AGOSTINT NIET IN VOORSTE LIJN Vierde plaats voor Karstens Theo Laseroms Plan van KNVB en Pellikaan m 25/1.75 Slechte trait ungstijden op nat Asser circuit Alleen jonge profs competitie B-elftallen Louis Pfenninger heeft eindzege binnen bereik naar Gantoise Leijn Loevesiin niet te kloppen Toch fusie tussen DWS en Blauw Wit poloteam op vijfde plaats I anders dan andere filters T ransatlantische Ger Harings de anti-bergkoning zeilers kampen met noodweer Record voor Zehrt s CT rr f 19 VRIJDAG 23 JUNI 19 72 r F Ed. Laurens Continental Geen come back i de opnieuw aan de ADVERTENTIE caballero filter van goeden huize 25-23. (twee) ERFURT. Monika Zehrt heeft don- de-dag op de eerste dag van de Oostduitse atleciekkampioenschappen, die in Erfurt wot den gehouden, het Europese record op de 400 meter dames verbeterd en gebracht op 51.1 seconden. De 19-jarige Oostduitse evenaarde nog twee weken geleden tijdens de interland- we istrijd Engeland-NederlandOost Dutsland in Londen het Europese record, dat sedert 18 september 1969 op naam van de Erancaises Nicole Duclos en Colette Besson staat, reeds met een tijd van 51.7 sec. Het wereldrecord is sedert 23 juli 1970 (Ed nburgh) in handen van de Jamaicaan- se Marylin Neufville met een tijd van 51.0 seconden. ming b-competitie wordt afgeschaft. Er zal door de jeugdige elftallen gespeeld worden om de Pellikaan-wisselbeker. Net als tot nu toe zullen de ex b- elftallen verdeeld blijven over een eerste en een tweede klasse. In de eerste klasse, gedoteerd met 16.000 gulden komen vijf tien teams uit, die drie series wedstrijden (afzonderlijke competitie) zullen afwer ken. Na negen, tien en dan weer negen wedstrijden wordt een stand opgemaakt en krijgt de periode-kampioen vierduizend gulden, welk bedrag wordt gestort in de clubkas. Zou een club meermalen periode kampioen worden dan krijgt de nummer twee de premie. Na drie series wijst de eindstand uit wie algemeen kampioen is. Deze club ontvangt de Pellikaan-beker en vierduizend gulden. Maximaal kan een vereniging dus achtduizend gulden verdie nen. Hoe het zal toegaan in de tweede klasse is nog niet bekend. De •dstrijd leverde een zege (Van onze sportredactie) ASSEN Het was geen gevecht tegen op de chronometers wegtikkende seconden. De tweede trainingsdag voor de Asser T.T.-races was een lang durige strijd tegen de gestaag neervallende regen. Aan verbetering van de woensdag op een droge baan bereikte gemiddelden viel amper te den ken. Daardoor zou zich het vreemde feit wel eens kunnen voordoen dat als de omstandigheden niet veranderen de ongekroonde heerser in de 500 cc klasse, Giacomo Agostini, voor het eerst in zijn loopbaan in Assen slechts op de vierde rij van de startopsteling komt te staan. De tienvoudige Italiaanse wereldkampioen trainde namelijk op de eerste dag niet en staat nu op de vijftiende plaats in de startrangschikking. Dat zou voor de fameuze Italiaanse MV Augusta-renner in negen jaar goed voor twee ënnegentig Grand Prix-overwinningen ook weer niet al te veel uit maken. In de B-competitie, al jarenlang het stiefkind van het betaalde voetbal, zullen voortaan teams dienen uit te komen die overwegend uit spelers onder de 23 jaar zijn samengesteld. Ter stimulering van deze competitie stelt Pellikaan in de sei zoenen 1972-73 en 1973-84 steeds 25.000 gulden aan premies beschikbaar. De bena- ROTTERDAM. Theo Laseroms gaat voor La Gantoise voetballen. Woensdag middag zocht de Belgische club contact met hem; donderdagmiddag heeft Lase roms zich in Gent met het bestuur ver staan en na afloop een tweejarig contract getekend. Dit alles werd mogelijk omdat de ach terspeler met Feyenoord tot een schikking kwam, na te hebben gedreigd met een kort geding. Voor om en nabij de 3.000 gulden koopt La