BLOEMEN VOOR WANDELAARTJES Fusie met Hoesch bekrachtigd door aandeelhouders Hoogovens agenda Rond de losplank Si Twaalf namen voor „Estel” bekend Bloemenhandel ontwikkelt zich rustig DOOR GOEDKEURING GE WIJZIGDE STATUTEN PW 5 Velsen-IJmuiden Heemskerk VREEMD In en om Haarlem HALCHEF VARIATIE weer BEVERWIJK Rasterpitvis na twintig jaar „m Beverwijk ZW EATERDAG J7 IUNI 1972 TJMUIDER COURANT (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) Ziekendag Beverwijk verschoven IJMUIDEN. In de visserijwe- reld wil het tot dusver nog altijd maar niet lukken, vooral omdat het met de haring een groot vraagteken is gebleven. De Noordzee wordt thans immers door de allergrootste schepen geregeld zo ongeveer aan flarden ge stoomd, zonder dat zij op enige be hoorlijke resultaten kunnen bogen. Zo konden nog onlangs door de ver- verschoven naar waarschijnlijk augustus, schillende combinaties van zeven of acht schepen na twee dagen intensief vissen niet meer dan honderd kantjes haring naar huis worden verzonden. En hiervan behoorde dan een derde deel nog tot de kleinste soorten. Nau welijks geschikt dus voor de winkel of de kar, zodat deze partij dan ook werd opgenomen door de handelaars die de haring niet schoongemaakt verkopen. IJMUIDEN De aandeelhouders van Hoogovens hebben vrijdagmid dag in het congrescentrum van de Amsterdamse RAI de fusie van Hoog ovens met Hoesch in feite officieel bekrachtigd door het voorstel tot vaststelling van de gewijzigde statu ten der Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken goed te keuren. De buitengewone algemene vergadering welke voor dit doel was uitgeschreven werd bezocht door vijftien aandeelhouders. Voorts wa ren aanwezig acht commissarissen en vijf leden van de Raad van Bestuur. Vi--. BURGERLIJKE STAND R SI ■SP st. - A van u.: of september. 18 i t t l (Van een onzer verslaggevers) t eilanden GEHUWD: F. van der Kooi «n S. Var- 5 1 i i en en IJMUIDEN. Het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek in IJmuiden heeft ze ventien rasterpitvissen afgestaan aan het Zoölogisch Museum in Amsterdam en vijf exemplaren geschonken aan het British Museum of Natural History in Londen. Bij elkaar is het bijna de helft van de dertig stuks Callionymus reticulatus Cu vier et Valenciennes, 1837, die onlangs door het rijksonderzoekingsvaartuig voor de visserij „Tridens” benoorden de Wad deneilanden werden gevangen. Rasterpitvis; het volwassen exemplaar kan een lengte van 12 centimeter bereiken. DOORDAT MET ingang van 1 juni 1972 de heer Ph. Groen tot halchef is benoemd, in de vakature van de onlangs overleden heer L. Schaap, trad hiermee in de histo rie van het Staatsvissershavenbedrijf in IJmuiden de zesde functionaris in dienst. Met ingang van dezelfde datum zag de heer P. Vuil zich bevorderd van eerste afslager tot onder-halchef. OP DEZE wijze is de heer Groen de laatste halchef die zijn loopbaan destijds onder chef Heijkoop is begonnen. Hij heeft dan ook al de vorige functionarissen zien komen en gaan: achtereenvolgens de heren J.A. Heijkoop, A. Tol, R. Visser, H. Vos en L. Schaap. Bij de ve rse vis kon deze week een vreemde gang van zaken worden waarge nomen. Zo kreeg de handel van de KW 81 een uit ongeveer tweeduizend kisten be staande aanvoer te verwerken. Bovendien meldden zich nog enige kotters met rond vis, waar de vangsten van de haringtrek- kers aan worden toegevoegd. Daarnaast had de handel zich ook reeds te goed gedaan aan de aanbiedingen