Pustjens kan gebruik maken van ploegentactiek WIM SCHEPERS GE VAARLIJKSTE CONCURRENT VOOR ZOETEMELK Record-inschrijving voor Holla ndia-roeitoernooi Nederland oefende: 7-3 Amerikaans softbalteam gaf een perfecte show Une de Mai dé favoriet Grote Prijs Lage Landen Voetballer doodgeschoten VHS en Santpoort in finale schaaktoernooi Spasski op Ijsland J door agent B- en C-toernooi in Haarlem Succes renners Kennemerland in Motorraces Zandvoort Geen Sporthilfe voor Winkler Koogse ronde Haarlem-atleten naar Curacao Veteranenkoers Sportprogramma 20 21 VRIJDAG 23 JUNI 1972 iniiai mi mi ■■mmmmmmmimmn min Tennis: HAARLEM WEER IN DE EREDIVISIE! Seizoenkaarten 1972-1973 i mi WIM SCHEPERS JOOP ZOETEMELK (Van onze sportredactie) en 1-3441 I THEO KLEIN iinni niiiiiiiniiiiini het (Van onze paardesportmedewerker) (Van onze schaakmedewerker) van (Van onze wielermedewerker) Zaterdag. Excelsior— De prijzen zijn als volgt Overdekte tribune: 110,(gereserveerde plaats 25,extra); Onoverdekte tribune (Noordzijde): 70,Staantribunes: 48,Gepensioneerden (65+) zitplaats onover dekte tribune: 40, (Van onze wielermedewerker) In die opzet is Goudsmit-Hoff, de enige Nederlandse profploeg die zich op inter nationaal niveau laat zien, in ieder geval verzekerd van een numerieke meerder heid. Na het ontslag van Matje Gerrits en Harrie Steevens (naar Magniflex) beschikt Pellenaars nog over dertien coureurs, in clusief de zwaar tegenvallende Rini Wagt- mans, die zich echter na zijn vervroegde terugkeer uit de Ronde van Zwitserland met verve op de training in Valkenburg heeft gestort. De Willebrorder zal desondanks niet onder de favorieten gerangschikt worden, evenmin als ijn overige ploeggenoten. Om de titelstrijd voor het publiek en voor de organisatoren van deze titelstrijd, Ton Vissers en zijn nieuwe partner Gerard Sterk, oprichters van de Stichting Sport organisatie Holland, zo aantrekkelijk mo gelijk te maken heeft de KNWU toege staan dat in de koers niet minder dan 25 maal de 87 meter hoge Cauberg beklom men zal moeten worden. Voor de toe schouwers natuurlijk leuk om te zien hoe de coureurs keer op keer de 900 meter lange helling nemen, maar vooral voor de niet-klimmers onder de deelnemrs (en dat zijn er nogal wat) dodelijk. Met ingang van maandag 26 juni a-s. zijn in het HAARLEM-paviljoen elke maan dagavond van 8 tot 10 uur seizoenkaarten (tevens geldig voor de wedstrijden van het, in de hoogste afdeling uitkomende B-elftal) verkrijgbaar- Wybert iemand in de voorste gelederen raakt, zal dat waarschijnlijk oud-wereld- kampioen Harm Ottenbros zijn. de de B. 5. De af- het af jen dat is een hele tijd geleden) een farce. Het nationaal kampioenschap op het kleine circuit van de Cauberg, zal ook weer beheerst worden door de aaneengesloten ploegen, die ieder voor zich de kansen op de kaart van de kopman zullen zetten. In de equipe van Goudsmit-Hoff wordt slechts één coureur met het aureool van een sterk klimmer omgeven: Wim Prin sen. Hij is echter met darmstoornis uit de Ronde van Zwitserland gekomen. Het is dan ook de vraag of hij de Nederlanders in buitenlandse dienst van zich weet af te houden. Als grote favoriet in dit gezel schap geldt ongetwijfeld Wim Schepers, de Rokado-renner, die vorig seizoen met een vriendelijk briefje door Pellenaars aan de kant werd gezet. Sinds die tijd heeft de Limburger zich met Gerben Kar stens tot de kostbaarste rijders van de Duitse