Gantoise de 32-jarige Laseroms bij Feyenoord weg. Laseroms: „Ik ben blij dat de affaire achter de rug is en mijn woorden, dat ik meteen een contract zou hebben wanneer ik werkelijk transfervrij zou zijn, zijn uitgekomen.” Hans Posthumus (24), spitsspeler van Feyenoord, gaat drie jaar spelen voor de Belgische eerste klasser Racing Mechelen. Roda JC heeft de 21-jarige Feye- noorder Henk van Leeuwen gecontrac teerd. Van Leeuwen is een spitsspeler, die het afgelopen seizoen voor de b-ploeg van Feyenoord is uitgekomen. Telstar heeft voor twee jaar gecon tracteerd Jaap Bloem, tot vorig jaar re- serve-doelman van DWS en daarna ama teur bij de Amsterdamse vereniging SDW. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Manager Jan Derk- sen, de grote man achter de wielerpro- gramma’s in het Olympisch Stadion, haal de mismoedig de schouders op. Spiedend over de verlaten tribunes van de Amster damse betonnen kolos, waar de 1000 toe schouwers helemaal in het niet vielen, zei hij: „Ik kan niet meer doen dan ik vanavond gedaan heb. Dit programma is niet te verbeteren, en toch komen er zo weinig toeschouwers. Als het vandaag niet zoveel geregend had, waren er misschien wat meer mensen gekomen, maar dan nog is de belangstelling teleurstellend.” PFOEFFIKON. De achtste etappe heett donderdag geen wijziging van bete kenis gebracht in de volgorde van het algemeen klassement van de Ronde van Zwitserland. Louis Pfenninger behield de leiding met een zeer geringe (vijftien seconden) voorsprong op Roger Pingeon. Alleen de Belg Wilfried David boekte winst. Hij vluchtte in de slotfase van deze saaie etappe en finishte met een voor sprong van bijna drie minuten op de Zwitser Spahn in Pfaeffikon. De beste Nederlander was Gerben Kar stens. die in de sprint van het peloton derde werd en daardoor vierde in het etappeklassement. Gerard Vianen eindigde DWS-voorzitter Dé Stoop, die hoogst waarschijnlijk ook voorzitter van de nieu we FC Amsterdam zal worden, vertelde dat sinds het verstrijken van het DWS- ultimatum vele besprekingen met het nieuwe Blauw-Wit-bestuur hebben plaats gevonden, omder meer door het gehele commissariaat van de NV Nederlandse Sportpark het Olympisch Stadion. Woens dag zijn op verzoek van mr. E. Catz, die door Blauw Wit was aangezocht om juri disch te bemiddelen ten aanzien van de dreiging van het Olympisch Stadion dat Blauw Wit niet meer op de terreinen zou mogen spelen, de besturen van DWS en Blauw Wit bijeengekomen. Blauw Wit stelde toen een afkoelings periode voor van een jaar. Dit werd door het DWS-bestuur geweigerd. Men eiste van Blauw Wit uitvoering van de destijds genomen besluiten. De bestuurders van Blauw Wit hebben zich daarop terugge trokken en woensdagavond om een mi nuut voor middernacht kwamen zij terug met een aantal nieuwe eisen. De belang rijkste daarvan was aldus de heer Stoop dat de naam van Blauw Wit opgenomen zou worden in de naam van de nieuwe club. Dit werd door DWS niet geaccep teerd. Wel ging DWS er mee akkoord dat twee bestuursleden namens Blauw Wit in het voetbalbestuur van de FC Amsterdam zitting zullen nemen. Zij het, dat DWS dit onder protest accepteerde. Vrijdagmiddag zal nu de eer ste bestuursvergadering van het nieuwe stichtingsbestuur plaatsvinden. Dan zullen allerlei zaken aan de orde komen die in de komende maanden voor de FC Amster dam van belang zullen zijn. De nieuwe club gaat op het hoofdveld van het Olym pisch Stadion spelen. als zesde en Ger Harings, eerder uitgeroe pen tot anti-bergkoning, werd achtste. Vermeldenswaard was verder nog dat de Ital aan Polidor! die reeds twee etappes had gewonnen, de strijd staakte. Uitslag achtste rit. 1. David (België) de 174 km in 4.48.48. 2. Spahn (Zwits) op 2.53. 