Indola sluit: 422 man Koning Koka Petalo bezoekt vloeien af met zijn zigeuners IJmond in Rijswijk Ontslagen bij Wescon Douwe Egberts fuseert met Omwonenden Jacobs Bremen ongerust veroorzaakt Zigeunergroep hoeft niet direct weg MEDISCHE VERZORGING IN HET WEEKEINDE Marineschip opschudding Picasso's bij Hoogovens EEN DAG LN OUD-VELSEN Weduwe betaalt Folklore voor IN DE VISHAL bejaarden in Noorderkerk Lichtkogels afgeschoten Mr. Matthijse tot rechter benoemd 1700 gulden voor vegen schoorsteen Buvefijk-Kennismalüiis lessen-Clubs a V VRIJDAG 9 JUNI 1972 4 9 i Concern van (Van een onzer verslaggevers) Bedrijfsjurist Hoogovens VELSEN Politie in Beverwijk staat machteloos fiCTonden-fertora- Vermist 1 1 1.9# VELSEN-NOORD Op uitnodi ging van de diaconie der Hervormde Noorderkerk waren donderdagavond in de kerkzaal behalve de bejaarden van de eigen gemeente ook die van de Gereformeerde kerk in Velsen- Noord bijeen voor een optreden van de vrouwelijke troubadour Koos Mienes-Bregman uit de Langedijk aangevuld met een uitvoering van het eigen kerkkoor onder leiding van de heer P. J. Bijleveldt. Verwarm uw woning elektrisch met accumulerende nachtstroom- kachels. ELEKTROTECHNISCH BUREAU BRANDENBURG VELSEN. Dinsdag werden de bewoners rond de parkeerplaats bij de Meervlietstraat en de Zuiderdorp- straat in oud-Velsen opgeschrikt door een kleine invasie woonwagens, waarmee een uitgebreide zigeuner familie, afkomstig uit verschillende delen van Europa, voorlopig domici lie koos in hun directe nabijheid. De keurig geplaveide parkeerplaats bood daartoe een uitgelezen gelegen heid en ook woensdag genoten de zi geuners in de luwte van hun moder ne caravans van het zonnige weer. Het betrof hier een rondtrekkende groep zigeuners onder leiding van de bekende zigeunerkoning Koka Peta lo. Donderdagnamiddag is de groep weggereden en heeft in Beverwijk staanplaats gekozen op de plek waar voorheen het woonwagenkamp ge vestigd was aan de Randweg. K ?t|! 8000 man 'Oi (Van onze redactie economie) (Van een onzer verslaggevers) Overleden: C. M. Valkenburg, 82 jr. 149, derbeekstraat 57; A. W. M. Schoemaker, Da Costalaan 9, Driehuis, en J. van der Veer, W. de Zwijgerlaan 7, Santpoort, t.a. IJmuiden, Wijk aan Zeeërweg 146; C. G. Zwart, Lange Nieuwstraat 327, IJmuiden en A. K. W. Groen, Kon. Wilhelminakade 47 rd. IJmuiden, t.a. IJmuiden, Kon. Wil helminakade 47 rd.; F. Verhoef, Driesen weg 32, Putten Gld., en J. M. Pirovano, Geelvinckstraat 84, Velsen-Noord. t.a.Vel- sen-Noord,Geelvinckstraat 84. IJMUIDEN. Een bejaarde weduwe in IJmuiden heeft voor het vegen van haar schoorsteen maar liefst zestienhonderd vijf enzestig gulden betaald. Al met al: een leuke ontspanningsavond voor een grote groep bejaarden uit Vel sen-Noord. Guldemond, i de Beek, Van de 422 af te vloeien personeelsle den kunnen er ongeveer 50 naar Indola in Utrecht worden overgeplaatst. Voor de ongeveer 100 buitenlandse werknemers is door andere bedrijven elders uit het land werk aangeboden. Ongeveer 20 perso neelsleden zijn reeds langdurig ziek en zullen afvloeien naar de WAO. Ruim 40 personeelsleden hebben een dienstverband van 25 jaar en langer bij Indola, waar door de opzegtermijn soms langer kan duren dan een half jaar. UTRECHT. Douwe Egberts Konink lijke Tabaksfabriek - Koffiebranderijen - Theehandel NV en Joh. Jacobs und Co in Bremen zullen een volledige fusie aan gaan. Besprekingen hierover zijn nu in een stadium dat overeenstemming over de voorwaarden verwacht kan worden. Voor de fusie ontstaat een concern met 8000 man personeel en een omzet van bijna 2 miljard. Van onze stadsredactie) HAARLEM. Mr. J. J. Matthijse, be drijfsjurist bij de Koninklijke Nederland se Hoogovens en Staalfabrieken in IJmui den is benoemd tot rechter in de arron dissementsrechtbank in Haarlem. Mr. Matthijse was al rechter-plaatsver- vanger in de Haarlemse rechtbank. Wijkverpleegster Wit-Gele Kruis. Voor de dienst gedurende het weekeinde bel len: 02550-15645. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het Wijkgebouw, Bullerlaan 10, Beverwijk, tel. 35215. Verloskundige. Waarnemens mej. Bot, Wilgenhoflaan 33, Beverwijk, tel. 24161. Eigen praktijk: mevrouw J. van Saase, J. van Veenstraat 2, Heemskerk, tel. 32327. Afwezig mevrouw Skotarczak. Het parkeerterrein, dat een nacht en een dag lang diende als kamp voor de zigeunerfamilie Petalo, die op door reis ook even Veisen aandeed. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Het plan bestaat om de produktie van Indola in Rijswijk eind augustus-begin september te staken. Maandag zal het Gewestelijk Arbeidsbu reau van Den Haag beginnen met de bemiddeling voor de 422 personeelsleden, die van de sluiting van dit bedrijf de dupe worden. Het Haagse GAB heeft nu al aanvragen voor plaatsing van dit per soneel van andere bedrijven binnengekre gen, waaronder een bedrijf uit Venlo, dat graag 30 Spanjaarden wil hebben. Zij kreeg woensdagochtend tussen elf en twaalf uur bezoek van twee schoor steenvegers. Na het verrichten van enkele kleine werkzaamheden, presenteerden zij mondeling de rekening, groot zeventien gulden en vijfenzestig cent. De vrouw verstond het bedrag verkeerd en meende dat het om ruim zeventienhonderd gulden ging.„Zoveel geld heb ik niet in huis, dan moet ik even naar de bank” sprak zij tot de mannen Eén van hen vergezelde haar toen zij naar de bank ging, waar zij zeventienhonderd gulden opnam en hen betaalde. Zij kreeg van de schoorsteenve ger, toen nog vijfendertig gulden terug, waarna de heren vertrokken. (Vervolg van pagina 1) Het zit de vakbonden bovendien niet lekker dat er een afdeling Wescon Inter nationaal is afgesplitst, die als buitenlandse onderneming met losse krachten op de Nederlandse markt zou kunnen gaan pe- reren. De vakbonden hebben inmiddels ook prognoses voor de werkgelegenheid vol gend jaar geëist. In de protestvergadering in Utrecht werd aan het adres van de Wescon-directie bovendien het verwijt ge richt dat er te weinig verkoopactiviteit aan de dag is gelegd. Een ander verwijt was dat de raad van bestuur van de Verenigde Machine Fabrieken „willens en wetens de instelling van een centrale ondernemingsraad voor het concern heeft vertraagd om Bakkenist (werkgeversvoor zitter VNO) in de raad van commissaris sen te krijgen”. D. Dijkstra, Gladiolenstraat 22, Santpoort, en A. A. Demmers, Van de Helstraat 4, IJmuiden, t.a. Velsen-Noord, Stratings- plantsoen 42 rd.; C. J. F. Tervoort, Duin- vlietstraat 48. Velsen-Noord, en C. M. Kunz, Duinvlietstraat 48, Velsen-Noord;C. van Langelaar, Ruslandstraat 129, Haar lem, en A. W. Schouten, Ladderbeekstraat 57, Velsen-Noord. t.a. Velsen-Noord, Lad- weduwe van J. Bos, Velserduinweg 185, had gereageerd. IJmuiden; I. C. Boender, 73 jr., echtgenoot van L. A. Mol, Amsterdamseweg 44, Vel- sen-Zuid. Voor verloskundige, wijkverpleging, tandarts en dierenarts zie onder IJmui den. In de Utrechtse contreien is er rond het VMF-concern het een en ander te doen (geweest). Zo is aangekondigd dat bij de eveneens tot h<_ VMF-concern behorende apparatenfabriek Bronswerk in Utrecht en Amersfoort het personeelsbestand met 168 (mogelijk circa 200) man moet worden ingekrompen. Ook de reorganisatieplannen bij deze loot aan de VMF-stam-plannen die nog dit jaar verwezenlijkt zouden moeten worden stuiten bij de vakbonden op fel verzet. De laatste paar jaar zijn al verschillen de afdelingen van VMF-bedrijven in Utrecht gesloten, zoals de afdeling rollend materieel van Werkspoor en het staalcon structiebedrijf van Werkspoor. renarts H. J. Nederhorst, Wagenweg 46, Haarlem, tel. 023-315301. SANTPOORT Arts. Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, tel. 023-378570. Apotheek. Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 149, Santpoort- Zuid, tel. 023-378249. verloskundige, De LVVA (Kon. goedgekeurd) geeft speciaal voor u als alleenstaande een gez. contactavond met dans op zater dag 10 juni a.s. In Gebouw „De Linge", Lingestraat 1 te Haarlem-Noord. Te ber. met bus 1 en 70 vanaf het Centraal station. Aanvang 20.00 uur. Eventuele inl. tel. 020-173223 na 19 uur. DEN HELDER. Door het afschieten van een aantal witte lichtkogels, heeft een onbekend marineschip donderdagavond bij Terschelling enige opschudding veroor zaakt. Het belangrijkste deel van deze avond was gereserveerd voor mevrouw Koos Mienes-Bregman. Zij ontpopte zich direct als een beminnelijk liedjeszangeres en zong uit de rijke folklore van ons land, liedjes uit grootmoeders en moeders tijd, die het vooral bij de oudere mensen uitstekend deden. Zij gaf bij elk te zingen oud lied een inleiding. Zichzelf op gitaar begeleidend, beleefde zij in haar zang de tekst met een heldere voordracht. Dit kwam na de pauze nog meer tot zijn recht in de voordracht van de oude Westfriese volksliedjes, voorge dragen in Westfries kostuum, echter niet met de oorijzers en kap maar als verper soonlijking van de werkende stand met het strooien boerenhoedje. niets loslaten. Hoe groot de familie pre cies was, wisten zij niet, waar zij vandaan kwamen ook niet meer. Voor de ramen van de omliggende wo ningen waren steeds argwanende blikken waar te nemen. De directe omwonenden van oud-Velsen zijn duidelijk niet geluk kig met de komst van de nieuwe kam peerders. Een van hen belde de redactie, wilde zijn naam niet noemen om niet in moeilijkheden te komen, en zei: „Uspreekt met iemand uit de Meervlietstraat, we hadden hier een prachtig aangelegde par keerplaats, maar nu is het een zigeuner kamp geworden, dat is toch te gek”. De invasie heeft niet lang geduurd. Donderdag in de namiddag is de groep weer opgebroken en in noordelijke rich ting verder getrokken. Ver is men echter niet gegaan, want enige tijd later koos men staanplaats op het terrein van het vroegere woonwagenkamp tussen de Randweg en de Wijkermeerweg in Bever wijk. Doch ook hier mogen zij niet blij ven. Zij zijn verwezen naar het regionale woonwagenkamp in Heemskerk. Zaterdag 10 juni zal het bedrijfsres taurant van Hoogvens van 16 tot 18 uur speciaal geopend zijn om belang stellenden in de gelegenheid te stel len een zeer speciale expositie te be zichtigen. Daar hangen namelijk 29 litho’s van Picasso. Deze „portraits imaginaires” zijn eens door Picasso geschilderd en door anderen op de stenen overgebracht. Over het werk van Picasso behoeft op deze plaats niets meer te worden gememoreerd. Zijn scheppingen zijn voldoende bekend bij jong en oud. De serie portretten die in het bedrijfsres taurant te zien is, vormt een prachtig voorbeeld van Picasso’s veel zijdigheid, zowel met betrekking tot de diverse stijlen als tot de keuze van de meest uiteenliggende materia len. Picasso is onlangs 90 jaar gewor