Unieke positie in Europese avant-garde SINFONIA VAN BERIO EEN MEESTERWERK Heinrich Schütz met koorzang herdacht Kuis masochisme in werk I NOS vergadert openbaar Texoro shirts „Lulu” gaat mank a van Fires of London praktijken kenmerkt alle drie de werken van Maxwell Davies. Ze gaat al een stapje verder in „l’Homme armé” dat hij schreef uitgaande van een 15e-eeuwse mis. Ongehoord knap laat Maxwell Davies de overgang van de middeleeuwse sfeer naar een modern muziekidioom voltrek ken. Op het toneel verschijnt een non, gespeeld door de acteur Murray Melvin. Als een vervoerde mystica zegt hij enige Latijnse teksten. Plotseling rukt hij zich de kap van het hoofd en snelt de zaal uit. Waarop de spinet-bespeler zich naar een piano spoedt en daar de laatste noten aanslaat. Geen frisheid de natuur, dan maar natuurlijke frisheid uit een potje in EXAMENS MAXWELL DAVIES IN HOLLAND FESTIVAL Werk van Hinze en Porcelijn in première 8 BELANGRIJKSTE VOORLOPER VAN BACH PROJECT VAN TONEELSCHOOL ZATERDAG 24 JUNI 1972 1 tot f 10 000,- HET ZAL U bijwijlen wel net zo vergaan als mij; het wordt al lengs steeds moeilijker om ergens nog wat frisse lucht te happen, zeker in onze geïndustrialiseerde randstad. Als u tot de sportieve gedachte komt eens een stevige duin- of strandwandeling te gaan maken en het ongeluk wil dat de windrichting u niet welgezind is, dan doen de uitbraaksels van al lerlei soorten bedrijven je bijkans naar adem snakken. Hoe effectvol op den duur ons „Ho, ho, ovens dicht. Dit gaat ons te ver. Ons milieu wordt hoe langer hoe meer verpest”, ook moge zijn, ondanks deze hartekreten en eventueel bij komende spandoeken, moeten wij tussen de bedrijven door niet ver geten ook nog wat extra aandacht aan onszelf te besteden. Dat kan, en waarom ons niet eens verzorgd met die preparaten waarin nog een vleugje natuur is verwerkt? ERSOONLIJKE ■mb eningen West Holland Bank Den Haag X^er,'JkSoege\... dus altijd korrekt Consumentenbond krijgt Gouden Bandenwipper ROTTERDAM. Het programma van het Rotter dams Philhar- monisch Orkest donderdagavond in de Doelen te Rotterdam bevatte uitsluitend wer ken van Luciano Berio, die ontstaan zijn in de laatste vier jaar. Sterker dan ooit heeft Berio, die het concert zelf leidde, met deze vier stukken, waarvan er drie premières beteken den voor Nederland, zijn hoge niveau aangetoond en zijn welhaast unieke positie onder de Europese avant-gar- disten, voor zover we de generatie van de twintiger jaren nog als zo danig mogen betitelen. -v» :r - r-wrjj,-J7 T- WIM WITTEMAN J. H. MOOLENIJZER. BÉ TER MAAT. WVVVVVVVVVVVVVVVVUWVVMVVVVVVVUVVUVUUVMVU naar JAC HEIJER ADVERTENTIE ADVERTENTIE Meer dan de helft van zijn werken is tijdens zijn leven in druk verschenen, waardoor hij internationale bekendheid verkreeg. In 1628 vertrok hij opnieuw duktén een olie (Huile Solaire) en de Crme Ultra-Solaire toegevoegd. Kont. Heemstede loon van Insulindc 1 Telefoon 023-284027 In de Lancöme familie behoort de dagcrème tot de kleinste loot aan de stamboom. De lichtgetinte Bienfait du Matin heeft nu een donkergekleurd zusje gekregen, die met de naam Sport hoogstwaarschijnlijk als een sportieve- ling de wereld door moet gaan. AMSTERDAM. The Fires of London is een kleine groep musici, die moderne muziek speelt en zich daarbij toelegt op theatrale aspecten. Ze bracht gisteren voor het Holland Festival in de Brakke Grond drie werken van Peter Maxwell Davies, een 38-jarige componist die zelf twee composities dirigeerde. Men had het programma goed opge bouwd. Het ensemble begon met een can tate van Buxtehude. Niets aan de hand, keurige religieuze muziek met een echte sopraan. Maar opeens wordt het gekeuvel van Buxtehude onderbroken voor een brokje moderne muziek: plukjes op de snaren, valse strijkjes, wat geluidjes op de fluit. Het valt bij Buxtehude net zo uit de toon als het gemeen-rode hemd en de smalle broekspijpen van de kale, maar