j Als ik zou toehappen, zit ik aan de club vast gebakken. En dat wil ik niet... DAG COEN MOULIJN. BEDANKT Lau v. Ravens nam ook afscheid In schaduw Poloegajevski rekende Ree met Donner af Dicht bij huis snel in handen Motorcoureur Parlotti omgekomen F eyenoord wil Cornelis Ukunt zoveel méér doen met onze bank Raiffeisenbank Q Boerenleenbank „Ik word geen jeugdtrainer bij Feyenoord Best wil weer spelen Derde ritzege De Vlaetninck Ster-doelpunt van Cruyff Twee winnaars Nederlaag van dravers in sporttoto 1 ZATERDAG 10 JUNI 1972 Zwalkend leven 3000 vestigingen de banl< voor iedéreen Niet lief handig dicht bij huis Kleine moeite. Wip eenvoudig even binnen bij één van de 3000 vestigingen van de Raiffeisenbank en Boerenleenbank. Daar bent u nooit ver van af en is alle buitenlands geld wat u nodig hebt bij de hand. Evenals reischeques, de veilige internationale betaalpapieren.waar u overal ter wereld mee terecht kunt. Trouwens, ook als u in eigen land op vakantie gaat kunt u er goed terecht Om deskundig en snel uw verzekeringen in orde te laten maken, voor uw reis, bagage, kampeeruitrusting, auto, boot, caravan, voor onverhoopte ongevallen en voor rechtsbijstand in binnen- en buitenland. Gemakkelijk dicht bij huis, bij de bank voor iedereen— 1 ■H I I VWVWVVVWVVVVVWVWVVWWVVWVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVV^^ '’■'vvvvvvvvvvvvvvvvvwvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvwvvvvwv^^ (Van onze sportredactie) „zijn” I (Braz) Carlos Suurbier Joeg, Albert (Roem.) i i i i Adieu Coen. Wel bedankt. Jjj ook Lau. JOHN DRIESKENS DOUGLAS. De TT-races op het ei land Man hebben gisteren weer een men senleven gekost. De 32-jarige Italiaanse coureur Gilberto Parlotti, die in de 125 cc-klasse op een fabrieks-Morbidelli reed, verongelukte in de voorlaatste van de drie ronden. Zijn snelheid was 160 km, hjj had de leiding in de race. de de daarvoor ten toon spreidde door middel van voetballers als Franske Bouwmeester en Henk Groot. Efltallen, die jaren lang om Coen Moulijn werden gebouwd. Gedra peerd eigenlijk. De trucendoos van Mou lijn was in die (glorie)jaren onuitputtelijk. Hij was in staat om op zijn eentje een elftal dol te draaien. Hij kon een wed strijd beslissen en hij deed dat dan ook regelmatig. In dit elftal liep Coen. Ijverig altijd op zoek naar de bal om zijn supporters- schare nog even te laten genieten van zijn dribbels. De blessure deed er niet teoe. AMSTERDAM. De zegereeks van Po- loegajevski in het IBM-schaaktoernooi in Amsterdam begint imponerende vormen aan te nemen. In de gisteren gespeelde negende ronde versloeg de 37-jarige Rus moeiteloos zijn tegenstander Rob Hartog Op de vraag of hij, zoals hem gister middag tijdens de receptie werd gesugge reerd, jeugdtrainer zou worden bij Feye- noord, zei hjj: „Nee, dat doe ik niet. Als ik zou toehappen zou ik waarschijnlijk aan Feyenoord vastgebakken zitten, en dat wil ik niet...” in 33 zetten. Poloegajevski leidt nu de grootmeestergroep met 7*/t uit 9. Van de achtervolgers is slechts de Oostduitser Uhlman „bij” gebleven, zij het op de betekenisvolle afstand van l’/i punt. De Dresdense grootmeester won in een hard GRONINGEN. Feyenoord heeft serieuze belangstelling voor de centrale verdediger van FC Groningen Henk Cornelis. Vrijdag heeft bestuurslid Gerard Kerkum contact gehad met Cornelis en elftalleider Boon van FC Groningen. Cornelis (26) weigerde tot nu toe zijn contract te verlengen op financiële gronden. Begin volgende week zal Feyenoord definitief over een eventu ele aankoop van Cornelis beslissen. OOSTENDE. De Nederlandse draver- pikeurs hebben gisteravond in de inter landwedstrijd tegen België een gevoelige nederlaag geleden. Op de zeer natte, maar goed te berijden kunststofbaan van het Wellington hippodrome in Oostende boek ten de Nederlanders slechts één overwin ning (Jonker Volann met Piet Smit) tegen de Belgen drie. De eindstand was 130-83. De Amerikanen hadden voor de wed strijd