H. de Boer stelt in Kamer BEPAALD NIET ALLE WINKELIERS ZIJN VOOR SLUITING OP MAANDAGMORGEN Overleg met werkgroep 4 3 EXAMENS 3 agenda 3 3 Bi’l Nu sneller sparen voor al die prachtige D.E. geschenken. Moment voor extra waardepunten Tijdelijk 100 D.E. waardepunten op de voordelige200-grams voorraadpot Moccona Roodmerk en Dessert. Lekker pittige Moccona... koffie van Douwe Egberts heeft niet plaats gehad vragen over atoomwapens Zeker niet over rug van de kleine ondernemer Subsidie voor sociale school Eventueel hele dag dicht DE I jMOCCONA Feestavonden in technische school Velsen-IJmuiden Personeelsuitbreiding O.B.D. - Heemskerk: 11 Beverwijk Do mee Egberts Heemskerk 4 WOENSDAG 21 JUNI 1972 IJMUIDER COURANT I JJJDELUK 1 Roodmerk f780 Dessert f9,70 Coffeïnevrij f9,00 1 r (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Onder de Velsense winkeliers is enige beroering ontstaan rond een opinie-onderzoek dat onder hen gehouden wordt door de Kamer van Koophandel in Haarlem. De enquête heeft plaats naar aanleiding van een brief welke door een aantal winkeliers uit Velsen aan het college van B. en W. is gestuurd en waarin er op aangedrongen wordt de verplichte winkelsluiting op dinsdagmiddag ongedaan te maken en daarvoor voortaan de maandagochtend te bestemmen. In een artikel dat zaterdag jongstleden in onze krant stond, hebben wij reeds een aantal argumenten vermeld, welke voor de veranderde winkel sluiting zouden pleiten en door ruim vijftig kleine ondernemers worden aangevoerd. Deze worden gesteund door de VVV Velsen-IJmuiden en de „SAMVRO” (Samenwerkende vrouwenorganisaties). T,jÖÈijji<W'^2 1 r..' s (Van een onzer verslaggeefsters) „Als de tegenstemmers de WAARDEPUNTEN (Van een onzer verslaggevers) de BS - dage- o' gemeentelijke Belzen, 1 HEEMSKERK Burgemeester en wet houders van Heemskerk hebben zich be reid verklaard een bijdrage van f 25 per deelnemer uit Heemskerk te verlenen aan de Sociale school van het NKV in Bever wijk. „De kleine zelfstandige kijkt altijd met verlangen uit naar een echte vrije mid dag, aan een ochtend hebben ze helemaal niets”, zo meent de heer Van der Megr en opkomende wens, kleine landen te laten afzien van deelname aan nucleaire taken binnen de Navo? I 1 i l i c f Zijn de berichten juist, dat Nederland te veel T.O.W.-anti-tank projectielen heeft ingekocht, waardoor circa 14 miljoen meer moet worden uitgegeven, dan uit operationele overwegingen nodig was? Op de door de initiatiefnemers aange voerde belangen is door een aantal win keliers ernstige kritiek gerezen. De voor- ztter van de winkeliersorganisatie „Groot IJmuiden,” een onderafdeling van het Ko ninklijk Verbond van Ondernemers, de heer C. van der Meer, trekt het ten zeerste in twijfel of met een verplichte winkelsluiting op maandagochten de be langen van zovelen gediend zijn, als door de initiatiefnemers wordt beweerd. Dit schrijven burgemeester en wethou ders van Beverwijk in antwoord op de vlagen van het P.v.d.A-raakslid K. Ver meulen van 17 mei. Hierin wijst de vra gensteller op een advertientie in De Volkskrant van 13 mei, waarin de Stich ting Onderwijsbegeleidingsdienst in Heems kerk sollicitanten oproept voor de functies van een pedagoog-didacticus, een pedago- hij vindt het droevig dat de winkeliers aan de Kennemerlaan gewoon genegeerd zijn bij de plannen van de initiatiefne mers, waardoor volgens hem een vertrok ken beeld ontstaan is omtrent de mening van de winkeliers in Velsen. Juist omdat nu de tegenstemmers niet aan bod zouden komen. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) C. VAN DER MEER voorzitter winkeliersorganisatie Groot IJmuiden Stadhuis (Plein 1945, IJmuiden) is op alle werkdagen te bezichtigen van 10 tot 12 uur. BEVERWIJK. Over de voorgenomen personeelsuitbreiding van de Stichting Onderwijsbegeleidingsdienst in Heemskerk heeft geen overleg plaats gehad tussen het bestuur van de Heemskerkse stichting en de werkgroep, welke belast is met de voorbereiding van de oprichting van de regionale onderwijsbegeleidingsdienst. In de vergadering van deze werkgroep op 15 mei heeft zijn voorzitter mededeling ge daan van het plan tot personeelsuitbrei ding; binnen de werkgroep zijn hierover geen discussies op gang gekomen. De heer Van der Meer zegt sterke aanwijzingen te hebben dat het grootwin kelbedrijf in Velsen achter deze plotselin ge actie zit. „Voor het grootwinkelbedrijf is een winkelsluiting op maandagochtend wel voordeliger”, aldus de heer Van der Meer. Maar dat het personeel er zo vrese lijk gelukkig mee zou zijn, betwijfelt hij. „Het grootwinkelbedrijf probeert die veranderende winkelsluiting er door te drukken over de rug van de kleine onder nemer,” zo zegt hij en voegt er aan toe dat een winkelsluiting op maandagoch- gisch-didactisch medewerk(s)ter basison derwijs en een medewerkster keluteron- derwijs. De heer Vermeulen vroeg het college of er overeenstemming is bereikt dan wel overleg is gepleegd tussen enerzijds het bestuur van de Heemskerkse dienst, waar van een vertegenwoordiger zitting heeft in de werkgroep van de regionale dienst, en de werkgroep en anderzijds tussen de- Heemskerkse wethouder van onderwijs en diens portefeuillegenoten van de andere gemeenten in het toekomstig werkgebied. Tevens wilde de heer Vermeulen graag weten of het college van B. en W. zijn gevoelens van vrees deelde, dat deze ont wikkeling in Heemskerk sterk vertragend zal werken op de totstandkoming van de regionale dienst ten nadl van allen, die bij het onderwijs betrokken zijn en met name het kind. Tenslotte vroeg het raads lid of het college en in het bijzonder de wethouder van onderwijs bereid was met grote kracht te ijveren voor een spoedige realisering van de regionale dienst, opdat verdere complicaties konden worden ver meden. In hun antwoord zeggen burgemeester en wethouders verder, dat de Heemskerk se wethouder van onderwijs in elk geval geen overleg heeft gepleegd met zijn Be- verwijkse ambtgenoot. Voorts zeggen B. en W. van mening te zijn, dat met het toenemen van de personeelsbezetting en het takenpakket van de Heemskerkse dienst de liquidatie van deze dienst ter wille van de op te richten regionale dienst verder bemoeilijkt zal worden. „Uiteraard blijven wij - en dus mede de wethouder van onderwijs ir. J. J. Camfterman met grote kracht ijveren voor een spoedige realisering van de regi onale onderwijsbegeleidingsdienst”, aldus het Beverwijkse college van burgemeester en wethouders. BEVERWIIJK. In de technische school St. Eloy aan de Brink worden op dinsdag 27 en woensdag 28 juni de diplo ma’s uitgereikt voor de afdelingen hout, metaal, electro, schilderijen, metselen en motorvoertuigentechniek. Het worden feestelijke bijeenkomsten, welke om half acht beginnen met de vertoning van een film over de gehouden werkweken. Om acht uur volgt dan het officiële gedeelte met toespraken door bestuure on derwijscommissie en directie. Na een ca baretvoorstelling om half negen worden omstreeks kwart over negen de diploma’s uitgereikt. tend voor de keine ondernemer van geen enkele waarde is. „Neem nou een banket bakker,” zo voert hij aan, „als die maan dagmiddag zijn zaak opent moet hij toch zorgen dat hij vers gebak heeft. Dat houdt in dat hij ’s morgens niet echt vrij geweest is. Ik geloof ook dat de huis vrouw er nog niet zo diep over heeft nagedacht. Die wil op maandagochtend toch zeker vers brood? Denk eens aan de mensen die in ploegendienst werken, als de bakker op maandagochtend dicht is, dan krijg de man brood mee dat nog van zaterdag is”. belangen van een veranderde winkelslui ting zouden zijn doordrongen, dan komt dat omdat die belangen geen