toch langharige violist. Maar eer je de grap of is het wel een grap? door hebt, pakt de sopraan weer uit met het slot-alleluja van de cantate. De liefde-haat-spotternij met religieuze Het was een vreemd stel. Ik wijt dat „vreemde” aan de omstandigheid, dat ik van het vasteland ben en zij eilandbewo ners zijn. Vreemd vind ik die zeer Brits aandoende combinatie van tegenstrijdig heden. Het is bloedserieus en toch iro nisch; kuis en toch pervers; aangenaam en toch heeft het iets engs. Het bestuur heeft zich tevens gebogen over de begroting, waarin enige wijzigin gen zijn aangebracht. In verband met de nieuwbouwplannen en de ononderbroken doorgang van de bouw is de storting in het bouwfonds verhoogd van 16,4 tot 50 miljoen gulden. De uurbedragen zijn met 12,2 percent gestegen, hoewel de NOS de regeringscommissaris om een verhoging van 14,4 percent had gevraagd. Per uur wordt voor Hilversum 1 en 2 1245 gulden beschikbaar gesteld. Hilversum 3 krijgt 522 gulden per uur. Het uurbedrag voor de televisie is vastgesteld op 16.045 gulden, terwijl de kleurentoeslag 2380 gulden be draagt. De besparingen, zoals de regeringscom missaris die heeft aangebracht belopen voor de gehele omroep 1.3 miljoen gulden. Er is tevens een beperking aangenomen voor het dannemen van personeel. Dat mag de 750.000 gulden niet overschrijden. Het betekent dat een aantal vacatures niet wordt vervuld, nlterne verschuivin gen zijn wel mogelijk. Al met al resteert de NOS nog een tekort van 56 miljoen, dat uit de reserves moet worden gehaald. Daar zit echter nog zo’n 70 miljoen gulden in. De NOS kan zich het volgend jaar niet nog een tekort permitteren, aangezien de liquiditeit van de organisatie dan ernstig gevaar loopt. DR. N. G. PAYOT heeft ter comple tering van zijn Ligne Héméra een Lait Démaquillant toegevoegd, die evenals de andere Héméra-producten op basis van het activerend Ribo-celkernzuur is vervaardigd. De reinigingsmelk bevat tevens biologische oliën, Hamamélis- extracten en allerhande verzachtende, hydraterende en verfrissende stoffen. U kunt de melk het beste met de vingertoppen op gezicht en hals uit smeren en daarna met een stukje wat ten met Lotion Tonique Héméra afne men. Deze behandeling kan men het beste ’s morgens en ’s middags herha len. De zonaanbidsters kunnen zich met behulp van Dr. Payot zorgeloos door de koperen ploert laten bestralen. Voor iedere huid, ook voor de tere kinder huid, zijn er aan de zonnebrandpro- Wat wil men nu eigenlijk bij de toneel school: vaktechnieken leren of een (op de maatschappij gerichte) theaterpersoonlijk heid vormen? Onder de spelers, van wie een paar met dit stuk eindexamen doen, zitten enkele interessante persoonlijkhe den. Maar die komen er niet uit in „Lulu”. Ik heb eerdere voorstellingen gezien, waarin ze veel beter tot hun recht kwa men. Vier jaar geleden al, toen ze nog in de eerste klas zaten, in het Dada-pro- gramma (met het roemruchte goudvisje), vervolgens in .Salomé” van Oscar Wilde alle zangpedagogen in een groot gebouw, en dan een bom erop”). Zoals gezegd waren er voorts drie pre mières. „Chemins He” (1972) werd in de recente versie geschreven voor bas-klari- nettist Harry Sparnaay (winnaar dit jaar van het Gaudeamusconcours) en kwam bij eerste beluisteren zeer virtuoos, maar enigszins onrustig over. Als je een baskla rinet zo hoort bespelen, vraag je je overi gens wel af, waarom er ooit een saxofoon uitgevonden moest worden. Voorts „Bewegung II”, een zeer fraai statisch inpressionistisch werk, waarin bariton Claudio Desderi een enigszins monotone zangpartij te zingen had, die mijns inziens iets teveel verloren ging in de prachtige orkestklank: waarschijnlijk een fout van de technici, die juist bij de Swingle Singers voor uitstekende klank verhoudingen wisten te zorgen. „Ora” tenslotte werd geschreven in 1971 in opdracht van het Detroit Symphony Orchestra. De Swingle Singers hebben er een dankbare