Grootmeesterresultaat is Thissen dit keer Goethals: Geen schande binnen bereik van Timman slachtoffer Muller van Duitsland te verliezen ELFTAL STERKER DAN ENGELAND Assen biedt opnieuw uniek programma Duel tussen Jan de Vries Nieto beheerst de TT en Kees Douze zorgde voor een verrassing KAS niet in de Tour HELMUT SCHÖN: BELGIË ALS Rusland dankte Nationaal record Etten-Leur overwinning aan drie voetballers NAC dreigt met vertrek naar Jos Hermens op de 5000 meter Monsterzege van Joegoslaven (10-0) Olympisch stadion zegt Blauw Wit de huur op Stöve versloeg Judy Dalton 22 DONDERDAG 15 JUNI 1972 I 6 Zee I. 80 :wijk WWWWVWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW* VVWVWWWWWWWVWWWWWW! fWVWWWVVVVVWWWWVVVVVVWVV! (Van onze sportredactie) (Van ónze sportredactie) heeft MILAAN. De leiding van de Spaanse Kas-ploeg heeft Eddy Merckx nu reeds van een zware Tour-zorg bevrijd door de equipe terug te trekken voor de Ronde van Frankrijk. Dat betekent geen deelna me van onder meer Jose Manuel Fuente, winnaar van de Ronde van Spanje, twee de in de Giro achter Merckx en sterkste klimmer in beide ronden; Francisco Gal- des, derde in de Giro en Miguel Lasa, tweede in de Spaanse ronde en evenals Fuente in de bergen een geducht concur rent voor Merkcx. CURITIBA. Het Joegoslavische voet balelftal heeft in Curitiba (Brazilië) in het toernooi om de mini-wereldbeker met 10- 0 gewonnen van Venezuela. Bij rust was de stand 5-0. Het voeltbalelftal van Uruquay heeft woensdagavond in Oslo dankzij een doel punt van Lattuda met 1-0 gewonnen van Noorwegen. Het was de eerste overwin ning van de Uruguezen tijdens hun toernee door Europa. De situatie in de 250 cc-klasse is bijzon der spannend. Saarinen heeft hier wel de leiding weten te behouden, maar heeft slechts twee punten voorsprong op Phil Vier jaar geleden kwam Browne voor het eerst in Nederland. Hjj was toen 18, niemand had nog nooit van hem gehoord, maar hij kwam bij de opening van het Hoogoventoernooi vertellen dat hij in de grootmeestergroep wilde spelen. Toen men hem zei dat dat niet kon, verklaarde hij zich bereid dan maar in de meestergroep uit te komen, toen ook daarvoor de uitno digingen maanden eerder bleken te zijn verstuurd, vergenoegde hij zich er mee toe te kijken en in de tijd tussen de ronden de Russische grootmeesters, inclu sief ex-wereldkampioen Michaël Tal, in vluggertjes de baas te blijven. Pas later werd hij meester en grootmeester; in die laatste categorie hoort hij tot de meest veelbelovende. Een catastrofaal resultaat zoals hij in dit toernooi zal behalen doet daar geen afbreuk aan. ANTWERPEN. Het zijn sombe re dagen voor Feyenoord. Nauwelijks heeft het de slag verloren om Jan Mulder, of een miljoenenpubliek zag een andere middenvoor die Feyen oord waar kon maken, won opnieuw toevoegen aan een reeds zo indruk wekkende reeks. Gerd Müller, van wie Feyenoord-bestuurslid Gerard Kerkum eens zei, dat het toch maar de vraag was of Müller zich in Feyen- oor dwaar kon maken, won opnieuw een wedstrijd voor West-Duitsland. Belgen. „Zij hebben zich te vlug neerge legd bij een defensieve rol. Zij gaven ons de vrijheid om de aanval op te bouwen. Wij waren in staat te blijven komen. De Belgen moesten ééns fouten maken”. Goet hals had voor de wedstrijd rekening gehouden met een gelijkspel. Tijdens de Rusland speelt zondag tegen West-Duitsland de finale. De Belgen ont- als AMSTERDAM Van de zijde van de NV het Nederlands sportpark „Olympisch Stadion” heeft de rechtskundige raadsman van het