uit het bui tenland, zodat bleek dat men zich enigs zins had verslikt. Met als resultaat dat enkele partijen schelvis en wijting weer onverkocht in de hallen moesten achter blijven. «igen vangst, plus 220 kantjes van de allerbeste kwaliteit gelicht waarna deze haring nogmaals stuk voor stuk wordt onderzocht om tot het vereiste aantal te kunnen komen. en u.: Voor de Noordzee was deze vissoort - een gemakkelijker naam is schelvisduivel - tot twintig jaar geleden volkomen onbe kend. Eerst in 1952 namelijk heeft een zekere Hsiao-Wei Chang zijn gegevens gepubliceerd over het voorkomen van ras terpitvissen in de Europese wateren, nadat hij een exemplaar in een oude pot met alcohol had gevonden bij het nazoeken van een stoffige verzameling in Plymouth. Deze vis zou ongeveer anderhalve eeuw geleden gevangen zijn ter hoogte van de monding van de Theems. De heer Chang, die over gegevens be schikte van veel waarnemingen van exemplaren die gevangen waren langs de BEVERWIJK. De jaarlijkse zieken dag Beverwijk zal dit jaar niet in deze maand gehouden worden. De dag wordt ONDERTROUWD: L. Wolthuizen en C. A. Furrer, H. J. A. Oomen en J. M. van A. M. De statuten dienden op een aantal pun ten te worden aangepast in verband met de voorgenomen fusie met Hoesch en met de nieuwe vennootschapswetgeving in Ne derland. In aansluiting op de goedkeuring zullen nu in de komende weken de Ne derlandse Werkmaatschappij Hoogovens IJmuiden b.v. in IJmuiden en de Centrale Beheersmaatschappij Estel n.v. Hoesch - Hoogovens in Arnhem worden opgericht. De KNUS zal de Nederlandse houdster maatschappij worden. den Brink Schneiders de meest kleurrijke noordzeevissen; voor al het mannetje is prachtig gekleurd, hoofdzakelijk geel en blauw. Deze vissen houden zich op in water met een zandige bodem die rijk aan schelpen is, op een diepte van twintig tot veertig meter. De naam pitvis is afgeleid van pilatus- vis en een andere oude naam is zoals gezegd, schelvisduivel. Waarom is deze vissoort pas zo laat in de Noordzee gevonden? Dr. De Groot denkt dat de meeste van deze kleine visjes ontsnappen door de mazen van het net en het is nu eenmaal zo dat er meer «vissystematici op het land vertoeven dan op zee. Overigens lijkt het verspreidingsgebied inderdaad groter ge worden. „Wel en wee van 1 u. en wo. avond TOCH HEBBEN de controleurs van de dienst „Nederlandse Haringcontrole” deze week nog kans gezien uit de lading van de KW 15 „Rijnmond 1” de zogenoemde „Koninginneharing” te onderscheiden. De ze aanvoer, bestaande uit 155 kantjes de sporthal aan de Van Loenenlaan. Alle 2000 wandelaars, die vier avonden lang de stramme benen en beentjes in ferme pas hebben losgewertit, werden omstreeks acht uur ih de straten nabij de sporthal verwelkomd door honderden familieleden, vrienden en kennissen. Niet minder dan vier drumbands probeerden het deinende wandelritme van de deelnemers aan te passen, maar met eenmaal de sporthal in zicht viel er niet veel meer te corrigeren. Duizenden bloemen verwisselden van ei genaar en iedereen kwam niet een fleurig boeket de sporthal binnen, waar de volks dansgroep Zieme uit Beverwijk en Igram uit Castricum de reeds lang voor het huldigingsuur gekomen toeschouwers op een demonstratie trakteerden. Eenmaal in de sporthal gekomen zorgden Het Tam boer en Trompetter korps Beverwijk, Die Wijckers, Meerestein en De Zwervers voor de vrolijke noot en spraken de heren C. Berghuis van het organisatiecomité, de