Verdienstelijk spel van jeugdige musici Vrouw goot HOE DE DUIVEN VLOGEN pan met vet over man Benoeming van kerkeraads- leden HAVENBERICHTEN FEEST VOOR INVALIDEN EN GEHANDICAPTEN Voetbalauto VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND voor Katwijken Vochtig onthaal voor bruidspaar Brandje in een vatenfabriek Velsen-IJmuiden Gemengd koor uit Velsen won in Groenlo Inbrekers waren driemaal actief Heemskerk IN DE VISHAL Bestuurder uit TWEEDE DODE SCHIPHOLWEG auto geslingerd Beverwijk In en om Haarlem I 5 MAANDAG 19 JUNI 1972 ZEISTER BAROK-ENSEMBLE MET JUNIORENORKEST IN NIEUWE KERK Doopsgezinde Gemeente: ,r Beverwijk V elsen-l,J muiden Heemskerk Velsen-Noord (Van een onze verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) „Ons in alle Geop. slotavond geo- IJMUIDEN. De aanvoer in IJmuiden bestond vrijdag uit: 29.300 kg tong, 130 kisten tarbot en griet, 19 kisten schelvis, 2277 kisten kabeljauw, 200 kisten wijting, 1897 kisten schol, 150 kisten schar, 130 kis ten makreel en 82 kisten diversen; totaal 5.460 kisten. Soli, in gebouw Gymnasium Paulinum, Wolff en Dekenlaan, Driehuis, repetitie Harmonie-orkest van 19.45 tot 22 uur. DINSDAG 20 JUNI Sportfondsenbad, Kuikensweg, geop. 7- 16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70, volwassenen 14-17.30 u; Amstelstraat 44; volwassenen 15-17.30 u; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geop. van af 20 u. EASY, Populierenlaan, Geop. voor hulp verlening dag. 16-22 u. en zat. 10-18 u. (Van een onzer verslaggevers) Bioscopen IJMUIDEN. Voorbijgangers ontdek ten vrijdagavond om half elf brand in een vatenfabriek in de Loggerstraat en waar schuwden de brandweer. Deze kon zich echter beperken tot het controleren of het vuur wel goed uit was, doordat de om standers het brandje reeds gedoofd had den. Het vuur was ontstaan doordat een werknemer van de vatenfabriek enig oud hout in brand had gestoken en bij zijn vertrek verzuimd had het vuurtje te do ven. Prijzen, per kilogram, in guldens: griet 6,74-7.28, grm. tong 7.45-7.24, tong 6.78- 6.09, tong 1 7.43-6.42. tong 2 7.28-5.71, tarbot 8,63-8.30. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In het afdelingskantoor van de Industriebond NVV aan de Wij- kerstraatweg in Velsen-Noord is in d« nacht van donderdag op vrijdag ingebro ken. Uit een afgesloten bureau werden twee gildkistjes gehaald welke in een ander lokaal werden teruggevonden. De inhoud, achthonderd gulden, was verdwe nen. Diezelfde nacht is er ook ingebroken in een modelflat van het verzorgingscentrum aan de Albert Verweylaan in Driehuis. Men kwam binnen door de ruit van een draairaam in te slaan. Vermist worden een televisie- en een radiotoestel, een electrische stofzuiger, enige electrische keukenapparaten en een cassette tafelbe- stek. Eveneens in de nacht van donderdag op vrijdag waren inbrekers op bezoek in het clubgebouw van de handbalvereniging KIC in het kamp Rooswijk. Daar werden twee luidsprekerboxen weggenomen. IJMUIDEN. Een bruidspaar uit IJ muiden ging zaterdag na de receptie, in gezelschap van de gehele familie naar zijn woning op de vierde etage van de sterf lat nabij het Zeewijkplein. Toen een familie lid de voordeur geopend had en de bruide gom zijn bruid over de drempel tilde, wer- zij verwelkomd door geluiden uit de me terkast en door water dat van het plafond droop. De oorzaak bleek te schuilen in