echte belan gen zijn,” aldus de heer Van der Meer. Zijn kritiek richt zich ook tegen de plaat selijke VW, waarover hij zegt: „Ik zou het toejuichen als elke kleine ondernemer ook lid was van de WV, maar zij moeten zich daar niet met onze zakelijke belan- geen bemoeien”. Enove r de „SAMVRO”, die zich ook als voorstander van de win kelsluiting op maandagochtend heeft laten kennen, zegt hij„Die weten zelf niet waar zij eigenlijk over praten. Die vrou wen willen ’s morgens bij de koffie toch een vers koekje of gebakje en er is elke dag iemand jarig, ook op maandag.” Tenslotte stelt hij„Als het helemaal moet, zijn we niet tegen een veranderde winkelsluiting, maar dan ’s middags dicht of de hele dag, maar zeker niet één ochtend.” De heer C. van der Meer: „De kleine zelfstandige kijkt altijd met verlangen uit naar een echte vrije middag.” VELSEN. Het Tweede Kamer A.R.- lid H. de Boer uit Velsen heeft vanmor gen aan de minister een aantal vragen gesteld met betrekking tot de (atoom) bewapening van ons land. De vragen zijn: Kan de minister de berichten bevesti gen, dat er een plan van de generale staf van dé landmacht bestaat, waarin d e „Honest John-raketten” vervangen wor den door de „Lance” - en dat reeds offer te bij de Amerikaanse leverancier is ge vraagd? Kan de minister eveneens bevestigen, dat er plannen bestaan voor het geschikt maken van de 155 houwitsers voor het afvuren van atoomgranaten? Dient de nucleaire Lance niet te wor den afgewezen vanwege zijn voor Neder land veel te grote bereik (circa 100 kilo meter) - en vooral vanwege de overwe ging dat Nederland dient te volstaan met het leveren van een bijdrage aan de instandhouding van het conventionele evenwicht? Gaan deze plannen niet in tegen de VELSEN. Aan de huishoudschool slaagden MHNO afdeling Kostuumnaaien: Corrie v.d. Berg Ans Born, Yvonne Gozeling, Carla Griekspoor, Ria de Ruijter, Lenie Visser, Reina Zeilmaker, Herexamens 2, afgewezen geen. Voor het LHNO afdeling Praktische op leiding: Selma de Haan (met aanvullend theoretisch gedeelte), Carla Helder (idem), Wilma Hoekstra, Evelina Kool, Vera Koomen, Marja Teske, Madelein van de Wint (met aanvullend theoretisch gedeel te), Annemarie Zeeuw, Afgewezen 1, te ruggetrokken 3. Voor het LHNO afdeling Overwegend Theoretisch, met de nadruk op de verzor gende vakken: Monique v.d. Berg, José Brongers, Helma v.d. Does, Wies Dijkstra, Lies Edel, Angèle van Gorkom, Petra de Graaf, Carla Groot, Pietie Heis, Astrid Keur, Clara v. Leeuwen, Joke v. Leeuwen, Andrea Leijen, Linda Massee, Ingrid Par ker, Irma Rademaker, Marian v.d. Ree, Nel Ridderhof, Nel v. Riessen, Ingrid Roselaar, Carola v. Rijn, Francisca Stolp Marjan v. Strien, Ineke v. Veelen, Ans de Vuijst, Leonie de Wolff, Saskia Woudhui- Kleine, Ina Koning, Liesbeth Wilma Liefting, Doke Luijckx, Hennie Ransijn, Truus zen, Wil Wijker, Saskia Zandvoort. Afge wezen 4, herexamens 5. Afdeling LHNO overwegens theoretisch, met de nadruk op de naaldvakken: Jos de Jong, Saskia Knol, Joke Schipper, Lia Ulehake, Janie Visser, Diane v.d. Wal, Sonja Walraven. Afgewezen 2, herexamen 1. Aan de Kath. Pedagogische Akademie te Beverwijk, Baanstraat 72a, slaagden voor het havo-diploma: Henk Limmen. Peter Olthoff, Cor Smit, Joep de Boer, Kees Niesten, Martin Nooij, Liesbeth Pallesen, Wil Ruiter, Mark Ven del, Agnes Lensen, Pierre Stroomer, Ron van Woensel, allen uit Beverwijk. Rim- bert Kloosterman, Ruud Maartens, Jan van der Hoek, Nico Roozen. Brenda Ste- nebome, Sjaak Bruin, Wim van Riel, Har ry Sinnige, Henk Zonneveld, Jos Zonne veld allen uit Heemskerk. Gerard Roe mer. Kees Geerts, Wen Schumacher, Piet van Wonderen uit Castricum. Jan Bot man Alex van Heeswijk, Joop Snepvan gers uit Zaandam. Theo Jorna, Gerrit Kuyt uit Krommenie. Jan de Lange uit Wormer. Loek de Wit uit Assendelft. Nel