Pesek met agenda f Brons bij zomep concert Films Haarlem in I Evenementen Amsterdam In en om Haarlem Bollenstreek Iers Velsen-IJmuiden Tips Samson Brons Beverwijk Kater Heemskerk in Ruimtelijk Willy Boy - 13 Priest’s wife bONDERDAG 22 JUNI 1972 Tentoonstelling Bioscopen Muziek en toneel Murphy’s war HET VERZET TEGEN het ce- fe libaat en de grapjes daar om- fe heen, hebben al enige malen fe stof gegeven voor een min of fe meer aardige satyre. De beste fe in dit genre dat inmiddels al weer zijn populariteit verloren fe heeft, is misschien wel de in fe 1970 gemaakte comedie van Di- fe no Risi, „De vrouw van de fe priester” waarbij de regisseur fe steun kreeg van twee gerenom- fe meer aardige sartire. De beste fe ren en Marcello Mastroianni. fe Mastroianni is Don Mario, een fe toegewijd priester die in con- fe tact komt met Valérie als deze fe een poging tot zelfmoord wil fe ondernemen, maar eerst nog fe wat troostende woorden van de fe kerk wil horen. Don Mario fe weet haar te overtuigen van de fe van haar daad, fe kan niet verhinderen dat fe wordt op haar fe redder. Maar ook Don Mario is fe lig voor de aan- fe trekkelijke Valérie en zo begint g moeilijke verloving die zich fe een tragiko- fe misch eind. Regisseur Risi met fe talrijke liefdescomedies op z’n fe naam, heeft geen enkele moeite fe om met dit succes-verzekerde fe gegeven plus twee voortreffe- fe op het doek te brengen. VOOR ALLE leeftijden zijn fe er dit keer twee jeugdfilms. In fe Cinema Palace „Tom Duim”, in fe Lido draait De nieuwe avontu- fe ren van Dik Trom, terwijl in fe Studio Droomparadijs der die- fe ren wordt vertoond. OOK IN DE NACHT komen fe de liefhebbers van spanning, fe sex en avonturen volop aan fe hun trekken. Abraham Polons- fe ky’s opvallende film Jacht op fe Willy Boy (Tell them Willie fe Boy is here) wordt gedraaid in fe Cinema Palace, terwijl de Itali- fe aanse western „Mijn naam is fe Pecos” in Frans Hals wordt fe gebracht. MUZIEK NPO in BIOSCOPEN (Leidsplein) Marcello definitief gebracht is DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN ziekenhuisje 13, dat de jonge Engelse gitarist land CEES STRAUS heel weten samen te smelten. BIOSCOPEN TENTOONSTELLINGEN 20 u. UIT- Libor Pesek (boven) en Willem Brons (rechts) mitief waar van uitgeput Fransman Concertgebouw (Lange Begijnestraat), 20.15 u.: N.P.O.-concert o.l.v. Hans Kornac. Solist Wim Stenz, viool. Openluchttheater Bloemendaal (Hoge Duin en Daalseweg). Vrijdag 20.00 uur: Toneelgroep ,,De Toetssteen: „De Wijze Kater”. Over het concert dat de leer lingen en docenten vanavond geven, vertelt dirigent Koen Vermeij dat het gewijd is aan „ruimtelijke renaissance en ba rokmuziek”. „In die tijd werd de ruimte van bijvoorbeeld een kerk vaak bewust als element gebruikt om tot een suggestie van grote wijdsheid te komen. Dat werd bereikt door onder andere meerkorigheid, waarbij de koren op verschillende plaatsen in de ruimte werden opgesteld. O 9 wijzer Het Texas van 1880 staat centraal in De prijs voor de macht, waarin een aanslag op de Amerikaanse president Gar field wordt voorbereid. In Roxy De prijs voor de macht is een Italiaanse western waarin o.a. Montgomery Wood speelt. Rjjksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 16 juli „Jugendstil", Art Nouveau, Nieu we Kunst”, voornamelijk Nederlandse kunstnijverheid uit de periode 1900- 1925; wandbetimmeringen, plafonds, e.a. T.e.m. 6 augustus tentoonstelling „An dré Bonger en zijn Kunstenaarsvrien den Redon-Bernard-Van Gogh”, Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): Permanente expositie Vijf generaties (beeldende kunst uit de laatste honderd jaar) en Vincent van Gogh, grote ver zameling schilderijen en tekeningen uit alle perioden. Geopend maandag t.e.m. vrijdag 9.30-18 uur, en 19-22.30 uur, zaterdagen 9.30-17 uur, zon- en feestda gen 13-17 uur. voor