partij in. Vooral het sensuele geluid van Christiane Legrand wordt meesterlijk uitgebuit, terwijl de mannen stemmen met vooral gesproken teksten een zeer functionele betekenis hebben in de structuur van dit werk, dat als geheel van hetzelfde hoge niveau bleek te zijn als de Sinfonia. Beter tot hun recht kwamen de Drie Motetten uit de Beistlicshe Chormusik (1648), die alleen door het Kamerkoor werden gezongen. De beide koren brach ten vervolgens het „Unser Herr Jesus Christus” op indrukwekkende wijze ten gehore. Hierna droeg Felix de Nobel de leiding over aan Marinus Voorberg en nam zelf achter het orgel plaats. Het NCRV-koor zong drie motetten uit „Can- tiones Sacrae”. Het was jammer dat de orgelbegeleiding niet harmonieerde met de zangstemmen, dit lag natuurlijk niet aan Felix de Nobel, maar aan de over-akoes- tische eigenschappen van de kerk. Tot slot werd het groots opgezette eer ste Magnificat uitgevoerd. Het gehele zin gende gezelschap had hiertoe met de con trabassen plaats genomen op de galerij. De overige instrumentalisten, het orgel en de solisten waren beneden opgesteld. Dit bleek een groepering te zijn die veel meer voldeed. Het is echter onbegrijpelijk, dat men het nodig had geoordeeld om de begeleiding te laten spelen door krasserige barok-violen en nogal vals klinkende ba- rok-trombones. Dit is hinken op twee MISSCHIEN IS UW cosmetica-voor- raadje aan een aanvulling toe en wilt u juist van die gelegenheid gebruik maken weer eens wat nieuws te probe ren. Wel, ik heb u vandaag met een aantal van de nieuwste preparaten in kennis gebracht, wellicht is er iets van uw gading bij. voor enige jaren naar Venetië, dat in die jaren als het Mekka der muziek gold. Duitsland werd geteisterd door de dertig jarige oorlog en het muziekleven was dermate ontwricht, dat Schütz zich ge dwongen zag ook enige tijd in dienst te treden van koning Christian VI in Kopen hagen. Na de oorlog spande hij zich enorm in om het muziekleven aan de hoven in de Lutherse delen van Duitsland te herstellen. Hij componeerde in hoofd zaak voor het koor van de hofkapel in Dresden. Het concert werd geopend met het „Deutsches Magnificat”, dat Schütz in 1671 voltooide. Het is zijn laatste werk geweest. Geheel in de stijl van zijn leer meester Gabriëli componeerde hij dit tweede Magnificat voor twee vierstemmi ge koren. Het Kamerkoor van Felix de Nobel en het Vocaal-ensemble van Mari nus Voorberg waren naast elkaar opge steld in het schip van de kerk tegenover het orgel. Een beter effect was wellicht bereikbaar geweest door de koren tegeno ver elkaar op te stellen, nu ging de contrastwerking grotendeels verloren in de dooreenvloeiende klankenmassa. AAAAAAJVUVtAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/VSAAAAAA Haar modejournaal WWIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAMMAAAA Nu de nagellakken en de lipsticks. De eerste nagellak kreeg de naam Lima toebedeeld en is een donkere abrikooskleurige crème lak, die voor treffelijk harmonieert met de nieuwe lipstick Sport. De andere helft van het kleurige duo is een parelmoerlak, die u als een heldere abrikoos toelacht en dat in combinatie met de lipstick Jazz maakt u tot een fleurig, flitsend vrouwspersoon. AMSTERDAM. De voorstelling van „Lulu” (van Alban Berg naar Frank We dekind) door leerlingen van de Toneel school in het Mickerytheater hinkt op twe.i gedachten en mislukt daardoor. Er is een circusachtige proloog en de speelsce- nes worden afgewisseld met enige acroba tiek- en jongleer- toeren. Daaruit zou je kunnen opmaken dat de spelers zelf met Jan Joris Lamers aan kop vorm aan de voorstelling hebben willen geven. Maar de eigenlijke speelscenes worden in de alou de theatrale speeltrant geacteerd in regie van Johan Greter met bewegingsadviezen van Max Dooijes. Jongleren doen ze heel aardig, maar de geviaagde speeltrant zijn de spelers niet meester. De soms pathetische dialogen