Schenk Blij bevrijd te zijn van banden met Krott FEDOR DEN HERTOG WIL ZICH WAAR MAKEN IN VALKENBURG Zware straf in drafsport Verlies op nippertje voor waterpoloteam SCHRÖDER GING ALS KAMPIOEN TE WATER miljoen gulden Stichting Duitse Sporthulp verdiende vorig jaar ruim twaalf Douze gaat naar München vrij-uit Ritzege voor Michelotto DIE SEOM*f i J Toch nog kans voor judoka Karei Gietelin. KROL BLIJFT VIER JAAR BIJ AJAX I Levenslang opgeheven Bescheiden plaats voor Independiente 12 J h ij} DINSDAG 20 JUNI 197 2 Gunstig klimaat Advertentiecampagne Postzegels 1 te;.' rir- dSaOMhOfiiNiiW s iSKOMw 'TW nas» - agH i: SE X7T fa ft Xi 7 (Van onze sportredactie) ï-gCüja DEK) het allemaal wel zo teleur- zuivere winst (Van onze sportredactie) van toont von i- f ‘te LEICESTER. De Inderdaad zorgde het reclamebureau er- voo'- dat een advertentiecampagne werd ontketend die al druk wordt besproken in de krantekolommen voordat de adverten- tieafdelingen aan publikatie toe zijn Gra tis publikatie overigens, want de groten zitten in het curatorium en de kleinere (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. Lichtgewicht judoka Karei Gietellnk, aanvankelijk afgeschre ven als kandidaat voor de Olympische Spelen, krijgt toch nog een kans om zich waar te maken. In het komend weekeinde maakt hij deel uit van de tien man sterke Nederlandse ploeg, die het in een interna tionaal toernooi opneemt tegen de Poolse en Oostduitse top. BOEDAPEST. In het internationale waterpolotoernooi in Boedapest heeft Ne derland de tweede wedstrijd, tegen Joe goslavië, met 5-4 verloren. De tussenstan den waren 1-0, 1-1, 0-1, 3-2. Vier seconden voor het laatste fluitsig naal was de stand nog 4-4. Toen maakte de Joegoslavische schutter Marovics ge bruik van een klein misverstand in de Nederlandse defensie en scoorde de win nende treffer. 1 1 1 i 1 1 l 1 Pingeon 20.15.14, 20.34.21, 20.49.31, 21.00.08. I MEDEMBLIK. —De Oostduitser Chris tian Schröder is Europees Finnjollenkam- pioen 1972 geworden. In de haven van Medemblik werd de 28-jarige marinema troos met een sierlijke boog door zijn landgenoten te water gelaten. Een natte huldiging voor een uitstekend gevaren serie, die Schröder gisteren gemakkelijk afrondde met de titel. In de slotrace hield h|j alleen zijn twee gevaarljjkste concur renten, de Zweden Olin en Lundquist, scherp in het oog. Beide Zweden bleken al snel ongevaarlijk te zijn. „Toen begon hij op de sentimentele toer te gaan, om het weer goed te maken. Maar er was niets meer goed te maken en helemaal niet meer toen ik van dat inci dent met de verslaggever van het Parool in Nijverdal hoorde. Wat die had geschre ven klopte. Krott heeft in Valkenburg inderdaad gezegd dat ik volgespoten uit Italië was teruggekomen. Ik stond er zelf bij toen hij die beschuldiging uitte”. Piet Liebregts, de ploegleider van Frisol, trok een zeer verbaasd gezicht toen vedet- Jochen Bender daarover: „Ik ben naar een reclamebureau, waarvan wij vonden dat het tot de besten behoort, gestapt en heb gezegd: We hebben een miljoenen opdracht, maar jullie krijgen geen cent in handen. Er moet een goede advertentie campagne komen. Die verschijnt overal in de tijdschriften en kranten en wordt on derwerp van gesprek. Jullie beloning be staat uit het recht om de naam van je bureau boven elke advertentie te publi ceren”. zeilde me helemaal suf. Iedere keer als ik iets wilde ondernemen lag hij op mijn lip”. Douze bracht het even tot een fraaie zevende plaats, maar kort voor het laatste kruisrak zette de wind flink door waar door de botenbouwer zijn Finn niet meer kon houden en hij keerde terug bij de andere Nederlanders, Binkhorst en Krui- jer. Gezamenlijk passeerden zij de finish lijn: Douze (20), Binkhorst (21) en Kruijer (22), Ver voor het veld zeilde de gehele race de Engelsman Ian Mac Donald