Jan de Vries NIETO Dubbele zege Agostini de T.T. van Assen in Haarlem wil Den Butter Ook Evert Mur zoekt zijn geluk België m Walter Godefroot te sterk voor Merckx in de eindsprint Mahn in moeilijkheden met München-selectie WIELER-ONDERONSJE VOOR FAMILIE HAGE topscorer Assen in OOK NORMAAL WEL KAN WINNEN” van Europa „LATEN ZIEN DAT IK „Ik heb niet verloren Gerd Müller cijfers omdat ik hier slecht heb gereden” M Geen deelname Van den Bunder toch supporters Ook beker voor Zwart Wit ’28 Pellenaars wil Lottocijfers Fedor den Hertog Piet van Katwijk maand geschorst 12 MAANDAG 26 JUNI 1972 A nti-climax (Van onze sportredactie) ASSEN. Terwijl de tienduizenden toeschouwers lichtelijk ontgoocheld de Spaanse Derbi-rijder Angel Nieto op het ere-schavot zagen klimmen en zich verbouwereerd afvroegen hoe het mogelijk was geweest dat De Vries uitgerekend in de laatste halve ronde een schijnbaar zekere derde Grand Prix-zege uit handen had gegeven verwerkte de wereldkampioen snel zijn teleurstelling en was hij alweer een fase verder. De Vries’ ge dachten vertoefden al in Franchorchamps waar zondag één van de vier nog resterende Grand Prix’s moet worden verreden die uiteindelijk uitsluitsel moeten geven over het feit wie er zich dit jaar wereldkampioen in de 50-cc klasse mag noemen. Vlekkeloos Steun fiO QUtiOkMMAAAAAAMVUWWVVUUWUWUIMUWUUUVVUlAMMMVUWWVlJUUUUWUiMWW^ eei i MARC SERNÉ (Van onze sportredactie) a DEN HAA GDe cijfers van de West- duitse lotto van dit weekeinde zijn: 16, 28, 29, 33, 37, 42. Zusatzzahl: 34. Olympia- Gewinnzahl: 7083. ging vandaag op zijn Derbi even snel als ik. Het kan best zijn dat wij er volgende week in België weer net iets meer uitha len maar dat kan ook omgekeerd het geval zijn. Ik verwacht daarom nog een verschrikkelijk spannende strijd in de rest van dit seizoen. Toersen kwam tenslotte op een achtste plaats terecht, nadat Jos Lodewijckx zijn startgeld had gegrepen door twee rondjes te draaien en toen op te geven, terwijl Theo Timmer op de vierde plaats eindigde. De Nederlandse successen moesten dit keer meer worden gezocht in de 125 cc klasse, waar Angel Nieto in een vlekkelo ze stijl zijn tweede overwinning van deze dag greep en daarmee nogmaals aantoon de dat hij een hele grote is. Jos Schurgers had dit keer niet de pech die hem dit seizoen al zoveel parten heeft gespeeld en hij reed met zijn razendsnelle Bridgesto- De oplossing kan liggen in een afspraak tussen beide coaches, dat voor de start van de nationale baankampioenschappen (op 13 juli) bekend wordt wie er voor de wegploeg afvallen, zodat die renners zich via de titelstrijd nog voor de baanequipe kunnen kwalificeren. Het kampioenschap van Nederland op de weg, heeft de keuze- heren van de KNWÜ slechts genoopt tot één wijziging in de plannen. De kersverse Nederlandse kampioen Ben Koken, die al wel aangegeven stond als kandidaat voor de Ronde van de Toekomst, werd tevens aan de selectie voor München toegevoegd. (Van onze sportredactie) VALKENBURG. Kees Pellenaars heeft zaterdagavond na het kampioen schap van Nederland voor amateurs een serieuze poging gedaan om Fedor den Hertog te contracteren. De ploegbaas van Goudsmit-Hoff, die Den Hertog