bestuur van de stichting Blauw wit, mr. dr. E. W. Catz, schriftelijk be richt ontvangen, dat het stadion niet be reid is de op 31 juli eindigende overeen komst met de stichting inzake de bespe ling van twee van de de drie bij velden te verlengen of opnieuw een dergelijke over eenkomst aan te gaan. Het bestuur van de stichting Blauw-Wit zal zich beraden over de ingetreden toestand en in geen gaval wijken voor druk van welke zijde dan ook. Cinutenlang leek het er vaak op dat Gerd Muller bij Duitsland niet eens meedeed. Totdat ook Jean Thissen (de man die voor de wedstrijd had ver klaard: „Ik heb tegen Italië Bonin- segna uitgeschakeld, dus ik ben niet bang voor Muller) ondervond wat voor fenomeen de eWstduitse en Europese topscorer van het jaar 1972 is. Hier tornt de betrekkelijk kleine gestalte van Muller plotseling boven de vol slagen verraste Thissen en de Bel gische doelman Piot uit. Het is 1-0 voor West-Duitsland. BRUSSEL. Aan drie mannen heeft het Russische voetbalelftal woensdaga vond zijn overwinning op Hongarije en dus zijn plaats in de finale om het Europese kampioenschap te danken gehad. Het waren doelman Roedakov en vrije verdediger Koetsilawa, die op uitnemende wijze de verdediging leidden, en midden velder Koetsilawa, die in de 53e minuut de tactiek van zijn ploeg beloonde met een doelpunt. Met steeds veel mankracht achter, beteugelden de robuuste Russen de kwikzilveren aanval acties van de Honga ren en vertrouwden op snelle uitvallen via hun met lange trappen gelanceerde spitsen. Rusland speelt zondag ■FTT j T-X__*A— 1-1 J £-l.» TA moeten zaterdag de Hongaren met inzet de derde plaats. Ook in het nu lopende seizoen zijn de confrontaties tussen Jan de Vries en An gel Nieto niet altijd even vlot verlopen. De Spanjaard laat zich in zijn jacht op de wereldkampioen wel eens verleiden tot té onbeheerst rijden, waarvan hij echter meestal zelf het slachtoffer wordt. In het Italiaanse Imola laaiden de gemoederen zelfs hoog op, omdat Niètö Jan de Vries van de baan zou hebben willen rijden. Hij dankte daaraan zelfs na afloop van de race een pak slaag van Jan Huberts, maar bij de prijsuitreiking verzoenden de par tijen zich weer. Er is bovendien een lezing van het voorval die zegt, dat de botsing tussen beide coureurs bij 140 km per uur was te wijten aan schakelmoeilijkheden van Jan de Vries. Hoe het ook zij, in Assen zal of de grotere snelheid van de Kreidler, of het gewaagdere rijden van Nieto de doorslag geven. Jan de Vries lijkt favoriet, omdat hij op het veilige circuit in Assen voluit durft te rijden. In het buiteland houdt hij zich echter soms bewust in wanneer hij het circuit niet veilig genoeg acht. De 50 cc-klasse is nu al per traditie in Assen bezet met een groot aantal Neder landers. Daarbij is ook Paul Lodewijkx, die enkele jaren geleden voor het grootste Nederlandse succes in Assen zorgde door de lichtste klasse te winnen op een motor uit eigenl land: de Yamathi. Door een verkeersongeluk werd Lodewijkx bijna twee jaar van de racecircuits gehouden, maar onlangs werd hij weer goedgekeurd. Op een oude machine (1968) nam hij tot nu toe op Tubbergen en Zandvoort deel aan races, met als resultaat een zevende De Spaanse groep had de Tour de France met zijn aanvallende tactiek aan trekkelijker kunnen maken. Dat de equipe werd teruggetrokken was echter te ver wachten, na het abnormaal zware pro gramma dat tot nu toe werd afgewerkt Read. Bij de kanshebbers bevinden zich verder nog de Engelsman Rodney Gould, Pasolini en