3. Molle (Fr) z.t. 4. Karstens (Ned) z.t. 5. Mi ando (Port) z.t 6. Vianen (Ned) z.t. 7. Da icelli (Ita) z.t 8. Harings (Ned) z.t. 9. Lewis (Bbr.) z.t. 10. Rub (Zwits) z.t. 23. Tatak (Ned) z.t. 27. Schepers (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1 Louis Pfennin ger (Zwits) 37.38.44 2. Pingeon (Fr) 37.38 59. 3 Dancelli (Ita) 37.39.01. 4. Spahn (Zwits) 37 39.13. 5. Schiavon (Ita) 37.42.21. 6. “Xgostinho (Port) 37.43.38. 7. Harrison (Gbr) 37.46.48 8 Wehru (Zwits) 37.50.48. 9. Lanzafame (Ita; 37.50.57. 10. David (Belg) 37.58 45. 17. Schepers 38.05.22. 23. Tabak 38.0811. 35. Vianen 38.24.29 39 Karstens 38.30 40. 47 Harings 3859.19 Voor Nederland telt overigens in eerste instantie de lichtste klasse. De topsnelheid van de Van Veen Kreidler van wereld kampioen Jan de Vries licht duidelijk hoger dan die van de fabrieks Derbi van zijn concurrent Angel Nieto. Zowel in de nationale races op Zandvoort als in de Joegoslavische Grand Prix ging het fra giele motortje van de Nederlander kapot. Over de oorzaken die hebben geleid tot het uitvallen van de favoriet uit Sint Jacobiparochie is men bij de Van Veen PLYMOUTH. Gerard Dijkstra, Nederlandse deelnemer aan de solo-zeilra- ce PlymouthNewport over de Atlanti sche Oceaan heeft de organisatoren in Newport laten weten dat hij kampt met zeer slecht weer De windkracht is zes of zeven op de rchaal van Beaufort. Het radiocontact met de deelnemende schepen is door het stormachtige weer zo gestoord, dat geen peilingen kunnen worden ver richt Het is dan ook onbekend wie mo menteel de leiding heeft. De Fransman Guy Piazzini, die deel- neet in zijn kitsgetuigde jacht Cambron- ne, seinde dat zijn landgenoot Yves Oli- vaax. waarschijnlijk enkele uren buiten bewustzijn is geweest. Yves Olivaux meldde hem via de radio dat hij tijdens het. verwisselen van een zeil op de Aloa 1 was uitgegleden. Hij dacht een arm te hebben gebroken. De Fransman schijnt deze handicap ten spijt door te willen varen. Van de derde Franse deelnemer Jean Yves Terlain wiens 43 metei lange schoe ner Vendredi Treize tot de allersnelste schapen van de vloot wordt gerekend, is sinds de start zaterdagmorgen j.l niets meej vernomen De organiserende Royal Western Yacht Club maakt zich echter geen zorgen over het lot van schip en zeiler Men weet eveneens nog niets van Sis Francis Chichester. De 70-jarige Brit, die voor zijn zeilprestaties werd geridderd, neemt deel met de negentien meter lange kits „Gipsy Moth V”. De organisatoren hebben kort voor de start van zaterdag een waarschuwing doen uitgaan aan de deelnemers, dat de noordelijke route over de Oceaan (die de meeste zeilers zullen volgen) niet geheel zonder gevaar is. Door de lage temperatu ren zijn de ijsbergen tot veel zuidelijker gebieden doorgedrongen dan in dit jaarge tij gebruikelijk is. In het gebied dat de zeilers zullen doorkruisen zijn er zo’n 250 gesignaleerd. Prettig nieuws was er daarentegen voor Rob Bron. Donderdagavond arriveerde zijn nieuwe Suzuki Daytona 500 cc-motor, waarmee de Amsterdammer vrijdag kan trainen. Ondanks de door de regen en olie glad geworden baan deed zich donderdag slechts ééén valpartij voor. Henk van Kes sel ging met zijn 50cc-Kreidler bij het uitkomen van de beruchte kniebocht on deruit. Hij heeft vermoedelijk een hersen schudding en een armblessure opgelopen. De onverminderd neerstromende regen dreigt wel consequenties voor de organi satoren te krijgen. Een aantal van de gigantische parkeerterreinen is namelijk zo drassig geworden dat gevreesd wordt dat de weliswaar verharde, op- en afrit ten stuk zullen worden gereden. Dat zou de problemen bij de afvoer van de meer dan 130.000 toeschouwers aanmerkelijk vergroten, „Wij hebben de zaak nog in de hand”, aldus „veiligheidscommissaris” Geert Timmer van de TT-commissie, .en zullen zonodig stro aanvoeren”. De snelste trainingstijden van donder dag zijn: 50cc-klasse; 1. Angel Nieto (Spanje) Derbi 3.41.7 (125,5 km/uur), 2. Teunis Ra maker (Nederland) Kreidler 3.54.0, 3. Henk van Kessel (Nederland) Kreidler 3.55,6. 