BESTUUR MES IS Rinus Michels in conflict AFGETREDEN met de sterspeler Rexach Terrasvogels tegen Pinguins Staartjes moest de kracht van Duitser Laprell erkennen Avond-atletiek Theo Mulder raakt titel op Adrichem districtstennis kwijt Wat is Arlita? KAREL1 14ct VELDHUIJZEN BLOEMENDAAL TEL 023-379909 Zwemmers in jeugdploeg Toernooi om MOEILIJKE KEUS FINN-KANDIDAAT VOOR OS Zakkenrollers Nieuwenhuis snel in clubtreffen Stroombergen kampioen bij Koster trainer Receptie van jarig DWR Vijf debutantes in handbalteam 87.000 voor Nicols Werpmachine voor HCK 20 stuks Arlita 2.80 Jeugd Haarlem gelijk tegen Middlesborough van Zaandijk bij Ajax-Inter: f 25.300 Bollenstreek" kleine wereldcup er is maar één ZATERDAG 10 JUNI 1972 A 11 DE BAKKENSPECIALIST Jeugdploeg waterpolo (moet u naar vragen) Goeie vraag Het is de nieuwe Karell superlichte senoritas. Kr* yMK (Van onze basketbalmedewerker) (Van onze sportredactie) (Van onze zwemmedewerker) (Van onze softbalmedewerker) AUTOSPORT. Harry de Rooy RINUS MICHELS ADVERTENTIE (Van onze wielermedewerker) (Van onze atletiekmedewerker) (Van onze tennismedewerker) da- HAARLEM. De softbalsters, die vol gende week voor het Internationale toer nooi naar Italië gaan, spelen voorlopig komend weekend in de top hun laatste competitiewedstrijden. Zaterdagavond vindt in Santpoort het treffen plaats tus sen Terrasvogels en de Pinguins. Een duel tussen de beide nationale werpsters: Jet Jonker en Mary Boekhout, dat om zeven uur begint. Bloemendaalspeelster Betty Ruigrok en Ingrid Maitimo van HLTC groot geacht. De wedstrijden worden gespeeld op het park Groenendaal, dat 13 banen ter be schikking heeft. De aanvang van het toer- noo’ is zondagochtend om 8.15 uur. Mede in verband met de weersomstandigheden wordt de deelnemers verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn. De finales van deze districtskampioenschappen worden zater dag 17 juni gespeeld. (Le W. KIEL. Op de voorlaatste dag van de Kieler Woche hebben de Nederlandse finnzeilers, ondanks moeilijk zeilweer, uit stekende resultaten behaald. Ook de moei lijkheden met de nieuwe metalen mast en HAARLEM In de kop boven het artikel over de sponsoring van Haarlem Nicols (krant van vrijdag) is een fout geslopen. Zoals uit de tekst al duidelijk was ging het om een begrotingsbedrag van 87.000. Er stond in de kop f 27.000. HAARLEM. De receptie van het 50- jarig DWR wordt zaterdagmiddag in de Stadsdoelen van 15.00 tot 17.00 uur gehou den. De Haarlemse vereniging heeft deze ontvangst ter gelegenheid van het gouden jubileum een speciaal tintje gegeven. De receptiegangers zuUen in de Stadsdoelen een aantal tentjes vinden, waar men een goed glas wijn - zo zegt de uitnodiging - of iets anders kan nuttigen. Van de KNZB zal de Haarlemse Zwem- en Polo Club in verband met het vijftig jarig bestaan een hoge onderscheiding ontvan gen. HAARLEM. In een onderhoud, dat het bestuur van Mars Stars afgelopen donderdag met het Bondsbestuur heeft gehad, heeft het bestuur van de Zand- voortse verenig’ng medegedeeld, de conse quenties te trekken uit de affaire Mars met betrekking tot het sponsorcontract. Vanaf vrijdag staat de Zandvoortse ploeg niet meer onder leiding van voorzitter het onbekende zeil hebben Beek (7), Dou- ze (9), Kruyer (14) en Binkhorst (23) in korte tijd bestreden, Imhoff (10) in de Flying Dutchman en Staartjes (10) in de Tempesten hebben definitief de kans op een titel verspeeld. UTRECHT. In het Nederlandse mes zevenhandbalteam, dat van 27 juni to 2 juli te Vrnjacka Banja (Joeg) zal deelnemen aan een zes-landentoernooi zijn vijf debutantes opgenomen, namelijk Maiie Louise Puts, Myrna Kalshoven, Nelieke Rubach. Ellen de Kok en Corrie Rutten. is in