Oud-wereldkampioen wisselt fiets na N.K. in de Tour voorlopig voor ploegleiders wagen Jan Janssen gaat het niet zo gemakkelijk meer PFENNINGER PAREERDE AANVAL CONCURRENTEN in Ol. Stadion Waterpoloteam niet bestand tegen Hongaarse stoomwals Regenboog- truien Nog geen wielerploeg van Mars en Frisol s KNBSB geeft spelers gratie Zeilers voor München Boskamp blijft bij Feyenoord „Nu ik echt de titel wil 8 Stan Smith lootte gunstig E Kort geding van Theo Laseroms I gaat niet door Koersen Duindigt 19 5 1 I I I I I I DONDERDAG 22 JUNI 1972 99 e s I I I i i I i B 1 i p e I p I P I I s a I p U itstel Tit el jacht AA/VVVVVVVyVVVVV\AAAA/VVVVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV^^ als Jan Janssen op weg naar zijn Tourzege in 1968. .a kAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/V\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAj I Bónnen I JL L L Boskamp H Direct na de start zetten de rivalen van de Zwitser reeds de aanval in. Het tempo werd daardoor dermate hoog opgeschroefd dat er na 30 kilometer (bij Menaggio) een voorsprong van 20 minuten op het tijd schema was ontstaan. Doch steeds slaagde Pfenninger erin de aanvallen te pareren, waardoor zijn voornaamste belagers geen schijn van kans kregen een beslissende delde uur. ■5 I I s I (Van onze sportredactie) PUTTE Jan Janssen slaakte een zucht van verlichting; hij hoeft niet naar de Tour de France. Na twaalf dagen heen-en-weer-gepraat maakte de directie van zijn equipe Beaulieu- Flandria uit dat de oud-Tourwinnaar zich niet meer aan de Grand Bouclé hoefde wagen. Jan Janssen: „Ik had al eerder duidelijk gemaakt dat ik liever niet zou gaan als de ploeg het enigszins zonder mij kon stellen. Wat heb ik nu nog te zoeken in de Tour? Ik kan er alleen nog maar verliezen. Voor de contracten na de Ronde hoef ik het niet meer te doen. Als oud- wereldkampioen en Ronde-winnaar is mijn naam al gemaakt. Ze willen me er in de criteriums toch altijd nog graag bij hebben”. danks de zware nederlaag goed partij bood, was tegen dit geweld niet opgewas sen. In de derde speeltijd verving coach Hans Muller Drenth door Stroboer en Jansen door Reedijk, maar ook deze twee jeugdige internationals slaagden er niet in de Hongaarse wals tot staan te brengen. BASKETBAL. Een Europese basketbal- selectie heeft woensdagavond in de Spaase stad Vigo een wedstrijd tegen het team van de Verenigde Staten met 78-64 gewonnen. Bij rust leidden de Amerika nen nog met 35-29. AMSTERDAM. Het bestuur van de Honkbal en Softbalbond heeft besloten alle voor 1 maart gestrafte spelers, speel sters en officials gratie te verlenen. Dit geschiedt in verband met het zestigjarig bestaan van de KNBSB. VOETBAL. Het Italiaanse voetbalelftal heeft woensdagavond in Sofia voor 20.000 bezoekers een vriendschappelijke wed strijd tegen Bulgarije gelijkgespeeld: 1-1. In de drieënveertigste minuut namen de Bulgaren door Bonev de leiding en vijf minuten na rust zorgde Chinaglia voor de gelijkmaker. meter lange Cauberg-circuit nog wel deel uit van het actieve Flandria-contingent (Hordijk, Janssen, Zoetemelk, De Koning, Do<man en Van Midden) dat de titel van Zoetemelk moet verdedigen. Hoewel het reg’ement voor de nationale kampioen schappen nog altijd vermeldt dat het rijden in ploegverband verboden is (Jans sen' „Een lachertje; als ze dat moesten bestraffen bleef geen renner meer in de koers”), zal de oude meester toch ook in dienst van Zoetemelk vertrekken. Jans sen: „Als de kans zich voordoet dat ik zelf voor de titel kan gaan rijden, ben ik er echter van overtuigd dat ze