merkenploeg opgewerkt. Voor de Stichting Sportorganisatie Hol land (lees: Vissers) is de nationale titel strijd een testcase. Er zullen nog meer grote evenementen moeten volgen. Vissers hoopt volgend jaar de aankomst van de eerste Touretappe naar de Beekse Bergen bij Tilburg te kunnen halen. Daarnaast voert hij onderhandelingen over de orga nisatie van het Criterium der Azen, de traditionele derniewedstrijd, die dit jaar voor de eerste maal buiten de Franse grenzen zou worden verreden. Het pro gramma voor de Nederlandse kampioen schappen in Valkenburg ziet er als volgt uit: zaterdag 11 uur: start van de dames voor 7 ronden van 7500 meter is 52,5 kilometer. 1 uur start van de amateurs voor 165 kilometer. Zondag 11.30 start profs voor 187.5 kilometer. AMSTERDAM De wedstrijden om de Holland-beker, die zondagmiddag op de Bosbaan worden gehouden, beloven bij zonder interessant te worden. Er zijn tenminste drie grote kandidaten voor de eindzege in dit skif-nummer. Tot de deel nemers behoren nl. Kenneth Dawn (Enge land), die in 1968 de Holland-beker won, Niels Secher (Denemarken), die in 1967 en (Van onze tennismedewerkster) HAARLEM. Zondag aanstaande is het Pirn Mulier B- en C-toernooi aan de beurt. Ditmaal gebeurt het in de vorm van een open, in plaats van een gesloten toernooi. Het aantal inschrijvingen is ge- rustsellend ondanks de concurrentie van het parktoernooi van de tennisclub WOC. Als uitschieters bij het herenenkel C ko men te voorschijn de heren De Vilder, Van der Kind, Van Ooyen en Fokke. Hoewel men nauwelijks speelsters officie el heeft geplaatst, kon de wedstrijdleiding ook enkele namen noemen bij de dames. Mieke Groen. Marjos van Fraeyenhoven, A. Mes, die vorig jaar het parktoernooi heeft gewonnen en mevrouw Nelis. Bij het herendubbel zijn twee koppels ge plaatst, te weten Dijkstra/Francken en Van der Zon/Reeuwijk. Bij het gemengd dubbel komt sterk naar voren het dubbel Heeselink/Van der Toorn, dat afgelopen zaterdag de districtstitel veroverde in zijn afdeling. VALKENBURG. „De nationale kampioenschappen op de weg worden individueel verreden. Tegen het rij den in ploegverband zal drastisch worden opgetreden”, vermeldde de KNWU vorige week nog eens ten overvloede in haar officiële medede lingen. Als die aangekondigde sanc ties in zouden houden dat de jury alle overtreders uit de strijd zou ha len, dan bleef er slechts een enkeling over om de verplichte 25 rondjes van 7500 meter af te leggen. Want zoals bekend is deze regel al sinds de in voering van de gesponsorde ploegen De daardoor veroorzaakte interne wrij vingen werden zo groot dat elf Duitse ton miters tenslotte weigerden samen met Winkler een Duitse Olympische equipe te vormen. Een commissie van onderzoek zal uitmaken of Winkler in de afgelopen drie jaa'- terecht aanspraak heeft mogen ma ken op financiële tegemoetkomingen. Met deze unieke eigenschappen loopt zij alle tegenstand murw. Zowel Fideel als Belle Doris en Big Elma zijn paarden met een geweldig eindschot in de benen, doch dit schot kunnen zij slechts lossen als zij in de strijd daaraan vooraf niet te veel van hun krachten hebben moeten geven. Gougeons taktiek zal er dan ook op gericht zijn de handicap van 40 meter zo snel mogelijk in te lopen om vervolgens het veld onder zo’n zware pressie te zetten dat de één na de ander zal moeten afhaken. Vooral als de omstandigheden zwaar zijn voelen de Franse „knotsen” zich in