Kanaya. Drie Nederlanders zullen trachten in het sterke veld een goede klassering te bereiken: Marcel An- kone, Wil Hartog en Piet van der Wal die een zeer snelle MZ ter beschikking heeft gekregen. In de 125 cc-klasse is de huidige leider van het klassement, de Italiaan Parlotti, het afgelopen weekeinde op het gevaarlijke circuit van het eiland Man om het leven ggekomen. Achter de ongelukki ge Morbidelli-rijder bezet de Engelsman Chas Mortimer de tweede plaats voor Jansson en Angel Nieto, die al twee Grand Prix’ won, maar ook enige keren uitviel. In deze klasse starten onder meer ook Aalt Toerssen (Maico), Jos Schurgers op een eigen gebouwde Bridgestone, en Jan Huberts met MZ. (Ljubojevic) Ka5, b3, zwart: (Browne) nemers gezien, maar het werd aangetoond door iemand uit het publiek: de compo- Kc6, f7. De partij werd na 39.f7-f5r 40. Ka5-b4, f5-f4, 41. Kb4-c4 remise gegeven, maar Mengelberg liet zien hoe zwart kon winnen: 39 .Kc6xd5, 40. b3-b4, f7-f5, 41. b4-b5, f5-f4, 42. b5-b6, Kd5-c6, 43. Ka5-a6, f4-f3, 44. b6-b7, f3-f2, 45. b7-b8D, f2-flD schaak, 46. Ka6-a5 (anders Dfl-al mat), Dfl-al schaak, 47. Ka5-b4, Dal-bl schaak en zwart wint. Hoewel de 500 cc-klasse door de superi oriteit van Giacomo Agostini vaak een eenzijdige strijd om de eerste plaats te zien geeft, is deze door diverse oorzaken toch wel int-ressant. Agostini zal op zijn MV normaal gesproken lang niet bij te houden zijn. De Italiaan kan in Assen zelfs wereldkampioen worden wanneer hij ook de Grote Prijs van Joegoslavië heeft gewonnen. In de strijd om de plaats achter de grootmeester kan zich evenals vorig jaar waarschijnlijk ook weer Rob Bron mengen, die zich zeer goed thuis- voelt op het Drentse circuit. Piet van der Wal en Wil Hartog. die ongans de Am sterdammer nog op Zandvoort versloegen, kunnen eveneens hoog eindigen, al komen zij nog internationale ervaring te kort. In de strijd om de wereldtitel is Rob Bron vierde achter Agostini, diens landgenoot Pagan! (op de tweede MV) en de Zweed Gr an an th. HONKBAL. Twee jeugdteams van de Bussumse honkbalclub ORWO/HCAW zullen juli 1973 een trip gaan maken naar de Verenigde Staten. Deze reis wordt in het kader van een uitwisseling tussen de stichting culturele uitwisseling Het Gooi en Michigan georganiseerd. AMSTERDAM. —Het IBM-toernooi blijft voortdurend spektakelstukken afle veren. Nadat het publiek in de achtste ronde mee had mogen maken hoe Pa- dewski tegen Kortsjnoj mat in nul over zag (hij was al matgezet, maar deed er nog dertig seconden over voor dat in alle afschuwelijkheid tot hem doordrong), ge beurde het in de dertiende ronde dat Jan Timman zijn tegenstander Browne in één zet mat kon geven. Dat zag iedereen in de toernooizaal, op Timman na: die pakte een pionnetje, zonder te denken aan de ironische stelregel die de grote Tartako- wer zo’n halve eeuw geleden al heeft geformuleerd: „Vergeet nooit schaak te geven, het zou eens mat kunnen zijn.” Twee zetten later stond Timman lachend op; hij had het nu zelf ook gezien, 39. Tbl-al was mat geweest. En het lachen ging hem makkelijk af, want nu dreigde hij opnieuw met het mat dat hij zoëven had kunnen geven. Het was onpareerbaar, en Browne gaf op. training had hij laten oefenen op straf schoppen. „Als het op strafschoppen-ne- men aankomt” voorspelde Goethals, „geef ik België een grotere kans dan Duitsland. Piot is een veel beter doelman dan Sepp Maier”. Maar zo ver kwam het niet. De Duitsers gaven België de kans niet. Ze lieten zich niet imponeren door de keiharde