den. Dagelijks nog is hij actief met kunst bezig. Verloren: Damesarmband- horloget met schakelband. Gaarne terugbezorg.: P. C. Hooftlaan 73, Driehuis. S autorijlessen voor f 27,50. Vervolg- en losse lessen t 9. BTW inbegr. VW Auto- rijschoolcombinatie De Centrale, HTem: Kouden- horn 14. Tel. 321845. IJmui den: Kon. Wilhelminakade 25. Tel. 14782. Wijkverpleegster Het Groene Kruis. Zuster C. Nap, Hofdijklaan 10, Driehuis, tel. 02550-16195; zuster M. v.d. Meulen, Braamvlak 32, IJmuiden, tel. 02550- 14378. Tandarts. Zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur (uitsluitend voor spoedge vallen) H. J. Bonhof, Tesselschadeplant- soen 14, Driehuis, tel. 02550-10400. Dierenarts. De dienst voor zieke huis dieren wordt waargenomen door de die- BEVERWIJK De Beverwijkse poli tie zit met een niet-aangepaste politiever ordening in haar maag. Het gevolg daar van is nu, dat men woonwagens welke in de gemeente staanplaats innemen niet di rect kan doorsturen, doch hen zeven da gen de tijd moet geven om elders een plek te zoeken. Deze niet-aangepaste politieverorde ning speelde de politiemannen donderdag avond parten toen plotseling zigeunerko- ning Koka Petalo met zijn groep neer streek op het terrein van het vroegere woonwagenkamp tussen de Wijkermeer weg en de Randweg. De dag tevoren hadden zij in Oud-Velsen op een parkeer terrein doorgebracht. Wel is Petalo en zijn mannen aangezegd te verdwijnen naar het regionale woon wagenkamp in Heemskerk, doch verder kan de politie de komende nog reste rende zes dagen niet gaan. Bevallen: M. H. Geels-Doets, z., Linden straat 26, IJmuiden; J. H. Wassenaar- Dingerdis, z., De Noostraat 160, IJmuiden; P. C. M. Vonk-Sneek, 2x d., Hazevlak 31, IJmuiden; B. Plantinga-Brijder., z., Mid denweg 95, Haarlem; J. de Groot-van der Wal, d., De Zandkuil 63, IJmuiden; M. C. Buis-van de Vin, z., Dirk Hartoghstraat 46, IJmuiden; M. Heddema-Meijer, d., Kleine Pan, 80, IJmuiden; M. C. Storm- van Heulen, d., Kromme Mijdrechtstraat 4, IJmuiden; P. van der Hoek-Liefting, z., Bramen vlak, 5, IJmuiden; S. Weidemann- van Duyvenbode, z., Van Speijkstraat 26, IJmuiden. De zaal was voor driekwart gevuld; ook een aantal jongere mensen gaf van zijn belangstelling blijk. De heer J. de Wit, voorzitter van de hervormde diaconie, be groette de gasten onder wie verscheidene kerkeraadsleden, waarna het kerkkoor verschillende liederen vertolkte van onder anderen Bach en Bortniansky, die een aan dachtig gehoor vonden. Gehuwd: A. A. van der Vlist-H. A. Zeilmaker, Santpoort, J. T. Cremerlaan 107; H. van Oosten-W. Affourtit, Velsen- Noord, Wijkeroogstraat 30; A. lyi. Teeu- wen-P. A. Mertens, Noordwijkerhout, Zil- kerduinweg 370; J. de Jong-IJ. de Boer, Tietjerksteradeel, EM Beimastraat 40; J. A. Blok-M. Krol, Driehuis, Driehuizerkerk weg 88; J. G. van Veorbergen-A. Bakker, IJmuiden, Kennemerlaan 137; R. Zwanen- burg-H. Dekker, IJmuiden, De Rijpstraat 6; J. de Doodt-W. C. van der Zwan,IJmui den, Eikenstraat 13; M. H. Kuijl-M. J. Luijting, Amsterdam, Corn. Schuytstraat 22 I; F. Wijker-A. Klaver, IJmuiden, Dirk Hartoghstraat 14; C. F. Zandvoort-C. M. F. Hoogland, Opmeer, Pastoor Merius- straat 132; H. F. van Elburg-B. C. van den Bos, Velsen-Noord, Bomstraat 7; J. Kooij-J. C. Determann IJmuiden, George- bos 45. De schoorsteenvegers reden in een zwarte Plymouth waarvan het linker spatbord bepleisterd was met lichte verf Per 50 kg.: schol 1 106-77; schol 2 125- 76; schol 3 81-70: schol 4 56-45; kabel jauw I 68; kabeljauw 2 130-62; kabeljauw 3 81-52; kabeljauw 4 75-50; kabeljauw 5 