KORNAC DEBUTEERT IN CONCERT MET NPO agenda J uniorenorkest barokensemble FILMS IN HAARLEM t! TE w'' Wim Stenz Jazzmen In en om Haarlem Buxtehude Roussel Picasso Duivels Pachelbel Apenplaneet Beverwijk Heemskerk Overige films Velsen-IJmuiden 15 DONDERDAG 15 JUNI 1972 14 50 >0 15 >0 10 50 a o wijzer Muziek en toneel ■fiiï HfcSg ‘si Tentoonstellingen Bioscopen tAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ Evenementen Amsterdam ORGA- HINDEMITH CEES STRAUS XAAAAAAItAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAfl dam UIT- dat als in mal- lAT DE HAARLEMSE NIST Steek Oosterbeek zal za terdag 17 juni vanaf half acht gedurende drie kwartier het or gel bespelen van de hervormde kerk De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan in Santpoort-zuid. Oosterbeek zal werken spelen van Pachelbel, Walther, Stanley en Joh. Seb. Bach. grafiek, m. vr. BUXTEHUDE, en Joh. Seb. Bach zijn drie componisten van wie werken worden gespeeld op het orgel van de Grote of St. Bavokerk In Haarlem. Organist is Albert de Klerk. Tijdstip: dinsdag 20 juni om 8 uur. „Sjors en toeg. a.l. Roxy (Kalverstraat): Jane Fonda in „Klu- te”, toeg 18 j. Dagelijks 13.30, 16, 19. 21 30 uur. Royal (Nieuwendijk): Henry Silva in „5 gevaarlijke kerels” toeg. 18 j. Dagelijks 13 30, 15.45. 19 en 21.30 uur. Studio K (boven Kriterion)' Franco Nero in ,Tristana” toeg 18 j. Dagelijks 14.15, 19 45 en 21.45 uur, zo. 14 16.15, 19.45 en 2145 uur. Tusehinski (Reg Breestraat) Sean Conne ry in „Veel liefs uit Moskou”, toeg. 14 j. Dagelijks 14.15, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30 16. 19 en 21.30 uur. Zaterdag 17 juni, Holland Festival, markten thuis”. Jeugdorkest dansen uit het ballet „Don Ju an” van. Christoph Willibald Gluck. Zij werden geschreven voor de balletgroep aan het hof van keizerin Maria Theresia. De muziek munt uit door een bijzonder expressieve verdie ping en door melodieën van een schone eenvoud. Aan het concert zal medewerking wor den verleend door het Zeister Jeugd-barokensemble, eveneens Gerard Oskamp dirigent heeft. Het barok-ensemble zal Concerto grosso No. 3 eeuw is mijn werk als tamelijk reactionair te beschouwen. Ik komt uit een vrij ouderwetse school met misschien ouder wetse criteria die ik ook voor mijn eigen werk hanteer. On der reactionair zijn, versta ik het gebonden zin aan bepaalde principes. Die principes noodza ken me in een reactionaire stijl te schrijven. Avant-gardistische stijlen spreken me niet direct aan, maar ik distantieer me er niet van, het blijft echter bij er van nota nemen. Er zijn veel dingen die ik niet begrijp en andere dingen die ik zoek, die niet aanwezig zijn. Laat ik het zo uitleggen: muziek is eeuwen een combinatie van harmonie en melodie geweest. Tijdens en nog wel eerder dan de Weense School is die opvatting gaan wankelen. Met enkele uitzon deringen zijn de mensen later een richting uitgegaan, die ik nie kan volgeri. Maar ik ver oordeel dit beslist niet. Voor de toekomst zoek ik naar een vorm die voor mij acceptabel is en die ooit eenbepaalde functie zal krijgen”. En relativerend: „Ik heb als componist niet die pretentie als een full-time com poser uit de tijd van voor 1940. Ik zou diezelfde pretentie wel krijgen als ik mijn werk ga vergelijken met het werk van iemand die de zaak wil vernag- gelen.” BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruysdaelstraat)20 u. Ka nonnen van Navarone. TENTOONSTELLINGEN Galerie Fuchs (Muilmanstraat). Werken van schilders. Geopend zo, di. en do. van 14-17 u. ma. en wo. van 14-17 u. en 19.30-22.00 uur. Het Juniorenorkest Haarlem, dat, zoals men weet, een van de instrumentale jeugdensembles is die. onder het beheer van de stichting „Jeugd en