heer J. Reijnders van de Sportraad en wethouder P. J. Schipperus de inmiddels met het bekende vierdaagse kruisje be loonde deelnemers toe. Tijdens de vergadering, welke werd voorgezeten door de voorzitter van de Raad van Commissarissen H.W.A. van den Wall Bake, heeft de president van de Raad van Bestuur van Hoogovens drs. P.L. Justman Jacob een duidelijke uiteen zetting gegeven van de stand van zaken, zoals deze reeds uitvoerig wordt belicht in het bericht over de fusie” van april in dit jaar. De heer Justman Jacob onder streepte daarbij naast de voordelen op lange termijn, ook nadrukkelijk de nade len op korte termijn daaraan verbonden. Hij stelde, dat het eerste half jaar van het nu lopende kalenderjaar bij Hoesch met rode cijfers zal eindigen. Dit impli ceert, dat de winst van Hoogovens dit VERDER WERDEN door de haring- trawlers behoorlijk gevarieerde ladingen meegebracht, bestaande uit onder meer kabeljauw, koolvis, schelvis en wijting. In tegenstelling tot verleden jaar was deze vis van een uitstekende kwaliteit, hetgeen moet worden toegeschreven aan het feit dat men deze vangsten gelijk met de kantjes haring heeft overgegeven. Ook kon er ditmaal door de geringe voorraad haring meer aandacht aan deze soorten worden besteed. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruysdaelstraat)Za. 20 u. De kanonnen van Navarone. Zo. 14 u. Winnetou tegen Witte Buffel. 16 u. Drie op de divan. 20 u. De kanonnen van Navarone TENTOONSTELLINGEN Galerie Fuchs (Muilmanslaan)werken van schilders. Geopend ma. 14-17 u. en 19.30-22 u. Aan de bloemenveiling heeft men over de aanvoer niet te klagen. Woensdag bij voorbeeld waren er zelfs karren tekort om de aanvoer te verwerken. De handel heeft heel wat weg gewerkt maar voor prijzen die rustig te noemen waren. Er zijn geen hoogtepunten maar waardoor de vraag naar bloemen toeneemt, De va- kantie’s dienen zich aan, zodat men de bloemen via de normale afzetkanalen weg moet, werken. De irissen nemen nog een ruime plaats in bij de snijbloemen. De prijzen varieer den van 20 tot 120 cent per bos. De aanvoer van anjers gaat wat groter wor den. In het midden van de week werd er van 15 tot 45 cent per stuk betaald terwijl de trosanjers vanl80 tot 240 cent per bosje noteerden. Er is een flink aanbod van jaarrond chrysanten die van 200 tot 310 cent per bos noteerde. Dan gaat ook de aanvoer van lelies groter worden. Zo kwam de eerste Rubrum aan de markt die 220 cent per tak opbracht. De oranje lelie’s brachten van 35 tot 90 cent per tak op. Fresia blijft een veel gevraagd artikel waarvoor van 80 tot 225 cent per bosje werd betaald. Grote partijen pioenrozen kwamen aan de veiling en gingen voor 190 tot 340 cent per bos weg. Bij de ruime aanvoer van rozen houdt de prijs zich gunstig, de grote rozen gingen tot een halve gulden per stuk, de baby "oosjes varieerden van 7 tot 25 cent per stuk en de trosrozen brach ten van 22 tot 41 cent per tak op. Er komen grote partijen duizendschonen aan de veiling, waarvoor van 30 tot 110 cent per bos betaald werd. DIT WAS OOK het lot van een hoe veelheid makreel, welke uit de Noordzee en de Ierse Zee afkomstig was, hetgeen velen bijzonder aan het hart is gegaan. Want ofschoon kuitziek. blijft deze vis toch voortreffelijk voedsel. Nu worden allerwege subsidies verstrekt om tot gro tere en betere aanvoeren te geraken, zo dat het waarschijnlijk toch aanbeveling zou verdienen ook enige aandacht te be steden aan de afzet van de