68-39; schelvis 3 61-57; wijting II 61-51; schar 43-16; makreel 46,20-20,80: tarbot 354-201; griet 229-160; rode poon 105-39; koolvis II 40, Koolvis III 42-40. Ondertrouwd: A. Dijkhuizen, Orionweg 209, IJmuiden en L. H. Visser, Warmenho venstraat 81, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Warmenhovenstraat 81; C. J. F. Deen, Pres. Steijnstraat 35, IJmuiden, en J. M. Hoogsteder, Kanaalstraat 208 rd. IJmui den. t.a. IJmuiden Kanaalstraat 208 rd. J. G. van Gooi, Florastraat 14, Beverwijk, en L. G. Nolten, Florastraat 14, Beverwijk; E. Wenning, Ant. Morstraat 5, Heemskerk, en N. A. de Meer, Hazevlak 42, IJmuiden, t.a. Velsen-Noord, Wijkroogstraat 172; J. Smit, Kazernelaan 101, Weert, en M. J. K. de Boer, Wijk aan Zeeërweg 2, IJmuiden, t.a. Velsen-Noord, Wijkeroogstraat 172; J. Woude, Lorentzstraat 48, IJmuidne, en M. Bakker, Warmenhovenstraat 62, IJmuiden, t.a. Velsen-Zuid, Thorbeckelaan 12; C. Dekker, Vinkenkrogtlaan 20, Velsen- Noord, en M. Zweekhorst, Magelhaen- straat 5, Amsterdam, t.a. Velsen-Noord, Corverslaan 88; HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: F. B. Naber, J. v. Kuikweg 78, Heemskerk, tel. 32475. Van zondagmorgen 9 uur tot zondaga vond 24 uur: J. H. Schutte. Graaf Willem II-laan 26, Heemskerk, tel. 32266. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedgevallen de eigen huisarts waar schuwen. Apotheek. Zie Beverwijk. Verloskundige. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Wit-Gele- en Groene Kruis. Weekeind- dienst: zuster A. v.d. Ben, Moensstraat 26, Heemskerk, tel. 25115. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Plantinga, Reddingius, De Ruiter, Ro- link, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargeno men van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 2, Velsen-Noord, tel. 23745. Voor dezelfde groep artsen wordt de dienst gedaan van zondagmor gen 9 uur tot zondagavond 24 uur door G. A. Fakken, Julianaweg 71, Wijk aan Zee, tel. 02517-202. Voor de groep artsen Swaab, Ten Harmsen van Aan de SER-fusiecode is voldaan en de vakbonden zijn op de hoogte gesteld. De bonden en de ondernemingsraden van Douwe Egberts zullen bij de onderhande- lingen worden betrokken. Als motief van de samenwerking noemt het bestuur, dat door een krachtenbundeling een internati onaal sterke groep ontstaat die een gelijk waardige partner kan zijn voor de inter nationale concurrentie. Besommingen: GO 5 9.800; GO 4 ƒ11900; GO 6 12.500; KW 153 8.900; UK I 16.300; UK 48 f 5.400; KL 50 f 890; SCH 11 f 5.100; SCH 32 5.040; TH 7.500; VD 1 1.230; VD 9 ƒ2.80; VD 15 1.890; VD 25 1.570; VD 44 f 1.380; WR 136 1.150 WR 137 1.640; IJM 23 1.070; ZL 6 1.020; DK 23 en DK 107 10.600. Geen schoorsteen of afvoer nodig, kunnen dus overal staan. U profiteert van goedkope nacht- stroom. Door eenvoudige en oerdegelijke konstruktie zeer lange levensduur. Elektriciteit zal er altijd zijn. Vraagt vrijblijvend inlichtingen en voor al uw elektrawerk, Oosterduin- weg 20, telefoon 13405. dokumentatie. 'S 'X e - -;W s Wie een blik op het vers ontstane kampje, dat zo’n vijftien wagens herberg de, wierp, mocht constateren dat de vrou wen zich zonnend in de buitenlucht ver maakten; van de mannen leek verder elk spoor te ontbreken. Toen uw verslaggever in gezelschap van de fotograaf de kleine gemeenschap be zocht, zoefde er juist een glanzende crèmekleurig Mercedes van recent bouwjaar binnen de nederzetting. Veel informatie wilde de bestuuder daarvan, blijkbaar een moeilijk prater, niet geven. „Komt u maar terug, vanavond, dan zijn de mannen weer