het volgende TENTOONSTELLINGEN Galerie Fuchs (Muilmanslaan 8). Expositie werkstukken Ruud Cornelisse, Paul Baars, Vic tor Lindford. Ton de Rooij, Lot Romeijn. Ton Rohof, Hans Onrust en Fuchs van Son; geopend op zondag, dinsdag en donderdag van 14 tot 17 uur, op maandag en woensdag van 14 tot 17 en van 19.30 tot 22 uur. Willem Brons, de 27-jarige pianist die tezamen met het NPO volgende week donderdag zal spelen in het Tweede piano concert van Rachmaninov, be sloot na zijn gymnasiumoplei ding orgel te studeren bij Piet Kee en tegelijkertijd piano bij Karei Hilsum op het Amster dams muzieklyceum. In 1961 behaalde hij het diploma met onderscheiding en vervolgens in 1964 de „Prijs van Uitnemend heid” in het Amsterdams Con certgebouw. DIVERSEN Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5). Dinsd. 10-12, vrijd. 14-16 u. Spreekuur sociaal raadsman. Grote Markt 10.00 u.: Edelambachtsmarkt. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat). Geo pend ma., dl., do. 19.30-24 uur. Vrij, en zat. 18.30-22 U., zo. 12-5 en 20-22 u. Vrij, en zat. 22 u. Toneelschuur (Bavogebouw, Smedestraat 23), dinsdag 20 u.: Fllmschuur, woensdag 20 u.: Open workshop. Zat. 11 u.: Klnderworkshop, 14 en 16 u. jazzballet. Expositie van drie Heem steedse kunstenaars. Bowlingcentrum (t.o. honkbalstadlon). Dage lijks 10-22 u. Za. en zo. 11-02 u. Jeugdbowlen, iedere zaterdag 11-13 u. Thijsse’s Hof (Mollaan, Bloemendaal). Plan ten- en vogeltuln. Dagelijks 9-17 uur. Heemstede-Politlebureau (Cruquiusweg 1) 20.00 u.Openbare contactavond. Biologisch Centrum „De Duyvetll” (Vogelen- zangseweg bij „Oase”. Tentoonstelling over het insektenleven. Geopend zo. 11-17 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Dlner-dansant. Da gelijks optreden van Toni Disprari en zijn orkest. Dolfirama (Zandvoort, naast Bouwes Palace). Dagelijks 10.30, 12, 14, en 16 uur. Dl., vrij,, za. avondvoorstellingen 21 uur. Bowling Centre (Burg. Van Venemaplein Zandvoort): Dagelijks van 14-01 uur. BIOSCOPEN City Theater, donderdag en vrijdag 20 u. „De kanonnen van Navarone”. CABARET HERMAN BER- KIEN geeft aanstaande zater dag zijn laatste voorstelling in micro-theater Haarloheim in de Haarlemse Smedestraat. Frans Roozen (Vogelenzangseweg, Vogelen zang) zomershow met lelies en zomerbloemen in kas en showtuin. Dagelijks geopend 8-17 uur. Van Grieken (Vogelenzangseweg, Vogelen zang) bloemenshowtuin met exotische vogels. Dagelijks van 8-17 uur geopend. Treslong (Hillegom). Dagelijks, behalve maan dag, diner dansant. Linnaeushof (Bennebroek). In de tropenkas kinderparadijs „In de zevende hemel” met oa. spelen, film, poppenkast, puzzels enz. Dagelijks geopend van 14-18 uur. De jonge Engelse gitarist Paul Warren speelt vrijdaga vond 23 juni in folkclub De Waag eigen liedjes. Zaterdaga vond wordt plaats gemaakt voor folksinger Noël Kellinher, die met zijn opvallende stem, die zichzelf begeleidt op gitaar en mandoline in Ierse traditiona les. In tegenstelling met nor maal zal er zondagavond ook een gast komen in De Waag. Het is de Amerikaanse gitarist Alan Weiss. DE MACHTIGE EN scherp zinnige Filistijnenleider Saran krijgt het erg te kwaad als hij de strijd moet aanbinden met de hope des volks Samson. Dat gebeurt in de spannende spek takelfilm Samson en Delila, ge regisseerd door Cecil B. deMill met in de voornaamste rollen Hedy Lamarr Victor Mature en George Sanders. Deze Samson- film draait deze week in Cine ma Palace. ALS DIRIGENT wil ik tegen over de orekstleden mijn per soonlijk geloof uitbrengen. Wanneer je dat gelovenswaar- dig weet te doen, ben je in staat het beste van hun presta ties er uit te halen. Ik heb ondervonden dat deze opvatting gedurende de laatste paar jaren veel resultaat heeft opgeleverd en ik zie het dan ook als een belangrijk psychologisch punt. Maar het duurt voor een diri gent jaren om