vol fin de siècle-termen („Ik verzoek u haar van uw grofheden verschoond te houden”) komen er ladhwëkkend uit en een sigaar tje omsteken kunnen ze niet. Sommige toeschouwers menen dat het allemaal iro nisch bedoeld is, maar dat zou met verba zen, uit de programmatoelichting blijkt dat men zeer serieus aan de intepretatie van het stuk heeft gewerkt. Van olijkheid geen spoor. HILVERSUM. De Nederlandse Con sumentenbond krijgt woensdagmorgen 28 juni de „Gouden Bandenwipper”, een on derscheiding van de redactie van „spreek buis”, het personeelsblad van de Neder landse Omroep. De Consumentenbond krijgt de prijs voor de „meest originele" oplossing voor het probleem rond de om roepbijdragen: „kijk- en luistergeld alleen omhaog als de „Ster” verdwijnt”. Vorige winnaars van de „Gouden Ban denwipper” waren onder meer: de makers van de Fred Haché show voor hun stre ven naar „kwaliteit ongeacht de waarde ringscijfers’ ’en de Evangelische Omroep, onder meer als bewijs van welkom bij het bereiken van de C-status. SIMPELE VELDBLOEMETJES en planten gebruikte HARRIET HUB BARD AYER voor vijf verzorgingspro- dukten, die onder de naam Flor Ayer op onze vervuilde wereld werden los gelaten. Stof, rook en uitlaatgassen, die de huid verstikken, schrikken zich het ongeluk als ze Flor Ayer op uw snoet ontdekken. Ze krijgen dan gewoon geen kans om iets slechts met uw huid uit te halen. Ingrediënten als meidoorn, donderkruid, kaasjeskruid, witte do- venetel en salie regelen de bloedcircu latie, vernauwen de poriën, verzachten en kalmeren de huid, geeft deze even eens veerkracht en stimuleer^ haar ook nog. Om te reinigen is er de Demaquil- lant Gel, ter verfrissing de Tonique Fraicheur, als dagcrème de Crème Mati nal en voor de nacht Crème de Nuit Beauté, waar u een snoezig gezond roze kleurtje van krijgt. En dan om één keer per week toe te passen eeh mas ker (Masque Fraicheur), een complete schoonheidsbehandeling, die uw huid in een geweldige conditie houdt. Voordeel van djt masker is de vleeskleur, zodat u het nagenoeg op ieder uur van de dag zonder dat de „concurrentie” het in de gaten heeft kunt opbren gen. DEN HAAG. Driehonderd jaar gele den - op 6 november 1672 - overleed te Dresden de zeer bekwame hof-componist Heinrich Schütz. Gisteravond werd in de Lutherse Kerk te zijner ere een herden kingsconcert gegeven door het Nederlands Kamerkoor in samenwerking met het NCRV. Vocaal Ensemble. Schütz is ongetwijfeld de belangrijkste voorganger geweest van Johann Sebasti an Bach, die dertien jaar na de dood van Schütz geboren werd. Hoewel Schütz in tegenstelling tot Bach nooit in kerkelijke dienst is geweest, heeft hij bijna niet anders dan religieuze muziek gecompo neerd. Zijn nagelaten werk omvat onge veer vijfhonderd geestelijke composities; het aantal wereldlijke werken is klein. Hij schreef uitsluitend voor koor, instru mentale werken van hem zijn niet be kend. Hij werd in 1585 in Thüringen geboren. Zijn buitengewone muzikale be gaafdheid bracht hem al op drieëntwintig jarige leeftijd in Venetië, waar hij van DEN HAAG. In het kader van het Hol’and Festival zijn vrijdagavond in het Scheveningse Circustheater twee muziek- premières uitgevoerd. Jazzfluitist en Componist Chris Hinze was verantwoorde lijk voor zijn „live music now”, de diri gent en avant-garde-componist David Porcelijn bracht voor de eerste maal „confrontations and indoctrinations” voor het voetlicht. Meer dan 50 musici werden ingescha keld voor Hinze’s project. In dit werk zijn dri1 groepen - jazzkwintet, jazz big band en ensemble - tot één orkest samenge voegd, waarmee drie karakters werden geïntegreerd tot een totaliteit. David Por celijn is uitgegaan van het eigen karakter van iedere groep. Daarbij vinden confron taties plaats die elkaar tegelijkertijd in doctrineren. De medewerkenden vrijdag avond waren: De Chris Hinze Combinati on, het Radiokamerorkest, het Gaudea- mu .quartet en