Geen rustperiode voor volleybaltop Chemie Halle niet naar Nederland KWALIFICATIETOERNOOI VOOR MÜNCHEN ONBEGRIJPELIJK LAAT Tino Tabak verloor Dicht bij huis snel in handen Niemand met alles goed trui in eerste etappe Romeijn weg bij Feyenoord Raiffeisenbank Q Boerenleenbank 1 1 Ukunt zoveel méér doen met onze bank Kees Douze staat tweede Dynamo Moskou neemt ’t niet Protesten tijdens Amerikaans Ivkov liep in op Uhlmann Van Loon (HVC) werd gestraft Olympique kocht Nagy en Varga kampioenschap 10 ZATERDAG 17 JUNI 1972 A tietiek fl 1 3000 vestigingen de bank voor iedereen J ui r Moeite 1 Schutter aangewezen voor München Eerste plaats Edo Buma niet naar München Kansen Kleine moeite. Wip eenvoudig even binnen bij één van de 3000 vestigingen van de Raiffeisenbank en Boerenleenbank. Daar bent u nooit ver van af en is alle buitenlands geld wat u nodig hebt bij de hand. Evenals reischeques, de veilige internationale betaalpapieren.waar u overal ter wereld mee terecht kunt. Trouwens, ook als u in eigen land op vakantie gaat kunt u er goed terecht. Om deskundig en snel uw verzekeringen in orde te laten maken, voor uw reis, bagage, kampeeruitrusting, auto, boot, caravan, voor onverhoopte ongevallen en voor rechtsbijstand in binnen- en buitenland. Gemakkelijk dicht bij huis, bij de bank voor iedereen... handig dicht bij huis Midi Libre ■M KM ■Cl TINO TABAK ADVERTENTIE W /""AS" A BRUGG. Tino Tabak heeft het tri cot van de leider in de Ronde van Zwit serland, donderdag veroverd in de pro loog, niet lang mogen dragen. Vrijdag na de eerste echte etappe werd deze trui over hoofd en schouders getrokken van de Ita liaan Donato Giuliani, die na 187 kilo meter vanuit Zürich in Brugg arriveerde met een voorsprong van 1,28 minuut. (Van onze sportredactie) ARNHEM Dit jaar geen rustperiode voor de nationale volleybaltop. Geen rustige zomermaanden, waarin weer nieuwe krachten opgedaan kunnen worden voor het nieuwe seizoen. Oorzaak van dit alles: de Olym pische Spelen van München, of beter nog, de kwalificatie voor die zomer spelen. Omdat de internationale volleybalorganisatie zo nodig als een soort reisbureau moest fungeren, ziet de selectie van trainer-coach Johan van der Haar zich genoodzaakt het in andere jaren gesloten seizoen open te breken. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Het bestuur van Chemie Halle, de Oostduitse ploeg die slacht offer werd van de brand in het Eindhovense hotel ’t Silveren Seepaerd vorig jaar, heeft het secretariaat van PSV laten weten dat het wegens „technische moeilijkheden” niet naar Nederland kan komen. Juister vertaald betekent dit, dat de autoriteiten in de DDR Chemie Halle geen toestemming verlenen om naar Nederland te gaan. (11 B 2 g d k c v n c 1 1 t 1 1 i 1 I 5 J I t v ji e P g k s: h HAARLEM. Op het parcours in het Van der Aartsportpark hield de Haarlem se wielerclub De Kampioen een rit voor de zomeravondcompetitie voor adspiranten om de Engel-beker en die werd met voor sprong gewonnen door Frans de Veer. Tweede werd Piet Hoogland en derde Pe ter de Bie. Chemie Halle zou een trip van twee weken door Nederland maken en wed- strjjden spelen tegen Feyenoord, NAC, PSV en, in Egmond aan Zee, tegen AZ ’67. j De gehele organisatie was rond. PSV, dat alles geregeld had. moet nu alle hotel- I; en busafsprakfen en voorts de gemaakte contracten annuleren. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaamvumaamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajm/\aaaaaaaaaaaaa gemakkelijk vond dat ze kort voor de spelen al in de buurt van München zijn. Dit omdat het kwalificatietoernooi ploe gen uit de gehele wereld als deelnemers telt.” „Ik hoef natuurlijk niet te vertellen wat het ons voor moeite heeft gekost om alles zo te regelen dat ze in de komende twee maanden toch nog een redelijke voorbereiding kunnen realiseren. Tal van moeilijkheden met vakanties, met werk- DEN HAAG.De cijfers van sporttoto nummer 50 de laatste van het seizoen 1971/1972 zijn: Aantal deelnemers 452.641 oruto inleg 1.036.064 prijzenbedrag 438.255 Daar er geen winnaars zijn van de eerste prijs, wordt het bedrag van die priis 109.563 gelijkelijk verdeeld over de tweede en derde prijs, die daardoor elk 164.345 groot zijn. Tweede prijs, 15 winnaars, die elk bruto in 956 ontvangen. Derde prijs, 215 winnaars, di eelk 764 ontvangen. De premie ten bedrage van 109.563 wordt na het verstrijken van de reclame- termijn op woensdag 12 juli bij loting toegewezen aan een der winnaars van de tweede prijs. MEDEMBLIK Kees Douze heeft vrijdag op de derde dag van het Europese finjollen-kampioenschap bij Medemblik met een zesde plaats afstand genomen van degenen, die evenals hij kans maken op de ene voor Nederland beschikbare plaats bij de olympische zeilwedstrijden in Kiel. Boudewijn Binkhorst, de man met de grootste reputatie in deze klasse, kon zich wederom niet uit het grote veld losmaken en kwam als 22ste binnen. Kees Douze handhaafde zich knap. Hij zeilde ongedwongen mee met de kopgroep en slaagde erin in het laatste kruisrak de zesde plaats, die hij al eerder in de race had bezet, te heroveren. In het algemeen klassement staat hij met 33,4 punten op een fraaie tweede plaats achter de Zweed Thomas Lundquist (20 punten). Beiden hebben gevaar te duchten van de Oost- duitser Christian Schröder, die vrijdag zijn tweede zege behaalde. Vooral in het geval er slechts races worden gezeild en de deelnemers hun slechtste resultaat mo gen aftrekken, heeft Schröder goede kan sen. De 28-jarige matroos kreeg in de eerste race averij en moest toen opgeven. Hij won daarna zowel donderdag als vrij dag. In de race van vrijdag ging dat ten koste van de Australiër Bertrand, die met gering verschil werd geslagen. AMSTERDAM Vrijdagmorgen is in Amsterdam de afgebroken partij uit de dertiende ronde (grootmeestergroep) van het IBM-schaaktoernooi tussen Uhlmann (O Did. en Ivkov (J.H.) uitgespeeld. Ivkov won en bracht daardoor zijn totaal op 7 punten. Uhlmann heeft 8% punt. De eerste dag van de atletiekkampioenschappen, DEN HAAG Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft op voordracht van de Koninklijke Neder landse Schutters Associatie de schutter W. H. Hillen aangewezen voor de Olympische Spelen in München. Hillen zal uitkomen op het onderdeel vrij geweer klein kaliber 50 meter (60 schoten). Hij heeft voldaan aan de eisen die het NOC voor dit onder deel had gesteld. Als coach-begeleider is aangewezen de heer D. W. Zoetmulder. Maar ook in topvorm krijgen de Neder landers het in Frankrijk waar ze dankzij een verrassend goede negende plaats bij de Europese kampioenschappen mogen deelnemen, het heel moeilijk. Ren eerste plaats in de poule moet mogelijk zijn, maar dan komen we dus in het gezelschap van de andere drie poule- winnaars. Slechts twee plaatsen zich voor DEN HAAG Edo Buma (HHIJC) heeft wegens familieomstandigheden be dankt voor de Nederlandse hockeyploeg, die zal uitkomen op de Olympische Spe len. Buma heeft het besluit genomen omdat zijn vrouw tijdens de spelen een kind verwacht. Paul Brauckman (Venlo) zal de plaats van Buma innemen. „Ja, van 3 tot 11 augustus wacht ons in Frankrijk een kwalificatietoernooi voor München. Onbegrijpelijk laat natuurlijk, want 14 dagen na afloop van dat toernooi beginnen in München de Olympische Spelen,” aldus Johan van der Haar, die dit jaar voor het laatst de functies van trai- ner-coach van de heren en de directie van de volleybalbond „na München hopen we een buitenlandse trainer aan te trek ken” combineert. Over die reisbureaumentaliteit zegt hij: „Ik heb het idee dat de internationale organisatie het voor verschillende landen gevers, enz. De laatste twee weken hebben we alles met de spelers en de clubs doorgepraat en, gezien de mogelijkheden, die we als topsporter in Nederland hebben kan ik