zich ook allemaal voor mij in zullen zetten”. „Het is waar dat ik vroeger nooit inte resse voor het kampioenschap van Neder land heb gehad”, aldus Janssen, die het zelfs een keer presteerde om te laat aan de start te komen, „maar ik reed altijd Hij Wilmo Mauro Simonetti LONDEN. Stan Smith, de Ameri kaanse korporaal, die is aangewezen als officiële favoriet voor de Wimbledontitel, heeft gunstig geloot. Tot de kwartfinales zal Smith, vooropgesteld dat hij niet ver liest, geen enkele speler van formaat ont moeten. In de eerste ronde komt hij uit tegen de Westduitser Hans-Joachim Plotz. De als tweede geplaatste Roemeen Ilie Nastase krijgt het vermoedelijk heel wat zwaarder dan Smith. Niet in de eerste ronde tegen John Bartlett, de nummer elf van Australië, maar wel een ronde verder tegen de Amerikaanse grasbaanspecilaist Claik Grabner. De 28-jarige Grabner uit New York bereikte in 1968 de halve finales en was in 1969 en 1970 bij de beste acht. Grabner speelt allereerst tegen de Indiër Jaideep Mukerjea. Bij de dames hebben Evonne Goola- gong, de 20-jarige Australische titelhoud- stere n favoriet en de Amerikaanse Bil lie Jean King, geen moeilijk openingspro- gramma. De aardigste wedstrijd in de eerste ronde zal waarschijnlijk die zijn tussen de Amerikaantjes Chris Evert en haar Wightman-cup-ploeggenote Valerie Ziegenfuss. De vier Nederlandse meisjes hebben allen gunstig geloot. Marijke Schaar ont moet in de eerste ronde de Indonesische Lita Liem. Trudy Walhof zag zich ge plaatst tegen de Tsjechische international Alena Palmeova. Voor Betty Stöve kwam de taliaanse veterane Lucia Bassi uit de bus. een eenling tegen hele ploegen als Willem II, Caballero of Smiths. Bovendien was de wedstrijd dan altijd nog op geen gemakkelijk parcours. Met zo’n man of zestien aan mijn wiel lukte het me dan nooit om weg te komen. Misschien had ik de titel toen wellicht toch kunnen pak ker, maar ik interesseerde me er niet zo voor Nu is het precies andersom. Ik wil graag, maar het gaat niet zo gemakkelijk meer”. Over het Cauberg-parcours is Janssen allerminst te spreken. Hij is van oordeel dat er te veel tegemoet is gekomen aan de wensen van de organisatoren. Ton Vissers en zijn partner Gerard Sterk, die daar 50.000 gulden voor neertelde, en van het publiek. Janssen: „Op dit kleine rondje zullen de werkelijke krachtverhoudingen niet juist tot uiting komen. De klimmers zijn duide lijk in het voordeel. Dit wordt een wed- strbd voor Schepers of Pustjens. Men had het oude rondje van een kilometer of vijf ien moeten handhaven, dan waren ook goede coureurs als Duynman, Vianen en Pijnen in aanmerking gekomen. Zij worden nu achtergesteld. Het was beter geweest als men eerst de wielrenners bij de samenstelling van het parcours had geraadpleegd. Hier ligt toch wel een taak voor de Vereniging van Beroepsrenners”. ROTTERDAM. Het kort geding, dat Theo Laseroms tegen Feyenoord aanhan gig had gemaakt, zal niet doorgaan. Dit is een gevolg van een woensdag gehouden bespreking tussen beide partijen, waarin algehele overeenstemming werd bereikt. Tegen overgaan van Laseroms naar een andere vereniging onder redelijke voorwaarden bestaat geen bezwaar. Het kort geding zou vandaag in Roterdam dienen. CAMAIORE. De Belg Roger de Vlaeminck heeft vandaag de grote U’ie- lerprijs van Camaiore gewonnen. Hij leg de de afstand van 226 kilometer af in 9 uur 49 minuten 46 seconden, zijn gemid- snelheid was 38,905 kilometer per DEN HAAG. De premie van toto no. 47 ten bedrage van bruto 125.472,10 is ten deel gevallen aan de houder van het