een big band combination. De muzikale leiding berustte bij David Porcelijn, Chris Hinze en Dolf van der Linden. Solistische bijdragen werden gele verd door Chris Hinze (fluit), de Duitse gitarist Sigi Schwab en de A.merikanen Charly Marino (alt saxofoon), Jiggs Whig ham (trombone) en Roger Cooke (bas). OOK DE FRANSE parfumeur GUER LAIN heeft zich in de zonnestrijd geworpen. Hij gaat het duel aan met zijn allernieuwste vinding, de Emulsion Après Soleil. Om irritatie van de huid te voorkomen smeert u zich na ieder zonnebad met deze kostelijk geurige emulsie in. Het lome gevoel verdwijnt als sneeuw voor de zon en bovendien krijgt de huid weer genoeg vocht en voedende bestanddelen toegediend om niet te gaan schilferen en vooral om mooi te blijven. BIJ HUIZE LANCÖME heeft men ook niet stilgezeten. Activiteit die re sulteerde in de lancering van maar liefst twee nieuwe fonds de teint, twee kleuren nagellak en lipsticks en een nieuwe tint dagcrème. Om niets te ver geten noem ik ze u op het rijtje af. Allereerst de fonds de teints: Maqui- mat O2V2 is helder koperkleurig met een licht abrikoos effect en de Maqui- mat 06 is bestemd voor de gelukkigen, die gezegend zijn met een matte, door de zon gebruinde huid en in de „Crisisshow”, dat rond „Artu ro Ui” van Bertolt Brecht gebouwd was. Dat. was allemaal een stuk intenser, fris ser, leuker, méér theater dan deze „Lulu” of De schuldeisers” van Strindberg en „Pierrot' en de lantaarn” van Nijhoff, weike laatste twee ik enige maanden geleden heb gezien. Zijn de laatste projecten voortgekomen uit de vrees, dat de toneelscholieren wel eens niet meer op de gebruikelijke manier onder gebruikelijke regisseurs kunnen wecken? Zo ja, waarom is men dan met zoveel verve een nieuwe koers ingeslagen? Het moet toch mogelijk zijn, dat jonge,- bij de samenleving betrokken mensen met een intense aanwezigheid en uitstraling op het toneel ook goede vakmensen kunnen worden. Wie Lulu wil zien, kan vanavond nog naar Mickery. Een verloren avond is het niet helemaal. Trudy de Jong als Lulu is de moeite waard om bezig te zien. Haar tekstbehandeling is niet best, maar ze is een mooie meid met de krengigste oogop slag van de lage landen. Daar brandt koud vuur in, fataal genoeg om het onbevan gen. hoerige karakter van Lulu, die man nen te gronde richt, waar te maken. Ze beweegt zich prachtig en draagt schitte rende wulpse jurken. En het programma biedt boeiende informatie. hebben is met deze laatste uitvoering vol ledig bevestigd. Berio’s gehele muzikale ontwikkeling als componist vindt in dit werk voorlopig een kollosale synthese. Seriële werkwij zen, vocale experimenten en collage-tech- nieken worden hier volledig onderschikt gemaakt aan een ongebreidelde inventivi teit die zich gesteund weet door absolute beheersing van het vak. Berio’s muzikale voorstellingsvermogen manifesteert zich hier meest in de grote middenmoot van het werk, dat een colla ge vormt met als raam het derde deel van Mahlers tweede smyfonie. Er ontstaat hier een uiterst complexe muziek waarin zeer vele dingen tegelijk klinken die door hun juist dosering en instrumentatie toch alle goed hoorbaar overkomen. De wijze verder waarop Berio de citaten laat inha ken, zowel op de Mahler-partituur als op elkaar is van een ongeloofelijk raffine ment. In een flits vindt een meamorfose plaats van een Rosenkavalier-wals in „la Valse” van Ravel; een ritmisch gegeven uit Debussy’s La Mer blijkt plotseling te kunnen rijmen op een kort fragment uit Agon van Strawinsky. Veel, zo niet het meeste van het modieuze collagewerk van de laatste jaren verschrompelt hiernaast tot droevige Fröbelarbeid. De vier ander delen zijn min of meer symmetrisch rond dit meesterstuk gecom poneerd. Vooral hierin hebben de fameuze „Swingle Singers” een prachtige gelegen heid hun technisch en muzikaal kunnen bot te vieren, zo zeer zelfs dat men zich af vraagt hoe een dergelijk werk