Muziek- Haarlem” werken, zal zaterdag avond 17 juni om kwart over acht in de Nieuwe Kerk een concert geven, waarop de re sultaten van een ijverige mu ziekstudie van enkele maanden kunnen worden gehoord. voor.” Naast Kornac toont zich niet bézeten componeren, wil in de eerste plaats dirigent zijn, maar noemt de combinatie van diri geren en schrijven toch wel fijn. „Die combinatie bestaat tegenwoordig haast niet meer, al zijn er wel componisten die hun eigen werk uitvoeren.” „In dit decennium van de 20e .AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/XAAAAAAAAA Poolse film „Moeder Johanna van de Engelen” en door Jerzy Kawalerowicz. Maar Russell maakt er, zoals te verwach ten viel, een groot, geëmotioneerd en bui ten proporties getrokken kijkspel van, met Vanessa Redgrave als de mooie moe der-overste van het klooster die verliefd is op de priester Grandier (gespeeld door Oliver Reed die ook in „Women in love” te zien was) en als deze haar ontrouw wordt, wraak neemt door hem van on tucht en duivelspraktijken te beschuldi gen Tijdens Grandier’s proces breken er in het klooster allerlei demonstraties van godienstwaanzin en hysterie uit die Rus sell de gelegenheid geven tot stukjes wild-filmerij en tegelijk tot het doorbre ken van de nodige taboes op het witte doek. In Studio. Drie ontwikkelde apen ontsnappen aan de aarde die ze in het voorafgaande deel „Planet of the apes”, bleken te beheersen. Ze doen dit in de ruimtecapsule die Charlton Heston in dat eerste deel achter gelaten had en daar ze al vliegend terug gaan in de tijd, arriveren ze in 1973 voor de kust van Californië. Hoe onze samenle ving reageert op deze gevoelige en hoogst intelligente dieren die eerst als een ker misattractie, later als een gevaar voor het menselijke ras worden beschouwd, laat Een scène in de film The Devils meeslepen en daarin maar een enkele keer slaagt. Dat geldt ook voor zijn „The devils”, het verhaal over een heksenproces dat onder Lodewijk XIII van Frankrijk in het midden van de 17de eeuw te Loudon plaatsvond. Het historische gegeven is al eens eerder en heel sober behandeld in de DE LIMEHOUSE SEVEN zal morgen, vrijdagavond, een op treden verzorgen in de Sociëteit van de Haarlemse Jazz Club, Groot Heiligland 47 te Haar lem. De Limehouse Seven is het huis-orkest van de HJC en werd nog onlangs winnaar op het oude-stijl jazzfestival Bre da. Op deze avond wordt voorts een concert verwacht van de New Darktown Jazzmen uit Osnabrück, het huisorkest van de aldaar gevestigde Parklane Jazzclub. Ook zal morgen door de Stichting Cat Jazz Haarlem tijdens het optreden van de Li mehouse Seven de eerste door Cat Jazz geproduceerde elpee worden geïntroduceerd. Meer nieuws bij de HJC: dinsdag 27 juni een concert te geven door de Amerikaanse tenorist Jimmy Heath, met begeleiding van Cees Slinger, Jacques Schols en John Engels. „Research voor een dirigent Is erg belangrijk. Oriëntatie, zoeken naar de oorsprong van muzikale elementen in het werk en die er uit tehalen, dat wordt nog te weinig door diri genten gedaan.” Dat vertelt de in 1939 geboren Amsterdamse dirigent en componist Hans Kornae die donderdag 22 juni zal debuteren in een concert met Het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest in het Haarlemse Concertgebouw. HET PROGRAMMA DAT HET NPO volgende week don derdagavond zal uitvoeren ver meldt voorts delen uit de Mid- zomernachtsdroom van Men delssohn en Borodins Steppen- schets uit Midden-Azië. Voor de pauze wordt het Vioolcon cert van Mendelssohn vertolkt door Wim Stern. Hij studeerde aan het Koninklijk Conservato rium in Den Haag bij Joachim Röntgen. In New York werd hij de leerling van Louis Per singer aan de Juilliard School of Music en gaf tevens recitals voor de Amerikaanse radio. Te rug in Europa werd hij be noemd tot concertmeester van de Nord-West-Deutsche Phil harmonic. Wim Stenz is naast violist ook componist. Zo schreef hij o.m. het Concertino voor viool en orkest en een vioolconcert dat in binnen- en buitenland werd uitgezonden. Wim Stenz treedt voor de eer ste keer bij het NPO op. AAAAAAAAAAAAAA/WVtAAAAAAAAAAAAAAi BIOSCOPEN Luxor Theater, (Breestraat) 19 en 21.15 u. The French Connection. Kennemer Theater (Zeestraat): 19 en 21.15 u. Ontsnapt uit kamp MacKenzie. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck). Geopend op dinsdag van 15.30-17.30 en op donderdag van 19.30-21.30 u. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk. Tel. 02510-25120. Dagelijks 11.30, 13.30, 15.30, 17.30. 19.30 en 21 uur zo 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (Rembrandt- plein): Terence Hill in „De vier vuisten van de duivel” toeg. 14 j. Dagelijks 14.15, 19.15 en 21.45 uur. zo. 13.30, 16. 19.15 en 21.45 uur Rialto (Ceintuurbaan)' „Mash”, toeg. 18 j. Dagelijks 14 uur (beh. zo., zo., wo.), 1915 en 21.30 uur Za., zo., wo. 14 uur Siimmie en de toverring”, STICHTING MUZIEK SCHOOL van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst houdt maandagavond 19 juni om 8.15 uur de eerste van de drie uitvoeringen, waarmee de stichting het cursusjaar 1971- 1972 wil afsluiten. Tijdens dit concert dat zal worden gegeven in de tuinzaal van het Concert gebouw in Haarlem, zullen werken worden gespeeld van Buononcini, Vandini, Bloch, Brahms, Roussel en Komter. In het kader van een derge- lijke oriëntatie heeft Kornac na afloop van het conservatorium, waai hij onder meer viool stu deerde, een studiereis gemaakt naar de Balkan. „Dat gaf me een duw me compositorisch te verdiepen in het folklore-ele ment in de symfonische mu ziek. Componisten als Bartók en Kodaly vertonen zoals be kend dat folkloristische ele ment.” Veel litteratuur lezen, ook als het ogenschijnlijk niet veel met muziek heeft te maken, noemt Hans Kornac even belangrijk. „Zoals een journalist van hon derd en een zaken de achter grond moet weten, de sfeer moet kunnen proeven, zo is het ook voor de dirigent noodzake lijk achtergronden te weten.” Als voorbeeld noemt Kornac Moussorgski, van wie hij op het concert onder meer Een nacht op de kale berg zal uit voeren. „Bij Moussorgski is van waarde voor zijn muziek de merkwaardige Russische sprookjeswereld. Samen met het destijds opkomende natio naliteitsgevoel zijn die sprook jes voor deze Russische compo nist zeer belangrijk.” Hans Kornac haalde zijn di- rectie-ervaring in Noorwegen, waar hij in Oslo bij het orkest van de Noorse radio dirigeerde. Terug in Nederland bood het ministerie van CRM hem een beurs aan om opera-ervaring op te doen in Italië. Het werd een éénjarige zogenaamde perfec- tiecursus voor reeds praktize- rende dirigenten bij de peda goog Franco Ferrara in Rome. „Hij heeft misschien de groot ste naam als muziekpedagoog in Europa,” verklaarde Kornac, die in de Italiaanse hoofdstad gedurende dat jaar onder ande re het Santa Cecilia-orkest leidde. Hij beëindigde de cursus cum laude, te midden van nog zeven andere dirigenten. Terug in Nederand stak hij zijn voelhorens bij verschillen de orkesten uit om langzaam een carrière op te bouwen, maar omdat het komende sei zoen reeds vrijwel overal was volgeboekt, werd het aanvanke lijk afwachten, tot het NPO met een serie van drie zomer- concerten kwam, waarvoor het in dit geval Hans Kornac aan trok. Kornac bekent een hekel aan dirigenten als showmensen te hebben. Daarmee bedoelt hij dirigenten die uit zijn op eigen roem. „De functie van een diri gent is lid te zijn van het orkest met dien verstande