Valkenswaard met een DAF winnaar ge worden van de derde wedstrijd tellend voor het Nederlands kampioenschap rally cross. BEVERWIJK. De door DEM en Suo mi op „Adrichem” georganiseerde instuif- wedstrtfden trokken een redelijke belang stelling bij de atleten. Een van de mooiste prestaties werd geleverd door de Lyturgus- atleet L. Frederiks, die op de 1500 m. als b-klasser een tijd liet noteren van 3.59,5 sec., waarmede hij dit nummer won vóór Kees Hopman van Trias, die als a-klasser tot 4.02,- sec. kwam. Bjj het polstokhoog- springen kwam C. Mathot van Holland tot een fraaie sprong van 3,80 m. Op de junioren-nummers domineerden de DEM-atleten. Peter Hurkmans won de 100 m. voor b-jongens in 11,9 sec. met Peter Appelman op de tweede plaats in 12,- sec. en Rob van de Brink op de derde plaats in 12,1 sec. T. Schaapherder won de 100 m. jongens in c in 13,1 sec. Lida Valk schreef de 100 m. a-meisjes op haar naam. Zij won in 13,3 sec. De 100 m. heren D werd een overwinning voor Hein de Vries, die met 12,1 sec. goed voor de dag kwam. Jacqueline Ooteman won de 100 m. dames D in 13,6 sec. Annie Belien was de snelste in de c-klasse met haar tijd van 14,1 sec. Lida Kuijs demonstreer de haar constante vorm bij het speerwer pen. Deze DEM-international won met een worp van 44,80 m. vóór Elly Lute van Castricum, die tot 38,83 m. reikte. De 800 m. dames werd een zege voor D. Leertou wer van Lycurgus Zij liet 2.25,2 sec. voor zich afdrukken en zij klopte daarmede o.a. Ria Groen van Trias, die 2.27,4 sec. op de klokken bracht. Ida Halsema van Suo mi deed het met 2.27,9 sec. eveneens uitstekend. Wim van de Werff (Suomi) won het hoogspringen met 1,75 m. Rob van de Brink (DEM) haalde als b-jongen buiten mededinging ook deze hoogte. Bij het discuswerpen wierp J. Beunder van Lycurgus 43,61 m. Frits Martens van DEM won in de c-klasse met 37,41 m. met Louis Schuijt op de tweede plaats met 36,16 m. Henk Kleine won voorts in de d- klasse met 34,94 m. Lida Kuijs kwam met de damesdiscus tot 39,04 m., terwijl Wil Kluft van Suomi 30.57 m. liet opmeten. Het kogelstoten jongens b werd gewonnen door Peter Appelman met 12,15 m. UTRECHT. Elf spelers zijn aange wezen voor de Nederlandse jeugdploeg waterpolo, die op 16 en 17 juni op Jersey zal uitkomen in een drie-landentoernooi met Spanje en Engeland. De elf spelers zijn de doel verdedigers GAL en Fahner (DZV) en de veldspelers Spijker (De Zijl-LGB), Landeweerd en Keetelaar (HZC-De Robben), Toonen en Minderman (Neptunus Arnhem), Keman (VZC Ritmeester). De Gruyl, Hoepelman *n Smit (Zwemlust-Den Hommel). In tegenstelling tot eerdere berichten is niet te verwachten, dat de vereniging Mars uit de NBB zal verdwijnen. Niet uitgesloten is, dat de vereniging weer verder zal gaan onder de oude naam Lions. Vrijwel zeker zal de NBB de over eenkomst tussen de firma Mars en de ploeg uit de badplaats ontbinden. Het is zelfs niet uitgesloten, dat Mars als sponsor door de NBB voor een reeks van jaren geweerd zal worden. ZWANENBURG. Op het Kinheim- parcours in Zwanenburg streden de ama teurs van De Bataaf en de hoofdstedeiijke wielerclubs gisteravond in een zomera- vondrit om de in memoriam Ben Jurri- aans-beker. De Amsterdammer Peter Nieuwenhuis toonde zich in deze rit de sterkste sprinter van een compact peloton. Met twee lengtes verschil bleef hij duide lijk aan de winnende hand. Bij de dames werd Els de Jong-Borger- ding getipt als kanshebster. Geenszins ten onrechte, daar zij reeds vorig jaar als eerste eindigde in dit kampioenschap, en het er niet naar uitziet dat haar positie verzwakt is Verder willen we niet onop gemerkt laten de namen van Lili ter Metz, mevrouw de Vries-Blom en Ingrid Schlegel. Zij zullen de