al voor de Tour had willen gebruiken, zou in de loop van het week end horen of Den Hertog, korteling overgestapt van Amstel naar Frisol, zou komen. De coureur liet echter niets meer van zich horen, zodat het er op lijkt dat ook deze „omkooppoging” is gestrand. Walter Roger en Godefroot, Luis Felice Gimondi Na Hans Posthumus en Theo Laseroms heeft Feyenoord nu ook Mathias Maiwald overgedaan aan een Belgische club. De 23-jarige oud-DOS-speler, die de Duitse nationaliteit bezit, tekende een contract van twee jaar bij Sint Truiden. De trans fersom werd niet bekend gemaakt. Haar lem heeft het oog laten vallen op Excelsi- or-speler Aad den Butter. Haarlem moet alleen nog afwachten hoeveel Excelsior voor hem vraagt. Dit wordt vanavond in een bestuursvergadering bij de Rotter damse club beslist dienst is geweest, maar door de sanering op straat kwam te staan, heeft een éénja rige verbintenis gesloten met de Belgi sche tweede divisieclub Olympique Char- lois. Vóór AGOVV heeft Mur Elinkwijk getraind. Wegcoach Joop Middelink heeft name lijk voor zijn voorlopige Olympische weg- selectie 15 man aangewezen, waaronder niet minder dan negen coureurs die ook in de achtervolging op de baan goed uit de voeten kunnen. Zij zullen nu zo goed als zeker hun kans op een plaats in de baanploeg voorbij moeten laten gaan, om dat gisteren tevens werd aangekondigd dat er van NOC-zijde nog geen datum is genoemd waarvoor een definitief voorstel binnen moet zijn en omdat de wegcoach zijn kandidaten eerst nog wil testen voor hij tot de laatste selectie over zal gaan. Voor de renners (ir. theorie kunnen dat er minimaal vier en maximaal acht wor den) die die laatste zifting ook zullen overleven, maakt dat niet zo erg veel uit omdat zij dan toch (op de weg) naar München zullen gaan. Triester is het voor de renners die nog af zullen vallen. Zij zullen dan tegelijkertijd beroofd zijn van hun kans om zich op de baan te selecte ren. VALKENBURG. De amateurrenner Piet van Katwijk wordt met ingang van 26 juni voor een maand geschorst wegens een dopingsaffaire in de on langs gereden tour de Limousin. De KNWU heeft deze door de amateuror- ganisatie van de UCI opgelegde straf moeten overnemen. AMERSFOORT De uittocht van spe lers en trainers naar België duurt onver minderd voort. Na Volendam-trainer Hans Croon gaat nu ook de Utrechter Evert Mur het bij de zuiderburen probe ren. Mur, die het laatst bij AGOVV in DUSSELDORP. De Westduitse voet baller Gerd Muller van Bayern München is voor de tweede maal topscorer van Europa geworden. Tot nu toe heeft hij veertig doelpunten gescoord. Zaterdag kan hij dit totaal nog vergroten in de compe titiewedstrijd tegen Schalke’04. AI zijn concurrenten in Europa zijn reeds op vakantie. Johan Cruyff bezet met 25 doel punten de tiende plaats. kwestie van materiaal. Want het zou dwaasheid zijn om te beweren dat de Nederlanders niet in de zwaardere klassen ook internationaal een rol zouden kunnen spelen. Nederland levert genoeg grote rij ders af. Geef ze de goede machines en de resultaten zijn slechts een kwestie van tijd.” En van geld. motorracen beleef en dan vind ik het verschrikkelijk als er in het rennerskwar- tier mensen kwade gezichten naar je trekken. Ik had ook niet anders verwacht van het Nederlandse publiek dat het zich correct zou gedragen.” 