I Bijna vijfhonderd kinderen op de wachtlijst om te leren zwemmen Zwemvereniging Watervrienden gaat volgende week naar Engeland VAKANTIEPLANNEN? 0 4 ii Houtkamp: „Italië niet onderschatten” RUFAY HOOGOVENS IJMUIDEN Laat Uw wagen grondig controleren! Een uurtje praten over goed werk Hoogovens maakt het u gemakkelijk Haarlem-Noord Haarlem IJmuiden Auto^olskliniek „DE SPftARNESTAD” nv b ■hbs ----- Eik I WEDSTRIJDEN STIMULEREN DE JONGEREN Neeskens snelste Balk en Kamper superieur in koppelwed strijd Sir in de eindsprint B.E Goodrich Ik IS! '.we Ik - i WOENSDAG 21 JUNI 1972 Knip uit of noteer datum en plaats. Donderdag 22 juni, 's avonds tussen 7 en 8 uur, in (Van een onzer verslaggevers) v.a. v.a. 52,50 72,50 25,50 85,00 55,00 12,50 Eén uurtje of een half uurtje, hangt ervan af wat u wilt weten van Hoogovens. In een persoonlijk gesprek praten wij dan over de mogelijkheden, over de verschillende functies, waarvoor wij u kunnen opleiden, zoals smelter, havenwerker, bedieningsman, enz. Er zijn aantrekkelijke kansen. Ook al hebt u nog nooit in de industrie gewerkt. Wij informeren u over de aard van het werk, salaris, arbeids voorwaarden, enz. Redenen genoeg om even te komen. Waarom eigenlijk niet? Maximale leeftijd voor indiensttreding 50 jaar. Restaurant Suisse, Rijksstraatweg 191 32 Jaar geleden bij bandenspecialist Rufay gekomen. Heeft ’t goed naar z’n zin. Logisch, want bij Rufay is ’t niet effe gauw een bandje monteren. Nee, Rufay monteert veiligheid. Gebruikt daarvoor de modernste apparatuur. Bovendien verkoopt Restaurant van Aken, Baan 1/hoek Houtplein Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 FRIESE VARKENMARKT 2-10 HAARLEM Telefoon: 023 - 31 04 40 - 31 04 41 OCCASION KOPEN?? neem een AANKOOPKEURING Inhoud: a) veiligheidsinspectie b) motortest, zonder corr Rufay alleen de allerbeste merken. Zoals B. F. Goodrich. Een naam die al jaren garant staat voor een veilige band. Met een erg lang leven. Vandaar dat Rufay u graag B. F. Goodrich verkoopt. Weten Jan Eshuis en z’n 88 collega’s zeker dat u veilig rijdt. Voor de volle 100%. En de schappelijke prijs die u bij Rufay betaalt moet u maar Medio juli openen wij onze 200 jaar oude, gerestaureerde, BOERDERIJ DE POSTHOEVE F Leuk perspektief Wachtlijst r- VELSEN Een zorgvuldig geselec teerde ploeg zwem sters en zwemmers van de Velsense zwemvereniging „Watervrienden” is zich reeds geruime tijd aan het opma ken voor een spor tieve ontmoeting met een zustervereniging in Enge land. Op vrijdagochtend 30 juni zul len vijftien meisjes en vijftien jon gens, vergezeld van hun trainer de heer G. M. Bouman die ook voor zitter is van „Watervrienden” en enig kader, per reiswagen naar Ostende vertrekken om vandaar de boottrip naar Dover te maken. Het einddoel is het plaatsje Guildford, even ten zuidwesten van Londen, waar het gezelschap drie dagen lang de gast is van de „Guildford City Swimming Club”. Samenwerking uw bandenspecialist Haarlem-N. Dr. de Liefdestraal 14-16, 023 - 375658 - 375930 i X''- ADVERTENTIE AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA?VVU\AAAAAAAyVUV\AAAAAAAj\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAl ADVERTENTIE ADVERTENTIE 4 vakman ADVERTENTIES i in remmen REGGIO DI CALABRIA. Zambia maandag kansloos door Nederland ver pletterd heeft zich dinsdag van de 15-4 nederlaag, tegen de Raybestos knap her steld. Tegen deze Amerikaanse ploeg, die nauwelijks te bedreigen