dat hij zijn mogeljkheden en facili teiten ten dienste stelt van het orkest. Hij dient de orkestmusi- ci vertrouwd te maken met de materie en zal, zohet orkest daarop gesteld is, zijn begelei ding doen vergezellen van een behoorlijke uitleg van de mu ziekwerken. Een dirigent moet zich wegcijferen, maar helaas komen eerlijke slechts zelden zijn dirigentschap is ook componist. Hij niet bézeten van BIOSCOPEN City Theater, Donderdag 20 u. „The five men army” vrijdag 20 u. „The French connection”. TENTOONSTELLINGEN Felison, in noordelijk koetshuis Beeckesteijn, Velsen-Zuid 14-17 u. tentoonstelling werken van Guido Biasl. Museum Beeckesteijn, Velsen-Zuid. Dagelijks geop. van 14 tot 17 u. Engelmunduskerk. Kerkplein, Velsen-Zuid, 14- 17 u. beelden uit de historie van Velsen. Pieter Vermeulen Museum, in gebouw Cultu reel Centrum. Moerbergplantsoen, IJmuiden, 9.30-12 u. en 14-16.30 u.zaterdag en zondag gesloten. Hoogovens, in ontvangstcentrum aan de Be- ssemerstraat, Velsen-Noord, tentoonstelling van archeologische vondsten, elke dinsdag en don derdag van 10 tot 16 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is op l van 10 tof 12 uur. Concertgebouw (Van Baerlestraat): Vrijdag 16 juni, gr. zaal 12.45 uur: Holland Festival. Amsterdams Philhar- monisch Orkest/lunch-concert o.l.v. An ton Kersjes, m.m.v Peter Doberitz, cel lo Werken van Lalo e.a. gr. zaa] 20.15 uur: Neil Diamond gr. zaal 20.15 Concert „Van Franciscusband. NEGENENTWINTIG litho’s door Picasso geschilderd en door anderen op steen overge bracht, zijn tot half juli in het bedrijfsrestaurant van de Hoogovens te zien. Deze collec tie, die de titel draagt van „Portrets imaginaires” is eigen dom van mevr. Anna M.H. de Wijs te Haarlem. De prenten zullen overigens wel te koop zijn. ywwvvvvvvwvvvvvvvwvvyvvyvyvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvwvvvvvvvvvvvvvv^^ deze science-fictionfilm van Don Taylor in dramatische vorm zien. Roddy McDo- wail en Kim Hunter zijn het apenecht- paar dat de wetenschappelijke wereld voor problemen stelt en dat verrassend goed tot menselijke wezens met apenui terlijk geschminkt is. In Lido. EEUWEN GELEDEN WERD het be roemde boek Kamasutra geschreven, met daarin talloze adviezen voor een gelukkige liefde. Natuurlijk waagden zich filmma kers aan dit boek, getuige de film „Kama- sutra-Indische liefdesleer” die deze week in de nacht loopt in Roxy en tijdens de tweede helft van de week in de normale flag- en avondvoorstellingen. Eveneens in de nacht in Cinema Palace draait „De 13 slavinnen van Fu Manchu” met Christopher Lee als de criminele schurk en voorts de Nederlandse actrice A niT .micrcfvci uF DE STRIJD VAN de Geallieerden tegen de Japanners in de Stille Oceaan vormt de basis van de film „36 uren in de hel”, die in Roxy wordt vertoond. Nieuw in Luxor is de film Snoezepoes over een vermakelijke geschiedenis van een vader die een psychiater raadpleegt om zijn dochter sexuele voorlichting te geven. Nog altijd met veel succes draait in Cinema Palace de beroemde rolprent Ben Hur. FILMS VOOR DE leeftijd van acht tot 88 jaar draaien er weer volop. In Cinema Palace „Gein met een superbrein”, of wat er kan gebeuren als een computer mei kortsluiting te kampen krijgt. Mooie na tuuropnamen in Lido, waar nog steeds op zondagmorgen „Galapagos, droomeiland der Zuidzee” wordt vertoond. In Studio tenslotte „droomparadijs der dieren”. L het grosso No. 3 in c kleine terts van Arcangelo Co relli uitvoeren. Een tweede zelfstandig optreden van het orkest betreft de voordracht van een Divertimento van Jo seph Haydn, een fraaie compo sitie van onderhoudend karak ter. Gerard Oskamp gaat op deze avond nog iets bijzonders on dernemen. Deze jonge musicus is