Italiaans aandoende tackles. Achter elkaar zagen Kremers, Müller en Heynkes de kortge knipte grassprieten van het stadion de Bosuil van zeer nabij. Totdat het de Schotse scheidsrechter Mullan te dol werd. De Belgische Ausputzer Van den Daele werd onthaald op een gele kaart. De Belgen toomden zich daarna ietwat in. Een diep tevreden Helmut Schön toonde na de wedstrijd de grootste bewondering voor dit, Belgische team. „Ik vond België als ploeg sterker dan Engeland. Het is een elftal dat onmiddellijk de hele hand pakt als het één vinger krijgt aangeboden”. Dit laatste sloeg vooral op het doelpunt van België. BREDA De Bredase eredivisieclub NAC zit financieel aan de grond. Er is een exploitatietekort van 100.000 en dat tekort wordt voor het volgende seizoen geraamd op 190.000. Onderhandelingen met het Bredase gemeentebestuur zijn vastgelopen. Weliswaar kan NAC een le ning krijgen (waarvoor de gemeente ga rant zou staan) van f 250.000. maar dat lost de problemen niet op. De klacht van NAC omvat het gebrek aan medewerking in Breda. MEDEMBLIK. Kees Douze heeft woensdag tot grote verbazing van insiders na de teleurstellende prestaties in de Kie ler Woche, onverwacht sterk gezeild in de eerste wedstrijd van het Europese Finn- j oliën kampioenschap voor Medemblik. Douze boekte een eervolle derde plaats achter de Zweed Thomas Lundquist en de Amerikaan Henri Spraque. Op een uiterst simpele wijze kwamen de doelpunten tot stand. Bedrieglijk sim pel, want met zijn eenvoudige manier van voetballen heeft Muller al vele centrale verdedigers voor schut gezet. Ditmaal was de vierkante Jean Thissen het slachtoffer. Evenals zovele verdedigers vóór hem kon Thissen zich erop beroemen dat de Duitse spits hem slechts enkele keren te vlug af was geweest. Twee keer slechts. Beide keren gingen Thissen en doelman Christi an Piot voor de bijl. In de 24ste minuut, toen de kleine Duitse spits juist iets hoger sprong dan Thissen en de Belgische keep er, nadat Günther Netzer de bal had aangegeven. En in de tweede helft, toen dezelfde Netzer (een onbetaalbare kracht op het middenveld) een dieptepass gaf die Thissen verraste maar Muller niet. Men had een subsidie verwacht (of ontheffing van de vermakelijkheidsbelas ting) en geen voorstel tot het aangaan van een lening. NAC heeft woensdag besloten zwaar geschut in stelling te brengen. Met de gemeente Etten-Leur is contact ge zocht om eventueel de beschikking te krijgen over het fraaie sportcomplex al daar. Deze week zal het gemeentebestuur van Etten-Leur zich over dat verzoek beraden. Daar Etten-Leur slechts enkele kilometers van Breda ligt, meent NAC een dikke stok achter de hand te hebben om op de gemeente Breda pressie uit te oefenen. In de zijspanklasse ten slotte, die ook in Assen het sluitstuk zal vormen, is de strijd nog volkomen open. De Duitser Heinz Luthringhauser heeft zich via goede klasseringen opgewerkt tot de eerste plaats in het klassement om het wereld kampioenschap voor zijn landgenoten Schauzu, Wegener, Klenk en Enders, allen natuurlijk met BMW. Een opvallende ver schijning is, evenals het vorig jaar, de Zwitser Rudolf Kruth met zijn zelf ge bouwde Cat. Niet alleen zijn machine trekt de aandacht, maar ook zijn passa- giere, de Engelse Dane Rowe. Bij de zijspannen zullen geen Nederlanders deel nemen. Het is te hopen dat in Assen de inter nationale races niet een herhaling worden van het drama in Tubbergen. Hoewel motorrennen uiteraard nooit zonder risico is, valt dat ook niet te verwachten. Agos