Groen, Trees Terra uit Uitgeest. Tea Eg genhuizen uit Akersloot. Gemma Keijzer uit Limmen. Ad Oudhoff uit Heiloo. Hans Beljon, Piet Peters uit Alkmaar. Lenie van Vliet, An ja Zwiers uit Wijk aan Zee. Dick Smoor, Peter Smoor, Rob Rutteman uit IJmuiden. Rob de Wilde, Cor Hoog land uit Santpoort. Harry Peschar uit Bloemendaal. Cocky Schnellenberg, Rob Aalders, Pauline v.d. Berg, Annelies Derx, Hans Vos, allen uit Haarlem. Vier kandidaten zijn afgewezen en vijf kandidaten kregen een herexamen. Duinwijkschool voor chr. mavo. Ge slaagd: T’nie Kalverda, Erik Kröder, André Kwant, Marjolein Meys, Elly Nieman, Wim Nieuwenhuizen, Sandra Peter, Evert Scholten, Suzan Bossen, Tjeerd van Ess, Roel van Geffen, Arnold Gertenbach, An- net Jansen, Ymke de Jong, Hans Mensing, Henny Meyer, Koen Roemeling, Teun Ta bak. Harry Verheul, Gerda de Vries, Han- neke van Zutphen, allen uit Beverwijk. Uit Velsen-N.: Herma Brouwer, Nellie Kemkes, Feike Kooy, Liesbet Postema, Jannie Sikkema. Ans Toonstra. Bram Ko ning. Uit IJmuiden: Josanda van Sjouk de Boer, Dina Bosman. Uit Wijk aan Zee: Bert Kwant, Els Ledder, Marjan Ledder en Marga Ooster- veen. Uit Assendelft: Arie Flipse. Uit Heemskerk: Yvon Kurz. Van de 39 kandidaten werd één afgewe zen en één kreeg een herexamen. BIOSCOPEN City Theater, woensdag 20 u. „The French connection”; donderdag 20 u. „De kanonnen van Navarone". TENTOONSTELLINGEN Museum Beecftestijn (Velsen-Zuid) lijks geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum (in gebouw Cul tureel Centrum, Moerbergplantsoen. IJmui den) van maandag tot en met vrijdag geo pend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur; zaterdag en zondag gesloten. Archeologische expositie (in ontvangstcen- trum van Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen- Noord) dinsdag en donderdag geopend van 10 tot 16 uur. Engelmunduskerk (Kerkplein, Velsen-Zuid) dagelijks (tot 15 augustus) van 14 tot 17 uur beelden uit de historie van Velsen. Stadhuis (Plein 1945, IJmuiden) IJMOND. Aan de agrarische school Midden-Kennemerland slaagden uit onze streek voor het diploma A: P. de Ruyter, Heemskerk. A. Vessies, Beverwijk. P. de Wilde, Haarlem. H. Tromp, A. Beentjes en W. van der Heyden allen uit Castricum. Voor het diploma Agrarische School slaagden: M. Jungbacker en J. Nijssen, Santpoort. R. Roos, Haarlem; J. Eype, Beverwijk, J. Rückert en H. Hes beiden uit Castricum en C. Noom. Uitgeest. Aan de Mavo „Sancta Maria” in Grebbestraat te Beverwijk slaagden: Rita Admiraal, Marja Appel, Thea Beentjes, Margret Beliën, Ina Bouwhuis, Ellen Burger, Annelies Eist, Marianne v.d. Eng, Joke van Geldorp, José de Goede, Kathy Kroon, Hennie Nijsen, Ruiter, Petra Rutten, Gerrie Schoone, Jo- nie Simon, Ennie Sterk, Greet Vessies, Annemiek Winkelhuyzen, Corrie Zonne veld en Gerda Zonneveld, allen uit Bever wijk; Mieke van der Mey en Ans Rus man, beiden uit Wijk aan Zee; Tineke van Aalst, Magda Crombeen, Marlies Faase, Inge Hijnen, Annemarie van Kleef, Jan- neke van ’t Land, Arda Metten, Riet Pilanen, Anneke van der Plas en Thea Verduin, allen uit Velsen; Joke Comman deur, Betty Limmen, Thea Schulenberg, Jozé Verduin, José de Wit en Marijke de Wit uit Heemskerk en Diana Satoer, Uit geest. TENTOONSTELLINGEN Galerie Fuchs (Muilmanslaan 8). Expositie werken van Ruud Cornelisse, Paul Baars, Victor Lindford, Ton de Rooij, Lot Romeijn, Ton Rohof, Hans Onrust en Fuchs van Son; geopend op zondag, dinsdag en donderdag van 14 tot 17 uur en op maandag en woensdag van 14 tot 17 en van 19.30 tot 22 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 u.: „Naakt in vreemde bedden”. Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 uur: „The French connection”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. en 21.15 niet van

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4