weliswaar goedmoedig toegekeken toen Coen apart van het elftal het veld op dribbelde, maar zodra Lau van Ravens zijn laatste eerste fluitsignaal had gegeven was het uit met de pret. Uruguay voet balde gewoon. Lief zijn voor Coen was er niet bij. M dé be he de ge id fii di ch m pe or m be gi ee h( b( ta n; ei h< of te d. tlj Ba he de he mi pr Ba ov „O ne ell aa m tei En toch had hij er voor gezorgd manager Guus Brox had het voor de wedstrijd nog gezegd dat de Uruguezen voor een vol stadion konden spelen. De resultaten van de Amerikanen, behaald tijdens een Europese tournee, waren niet van dien aard dat voetballend Rotterdam, vormd door: Marie (Djordjevic), beiden Srebrov (Joeg), Holcer (Joeg.) Meszely (Hong), Netzer (W-dld), Sandrac (Joeg.) Dumitri Na deze wedstrijd vertelde Coen, die op de schouders van zijn collega’s rond het veld was gedragen met een bos roodwitte anjers in zijn hand: „Er gaat natuurlijk wel wat in je om, als je voor het laatst al die mensen voor je hoort klappen. Maar ja, het is gebeurd.” MANCHESTER. De Noordierse voetballer George Best is van gedach ten veranderd. Hij wil toch weer gaan voetballen. Frank O’Farrel de mana ger van Best’s club Manchester United, heeft dit gisteren verklaard. „Best heeft mij verzocht weer te mogen spelen. De directie en ik zullen ons beraden over zijn verzoek,” aldus O’- Farrell. Hij werd per hefschroefvliegtuig van het heuvelachtige parkoers overgebracht naar het ziekenhuis van Douglas. In het ziekenhuis bleek dat Parlotti aan zijn verwondingen was bezweken. Parlotti reed voor het eerst in zijn carrière op het circuit van Man. Gilberto Parlotti was een van de meest vooraanstaande Italiaanse motorcoureurs van de laatste jaren in de lichte klassen. In 1969 en 1970 was hij nationaal kampi-. oen in de 50 cc-klasse, vorig seizoen behaalde hij dezelfde titel bij de 125 cc- machines. Hij was, na de races die tot nu toe werden gereden, leider in het klasse ment om het wereldkampioenschap met 52 punten in de 125 cc-klasse. De tienvoudige wereldkampioen in de zware klassen, Giacomo Agostini, won met grote overmacht de 500 cc-race. De voorsprong van de MV-Austa-renner op zijn landgenoot Alberto Pagani bedroeg maar liefst bijna acht minuten. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Achter de kleine, oude meester Coen Moulijn en de eveneens afscheid nemende scheidsrechter Lau van Ravens liepen Feyenoord-juniores met spandoeken. Dank je Coen stond daarop en Feyenoord wenst U een prettige vakantie en tot het volgend seizoen. De twee eerste doeken (rood op wit zoals het behoort bij Feyenoord- spandoeken) kregen de volle instemming van het zo goed als uitverkochte stadion, maar achter de tekst van het laatste doek werd op de tribunes duidelijk een vraagteken gezet. Geluiden als „Mij zien ze niet meer, Ik ben niet gek. Zeker weer zo’n duur abonnement kopen en geen voetbal zien”, vonden instemming bij het legioen. Het machtige supporterskorps van Feyenoord, dat zich gisteravond nog één keer gek had laten maken om afscheid te nemen van het Rotterdamse idool Coen Moulijn. dat in het voorbije seizoen ietwat onpasse lijk werd van King Soccer, er warm voor zou lopen. Ook het elftal, waarin Coen zijn laatste voorstelling moest geven vormde niet de juiste entourage voor een zo groot speler. Het Feyenoord van giste ren was immers maar een flauw aftreksel van het team dat twee jaar geleden de wereldtitel behaalde. Het had ook niets meer van de elegance die Feyenoord ASIAGO. Roger de Vlaeminck heeft zijn derde etappe-zege in de ronde van Italië behaald. Doordat alle hoog-geklas- seerden deel uitmaakten van het peloton van de 35 renners waarvan De Vlaeminck de eindsprint won, kwam er in het alge meen klassement ten aanzien van de eer ste tien coureurs geen wijziging. De Belg Eddy Merckx, die met twee etappes te rijden een comfortabele voorsprong heeft, nam geen enkel risico in de eindsprint op de bochtige wegen kort voor de finishlijn. De