namelijk niet alleen dirigent, hij is ook violoncellist met uit stekende kwaliteiten. Op grond hiervan leidt de bekende vio loncellist Carel van Leeuwen Boomkamp hem op voor het einddiploma voor violoncelsolist aan het Utrechts Conservatori um. Met het barok-ensemble nu zal Oskamp het derde Concert voor Violoncel en orkest van Luigi Boccherini vertolken, waarbij hij zelf als dirigent het orkest zal leiden. Volwassenen hebben toegang tot het concert voor 2,-, jeugd tot 16 jaar voor 1,-. u.: 24.00 U. Frans MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestr.) 20.15 u.: Zomerconcert door Noordhollands Phllharmo- nisch Orkest o.l.v. Hubert Soudant. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30 en 20.00 ,Ben Hur”, a.l. Vrijdag nachtvoorstelllng „De 13 slavinnen van Fu Manchu”, 14 j. Hals (Frans Halsplein). Geen opgave. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Ontsnap ping van de Apenplaneet”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 14, 19 en 21.15 u.: „Snoezepoes", 18 j. Roxy (KI. Houtstr. 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „36 Uren in de hel”, 18 j. Vrijdag nachtvoorstelllng 24.00 u.„Kamasutra”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 U.: „The Devils”, 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63) Perma nente tentoonstelling Hals’ meesterwerken en werken van de Haarlemse school van de 16de t.m. 19de eeuw. Prentekablnet: tentoonstelling Saul Belem en Daniels en andere werken uit eigen bezit. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 u. zo. 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling oude religieuze kunst. Geopend dl. t.m. za. 10-12.30 u. en 14-17 u. Zo. 15-17 uur, Teylers Museum (Spaarne 163). Permanente tentoonstelling schilderijen van Hollandse, Itali aanse en Franse school uit de 16de t.m. 19de eeuw. Tentoonstelling van schilderijen en teke ningen van Wybrand Hendriks. Tot en met 16 juli. Geopend di. t.m. za. 10-17 u., zo. 13-17 uur. Het Luifeltje (Gr. Heiligland 15). Expositie produkten uit de pottenbakkerij. Geopend 9-17 uur. Stichting Beeldende Kunst. (Ged. Oude Gracht 121). Expositie ultleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plastiek. Di. t.m. vr. 13-17 u. za. 11-17 u. do. avond 20-22 uur. Stichting MACRO-centre Kosmos (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie, etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22 uur. De Hallen (Gr. Markt). Tentoonstelling „Van medicijnman tot medicus” van meer dan 20 eeuwen medische wetenschap. Vleeshal het his torische gedeelte. Vishal de toekomstverwach tingen. Geopend 10-17 u. Zo. 13-17 u. t.m. 2 juli. Galerie ’t Spaarne (Donkere Spaarne (Donke re Spaarne 48). Schilderijen, keramiek en teke ningen. Geopend di. t.m. za. 11-17 u. do. avond 20-22 uur. Galerie Kunst voor U (Warmoesstr. 16) Expo sitie plastieken van Gé Iking en aquarellen, tekeningen en portretten en Rlen te Slaa. T.m, 28 juni Geopend ma. 13-18 u„ di. t.m. za. 9-18 u. Biologisch Centrum Schalkwijk (Boerhaavekli- niek). Tentoonstelling over „Wel en wee van het water”. Geopend zo. 12-18 u. en wo. avond 19-21 uur. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Tentoonstelling van de bloemenschilder Rltman. Dag. geopend 13-17 u. Ma. gesloten. Tot en met 2 juli. DIVERSEN Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5). Vrijdag 14-16 uur: Spreekuur sociaal raads man. Stadhuis20.00 u.Informele raadsvergadering over investeringsplan ’73-’82 (met name ver- keersvoorzieningen). Raadhuis Bloemendaal: 19.30 uur: gemeente raadsvergadering. Jazzclub (Gr. Heiligland 47). Vrijdag 20.30 u.: Limehouse Seven. Waagtaveerne (Hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend ma., di., do. 