Werpen van Jet Jonker werd door Amerikaanse arbiter goedgekeurd Italiaanse softbalploeg werd met hoge cijfers vernietigd Blom triomfator in ronde Nw.-Vennep Fa. B. ENGELENBERG 1 I DWR-dames Boekhandel H. DE VRIES Studieboekcentrum Kennemerland van Spannend waterpoloduel tussen DWT en AZU: 7-5 AZ’67 wil totalisator bijna in de hoofdklasse Haarlem contracteerde KlopKlop goedgeefs amateurs <amirez tien seconden over londerd meter Jubileumduels van honkbalbond Cricketteam tegen Hampstead CC Sprinters op Alkmaarse baan Waterpolo team komt niet Beamon stopt 10 21 20 exklusieve mannenmode DONDERDAG 22 JUNI 1972 (Van onze softbalmedewerker) Basis Slagprestaties Buiten schot barteljorisstraat 5 Ceta Bever Buitenbijts OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN lijdelijk* per pakje 4 I ADVERTENTIE (Van onze waterpolomedewerker) MMMS ...5» (Van onze wielermedewerker) n Mary Boekhout (Van onze honkbalmedewerker) ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van onze waterpolomedewerker) el ADVERTENTIE .7' t. beverwijk breestraat 138 Tja, als je het over schoolboeken hebt en over boekenlijsten dan is het vanzelfsprekend dat je dan tegelijkertijd denkt aan Directeur Hartland van AZ'67 zegt over het voorstel: „Wij hebben al lange tijd gedacht aan de invoering van een totali sator en willen dit ook overleggen met het gemeentebestuur. Voorts lijkt het ons een landelijke zaak daar een en ander onder de wet op kansspelen valt. Als het aan ons ligt zetten we door." Juist in deze wedstrijden zullen speel sters als Wil Janssen (0.750), Ludy van Mourik (0.667) en Jet Jonker (0.667) hun slagprestaties waar moeten maken. Tegen deze tegenstandsters van formaat zal dat heel wat moeilijker gaan dan tegen de Italianen, die woensdag in Clarke (0.667) en slagmensen hadden. ten scoren, omdat bij gelijk eindigen het beslissende betekenis zal den gespeeld. De verliezer van dit duel moet als uitgeschakeld beschouwd worden voor de eindoverwinning in dit toernooi. HAARLEM. In verband met het zes tigjarig bestaan van de KNBSB worden er in het komende weekeind enige jubiieum- wedstrijden gespeeld. Zowel zaterdag als zondag komen tegen elkaar uit de Neder landse B-ploeg en het Belgische nationale team. Zaterdag te Hilversum en zondag te Oss. VOETBAL. Het nationale voetbalelftal van Finland heeft woensdagavond in Hel sinki voor 1431 bezoekers een wedstrijd voor groep vier van de strijd om het wereldkampioenschap 1974 (voorronde) te gen Albanië met 1-0 gewonen. Het doel punt kwam in de dertiende minuut door toedoen van Miika Toivola tot stand. PRAAG. De Cubaan Hermes Rami rez heeft woensdagavond tijdens interna tionale wedstrijden in Praag de 100 meter gelopen in 10 seconden rond. Hij was de negende sprinter die dit jaar deze tijd realiseerde. Op de 200 meter liep Ramirez later op de avond 20.7 seconden. I ALKMAAR. Op korte termijn zal de Alkmaarse eredivisieclub AZ’67 een voor stel bij de KNVB indienen betreffende de invoering van een totalisatorsysteem bij voetbalwedstrijden. Dit systeem houdt in dat de toeschouwers voor een duel op een formulier voorspellingen kunnen doen be treffende bijvoorbeeld rust- en eindstand. Een juiste profetie wordt beloond met een bepaalde som geld. TENNIS. Betty Stöve heeft woensdag in het toernooi om het kampioenschap van Zuid-Engeland in de tweede ronde van het damesenkelspel verloren. De Australi sche Lesley Hunt zegevierde in twee sets: 6-1, 6-3. Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 312206 u bent in voor efficiency en tijdsbesparing? Wanneer dit ook geldt voor uw kledingaankopen, dan hebben wij een goed advies: u komt regelrecht naar jacques koop, de zaak die vol hangt met de mooiste kostuums kolberts, safaripakken, suède en leder jackets, shirts, truitjes enz. uit dit zeer brede assortiment oriënteert u zich op hoog niveau en als u wilt, kunt u nog direct kopen ook! Ondanks de grote rivaliteit tussen de >loegen bij de wedstrijden laten de Bra- kettes niets na om de Nederlandse ploeg en ook de Italianen met raad en daad ter zijde te staan. Zo trainde de ploeg van coach Houtkamp woensdagochtend in sa menwerking met de Amerikaanse speel sters. Met name voor de pitchers een zeer nuttige gelegenheid om kennis te nemen van de werlptechniek van de befaamde werpsters: Joan Joyce en Donna Lo Pia no. Beide werpsters zullen woensdag 28 en donderdag 29 juni in Haarlem aantre den in een tweetal rechtstreekse duels tegen Nederland. UTRECHT. De trip van het Russi sche waterpolozevental door ons land gaat niet d oor. In verband met de slechte resultaten van de Russische ploeg op een toernooi i n Minsk heeft de Russische zwemfederatie de KNZB bericht gezonden dat de trip is geannuleerd. De Russen zouden in totaal vijf wed strijden in ons land spelen, drie tegen het seniorenzevental (1 juli te Veenendaal, 2 juli te Sneek en 3 juli te Zwijndrecht) en twee tegen de Nederlandse jeugdploeg (5 juli te Middelburg en 7 juli te Hoeven). De KNZB probeert nu nog een andere sparringpartner voor de nationale water- poloploeg te vinden. NIEUW-VENNEP. Na een spannende en aantrekkelijke koers zegevierde de 26- jarige Haarlemmer Ted Blom gisteravond op fraaie wijze in de traditionele feest- weekronde van Nieuw Vennep. Samen met de lange Ton Zuiker en prof Juul Bruessing was hij tien ronden voor het einde uit een negen man sterke kopgroep ontsnapt. In het beslissende sprintje hield Blom zijn twee vluchtmakkers met leng tes verschil duidelijk op afstand. De Bad- hoevedorper Japie Meyer triomfeerde met ruime voorsprong bij de nieuwelingen. Hij was samen met Co Hoogendoorn, Jan Zomer en Gerard Wesselius op jacht ge gaan naar de kopgroep van negen man. De start van Nederland met werpster Jet Jonker op de plaat was boven ver wachting goed. De angst, dat de worpen van Jet Jonker door de Amerikaanse hoofdscheidsrechter als onregelmatig zou den worden beschouwd, bleek volkomen ongegrond. Defensief voor de Nederlandse ploeg dus geen enkel probleem. Aanval lend bleek Nederland niet te stuiten. Ble ven runs in de eerste inning nog uit. in de tweede slagbeurt was het direct raak. Claudiana Fascina (0.500) hun beste-| In Enschede ontmoeten elkaar op zon dag het team van Jong Oranje en het oostelijk team.. De competitie staat nage noeg stil. Alleen in de tweede en derde klas is een viertal wedstrijden geprogram meerd. maar dit bracht geen wijziging meer in de stand. De DWT-dames klopten in een matte wedstrijd de ploeg van De Zijl-LGB met 3-1. Coriene van Dijk maakte alle DWT-doelpunten. De Haarlemse dames staan ongeslagen aan de kop van de derde klasse en hebben nog een punt nodig om het kampioenschap te behalen. Daarna zal via een promotiecompetitie moeten wor den gespeeld om een plaats in de tweede klasse. (Van onze wielermedewerker) ALKMAAR. Op de Alkmaarse wie lerbaan wordt zaterdagavond een interna