Burgemeester Bosman bij diamanten echtpaar op felicitatiebezoek Wateroverlast in woning welke op afbraak wacht JUSTITIE HERVAT PROCESSEN TEGEN ACADEMIE-BEZETTERS „Bang voor gevolgen voor zeer velen” i si Bewoners dupe van lopende besprekingen Zesdeklassers Pleiadenschool Groep van 93 geverbaliseerden beraadt zich over standpunten op alternatief schoolreisje naar Uitgeest Rolvinkbouwboys leiden bij strandvoetbal Ivo de Wijs en Mouth Mac Neal K.v.K. bezoekt Beverwijk LOEK ZONNEVELD: „Projekt 72” met - w Bit- 5 IJMUIDER COURANT DINSDAG 13 JUNI 1972 4 Gevonden voorwerpen Hoe de duiven vlogen Kort IJmondnieuws Oude koeien Hoger beroep H 11 1 l (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) X College, de van Zonneveld: „De opkomst was gewoon Het is de bedoeling dat ook de buiten wacht de resultaten van dit project kan bekijken. Voor de medeleerlingen, de ou ders maar ook andere belangstellenden wordt op 28 juni aanstaande in de Pleia denschool een grote tentoonstelling inge richt, waarop een ieder hartelijk welkom is. De leden van de Ka- Koophandel en Fabrieken voor Omstreken zullen 22 juni Bijna vier weken geleden vervaardigde een der leiders van de bezetting, de Be te 20 BEVERWIJK Twee jaar na de processen tegen drie ex-bezetters van de Pedagogische Academie in de Baanstraat hervat de justitie de gerech terlijke vervolging tegen de overige 93 APA-leden. Op 23 juni behandelt het Amsterdamse Gerechtshof het Hoger Beroep, dat vier bezetters van de academie hebben aangetekend tegen het vonnis van de Haarlemse po litierechter: 20 dagen subs. 100 gulden boete. In september maakt de offi cier van justitie in het arrondissement Haarlem, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, een begin met de processen tegen de overige 93 geverbaliseerden. Insluiping. Bij een insluiping in een woning in Driehuis is een geldkistje met twee biljetten van honderd gulden en een portemonnee met kleingeld verdwenen. Spreekuur. Wegens vakantie van we thouder A. Klomp van Beverwijk (Open bare Werken) van 12 juni tot en met 30 juni zullen zijn spreekuren tijdens deze periode vervallen. Voor zover mogelijk is, vervangt wethouder P. J. Sigon voor drin gende zaken. Maandagavond werden door de deelne mende teams op de ranglijst de volgende posities ingenomen: Rolvinkbouwboys 3-5, Schoonenherg 4-5, FC Deud 4-5, Poort van Velsen 4-5, Zeedistel 3-4, Zeezicht 3- 3, Taxi 6000 3-1, Trompboys 4-0. Wat de wedstrijden van hedenavond betreft belooft de ontmoeting tussen de aanvoerende Rolvinkbouwboys en het zich goed herstellende Zeezicht een interessan te krachtmeting te worden, terwijl Taxi 6000 welhaast is verplicht Zeedistel de beide punten afhandig te maken. Spelers als Maup Kruijer, Ben Ebbeling en Adri Kloosterhuis zullen echter met de nodige tegenstand rekening moeten houden, voor al omdat het team van Zeedistel voorna melijk bestaat uit leden van de voetbal vereniging „IJmuiden”. Beverwijk en dit optreden begint uur. De overige programmaonderdelen dit driedaags gebeuren luiden: De heer Van Lierop had het hier best naar de zin, zodat hij geen enkele behoefte kende het allemaal iets kalmer aan te doen. Tot een der directeuren eens naar zijn leeftijd informeerde, waarbij bleek dat de chauffeur de vierenzeventig jaar al was gepasseerd. Toen was het tevens uit met de pret en kon de heer Van Lierop zich geheel aan zijn liefhebberijen gaan wijden. Behalve in de woning bood de brandweer ook hulp aan de buiten kant, waar de dakgoot werd schoon gemaakt. BEVERWIJK, mer van Haarlem en aanstaande een werkbezoek brengen aan de gemeente Beverwijk. Na afloop van dit bezoek zal de Kamer een ontvangst aan bieden om 16.30 uur aan vertegenwoordi gers van overheid en bedrijfsleven in de kantine van Van Hattum en Blankevoort BV aan de Velserweg 10. Zaterdag 17 juni: Demonstreren am bachtslieden oude ambachten in de Bree- straat vanaf 14.00 uur. Om 14.30 begint er een variétévoorstelling voor kinderen van Charlie Rémark’s programma „Sim