eep gesprongen waterleiding op de zevende verdieping en het water stroomde via de nog onbewoonde zesde en vijfde etage de woning van het bruidspaar binnen. Zaterdagmiddag heeft de voorzitter van de voetbalvereniging „Stormvogels”, de heer J. de Waard, de hoofdprijs uit de jubileumloterij, een fonkelnieuwe Simca 1100 LS, aan de gelukkige winnaar uit gereikt. De hoofdprijs werd gewonnen door de heer H. van Beelen uit Katwijk, die van de voorzitter van „Stormvogels” in het bijzijn van de secretaris en de penningmeester, de sleuteltjes in ont vangst mocht nemen. Driehonderdtwmtig invaliden en gehan dicapten uit heel de gemeente Velsen zijn zaterdag de gast geweest van de Stichting Ontspanning voor Invaliden en Gehandi capten die een groots opgezet tuinfeest organiseerde. Voor dit doel was op een fraai terrein in de „Heerenduinen” een speciale tent opgezet. Door het onver wacht zonnige weer hoefde dit onderko men nauwelijks dienst te doen en konden velen rustig in het zonnetje van het feestprogramma genieten. Rond negen uur zaterdagmorgen wer den de invaliden en gehandicapten door tientallen vrijwillige chauffeurs en door de staf van de speciale O.I.G.-ambulance uit verschillende bejaardentehuizen, ver- pleegcentra of hun eigen woningen opge haald. Op het terrein in de „Heerendui nen” vlakbij de boswachterij, werden zij bij hun aankomst hartelijk ontvangen door een grote groep medewerkers van O.I.G. de E.H.B.O.-ploeg van de heer G. Nuyen, verplegend personeel van het Zee weg Ziekenhuis en Kennemergaarde, als mede tientallen andere vrijwilligers. Toen het eerste kopje koffie was geserveerd kondigde zich het IJmuidense muzikale Trio „The Shepherds” aan, dat drie kwar tier lang de aanwezigen vermaakte met liedjes uit hun omvangrijke repertoire. Na de lunch was het de beurt aan „De Marletons” terwijl later de jeugdbond van de IJmuider Harmonie compleet met ma- jarettenpeloton hun opwachting maakte voor het geestdriftig publiek. Na het houden van een grote loterij met veel prijzen werd het tuinfeest voor de Velsense gehandicapten en invaliden besloten. Het is te hopen dat volgend jaar O.I.G. weer genoeg medewerking zal ont vangen om een dergelijke ontspannings- dag opnieuw te organiseren. Op de foto: Het optreden Shepherds”. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Constand- se. Atlantic; Prospekta, IJmuiden, Noordzee; Harnis, Flixborough; Maria Madjipatera, Lon den; Stade, Rotterdam; Brunsnls, Batbados; Hermes, St. Maarten; Heino Brohan, Flixbo- rough; Hermes, St. Maarten; Action, Londen, IJmuiden; Edison, Grimsby; Brinda, Poole, IJ muiden; Jan, Emden; Hermen Helene, Esjberg; Tor Hollandla, Gotenborg; Rolf Behrmann, Londen; Noordborg, Sharpness, IJmuiden; Had ji Angus Salim, Hamburg; Port Launay, Don- gress; Bonny, Kopenhagen, IJmuiden; Zaan land, Rio de Janeiro; New Frontier, Halifax; Martha Friesecke, Londen; Adi, Odense, IJmui den; Commander, Philadelphia; Varjakka, Hang; Libelle, Bremen; Dardanus, Liverpool; Krischan Stark, Filr; Nedlloyd Nile. VUssin- gen; Trlër, Antwerpen; Isola, Thelgnemouth; Przemysl, Sluiskil, IJmuiden; Topaz, Zeebrugge, IJmuiden; Fencyke, Antwerpen; Serooskerk, Bremen; Tor Parisia, Kopenhagen; Kroonborg, Valga; Chantenay, Antwerpen, IJmuiden; Neva- 11s, Cardiff; Aldert-L, Swansea; Dintelborg, Leith, IJmuiden; All, Methil; Alikrator, R'dam, IJmuiden; Nenya. Vigo IJmuiden; Flora-S. Teig- nemouth; Leda, Bergen; Lizard, La Pallce; Marus, Charletown; Hein von Bargen. Flixbo- rough. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Angli- a, Immingham; Rijnstroom. Shoreham; Tor Scandia, Gotenborg; Escombreras, Cartagena; Pamela-C Withby, IJmuiden: Moskovsky Festi val, Black Sea; Libelle, Brunsbuttel; Hai, Bre men; Cima de Villa, Duinkerken, IJmuiden; Meteoor, Antwerpen; Zaanstroom. Felixtowe: Winnetou. R’dam; Leda, Bergen. Maandag aangekomen in IJmuiden: Stav Vi king. Gent; Capelle, Wismar; Adi Yayantl, R’dam. ding van Gerard Oskamp gaf. Hij was nu de dirigent die een vaste greep op zijn orkest had en het tot verheugende presta ties kon brengen. Het was relatief be schouwd niet gering wat van de jonge, zelfs zeer jonge meisjes en jongens ge vraagd werd bij de uitvoering van Yoe- goslavische Schetsen van Helmuth Som mer, van de Ouverture en de Aria van Ton de Leeuw en van de mooie dansen uit het ballet „Don Juan” van Christoph Willibald Gluck. Het was een echt symfonisch bezet orkest, dat al deze muziek liet horen en waarbij veel instrumenten bespeeld moes ten worden: fluiten, hobo’s, klarinetten, een fagot, een trompet, een trombone, veel strijkinstrumenten, pauken en slag werk. Ook kwam er een vleugel aan te pas. Iedereen genoot ervan, niet het minst de jonge muzikanten zelf. Er was aan het eind van het concert zoveel applaus dat er wel een toegift gegeven moest worden. Toen kwam de herhaling van de Pizzica- to-spitsendans als een mooi, verfijnd slot van een succesrijke avond. P. ZWAANSWIJK BEVERWIJK. Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van de Doopsgezinde Gemeente zijn mevrouw J. P. M. Poel Blokker en de heren J. Wiechmann en J. de Wolf tot nieuwe kerkeraadsleden benoemd. De ambtstermijn van de drie kerkeraadsleden H. Jaapies (voorzitter), J. G. Belterman (secretaris) en G. J. Frerichs (tweede secretaris) werd met één jaar verlengd. D. G. Blom was periodiek aftre dend en derhalve niet herkiesbaar. De heer W. J. Schipper werd benoemd tot lid van de financiële commissie. De uitgebrachte jaarverslagen een IJMUIDEN. Een 35-jarige IJmuide- naar, die met zijn bestelauto in de nacht van zaterdag op zondag vanuit de Ceder- straat de Zeeweg opreed, verzuimde daar bij voorrand te verlenen aan een personen auto die op de Zeeweg reed. Er ontstond een aanrijding, waarbij de bestuurder van de bestelauto uit zijn wagen op het wegdek geslingerd werd. Met een bekkenfractuur en een zware hersenschudding is hij in het Zeeweg Ziekenhuis opgenomen. Een passagier van hem, een 34-jarige inwoner uit IJmuiden liep hoofd- en neuswonden op en kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Smit Lloyd 2, IJmuiden, Cont. Plat; Prinses Margriet, Co- runja; Amstelstroom, Hull; Oriole, Dagenham; Pamela C, IJmuiden, Londen; Martha Friesec ke, IJmuiden, Londen; Rijnstroom, Shoreham; Moskovksy Festivol, Zwarte Zee; Cima de Villa, IJmuiden, Aviles; Birling, Grimsby; Win netou. Husum; Rustringen, IJmuiden, Poole; Harnis, Flixborough; Cumulus, Rotterdam; Os- tara, Velsen, Charlestown; Constanse, Atlantic Ocean; Heino Broehan, Gunnes; Gazelle, Zaan dam, Proston; Prospecta, IJmuiden, Noordzee; Edison, Halmstad; Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Cielo Azurro, La Coruna; Tor Bdgia, Gotenburg; Marjan, Caan; Kalisz, Stettin; Oriole, Dagen ham; Auberg, Helsinki