22 juli: revanches NK in Alkmaar. Voorselectie Ronde van de Toekomst: Bal, Van Dongen, Hassink. Den Hertog, Van de Hoek, Koken, Kiiper. Langen. Van de Leeuw, Van Pol, Priem, Schür, Spet- gens, Vrancken, De Waal en Van de Bunder. (Van onze sportredactie) VALKENBURG. Zaterdagamor- gen arriveerden er in Valkenburg in alle vxroegte dri eautobussen tot de laatste plaats toe gevuld met suppor ters van. Toine van den Bunder uit IJzendijke. Met petjes en spandoeken maakten zij duidelijk wie er kampioen moest worden. Het noodlot was hun echter ongunstig gezind, want hun fa voriet stond al enige dagen niet meer op de deelnemerslijst. Begin vorige week brak Van den Bunder namelijk zijn sleutelbeen, waardoor hij van deelname af moest zien. De supporters maakten daar geen probleem van. De bussen waren al gereserveerd, dus gingen ze toch in vol ornaat naar Valkenburg. Toine van den Bunder volgde de wedstrijd thuis via de radio. *#UW\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ Realiseert De Vries zich: „Dan moet het daar maar gebeuren. Natuurlijk had ik dolgraag op Assen willen winnen, maar het heeft niet aan mij gelegen dat ik tweede ben geworden. Als het nu zo zou moeten zijn dat ik nog vier wedstrijden zou moeten winnen om mij opnieuw we reldkampioen te mogen noemen dan zou ik wel op kunnen houden. Dat is echter niet het geval. Het zit er dik in dat de strijd tussen Nieto en mij niet door de punten wordt beslist maar door het feit wie van ons dit seizoen de meeste Grand Prix’s wint. Ik heb al twee Grote grijs overwinningen, in Duitsland en Italië, be haald en Nieto na vandaag slechts één. Ook ai heeft Nieto momenteel een pun- tenvoorsprong op mij, als hij hier van daag tweede was geworden dan had hij het verder wel kunnen afschrijven.” NUNSPEET. Als sluitstuk van het amateurvoetbalseizoen is het sportpark De Wiltzangh te Nunspeet, Zwart Wit’28— ACV, de bekerfinale van het zaterdag- voetbal gespeeld. De 2500 toeschouwers zagen de landskampioen met 40 winnen. Hage (Den Haag), op 4.49: 3. Mini Brink hof f (Zaandam), op 4.54: 4. Willie Kwan- tes (Zaandam), op 6.02: 5. Truus van der Plaat (Geldermalsen), 6. Hennie de Jongh (Apeldoorn), 7. Nel Streef (Nieuw Lekker- land), 8. Gré Donker (Krommenie). ASSEN. De uitslagen van de TT van Assen luiden: I' 50 cc. klasse 1. Angel Nieto (Spa) Derbi 29.23,5 2. Jan de I Vries (Ned), Kreidler 29.23,8 3. Harald Bartol (Oos), Kreidler 31.17,9 4. Theo Timmer (Ned), J Jamathl, Jan Huberts (Ned), Kreidler, 8. Aalt Toersen (Ned), Derbi 9. Ton Daleman (Ned), Roton 11. Cees van Dongen (Ned) Jamathl. Stand wereldkampioenschap: 1. Nieto 51i pnt, 2. De Vries 42 pnt, 3. Kunz 31 pnt. 1 125 cc-klasse: 1. Angel Nleto (Spa), Derbi, ,i 48.06,1 2. Börje aJnsson (Zwe), Maico 48.26,3. 3. Dave Simmonds (Qb), Kawasaki 48,26.6 4. jos Schurgers (Ned), Bridgestone 5. Cees I van Dongen (Ned), Yamaha. Stand: 1. Charles Mortimer (Gb) Yamaha; 1 83 pnt, 2. Gilberto Parlottl (Ita) 52 pnt, 4. Nieto 45 pnt. i 350 cc: i 1. Gould (Gb) Yamaha 54.07,4 2. Renzo Pasolini (Ita) Aermacchl 54.13,9 3. Jarno Saarinen (Fin) Yamaha 54.32,4 4. Phil Read (GB) Yamaha. 