Sala Bim”, in vrijetijdscentrum De Slof. Bij wijze van alternatief schoolreisje brengen de zesdeklassers van de Pleiaden school in IJmuiden woensdag en donder dag een werkbezoek aan Uitgeest. Daar zullen zij onder leiding van enkele leer krachten een onderwijsproject uitvoeren. Het is namelijk de bedoeling dat de jongens en meisjes met film- en fototoes tel, band- en videorecorder reportages over dit dorp en interviews met zijn bewoners zullen maken. Dit om een in druk te krijgen hoe een woon- en werk gemeenschap als Uitgeest is opgebouwd en functioneert. verwijker Loek Zonneveld, momenteel woonachtig en werkzaam in Amsterdam, een pamflet, waarin hij alle ex-bevrijders (L.Z., red.) opriep naar het vrijetijdscen trum De Slof in Beverwijk te komen om daar met elkaar over de nieuwe situatie van gedachten te wisselen. verbazingwekkend. Er waren zestig jon gens. De verwachting, dat de nieuwe situ atie niemand meer zou aanspreken, is niet uitgekomen. Er bestond grote interesse voor de wijze, waarop de groep de ko mende processen in Haarlem zou moeten voorbereiden en begeleiden”. De voormalige bezetters van de acade mie willen, zo zei Zonneveld, de somtijds reeds lang vergeten feiten omtrent het hoe en waarom van de bezetting links laten liggen. „Veel belangrijker vond men het om de verbinding tot stand proberen te brengen tussen hetgeen in de Academie is gebeurd en wat er op dit moment aan onderwijs vernieuwing wordt gedaan en al is inge voerd”. De bezetting van de academie is als juridische zaak voor iedereen wel afge daan, zo meent Loek Zonneveld. In het onderwijs gaat de vernieuwing steeds ver der. „Juridische oude koeien uit de sloot halen heeft geen zin. De justitie denkt hier anders over en dat betreurt de totale groep. Men heeft dan ook gemeend zich zo sterk mogelijk op te moeten stellen, want door die hervatting van de proces sen in Haarlem en Amsterdam kunnen Dit zijn er zovee.l dat er voor vervelen geen tijd behoefd te worden gereserveerd, want het tuintje vereist steeds de nodige zorg, terwijl ook het interieur van de woning voortdurend wordt bijgehouden. Met gerechtvaardigde trots maakt de bruidegom de bezoeker dan ook attent op zijn huis- en slaapkamer, waar door hem nog kort geleden een fris verfje werd aangebracht. Vooral door zijn activiteiten als chauf feur behoort de heer Van Lierop in Vel- sen-Noord tot de bekende figuren, zodat het echtpaar, in gezelschap van de beide gehuwde dochters, des middags in het verenigingscentrum „De Meerpaal” tijdens de receptie door veel belangstellenden werd gecomplimenteerd. camera’s en twintig fototoestellen be schikbaar gesteld, alsmede een video-re corder. Deze staat compleet met televisie camera opgesteld in een speciaal geïmpro viseerd ontvangstcentrum dat is ingericht in de kantine van de Uitgeester brand weerkazerne. Daar zullen woensdag en donderdag talrijke gasten worden geïnter viewd. De jongens en meisjes zullen de tocht naar Uitgeest per fiets maken en in de jeugdherberg het Koningsbos overnachten. In dit jeugdhotel zullen woensdagavond de eerste ervaringen worden uitgewisseld en gemaakte geluids- en video-opnamen, beluisterd en bekeken worden. Tijdens deze groepsbijeenkomst zal het reeds op school opgestelde draaiboek verder wor den uitgebouwd. De leerlingen van de Pleiadenschool zijn al maanden met de voorbereidingen bezig. Niet alleen is hun de nodige techni sche kennis bij gebracht, maar ook hebben zij zich geoefend in het afnemen van bijvoorbeeld een vraaggesprek. Het bedrijfsleven heeft zo’n twaalf film- Burgemeester W. M. B. Bosman feliciteert het diamanten echtpaar in zijn woning aan het Pancrasplantsoen in Velsen-Noord. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Onder de naam „Pro- Jekt 72” heeft een werkgroep van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad in het weekeinde van 16, 17 en 18 juni een driedaagse culturele manifestatie georga niseerd. Daaraan zullen onder andere hun medewerking verlenen het Kabaret Ivo de Wijs met hun nieuwe programma „De Wortels Van Het Kwaad”, en het popduo Mouth MacNeal en de Wiskers. VELSEN. Van 3 tot en met 9 juni zijn bij de politie de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven. Autoped, arm band, ijzerzaag, trainings) ack, broche, acht bankbiljetten, portemonnee, portefeuille met inhoud, hefenpolshórloge, ring met sleutels, badtas met handdoek en badpak, ring met drie sleuels, beursje met inhoud, VW-sleutel, lakjas, drie sleutels aan ket tinkje, autoped, zakhorloge, wieldop, por temonnee geen inhoud, ballpoint, knijp- portemonnee met sleueltjes, damespols- horloge, kinder jas, zonnebril in etui, he renportemonnee met inhoud, autoped, pad- vindersmes, dameshandschoen, transistor radio, babyvestjack, kinderschoen, kinder- armband, tas met schoolboeken, etui met vier sleutels, rijwieltas met basketbal- handschoenen regencape en lepel, dames- bril. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks aan het hoofdbureau van politie te Velsen. De gedeponeerde voorwerpen zijn te verkrij gen elke dinsdag en vrijdg van 16.30 tot 17.30 uur aan het hoofdbureau van politie alhier. Zaterdag 10 juni werden 171 duiven van de „P.V.Snelle Wieken” (Santpoort) om kwart over zes gelost van Orleans (550km.) Na vele zondagen met harde wind in de staart, werd nu vurig gehoopt op een dag dat de conditie der duiven eindelijk eens kon worden getest maar ook deze eerste fondvlucht kreeg door de harde z.w. wind een zeer snel verloop. Ditmaal was een duif van de combinatie Tervoort - De Graaf het snelst met een tijd van 11-29-10 uur; de laatste prijsduif liet 12-16 uur aantekenen. Comb.Tegra 1-13 18-23-32-33; C.Koks 2- 19-31; Comb. Tabo 3-14-20; J. de Graaf 4- 24-?8; P.Rozemeijer 5: J. de Jonge 6; C.Sneekes 7-9-25-40-41; E.Gorter 8-10-22- 35; J. van Kooten 11-17; A. Tabemal 12; S.Schenk 15-27-42; C.Pierik 16; P.Schot 21-39; C.vanDuijn 26-29-37:G.Kops 28-30; JacKuitwaard 34; J.Duijn 36; C.Korthou- wer 43. Dit ondervond mevrouw J. van Dorp in de President Krugerstraat 16 maandag middag toen haar alleenstaande oude wo ning de naastgelegen huizen zijn in middels afgebroken tijdens de on- weers- en regenbui met wateroverlast te kampen kreeg. Via een dakgoot stroomde het water tussen het plafond van de woonkamer en de gang en zocht zich waar maar mogelijlk een uitweg, met als gevolg dat een deel van de meubels in de woonkamer als het ware onder een dou che kwamen te staan. Een zeil van de ijlings te hulp geroepen brandweer, een teil en een emmer moestem de mini- waterval opvangen. Terwijl een brandweerman de dakgoot van bladeren en modder ontdeed, golfde het water in de gang uit het plafond langs de voordeur naar beneden. Het ge volg van dit alles is, dat het PEN de stroom moest afsluiten om kortsluiting en verdere ongelukken te voorkomen. Zodra alles gerepareerd is en de electriciteitslei- dingen veilig zijn bevonden, zal de stroom weer worden aangesloten. Voor de be woonster te hopen dat dit snel gebeurt. De voormalige bezetters van de Acade mie hebben nu een werkgroep gevormd van tien personen, die samen met de twee aangetrokken juridische adviseurs, de ver dediging van de groep van 93 gaat voor bereiden. IN DE WONING AAN DE Presi dent Krugerstraat 16 stroomde het water uit het plafond op meubels en ander huisgerei. Een teil en een em mer moesten gebruikt worden om het regenwater op te vangen. IJMUIDEN. Het „Syp Sterk-toer- nooi” op het strand van IJmuiden zal hedenavond om 19 uur worden voortgezet met de voetbalwedstrijden tussen Taxi 6000Zeedistel en ZeezichtRolvink bouwboys. Gespeeld wordt tussen de rood witte palen voor paviljoen „Zeezicht”.. zeer veel bezetters, momenteel individue- len in onze maatschappij, in moeilijkhe den geraken”. De eerste bezetters van de Academie (de school was toen al omgedoopt in Alternatieve Pedagogische Academie) werden in juni 1970, een half jaar nadat de politie de jongens uit de school verwij derde, door de Haarlemse politierechter, mr. Vink tot 20 