hun element. Voor de Nederlandse groep van vijf paarden zijn er tegen deze grootheden weinig kansen dan misschien alleen voor Henri Buitenzorg die dit sei zoen echter te wisselvallig en te weinig heeft gekoerst om van hem een juist beeld te vormen. Resumerend mag gesteld worden dat Une de Mai o ndanks haar handicap van 40 meter als favoriet van start zal gaan, vóór Belle Doris, Big Elma 1. Une de Mai-prijs: 1 Igaan 2 Ina Hol- landia 3 Jingo Beroona Guts: Kwik Hano ver. Ook Schepers komt, evenals Karstens, met de Tour de Suisse (die vandaag pas afloopt )in de benen naar Valkenburg. Hoewel hij in Zwitserland voortdurend in dienst reed van Louis Pfenninger, klas seerde hij zich toch als de beste Neder lander. Bovendien liet hij in het voorsei- Of de tweevoudige wereldkampioene het weer zo ver zal schoppen zal voorna melijk afhangen van de Belg Fideel (Ge orge Desoete), Belle Doris (Walter Baron- cini) en Big Elma (Sören Nordin) een trio dat in de afgelopen maanden tot zulke prestaties is gekomen dat de Une de Mai alle bestaande Duindigtrecords moet bre ken om te kunnen winnen. Het verschil tussen Une de Mai en deze tegenstanders is dat de kampioene een „doordouwer” is, die op commando kan vertragen, versnel len en tenslotte nog kan eindigen als een pijl die net de boog heeft verlaten. 1. Grosbois-prijs: 1. King Hollandia 2. Kahinga 3. Junoschka 11 Outs: Iskander 3. Parijs-prijs: 1. Jonathan 2. Iron 3. Jungfrau Outs: Ida Roodnoot 4. Prijs der 4-jarigen: Jonker Volann 2. het feit dat in de derde kwartet een vereniging drie spelers van een eerste tiental kunnen spelen. Uit protest ver scheen men niet in de sterkste samenstel ling. Niettemin konden M. Janssen, H.J.J. Elserman, R.G.A. Veenhuysen en M. van Someren het niet redden tegen O. de Jong, W. Kievit, P. Sterk en W. Sterk. Met 2*/»-I*/» haalde Santpoort de winst binnen en bereikt daarmee voor het eerst in zijn bestaan de finale. Overigens lijkt men daarin tegen het sterke V.H.S. 1 kansloos. Bovendien zullen de Haarlem mers het zeker op prijsstelten, evenals vorig jaar, de wisseltroffee in de prijzen- kast te mogen plaatsen. De finale wordt dinsdagavond 27 juni in gebouw Cusa in Santpoort gespeeld. Zandvoort. Zondag 2 juli zal de motor en autoclub „Zandvoort” de tweede races om de „Zandvoort-coupe 1972” op het circuit van Zandvoort organiseren. Ook nu zulten de produktie- en sportmachines, de zijspannen, die spectaculaire 750 cc- klasse alsmede de 250 cc nationalen aan de start verschijnen. De wedstrijden be ginnen om 13.00 uur. een nachtclub politie-agent treert zich echter op het treffen met Canada. Nol Houtkamp en zijn speelsters zijn er van overtuigd, dat hier de kans op een tweede plaats ligt. Beide ploegen ont lopen elkaar zowel verdedigend als aan vallend nauwelijks. „Al zullen alle Neder landse werpsters in de strijd gebracht moeten worden, we zullen de Canadese aanval afstoppen, aldus de optimistische Nederlandse coach. Starting-pitcher tegen de Brakettes zal Marian van Ginhoven zijn. Ineke van der Veldt staat in relief. In de D-klasse is er haast overal een maximale inschrijving, namelijk 64. Voor de herensingles noemden de organisatoren de volgende namen: De Vilder, Brandse, Roedema en Jacobs. Bij de dames worden als potentiële kanshebsters aangetekend Marlies Groen, Desirée van Fraeyenhoven, Mariette Krijger en mejuffrouw Goossens. Ook bij het heren- en gemengddubbel een volte