favoriete ongetwij feld stevige concurrentie aandoen. In het herendubbel zien we sterk gewij zigde combinaties, vergeleken met het af gelopen jaar. Als eerste is geplaatst het duo Verkade/Möller en als tweede het dit jaar succesvolle dubbel Paul Barten/ Wim Brandse Door de organisatoren wer den ook voor een halve finaleplaats getipt Reus en Knol en Eugène van Woerkom met Wim Meier. Bij het gemengddubbelspel zien we als grootste kanshebbers de winnende combi natie van 1971 De Haas/Mouthaan, die het onder andere zullen opnemen tegen Lili ter Metz met Bob Wijnands, het Bloemen- daalse dubbel. In de C-afdeling, die als gewoonlijk weer sterk bezet is, willen we bij de heren als potentiële finalisten noemen Gerard Braam en de jeugdkampioen Paul Alessie. Bij de dames werden de kansen van DEN HAAG. Donderdagavond zijn in het Zuiderpark in Den Haag de eerste wedstrijden gespeeld voor het 23e interna tionale FC Den Haag-ADO jeugdvoetbal- toemooi. In groep A speelde FC Den Haag-ADO met 11 gelijk tegen Rot Weiss Essen. In groep B eindigde de ontmoeting Middles boroughHaarlem zonder dat er werd gescoord. LISSE. De aspiranten van de Ren- en Toervereniging De Bollenstreek hebben op het parcours aan de Spekkelaan in Lisse met elkaar strijd geleverd In het club- kampioenschap lange afstand en dat kwam op naam van Jos Stroombergen. Samen met Wietse Tjoelker had hij het tot een paar honderd meter voorsprong gebracht. In de sprint bleef Stroombergen zijn vluchtmakker met twee lengtes ver schil duidelijk de bass. (Van onze sportredactie) HAARLEM De oud-EDO-speler Cle ment Koster wordt met ingang van 1 juli trainer bij de voetbalvereniging Zaandijk, dat uitkomt in de 3e klas KNVB zondag- voetbal. Als zodanig was hij het afgelopen seizoen werkzaam bij de TZB te Zand- voort en daarvoor twee seizoenen bij Real Sranang te Amsterdam. De masseur Dirk Uittenboogaard die ook werkzaan was bij TZB is eveneens gecontracteerd door Zaandijk. (Van onze sportredactie) Haarlem. De Haarlemse honkbal- hoofdklasser HCK heeft zich een Ameri kaanse oefen-nitchméchine aangeschaft. Dit kon gebeuren dank zij een financiële bliksemactie. Het bedrag (f 6000) moet in drie jaar worden afgelost. HCK heeft zijn leden opgewek „geld in de machine te stonnen”. Tijdens de trainingsavond, don derdag, werd spontaan zevenhonderd gul den door de oefenende leden op tafel ge bracht. Er verschenen voor deze zomeravondrit 55 amateurs aan het vertrek. Ondanks verwoede pogingen van de Bataven Theo Nby en Co Hoogendoorn bleef alles bij een. De als favoriet getipte Klaas Balk reageerde in de eindsprint te laat en reikte daardoor niet verder dan de derde plaats. De uitslag: 1. P. Nieuwenhuis Champ.), de 78 km. in 1.51.25; 2. Luppers (GMC), 3. K. Balk (Bat.), 4. C. Vlijm (Bat.), 5. F. Bakhuizen (Ulysses), 6. L. Luppers (GMC), 7. G. Kohn (Ulysses), 8. F. v.d. Ruit (Olympia), 9. C. Hoogen doorn (Bat.), 10. E. de Vos (Olympia). De nieuwelingen van de gezamenlijke clubs reden op het parcours in Sloten een zomeravondrit en daarin werden de Bata ven Peter Noy, Ton Blijleven en Johan Kuiken respectievelijk tweede, vierde en negende. BARCELONA. Rinus Michels heeft zijn prestige als voetbalvakman bij FC Barcelona ondanks het slechte begin van het seizoen wei gered (hetgeen bleek uit de verlenging van zijn contract) en geniet het volledig vertrouwen van het bestuur, maar daarmee zijn nog lang niet alle problemen opgelost. Gisteren sprak de Barcelonese sportpers met vette titels over de volle vijf kolommen van een „open oorlog” tussen de Nederlandse trai ner en één van de grote vedetten van zijn elftal, Rexach. Mischels is van mening dat aanvaller Rexacb „technisch een der meest volmaakte spelers