dagen/100 gulden boete veroordeeld. In Hoger Beroep vonniste het Amster damse Gerechtshof de studenten gelijklui dend. Op 2 mei j.l. deed de Hoge Raad een uitspraak in het beroep, dat bij dit rechtscollege was aangespannen tegen het arrest van het Gerechtshof. De Hoge Raad verwierp het beroep: het in Haarlem ge velde vonnis bleef dus van kracht. Naar aanleiding van het hoger beroep werd de procesvoering tegen de overige bezetters van de Academie door de Haarlemse poli tierechter indertijd gestopt. Voordat de processen in Haarlem weer beginnen, komen in het vrijetijdscentrum De Slof, eens het bolwerk van de APA- leden, de ex-bezetters op 1 september op nieuw bij elkaar om de laatste werkbe spreking te houden. Vrijdag 16 juni: Volksdansdemonstratie door de dansgroep Zieme van Kennemer- staten en een volksdansgroep uit Castri- cum, op het parkeerterrein voor de sport hal Beverwijk, aanvang 20 uur. Om 20.30 begint er een voorstelling in Huize Scheybeeck, waar moderne films worden gedraaid, waardoor „Picasso Ro- mancero du Picador” en „Karei Appel De toegang is gratis. Ivo de Wijs, die met zijn medewerkers reeds eerder in Beverwijk in het Micro Theater en op Slot Assumburg in Heemskerk optrad, heeft met het nieuwe programma, waarvoor de teksten groten deels door hemzelf, en deels door drs. P. werden geschreven, overal veel succes ge oogst. Het huidige gezelschap bestaat uit Ivo de Wijs, Aggie Terlingen, Richard Fritschy en 1- - VELSEN NOORD „Een levende re- klame voor het huwelijk” noemde burge meester W. M. B. Bosman van Velsen maandagmorgen de opmerkelijk goede constitutie van het diamanten echtpaar C. van Lierop-Philippi uit Velsen- Noord, dat door hem ter gelegenheid van dit huwelijksfeest in zijn even knusse als gezellige woning aan het Pancrasplant soen werd opgezocht. Zoals hier gebruike lijk had het echtpaar van het gemeente bestuur reeds een fraaie fruitmand in ontvangst mogen nemen. Overigens was de opmerking van de burgemeester aller- misnt zonder reden, want vooral de vjjf- entachtigjarige bruidegom ziet er nog uit, alsof hem kortgeleden zijn eerste AOW- premie werd toegezonden. Zondg 18 juni: geeft het Amsterdamse barokensemble Musica da Camera een koffieconcert in Huize Scheybeeck, dat begint om 11.30 uur. De Beverwijkse Har- moniekapel geeft om 14.30 uur op het Willem Alexanderplantsoen een harmo- (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Wanneer een oude stadswijk afgebroken moet worden, doch de onderhandelingen tussen gemeente en huiseigenaren niet vlot verlopen, zijn in de regel de bewoners de dupe. Vooral bij oude woningen. Tijdens dit felicitatiebezoek heeft de burgemeester zich kostelijk geamuseerd over de sterke verhalen van de glundere bruidegom, die tijdens zijn avontuurlijk leven in Den Haag ook nog enige jaren marktkoopman is geweest. Hij verkocht hierbij zowel bananen en meloenen als jonge hondjes, hetgeen de kiene handelaar meestal een behoorlijk daggeld heeft op geleverd. Kees van Lierop en Geertruida Philippi leerden elkaar ruim zestig jaar geleden kennen in Hillegom, een dorp dat niet ver van hun geboorteplaatsen (Nieuw Vennep en Bennebroek) is gelegen. Met hun hu welijk begon een afwisselend bestaan door vrijwel geheel Nederland, waarbij het echtpaar niet alleen in Limburg en Overijssel, maar ook in talrijke Noorhol- landse plaatsen heeft gewoond. De heer Van Lierop is nl. behalve huzaar, kommies bij de douane en marktkoopman ook nog chauffeur geweest, dit laatste bij de voor malige Broadwaybus tussen Haarlem en Leiden en als chauffeur op een taxi. Hij heeft ook nog voor Hoogovens gereden en wel tot ver na de pensioengerechtigde leeftijd. Fritschy en Pieter Niewint (piano). De cabaretgroep treedt zaterdag 17Juni op in de aula van het Pius voorstelling begint om 20.30 uur. De andere „topper” van Projekt 72”, Mouth MacNeal, is gepland voor zondagavond 18 juni in de sporthal en dit optreden begint om z VB»

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5