thuis, dan weten we meer”, antwoordde hij op onze vraag hoelang de familie dacht te blijven. Onmiddellijk daarop kwamen enkele jongemannen, in de leeftijd van zestien tot ongeveer twintig jaar, aangestapt en er volgde een joviale begroeting. In een mengelmoes van Nederlands en Zuidsla- visch klinkende woorden maakten zij dui delijk, dat zij op de foto wilden. Nauwe lijks had de fotograaf aanstalten gemaakt tot fotograferen, of een der grootste cara vans begon te leven. Het deurtje vloog open en een groep mannen kwam ijlings naar buiten, druk gebarend dat zij in dat foto’s nemen weinig heil zagen. Een lege emmer vloog in de richting van de foto graaf en dé opdringende mannen namen een dreigende houding aan. Onder bedrei ging van een straatklinker bleef hem niets anders over dan een filmpje te overhandigen, waarna het voor ons potte- kijkers beter was te vertrekken. Even tevoren, toen alles er nog vrediger uitzag, hadden de jongere mannen even wel verklaard dat de familie ’s avonds zou opbreken om verder te trekken naar het oude woonwagenkamp in Beverwijk. De oudere mannen wilden daarover echter IJMUIDEN 11 11 Artsen. Van zaterdagmorgen tien uur tot zondag 24 uur: H. Paleari, Dolfijn- straat 176, tel. 11085; P. H. J. de Weerdt, Oosterduinweg 8, tel. 16158. Apotheek. Apotheek Kuijlman, Lange Nieuwstraat 403. tel. 14204. Verloskundige. Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoor opbellen: 008 (boodschappendienst) om te vernemen wie de dienst waarneemt. Omstreeks kwart voor elf meldde het Harlingse visserschip HA 75 „Elisabeth” aan Scheveningen Radio dat er op 10 mijl afstand de „Elisabeth” bevond zich toen ter hoogte van Terschelling-lichtkogels werden waargenomen. De HA 75 ging op onderzoek uit en Scheveningen Radio vroeg aan schepen in de buurtom attent te zijn. De „Elisabeth” die later bij het onbekende schip arriveerde, meldde via de o* jx., radio dat het vermoedelijk een marine- weduwe van A. Smoor, Keizer Wilhelm- schip betrof dat aanstalten maakt om weg straat 1, IJmuiden; J. Rolvink, 53 jr. *e varen zonder dat het op radio-oproepen T J Bij nadere informatie bleek dat het hier ging om een marine- oefening, waarvan Scheveningen Radio niet op de hoogte was gesteld. IJMUIDEN. In IJmuiden werden donderdag aangevoerd 32 kisten tarbot; 4 kisten griet; 235 kister kabeljauw 4 kis ten koolvis; 32 kisten schelvis; 58 kisten schar; 16 kisten en 8 premiekisten ma kreel; 30 kisten diversen; 23 stijve kabel jauwen en 7472 kilogram tong. Prijzen, per kilogram, in guldens: Tarbot 9,70-8,82 zalm 11,39-7.64; gr. tong 6,95-6,53; 7,60-7,19; kim. tong 6,96- 6,43- tong I 8,47-6.38; tong II 8,53-5,80. Per stuk: haai 320. Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door J. A. Hommes, Wingerd 5, Beverwijk, tel. 30047. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek, voor avond-, nacht- en zon dagdienst in de periode van vrijdag 9 juni 17.30 tot vrijdag 16 juni 17.30 uur: de Heemskerkse apotheek, Kerkweg 11, Heemskerk, tel. 33550. Dierenarts: Zie IJmuiden. Tandarts: Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Spreekuur iede re vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moens- plein 10, Beverwijk. Stichting Samenwerkende Groene Kruis verenigingen. Weekenddienst: zuster R. van Vliet, Thumphiusstraat 35, Bever wijk, tel. 25027. Wit-Gele Kruis, Weekenddienst: Zuster I. de Mink, Verl. Koepellaan 3, Bloe- mendaal. Tel. 023-256362. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. X - 1 ,.\L- 4 i

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4