19.30-24 uur. Vrij, en za. 18.30-10 uur, zo. 12-5 en 20-22 uür. Vrij en zat. 22 uur. Toneelschuur, Bavogebouw, Smedestraat 23, dinsdag 20 u.: Filmschuur. woensdag 20 uur: Open workshop. Zaterdag 11 uur: Kinderwork- shop 14 en 16 uur. Jazz-ballet. Expositie van drie Heemsteedse kunstenaars. Bowlingcentrum (t.o.' honkbalstadion). Dage lijks 10-22 u. Za. en zo. 11-02 u. Jeugdbowlen iedere zaterdag 11-13 uur. Thijsse’s Hof (Mollaan, Bloemendaal). Plan ten- en vogeltuin. Dagelijks 9-17 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogelen- zangseweg bij „Oase”. Tentoonstelling over het insectenleven. Geopend zo. 11-17 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Diner-dansant. Da gelijks optreden van Toni Dispari en zijn orkest. Dolfirama, Zandvoort, naast Bouwes Palace Dagelijks 10.30, 12, 14 en 15 uur. Di., vrij., za. avondvoorstellingen 21 uur. Bowling Centre, Burg. Van Venemaplein, Zandvoort: dagelijks van 14-01 uur. MET FILMS ALS „Women in love” (naar D. H. Lawrence) en „The music lovers” (het leven van Tsjaikovsky) heeft de Engelse regisseur Ken Russell zich doen kennen als een excentriek en lichte lijk hysterisch filmer die wil schokken en Alhambra Sacks in „Abattoir vijf”, toeg. Dagelijks 14.15, 13 30. 15.45, 19 en 21.30 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstraat)- Allis- tair McLean’s „Puppet on a chain”, toeg. 14 j. Dagelijks 14.30, 19 en 21.30 unr, zo. 13.45. 16 15 19 en 1.30 uur. Calypso (Marnixstraat): George Harrison in „The Concert for Bangla Desh”, toeg. a.l. Dagelijks 13.45 16, 19.30 en 21.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan): Karin Dor in „Dracula jaagt op Frankenstein”, toeg. 14 j. Dagelijks 19.15 en 21.30 uur, do., vr.. ma. di. tevens 14 uur. Centraal (Nieuwendijk): „Meisjes inter- naakt” toeg. 18 j. Doorl. voorst dage lijks 13. 14.45, 16.30 18.15, 20 en 21.45 uur. Cineac (Damrak): Michel Lemoine in „De terugkeer van de sterkste mannen ter wereld”, toeg. 14 j. Dagelijks 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, 17.30 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz Cineac (Reg. Breestraat)Walt Disney’s Dumbo, het vliegende olifantje”, toeg. a.l. Ochtend en middag 9.30, 11.30. 13.30, 15.30, zo. 1130 uur enz. Elke avond 17 30, 19.30 en 21.3C uur Clint Eastwood in „Dirty Harry” toeg. 18 j. In het voorprogramma „Ajax wint de Europa cup”. City (Leidseplein)Giancario Giannini in „De zwarte spin”, toeg. 18 j. Dagelijks 14.15, 19 en 2130 uur, zo. 13.30 16, 19 en 21.30 uur. Corso (Kalverstraat): Louis de Funes in „Samen uit, samen thuis”, toeg. a.l. Dagelijks 13.30, 15.45 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan)- Jack Lemmon in ,The great race” toeg. a.l. Dagelijks 14 en 20 uur Flora (Amstelstraat) Gene Hackman in The French Connection”, toeg. 14 j. vc.«u, riem is»3| ZO. a*le werkdagen te bezichtigen Ed Spanjaard, die als eerste dirigent van het orkest zijn jonge muzikanten tot opmerke lijke prestaties wist te brengen, moest om studieredenen dit jaar zijn taak overdragen aan Gerard Oskamp, een jeugdige dirigent uit Bussum. Sinds 15 januari van dit jaar werkt het juniorenorkest onder zijn lei ding, Op het concert van zaterdag zal een aantrekkelijk program ma ten gehore worden ge bracht waarbij dikwijls een flinke speelvaardigheid van de jeugdige instrumentalisten hun leeftijden variëren van ne gen tot 15 jaar - zal worden gevraagd. Zij komen met com posities van Sommer, die mooie muziek bevatten, duidelijk on der invloed van de ritmisch en melodisch zo rijke muzikale folklore van de Balkan ge schreven. Ook zullen zij delen van de vaak door jeugdorkesten ge speelde Suite van Ton de Leeuw, in 1954 gecomponeerd, vertolken. Verder vragen zij aandacht voor een reeks van Dagelijks 14 30, 19.30 en 21.45 uur, 13.30, 15.45. 