125cc-klasse: 1. Angel Nieto (Spanje) Derbi 3.40.2 (126.0 km/uur), 2. Dave Sim monds (Groot-Brittannië) Kawasaki 3.49.1. 3. Bert Nijland (Nederland) Hemeijla Maico 3.52.7, 4. Rolf Minhoff (West-Duits- land) Maico 3.54.9. een vijandig Nederlands publiek en Angel Nieto, die in en na de Grote Prijs van Italië moeilijkheden kreeg met zowel De Vries als Jan Huberts geloven de heer Van Veen, noch Jan de Vries zelf. „Het zal de mensen inmiddels wel duidelijk geworden zijn”, aldus de Amsterdamse motorhandelaar, „dat de echte ruzie ging tussen Jan Huberts en Nieto. Een mening die Jan de Vries deelde, al is het een publiek geheim dat de titelhouder en de onttroonde kampioen allerminst vrienden zijn. Heit publiek op de ondanks de stort regen goed gevulde tribunes maakte ook donderdag niet het minste onderscheid tussen de verguisde Nieto en de overige honderdvijftig deelnemers. In de race van zaterdag krijgt De Vries naast de fabrieks Derbi van Nieto een tweede Spaanse machine tegenover zich. Aalt Toersen, eens Nieto’s grote rivaal, heeft namelijk, de tweede motor van de Derbi-fabrieken ter beschikking gekregen. Het ziet er voorts naar uit dat de Jama- thi’s geen bedreiging zullen vormen. Paul Lodewijkx. een van de twee Nederlandse winnaars in de geschiedenis van de Asser TT, kan allerminst dromen van een ge slaagde come-back. De Jamathi-renstal verliet donderdag vroeg in de middag de Drentse hoofdstad om motoren te sleutelen. L„ ZÜRICH De Limburger Ger Ha- 'ings is door het blad „Sport” uit Zurich uitgeroepen tot de anti-bergko- ning van de Ronde van Zwitserland. Het blad schrijft' „Hun naam komt I nooit met dikke letters in de krant, naar ze lijden meer dan de „groten.” Zij strijden tegen de laatste plaats om i de aansluiting bij het laatste groepje. 1j ''eg en diskwalificatie en om de laatste mconden voor hel sluiten van de con- I rrole. De rijders, die nog te zwak zijn I; im als „waterdrager” dienst te doen. I; In de Ronde van Zwitserland rijden ook weer een paar mee voor wie de I bergen te steil zijn Die uit het zadel noeten lang voordat de specialisten i 'iaar de kleinste versnelling terugscha- kelen. Van hen zou nummer 47, de I j 'Nederlander Ger Harings de titel van I; .nti-bergkoning moeten krijgen. Ha- I mgs is de zekerste tip, als een renner I-eeds na de eerste meters uit het eloton terugvalt |l Harings en de Tour-radio geven sa- ;i men een foutloos beeld van elke etap- I nc. Steeds wanneer het bericht van i -ijn terugval komt, meet trien: nu I; 'iordt het steil. Als hij weer ophaalt: olak of dalend De afdaling van de INufenen volbracht Harings achter de 'i aatste begeleidende auto en later reed ”ij temidden van de verkeersdrukte -ond de middagspits verder naar het uiden Ondanks dat had hij in luttele kilometers de aansluiting met het laat- .-ie groepie hervonden, dat spoedig I daarop tot hoofdmachi werd. Want Itarings is een uitstekende coureur „op I', het platte' Blijft de vraag waarom hij -itgerekend meedoet aan de ronde van Zwitserland Ook als men uitgaat van de stelling dat lijden net -oals leiden bij de wie- lersport behoort." AMMMMMMMAMMMMMMMMMAMMMM ME Angel Nieto overlegt met zijn monteur. 250cc-klasse: 1. Rodney Gould (Groot- Brittannië) Yamaha 3.15.1 (142.8 km/uur), 2. Renzo Pasolini (Italië) Aermacchi 3.16.1, 3. Phil Read (Groot-Brittannië) Yamaha 3.21.5, 4. Wil Hartog (Nederland) Yamaha 3.24.5, 350cc-klasse: 1. Giacomo Agostini (Ita lië) MV Agusta 3.13.4 (143,4 km/uur), 2. Phil Read (Groot-Brittannië) MV Agusta 3.14.5, 3. Renzo Pasolini (Italië) Aermacchi 3.15.7, 4. Christian Bourgeois (Frankrijk) Yamaha 3.18.7. 