langzamerhand tot een grensverbreding te ko men”. en de voor gevorderden” die aantoont fe hoe de liefde in praktijk kan fe worden gebracht. Kennemer Oudheidkamer (Huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 02510-25120. TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulen Museum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmulden maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12 u. en van 14 tot 16.30 uur; zaterdag en zondag gesloten. Museum Beeckestijn, Velsen-Zuld. dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Archeologische expositie, in ontvangstcentrum van Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag geopend van 10 tot 16 uur. Engelmunduskerk, Kerkplein, Velsen-Zuid, dagelijks (tot 15 augustus) van 14 tot 17 uur, beelden uit de historie van Velsen. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. is op alle werkdagen te bezichtigen van 10 tot 12 uur. zinloosheid maar zij verliefd TER AFSLUITING VAN het seizoen 1971-1972 geeft de Stichting Muziekschool van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst vanavond een concert in de Nieuwe Kerk. Aanvang acht uur. Maandaga vond om acht uur zal het tweede concert worden gege ven, nu in de tuinzaal van het Concertgebouw in Haarlem. Dan zullen werken worden uit gevoerd van Tartini, Chopin, Brahms, Gershwin, Chapuis, Debussy en Ibert. Willem Brons heeft daarna nog gestudeerd bij Vlado Perle- muter in Parijs en in Gèneve bij Louis Hiltbrand. Sinds hij in 1968 terug is gekeerd in Nederland is zijn naam vrij snel bekend geworden. De meeste orkesten in Nederland hebben hem leren kennen, ter wijl de thans in Zaandam woonachtige pianist nog maar net is teruggekeerd van reizen naar Italië, Duitsland en Zwit serland. heeft rond”. Libor Pesek heeft in vrijwel ieder West-Europees land di- rectie-ervaring opgedaan. Na in 1956 te zijn afgestudeerd aan de muziekfaculteit aan de Praagse universiteit (waar hij naast directie piano, trombone en cello studeerde) dirigeerde hij verschillende orkesten, zoals de Praagse Kamerharmonie, het Teplice Symfonie Orkest en de Tsjechische Philharmonic. In 1964 richtte hij het Sebastian Orkest Praag op, waarvan hij nog steeds vast dirigent is, ge combineerd met een vaste ver bintenis met het Frysk Orkest. Ook is hij de vaste leider van de Praagse Opera. Dat brengt x hem er toe in dit seizoen twee keer per maand naar Tsjecho- Slowakije te reizen voor uit voeringen van Figaro’s Hochzeit van Cozart. „Ik zie niet veel verschillen tussen de Neder landse orkesten en die in Tsje- cho-Slowakije. De orkestmusici hier leiden misschien een wat rustiger bestaan, in mijn ge boorteland hebben ze soms drie banen, er wordt veel geschnab beld”. De veranderingen die thans worden voorgestaan ten aan zien van het orkestbestel in Wederland vinden bij Libor Pe sek warm onthaal. „De trend is fantastisch, mits alle plannen goed worden uitgevoerd. Ik heb begrepen dat er een sterkere nadruk komt te vallen op ka mermuziek. Dat zou uitstekend zijn voor die plaatsen, waar de accomodatie te slecht is voor symfonie-orkesten. Er zullen musici met een behoorlijk ni veau nodig zijn, kamermuziek vraagt immers enorme kwali teiten. Ik vraag me echter af of ieder orkestlid geschikt zal zijn voor kamermuziek. Dit soort muziek heeft het altijd goed gedaan; ik zou het een slecht punt vinden, wanneer de ka mermuziek minder werd”. Ook de democratisering van het orkestleven ondervindt steun van de Tsjechische diri gent. „Toen ik drie jaar geleden in Friesland kwam was de „ti- ran-époque” al afgelopen. Er was toen bij het orkest reeds een grote mate van inspraak die liep via de orkestcommissie. Ik heb nooit een besluit geno men zonder tenminste deze commissie te consulteren. Bij repetities is er geen inspraak. Dat hoeft niet bij een dirigent met vaste concepties die weet wat hij wil bouwen. Dan is het niet nodig te discussiëren. Maar ik vind het erg fijn als ik muziekpersonaliteiten tref in een orkest die een eigen in breng in het geheel kunnen inpassen. Als ze bijvoorbeeld aan een bepaalde frase een ei gen gezicht geven, dan laat ik dat”. Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Samson en Delilah”. 14 j. Zat., zond., woen. 13.30 u. jeugdvoorst.: „Tom Duim”, a.l. Vrijd. en zat. nachtvoorst. 24.00 u.: „Jacht op Willy Boy”, 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. „Gladiator van Rome”. 14 j. Vrijd. en zat. nachtvoorst. 23.30 u.: „Mijn naam is Pecos”. 18 J. Lido. (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u„ zond. 16.15 u.: „Adios Gringo”. 14 j. Zond. 11.00 u.: „De nieuwe avonturen van Dik Trom” a.l. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 14, 19 en 21.15 u., zond. 16.15 u.: „The Priest’s Wife”, 14 j. Roxy (Ki. Houtstr. 79). Dond. t.m. zond. 14.30, 19 en 21.15 u.„De prijs voor de macht”. 18 j. Maand, t.m. woen. 14.30, 19 en 21.30 u. tevens vrijd. en zat. 24.00 u. nachtvoorst. „Liefdeskunst voor gevorderden”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.; zond. 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Murphy”. 14 j. Zond. 11.00 u.: „Droomparadijs der dieren”, a.l. iraagt een gulden Kaarten aan de kerk. Door het elkaar toezingen en vooral het elkaar imiteren ont stond een vorm van kunstmatig echo-effect. Op dit concert waar ook andere vormen van muzikale ruimtewerking ten gehore worden gebracht, worden werken uitgevoerd van Gabrie li, Lasso, Telemann, Dowland, Schütz, Biber, Fux en Garci- tnunos’. De toegangsprijs be- een gulden vijftig. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). „The French Connection”. Even spannende cowboy- avonturen zijn er te beleven in „Adios Gringo”, die in Lido wordt vertoond. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63). Perma nente tentoonstelling Hals’ meesterwerken en werken van de Haarlemse school van de 16de t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet: tentoonstelling Saul Belem en Daniels en andere werken uit eigen bezit. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 u. Zo. 13-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16). Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Wybrand Hendriks. Tot en met 16 juli. Fossielen, minera len en historische natuurkundige instrumenten. Geopend dl. t.m. za. 10-17 u. zo. 13-17 u. Het Lulfeltje (Gr. Heiligland 15). Expositie produkten uit de pottenbakkerij. Geopend 9-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Expositie uitlaenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klein pas- tiek. Dl. t.m. vr. 13-17 u„ za. 11-17 u. do.avond 20-22 uur. Stichting MACRO-centre Kosmos (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie, etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22 uur. De Hallen (Gr. Markt). Tentoonstelling „Van Medicijnman tot medicus” van meer dan 20 eeuwen medische wetenschap. Vleeshal het his torische gedeelte. Vishal de toekomstverwach tingen. Geopend 10-17 u. Zo. 13-17 u. t.m. 2 juli. Galerie ’t Spaarne (Donkere Spaarne 48). Schilderijen, keramiek en tekeningen. Geopend dl. t.m. za. 11-17 u. do.avond 20-22 uur. Galerie Kunst voor U (Warmoesstr. 16). Expo sitie plastieken van Gé Iking en aquarellen, tekeningen en portretten van Rien te Slaa. t.m. 28 juni. Biologisch Centrum Schalkwijk (Boerhaavekll- nlek). Tentoonstelling over „Wel en wee van het water”. Geopend zo. 12-18 u. en wo.avond 19-21 uur. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Tentoonstelling van de bloemenschilder Ritman. Dag. geopend 13-17 u. Ma. gesloten. Tot en met 2 juli. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarndam). Ex positie olieverfschilderijen van Léon Spieren burg, plastieken en batikwerk van Gerda Spie renburg, sieraden van Anita Schultz, aquarellen van Piet de Ridder en weefwerk van Jeannette Plas. Geopend za. 14-17 u„ zo. 10-17 uur. OPENLUCHTTHEATER Bloemendaal opent vrijdaga vond 23 juni het seizoen met het toneelspel De Wijze Kater van Herman Heijermans, uitge voerd door toneelgroep Toets steen uit Amsterdam. Toets steen staat onder artistieke lei ding van Ben Aerden. Woens dag 28 juni wordt het Rotter dams Danscentrum verwacht. De programma’s vangen aan om acht uur. Krachtpatsers komen ook van pas in „Gladiator van Ro me”, een machtig verfilmd ver haal dat speelt ten tijde van keizer Caracalla. Gordon Scott speelt de rol van Maciste. Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.:> „Villa Porno”. Luxor Theater (Breestraat). 19 „Companeros”. Dit is een uitspraak van de 38-jarige Tsjechische dirigent Libor Pesek, die donderdaga vond 22 juni het Noordhollands Philharmonisch Orkest zal lei den in werken van Dvorak, Beethoven en Rachmaninov. Pesek, vrijwel vloeiend Neder lands sprekend, is geen vreem de in het Haarlems Concertge bouw: hij trad vorige herfst op met het NPO in de zogenaamde C-serie (hedendaagse componis ten) In de komende maanden zal Pesek veelvuldig voor het NPO staan: in de maanden juli, september en oktober zijn 17 concerten in Haarlem en in de provincie onder Peseks leiding geprogrammeerd. ,I,k kan uw vraag over de kwaliteit van het NPO slechts gedeeltelijk beantwoorden”, al dus Pesek, „want ik ken de musici slechts van één concert met moderne muziek. We ken nen elkaar niet qua romanti sche muziek. Ik vond de alge mene werksfeer bij het NPO erg fijn, ik werd toen na de korte repetities verrast door het mooie resultaat. De medewer king was ontzettend aardig. NPO-directeur Mulder is een man met progressieve ideeën over de ontwikkeling van het orkest”. Peseks voorkeur concertprogramma week donderdag gaat uit naar de Zevende symfonie van Beet hoven. Een werk dat hij ieder seizoen weer onder handen neemt en iedere keer weer op nieuw in fris jasje wil steken. Over Dvoraks Serenade voor strijkers in E grote terts: „Als Tsjech ben ik zeer benieuwd wat de resultaten zullen zijn met een Nederlands orkest”. Zijn specifieke voorkeur gaat dan ook naar deze componist uit tezamen met Bruckner, Brahms en Mahler, in het kort gezegd de laat-romantiek. Toch is het vooral eigentijdse muziek die hij wil propageren: „Geografisch gezien is eigen tijdse muziek in Nederland niet regelmatig verdeeld, bepaalde steden hebben zelfs geen pu bliek voor deze muziek. Ik was verrast juist wel in Haarlem een publiek te vinden dat op eigen initiatief voorkeur uit sprak voor moderne componis ten. Er is een groot percentage onder deze muziek dat slecht is en een klein deel dat goed is. Maar dat is altijd al geweest. Door de strenge keuze van de tijd blijven de goede componis ten over. Die keuze is nu nog niet gemaakt. Juist daarom is het belangrijk dat zo veel mo gelijk nieuwe muziek klinkt. De tijd zal dan objectief de betere muziek van de slechte scheiden”. „In het bijzonder gedurende de laatste 15 jaren is er een nieuw woordenboek met een nieuwe taal ontstaan. We wachten op de grote persoon lijkheid die deze nieuwe taal gaat gebruiken. Uit de vele ex perimenten is een synthese no dig om uit het complex van werken een nieuw werk te bouwen. In Tsjecho-Slowakije is die synthese nog niet bereikt. Ik ben nog te weinig op de hoogte om aan te kunnen tonen hoe in Nederland de situatie ligt”. Als voorbeeld van een com ponist die reeds een synthese van zijn experimentele werken schreef, wijst Pesek de Frans man Olivier Messiaen aan. „Zijn manier van componeren heeft geleid tot een gesloten werk. Het is niet mogelijk dat hij deze werken continueert. Wat hij in experimenten heeft gevonden en tot een synthese Alhambra (Weteringschans): David Hem mings in „Moord in 5B”, toeg. 18 j. Dagelijks 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstraat)Allis- tair McLean’s „Puppet on a chain”, toeg. 14 j. Dagelijks 14.30, 19 en 21.30 uur, zo. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstraat): George Harrison in „The concert for Bangladesj”, toeg a.l. Dagelijks 13.45, 16, 19.30 en 21.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan): Lea Massari in „Le souffle au coeur”, toeg. 18 j. Dage lijks 14 (beh. za., zo., wo.midd.) 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk): „Meisjes inter- naakt”, toeg. 18 j. doorl. voorst. 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur. Cineac (Damrak)Terry Today in „De waardin zoekt de zonde op”, toeg. 18 j. Dagelijks 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Cineac (Reg. Breestraat): Ochtend en mid- 1 dag 9.30, 11.30, 13.30 en 15.30 uur, zo. 11.30 uur enz. „Dumbo, het vliegende olifantje”, toeg. a.l. Elke avond 17.30, 19.30 en 21.30 uur Clint Eastwood in „Dirty Harry”, toeg. 18 j. City (Leidseplein)Philippe Noiret in i „Speurders zonder scrupules”, toeg. 18 j. Dagelijks 14.15, 19 en 21.30 uur zo. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. vr., za. nacht 12 uur: Lee Marvin in „De twaalf I veroordeelden”, toeg. 18 j. Corso (Kalverstraat): Louis de Funes in „Samen uit, samen thuis”, toeg. a.l Dagelijks 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan): Charlton Heston in „De tien geboden”, toeg. a.l. Dagelijks i 13.30 en 19.30 uur. Flora (Amstelstraat): Terence Hill in,, De vier vuisten van de duivel”, toeg. 14 j. Dagelijks 14.30, 19.30 en 21.45 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 21.45 uur. Kriterion (Roetersstraat): Gene Hackman i in „The French connection”, toeg. 14 j. Dagelijks 14.15, 19.45 en 22 uur, zo. 13.30, 15.45, en 22 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein): Timo thy Bottoms in „The last picture show”, I toeg. 18 j .Dagelijks 14.45, 19.30 en 22 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.30 en 22 uur. Luxor (Nieuwendij k): Olivier Red in „De levende schietschijf”, toeg. 18 j. Dage- i lijks 13.30 (beh. za., zo., woe. midd.) i 15.45, 19.15 en 21.30 uur. Nöggerath (Reg. Breestraat): Malcolm McDowell in „A Clockwork orange” toeg. 18 j. Dagelijks 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk): Birte Tove in „Zweedse stewardessen”, toeg. 18 j. Da gelijks 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (Rembrandt- plein): Susannah York in Jane Eyre”, toeg, 14 j. Dagelijks 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan): Catharine Deneuve in „Dagvlinder”, toeg. 18 j. Dagelijks 14 J uur (beh. za., zo., wo.), 19.15 en 21.30 uur. Za. zo. wo. 14 uur „Sjors en Sjimmie en de toverring”, toegang a.l. Roxy (Kalverstraat): Jane Fonda in „Klu- te”, toeg. 18 j. Dagelijks 13.30. 16, 19 en j 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk): Bill Travers in „Gorgo”, toeg. 14 j. Dagelijks 13.30. 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (boven Kriterion): Jane Fonda in „Les histoires extraordinaires”, toeg. 18 j. Dagelijks 14.15, 19.15 en 21.45 uur. zo. 13,45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Tuschinski (Reg. Breestraat)Sean Conne ry in „Veel liefs uit Moskou”, toeg. 14 j. Dagelijks 14.15, 19 en 21.30 uur. Za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Concertgebouw (Van Baerlestraat) Vrijdag 23 juni, gr. zaal 20.15 uur: Holland Festival. Popconcert. The Soft Machine. It’s a beautiful day. Zaterdag 24 juni, gr. zaal 20.15 uur: Holland Festival. Concertgebouworkest o.l.v. Mi chael Gielen, m.m.v. Halina Lukomska, sopraan en Lodex Devos, tenor. Werken van Ligeti e.a. kl. zaal 20.15 uur: Hol land Festival. Amadeus Kwartet. Wer ken van Mozart e.a. Woensdag 28 juni, gr. zaal 20.15 uur: Holland Festival. Berlijns Philharmonisch Orkest, o.l.v. Herbert