lijkt, werd een alleszins redelijke 5-0 nederlaag geleden. De grote vedette bij de Raybestos was werpster Joan Joyce, die vijftien tegen standsters onverrichterzake naar de dug out terug verwees. Uw gastvrouw en gastheer LILJAN en FONS POST Volg de bordjes „Haarlem Stadion” Erkend elektrotechnisch test- en diagnose centrum 10.000 km beurten - uitlijnen - balanceren - gespecialiseerd afstellen meerdere carburateurs VEILIGHEIDSINSPECTIES ONDER AÜSPICIEN EN CONTROLE VAN VEILIG VERKEER NEDERLAND Slechts één Zambiaase speelster bereik te de honken. In een alles of niets poging deze ene Ame.ikaanse fout af te straffen sneuvelde de Zambiaase speelster op de thuisplaat. Aanvallend spanden de Raybe stos zich nauwelijks in. De 5-0 overwin ning gaf in feite de krachtsverhouding nauwelijks weer. Een geconcentreerd spe lende Ameriaanse ploeg is zeker tot nog groter daden in staat. Vanavond treedt Nederland aan tegen Italië. Starting-pitcher zal voor Nederland dan Jet Jonker zijn. Of zij lang op de plaat zal staan valt echter te betwijfelen. Juist de Amerikaanse umpires beschou wen haar worpen als onregelmatig. Zo Specialiteiten-restauiant voor uw ZAKENLUNCHES INTIEME DINERS en PARTIES veiligheids (Van onze wielermedewerker) ALKMAAR. De snelle Badhoevedor- per Klaas Balk en Gerard Kamper uit St. Pancras zegevierden gisteravond op over tuigende wijze in een koppelkoers over 100 ronden aan het slot van de „populai- res” op de Alkmaarse wielerbaan. Er was niemand die dit tweetal in zijn zegerush kon stuiten en zelfs sterke koppels als Ruud Haller Piet Slikker en Nico Al les Ted Rood werden op ruim twee rondes achterstand gereden. Eerder op de avond had Balk ook al met precies twee seconden verschil het op naam van zijn Zwanenburgse clubmakker Jan de Jong staande record 1 km.-tijdrit verbeterd. In de koppelkoers gingen Balk en Kam per al snel in het offensief en hoewel de broers Jos en Ab de Kind, Haller Slikker en Alles Rood hardnekkig tegenstand boden, wisten de twee favorie ten toch alles op een ronde achterstand te zetten. Zij namen daarmee nog geen ge noegen en pakten later in de strijd nog eens een ronde op het hele „veld.” In de slotfase van de strijd gingen Balk en Kamper er weer eens vandoor en toen hadden de andere koppels opnieuw geen verweer. Heel goed in deze koppelkoers kwam debutant Bas Brouwer uit Velsen- Noord voor de dag. Met de Westzaner Wim Keizer, die twee keer met de aflos singen verstek liet gaan, wist hij het tot een vierde plaats te brengen. Er namen negen koppels aan de strijd deel. De uitslag: 1. K. Balk (Badhoevedorp) G. Kamper (St. Pancras), de 25 km. in 33.10,2; 2. R. Haller (Alkmaar)P. Slikker (Koedijk) op 2*/< ronde; 3. N. Alles (Alk maar)Th. Rood (St. Pancras); 4. W. Kei zer (Westzaan)B. Brouwer (Velsen- Noord) op 3 ronden; 5. Jos en Ab de Kind (Den Helder). Tijdrit 1 km.: 1. Balk in 1.13,2; 2. W. Hoornsma (Zaandam) in 1.16,0. Premie- koers 10 km.: 1. N. Alles in 13.33,9; 2. G. Kamper, 3. J. de Jong, 4. G. Fens (A’dam). Onbekende afstand: 1. Kamper, 2. Balk, 3. Haller, 4. Alles. Een afvalrace voor ren ners die niet aan de koppelkoers deelna men, werd met een halve ronde voor sprong gewonnen door Jan de Jong uit Zwanenburg. Plaatselijk favoriet Gerrie Slot zegevierde bij de nieuwelingen zowel in een klassementsrit, afvalrace als de premiekoers over 5 km. strijdsport is er met zoveel belanstelling voor het zwemmen natuurlijk wel een