500cc-klasse: 1. Dave Simmonds (Groot- Brittannië) Kawasaki 3.17.0 (140,8 km/uur), 2. Jack Finlay (Australië) Jada 3.20.7, 3. Wil Hartog (Nederland) Riema- noc 3.21.3. Zijspanklasse: 1. Heinz Luthringshau- ser/Jürgen Cusnick (West-Duitsland) MBW 3.42.5 (125,0 km/uur), 2. Klaus En- ders/Ralf Engelhardt (West-Duitsland) BMW 3.44,8, 3. Siegfried Schauzu/Wolf- gang Kalauch (West-Duitsland) BMW 3.45.4. Leijn Loevesijn verzachtte het leed voor zijn getrouwen op de tribune enigszins. Zonder een rit te verliezen plaatste hij zich in de finale van het sprinttoernool om de Grote Prijs tegen de Belg Van Lancker en de Australiër Johnson. Geme ten naar zijn prestatie in deze laatste rit, waarin hij beide concurrenten achter zich liet, moet er voor de Amsterdammer op de komende wereldkampioenschappen in Marseille weer goud te halen zijn. De toeschouwers konden gisteren verder zelf een oordeel vellen over het verschil in de zware handelsmotoren (waar de amateurs achter reden) met een cilinder inhoud van 650 cc en de conventionele zware motoren (2400 cc) waar de profs achter fietsten. Het nadeel van de nieuwe motoren, die op bevel van de UCI op de wereldtitelstrijd gebruikt zullen worden was duidelijk waarneembaar als het om demarrages ging. Komen de handelsmoto ren in de sprint niet boven de 80 km. per uur, de zware jongens halen er soms honderd kilometer uit. En dat maakte de profwedstriid aantrekkelijker. Theo Ver- schueren gebruikte de wedstrijd om de Grote Prijs van Amsterdam om aan te tonen dat hij nog steeds de snelste is. Alleen de Nederlandse deelnemers, Stam De Wit (drie) en Oudkerk Wier) konden hem !n iezelfde ronde volgen amatem stayei (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. De fusie tussen DWS en Blauw Wit, die de laatste weken dreig de te mislukken, is alsnog een feit gewor den. Donderdagmiddag hebben de leden van het nieuwe bestuur van de Stichting Blauw Wit hun handtekening gezet onder de gemeenschappelijke voorwaarden. De FC Amsterdam, die getraind zal worden door Pim van der Meent, war op dat moment realiteit geworden. Kreidler renstal uitermate vaag. Impor teur Van Veen: „Ach het zijn geen moto ren om mee naar Parijs te rijden. Die 50- cc motortjes zijn nu eenmaal erg kwets baar”. Jan de Vries die zondag zijn derde Grand Prix-zege had kunnen boeken die hem dicht bij prolongatie van de titel zou hebben gebracht, toen in Rijeka zijn Kreidler defect raakte: „Het is iets in de motor.Het was wel verschrikkelijk jammer. Ik had een voorsprong van an- derhalve minuut”. In problemen tussen BOEDAPEST Het Nederlandse wa- terpcloteam heeft donderdag tijdens het internationale toernooi de laatste wed- strt d tegen Roemenië gelijkgespeeld: 3-3 (10- 101 101 10). Daardoor is Nederland me* drie punten als vijfde geëindigd. De overige uitslagen waren: Verenigde Staten—West Duitsland 9-7 (3-2 3-2 1-2 2- 1). HongarijeJoegoslavië 8-6. De eindstand is: 1 Hongarije 5 gesp 10 pnt 35-18. 2. Joegoslavië 5-7 25-23. 3. Roemenië 5-4 18-17. 4. Ver Staten 5-4 25- 34. 5. Nederland 5-3 19-25. 6. West-Duits land 5-2 21-16. TILBURG. De KNVB is er al lange tijd voorstander van de jeugdige beroeps voetballers zoveel mogelijk kansen tot ontplooiing te geven. Het bondsbestuur huldigt de mening dat de profclubs het oog gericht moeten houden op de toe komst en dat zij er daarom verstandig aan zouden doen zelf jonge voetballers op te leiden. Met financiële hulp van het jubi lerende bouwbedrjjf Pellikaan, 25 jaar ge leden opgericht door oud-international Henk Pellikaan, heeft de KNVB nu een plan uitgewerkt om zijn streven te ver wezenlijken. 2 T i 4 tweede.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 19