19.30 en 21.45 uur. Kriterion (Roetersstr.)Jane Fonda in ,Les histoires extraordinaires”, toeg. 18 j. Dagelijks 14.15, 19.30, en 22 uur. zo. 13.30, 16 19.30 en 22 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein): Timothe Bottoms in „The last picture show”, toeg. 18 j. Dagelijks 14.45 ,19.30 en 2 uur. zo. 13.45. 16 15 19.30 en 22 uur. Luxor (Nieuwendijk)- Omar Shariff in ,The burglars!” toeg 14 j. Dagelijks 13.30 (beh. za. zo., wo. midd.) 13.45. 19.15 en 21.30 uur Nöggerath (Reg Breestraat): Malcolm McDowell in „A clockwork orange”, toeg. 18 jr. Dagelijks 14.45, 19.30 en 22 21.30 uur Parisien (Nieuwendijk): „The terrible quick sword of Sigfried”, toeg. 18 j. Rijksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 16 juli .Jugendstil” Art Nouveau, Nieu we Kunst”, voornamelijk Nederlandse kunstnijverheid uit de periode 1900- 1925: wandbetimmeringen. plafonds meubels, ceramiek, glas, zilver, textiel e.a. T.e.m. 6 augustus tentoonstelling André Bonger en zijn kunstenaarsvrien den Redon-Bernard-Van Gogh”. Perma nente expositie: oude schilderijen beel- houwkunst. kunstnijverheid, vaderland se geschiedenis Aziatische kunst en Rijksprentenkabinet Geopend dagelijks 10-17 uur zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstraat): Permanente expositie. Vijf generaties (beeldende kunst uii de laatste honderd jaar) en Vincent van Gogh, grote verza meling schilderijen en tekeningen uit alle perioden Geopend maandag t.e.m. vrijdag 9.30-18 uur en 19-22.30 uur, zaterdagen 9.30-17 uur, zon- en feestda gen 13-17 uur. (Weteringschans)Michael 14 j. uur. zo uur: alle Leiden. Jong Exelcior, Operettekoor OZG, Pop groep Beautiful Idaho. Tokkelorkest Caecilia. kl. zaa' 20.15 uur: Holland Festival „Rossini en robe de chambre” Barbara Vogel, sopraan, Renato Capec- chi, bariton, Felix de Nobel, piano. Ne derlands Kamerkoor o.l.v. Felix de No bel. Maandag 19 juni gr. zaal 20.15 uur: Holland Festival Amsterdams Philhar- moniscb Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. de 12-jarige lilit Gampel. viool Werken van Berio e.a. Stadsschouwburg (Leidseplein): Donderdag 15 juni gesloten Vrijdag 16 juni, 20.15 uur: Holland Festival: Amsterdams To neel: „Oidipous Oidipous” van Harry Mulisch. Zaterdag 17 juni, 20.15 uur: Holland Festival: Neerlands Hoop in Bange Dagen: „Plankenkoorts”. Zondag 18 juni, 20.15 uur' Holland Festival: Bat-Dor Dance Company, Tel Aviv. Maandag 19 juni, 20.15 uur: Holland Festival: Chhau-dansen uit Bengalen. Woensdag 21 juni, 20.15 uur: Holland Festival. Ned. Opera-stichting: Verdi „Falstaff” m.m.v. Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v Michael Gielen. Carré (Amstel): Dinsdag 20 juni 20.15 uur: Holland Festival Actueel Muziekthea ter: „To You” van Peter Schat en Allez Hon” van Luciano Berio De Kleine Komedie (Amstel): Tot eind iuli gesloten Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstraat): T.e.m. 30 juni, dagelijks (beh. maan dags) 2015 uur' Twee op de wip” var William Cibson. Theater De Brakke Grond (Nes): Zaterdag 17, maandag 19, dinsdag 20 en woensdag 21 juni, 20.30 uur: Holland Festival. Actueel Muziektheater: Studio Laren en Theater Unie Amsterdam: „Apocalyps” (de chaotische ondergang in spel, film en muziek van alle tijden). Shaffy-Theater (Keizersgracht): T.e.m. za terdag 1 juli, dagelijks (beh. zondags en maandags) 20.30 uur, Zuilenzaal: Studio „Menuet” van Louis Paul Boon. T.e.m. zaterdag 24 juni dagelijks (beh. zondags en maandags) 20.30 uur, vrijdag 16 en zaterdag 17 juni, 20.30 en 24 uur, Shaffyzaal' Theatergroep Carrousel. 19 en 21.30 ■■W Jl

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 15