Smith, die de hele week niets had gepres teerd en nu plotseling als een schicht over het IJsselmeer raasde. Het eindklassement luidt: 1. Schröder (ODld) 33.7 pnt., 2. Lundquist (Zweden) 40.7 3. Clin (Zweden) 44.4 pnt., 4. Maury (Fr) 59 pnt., 5. Douze (Ned) 67.4 pnt. ’T HARDE. Heel even heeft Fedor den Hertog serieus overwogen een punt achter zijn glanzende wielercarrière te zetten. Dat was in de bezemwagen van Olympia’s Ronde van Nederland, die hem van Valkenburg naar Didam bracht. „Maar die gedachte heb ik snel van me afgezet. Dat zou toch ook een laffe oplos sing zijn geweest”, zegt Fedor nu ruim een maand na zijn dramatisch falen in de belangrijkste Nederlandse amateurkoers. „De Olympia’s Ronde heeft voor mij de ommekeer gebracht. Niet alleen omdat ik door alle toestanden met Herman Krott van sponsor ben veranderd, maar vooral omdat ik heb leren inzien dat ik veel te veel over me heen liet praten. Ik ben er een ander mens door geworden”. In het Olympische jaar heeft de stich ting de kans haar naam met de olympi sche symbolen op grote schaal aan de industrie te verkopen (miniprijs voor het afdrukken op een produkt 10.000 mark). Ze is echter bovendien begonnen aan een actie, waaruit het succes van haar werk wijze het duidelijkst zal moeten blijken. „We moeten de mensen duidelijk maken dat we voor betaling door de staat niets voelen”, aldus Bender. „We moeten vertel len hoe duur een boot is en hoe duur een paard. Er moet een eind komen aan de onrechtvaardigheid dat sommige sporten alleen voor rijkelui zijn. Een geweer- schutter - en in schieten zijn we nogal goed - heeft minstens vier geweren nodig. Pe«- trainingsuur schiet hij 200 keer a 15 cent”. In de kranten besproken wordt Je cam pagne overigens vooral vanwege een ad vertentie die naar Benders oordeel nu al goud heeft opgeleverd omdat kritiek deze zaak niet schaadt: De afbeelding een lui op zijn achterste liggende atleet uit de DDR. Het bijschrift ondei meer: „H<j heeft goed lachen. Want hi.i komt goed voorbereid aan de start. Hij heeft alle ondersteuning en hoeft zijn chef geen vrij te vragen In andere landen be taalt de staat. Wij vragen de voorkeur aan het vrije burger-iniHatief Daarom Sporthulp MEDEMBLIK. Kees Douze is door de zeilwedstrijdcommissie aangewezen als de Olympische kandidaat in de Finnjollen. Als reserve is Kees Kruyer voorgesteld. Woensdag zal het NOC beslissen of de voorstellen van het verbond zullen wor den geaccepteerd. De 26-jarige Ermeloër heeft in dit sei zoen al heel wat teleurstellingen moeten incasseren. Zijn falen in Olympia’s Rondq, wat met veel deining en sensationele ver halen gepaard ging, en tenslotte zijn op gave in d e Ronde van Oostenrijk, toen een hardnekkige ontsteking verder rijden onmogelijk maakte. Maar de rustige cou reur heeft al die tegenslagen gelaten ver werkt. Was stellend? Het gaat in de overige acties zonder die bedenkelijke maar effectvolk vergelijking met de DDR. De tendens is echter wel steeds dezelfde. Deze zomer kunnen Liesel Westerman, een bonk van een discus werpster van wie de Westduitsers goud verwachten, Erhard Keiler, de succesvolle tandarts van Sapporo of andere groten uit de sport ineens de autoradio binnen dringen om uit te roepen dat het zonder sporthulp niet gaat Als München een succes wordt voor dt bondsrepubliek zal een „Dank u” - campagne worden ver bonden aan nieuwe vproepm. Maai voor het onverhoopte geval dat ...ligt in Frank fort ook vast de oproep klaar: „Nu meer dan ooit., .sporthulp1” Het betreft dan ook een onderwerp, waar elk land zonder „staatsamateurs” mee tobt. Topsport kost kapitalen. Daarbij gaat het niet alleen om trainers en een goede uitrusting. Studiekansen mogen niet verloren gaan, financiële nadelen dienen te worden vergoed. Zelfs de dagelijkse biefstuk van de gewichtsheffers mag niet in