lijst: enige koppels bij de heren zijn Meddens/Schuit e n De Vilder/Kluijt. Bij het gemengddubbel s taan de duo’s Van Frayenhoven/Francken en Hoyer/Jacobs goed aangeschreven. HAARLEM. De finale van de afval- wedstrjjden van de Noordhollandse Schaakbond zal gaan tussen VHS (Haar lem) en Santpoort. Dat VHS zich voor de finale zou plaatsen stond reeds by voor baat vast omdat het drie kwartetten bij de laatste vier had. Dat in het onderling treffen tussen het eerste en tweede team de winst met 2*/i-l*/i naar VHS 1 ging was bepaald geen verrassing. Verrassend was wel dat VHS 3, uitkomend met drie spelers uit het eerste tiental van de bondscompetitie en een speler uit het tweede team, het niet kon waarmaken tegen Santpoort. Bij Santpoort was men ontstemd over Olympische combinaties aan de start ver schijnen aangezien deze wedstrijden een eerste selectie vormen voor de Olympi sche Speten. Dit geldt trouwens ook voor de ploegen van Zweden, Noorwegen, De nemarken, Engeland, Frankrijk en Zwit serland. Het hoofdnummer, de senioren a-acht, wordt verroeid op zondagmiddag. Daarin zulten starten de Nederlandse ploegen: Aegir 1 en 2, Njord, Laga, Asopos, Skadi- Nautilus, Nereus 1 en 2 en een Noorse acht. De damesnummers worden bijzonder interessant door deelneming van de Olympische dames-equipe van de DDR. Het totaal aantal inschrijvingen is dit jaar ruim 600, waarvan 300 buitenlandse. Dit aantal werd nooit eerder in Europa be reikt. Vorig jaar schreven 540 ploegen in, hetgeen toen ook al een record was. Vanavond worden de Argo-sprintwed- strijden gehouden, ook met internatonale deelname. Jojo Buitenzorg 3 Jako S Outs: Jaromir Gregor 5. Duindigts Internationaal Amateurkam- pioenschap: 1. Ivonne Mac 2. Hornblower 4. Ireland Outs: Interest 6. Duindigts Internationaal Amateurs- kampioenschap 11: 1 Varaqui 2 Famke van Hiddum 3 Gay Rodney Outs: Foxtrot. 7 Enghien-prijs: 1 Ida Belwin 2 Hellen Carbonari 3 Ilse Hanover Outs: Isard H. 9. Sterrenbeek-prijs: 1 Goeam 2 Indra Shadow 3 Hadewych Outs: Icare Quick. 10 Vincennes-prijs: 1 Kei Buitenzorg 2 Jokkebrok 3 Juno Buitenzorg Outs: Koby Eemshorn. Zondag. 2 Busiris-prijs: 1 Korjak 2 Kastalides J 3 Jupiter P. Outs: Jupiter. 4 Roland-prijs: 1 Detra 2 Gudo van Bonni 3 Flamongo Six Outs: Holgapluto Gerda. 5 Grote Prijs der Lage Landen: 1 Une de Mai 2 Belle pris 3 Big Elma Outs: Fideel. 7 Quicksilver S-prijs: 1 Ido van Alkestis 2 Ida 3 3 Irma van Double Outs: Ike Padua B. 9 Hairos U-prijs: 1 Fontanes 2 Diogen 3 Loring Hanover Outs: Fifi Hanover. 10 O Marijke-prijs: 1 Josje W 2 Jaspis du Bois 3 Ingrid Roodnoot Outs: Just in Tim. rennen 3 Haagse (Beemster Honey’s. Rocket Outs: Green Lint. 8 Drafsport-prijs: 1 Donna Maria 2 Ge- rabher 3 Bebe-Boo Outs: Jock. Een voordeeltje voor de eenlingen in Valkenburg is dat de kopmannen het op het heuvelachtige traject uiteindelijk toch alleen zulten moeten doen. Van die situa tie zou met name een coureur als Matieu Pustjens (Sonolor) gebruik kunnen ma ken. Slaagt hij erin om tot de finale in de running te blijven, dan maakt hij een redelijke kans zijn vergissing van vorig jaar, toen hij op dezelfde Cauberg amateurtitel miste toen zijn voet uit toeclip schoot, te kunnen herstellen. Het hete wielerspectakel, de dames amateurs rijden op zaterdag, de profs zondag, is op organisatorisch gebied in handen van Ton Vissers en zijn geldschie ter Gerard Sterk. Zij telden 50 mille neer in