is. maar karak ter mist”. HAARLEM. Drie jeugdleden van DWR, Jeanette Flapper, Kitty Beccari en Wim ten Wolde en twee HPC-ers, Sieger de Vries en Robbert Loof, zijn opgenomen in de Nederlandse jeugdzwemploeg, die dit weekeinde in Groningen tegen West- Duitsland uitkomt. De Haarlemse zwem sters en zwemmers komen uit in de leeftijdsgroep onder 14 jaar. In het Gro ningse zwembad De Papiermolen wordt naast de strijd tussen de jeugdploegen van Nederland en West-Duitsland ook nog de hereninterland Nederland-Italië gehou den. De zwemwedstrijden vinden zaterdag en zondag plaats. HPC-oefenmeester Wim Geurtsen is aangewezen als ploegleider voor de Nederlandse jeugd. De spanning tussen de vedetten en dc trainer ontplofte deze week. Tijdens een trainingswedstrijd legde Rexach op een zeker moment het spel stil omdat er volgens hem een overtreding was begaan door een verdediger. Michels werd kwaad en wierp Rexach voor de voeten dat hij zich bij zijn taak moest houden en de tegenstander moest blijven volgen. De hoge woorden, die wekenlang waren op gekropt, kwamen eruit en tenslotte riep Michels: „Ga dan maar naar je spaarkas terug als je dat wil!” (Rexach is public relationsman van een spaarkeas in Barce lona). Rexach liet zich dat niet twee keer zeggen en rende van het veld af. Als straf heeft Michels, die normaal.al leen ’s mor gens traint, Rexach nu verplicht om ook alle middagen naar het stadion te komen voor extra training. Het is nog niet be kend wat de personeelschef van de spaar bank daarvan denkt 10.000 peseta’s (500 gulden) elk opgelegd. Een van die straffen is voor Rexach, omdat hij een vleugelspeler niet had wil len steunen. Schouten en zijn medebestuursleden, dl» het voormalige Lions in een ruk van de laagste klasse in het district Haarlem naar de vaderlandse basketballtop brach ten. van de merktekens in moeilijkheden met grote groepen concurrenten, die voorrang eisten. De laatste mentale slag die hun werd toegebracht, werd veroorzaakt door het Drakenveld, dat door vele valse starts, te laat van start ging en midden tussen de Solings terechtkwam. De resultaten waren bedroevend: Bakker 40ste, Blok 46ste. Arie Klein finishte als laatste van het veld. De uitslagen van de Olympische klas sen: Flying Dutchman: 1. Pattison (GB), 2. Musto (GB), 3. Libor (W.-Dld), 10. Imhoff, 25. Hellemans, 39. Bierman. Stand: 1. Pattison 0 pnt., 2. Libor 11,4 pnt., 3. Hüttner (O.-Dld) 20,1, 4, Fogh (Den) 35,9, 5. Imhoff 36,9. Tempest: 1. Peacock (GB), 2. Warren (GB), 3. Ficker (Braz), 4. Laprell (W.-Dld) 10. Staartjes, 15. Mulder. Stand: 1. Laprell 10,1 pnt., 2. Staartjes (Ned) 19,0, 3. Warren 24,6. Soling: 1. Oakeley (GB), 2. Harald (Noor), 3. Nyström (Zwe), 4 Bakker. Stand: 1. Harald 3,2 pnt., 2. Jörgensen (Den), 3. Elvström 38,6. Finjoliën: 1. Schröder (O.-Dld), 2. Spra gue (V.S.), 3. Dehmel (O.-Dld), 6. Beek (Ned.). Stand: 1. Lundquist (Zwe) 13,1. 2. Deh mel 23,5, 3. Maury (Fr) 26. Aangezien het „mister marmer” zoals Michels hier bekend staat sinds hij bij het begin van zijn Barcelonese baan beloofde dat hij, „zo hard als marmer” zou zijn, bepaald niet aan karakter ontbreekt, is het tot een openlijke botsing gekomen. Rexach weet dat hij zeer geliefd is bij de 60.000 vaste leden van Barcelona en hij gedraagt zich dan ook als een wispelturig idool. Daar komt nog bij dat hij nu financiële klachten heeft over zijn club, die de rijkste van Spanje is. Onder Mi chels voorganger Vic Buckingham had men Rexach een verhoging van 400.000 peseta’s (20.000 gulden) beloofd bij de ondertekening van het nieuwe contract, maar nu Michels er is bleef er van die belofte nog maar 100.000 peseta’s (5.000 gulden) over. Verder wil Rexach bij de eerstvolgende