gevaar komen als een land met kansen op medailles - en daar gaat het in dit geval om - aan de grote sporttournooien wil blijven meedoen. DEN HAAG. De strafcommissie van de stichting Nederlandse Draf- en Ren sport heeft draver-eigenaar L. Noor- dam gestraft met een ontzegging van de toegang tot alle wedstrijd- en trainingsba- nen voor de tjjd van vijf jaar wegens het zich op grove wijze misdragen tegenover leden van het hoofdbestuur van de NDR DEN HAAG. Het bestuur van Nederlands Olympisch Comité heeft het IOC bericht ontvangen over Harder was de strijd voor Kees Douze, die in een hevig gevecht was gewikkeld met de Fransman Maury. Zowel Douze als Maury hadden het oog op de vierde plaats laten vallen. Douze: „Die Fransman j: Engelse voetbal bond heeft twee voetballers van de leaque ontheven van de levenslange schorsing, die hun zes jaar geleden was opgelegd. Peter Swan en David Layne werden tot deze straf veroordeeld wegens omkoping. Een commissie van vijf man van de bond behandelde het beroep dat door Swan en Layne was ingediend. De secretaris van deze commissie verklaarde dat „de spelers de verzekering hadden gegeven dat zij in de toekomst niet meer tot dergelijke da den zouden overgaan, waarop de commis sie had besloten hun straffen onmiddellijk ongedaan te maken. Nu hebben de Westduitsers in een zeer gunstig klimaat een actie kunnen ontkete nen, die past in de maatschappelijke structuur van dit land. Het klimaat was gunstig omdat Wille Daume (fabrikant en organisator van de Olympische Spelen in München) en Jozef Neckermann (zaken man en bekend ruiter) al konden wijzen op de Olympische Spelen, toen zij in 1967 de sporthulp” op poten zetten. Onder voorzitterschap van Neckermann en aanvankelijk ook royaal met behulp van de computers en andere uitrusting uit diens bedrijf werd een onderneming ge vormd, waarover Jochem Bender - eens Europees atletiekkampioen - met trots zegt. „Hier wordt niet gewerkt zoals dat in sportvereniging gebeurt, maar zoals je het in de economie ziet. Dat begint al met de salarissen. We hebben dan ook vaklui in dienst” Niettemin verbruikt de stich ting zelf slechts 4,6 pet van hetgeen ze verdient. gewoon een beetje pech, zelf de oorzaak weet. Heus, Vooral in de aanpak daarvan schuilt het succes van de Duitse Sporthulp. Mi nister voor posterijen Leber (lid van het curatorium vanzelfsprekend) heeft per jaar een aantal postzegelseries uit te besteden. Tot dusver heeft de Sporthulp 14 miljoen mark verdient aan de toeslag op sportseries. Nu al wordt veel reclame gemaakt voor het „Olympia-blokje” dat volgende maand in de postkantoren ver schijnt en de toezegging voor het komen de jaar heeft Leber al gedaan. Er zijn anderhalf miljoen grammofoon platen verkocht („Geliefde sterren zingen BONN In het „Huis van de Duitse Sport”, even buiten Frankfort, ontvangen de vroegere atleten Günter Pelshenke en Jochen Bender buitenlandse pottenkijkers. Zjj ijjn de managers van een negen man sterk bedrijfje dat in vijf jaar tjjds dertig mil joen mark wist te verzamelen voor de amateursport. Er is geen cent overheidsgeld bij. Er is een grote belangstelling uit het buitenland voor het werk van de „Stichting Duitse Sporthulp”. De Zwitsers hebben het voorbeeld al gekopieerd, het kleine Lich tenstein doet dat nu ook. Fransen en Japanners hebben er studie van gemaakt en directeur S. H. L. Westra van de Stichting Maatschappelijke Begeleiding Topsport uit Den Haag is ook al eens dag in Frankfort te gast geweest. De Budobond Nederland i s met het NOC overeengekomen dat Gietelink, die eerder dit jaar een trainingsstage doorliep in Japan, maar na zijn terugkeer tijdens de Europese titelstrijd in de eerste ronde werd geëlimineerd, bij een goed resultaat alsnog mee zal gaan naar München. Merkwaardigerwijs zijn geen gelijklui dende afspraken gemaakt