zeggen dat we aardig rond zijn.” Dat rond zijn slaat ook op de zo belangrijke medewerking van de beide Nederlandse topclubs Mars-Blokkeer en AMVJ-Deltalloyd. „Uiteraard een belang rijke zaak. Vanzelfsprekend was het voor onze topclubs niet bijster aantrekkelijk hun spelers ook in de zomermaanden veel in actie te zien. Toch kwam de medewer king er zodat we straks in Frankrijk met alle sterke Nederlandse spelers kunnen gaan proberen München te bereiken,” al dus Johan van der Haar. Teneinde dit doel te bereiken is de voor de toekomst noodzakelijke verjonging waarmee al was begonnen, verschoven tot na het kwalificatietoernooi of na München. „Uiteraard wordt er nog veel met het jeugdige B-team gewerkt maar in Frankrijk willen we echt met ons sterkste team aantonen wat we waard zijn. Ja, met tal van routiniers. Zelfs spelers die de Olympische Spelen van Tokio (1964) hebben meegemaakt zoals Hans Valken burg, Frank Constandse en Hans Jansen.” Hoe liggen nu de kansen voor Frank rijk? Voor dat kwalificatietoernooi dus waar Nederland bijna niet was versche nen. „Ja, we waren eerst ingedeeld met de Polen, de Belgen en Marokko in de poule, waarvan alleen de winnaar overgaat naar de finaleronde. Het was toen echt geen onredelyke zaak dat de spelers zich gingen afvragen of al die zomerse voorbereidin gen eigenlijk wel lonend waren, want tegen de Polen is ons team volkomen kansloos.” „Inmiddels is er een herindeling geko men. In plaats van de Polen krijgen we nu waarschijnlijk Taiwan als tegenstan der. En dat biedt perpectieven. De sleutel- wedstrijd wordt dan het duel tegen de Belgen, die te pakken zijn,” voorspelt Johan van der Haar. Dat ondanks de twee recente nederlagen die Oranje leed tijdens de Westeuropese kampioenschappen. „Het wefd in Griekenland twee keer 30 voor de Belgen maar de setcijfers zeggen meer dan die scores. We boden goede tegenstand met een team dat geen enkele AMVJ-Deltalloyd speler telde. De Amsterdammers stonden toen inde com petitie twee punten achter op Mars-Blok keer en voelden er weinig voor hun spelers aan het nationale team af te staan. Een beslissing waarvoor we begrip hadden.” „Door de medewerking die we nu van beide clubs hebben moeten we aanzienlijk sterker kunnen spelen. Vooral aanvallend moet het allemaal sneller kunnen waar door hopenlijk de te zwakke verdediging wat gecompenseerd kan worden. De on derlinge verstandhouding tussen de spe lers is voortreffelijk. Mijn taak is nu er een hecht team van te smeden.” mard (Fra) 70 km in 1.39.47 met bon. 1.39.41; 2. Zoetemelk (Ned) z.t. met bon. 1.39.43 3. v. Impe (Belg) z.t. met bon. 1.39.45 4. Poulidor (Fra) z.t.; 5. Hezard (Fra) z.t. De Fransman José Catieau heeft vrijdagmid dag de derde etappe van de Midi Libre gewon nen. Deze etappe voerde de karavaan van Sete naar Montpellier. Cyrille Guimard blijft leider in het algemeen klassement. Uitslag derde etappe: 1. Catieau (Fra) de 135 km in 3.45.31 (met bon. 3.45.25); 2. Planckaert (Bel) 3.45.32 3.45.28); 3. Wright (GB) z.t. (3.45.30); 4. Callens (Fra) z.t.; 5. Guimard (Fra) (z.t.). Algemeen klassement: 1. Guimard 10.38.18; 2. Zoetemelk op 8 sec.; 3. Van Impe (Bel) op 10; 4. Poulidor (Fra) op 12; 5. Hezard (Fra) z.t.: 6. Ocana (Spa) op 20. De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft vrijdag de speler A. H. W. van Loon van HVC gestraft met een schorsing van een bindende wedstrijd en een boete van honderd gulden. De schor sing gaat in per 12 augustus, wanneer het nieuwe seizoen begint Van Loon bracht op 10 juni in de wedstrijd Veendam HVC een tegenspeler ten val zonder de bal te willen spelen. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Voor een zeer laag bedrag gaat de 32-jarige Feyenoord-ver dediger Piet Romeijn naar SVV in Schie dam. Romeijn, die Feyenoord meehielp de Europa- en Wereldcup te veroveren, keert hiermee na 11 seizoenen terug naar de club die hij verliet toen hij 21 jaar was. De blonde verdediger verklaart openhar tig, dat hij voor deze transactie een zware financiële veer heeft moeten laten, maar dat het hem wel waard was, vanwege de sportwinkel die hij in Schiedam drijft. „Ik ben een tijdlang besluiteloos geble ven, maar nu heb ik deknoop definitief doorgehakt,” vertel* hij.'„Ik ga nu aan een andere toekomst denken.” Tweevoudig Europacup-winnaar Ajax heeft drie amateurvoetballers gecontrac teerd. Het zijn de aanvallers Berend Kist (OWO) en Cees Koeman (ZFC) en de doelman van Spel Woerden Paul de Jong. Kist en De Jong kregen een contract voor een jaar Koeman tekende voor twee jaar. PSV heeft de amateurs Van Esdonk van DESK uit Kaatsheuvel, Van den Brand van Moerse Boys uit Zundert en Otten van Broekhoven uit Tilburg gecontrac teerd. De Eindhovense eredivisievereniging onderhandelt tevens over aankopen voor de hoofdploeg, in welk verband de namen van Kees Krygh van FC Den Bosch en Bertus Quaars van NAC genoemd worden. De 29-jarige Zweed Björn Nordquist, de opvolger van Lazar Radovic, heeft deze week in Eindhoven zijn contract met PSV getekend. De eerste divisieclub Eindhoven, die volgend seizoen getraind wordt door Hans Alleman van NOAD. contracteerde van deze vereniging doelman Schipperen, Mart van der Steen en Jac. van der Pas, voorts Brans vanWaalre en zes eigen jeugdspe lers. Eindhoven is, evenals Ajax, uit de FBO getreden, omdat het de noodzaak van het bestaan van deze organisatie niet inziet. De nieuwe eredivisieclub AZ’67 heeft de doelman van de amateur eersteklasser OWO C. S. Kooistra gecontracteerd. Kooistra tekende een contract voor een jaar. (Van onze sportredactie) MARSEILLE De Franse voetbalkam pioen en bekerhouder Olympique Marseil- li beeft de Hongaar Antal Nagy van FC Twente voor vijf jaar gecontracteerd. Na- gy’s landgenoot Zoltan Varga, die bij het Duitse Bundesligaschandaal betrokken was en voor zijn leven was uitgesloten voo<* voetbal in West-Duitsland, tekende eveneens vijf jaar. Een bestuurslid van Marseille wilde vrijdagmorgen geen trans- ferbedragen loslaten. Het contract met de Nederlander Lambert Verdonk werd voor de duur van één jaar verlengd. Varga, de gewezen man van Hertha BSC zou aanvankelijk naar Nïmes gaan, maar te elfder ure bood Olympique hem de beste voorwaarden. Ex-PSV trainer Kurt Linder, nu bij Marseille, heeft nu me* Varga, Nagy en Skoblar drie aanval lers van formaat ter beschikking. Keita, de St. Etienne-spits, waarvoor Feijenoord interesse toonde, zou op het ogenblik in onderhandeling zijn met FC Paris. Wietse Veenstra wordt door zijn club Brugge uitgeleend aan Racing White. Club Brugge beschikt op het ogenblik over te veel buitenlanders. Rijnders, Hou- waart, Geels en Lefevre SEATTLE. Amerikaanse die donderdag in Seattle zijn begonnen, heeft in het teken van protesten gestaan. Op verzoek van AAU-official Stan Wright trokken de Zuid-Afrikaan John van Reenen (discus) en de middenafstandslo- pers John Halberstadt en Peter Kaal zich terug, nadat een groot aantal Amerikaan se atleten had geprotesteerd tegen hun aanwezigheid. De drie Zuidafrikanen heb ben overigens de afgelopen weken onge hinderd aan wedstrijden in Amerika kun nen deelnemen maar de Amerikaanse at leten waren nu van mening dat zy van de nationale titelstrijd moesten worden ge weerd. Dit naar aanleiding van het feit dat de Zuidafrikaanse bond geweigerd had een overeenkomst te tekenen dat elke Amerikaanse atleet, die dat wilde, ook het recht zou hebben op de Zuidafrikaanse titelstrijd uit te komen. Een groot aantal Amerikaanse topatle ten start- niet in Seattle deels uit protest tegen de AAU deels omdat men zich optimaal wil voorbereiden op de Olympi sche selectiewedstrijden, die over veertien dagen worden gehouden. Rod Milburn leverde in de series de opvallendste prestatie door de 110 meter horden af te legger, in 13,5 sec. Het was de 66e achtereenvolgende