von Karajan. Werken van Strawinsky e.a. Stadsschouwburg (Leidsplein)Don derdag 22 juni, 20.15 uur: Holland Fes- tival: Amsterdams Toneel: „Oidipous Oidipous” van Harry ulisch. Vrijdag 23 juni, 20.15 uur: Holland Festival: l Ned. Operastichting: Verdi „Falstaff” m.m.v. Rotterdams Philharmonisch Or kest o.l.v. Michael Gielen. Zaterdag 24 juni, 20.15 uur: Holland Festival: Het I Nationale Ballet: „Onvoltooid Verleden Tijd,” „Twilight,” „Voor, tijdens en na het feesl;,” „Geverfde vogels.” Zondag 25 juni, 20.15 uur: zie vrijdag 23 juni. Maandag 26 juni, 20.15 uur: Holland Festival: Ballet Félix Blaska. Dinsdag 27 i juni, 20.15 uur: Holland Festival: Glas gow Citizens Theater: „Antony and Cleopatra” van Shakespeare. Woensdag I 28 juni, 20.15 uur: Holland Festival: I Neerlands Hoop in Bange Dagen: Plan kenkoorts.” Carré (Amstel): Vrijdag 23 i juni: 20.15 uur: Amsterdams Philhar monisch Orkest. Zaterdag 24, zondag 25 en maandag 26 juni, 20.15 uur: Holland Festival Berio-Birtwistle. Nieuwe De la Mar Theater (Mamix- straat): T.e.m. 30 juni, dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: „Twee op de wip,” van William Gibson. Shaffy-Theater (Keizersgracht): T.e.m. zaterdag 24 juni, dagelijks), 20.30 uur, vrijdag 23 en zaterdag 24 juni 20.30 en 24 uur, Shaffyzaal: Theatergroep Car- rousel. „MURPHY’S WAR” gaat over een eenmansoorlog die fel door Peter O’Toole als Murphy, fe de enige overlevende van een fel door Duitsers getorpedeerd fe schip, geleverd wordt tegen de fel vijandelijke duikboot die oor- fel zaak is van alle ellende. Een en ander speelt zich af fe voor de kust van Zuid-Amerika fel op het einde van de tweede fe wereldoorlog. Als Murphy ge- fe wond aan land weet te komen, fe wordt hij uitgeput opgepikt fel door een Fransman (Philip fe Noiret) die hem naar een pri- fe ziekenhuisje brengt, fed hij door de goede zorgen fe de vrouwelijke arts dr. fel Hayden (Sian Phillips) spoedig fe opknapt. Murphy verlaat vroeg- fe tijdig het ziekenhuis, gedreven fe door wraakgevoelens tegen de fe Duitse bemanning van de on- fe derzeeër die hij op de zwem- fe mende overlevenden van het fe getorpedeerde schip heeft zien fe schieten. Hij heeft namelijk het fe vermoeden en niet ongegrond, fe naar later blijkt dat de fe duikboot zich verscholen houdt fe in de Orinoco, de grote Zuida- fe merikaanse rivier om vandaar fe uit aanvallen op voorbijkomen- fe de vijandige schepen uit te fe voeren. fe Het schijnt een hopeloze taak fe om als ongewapende particulier fe de strijd met een volledig uit- fe geruste duikboot aan te gaan, fe maar Murphy heeft geduld en fe is vindingrijk en hij ontwikkelt fe in samenwerking met de fe Fransman een strategie en fe bouwt uit restanten van aan- fe wezige wrakken zijn hulpmid- fe delen. Het wordt een fascine- fe rend duel tussen twee ongelijke fe kracnten dat door Peter Yates, fe Engelsman van geboorte, maar fe nu werkend in Hollywood, fe waar hij onder meer „Bullitt” fe en en 21.15 u.: niet ongevoelig xi_i1221xr-iA Licnixcnjnc v uivixv. vu lv in de schaduw van het Vaticaan fe een moeilijke verloving die zich fe ontwikkelt maar een tragiko- fe misch eind. Regisseur Risi met fe talrijke liefdescomedies op z’n fe rtzinn nnlroln mnaifo lijke acteurs een amusante film fe „John and Mary” maakte, fe adembenemend is verfilmd. Be- fe ter dan zijn onlangs in ons fe uitgebrachte misdaadco- fe medie „The hot rock” („Vier fe trage gauwdieven”) waarvoor fe Yates naar ons land kwam, fe heeft de veelzijdige filmer in fe „Murphy’s war” de elementen fe spanning, avontuur en fanatis- fe me tot een uiterst boeiend ge- fe heel weten samen te smelten. CHARLES BOOST fe Duim In Roxy tenslotte in de nacht fe tijdens de tweede helft van fe draaiweek „Liefdeskunst fe gevorderden” die aantoont fe to OJ co

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 13