formuliernummer N. 3409907. Hij ontvangt aan prijs en premie totaal bruto 129.953,20. DEN HAAG Uitslagen van de te Duindigt gehouden draverijen: Zomerprljs 2140 m: 1. Kees Verkerk (E. Schwarz) 3.07.0 1.29.0, 2. Juno Buitenzorg, 3. Kerry. Toto win. 2,80 8,90, kop. 11,00, trio ƒ813,60. Scheveningenprijs voor amateurrlj ders 2140 m: 1. Kees (G. v. d. Wal) 3.08.8 1.28.2, 2. Johan A, 3. Klif Areta. Toto win. 1,90, pl. 1,70 2,60, kop. 12,70. Deauvilleprijs met autostart 2000 m: 1. Hartin Gerda (P. Segers) 2.50.0 1.25.0, 2. Henry Belwtn, 3. Joke. Toto win. 8,70, pl. 1,70 1,40 1,40. kop. 9,60. trio 158,70. Gipsy Girlprijs ca. 1900 m: 1. Johan (D. Wiss) 2.04.9, 2. Funchal, 3. Patat! Patata. Toto win. 5,90, pl. 2,00 1,70, kop 8,20. Noordwijkprijs met autostart 1600 m: 1. Unimel B (H. Pools) 2.10.0 1.21.3, 2. Hardy Re gina, 3. Grand Geste. Toto win. 1.40, pl. 1,50 2,10 3,70, kop. 3,20, trio 74,10. Blankenbergeprijs met autostart 2000 m: 1. Iduna J (G. van Eykelen- borg) 2.47.1 1.23.6 2. Icare Quick, 3. Granit Hol- landia. Toto win. 5,40, pl. 2,10 1,50 2,10, kop. 7,30. Oosten deprljs met autostart 2000 m: 1. Jupiter D (E. Schwarz) 2.48.3 1.24.2, 2. Jungle Boy, 3. Judy Buitenzorg. Toto win. 2,80, pl. 1,30 1,30 1,70, kop 5,80, trio 57,20. Chamoiseprijs ca. 2000 m: 1. Josina <D. Weiss) 2.13.8, 2. Ambition, 3. Petro- nella L. Toto win. 1,90, pl. 1,30 1,60, kop. 3,10 Katwijkprijs met autostart 2000 m: 1. Inca (P Smit) 2.48.8 1.24.4, 2. Ingrid Roodnoot, 3. Eraldo Con Dios, Iwan Mac H. Toto win. 1,60, pl. 1,40 3,70 17,70 en 2,30, kop. 2,90, trio 369,60 en 93,10 Zandvoortprijs met autostart 2000 m: 1. Jos Westlandia (W. van Overem) 2.53.1 1.26.6, 2. Ivoor S, 3. Izmir. Toto win. 2,30, pl. 1,30 1,60, kop. 5,50. Totalisatoromzet 261.453,00. BOEDAPEST. Het Nederlands water- polozevental heeft woensdag in Boedapest in het internatioonale waterpolotoernooi met 2-8 van Hongarije verloren. De tussen standen waren: 1-2 0-1 0-2 1-3. Nederland trof een in topvorm spelend Hongarije. Van de acht Hongaarse doel punten werden er zeven uit spel gescoord. Slechts eenmaal scoorden de Hongaren uit een strafworp. Vooral aanvallend bleken de Hongaren onstuitbaar. Zsivos en Kon rad III waren keer op keer de Nederland se verdedigers met hun fraaie combinaties te snel af en scoorden vijf van de acht treffers. De Nederlandse ploeg, die on- Reeds na twee minuten leidde Hongarije met 2-0, waarna een vloeiende combinatie tussen Parrel en Bras door de laatste in een doelpunt werd omgezet. Maar de Magyaren lieten zich hierdoor niet in het minst van d e wijs brengen en voerden de score met de regelmaat van een goed geolied uurwerk op. In de laatste minuut bracht Parrel met een ver schot van de linkervleugel de eindstand op 8-2. Scorers: Hongarije: Zsivos (3), Konrad III (2) Bodnar, Sarosie en Kazas. Nederland: Bras en Parrel. Uitslagen: Hongarije-Roemenië (dinsdag avond: 5-2 (0-1 2-1 0-0 2-1), Joegoslavië- Verenigde Staten 7-5 (2-2 2-1 2-1 1- l).West Duitsland -Roemenië gelijk spe!4- 4 (1-0 1-2 1-0 1-2). De stand is: Hongarije 8 pnt 27-12, Joe goslavië 7pnt 19-15, Roemenië 3pnt 15-14, West-Duitsland 3pnt 14-17, Nederland 2- nt 16-22, Ver. Staten 2pnt 16-27. wachten”. Dat men er in Flandria-kringen ook na de Ronde van Luxemburg nog van uitging dat Janssen wél zou rijden, bleek uit de uitlatingen van ploegleider Briek Schutte tijdens de Midi Libre, waar hij meedeelde dat de Nederlander in ieder geval tot zijn eerste keus zou behoren. Dinsdagavond had uiteindelijk het laatste gesprek plaats, waarin Janssen zijn grote bazen van