vissoorten als de deze week achtergebleven makreel. Ook vrijdag werden enige partitjjes kleine schol niet afgenomen, omdat de fileerders hier kennelijk geen brood in hebben ge zien. Vooral nu er sprake was van een verruimde aanvoer bij de grovere soorten. J. T. J. Wolffenserger en W. C. G. Veld man, Jessica G. M. d. v. J. E. F. San-Sin en P. A. M. Harrison, Francisco z. v. F. Gomez Vidal en A. D. L. M. Garcia Gutierrez, Theodorus M. z. v. P. G. B. de Wolf en M. T. M. de Meij. bree, H. P. J. Schoorl en E. van der Werf, L. W. Bischof en A. A. C. Fluitman, A. Bouman en S. Jellema, S. A. Keur en H. E. M. Korstanje. OVERLEDEN: C. Baas, 85 jr., J. Holt- jer, 74 jr., geh. m. J. Hoven, G. J. Span jaard, 85 jr., G. de Boer, 86 jr., G. Pronck, 65 jr. geh. gew. m. G. Cats. Overleden: Catharina van Zutphen, 86 jaar, Beverwijk, Hobbestraat 33 a, Anna Maria de Swart, 88 jaar, Beverwijk, Pe perstraat 17. WEL WERD van de Ierse Zee uit nog enige grote verse haring aangevoerd. De eerste lading had echter tijdens de over tocht in het ruim nogal te lijden gehad, zodat de partij na het lossen nauwelijks toonbaar was. Vandaar dat door de keur meesters onmiddellijk met de beruchte rode briefjes moest worden gemanipu leerd, zodat van deze haring weinig te recht is gekomen. De tweede lading was gelukking van een betere kwaliteit en vond aldus bij de exporteurs een dank baar onthaal. E. Mackë”w. Nijhuis en M. M. J. Duijker, A.. J. M. Paardekooper en M. Huhl, J. E. Verhoeff, H. Lagrand, M. Wiegman en M. T. A. Westgeest. jaar ten goede zal komen van Hoesch. Raad van bestuur en Raad van Commis sarissen blijven echter van oordeel - het geen reeds in een eerder stadium zeer uitdrukkelijk is gesteld - dat een fusie met Hoesch het enige middel is om de toekomst te waarborgen. Men is dan ook vol vertrouwen in de gekozen constructie. Bij de behandeling der statuten, welke op een ondergeschikte redactionele wijzi ging na alle werden goedgekeurd, kwam wel naar voren, dat bij een aantal certifi caathouders de wens leeft om te komen tot een „commissie van certificaathou ders” teneinde tot een beter contact te komen met de vennootschap. De moge lijkheid daarvan zal door de Raad van Bestuur onder ogen worden gezien, voor stander als men is bij Hoogovens van goede contacten met alles om de vennoot schap heen. Na de goedkeuring van de gewijzigde statuten en in feite dus de officiële be krachtiging van de fusie heeft drs. P.L.Justman Jacob bekend gemaakt welke 12 Nederlanders in de eerste - uit 24 leden bestaande raad van commissarissen van „Estel” n.v. zitting zullen hebben. Hun benoeming zal geschieden door ver melding in de akte van oprichting. De vier leden, die geacht worden in het bijzonder het vertrouwen van de kapitaal verschaffers te genieten, zijn de heren H.W.A. van den Wall Bake, jhr. mr. J.H.Loudon, dr.ir. A.Drijver en drs. L.H.Meerburg. De vier leden, die behoren t ot de zo geheten groep der „Neutralen” zijn de heren prof. dr. E.H. van der Beugel; drs. G.Brouwers en prof. dr. C.J.F.Böttcher (deze beiden voorgedragen door de staat der Nederlanden) en prof. drs. H.W.Lam- bers (voorgedragen door de Onderne mingsraad van Hoogovens uit de raad van commissarissen van Hoogovens-houdster- maatschappij). Voorts de vier leden, die geacht kunnen worden in het bijzonder het vertrouwen van werknemerszijde te hebben, de heren: W. Bpnte en J. J. C. Geluk (beiden voorge dragen door de Ondernemingsraad na overleg met de