tini verklaarde deze week nog, na de Engelse Grand Prix: „Op Man rijd ik liever nooit meer, maar Assen heeft het veiligste circuit ter wereld.” Ook dit jaar hebben de organisatoren er alles aan gedaan om ervoor te zorgen dat Assen ook in de toekomst het „veiligste circuit ter wereld” zal blijven. Er zijn vier duizend kleinere balen stro aange kocht die in iedere bocht voor een soort harmonicagaas worden gelegd. Assen denkt hiermee een optimale veiligheid voor de rijders te waarborgen die zijn weerga in de wereld niet kent. Wellicht komt het ook hierdoor dat in Assen als enige Grand Prix ter wereld alle klassen op één dag worden verreden. De hoogste prijs voor een toegangsbewijs bedraagt „slechts” vijftien gulden en wellicht valt daar uit de grote populariteit (ook dit jaar verwacht men een bezoekersaantal dat de 100.000 ver zal overschrijden) van de Dutch TT af te leiden. Assen biedt op nieuw een uniek programma. Zowel wat coureurs als wat materiaal betreft. AMSTERDAM. De geschiedenis her haalt zich. Evenals het vorig jaar heeft Jan de Vries zich voor de TT-races in Assen de beste positie verworven in de strijd om de wereldtitel in de 50 cc- klasse. De m an, die hem na zijn beide overwinningen in de tot nu toe verreden Grand Prix het dichtst benadert, is op nieuw de felle Spanjaard Angel Nieto. Hoewel het komende weekend de Grote Prijs van Joegoslavië wordt verreden, zal in Assen (24 juni) waarschijnlijk nog weinig in de huidige situatie zijn veran derd. In ieder geval zal de 50 cc-race op de Drentse heide opnieuw in het teken staan van het duel De Vries-Nleto. Het vorig jaar triomfeerde de Spanjaard, om dat de Nederlandse Kreidler-coureur al in het begin van de race ten val kwam. Toch eindigde het seizoen voor De Vries nog glorieus met het behalen van de we reldtitel en maakte Nieto in de beslissen de race voor eigen publiek eveneens een schuiver met zijn Derbi. Timmans plezier in deze gang van za ken was zeer verklaarbaar: de partij had een compleet onlogisch verloop. Na een Fianchetto-opening (1. e4, g6) waarin de dames vroeg geruild werden, kwam Tim man in moeilijkheden, en het enige wat hij kon doen was het winnen van een „Pyrhus-kwaliteit”; één kwaliteit tegen twee pionnen. Als hij zich tot een moeiza me verdediging had beperkt had hij de stand mogelijk remise kunnen houden, maar daar had hij geen zin in, hij begon va banque te spelen, en had daar, dank zij vreselijke misvattingen van Browne nog succes mee ook. Onverwachts is daar mee de kans dat Timman in dit toernooi een grootmeesterresultaat boekt van rede lijke proporties geworden. Hij zou dan donderdag, in de veertiende ronde met zwart moeten winnen van Malich, en in de laatste ronde met wit remise moeten spelen tegen Poloegajewski. Dat laatste zal niet zo heel moeilijk zijn: Poloegajew ski speelde gisteren in enkele zetten remise tegen Szabo en is blijkbaar niet uit op een herhaling van zijn recordscore van 13 uit 15 die hij vorig jaar in een grootmeester - toernooi in Mar del Plata behaalde. Voor Browne was dit overigens de vier de achtereenvolgende nederlaag in dit toernooi; hij moet totaal van slag af zijn. Zelfs zijn waanzinnige, bijna hysterische gedrag in tijdnood is afgezwakt, hij komt nu niet veel verder dan een zwak gepuf. Hij is pas 23, zijn grote tijd zal ongetwij feld nog komen. Browne is een intense, hoekige, opmerkelijke figuur, met een fantastische wil om te winnen. Bijna voor ieder toernooi waar hij aan meedoet voor spelt hij dat hij eerste