ruil voor alle lusten en lasten van het kampioenschap. Over de ’asten heeft Vis sers zich niet al te druk meer te maken. De 50.000 worden al bijna helemaal gedekt door bijdragen van een twaalftal sponsors. Blijft de regen, die er vorig jaar voor zorgde dat er in twee dagen slechts 18.000 betalende bezoekers langs het par cours stonden, dit keer uit, dan kan deze titelstrijd een lucratieve onderneming worden. DUINDIGT. De achttiende Grote Prgs der Lage Landen, die zondagmiddag op Duindigt wordt verreden, kan de histo rie ingaan als één der boeiendste en spannendste uit de lange reeks. Alles wat op deze verwachting stoelt ligt in het kapitale veld dat voor dit klassieke inter nationale treffen byeen is gebracht en evenals vorig jaar onder aanvoering staat van de onovertreffeiijke Une de Mai, die bij een tweede zege op Duindigt nog maar een twintig mille verwydert is van een totaal gewonnen bedrag van 5 miljoen gulden. Ooievaar: 1 Stal Meyendel - Schermer) 2 Attractive 3 BEVERWIJK. De amateurs van Beverwijkse Kennemerland hebben met veel succes deelgenomen aan de door DTS georganiseerde ronde van Koog aan de Zaan. Ruud Haller uit Alkmaar legde na een solorush beslag op de overwinning hij zorgde daarmee voor de eerste triomf van de SteemanHuipen-ploeg in een wegkoers Lies de Vries uit Heems kerk won het spurtje van de verslagen koplopers om de tweede plaats en zijn plaatsgenoot Nico Hendriks greep de vijf de prijs. Ondanks het slechte weer viel de be langstelling voor deze ronde van Koog aan de Zaan, die door DTS als een clubontmoeting met Kennemerland, West Frisia, HRTC Hoorn en Alcmaria Victrix werd verreden, alles mee. De renners (90 man) hebben de kijkers niet teleurgesteld en zorgden voor een boeiend koersverloop. Na enkele inleidende schermutselingen wisten twaalf rijders onder wie Halter, De Vries en Hendriks te ontsnappen en zij brachten het tot een ronde voorsprong. De strijdvaardige Halter ging er toen de koers vanwege de invallende duisternis met twintig rondes ingekort moest wor den nog eens vandoor met zijn club- makkers De Vries en Hendriks. Helaas konden zij het tempo van Halter niet volgen en moesten afhaken. De sterk rijdende Halter werd helemaal niet meer bedreigd en won met bijna een halve minuut voorsprong op zijn aanvankelijke vluchtmakkers. De uitslag: 1. R. Halter, Alkmaar, de 80 In de vroege ochtenduren onder een stralende blauwe lucht speelde de selectie nog een oefenwedstrijd tegen Zambia. Voor Houtkamp een prachtige gelegenheid om ook zijn reserves binnen de lijnen te brengen. Na de geweldige slagprestaties tegen Italië en Zambia (eerste wedstrijd) bleef Nederland nu achter bij deze pres taties. De Zambiaanse hitsters hadden bo vendien wat meer kijk op de Nederlandse werpsters. De wedstrijd, die weliswaar met 7-3 verloren ging, gaf Houtkamp toch een nuttig inzicht over de huidige vorm van zijn speelsters. Mogelijk geldt ook hier: „Een slechte generale wordt gevolgd door een goede uitvoering”. zoen, met name in het Ardense Weekend, waarin hij een tweede plaats (Luik-Basten- aken-Luik) en een achtste plaats (Waalse Pijl) bijeen reed, al zien dat hij nog altijd zeer vertrouwd is met welke lastige klim dan ook. In Valkenburg weet hij zich verzekerd van de steun van Karstens en Harry Jansen. deelnemersveld vormt natuurlijk de Een derde belangrijke groep in deelnemersveld vormt natuurlijk de vaardiging van Flandria, met