Irus, IJmuiden, Catage- na; Dyvi Pacific, Emden; Naes Parkgate, IJ muiden, Monrovia; Narya, IJmuiden, Onega; Margalan, Hamburg; Lechsteln, Las Palmas; Vilsandi, Velsen, Kallngrad. Riistringen, IJmui den, Poole; Baltlque, Oslo; Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Meteoor, Bremerhaven; Nautica, Karlstad; ajn. Bremen; Bonny, IJmuiden, Harlingen; Tor Hollandia, Immingham; Zaanstroom, Felixtowe; Claudia, Colchester; Westerkerk, Antwerpen; Pergo, A- berdeen, IJmuiden; Clio, Hamina; Jean-E, Lon den Lulne Fisher, R’dam; Honmisbosch, Lon den; Dina, Rochester, IJmuiden; Memel, Dagen ham; Johannes Fritzen, Lulea. IJmuiden; Tor Burgondia, Rouen; Tor Anglia, Götenborg; To men Mary, Rastanura; Ekenis Flixborough; Kir- tondyke, Flixborough; Jan Tavenier, Korsnaess, Zaandam; Alderney Courier, Gravelines; Monte Salama, Casablanca; Tor Scandia, Götenborg; Frivolity, Londen; Marylisa. R’dam,; Hai. Ham burg; Scoll, Progress. Skutskear, Zaandam. Per 50 kilogram: tarbot 320-155, griet 186-132, kabeljauw 184-32, kabeljauw 2 120-90, kabeljauw 3 81-55, kabeljauw 4 68-47, kabeljauw 5 56-33, schelvis 1 96-90, schelvis 2 90-81, schelvis 3 90-80, schol I 65-60, schol 2 67-63, schol 3 65-58, schol 4 28-19, schar 25-7.50, wijting 52-33, ma kreel 36-21, rode poon 1 175-120, rode poon 2 85-60, poon 18-12.50, horsmakreel 18. haai 70-35. MAANDAG 19 JUNI Beverwtfkse Sportraad, Sporthal, Van Loenenlaan, 20-22 u. spreekuur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. 20.15-21.30 u. Verenigde Openbare Bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u; Stumphiussraat 46 jeugd 19-21 u. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4. 20 u. werkgroep AA. Sociëteit Alpha Moensplein, geop. vanaf 20 u. voor kamerbewoners. EASY, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening dag. 16-22 u. en zat. 10-18 u. HOOFDDORP. De 54-jarige C. Fran ken uit Boesingheliede (Haarlemmermeer) is zaterdagmiddag het tweede slachtoffer geworden van een verkeersongeval, dat vrijdagavond op de Schipholweg in Hoofddorp is gebeurd. Bij dit ongeluk kwamen twee personenauto’s frontaal met elkaar in botsing. De 19-jarige dochter, Gezina van de heer Franken overleed ter plaatse. HAARLEM Twee instrumentale jeugdensembles musiceerden op het con cert, dat zaterdagavond onder auspiciën van de stichting „Jeugd en Muziek-Haar- lem” in de Nieuwe Kerk gegeven werd. Het eerste gedeelte van de avond was bestemd voor het optreden van het Zeister Jeugdbarok-ensemble. Onder leiding van zijn jonge dirigent Gerard Oskamp brach ten de jeugdige muzikanten van dit kleine orkest een programma ten gehore, waarin één barokcompositie, namelijk het Con certo grosso no. 3 in c kleine terts van Arcangelo Corelli opgenomen was en twee werken, het Concert voor violoncel en strijkorkest in G grote terts van Luigi Boccherini en het Divertimento in D grote terts van Joseph Haydn, beide stammend uit een vroege periode der „klassieke” muziek. Gerard Oskamp maakte als „maestro al violoncello” deel uit van zijn ensemble bij de uitvoeringen van de composities van Corelli en Haydn en in het concert van Boccherini bovendien nog als solist. Hij heeft dit kunnen wagen, omdat hij zijn ensemble, waarvan hij sinds 1970 dirigent is, wel kent. Het strijkorkest, dat goed beschouwd een echt kamerorkest is, heeft op de hoogtepunten van zijn uitvoeringen inderdaad verdienstelijk