de organi satoren. I Tegen een uur of twaalf stak er echter een harde wind op en de wedstrijdleiding besliste dat er gevare zou worden. Spoe dig was de Kielerbocht het toonbeeld van honderden witte zeiltjes van de schepen, die hun baren opzochten. De wind nam toe tot kracht vier a vijf Beaufort en veroorzaakte een nogal knobbelige zee, die fikse eisen aan de zeilkunst van de wed- strijdvaarders stelde. Gelukkig verdreef de wind later ook de regen, zodat het toch nog een mooie zeildag werd. Onder deze omstandigheden toonden Staartjes en Kurpershoek zich op hun best. De Nederlandse kandidaat voor de Olym pische Spelen zijn uitzending is prak tisch zeker lag reeds bij de start in een prachtige positie. Als derde of vierde ging hij het kruisrak in en slaagde er lang zaam maar zeker in zich aan de kop te nestelen. In het laatste rak kon hij zich echter nog maar nauwelijks de bekende Britse zeiler Jack Knights van het lijf houden. De prestatie van Staartjes spreekt des te meer als men weet dat hij tijdens deze Kieler Woch danig met zijn boot aan het expermenteren is. Hij tracht alles uit zijn scheepje te halen wat er in zit, om in de nazomer op de Olympische Spelen zo goed mogelijk voor de dag te komen. In de Finnjollenklasse presteerde Hans Boudewijn Binkhorst het om als vierde over de eindstreep te komen. Hij kon daarmee echter niet bij de eerste zes in het algemeen klassement komen. De eer ste in de Finnklasse werd donderdag de Duitser W. Mai. In de Flying Dutchmanklasse bracht Ferdinand Imhoff ook een kandidaat voor de Olympische Spelen het tot een negende plaats. Hij en zijn bemanningslid Simon Korver staan thans in het alge meen klassement op de vijfde plaats. In de Solingklasse bracht de Nederlan der Heike Blok het van de bijna 60 scheepjes tot een tiende plaats, nadat hij enige tijd in zesde positie had gelegen. De bekende Deense zeiler Paul Elvstroem won deze ontmoeting. Kroonprins Harald van Noorwegen werd in deze race vierde en de in ballingschap levende Griekse koning Konstantijn negende. Nicols-voorzitter Ederveen ondertekent het lucratieve contract. Hij wordt geflankeerd door directeur Miiller, Boudewijn Maat (links) en Nicols-leider Boon (rechts). Daarnaast komt er een betere reiskos tenvergoeding voor spelers van huis naar de training. Er wordt een nieuwe ballen- wernmachine en een slagkooi aangeschaft, terwijl ook het kopen van materiaal (bal len en knuppels) geen probleem meer Grootse resultaten zijn op deze toernee nog weinig behaald, of men zou de zege met 4-0 op Stade Reims in Frankrijk daaronder moeten scharen. In Spanje ver loor de ploeg met 0-2 van een Spaanse selectie, in Oost-Duitsland werd tegen een selectie eerst met 0-1 verloren en vervol gens gelijkgespeeld met 0-0. Woensdaga vond verloor de ploeg in België met 0-1 van Anderlecht. Daags na de wedstrijd in Rotterdam vertrekt de ploeg naar Oslo voor een wedstrijd tegen een Noorse selectie. AMSTERDAM. Geld doet wonderen. Ze'.fs als het om het negeren van de reg.ementen gaat. De huishoudelijke re gels van de KNBSB voorzien er namelijk duidelijk in dat het onmogelijk is dat een honkbalvereniging tijdens het seizoen zijn naam van de ene dag op de andere verandert. Haarlem Nicols is daar toch in ges'aagd. De KNBSB deelde via bestuurs lid Guus van der Heijden gistermiddag tijdens een persconferentie al mee dat zij er geen enkel bezwaar tegen heeft dat de vereniging voortaan Raak Nicols zal he ten. Het limonademerk staat namelijk ga rant voor 87.000 gulden, de gigantische begroting van de Nicols dit seizoen. Het ligt in de bedoeling dat de fabriek Nicols drie achtereenvolgende seizoenen van fi nanciën zal voorzien. Bovendien zit er voor de KNBSB een surprise aan vast. Nicols-voorzitter Ederveen: „De fabriek is van plan om ook het honkbal te onder steunen tijdens speciale gelegenheden zo als Europese en wereldkampioenschappen. Die contacten liggen er momenteel. Het is nu aan de bond om die positief af te ronden.” Algemeen klassement: 1. Duchemin (Fra) 35.34,10, 2. Kuiper (Ned) 35.34,36; 3. Zwirko (Pol.) 35.37,40; 7. Lloyd (GBa) 35.36.50; 5. Priem (Ned) 35.36,50; 6. Bou- reau (Fra) 35.37,40 7. Lloyd (GBa) 35.3” 49; 8. Roach (Reg* 35.37,58; 9 Marek (Ts’ SI) 35.39,00; 10. Milsson (Zwe) 35.39,20. DOUGLAS. —Phil Read heeft donder dag bij de TT op het eiland Man een onbedreigde overwinning behaald in de 250 cc-klasse. De Britse rijder, op een Yamaha, leidde van start tot finish en maakte al in de eerste omloop op het circuit van Man de snelste rondetijd. Hij legde de eerste ronde van 60,717 km af in 22 minuten en 30 seconden, een gemiddel de snelheid van 161,91 km per uur. Zijn totaaltijd over de vier ronden (242,8 km) was 1 uur 30 minuten 51,2 seconden (160,41 km per uur). Hij had bijna ander halve minuut voorsprong op zijn landge noot Rod Gould, ook op Yamaha.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 19