zal worden. Ook ditmaal heeft hij dat gedaan, maar zijn voorsprong op de eveneens ingestorte Robbie Hartoch, die laatste staat, bedraagt nog maar een half punt. Tot overmaat van ramp moest Browne een dezer dagen ook nog aanhoren hoe hij in zijn partij tegen Ljubojevic uit de negende ronde in een zeer simpele stelling een verbluffende winst had gemist. Dat had geen der beide grootmeesters, noch een der andere deel- nist Mengelberg. De stelling waarom het gaat was: wit en een derde plaats. Yamathi is evenals vorig jaar bezig met de ontwikkeling van een nieuwe machine, maar het is zeer de vraag of die op tijd klaar komt. De Yamathi-1971, die het destijds in Assen liet afweten, wordt bereden door Theo Timmer, die echter nog geen licentie heeft voor buitenlandse Grand Prix.” Op de Nürburgring werd de Zweedse gastrijder Berje Jansson op dezelfde motor echter derde en dat zegt wel iets over de kwaliteiten. Het vorig jaar was Aalt Toersen nog de Yamathi-berijder, maar de Staphorster wil niet meer in buiten landse wedstrijden uitkomen. Hij zal waarschijnlijk wel in Assen starten op een privé-Kreidler. BERLIJN. Jos Hermens woensdag bij internationale wedstrijden in Berlijn een nieuw Nederlands record gevestigd op de 5000 meter. Hij realiseer de een tijd van 13.32,8. waarmee hij zijn oude record dat op 13.35,6 stond ruim schoot verbeterde maar waarmee hij te vens onder de door het NOC gestelde limiet voor München, die op 13.35,0 stond, bleef. Misschien heeft Timman voor zijn taak van donderdag moed geput uit de caprio len die zijn tegenstander in die partij, Malich, tegen Ree uithaalde. Malich kreeg met zwart een betere stelling, had op het oog, zij het niet in werkelijkheid, een winnende aanval, en toen die aanval niet onmiddellijk doorsloeg begon hij, mogelijk in de overtuiging dat er dan vanzelf wel iets uit zou rollen, materiaal te offeren. Ree pakte alles en won. Daarmee heeft ook hij een kans op een grootmeesterre sultaat behouden, maar meer dan een theoretische is dat niet. In de laatste twee ronden zou hij dan van Uhlmann en Hartoch moeten winnen. Donner blijft de meest ongelukkige spe ler van het toernooi. In de twaalfde ronde verblunderde hij een zo goed als gewon nen stelling tegen Langeweg en verloor nog. Gisteren speelde hij tegen Ljubojevic een zeer ingewikkelde partij waarin hij net als Browne een kwaliteit tegen twee pionnen gaf, maar meer dan remise zat er net niet in. Als Donner in dit toernooi evenveel geluk had gehad als hij nu met pech was beschoren, zou hij Poloegajews- ki’s enige tegenstrever voor de hoofdprijs zijn geweest. Uitslagen grootmeestergroep: ReeMalich 1-0; UhlmannIvkov af- gebr.; HartochPadevski Va-’/s; Lange wegKortsjnoj 0-1; LjubojevicDonner Vs-1/»; EnklaarRobatsch Vs-1/»; Szabo Poloegajewski Vs-1/»; BrowneTimman 0- 1. 1. Poloegajewski 11; 2. Kortsjnoj 9; 3. Uhlman 8 en 1 afgebr.; 4. Ljubojevic 8; 5- 6 Szabo, Timman 7Vs; 7-8 Donner, Ree 7; 9. Langeweg 6V»; 10. Malich 6; 11. Ivkov 5 en 1 afgebr.; 12. Robatsch 5; 13-15. Pa devski, Enklaar, Browne 4; 16. Hartoch 3V». Nadat Müllers tweede treffer de Belgen had ontmoedigd (de temperamentvolle Goethals sprong niet zo vaak meer van de bank en de zeer ijverige Pol van Himst zakte af naar het middenveld) schonk invaller Polleunis België vijf minuten voor het einde van de wedstrijd nieuwe hoop. Zijn schot was onhoudbaar voor Maier. Vijf minuten was echter te kort voor de Belgen om een zo geroutineerde ploeg als West-Duitsland te overdonderen. Beckenbauer, zoals