1 Stand: 1. Gould 56 pnt 2. Pasolini 54 pnt. 3. Saarinen 50 pnt. 4. Read 38 pnt. 350 cc-klasse: 1. Giacomo Agostini (Ita). 1 03.02,9 MV Agusta, 2. Jarno Saannen (Fm), Yamaha 1.03.24,7 3. Renzo Pasolini (Ita), Aermacchl 1.03.35,4. Stand wereldkampioenschap: 1. Agostini 80 I pnt, 2. Saarinen 60 pnt, 3. Pasolini 48 pnt. 500 cc-klasse: 1. Giacomo Agostini (Ita). 1.03.33,3 2. Alberto Pagani (Ita) MV Agusta 1.05.30.9 3. Bruno Kneubuehler (Zwl) Yamaha 1.05.40.8. Stand wereldkampioenschap: 1. Agostini 90,; pnt 2. Pagani 63 3. Kneubacher 27, 6. Rob Bron (Ned) 18 pnt. Zijspanklasse: 1. Klaus Ender-Ralf Engel-J hardt (W-Dld) BMW 48.33.7 2. Chris Vincent- Michael Casy (Gbr) Munch Urs 48.34.8., 3. Siegfried Schauzu-Wolfgang Kalauch (W-Dl) BMW 49.52.5. Stand: 1. Schauzu-Kalauch 52 pnt., 2. Lu th- ringhauser-Cusnick (W-Dl) 51 pnt., 3. Anders- Engelhardt 30 pnt., 4. Wegener-Helnrichs i 28 pnt., 5. Klenk-Scheerer 22 pnt, 6. Wake- fleld-Mac Fadzean 19 pnt. VAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/kAAAAAAAAAAA (Van onze sportredactie) V’ALKENBURG De familie Hage had zaterdag de Cauberg gekozen voor een onderonsje. Met Keetie op de eerste plaats, haar vierde nationale titel, en haar oudere zus Bella als tweede kon er in Valkenburg nog met recht van een stevige Hage-hegemonie gesproken worden. Al spoedig na de start op dit voor dames erg zware parcours (52,5 kilometer) waren de Zeeuwse zusters al betrokken bij een ontsnapping van een groepje van vijf, waarin ook de Zaansen Minie Brinkhoff en Willy Kwantes betrokken waren. De Vries had gelijk. Met zijn feilloze feeling - gevoed door een enorme erva ring - wachtte Nieto op het juiste mo ment om zich een honderdtal meters voor de finish uit de slipstream van de Kreid ler van De Vries te wringen. De enkele pk’s winst die hij daarmee boekte waren voldoende om hem met nog geen lengte voorsprong de overwinning te bezorgen. Na de eerste roes van deze zege nam Nieto echter alweer snel zijn vermaarde discutabele houding aan. Zonder valse schaamte merkte hij op: „Zo, ik heb vandaag wel laten zien dat ik ook op een normale manier kan winnen. Ik heb al mijn ervaringen van acht jaar racen hier in de strijd gegooid en daarmee heb ik De Vries verslagen. Ik heb het graag gedaan want ik vind dit een geweldig circuit. Het publiek is hier ook enorm.” Waarmee Nieto dan ook kon bedoelen dat hij toch zichtbaar opgelucht was dat het Nederlandse publiek geen wraak gevoelens jegens hem koesterde na het incident in Imola toen Jan Huberts met hem op de vuist ging nadat Nieto tijdens de race - levensgevaarlijk natuurlijk - een trapbeweging naar De Vries had ge maakt. De Vries: „Dat ben ik allang weer vergeten. Ik rijd omdat ik plezier aan het seconden, 4. Mollet op 3.02 min., 5. Genet z. t„ 6. Letort z. t Het kampioenschap van Portugal was voor Joachim Agostinho. Josef Fuchs bleek zonda^ in de strijd om het Zwitser se kampioenschap verrassend sterker dan Louis Pfenninger. Weliswaar won Pfen- ninger de eerste manche, een bergtijdrit, maar Fuchs herstelde zich tijdens de vlakke tijdrit. Uitslagen: Bergtijdrit: 1. Louis