als voor naamste man titelverdediger Joop Zoete melk. De kampioen heeft al laten weten dat hij de strijd voor de laatste klim wil beslissen, om zo de specifieke klimmers een slag voor te blijven. Joop Zoetemelk kan in ieder geval op de steun drie ploeggenoten Jan Janssen, Eef Dolman en Matthijs de Koning, rekenen. Bovendien heeft Zoetemelk, die als enige Nederlan der de Dauphiné Liberé èn de Midi Libre achter de rug heeft met de tweede plaats ir. de laatstgenoemde ronde een moreel ruggesteuntje. Bijna zonder achtergrond (en zonder perspectief) start Wybert, de tweede puur Nederlandse formatie in Valkenburg. De equipe van ploegleider Charles Ruys heeft zich sedert zijn oprichting voornamelijk beziggehouden met criteriums. Als er bij Moskou. Wereldkampioen schaken Boris Spasski is uit Moskou naar Reykja vik vertrokken om zich te- plekke voor te bereiden op de titeltweekamp tegen uitda ger Bobby Fischer. Spasski werd verge zeld door de grootmeesters Jefim Geiler en Nikolai Krogius en de meester Ivo Nei. Het duel tussen de 35-jarige wereldkam- pio-n en de zeven jaar jongere Ameri kaanse uitdager begint in Reykjavik op 2 juli. 1970 de beker opeiste en Alfred Bachman (Zwitserland), die in 1971 verrassend eer ste werd. Daarnaast starten de Tsjech Hellebrand, Kim Börgesen (Denemarken), Melchior Burgin (Zwitserland), Iwan Reder (West- Duitsland), Wolfgang Gloch (West-Duits- land) en Kurt Helmudt (Denemarken). Voor Nederland doen onder meer mee Jan Bruin (Skadi), Willem van Schelven (Triton), Paul Venemans (Nereus) en Siem Commies (Aegir). Zaterdagmiddag wordt de drie-landen- wedstrijd Nederland-Frankrijk-West- Duitsland gehouden. Er wordt gevaren op de onderdelen: vier met stuurman, twee zonder stuurman, skif, twee met stuur man, vier zonder stuurman, dubbel twee, acht en de damesnummers vier met stuurvrouw, skif, dubbel vier en dubbel twee. Voor Nederland zulten in de Koninklij ke en Holland-beker-wedstrijden de MÜNCHEN. Hans Günther Winkler krijgt geen ondersteuning meer van de Duitse „Sporthilfe”. Deze organisatie be sloot de betalingen aan Winkler stop te zetten onder meer op verzoek van de Duitse ruiter zelf. Sinds 1969 kreeg Win kler maandelijks 2500 mark voor het onderhoud van vijf paarden. Dat was aanzienlijk meei dan de andere Olympi sche kandidaten ontvingen. HAARLEM. De Nederlandse ploeg, die van 21 tot 31 juli op Curasao zal deelnemen aan de atletiekwedstrijden tij dens de Koninkrijksspelen, is als volgt samengesteld: Jongens: H. Brouwer (CIKO’66), P. Wietzes (GVAV Rapiditas), J. Stolk (Zaan land), R. Snoep (AVR), E. Hoving (GV AV Rapiditas), R. Willart (Haarlem), F. Nusse (AAC), R. Hermans (Achilles-TOP) en C. v. d. Rhee (Haarlem). Meisjes: Lenie Ponstein (Sagitta) en Ria Ahlers (De Sperwers). tv ictiivi/o. (Alcmaria Victrix); 4. B. van Smirren, Amsterdam (DTS); 5. N. Hendriks, Heemskerk (K’land). De Heemskerker Henk Hendriks eindigde als dertiende. (Van onze softbalmedewerker) REGGIO DI CALABRIA. —Met een allure en een show, die Europacup-win- naar Ajax niet zou misstaan, zijn de Raybestos Brakettes donderdag in het in tercontinentaal softbaltoernooi het sterke Canada tegemoet getreden. In een fascine rend duel lieten de Amerikaansen ander maal zien welke hoge graad van perfectie hun spel bereikt heeft. Defensief is deze ploeg zo sterk, dat zeer betwijfeld moet worden of de Brakettes ook maar een tegenrun zullen krijgen. Canada