tionaal sprinttoernooi voor profs gehouden met deelname van de Nederlandse we reldkampioen Leijn Loevesijn, de Italia nen Angelo Damiano, Luigi Borghetti en Giardano Turrini. de Amerikaan Tim Mountford en de Belg Robert van Lanc- ker. Andere hoogtepunten op deze avond worden ongetwijfeld een stayerskoers en koppelwedstrijd voor amateurs. HAARLEM. De eredivisieclub Haar lem heeft gisteren twee amateurspelers gecontracteerd: Van der Aar (19 jaar) van Stormvogels, een middenvelder, en Kalk man (17 jaar) van Uithoorn, een voorhoe despeler. REGGIO DI CALABRIA Ook de Italiaanse softbalploeg is er niet in geslaagd de Nederlandse formatie van een duidelijke triomf af te hou den. Opnieuw was het slaggeweld van Nederland onweerstaanbaar. In dit duel gespeeld voor goed bezette tribunes hanteerde de Nederland se ploeg evenals tegen Zambia het wapen van de homerun. Ondanks de enthousiaste en bij tijd en wijle zelfs chauvinistische toejuichingen ging Italië met 157 ten onder. HAARLEM. De DWT-herenploeg heeft de kansen op het kampioenschap in de derde klasse in eigen hand gehouden, door een 7-5 overwinning op AZU. VZV speelde maandagavond de Haarlemse ploeg zodanig in de kaart, door CWP met 9-4 te verslaan, zodat de Haagse ploeg met 5 verliespunten nog slechts een theo retische kans op de titel heeft. DWT en AZU hebben nu beide 4 verliespunten. De Haarlemse ploeg zal in de laatste wed- Vanavond zal de voor Nederland belang rijke wedstrijd tussen Amerika de Raybestos Brakettes en Canada wor- ploeg allerminst. Diep moest Italië op nieuw buigen. Wil Janssen uitstekend op dreef aan slag, sloeg de derde Nederlandse homerun over de afrastering. Ook Elly Zweers bleef niet achter en via haar tweehonkslag liep Nederland weg naar een 15-5 voorsprong. In de laatste inning drongen de Italianen andermaal aan. Ver der dan twee runs kwam de fanatiek aangemoedigde Italiaanse ploeg niet. In deze fase bleek het Nederlandse veldspel voldoende belofte in te houden voor de zware duels tegen respectievelijk de Ray bestos Brakettes en Canada. Daar werken ze al bijna 70 jaar dag in dag uit met studie boeken voor alle richtingen van onderwijs. Daar zijn ervaring, voorraad en systeem ingesteld op veel, heel veel in korte tijd. Ondanks het koude en gure weer, waardoor de belangstelling iets minder groot was dan in voorgaande jaren, is er in deze ronde van Nieuw Vennep die door de Oranjevereniging Beatrix in sa menwerking met de Halfwegse Sport Club De Bataaf werd georganiseerd toch volop strijd geleverd. Favorieten als Klaas Balk, Juul Bruessing, Ton Zuiker en Cees Vlijm legden er al meteen na het startschot van schaatsfavoriete Trijnie Rep flink de zweep over. Zij kregen echter geen kans om het tot een beslis sende voorsprong te brengen. Na amper een half uur koers ging prof Juul Brues sing er vandoor en hij kreeg een helpende hand toegestoken van Jan v.d. Horst en Piet de Vos. De vluchtelingen brachten het tot een straatlengte voorsprong en daarmee scheen de koers beslist. Ted Blom. Hans Steekers, Piet Neeskens, Guus Zantingh en Theo Noy wensten zich nog niet bij een eventuele beslissing van de strijd neer te leggen en begonnen aan een verwoede achtervolging. Ook de steeds be ter rijdende Ton Zuiker sloot zich bij deze jagers aan. Voor alle overige renners onder wie kanshebbers als plaatselijke favoriet Marcel Pennings, Co Hoogen doorn, Leo v.d. Berg, Peter v.d. Voort, Nico Rinkel, Gerard