contractverlenging in een hogere prijscategorie komen, terwijl het bestuur hem niet meer dan de reglemen taire verhoging van 10 pet. wil toekennen. De wedstrijd van zondag voor de natio nale beker, tegen het zwakke Castellon, eindigde met 0-0. dus de peperdure voor hoede van Barcelona wist voor de derde opeenvolgende week geen enkel doelpunt te maken. Michels was bijzonder ontevre den en heeft vijf spelers een boete van HAARLEM. Morgen staan de dis trictskampioenschappen tennis op het pro gramma. Het is de beurt aan de oude kampioenen om hun titel(s) te verdedigen. Voor de kampioen herenenkel van het vorig jaar, Theo Mulder zal dit echter niet opgaan. Hoewel hij ingeschreven had voor dit evenement, werd hij om studie redenen genoodzaakt dit te annuleren. Nu staan als favorieten voor dit onderdeel genoteerd Erik Verkade (HLTC) Wim Brandse (Zandvoort), Eddy Mouthaan en Bob Wijnands (Bloemendaal). Tussen twee van hen zal de uiteindelijke beslissing moeten vallen volgens het wedstrijdcomi- té. De uitslag: 1. J. Stroombergen, 2. W. Tjoelker, 3. H. van Steyn, 4. P. v. d. Hoorn, 5. F. Meinen. De titels bij de jeugdrijders gingen naar Marcel Hageman (A-kl.), Hans Bierman (B-kl.) en Aad Glasbergen (C-kl.). ROTTERDAM. Uit de stortbakken I van de toiletten in het Feyenoordstadi- on in Rotterdam heeft de politie don- derdag een emmer vol lege portemon- naies gehaald. Deze zijn uit de zakken van de voetballiefhebbers gerold toen rij met spanning keken naar de wed strijd AjaxInter Milaan. Tot nu toe is bij de Rotterdamse oolitie aangifte gedaan van ontvreem ding van in totaal f 25.300 aan zakgeld. Er liggen thans 63 portemonnaies bij de politie, die door de rechtmatige eigenaars kunnen worden afgehaald. Er zijn echter veel meer portemonnai es ontvreemd. Ofschoon er nog geen enkele aanwij zing daartoe is, begint het er volgens de politie op te lijken, dat er een georganiseerde bende aan de gang is sreweest. Zakkenrollen van een derge lijke omvang is niet eerder voorgeko-1 men. Voor het eerst in de lange historie van de Kieler Woche zijn op de voorlaatste dag reeds vier hoofdprijswinnaars bekend: het zijn: Tempest: Heinz Laprell (Duits land), Finnj oliën: Thomas Lundquist (Zweden), Draken: Jensen (Denemarken), Soling: kroonprins Harald van Noorwe gen. In de Flying Dutchman moet de Olympische winnaar Rodney Pattisson, die vrijdag een vijfde grandioze zege behaal de, er alleen voor zorgen op de slotdag bij de eerste tien te eindigen. Bij Pattissons indrukwekkende prestaties staat ook de Duitser Uli Libor (2-4-1-3-3), tweede in het klassement, in de schaduw. Imhoff kon in het laatste rak naar de finish de vele windschiftingen en windflauwten niet ontlopen en moest een verdiende derde plaats inruimen voor een tiende. Imhoff bezet een vijfde plaats op de totaallijst Moeilijk wordt de beslissing over een finnkandidaat voor de Olympische Spelen. Van de vijf gegadigden is Douze in de Kieler Woche ver achterop geraakt bij Van Eist (elfde in totaal), Kruijer (14de). Binkhorst (15de) en Beek behoort nog net bij de eerste twintig. Daar de niet gezeilde race van woensdag op vrijdag wegens de sterk afnemende wind niet gehouden kon worden, heeft de leiding besloten deze race te laten vervallen. De slotdag kan nog veel aan de geringe verschillen wijzi gen. maar met de huidige stand lijkt een definitieve beslissing over de kandidaat pas in het Europese kampioenschap over een week in Medemblik te vallen. Spijtig voor Ben Staartjes en zijn be manning Kees Kurpershoek was het dat zij in het laatste rak, ook weer door de moeilijk te voorspellen winddraaiingen, een zesde plaats moesten prijsgeven. Staartjes: „Was ik een plaats beter gefi nisht, dan had ik