vakorganisaties; zij zullen tevens deel uitmaken van de raad van commissarissen van Hoogovens-werk- maatschappij). Drs. P.L.Justman Jacob verklaarde met betrekking tot deze 12 Nederlanders ons college prijs zich gelukkig, dat alle twaalf bestaan uit intelligente bekwame mannen, waarmee goed kan worden sa mengewerkt.” De deelnemers aan de vier avonden gehouden wandeltochten mochten vrijdagavond na afloop van de laatste trip hun welverdiende beloning af halen in het buurtcentrum „De Meer paal”, dat deze week tijdelijk de resi dentie van de avondvierdaagse was. Het was daar een gezellige, kermis achtige drukte en vooral de jongste wandelaartjes lieten met recht blij ken dat zij het er weer uitstekend hadden afgebracht. De jeugd werd veelal opgewacht door de ouders, die voor hun kinderen een bloemenhulde hadden meegebracht. BIOSCOPEN City Theater, zaterdag 19 en 21.15 u., zondag 19 en 21.15 u. en maandag 20 u. „The French connection”; zondag 14.30 u. Zorro, de gemas kerde wreker”. TENTOONSTELLINGEN Felison. in noordelijk koetshuis van Beecke- stijn, Velsen-Zuid, expositie werken van Guido Biasi, zondag voor ’t laatst van 14 tot 17 uur. Museum Beeckestijn, Velsen-Zuid, dagelijks van 14 tot 17 uur geopend. Pieter Vermeulen Museum. Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, maandag tot en met vrijdag dagelijks geopend van 9-12 u. en 14-16.30 uur. Archeologische expositie, in ontvangstcentrum van Hoogovens. Bessemerstraat, Velsen-Noord. van 10 tot 16 uur geopend op dlndsdag en donderdag. Engelmunduskerk, Kerkplein, Velsen-Zuid. tot 15 augustus dagelijks van 14 tot 17 uur beelden uit de historie van Velsen. Stadhuis Velsen, Plein 1945. IJmuiden is op alle werkdagen van 10 tot 12 uur te bezichtin- gen. BIOSCOPEN luxor Theater (Breestraat): za. 19 en 21.15 u. ,,The French Connection. Zo 14.15 u. De dood rijdt mee. 16.30, 19 en 21.15 u. The French Connection. Kennemer Theater (Zeestraat) Za. 19 en 21.15 u. en zo. 16.30 u. Ontsnapt uit kamp MacKenzie. Za. 23.30 u. Eiland der lusten. Zo. 19 en 21.15 u. Naakt in vreemde bedden. Zo 14.30 u. Zeebon ken. en 21.15 BEVERWIJK. —GEBOREN: Catharina M. d. v. P. J. Koelman en M. C. E. W. Kaptein, BasÜaan, z. v. C. van de Water en G. Motshagen, Pauline M. d. v. H. Schakelaar en G. J. Vroonland, Rudbert, z. v. J. C. Duinmeijer enn A. M. Schavema- ker, Gé z. v. G. van der Winden en D. J. Scholtens, Esther A. M. d. v. W. T. van Schagen en W. L. B. de Ruijter, Etienne z. v. R. Zijlstra en A. M. Kloos, Bart z. v. M. Engelse zuidkust en bij de ingang van Het Kanaal, voorspelde dat binnen afzienbare tijd ook in de zuidelijke Noordzee raster pitvissen zouden worden gevangen. Ongeveer zes jaar geleden vond de heer P. Boer, toenmaals assistent van het Ne derlands Instituut voor onderzoek ter Zee (NIOZ) in Den Helder (het instituut is thans op Texel) tussen een collectie gewo ne pitvissen de veel kleinere rasterpitvis. Zijn vondst was voor dr. S. Groot, bioloog van het RIVO in IJmuiden aanleiding op deze soort te letten toen voor normaal onderzoek toch benoorden de werd gevist door de „Tridens”. Een volwassen rasterpitvis is tien of twaalf centimeter lang; de gewone pitvis wordt maximaal 25 centimeter. Het zijn SCHOUWBURG Theater Haarloheim (Smedestr. 23) 20.30 „Herman Berklen uit Utrecht. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestr.) Maandag 20.00 u.: Concert door muziekschool Toonkun (tuinzaal). BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30 en 20. u.: „Ben Hur”, a.l. Vandaag nachvoorstelln 24.00 u.: „De 13 slavinnen van Fu Manchu”, 14 Zondag 13.30 u.