gemusiceerd. Het niveau dat nu reeds bereikt werd, gaf de stellige overtuiging dat bij een officiële directie van Gerard Oskamp, zonder eigen instrumentale verplichtingen dus, de gaaf heid van het spel en vooral ook de muzikale spanning en de gewenste dyna mische contrasten meer aandacht zouden kunnen krijgen. Deze gewenste s ituatie zou ook de onzekerheid bij de zeer veelei sende variaties van Haydns divertimento bijvoorbeeld hebben kunnen verminderen en het gevoel voor klankschoonheid, dat de muzikale jongelui, gezien de voor dracht van Corelli’s Concerto grosso onge twijfeld bezitten, efficiënter aan de dag hebben doen treden. Als solist heeft Gerard Oskamp bewe zen een technisch zeer vaardig en ook in muzikale zin bekwaam instrumentalist te zijn. Zijn spel had een voornaam-beheerst karakter, hetgeen duidelijk ook in de toonvorming tot uitdrukking kwam, voor al in het adagio. Na de pauze zorgde het tweede ensem ble, het Juniorenorkest Haarlem, voor een ontwapenend muziekfeest, bruisend van spontane musiceervreugde en eigenlijk overrompelend door allerlei prettige ver rassingen, die de zeer talrijke toehoorders gul werden geboden. Het was het eerste concert dat het Juniorenorkest onder lei- Luxor Theater (Breestraat) 1* en 21.15 u. The French Connection. Kennemer Theater (Zeestraat): IS en 21.15 u. Naakt In vreemde bedden. Tentoonstellingen Kennemer Oudheidkamer (Huize Scheybeeck, Velserweg): geopend op dinsdag van 15.30-17.30 en do. 19.30-21.30 u. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 2S. Beverwijk Tel. 2510-25120. Van de postduivenhoudersvereniging „Oranje Nassau” in IJmuiden namen 71 duiven deel aan een wedvlucht van Complègne af over een af stand van plm. 365 km. De lossing van de duiven geschiedde om 5.45 uur. Een duif van de heer J. Boekweg bereikte als eerste het hok om 9.11.28 uur; de laatste prijsduif om 9.39.27 uur. De uitslag was ais volgt: J. Boekweg 1 9 13, P. Groen 2 3 7 10, J. v. Loon 4 8, W. Kool 5, J. Jansen 6 12 14, B. Thomassen 11 15. Van de postduivenhoudersvereniging Maandag 19 juni Aquariumver. Velsen, 20 uur ledenavond in oude PEN-centrale, Kanaalstraat 257, IJmuiden. en Openbare Bibliotheek. Plein 1945, IJ muiden 19-21.30 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 19-21 uur. NVSH, in gebouw Cultureel Centrum, Mn»rbergplantsoen, IJmuiden, 19.45 uur. Boksclub De Ring, 19.30-22 uur in Os- sendorpschool. Wijk aan Zeeërweg, IJmui den. trainen. IJmuider Harmonie, repetitie in mms- gebouw, 18.30 uur Jeugd-, Tamboer- en Trompetterkorps en Majorettenpeleton. Dinsdag 20 juni Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duinweg. IJmuiden-Oost, van 10 uur tot een half uur voor zonsondergang. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 uur, 12.15-13.15 uur. 16.40-18 uur, 20-21.30 uur. Stichting huish. en gezinsvoorlichting, spreekuur leidster 9.30-12 u. in Wille- brordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. Federatie Bejaardenzorg, spreekuur in gebouw Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, IJmuiden, benedenzaal 3, tel. 02550-15010; 11-12 uur in buurthuis De Met Geelvinckstraat 28, Velsen-Noord, tel. 02510-24025; van 15 tot 16 uur in gebouw Cusa, Hoofdstraat 133, Santpoort- Noord, tel. 023-378014; verder volgens af spraak bij het secretariaat. Hoofdstraat 133. Santpoort-Noord, tel. 023-378014. Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 u. en 14.30-17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- Noord, 19-21.30 uur; filiaal Willemsbeek- weg 15.30-17.30 uur; filiaal Zeewijkplein (27-29) IJmuiden, 19-21.30 uur. Bel Canto, Velser operakoor, 20 uur repetitie in Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, IJmuiden. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat, in gang Spaarnestraat, 19-20 uur Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme. Boksvereniging Manly Sport, les en framing voor wedstrijden in gymzaal Moerberg-Comitéschool, Kerkstraat, oud- IJmuiden, van 19.30 tot 21.30 uur. Toneelver. VAT, repetitie in vereni gingsgebouw oud-katholieke kerk. Konin gin Wilhelminakade, oud-IJmuiden, 20 uur. gaven duidelijk beeld van de toenemende activiteit, welke in deze werkelijke ge meente wordt ontwikkeld. Uit de vergadering bleek tevens, dat men veel aandacht hoopt te kunnen be steden aan de viering van het 60-jarig bestaan van het kerkgebouw aan de Meerstraat. Het gelijktijdig gereed komen van de restauratie van het kerkgebouw en het realiseren van een belangrijke uitbrei ding van het complex vormen hiertoe een aanleiding temeer. BEVERWIJK. Een echtelijke ruzie is er de oorzaak van geweest, dat een in Beverwijk woonachtige Italiaan dit week einde met brandwonden aan hoofd en bovenlichaam in het Rode Kruiszieken huis is opgenomen. De man werd i n een trapportaal van een flat aan de Rubiconstraat door een van de bewoners aangetroffen. Hij bleek in dezelfde straat te wonen. Direct werd de Italiaan naar het ziekenhuis vervoerd. Een politieonderzoek wees uit, dat zijn Italiaanse echtgenote hem, toen hij lag te slapen een pan met heet vet over het hoofd had leeggegoten. De vrouw is zon dagavond door de politie opgespoord zij had de woning verlaten en voor nader onderzoek ingesloten. Wegens mishande ling en het toebrengen van zwaar licha melijk letsel zal proces verbaal tegen haar worden opgemaakt. VELSEN Op het zangconcours Groenlo heeft het Velsens Gemengd Koor in de afdeling A met 379 punten een eerste prijs, met lof van de jury, behaald; de Velsenaren haalden hierbij tevens het hoogste aantal punten van het gehele concours. Het concours was georganiseerd door het Gemgd Koor Exelcior. Het Velsens Gmengd Koor zong als verplicht nummer "O Domine Jesu” van Jur. Andriessen en als vrij nummer ’„Nymphs and Shepherds” van Purcel. Jury-voorzitter S. Terpstra zei:„Dit Vel sens Gemengd Koor is een reclame voor de zang; in klank, maar vooral in een stemmigheid is dit een geweldig goed koor; men kan zo iets alleen bereiken met een dirigent als de heer E. van ’t Haar; het samenspel van dirigent en koor is voortreffelijk. Daarom wensen wij het velsens Gemengd Koor nog heel veel succes toe!” Besommingen: HD 68 en HD 69 5.200, UK 17 en UK 249 1280, 23 en 107 ƒ6.100. Uk 12.700. 73 73 5.200, 48 ƒ3.390, 52 2.500, 148 600, IJM 44 12.300, EH 7 940, HD 28 ƒ4.000 KL 50 520, UK 56 en UK 200 5.700, 135 en 145 5.570, 196 en 234 5.200, KW 190 5.500, VD 1 450, 6 4.600, 9 ƒ750, 15 560, 19 6.020, 24 10.300. 25 870, 44 ƒ700. VD 89 7.000, 115 2.800, 128 128 ƒ7.50. WR 37 5.300, 66 7.700, 136 807, IJM 23 1300. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 u. „The French connection". TENSTOONSTELLINGEN Museum Beeckestljn, Velsen-zuid, dagelijks geopend van 14-17 uur. Pieter Vermeulen Museum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur; zaterdag en zondag gesloten. Archeologische expositie, in ontvangstcentrum van Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-noord, dinsdag en donderdaf geopend van 10 tot 16 uur. Engelmunduskerk, Kerkplein, Velsen-zuid, da gelijks, tot 15 augustus van 14 tot 17 uur beelden uit de historie van Velsen. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, is op werkdagen te bezichtigen van 10 tot 12 uur. MAANDAG 19 JUNI Progress-soos, Const. Huygensstraat, ge op. 20-1 u. Verenigde Openbare Bibliotheek, Kerk- weg 45, volw.: 19-21 u. Ruysdaelstraat 7: jeugd 19-21 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. geop. vanaf 19.30 u. Zaal Dam, Ruysdaelstraat, postzegelver. Heemskerk. DINSDAG 20 JUNI Progress-soos. Const. Huygensstraat. ge op. 20-1 u. Verenigde Openbare Bibliotheek, Ruys- dacistraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. Donkey Shot. A Verherentstraat pend vanaf 20 u. DINSDAG 20 JUNI Openbare Bibliotheek, Wijkerstraatweg, geopend 19-21.30 u. van „The Genoegen” namen 165 duiven deel aan de wed vlucht van Compiègne af over een afstand van 365 km, De lossing van de duiven geschiedde om 5.45 uur. De eerste duif bereikte het hok om 8.59.53 uur; de laatste prijsduif om 8.30.15 u. De uitslag was als volgt: F. de Roos 1 14 30, C. Westrate 2 6 10 33, G. Weel 3, C. Baltus 4, Zoontjes 5 17, L. Veld 7 12 15, gebr. Stet 8 9 11 18 24, AKuilman 13 16 19 20 27 31, gebr. Berlee 17 23 25, H. Langedijk 21, Brasser zn. 22, C. Riekerk 28, W. v. Wijk 29, G. Rijkers 32. Van de postduivenhoudersvereniging „Het Atoom” in Velsen-Noord namen 96 duiven deel aan een wedvlucht van Compiègne af over een afstand van 365 km. De lossing van de duiven geschiedde om 5.45 uur. De eerste duif arriveer de om 9.03.29 uur, de laatste om 9.37 uur. De uitslag was als volgt: A. Duineveld 1, J. Stijnman 2, C. Kleverlaan 3 7 17, F. Abbink 4 16, A. Koens 5 11. A. de Roos 6, J. Metselaar 8. H. Podt 9. C. de Jong 10 14. K. Timmer 11 13 15 18, P. v. d Wiek 19. Van de postduivenhoudersvereniging ,,De Reis duif” in Beverwijk namen duiven deel aan een wedvlucht van Com.piègn af over een af stand van 365 km. Aankomst eerste duif 9.04.59 uur, laatste 9.31.10 uur. De uitslag was als volgt: Loogen 1 21, Pruim- boom 2 7 8 38 48, v. d. Meij 3, J. Scheffers 4 6 10 29 32. J. Durge 5 41 45. Castricum 9 17 20 24 28, R. Westrate 11 26, Pereboom 12 18, P. v. d. Outenaar 13, W. Tuin 14 30, G. Visser 15 19, W. de Smet 22, A. Six 23, Ph. de Winter 25 27 35 39 43 49 51, Schipper 31. B. v. Vuren 33, J. Welp 34, G. Grapendaal 36 37 42, N. Dekker 40 46. v. d. Aar 44 52, C. de Reep 47, F. Gravemaker 50. Bioscopen Cinema Marquette (Ruysdaelstraat): 20 u. De kanonnen van Navarone. Tentoonstellingen Galerie Fuchs (Muilmanslaan). Expositie werkstukken van schilders. Geopend zo, di, en do. van 14-17 u., ma en wo van 19.30-22 u. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begïjnestr.) 20.00 u. Concert door de muziekschool Toonkunst (tuin zaal). Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23) Dinsdag 20 00 u. Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30 en 20.00 u. „Ben Hura l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur: „De grote slag”, 18 j. Lido (Houtplein) 14.19 en 21.15 u.: „Ontsnap ping van de Apenplaneet”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 14, 19 en 21 15 uur: „Snoezepoes”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr 7») 14.30. 