zekere garantie voor de toekomst. Want het is vanzelfsprekend van belang om het niveau van de teams op peil te houden. ’’Watervrienden”, dat een onderafdeling is van de Nederlandse Culturele Sportbond, heeft ook enkele poloteams. Het eerste team speelt in de eerste klasse N. C. S„ het tweede heeft het afgelopen seizoen eveneens in de eerste klasse uitkomen. HAARLEM-NOORD NEEM EEN VAKANTIEKEURING veiligheidsinspectie vermogenstest motortest snelheidsmetertest Het elementair zwemmen, de zwem- instructie voor kinderen, neemt bij „Watervrienden” een belangrijke plaats in. Een speciale kadergroep brengt de kleintjes, even speelse als vlugge leerlingen, de eerste begin selen van de zwemkunst bij. I r nodig zal coach Houtkamp terugvallen op Mary Boekhout „Onderschatten zullen we de aanvallend sterke ploeg van de Azurri niet” aldus Nol Houtkamp. De grootste krachtproef wacht Nederland echter het komende weekend. Achtereenvolgens wachten dan de Raybestos en Canada. Tegen de Raybestos zal Nederland het in eerste instantie moeten hebben van verdedigend spel. Aanvallend zal Neder land het tegen Joan Joyce en Donna lo Plano wel zeer lastig krijgen. Reeds eer der bleek de pitching-staf van de ploeg uit Stratford voor Nederland een te zware opgave. Tegen Canada liggen de Neder landse papieren iets gunstiger. Veel zal echter afhangen van de Nederlandse aan valsdrift. Ook zonder de All-Star speelster Wott is Canada een lastige opponent. De arbitrage van drie Amerikanen, twee Italianen en de Nederlander Paul Egner is nog geen punt van discussie geweest. Ook bij de wedstrijd van vandaag zal Egner weer tot het arbitrale trio behoren. De Nederlandse ploeg, die dinsdag vrij was, maakte van de gelegenheid gebruik om op uitnodiging van Philips een bezoek aan Sicilië te brengen. De sportieve successen die de laatste tijd behaald werden, wijzen of je nu wilt of niet, direct in de richting van de trainer. Zelf zegt hij daarvan: ,,Ik heb er gewoon ontzettend veel plezier in en dat wordt natuurlijk nog aangewakkerd als er opeens duidelijk betere resultaten op de proppen komen. Toen ik twaalf jaar gele den met de training begon, moest er nog heel wat gebeuren voordat er by ons sprake was van echt zwemmers van bete kenis. Met enthousiastme ben ik toen aan de slag gegaan en het is aardig gelukt om er leuk perspektief in te brengen. Dat geeft je als trainer voldoening, tenslotte wil je ook wel eens zien waar je het eigenlijk allemaal voor doet. Nu is dat gegroeid tot een vaste wedstrydploég van zo'n vijfendertig mensen. Kijk, daar kan je nu behoorlijk uit gaan selecteren, zodat je op wedstrijden verschijnt met een team waar wel muziek in zit”. strijden en van die evenementen zoals nu die reis naar Engeland, zijn erg belang rijk voor pe vereniging. Het werkt vooral op de jongere leden enorm stimulerend, als ze zien wat de ouderen bereiken. Dat willen zij ook en zo blijft er animo be staan”. Voor de jongste jeugd wordt er trou wens een belangrijke plaats in de vereni ging ingeruimd. Er is een kadergroep van ongeveer twintig oudere zwemmers, die geheel belangeloos hun vrije tijd beschik baar stellen om zwemlessen aan kinderen te geven. „Elk jaar behalen zo’n tweehon- derdvijftig kinderen bij ons hun eerste diploma en zoiets vind ik enorm belang rijk, dat die jonge kinderen kunnen zwemmen”. ’’Watervrienden” heeft nu ruim zeshon derd leden en de heer Bouman zegt:„We zitten echt