hun voornemen af wist te brengen. Hij zal in de ploeg de positie als assistent van Schotte in gaan nemen die tot vorig jaar door Foré werd bekleed. De Belg gaf er echter de brui aan, omdat hij zich niet met het door Schotte gevoerde beleid kon verenigen. Janssens plaats als renner zal worden ingenomen door Eef Dolman. DEN HAAG. Het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft op voordracht van het Koninklijk Neder landsch Watersport Verbond de zeilers aangewezen die zullen uitkomen op de Ooly.ische Spelen in Kiel. In de Tempestklasse worden uitgezon den B. Staartjes en C. Kurpershoek. F Imhoff en S. Korver zullen de Flying Dutchman varen en C. Douze bemant de Finn jol. Als reserves zijn aangewezen: G. Bier man en B. Kraan (FD en Tempest) en C. Kruyer (Finnjol). Wat de begeleiding betreft zullen NOC en KNWV nog nader overleg plegen. Schaes. Louis Pfenninger heeft woensdag in de langste rit van de ronde van Zwitserland (234 km) zijn leiderstrui met succes verdedigd. In deze zevende etappe, waarin drie bergpassen zaten de Maloja van 1815 meter, de Julier van 2284 meter en de Lenzerheide 1476 meter sloeg Pfenninger, uitstekend door zijn ploegmakkers Wolfshohl en Peffgen ge steund, alle aanvallen van zijn concurren ten af. De 32-jarige coureur kondigde na de Ronde van 1970 al aan dat hij de nationa le Franse koers niet meer zou rijden. Vorig jaar hield hij zich daar ook aan. Terwijl Louis Ocana de rol van BIC- kopman met verve vervulde, volgde zijn voorganger thuis in Putte het koersver- koop. Bij Flandria staan de zaken dit jaar echter anders. Janssen werd voor dit sei zoen aangetrokken, om te voorkomen dat het team weer gespleten zou worden door ruzies, zoals die zich vorig jaar tussen Zoetemelk, Roger de Vlaeminck en Le man voordeden. Leman en De Vlaeminck waren intussen vertrokken naar BIC en Dreher), waardoor een betere basis voor samenwerking was ontstaan. Janssen: „Door het vertrek van die twee heeft Flandria dit seizoen veel minder publici teit gekregen. Dat neemt men echter op de koop toe. Iedereen was ervan overtuigd de De Vlaeminck en Leman twee dwars liggers in de ploeg waren, die eruit moes ten” De grootste problemen deden zich vorig jaar echter voor tijdens de Ronde van Frankrijk, waarin Joop Zoetemelk ook dit keer zijn contract weer waar moet ma ken. Het was daarom begrijpelijk dat de sponsor Janssen er vooral tijdens deze zwaarste Ronde in de buurt van het team wilde hebben. Aanvankelijk wilde de di rectie Janssen dan ook tóch als actief renner inzetten. Janssen: „Ik had ge vraagd om de Ronde van Luxemburg en de Midi Libre als voorbereiding te mogen rijden, als ik tenminste naar de Tour moest. Later kreeg ik echter een telegram waarin stond dat ik me alleen voor Luxemburg hoefde melden. Daaruit leidde ik eigenlijk af dat ik niet naar de Ronde van Frankrijk zou gaan”. Dat had hij mis. Teruggekeerd uit Luxemburg, waar hij zijn beste seizoen- prestatie leverde door de tweede etappe te winnen, stelde Janssen zich in contact met Flandria, teneinde het definitieve „neen” te horen. Janssen: „Steeds weer werd het uitgesteld. Ik heb ten slotte twaalf dagen op het antwoord moeten DORDRECHT. De besprekingen, die het extra-sportieve wielermerk Fri- sol de afgelopen weken met Ketting en Mars heeft gevoerd over het formeren van een nieuwe en sterke profploeg, hebben geen resultaat opgeleverd. Het betekent niet, dat Frisol de plannen om volgend jaar met een profploeg te beginnen heeft opgegeven. „Het hangt helemaal van Cees Priem af wat we gaan doen”, aldus directeur