voor halfmid- dengewicht Eddie van der Pol, die even eens in Japan verbleef, doch in Voorburg tijdens de EK door een hielblessure hele maal geen gelegenheid kreeg zijn ticket voor München te verdienen. Het is echter niet uitgesloten dat ook hij zich in Oost- Berlijn alsnog voor de Olympische Spelen kan kwalificeren. In de équipe voor Oost-Berlijn ontbre ken de drie judoka’s die zich reeds verze kerden van een plaats in het Olympisch toernooi. Wereldkampioen Wim Ruska vertrekt volgende week opnieuw voor een maand naar Japan, Martin Poglajen is daar al en halfzwaargewicht Jan Bosman is aan huis gebonden wegens de te ver wachten gezinsuitbreiding. Het Nederlands zevental heeft in deze ontmoeting een zeer goede indruk achter gelaten. Er werd snel gespeeld, de ploeg bezat veel vechtlust, maar alleen het schieten liet te wensen over. Viermaal had oranje een numerieke meerderheid, maar geen enkele maal kon het daarvan profiteren. In de eerste periode ging het spel gelijk op, waarbij vooral doelman Kroon en Mart Bras zich onderscheidden. Rudic opende de score (1-0), een stand die in de tweede periode door Zamdics tot 2-0 werd opgevoerd. Driemaal kreeg Nederland in deze periode een unieke scoringskans, slechts eenmaal slaagde Parrel erin een doelpunt te maken. In de derde periode werden de Joegoslaven, die op deze felle tegenstand niet hadden gerekend, geheel teruggedrongen. Bras zorgde voor de gelijkmaker. Op nieuw namen de Joegoslaven de leiding door Marovics, maar Braks maakte weer gelijk. Marovics gaf zijn ploeg met een flitsende doorslagbal echter weer een voorsprong maar nu was het Parrel die f „Wanneer ik daar bij Valkenburg niet van mijn fiets was gestapt, dan reed ik nu nog gewoon bij Amstel”, zegt Den Hertog. „Maar de verhouding met Herman Krott, die toch al niet zo best meer was, is daar helemaal kapot gegaan. Hij schold me uit, verweet me dat ik niet in de ploeg paste en zei dat ik maar op de trein moest stappen. In Didam heb ik tegen hem gezegd dat dit het definitieve einde was”. blijven niet achter. In totaal is een adver tentieruimte ter waarde van 1,5 miljoen beschikbaar voor de Sporthulp in een actie die haar geen cent kost. De actie wekt de indruk dat de West duitsers zich moeten haasten om via een bijdrage van vier mark nog snel mee te werken aan successen in München. De werkelijkheid is dat de Sporthulp op dit moment vast een kapitaal wil verzamelen voor het komende jaar, waarin de aan dacht ongetwijfeld zal verslappen. Vooral ook gaat het erom de Sporthulp definitief een stevige basis te verschaffen in de samenleving. aft; S» W BUENOS AIRES Independiente, winnaar van de Zuidamerikaanse voetbal- beker en als zodanig straks tegenstander van Ajax in de strijd om het officieuze weteldkampioenschap. neemt in de Ar gentijnse competitie een bescheiden plaats in. De club staat na 20 wedstrijden der tiende, twee plaatsen lager dan Feyenoord’s voormalige tegenstander Estudiantes met 18 punten De deelcijfers zijn 27-33. AMSTERDAM. Ruud Krol heeft zijn contract met Ajax voor een periode van vier jaar verlengd. Van de ploeg die voor de tweede maal de Europa-cup heeft gewonnen, heeft alleen Wim Suurbier nog geen nieuw contract getekend. De 24-jarige aanvaller Bart Stovers van Vitesse zal volgend seizoen uitkomen voor Fortuna SC. De Sittardse club nam maan dag voorts Willy Brassé van Roda JC over. Brassé is 21 jaar en evenals Stovers aanvaller. v apu T- u: r .Z'"' .’X’l =T'-4te- J-"r „Hij heeft goed lachen...”