ooit later nog tot een bevredigende uitvoering kan komen, wanneer deze groep ooit niet meer samen optreedt. (Wie zal trouwens Berio’s „Sequenza for Voice”) ooit zo kunnen zingen als zijn ex-echtgenote Cathy Ber- berian. Zij zegt niet voor niets deze week in een interview in Vrij Nederland geëmo tioneerd! „Ik ben vóór een congres van AMSTERDAM. Voor het examen li chamelijke oefening m.o. zijn geslaagd: P. C. G. Heynis, Wijk aan Zee., J. J. L. van der Horst, Zandvoort, M. J. van der Lin den, IJmuiden, R. J. T. Nadorp, Overveen, P. M. van Nugteren, Zaandam, N. A. Offenberg, Zaandijk, A. J. M. Kauffman, Hoofddorp. Alleen nog van Ligeti kunnen we zeg gen dat er een soortgelijke waardering voor het oeuvre aan het groeien is. De anderen, zoals Boulez of Stockhausen, blij ken ondanks - of juist door - hun ontem bare experimenteerdrang nog steeds niet een bevredigend stijlgemiddelde te hebben gevonden, dat de luisteraar voldoende houvast geeft. Ze komen slechts inciden teel met belangrijke successen voor het voetlicht. Welnu, dat succes had Berio donderdag beslist wel. Aan het eind van het concert viel hem een haast on-Hollandse ovatie ten deel van een publiek, dat overigens de zaal slechts half had kunnen vullen. Dat succes betrof dan wel voornamelijk de grandioze Sinfonia uit 1968, waarvan twee jaar geleden reeds 4 van de 5 delen in het Holland Festival hadden geklonken, toen onder leiding van Edo de Waart. Het vermoeden dat toen reeds rees met een buitengewoon meesterwerk te maken te jarige leeftijd in Venetië, waar hij 1609-1613 studeeerde bij Giovanni Gabrië li. Na diens dood keerde hij terug Kascsel, waa rij werd aangesteld als hofor ganist. „Vesalii icones” legt het meeste gewicht in de schaal. Ook hier zeer knap collage werk en ingenieuze patronen, waarover de componist boeiende dingen schrijft in het programma. Hij ging uit van de veertien staties van de (Anglicaanse) kruisweg en van de gravures van het menselijk li chaam, van de hand van de beroemde ontleedkundige Vesalius uit de renaissan- ce-tijd. Men kent ze wel: gespierde man nen zonder huid in allerlei standen staan de in een landschap. Deze houdingen worden bij de aanvang van elke statie aangenomen door de Ame rikaanse danser William Louther. Vanuit elke houding, aangekondigd met een mis- dienaarschel, bouwt hij veertien dansen op die het lijden van Christus uitbeelden. Dat gdbeurt meestal „abstract”, maar soms blijven ze in de illustratie steken, ook al was dat niet de bedoeling. Louther volgt een heel persoonlijk, nerveus pa troon, dat af en toe iets ontleent aan het klassieke ballet (met name in de statie van de kruisdood). Een heel absurd effect wordt bereikt, als de naakte danser de op het toneel los van het ensemble gezeten celliste betrekt in de dans. Zij zit in een witte pij zonder enige mimiek in dat typisch Engelse gezicht en laat haar violoncel spreken. Haar muziek en die van de andere musici is de beul die Christus geselt, maar ook de troost van Veronica. Dit beeld van de koele celliste bij die trillende gewelde danser is van een merkwaardig kuis masochisme. I. HEIJER gedachten, want Schütz kende alleen het knapen- en mannenkoor en onze gemeng de kor^n zijn allerminst barok van klank en een electrisch orgel past er helemaal niet bij, als men konsekwent wil zijn. Gelukkig was de koorklank alles-over- heersend en daar hebben wij met volle teugen van genoten. HILVERSUM. De vergaderingen van het NOS-bestuur zullen van september af openbaar zijn. Het NOS-bestuur heeft daartoe besloten na een discussie van twee uur. Uit de stemming blijkt dat 15 leden vóór en 6 tégen waren. De te behan delen stukken zullen tevoren aan de pers worden toegezonden. De vergaderingen |:ijn zowel voor de pers als voor het publiek toegankelijk. Het probleem is nu nog dat de NOS geen geschikte accommo datie ter beschikking heeft.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 8