N. J. M. de Vries. „Als Priem besluit om prof te i worden dan zullen we rond hem een ploeg van zes of zeven jonge renners formeren, die alleen in de Benelux zal gaan opereren”. Die jongeren heeft Frisol niet onder de amateurs. „We zullen ze bij andere ploegen weg moe- ten halen”, aldus de heer De Vries, die nog altijd het idee huldigt, dat zijn eventuele profs bij overgang naar een andere ploeg een transfersom zullen moeten opbrengen. „De helft van die transfersom, die we in overleg met de betrokken renner willen vaststellen, is voor de coureur, de andere helft voor ons”. Cees Priem zelf weet nog niet zeker of hij volgend jaar naar de beroeps- klasse overstapt. „Het zit er wel in. I; Want uiteindelijk had ik vorig jaar al een contract willen tekenen maar ben toen amateur gebleven om de Olympi- sche Spelen van München mee te I kunnen maken”, aldus de 21-jarige Zeeuw. Een andere factor voor Frisol is Fedor den Hertog. Die heeft wel altijd beweerd nooit prof te willen worden maar is nu iets van gedachten veranderd. „Stel dat ik een gezin zou willen stichten, dan zal ik wel moeten. /^MAAAAAAAAAAZtAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/VtAAAAWVWUtAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAf Dan moet er geld op tafel komen”, aldus Den Hertog, die overigens nog geen ambities in de richting van een huwelijk heeft. „Maar je kunt het nooit weten”, zo zei hij voorzichtig. Fedor den Hertog wil volgend jaar een poging doen het werelduurrecord, dat sinds 7 oktober 1970 met 47.553 km. op naam staat van de Columbiaan Martin Rodriquez, scherper te stellen. Den Hertog heeft al eerder een derge lijke poging aangekondigd, die door allerlei omstandigheden niet door ging. Nu heeft zijn nieuwe sponsor, waar voor Den Hertog volgend jaar mag rijden mits dan 3.000 gulden aan Am stel is betaald, zich garant gesteld voor de onkosten. Inmiddels heeft Den Her tog bij de Amsterdammer Wim Bus- traan al een nieuwe superlichte baan- fiets laten bouwen, die straks van pas kan komen bij de recordpoging. Het staat nog niet vast waar Den Hertog de aanval op het uurrecord zal doen. Kandidaten zijn de Olympische baan in Mexico City, waar ook Rodri- ques bij de amateurs en Ole Ritter bij de profs hun records reden, en de nieuwe nog niet uitgeprobeerde baan in het Olympische wielerstadion in München. Pas na de Olympische Spe len, als de tijden op de achtervolging een indicatie geven van de snelheid van de baan in München, zal beslist worden waar Den Hertog zijn record poging zal ondernemen. Den Hertog zelf denkt dat het wel Mexico City zal worden. „Het lijkt me sterk als die baan in München sneller is dan die van Mexico City”. THEO KLEIN ROTTERDAM. Jan Boskamp blijft tenminste nog twee jaar bij Feyenoord. Woensdag heeft de blonde 23-jarige mid denvelder een contract getekend en zich voor die tijd aan de Rotterdamse eredivi- sieploeg gebonden. Roda JC heeft de 21-jarige Henk van Leeuwen van Feyenoord overgenomen. Van Leeuwen, topscorer in de eerste klas se van de betaalde b-elftallen, krijgt bij Roda JC een full-profcontract. Roda JC kocht ook de Westduitse voet baller Herbert Bonnen, die vorig seizoen voor NEC speelde. De eerste divisieclub De Graafschap uit Doetinchem heeft de 25-jarige DWS-er Gerrie Deijkers gecontracteerd. Eerder trok De Graafschap reeds Jaap de Blaauw van Veendam aan. Ook Janssen heeft nu al, evenals Foré, enige hiaten vast kunnen stellen bij Flan dria. Hij zegt: „Op organisatorisch gebied is Flandria me erg tegengevallen. Bij BIC was ik gewend dat alles lang van tevoren