. De re- Duitse Sporthulp wordt gebruikt in clametekst die door de Stichting haar campagnes. het van het standpunt van de Executive Board van dit college naar aanleiding van de beschuldi ging dat Schenk de Olympische regels overtreden zou hebben met reclame. Het uitvoerend comité heeft, met inachtne ming van alle omstandigheden en naar aanleiding van het rapport, dat over deze kwestie is uitgebracht, besloten geen ver dere stappen te ondernemen. MHSlèREL. De Italiaan Claudio Miche lotto heeft de vijfde etappe van de ronde van Zwitserland gewonnen. De Nederlan ders speelden geen rol van betekenis. Het zware wolkendek dat boven de renners hing maakte het weer zwaar en broeierig en een van de favorieten werd hiervan het slachtoffer: Marcello Bergamo die be vangen door warmte en aangetast door een lichte griep de strijd moest staken. Michelotto toonde zich in de eindsprint de sterkste van de Zwitser Kurt Rub. Het was het slot van een 150 kilometer lange vlucht, maar geen van beiden vormde een gevaar voor de leider in het klassement, zodat zij alle kans kregen. De uitslag: 1. Michelotto 5.42.58, 2. Rub 5.43, 3. Colombo (It) 5.45.47, 4. Dancelli (It) z.t., 5. Balmanion (It) 5.45.52. 18 Tabak 5.46.17, 29. Schepers 5.46.37, 37 Karstens 5.52.47, 49 Vianen 5.57.57, 51 Kreels z.t., 56 Harings z.t., 59 Prinsen 6.11.26. Het algemeen klassement: 1. Pfenninger (Zw) 20.09.16, 2. David (B) 20.09.30, 3. (Fr.) 20.09.31, 15. 23 47 57 voor de Duitse sport”) voor de Sporthulp twee mark per plaat. Het „sporthal” is een jaarlijks evenement geworden - organisatie Sporthulp, op brengst dit jaar 800.000 mark. Toen Jozef Neckermann voor een Karajan-concert in Frankfort inviteerde, was de zuivere winst voor de Sporthulp 340.000 mark. Voor een ander geval werd eigenaar Noordam nog beboet met f 250. Bij het vaststellen van de strafmaat heeft de strafcommissie rekening gehou den met het feit, dat de betrokkene zich voordien reeds aan onbehoorlijk gedrag schuldig heeft gemaakt. T te Fedor den Hertog zijn diensten kwam aanbieden. „Twee jaar geleden wilde ik trouwens ook al naar Liebregts, maar toen zei Krott tegen me: „Als je dat doet, zal ik je je leven lang tegenwerken”. Maar dat was natuurlijk w eer één v an die impulsieve uitspraken van Krott. Ik moet eerlijk bekennen dat deze man ook heel veel voor me heeft betekend. Dat hij erg veel voor me heeft gedaan, maar door zijn dictatoriale houding ben ik uiteinde lijk in een dwangpositie terecht geko men”. „Hij heeft gewoon verzuimd om de wielrenners ook als mens te zien en daarbij heeft hij er altijd op zitten wach ten dat ik beroeps werd en toen ik dat niet wilde, mij dat voor de voeten gegooid. Ik ben blij dat ik nu uit die positie ben geraakt. Maar de toekomst zal moeten bewijzen of ik nu sterker ga rijden”. Fedor den Hertog taxeert zijn vorm van dit ogenblik op 70 percent. „Ik heb me na het afstappen in Olympia’s Ronde onmid dellijk bij dokter Rolink gemeld en die heeft me helemaal onderzocht en toen bleek dat ik aan een soort spierverslap- ping leed. De behandeling is direct begon nen en in Oostenrijk had ik er al geen last meer van. Toen ik daar door een ontsteking moest afstappen, had ik dan wel negen minuten achterstand, maar ik ben ervan overtuigd dat ik die nog had kunnen inlopen”. „Op advies van dokter Rolink ben ik het wat kalm aan gaan doen. Maar ik ga nu toch weer hard werken om mijn vorm op 100 percent te brengen. Vóór de Ne derlandse kampioenschappen wil ik zo ver zijn. Maar het is moeilijk te zeggen of ik daar voor een revanche kan zorgen. Niet alleen je vorm beslist over je succes, je moet er ook geluk bij hebben”. Fedor en Hertog zal straks in München één van onze grote troeven zijn. Wanneer de Ermeloër in vorm is, kan hij de ploeg voor de tijdrit op de weg naar een gouden tijd sleuren. Dan is hij in de wegwedstrijd een coureur die plotseling zo’n explosieve kracht kan ontwikkelen dat het hele pe loton in brokken uiteen valt. Daarbij is hij op de baan een achtervolger die re cordtijden omver kan kegelen. Maar Fedor zal zeker niet op alle drie de onderdelen van start gaan. „Wie twee hazen achterna zit, vangt er niet