„Gein met ’n superbrein”, a Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 tevens zo. 14.00 u.: ,.De grote slag”. 14 Vandaag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Wolven battle-dress”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u. teve zondag 16.15 u.: .„Ontsnapping van de Apenp! neet”, 14 j. Zondag 11.00 u.: „Galapagos, drooi eiland der Zuidzee”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 14, 19 en 21.15 tevens zondag 16.15 u. „Snoezepoes 18 j. Roxv (KI. Houtstr. 79) 13.30. 19 en 21.15 zondag 14.30, 19 en 21.15 u.: „36 Uren in de he 18 j. Vandaag nachtvoorstelling. 24.00 u. maa dag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Kamasutra”. 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u. z 14. 16.15, 19 en 21.15 u. „The Devils”, Zondag 11.00 u.: „Droomparadljs voor di TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63). P nente tentoonstelling Hals’ meesterwerken wefken van de Haarlemse school van de 16 t.m. 19de eeuw. Prentenkabinettentoonstelli Saul Belem en Daniëls en andere werken eigen bezit. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 u. 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). P< manente tentoonstelling oude religieuze kun Geopend di. t.m. za. 10-12.30 u. en 14-17 u. 15-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16). Tentoonstelli van schilderijen en tekeningen van Wybra Hendriks. Tot en met 16 juli. Fossielen, mlnei Jen en historische natuurkundige instrument. Geopend di. t.m. za. 10-17 u„ zo. 13-17 uur. Het Luifeltje (Gr. Heiligland 15). Exposi produkten uit de pottenbakkerij. Geopend 9 uur. Stichting Beeldende Kunst. (Ged. Ou Gracht 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijc Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden klein plastiek. Dl. t.m. vr. 13-17 u. za. 11-17 do.avond 20-22 uur. Stichting MACRO-centre Kosmos (Amst, damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, ast; nomie, geologie, etc. Dagelijks geopend 14-17 Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22 uur. De Hallen (Gr. Markt). Tentoonstelling „V Medicijnman tot medicus” van meer dan eeuwen medische wetenschap. Vleeshal het h torische gedeelte. Vishal de toekomstverwaï tingen. Geopend 10-17 u. Zo. 13-17 u. t.m. 2 ju. Galerie ’t Spaarne (Donkere Spaarne Schilderijen, keramiek en tekeningen. Geope di. t.m. za 11-17 u. do.avond 20-22 uur. Galerie Kunst voor V (Warmoesstr. 16). Exi sitie plastieken van Gé Iking en aquarel!, tekeningen en portretten van Rien te SI T.m. 28 juni. Biologisch Centrum Schalkwij niek). Tentoonstelling over „7 het water”. Geopend zo. 12-18 19-21 uur. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Tentoonstelling van de bloemenschilder Hitman. Dag. geopend 13-17 u. Ma. gesloten. Tot en met juli. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarndam). Ex positie olieverfschilderijen van Léon Spieren burg. plastieken en batikwerk van Gerda Spie renburg, sieraden van Anita Schultz, aquarellen van Piet de Ridder en weefwerk van Jeannette Plas. Geopend za. 14-17 u„ zo. 10-17 u. A. S. M. - ■F W i B L - •SS— en 20 De intocht van de deelnemers aan de Beverwijkse avondvierdaagse is uitgelopen in een massale happening in èn rondom Wtph,, i hm EJE, •■•“’ü-u;.: ,-tr ■- s "’CJ n&K* ltd!

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5