wereldkampioen behield zijn voor sprong van 3.44 op Fuente. De Belg Rosiers was de snelste in de eerste etappe van de ronde van Luxem burg. In de eindsprint versloeg hij zijn landgenoot Aerts. Dolman werd vierde op 45 sec. De Oostenrijker Fredy Sitzwohl won de negende etappe van de ronde van Oosten rijk voor amateurs. Zijn landgenoot Steinmayr behoudt de leiding in de alge mene rangschikking. Van Katwijk (acht ste) was de beste Nederlander op 46 sec. De Zweed Hardy Gorgenssen was de sterkste in de elfde etappe van de Ronde van Engeland. Priem finishte als zevende, Kuiper als achtste. Kuiper staat tweede in het klassement achter de Fransman Du- chemin. Poppe staakte de strijd. De Goudsmitt Hoff-ploeg, die zal deel nemen aan de ronde van Zwitserland die van 15 tot en met 23 juni wordt gehou den, bestaat uit Tabak, Vianen, Prinsen, Van der Vleuten, Krekels, Wagtmans, Ha rings, alsmede de Zwitser Rub. BELGRADO. Het sterrenelftal, waarvan de Ajacieden Cruyff, Suurbier, en Mühren deel uitmaakten, heeft gister avond voor 50.000 toeschouwers in de erewedstrijd in Belgrado tegen Rode Ster met 2-2 gelijk gespeeld. Rode Ster werd na strafschoppen met 5-4 winnaar. Bij de rust had de selectie een sprong van 2 1. opende Johan Cruyff de Mirandinho (Braz.), (Hong.), Mühren, Skoblar en Cruyff. Feyenoord, de bestuursleden, spelers en bekenden, hadden dat ’s middags al ge daan tijdens een druk bezochte receptie. Coen, die ondanks het klimmen der jaren door zijn supporters nog hardnekkig Coentje wordt genoemd, werd door voor zitter Meuleman van de KNVB tot bonds- ridder gebombardeerd. In zijn dankwoord sprak Coen de hoop uit in het afscheidsduel tegen Uruguay, dat ’s avonds zou worden gespeeld in top vorm te zijn. Voor zijn supporters, links en rechts aan „zijn” (linker) kant van het veld, hoefde dat niet eens. Zij hebben niet bemerkt dat de kleine maestro, de opvol ger van Wilkes en Abe Lenstra die vele jaren geleden voor vijfentwintig duizend gulden door Feyenoord van Xerxes werd gekocht, reeds na enkele minuten werd geblesseerd. Coen was even in contact met zijn bewaker de rechtsback Blanco. Het is jammer, dat Feyenoord zijn fout Coen Moulijn geen benefiet-wedstrijd te geven te laat heeft ingezien. De wedstrijd tegen Uruguay (uitslag 00) was geen benefiet. Ondanks de door Mou- lijns fans geschapen sfeer, ondanks de liedjes (Coen wel bedankt) ondanks al die goed bedoelde pogingen van zijn collega’s de oude ster nog een keer op te poetsen door hem te pas en te onpas de ballen aan te spelen. Uruguay speelde namelijk niet mee. Coentje bleef gaan. Naast hem aan de andere kant van het hek liep zijn trouw ste supporter mee. Een naamloze .Rotter dammer, die al jaren als een getrouwe copie van de oude meester schaduw voet bal pleegt op de sintels voor de tribune. Ook voor deze „Coentje” was het een afscheid. De Telstar-spelers Leggerman en De Jong spelen vandaag een proef wedstrijd voor Racing White in Brussel. Voor Stanic (ook Telstar) is belangstelling getoond door Haarlem, SW en Helmond Sport. Van de Gevel (Telstar) heeft zich op de transferlijst laten zetten. duel van de Oostenrijker Robatsch. De aandacht van het talrijke publiek ging evenwel vooral uit naar het treffen ReeDonner, dat nu eenmaal altijd met emoties is geladen. Ree, die verleden jaar een tweekamp tegen Donner won met 4*/j3*/s, toonde ook nu zijn meerderheid. De witspeler kreeg vrij snel positioneel voordeel, dat hij voorzichtig uitbouwde. Toen de vijf speeluren erop zaten gaf Donner, na enige analyse, de partij ge wonnen. Beide Nederlanders staan nu op 5 punten, in gezelschap van de Hongaar Szabo en Jan Timman op de plaatsen vijf tot en met acht. De organisatoren kunnen daarmee voorlopig tevreden zijn, want er vallen acht prijzen te verdelen en men moet tamelijk ver in de geschiedenis te ruggaan om in ’n IBM-toernooi met liefst tien grootmeesters, zoveel vaderlandse kanshebbers op een prijs bijeen te zien. De hangpartij