een”, zegt Fedor waaree hij dan op baan en weg doelt. De Ermeloër hoopt in München zowel de ploegentijdrit als de wegwed strijd te rijden. „Als ik er tenminste in München bij ben. Officieel is de Olympi sche ploeg per slot van rekening nog niet samengesteld, maar natuurlijk ben ik één van de vaste kandidaten. Ik heb deze week mijn Olympisch kostuum al gepast”. Fedor den Hertog, hij zegt het niet met zoveel woorden, hoopt in Valkenburg en in München en in de Tour de 1’Avenir te laten zien dat hij nog altijd ’s werelds sterkste amateur is. „Ik hoop nog jarelang te kunnen rijden. Ik heb een goede baan bij Friboats, een dochteronderneming van Frisol in Dordrecht, wat mij ook een maatschappelijke zekerheid geeft. Zou ik door wat voor oorzaak dan ook met fietsen moeten stoppen, dan kan ik daar blijven werken. Mocht zoiets gebeuren, dan zou ik me er verder niet te druk over maken. Dan is het gewoon gedaan. Sport roem is vergankeltfk”. de ploegen op gelijke hoogte bracht. In de spannende slotfase toonden de Joegoslaven zich koelbloediger en konden vlak voor tijd de winst weer door Marovics grijpen. De overige uitslagen waren: Joegosla- vië-Roemenië 4-3, Hongarije-Verenigde Staten 9-4. Het eerste vakwerk leverde ongetwij feld Jozef Neckermann, die de invloed had om 200 prominenten (politici, industriëlen, uitgevers) te verzamelen in een curatori um. Daarna werd de Club van Necker mann” gevormd: een groep slimme en bekende jongens, die weten hoe reclame voor sportlui te maken valt zonder de bepalingen van het amateurisme te over treden. Het is wellicht geen kunst om puddingkoning Dr. Oetker, van Dr. Peter Siemens of van VW-chef Leiding (allen in het curatorium) geld los te krijgen voor een spectakel als dat in Mür.chen. Van de 30 miljoen die in vijf jaar tijds zijn vergaard, komt echter slechts één kwart uit de industrie. Het is gegaan zoals het de bedoeling was van Daume en Neckermann: een burgerinitia tief ter ondersteuning van de sport. 20.09.31, 15. Schepers Tabak 20.20.03, 39. Vianen Karstens 20.40.32,54 Krekels Prinsen 20.51.25, 59 Harings In het eerste jaar verdiende de stichting 216.000 mark. Vorig jaar was het 124 miljoen. Ter ondersteuning van 1600 atle ten wordt in deze voor-olympische tijd 800.000 mark per maand uitgegeven. Er zijn echter bijvoorbeeld ook 1,3 miljoen mark besteed aan extra verzekeringen voor sportlui, terwijl - om een staaltje van sociale activiteit te tonen- maande lijks een vast bedrag wordt uitgekeerd aan de 80-jarige heer Werner Rittberger. Hij is het voorbeeld van een man die de schadelijke gevolgen ondervond van het feit dat hij ter ere van de Duitse natie topsport bedreef. Dat Rittbergers naam niet volkomen is vergeten, is alleen van wege de naar hem genoemde kunst- schaats-sprong. Het was waarvan ik over al die publiciteit heb ik me niet druk gemaakt. Het werd veel te veel opgebla zen en men gaat ook zo vaak op „van horen zeggen” af. Nee, het heeft me niet verrast dat er zo over me werd geschre ven. Sportroem is vergankelijk”. De moeilijkheden zijn voor Fedor den Hertog eigenlijk in Italië begonnen, waar hij op uitnodiging drie maanden lang trainde. „Ik liep er een flinke verkoudheid op, die ze met vitaminen en amfetaminen hebben bestreden. Amper een week later won ik al weer een koers en dat is toch niet normaal. De terugslag kon gewoon niet uitblijven en die kwam in Olympia’s Ronde. In Bladel, toen ik de oranje trui had veroverd, voelde ik al dat het niet goed zat. Ik had gewoon de macht niet gehad om zo hard te fietsen als ik wilde, ik kon gewoon geen optimale inspanning leveren”. V» 5-H.S” 8 nnarrnütr -:«nt«.•Ibwiifi!*- - jrf W- liWJMI IWtS -afiirtt: - - huu:-. lUCTfwigqr 3>c fe&Hl -.«ncwAr: sw-ti- umunr-r:-=3r:;ührr. ÏV 3nu.. -J i A z If' l

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 12