heeft de strijd tegen deze su- per-ploeg overigens vijf innings volledig open gehouden. Dankzij de steun van haar veldsters hield de Canadese werpster Besl lang stand. De Raybestos foutloos spelend hadden met de Canadese aan val heel wat minder moeite. Donna La Piano stond slechts twee honkslagen toe en liet elf tegenstandsters een tevergeefse reis naar het slagperk maken. Pas in de zesde inning bezweek de Canadese verde diging. De van Nederlandse ouders af stammende Pat Harrison forceerde een vrije loop en werd via een opofferingsslag in scoringspositie gebracht. Toen Donna Lia Piano met een honkslag volgde en Joan Joyce opzettelijk vier wijd kreeg werd de Amerikaanse bedreiging wel heel groot. Een vang op een verre klap van Carol La Rose en een doorgeschoten bal brachten de beslissing. Dat de Brakettes in de laatste inning de score nog tot 3-0 opvoerden, was eigenlijk alleen maar van belang voor de statistici. De Nederlandse ploeg, die dit duel van de concurrenten met argusogen gade sloeg, weet wat het komende weekend te wach ten staat. „Tegen de Brakettes zijn wij eigen lijk bij voorbaat al kansloos”, aldus Nol Houtkamp.” We zulten echter probe ren in het spoor van de Brakettes te blijven”. „Onze slagmensen zullen zich niet zo ter slachtbank laten leiden, als de Canadese speelsters”. De gehele Nederlandse equipe concen- km. in 1.59.16; 2. L. de Vries, Heemskerk (beiden K’land); 3. D. Groen, St. Pancras 4 B. van (DTS); 5. N. (K’land). SION. Vladimir Durkovic, een 33- jarige Joegoslavische oud-international is in de Zwitserse plaats Sion overleden. Hij was de woensdagavond tevoren bij het verlaten van een nachtclub door een amck-makende politie-agent in burger neergeschoten. Durkovic, die 50 maal voor het Joego slavische nationale elftal speelde, stond van 1966 tot 1971 onder contract bij Saint Etienne. Met deze vereniging veroverde hij driemaal het Frans kampioenschap. Sinds vorig jaar speelde hij bij de Zwit serse club Sion. Durkovic vierde samen met zijn ploeggenoot Pantelic de overwin ning van Sion voor de Zwitserse beker- competitie. Bij het verlaten van een nachtclub raakten de beide Joegoslaven in discussie met een agent in burger. Hierbij vie'en schoten. Durkovic werd in de maag geraakt. De verwondingen van Pantelic waren minder ernstig van aard. De be trokken politieman is in hechtenis geno men. HONKBAL Zaterdag 24 juni, 2e kl. A: Hoofddorp—Ken nemerland. 3e kl. BWatergraafsmeerDe Geuzen. Zondag 25 juni, 2e kl. A: DVHDe Vole- wijckers. 3e kl. AOnze Gezellen—Foresters. CRlCKE'l Hoofdklasse: ACCRood Wit, Quick H.— VRA, VOC—HCC I, HCC II—HBS. Eerste klasse: UDHennes DVS, Bloemendaal HCC III, De KrekelsHercules, Sparta In de overgangsklasse staat voor Rood Wit II de thuiswedstrijd tegen het Nijmeegse Quick op het programma. HAARLEM. De Haarlemse Raceclub Excelsio verzorgt zondag op het Indus- trieparcour een open koers voor vetera nen over een afstand van 50 km. De start is ’s middags om één uur. Aan deze race voor oudgedienden ne men onder meei de Heemstedenaren Wim Rusman en Piet Steenvoorden deel met Henk Buis uit Vijfhuizen, de Haarlem mers Freek Cornelisse, Henk Kiekens, Buus Schouten, Aad v.d. Hulst, Peter de Jong, Han Kramer en Jan Aartsen uit Heemskerk. Men verwacht ook nog ren ners van buitenaf aan de start. Zij kun nen zich tot kort voor het vertrek aan melden.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 21