19 en 21.15 u.: „Kamasutra”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15. 19 en 21.15 u.: „The Devils”, 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr Heiligland #3) Perma nente tentoonstelling Hals’ meesterwerken en werken van de Haarlemse school van de 16de t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet: tentoonstelling Saul Belem en Daniels en andere werken uit eigen bezit. Geopend ma t.m. zo. 10-17 u. zo. 13- 17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling oude religieuze kunst. Geopend di t.m. za. 10-12.30 u. en 14-7 u. Zo. 15- 17 uur. Teylers Museum (Spaame 160). Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Wybrand Hendriks. Tot en met 16 juli. Fossielen, minera len en historische natuurkundige Instrumenten. Het Luifeltje. (Gr. Heiligland 15). Expositie produkten uit de pottenbakkerij. Geopend 9-17 uur. Stichting Beeldende Kunst. (Ged. Oude Gracht 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein plastiek. Di t.m. vr. 13-17 u. za. 11-17 u. do.avond 20-22 uur. Stichting MACRO-centre Kosmos (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geolohie. etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22 uur. De Hallen (Gr. Markt). Tentoonstelling „Van medicijnman tot medicus” van meer dan 20 eeuwen medische wetenschap. Vleeshal het his torische gedeelte. Vishal de toekomstverwach tingen. Geopend 10-17 u. Zo. 13-17 u. t.m. 2 juli. Galerie ’t Spaarne (Donkere Spaame 48). Schilderijen, keramiek en tekeningen. Geopend di t.m. za. 11-17 u. do.avond 20-22 uur. Galerie Kunst voor U (Warmoesstr. 16( Expo sitie plastieken van Gé Iking en aquarellen, tekeningen en portretten van Rien te Slaa. T.m. 28 juni. Biologisch Centrum Schalkwijk (Boerhaavekll- niek). Tentoonstelling over „Wel en wee van het water”. Geopend zo. 12-18 u. en wo.avond 19-21 uur. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Tentoonstelling van de bloemenschilder Ritman. Dag. geopend 13-17 u. ma. gesloten. Tot en met 2 juli. DIVERSEN Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers S). Dinsdag 10-12 uur: Spreekuur sociaal raads man. Stadhuis Haarlem: Dinsdag 20.00 u. Vergade ring raadscommissie over Grote Markt. Waagtaveerne (Hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend ma., di. do 19.30-24 uur. Vrij, en z. 18.30- 10 uur, zo. 12-5 en 20-22 uur Vij zen zat. 22 uur. Toneelschuur. Bavogebouw, Smededstraat 23, dinsdag 20 u.: Filmschuur, woensdag 20 uur: Open workshop. Zaterdag 11 uur: Kinderworks- hop 14 en 16 uur. Jazz-ballet. Expositie van drie Heemsteedse kunstenaars. Bowlingcentrum (t.o. honkbalstadion). Dage lijks 10-22 u. Za. en zo. 11-02 u. Jeugdbowlen, iedere zaterdag 11-13 uur. Thljsse’s Hof (Mollaan, Bloemendaal). Plan ten- en vogeltuin. Dagelijks 9-17 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogelen- zangseweg bij „Oase”. Tentoonstelling over het insectenleven'. Geopend zo. 11-17 uur. Hotel Bouwes Z(Adnvoort). Dlner-dansant. Dagelijks optreden van Toni Disprari en zijn orkest. Dolflrama. zandvoort. naast Bouwes Palace. Dagelijks 10.30,12, 14 en 15 uur. Di, vrij., za. avondvoorstellingen 21 uur. Bowling Centre. Burg van Venemaplein Zand voort: dagelijks van 14-01 uOr. 50 >0 n n

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5