altjjd de rust zelve, vertraagde en dirigeerde in de verdediging de bal van man tot man, terwijl Schön met zijn vingers het nog te spelen aantal minuten aangaf. De in een smetteloos wit trainingspak gestoken Goethals was na de wedstrijd niet ontevreden. „Van West-Duitsland met 2-1 verliezen is geen schande. Mijn elftal toonde een geweldige inzet. Het eerste doelpunt kwam tot stand doordat de on berekenbare wind mijn verdedigers mis leidde en de tweede treffer omdat we gedwongen waren meer risico’s te nemen. Die goal bewees mijn gelijk. We moesten wel verdedigen, want in de counter zijn die Duitsers erg gevaarlijk”. JOHN DRIESKENS Naast Jos Hermens vestigde ook Wilma van Gooi de aandacht op zich door op de 200 meter een tijd te lopen van 23.3. Het was de tweede maal dat Wilma de Olym pische limiet evenaarde. Zij werd met deze prestatie vijfde. De race werd ge wonnen door de Poolse Szewinska in 22.9. Op de 400 meter eindigde Trudy Ruth als zesde in 53.5 sec., 0.3 seconden boven de Olympische eis. BRISTOL. Betty Stöve uit Rotter dam heeft in de e erste ronde van een internationale tennistoernooi in Bristol in drie sets gewonnen van de Australische Judy Dalton. De setstanden waren: 4-6 7- 5 6-1. In Beckenham bewees de Ameri kaanse oude meseter Pancho Gonzales (44 jaar) dat leeftijd niet alles zegt. In de kwartfinales van het toernooi om het kampioenschap van Kent gaf hij de Australiër John Bariet geen schijn van kans. De setstanden waren 7-5 en 6-4. Gonzalez, in training voor het Wimbledon- toernooi, plaatste zo secuur dat hij prak tisch niet behoefte te lopen. Terwijl Agostini in de 500 cc-klasse geen enkele moeite heeft gehad zijn on aantastbare positie te behouden hij won al vijfmaal kwam hij bij de 350’ers enkele keren niet verder dan een vierde plaats. Inmiddels heeft graaf Au gusta, die in paniek ook de Engelsman Phil Read op een MV zette, zijn topcou- reur echter voorzien van een nieuwe vier- cilinder en vanaf dat moment is Agostini eigenlijk weer ongenaakbaar. Hij leidt in het wereldkampioenschap voor de Fin Jarno Saarinen, die zeer verrassend de eerste twee Grand Prix’ won en de spec taculaire Italiaan Renzo Pasolini, die de beschikking heeft over een razendsnelle Aermacchi. De Japanner Kanaya (van Koreaanse afkomst) zorgt met een vierde plaats voor het eerst sinds enige jaren weer voor een Aziatisch gezicht op het eerste plan. De Belgische coach, Raymond Goethals, had de Westduitsers op hun juiste waarde geschat. Al voor de wedstrijd was het duidelijk dat hij zich de rol van de underdog had aangemeten. De recente overwinningen van West-Duitsland op Engeland en op Rusland waren zó impo nerend dat hem weinig anders overbleef. België speelde in het Antwerpse stadion Bosuil (de vroegere BelgiëNederland-in- terlands bekende Hel van Deurne) dan ook 4-4-2. Goethals wilde het door het wegvallen van Wilfried van Moer (door de Italiaan Bertini geblesseerd tijdens de kwartfinales) verzwakte middenveld ver sterken. Naast elkaar opereerden in deze halve finales van de Europa-cup voor landenteams: Dockx, Semmeling, Martens en Verheyen. Tegenover zich vonden ze drie Duitsers omdat Goethals' Duitse col lega Helmuth Schön had gekozen voor 4- 3-3 concept. Wimmer, Hönnes en vooral Netzer brachten op dat middenveld echter veel meer kwaliteit in dan de Belgen. Vanaf het begin werd België in de verdediging gedrukt. Een volgens de Duitse coach Helmut Schön beslissende blunder van de

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 23