Wesselius en de broers Aldert en Melle Jongkind was het toen al bekeken. De zes achtervolgers kregen met nog achttien rondes in het verschiet alles bijeen moesten er 55 „toeren” worden gereden de drie aan voerders te pakken en dat leverde fel op winst beluste Ted Blom toen al een vette premie op. Hij kreeg als eerste van de achtervolgers aansluiting met het leidende trio. Een Co Hoogendoorn,Jan Zomer, Ge rard Wesselius en Japie Meyer waren ook nog aan een achtervolging begonnen, maar zij wisten het opgelopen verlies niet meer weg te werken. De attente Japie Meyer trok van deze jagers het meeste profijt en legde onbedreigd beslag op de zege van de nieuwelingen. NEW YORK. Bob Beamon heeft dinsdag in New York bekend gemaakt dat hij zich terugtrekt uit de atletiek De thans 25-jarige Beamon, die tijdens de Olympische Spelen van Mexico de sport wereld verbaasde met zijn wereldrecord- sprong van 8.90 meter, heeft zijn opzien barende besluit als volgt geargumenteerd: „Mijn achillespeesblessure dwingt mij tot j stop. De Olympische Spelen van München, die ik als toeschou wer zal beleven, zal ik gebruiken om contact op te nemen met Europese atle- tiekbonden. Misschien kom ik ergens als trainer in dienst”. Met nog tien rondes in het verschiet ontsnapten Blom, Zuiker en Bruessing uit de negen man sterke kopgroep en bleven goed samenwerkend volledig buiten schot. De drie aanvoerders kwamen het tot ze ven man geslonken peloton, waarin plaatselijk favoriet Marcel Pennings, heel dicht op de hielen en dat moest daarom eerder afspurten voor de klasseringen vanaf de veertiende plaats. Een karwei dat Leo v.d. Berg het beste klaarde. Van de drie koplopers, die helemaal niet meer bedreigd werden door hun aanvankelijke vluchtmakkers, kwam Zuiker weliswaar als eerste door de laatste bocht, maar op het rechte eind naar de finish werd hij royaal door Blom voorbij gestevend. De altijd goedlachse Haarlemmer kwam daarmee tot zijn derde overwinning van dit seizoen en was daarmee uiteraard dolge lukkig. Hij vroeg bij de huldiging terecht een extra kusje van de charmante Trijnie Rep, die hem een grote lauwerkrans om de schouders hees. Amateurs: 1. Ted Blom, Haarlem, de 77 km. in 1.56.12; 2. T. Zuiker, Badhoeve- dorp; 3. J. Bruessing. Bovenkerk; 4. G. Zantingh, Rijsenhout; 5. P. de Vos, Rij- senhout; 6. H. Steekers, Noordwijkerhout; 7.Th. Noy, Osdorp; 8. P. Neeskens. Haar lem; 9. J. v.d. Horst, Haarlem; 10. C. Hoogendoorn, Zwanenburg; 11. G. Wesse lius, Oude Wetering; 12. J. Zomer, Zwa nenburg; 13. N. Rinkel, Aalsmeer; 14. L. v.d. Berg, Noordwijk; 15. M. Jongkind, Aalsmeer. Nieuwelingen: 1. J. Meyer, Badhoeve- dorp; 2. J. Kruunenberg, Zwanenburg; 3. J. Kuiken, Amsterdam; 4. J. v.d. Vossen, Hillegom; 5. G. Looyestein, Noordwijker hout; 6. B. Langeveld, Lisse; 7. P. Noy, Osdorp; 8. H. Kuiper, Haarlem; 9. R. Ver beek, Zwanenburg. Heb je ook een boekenlijst, die op tijd klaar moet zijn, breng deze dan snel vóór 10 juli bij het aan de Gedempte Oude Gracht 27 te Haarlem óf stuur je bestelling op onder Antwoordnummer 277 Haarlem (zonder postzegels te plakken). Doe het nu. doelsaldo van kunnen zijn. Al direct na het begin van het duel tussen DWT en AZU zond scheidsrechter Kerkhoff Theo Schouten wegens afzetten tijdens dood spel naar de kant, maar DWT wist van deze meerderheid niet te profiteren. Even later maakte Schouten handig gebruik van zijn zwemsnelheid en AZU leidde met 