IvkovKortsjnoj ten deert naar remise, hoewel Ivkov (met wit) licht het initiatief heeft. Bert Enklaar verloor van Szabo. In de meestergreep is Jongsma’s ster dalende. Gisteren verloor hij na in de opening te zijn verrast —van de Israëliër Kraidman. De Nederlander heeft uit zijn resterende twee partijen nog één punt nodig om zeker te zijn voor een uitnodi ging voor 1973. De jonge Hongaar Guy la Sax zorgde voor een sensatie. Hij versloeg, in wederzijdse vliegende tijdnood koplo per Marovic (Joeg) op briljante manier en heeft de leiding nu overgenomen. Grootmeestergroep, negende ronde: Pa- devskiMalich 01, IvkovKortsjnoj af- gebr., ReeDoner 10, UhlmannRo batsch 10, HartochPoloegajevski 01, LangewegTimman */a1/t, Ljubojevic Browne */i, EnklaarSzabo 01. Stand na 9 ronden: 1 Poloegajevski 7Vt, 2. Uhlmann 6, 3. Ljubojevic 5’/2, 4. Kortsj noj 5 en 1 afgebr., 5-8. Szabo, Donner, Timman, Ree 5, 9. Langeweg 4V2, 10 en 11. Browne, Malich 4, 12. Robatsch 3V2, 13. Ivkov 3 en 1 afgebr. 14 Hartoch 3. 15 en 16. Padevski, Enklaar 2V2. Meestergreep 9e ronde: Jongsma Kraidman 01, SaxMarovic 10, HechtCafferty 10, SoosEising 10, BöhmVan Geet 0—1, HenningsVan Baarle 10. Stand na 9 ronden 1 en 2. Sax, Hen nings 6‘/j, 3. Marovic 6, 5. Kraidman 5’/i, 5 en 6. Hecht, Soos 5, 7 en 8. Eising, Jongsma 4V2, 9. Van Baarle 4, 10. Van Geet 3, 11. Cafferty 2. 12. Böhm IV2. O’Farrell vertelde dat Best meerma len contractbreuk heeft gepleegd. „Hij heeft zich niet gemeld voor de vriend schappelijke wedstrijd, die we vorige maand in Tel Aviv hebben gespeeld. Ook had hij geen artikelen in kranten mogen laten publiceren (over zijn af scheid) zonder onze voorkennis.” Manchester United zal Best meede len wat voor maatregelen er tegen hem worden genomen, als hij zich meldt voor de training in juli. George Best (26 jaar) maakte op 20 mei bekend dat hij met voetballen zou stoppen. In Marbella (Spanje) ver klaarde hij dat het voetbal hem „ver moordde”. Best heeft laatst verteld dat het hem negen maanden zou kosten om weer in vorm te komen. Ook zou hij hebben gezegd dat hij nooit zou zijn weggegaan als Manchester United het afgelopen seizoen betere prestaties had geleverd. Met het elftal dat gisteravond door Ernst Happel op de grasmat van het Feyenoord-Stadion werd gezet zou Coen in het verleden waarschijnlijk hebben ge weigerd te werken. Dit apparaat stond niet meer in zijn dienst (al werd dat wel geprobeerd). Het leidde een eigen zwalkend leven. In de achterhoede stond Henk Wery op rechts. Het was een herhaling van een experi ment dat Happel voor het eerst in de wedstrijd tegen Lierse SK deed. Dick Schneider speelde op links. Op het mid denveld waren afgeschreyen voetballers als Boskamp en Schoenmaker opgesteld naast Wim van Hanegem, die weg wil bij Feyenoord. Terwijl voor weliswaar Feye- noords d,ure aankoop Peter Ressel erg snel liep, maar die naast een miskoop als de Hongaar Ladinski nooit uit de verf kwam. 1 voor- 2-1. In de achttiende minuut score Nadat Petkovic gelijk had gemaakt bracht de Duitser Netzer enkele minuten voor de rust de stand op 2-1. Halverwege tweede helft zorgde Acimovic voor gelijkmaker. Het sterrenteam werd ge- DEN HAAG. Toto 49, de voorlaatste uit dit seizoen, heeft twee gegadigden voor de hoofdprijs opgeleverd. Wanneer voor het sluiten van de termijn op 5 juli geen reclames tegen de uitslag binnen komen, zullen deze winnaars ieder een prijs van (bruto) 53.680 ontvangen. De extra premie, 107.360, zal bjj loting aan één van de twee winnaars worden toege wezen. De cijfers van toto 49, van het afgelo pen weekeinde, zijn: 451.606 deelnemers zorgden voor een bruto inleg van 1.015.228 gulden en een prij zenpot van 429.441 gul den. Voor de eerste, tweede, derde prijs en de extra premie is 107.360 gulden beschikbaar. Eerste prijs: een aanmelding (bruto 214.720), tweede prijs: 69 win naars bruto 1555,Derde prijs: 715 win naars 150).

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 10