geregeld was. Bij Flandria gaat echter alles op zijn Belgisch. Het is zelfs al eens voorgekomen dat ik de uitnodiging voor een wedstrijd op de ochtend van een koers binnenkreeg. Ik heb me daar ver schrikkelijk over opgewonden. Ze schrok ken er wel van, maar veel verbetering heeft het niet gebracht”. Zondag maakt Jan Janssen in de strijd om de Nederlandse proftitel op het 7500 voorsprong te nemen. Van deze situatie maakte de Italiaan Giancarlo Polidor! volkomen ongevaarlijk voor de groten in het peloton een uitstekend gebruik. Hij vluchtte na ruim 138 kilometer weg en kon zijn voorsprong steeds meer uitbouwen. Later gingen ook Giuliani en onze landgenoot Tabak er vandoor. Bij aankomst in het Liechtensteinse stadje Chaan had de dappere Polidori, die volko men uitgeput over de finish gleed, een voorsprong van meer dan vier minuten op zijn beide achtervolgers en van meer dan zeven minuten op een grote groep ren ners, van wie Gerben Karstens de sprint won. In deze etappe staakten Wim Prinsen en Jan Krekels de strijd. De uitslag 1. Giancarlo Polidori (IT) 7.31.26, 2. Enrico Paolini (IT) 7.35.47, 3. Donato Giuliani (IT zt, 4. Tino Tabak (Ned) 7.35.53, 5. Gerben Karstens (Ned) 7.37.53, 11. Gerard Vianen (Ned.) zt, 35. Wim Schepers zt, 48. Ger Harings zt als Gerben Karstens. Algemeen klassement: 1. Pfenninger (ZW) 32.47,03, 2. Pingeon (Fr) 32.47,18, 3. Dancelli (IT) 32.47,20, 4. Spahn (ZW) 32.47,32, 5. Schiavon (IT) 32.50,40. Klasseringen van de Nederlanders: 17. Schepers 33.13.41, 23. Tabak 33.16.30, 36. Vianen 33.32.48, 40. Karstens 33.38,59, 49. Harings 34.07,37. Janssen, de man die zich nooit inspande om de nationale titel in zijn bezit te kriigen, ontpopt zich zowaar als een fana tiek titeljager. Zelfs na zijn overwinning in de tweede rit van de Ronde van Luxemburg liet hij de verslaggevers ter plaatse al weten dat hij die koers voorna melijk als voorbereiding op het kampi oenschap zag. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Vanavond komt er voor het eerst in dit seizoen weer een sterk bezet internationaal ren- nersveld in actie op de baan van het Olympisch Stadion. De sprinters en stay ers strijden om de Grote Prijs van Am sterdam. Manager Jan Derksen heeft alle belangrijke figuren van nu bij elkaar kunnen brengen. Bij de profsprinters is wereldkampioen Leijn Loevesijn allereerst in gezelschap van de andere halve finalisten van de wereldkampioenschappen in Varese: de Belg van Lancker, de Italiaan Turini en de Australiër Johnson. Verder komen nog de Italianen Borghetti en Damiano, de Amerikaan Mountford en de Nederlander Koel. Er verschijnen twintig gangmaakmoto- ren in de baan. De amateurs rijden achter de nieuwe BSA-motoren, die als type verplicht zijn geworden. De profs zoeken hun heil nog achter de oude grote moto ren. De twee wereldkampioenen geven acte de presence. Bij de profs is dat Theo Verschueren, die de strijd aanbindt met zijn landgenoot Proost, de Nederlanders Oudkerk, Stam en De Wit, de Italianen De Lillo en Della Torre, de Brit Hill en de Duitser Rudolph. Bij de amateurs is titelhouder Gnas uit Duitsland in gezel schap van zijn landgenoot Breule, de Belgen De Vleminck en Perseyn en de Nederlanders Boom, Been, Niemeijer, De Jong en Minneboo, die zijn heil bij het stayeren heeft gezocht. In het bijprogram- ma rijden o.a. twee nationale selectieploe- gen een achtervolgingsrace. liet, in die volgorde, bij aankomst Francioni, Vladimiro Panizza, en Italo Zilioli, allen Italianen, achter zich. - A WW Ik

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 19