overwinning voor de Amerikaan in twee jaar. Eddy Hart maakte de snelste tijd in de series van de 100 meter: 10,2. Bill Schmidt wierp in de kwalificatie voor het speer werpen 81,84 meter. MOSKOU. Lev Jasjin, oud doelman van het Russische elftal en thans tech nisch directeur van Dynamo Moskou heeft bij de beroepscommissie van de UEFA (europese voetbal unie) protest aangetekend tegen de uitspraak van de disciplinaire commissie om de Europa-Cup II finale Glasgow RangersDynamo niet te laten overspelen. „Het besluit van de commissie om Glas gow Rangers voor twee jaar uit te sluiten van alle Europa-cup-wedstrijden is onlo gisch”, aldus Jasjin. ,.Het zal voor ieder een duidelijk zijn dat Glasgow Rangers wordt gestraft, omdat de supporters een normaal verloop van de wedstrijd onmo gelijk hebben gemaakt. Als dat het geval is, waarom wordt die wedstrijd dan niet overgespeeld?” Uitslag eerste etappe: 1. Giuliani (Ita) de 187 km in 4.45.24 2. Godefroot (Bel) 4.46.52; 3. Ber gamo (Ita) z.t.; 4. Paolini (Ita) z.t.; 5. Sche pers (Ned) z.t.; 14. Vianen (Ned) 4.45.00; 45. Tabak (Ned) 4.50.28; 46 Prinsen (Ned) z.t.; 52. Krekels (Ned) 4.52.08; 52. Karstens (Ned) z.t.; 53. Wagtmans (Ned) z.t; 71. Harings (Ned) 4.57.28; 72. Kisner (Ned) z.t.; 78. Delnoy (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Giuliani 4.56.34; 2. Paolini 4.57.34; 3. Schepers 4.57.37; 4. Gode froot 4.57.58; 5. Bergamo 4.58.02; 6. Lanzafame 4.58.14; 8. Vianen 5.00.32; 36. Tabak en Prinsen 5 01.17; 50. Krekels en Wagtmans 5.02.40; 53. Karstens 5.02.53 70. Harings en Delnoy 5.08.00; 73. Kisner 5.08.25. De Fransman Cyrille Guimard heeft vrijdag ook de tweede etappe van de Midi Libre, een etappewedstrij d voor profs gewonnen. Guimard won de eindsprint van een kopgroepje van vijf renners. De rit leidde over 70 kilometer van Beziers naar Sete. Joop Zoetemelk (Ned) werd tweede. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Gui- München. Polen noemde ik al daar komt bij Roemenië dat ongeveer van gelijke kracht is, voeg hierbij nog de komst van de Amerikanen en de belangrijke rol die de Fransen voor eigen publiek willen spelen, dan is wel duidelijk dat het heel zwaar wordt. Ja, alles moet meezitten, maar in een dergelijk toernooi weet je het natuurlijk nooit,” vertelde Johan van der Haar. „Vanzelfsprekend had ik liever gehad dat het toernooi eerder was gehouden. Maar wanneer we inderdaad München halen dan is dat op zich al een enorme stimulans voor de spelers die dan ook bij de Olympische Spelen zelf voor goede resultaten zullen zorgen, daarvan ben ik overtuigd.” Hoe bereidt het team zich nu deze maanden voor? „Inmiddels hebben we twee trainingen gehad en daarmee gaan we wekelijks door. Bovendien staan er nog een paar wedstrijden op het program ma. Van 23 tot en met 25 juni zijn we in Frankrijk waar we tegen de Franse natio nale ploeg spelen. Dan volgt het pre- Olympisch toernooi in München waar we naast de West- en Oostduitsers en de Bulgaren aanwezig zijn. Jammer genoeg lijkt de komst van de Zuid-Koreanen naar ons land niet door te gaan. Op 28 juli hopen we dan in Frankrijk te zijn waar we ons dus een week kunnen voor bereiden op het kwalificatietoernooi waaraan 16 landen deelnemen,”besluit Johan van der Haar. Giuliani was met nog tien anderen, on der wie Wim Schepers, na zeventig kilo meter gedemarreerd. Op de Rotberg (na 171 kilometer) liet Giuliani zijn mede vluchters acter zich en bouwde in de res terende zestien kilometer een flinke voor sprong op. De Belg Walter Godefroot werd tweede en de Italiaan Bergamo derde. Wim Schepers, die in dienst is bij het Westduitse Rokado, finishte als vijfde. Goudsmit-Hoff was in deze eerste echte etape nergens. Gerard Vianen weerde zich nog het beste. Hij werd veertiende met een achterstand van 4,30 minuten. Tabak kwam als 45e binnen op vijf minuten van Giuliani.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 10