1-0. Een strafworp van Ronald John betekende echter al snel de gelijkmaker, waarna Willem v.d. Peet met een onnavolgbare boogbal 2-1 liet aante kenen. Vervolgens bracht Bert Loerakker de stand nog voor de eerste wisseling met een zoevend schot op 3-1. In het tweede speldeel kwam AZU door een goed geno men strafworp van Theo Schouten terug tot 3-2, maar een enorme verdedigingsfout van AZU bezorgde v.d. Peet een vrije kans: 4-2. AZU kwam daarna met een speler meer in het water en deze kans werd door Koelman uitgebuit, 4-3. Dat bracht de spanning even terug, maar een flitsende doorslagbal van Frits van Kam pen op een schitterend schot van John betekende 5-3. In de laatste periode kreeg DWT twee maal een speler meer in het water. Hiervan profiteerde eerst Ronald John en dezelfde speler maakte opnieuw uit een meerderheid aan alle AZU-illusies een einde, 7-3. DWT geraakte daarna nogal van de kook en een doorslag van Zonjee betekende 7-4. Leon v.d. Peet moest daarna de kant op en Schouten benutte ook deze maal de speler meer, 7- 5. In de spannende slotfase verhuisden Schouten en Loerakker nog naar de kant, DEN HAAG. Dankzij een 9-3 over winning in Den Haag tegen HZPC hebben de dames van DWR vrijwel zeker de hoofdklasse bereikt. In theorie kan alleen UZSC uit Utrecht nog op gelijke hoogte komen met DWR. De Haarlemse dames zouden de resterende drie ontmoetingen dan alle moeten verliezen, terwijl UZSC 5 overwinningen zou moeten behalen. DWR speelt maandagavond in de Kleverlaan om 8 uur tegen GZC, dat onderaan de ranglijst bungelt. Njord behoeft nog een punt te behalen om de kampioen. lag te hijsen in de vierde klasse. De Haarlemmers versloegen gisteravond in een sensationele waterpoloontmoeting in Amsterdam De Dolfijn met 11-9. DWR, kwam al snel aan een 1-0 voor- sprong, toen Marjolijn Kerkhoff keihard raak schoot. Vervolgens profiteerde HZPC van verkeerd overnemen in de Haarlemse defensie en een foutje van invalster-keep- ster Yvonne Pennarts bracht de 2 voor HZPC op het scorebord. In de tweede periode maakt Marjalijn Kerkhoff de achterstand goed, doch een verschot bete kende 3-2 voor de Haagse dames. Marjo lijn Kerkhoff en Anneke Beere-Kroese brachten DWR echter op 4-2. Hetty Bak ker en Els de Veer, brachten de eindstand op 3-9. In Amsterdam regende het bij Dolfijn tegen Njord doelpunten. In de eerste peri ode werden liefst zeven treffers geno teerd, vier voor Njord en drie voor Dol fijn. Njord behield in de tweede periode een voorsprong. De stand wees toen 5-7. In het derde kwart kwam De Dolfijn door enkele merkwaardige arbitrale beslissin gen terug tot 7-7. Njord zag zich zelfs in de vierde en laatste spelfase met een achterstand geconfronteerd, 8-7, maar de gelijkmaker van Sohl bracht het ritme terug en Kok liet 8-9 aantekenen. Het werd daarna 10-8 voor Njord, waarop Dolfijn nog maals tegen scoorde, maar Adrie van Excel maakte aan alle onzeker heid een einde, 9-11. ROTTERDAM. Het Nederlands cric- ketelftal, dat op 1 en 2 xuli op „Nieuw Hanenburg” te Den Haag uitkomt tegen een elftal van de Hampstead Cricket Club uit Londen, is als volgt samengesteld: Rijkens (HCC, aanvoerder), Schoonheim (VOC, wicketkeeper), Van Laer (HCC), strijden zo veel mogelijk doelpunten moe- Abendanon (HCC), Slubbers (UD), Oostra (ACC), Van Osch (ACC), Smits (HCC), Trijzelaar (HCC) en R. van Weelde (VOC). De elfde speler zal nader worden aange wezen. De Europese kampioen op de 110 