niet te springen om nieuwe leden want het vereist enorm veel organi satietalent om die zeshonderd allemaal te laten zwemmen, want ook hier in Velsen is geen overschot aan zwemgelegenheid. Hij is overigens vol lof over de medewer king die ’’Watervrienden” altijd onder vindt bij het Velser Bad in de Brinio- straat, doch peinst voor zich uit dat een instructiebad toch heel welkom zou zijn en veel problemen die men nu kent zou helpen oplossen, zoals bijvoorbeeld de lange wachtlijst van kinderen die willen leren zwemmen. Bij ’’Watervrienden” kan je op de wachtlijst geplaatst worden als je vijf jaar bent en dan duurt het nog ongeveer anderhalf jaar voordat je met de zwembroek aan in het water kunt gaan.. Er staan nu bijna vijfhonderd kin deren op die wachtlijst. De heer Bouman zou het leuk vinden als er bij de vereni ging plaats zou zijn voor een aparte kleutergroep, maar zolang die wachtlijst niet korter wordt, valt daar voorlopig nog niet aan te denken. Met steeds verse aanvoer voor de wed- Omdat de mensen van ’’Watervrienden” vanzelfsprekend een goed figuur willen slaan bij hun Engelse sportvrienden, wordt er momenteel getraind en gezwom men bij het leven. Vier maal per week komt de selectieploeg onder leiding van trainer Bouman bij elkaar, tweemaal in het overdekte Velser Bad en tweemaal in het zwembad De Heerenduinen, waar zij nu extra trainingsuren hebben ingelijfd. Voorzitter Bouman vertelt dat ’’Water vrienden” naast het kersverse contact met Guildford dat bestaat nog maar enkele maanden en ’’Watervrienden” hoopt dat het zal uitdraaien op een blijvende uit wisseling meer internationale zwem- contacten heeft. Zo bestaat er een uitste kende relatie met de Belgische zwemvere niging ’’Mechelen”, waarmee een jaarlijks treffen plaatsvindt, terwijl de lijst in het buitenland verder wordt aangevuld met Hamburg,Wuppertal en Bergisch Glad bach. In de laatste sportweek heeft ”WA- TERVRIENDEN”met erg leuke resultaten tegen zwemmers uit Bergisch Gladbach gestreden. Reeds twaalf jaar traint de voorzitter nu al de wedstrijdzwemmers en de polo- ploegen en hij noemt het zo bij elkaar een gezelschap waarmee je kunt lezen en schrijven. ”Ze hebben alles voor me over”, zegt hij, „Maar ik wil dan ook door dik en dun voor ze gaan. Die prettige samen werking werpt natuurlijk vruchten af en ik durf gerust te stellen dat „Watervrien den” bij het wedstrijdzwemmen uitste kend tevoorschijn komt. Afgelopen zondag hebben een aantal leden van ons meege zwommen op de Amsterdamse Bosbaan en het was een meisje van ’’Watervrienden” dat uit een ploeg van zestig mensen eerste werd. Chiny Kok was dat, en ze heeft er voor geknokt. Het leuke is dat onze Wilca de Vries op de zesde plaats wist te eindigen, onze jongste pupil, An ja de Bie werd elfde en bij de heren werd haar broer Eddy de Bie vijfde, terwijl mijn zoon Bert, die voor de eerste keer mee zwom, als twintigste toch nog op een respectabele plaats kwam.” De wedstrijdsport neemt bij ’’Water vrienden” een voorname plaats in. De heer Bouman zegt daarover: „Wed- (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. De zesde rit van de zomeravondcompetitie om de Brink-beker, dinsdagavond door de Haarlemse wieler club De Kampioen over 50 km in het Van de Aartsportpark verreden, leverde winst op voor Piet Neeskens. Hij was in een massale eindsprint de sterkste finis her. <v‘.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 19