nog een kans gehad Laprell te verslaan. Laprell gaat nu naar huis, want zijn hoofdprijs is veilig.” Staartjes zal zaterdag zijn tweede plaats moeten verdedigen tegen de beide sterke Engelsen Allan Warren en Jack Knights. De dagzege ging naar de outsider Peacock, die iedereen verraste met een enorme snelheid. Het vaderlandse drietal in de Soling- klasse stelde ook nu teleur. De Nederlan ders kwamen herhaaldelijk bij het ronden De zestien speelsters, die werden aange wezen voor de p’oeg die zal uitkomen tegen Bulgarije, Roemenië, Oost-Duits- land. Joegoslavië en Tsjecho-Slowakije, zijn: doel: Dinie van Maanen (Swift Roer mond), Marga van Woudenberg (Zeeburg) en Sandra Reinders (Hellas); veld: Thea Hendrix, Margot Puts en Marie Louise Puts (Swift Roermond); Nel Martens (Sit- tardia); Carry Piller, Yvonne Smit. Kitty de Waart en Myrna Kalshoven (Niloc); Gret Balstra (Zeeburg), Maja van Kapel, Nelleke Rubach en Ellen de Kok (Hellas) en Corrie Rutten (DVO). Het plan was nog grootser dan de werkelijkheid zal zijn. Joao Havelange, voorzitter van de Braziliaanse sportbond, wilde twintig landenploegen in zijn toer nooi hebben, die de vijf werelddelen zou den vertegenwoordigen. Bij die twintig moesten ook de vijf landen zijn die een of meer keren de wereldtitel hadden vero verd, West-Duitsland, Italië, Engeland, Brazilië en Uruguay. Om verschillende redenen bedankten Italië, West-Duitsland en Engeland echter voor de uitnodiging. Hun voorbeeld werd gevolgd door een groot aantal andere landen, waardoor het grote plan van de Braziliaanse sportbond iets minder schit terend in uitvoering dan in opzet is ge worden. Niettemin staan er op de deelne merslijst, naast de oud wereldkampioen Uruguay en titelhouder Brazilië, een aan tal landen dat de top van het internatio nale voetbal uitmaakt, zoals Argentinië, Chili, Peru, Sovjet Unie, Tsjecho-Slowa kije, Joego-Slavië en Schotland. Boven dien zullen drie internationale selectiemas spelen, namelijk die, van Midden-Amerika, Afrika en Azië. Zondag staan een drietal wedstrijden op het programma. Om elf uur moet Onze Gezellen voor eigen publiek van het Haagse Vodo SC kunnen winnen. Groter zal de spanning zijn tussen DSS en Bloe mendaal. Het dit iaar zo verrassend voor de dag komende Bloemendaal zal onge twijfeld trachten de hoge plaats op de ranglijst waar te maken. Aanvang half twaalf aan de Kleverlaan. In Utrecht kan UW twee punten rijker worden door een overwinning op Storks Eerder deze week verloor UVV in Santpoort van HHC. Wel kwamen de Utrechtse speelsters tot twee runs op het werpen van Marian van Ginhoven, doch de Haarlemse ploeg stelde daar zeven runs tegenover. Een dag later vrijdag stond HHC binnen de lijnen. Tegen het zwakke HCK was HHC opper machtig. Verdedigend kwamen de Reds niet in moeilijkheden, terwijl zelf tien keer gescoord werd In de landelijke eerste klasse werd het Haagse Celeritas bijna kansloos in de strijd om de titel. Na het verlies tegen EDO van vorige week werd nu na vijf innings met 3-1 verloren van het even eens nog ongeslagen De Geuzen. Concur rent EDO maakt zondag de verre reis naar Groningen om Caribe te bekampen. RIO DE JANEIRO. Brazilië viert zijn 150-jarige onafhankelijkheid met een groot voetbaltoernooi, de wedstrijdenreeks om de „kleine” wereldbeker van 11 juni tot 9 juli waarin de kwaliteit van de deelnemende ploegen alleen maar wordt overtroffen door de eindronde van een wereldkampioenschaptoemooi. Het kon ook nauwelijks anders. Een groot feest in Brazilië kan niet plaats vinden zonder een voetbaltoernooi en daarom organiseerde de Braziliaanse sportbond de wedstrijden om de* Copa Independancia”.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11