meter horden, de Oostduitser Siebeck, verloor van de Cubaan Alejandro Kasanas, die 13.4 sec. liet afdrukken. Voor Siebeck kwam dezelfde tijd op de klokken. De Tsjech Plachy won de 800 meter in 1.47.6 en Ludvik Danek het discuswerpen met een afstand van 62.10 meter. Een schitte rende prestatie verrichtte de Egyptenaar Nagui Assaad, die bij het kogelstoten een afstand van 20.71 meter overbrugde. De Tsjech Brabec werd tweede met 20.14 meter. Snel was de Tsjechische Eva Glaeskova, die de 100 meter won in 11,1 deze onverwachte sec, waarmee zij de Cubaanse sprintsters Chibas en Valdez duidelijk achter zich liet. Beiden kregen 11.3 sec. toegewezen. In Leuven liep de Belg Emiel Putte- mans een voortreffelijke 3000 meter. Hij zegevierde in 7.44.2. Zijn Europees record staat op 7.39.8. Tweede werd de Brit Bedford (7.46.4) en derde diens landgenoot Ian Stewart in 7.55.2. In Stuttgart vierde de Zwitser Philippe Clerc een opvallende rentree op de inter nationale atletiekbanen met 10,2 op de 100 meter en 20.8 op de 200 meter. De profsprinters rijden eerst drie series en de winnaar daarvan komen recht streeks in de halve finale. Loevesijn bijt in de eerste serie met Damiano de spits af, daarna komen Van Lancker en Bor ghetti tegen elkaar uit, terwijl Turrini en Mountford het in de derde serie tegen elkaar opnemen. De verliezers rijden een herkansing voor een plaats in de halve finale. Voor de sprinters staat ook nog een tijdrit op het programma. Voor de strijd achter motoren met als inzet de Grote Skolprijs zijn Jan de Jong (Zwanenburg) en Gabi Minneboo (Geer vliet) reeds aangewezen. De drie andere „rolrijders” voor de strijd in de kaasstad worden donderdagavond aangeduid na een stayerskoers in het Olympisch Stadion. In Alkmaar rijden de amateur-stayers een manche over 20 km. Aan de koppelkoers over 100 ronden wordt onder meer deel genomen door de koppels Klaas Balk (Badhoevedorp)Nanno Bakker (Wierin- gerwerf), Nico Alles (Alkmaar)Ted Rood (St. Pancras). Marcel Pennings (Nieuw Vennep)Leo v.d. Berg (Noord wijk) en Bas Brouwer (Velsen-N.)Piet Slikker (Koedijk). De club teams van Alcmaria Victrix en het Beverwijkse Kennemerland rijden een ploegachtervolging ter voorbereiding op de nationale titelstrijd in dit onderdeel. Voor de Kennemer ploeg komen Piet Slikker, Bas Brouwer, Martin Kaandorp en Rob Schelvis in actie. Het wielerfeest op de Alkmaarse piste begint zaterdag avond om half acht. Een daverende driehonkslag van Jet Jonker werd toen de basis voor een 4-0 voorsprong. Catastrofaal voor de Azurri werd de derde inning. Geen moment bleek de Nederlandse aanval te stuiten. Hoogtepunten waren de homeruns van de longbal-hitsters Ludy van Mourik en cat cher Elly Nijhuis. Toen de kruitdamp volledig was opgetrokken kon de Italiaan se ploeg met een 2-0 achterstand de dug out opzoeken. Vat op de worpen van Jet Jonker kregen de Italianan pas in de vierde inning. Verontrustend was de tegenrun echter niet. Moeilijker werd het voor Oranje in de vijfde inning. Werpster Mary Boekhout opvolgster van Jet Jonker kreeg het te kwaad met de Amerikaanse leiding, die een deel van haar worpen afkeurde. De rust uit het Nederlandse spel verdween. De ook in ons land bekende Maria en Magda Soldi sloegen gave tref fers, goed voor drie honken en een viertal runs. Aangeslagen bleek de Nederlandse caloriearm leuk recept op elk zakje F

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 21