Pfennin ger de 15,5 km in 29.45,6, 2. Josef Fuchs 30.19,0. Vlakketijdrit: 1. Fuchs de 61,4 km in 1.28.09,8, 2. Pfenninger 1.30.47,6. Eind stand: 1. Fuchs 1.58.28„8 2. Pfenninger 2.00.33,2. De 29-jarige Wilfried Peffgen schreef in Keulen het wegkampioenschap van West-Dultsland op zijn naam. Hij had een voorsprong van 30 seconden op Karl- Heinz Muddemann uit Dortmund. Toch bleef het een anti-climax dat de uitgekookte Nieto, wiens rennerskwalitei- ten buiten kijf staan, in de laatste ronde een achterstand van maar liefst vijftig meter schijnbaar actheloos nivelleerde. De Vries: „Toen Nieto op die laatste meters achter mij bleef hangen wist ik al dat het gebeurd was. De laatste twee ronden begon mijn Kreidler opeens min der te lopen. Ik verloor zeker zo’n tien kilometer aan topsnelheid in die slotfase en dat is beslissend geweest.” VALKENBURG Het zal, in tegen stelling tot voorgaande keren, voor de voor München geselecteerde Nederlandse renners, niet mogelijk zijn om zowel op de baan Is op de weg uit te komen. Arie van Vliet, chef d’équipe voor Olympische Spelen: ,Hct NOC wil een maximale prestatie van iedere jongen. Het wil daar om af van de dubbele deelname van renners,” Omdat de KNWU dit dringende verzoek van het NOC (uiteraard) inwilligt, is er vooral voor baancoach Frans Mahn, die in totaal tien plaatsen moet bezetten (één man voor de kilometer tijdrit, én in de achtervolging, vier in de ploegachter volging, twee in de spirtn en twee op de tandem) een vervelende situatie ontstaan. Bij Derbi dacht men daar blijkbaar anders over, want anders valt het moei lijk te verklaren dat Aalt Toersen, om wat good-wlll te kweken, van de Spaanse fabriek ook een Derbi kreeg toegewezen „om Nieto wat steun te verschaffen”, zoals de officiële Spaanse formulering luidde. Dat de werkelijke reden in een ander lak gezocht moest worden werd weer verklaard door De Vries: „Die steun is erg betrekkelijk. Het is in de praktijk uiterst moeilijk om twee even snelle ma chientjes te prepareren. De kopman krijgt dus altijd de beste motor. Daarom heeft het voor ons ook weinig zin om, evenals vorig jaar, ook Jos Schurgers in de 50 cc in te zetten. De keren dat je een kopge- vecht van drie hebt komt in de 50 cc op dit moment sporadisch voor.” Angel Nieto heft zijn arm. Hij is zeker van zijn overwinning in de 50-cc klasse. Robbie Bron) in dit grote geweld konden inbrengen. Even zorgde Wil Hartog, die zich wilde revancheren voor een zwakke exhibitie in de 350-cc categorie, voor sen satie door achter Agostini in de zwaarste klasse aanvankelijk een tweede plaats te grijpen, maar ook hij viel na enkele ronden zienderogen terug voordat hij met pech de strijd moest staken. Diezelfde Hartog echter: „Het is helemaal een Bij de tweede beklimming van de Cau berg liet Keetie Hage, die dit seizoen al 13 van de 20 wedstrijden waaraan zij deel nam won, haar medevluchtsters achter zich en begon aan een solo, die haar op de eindstreep een voorsprong van 2 mi nuut 59 op haar zusje Bella op zou leveren. Brinkhoff en Kwantes kwamen direct na Bella Hage over de streep en klasseerden zich respectievelijk als derde en vierde. Nummer vijf, Truus van der Plaat, had ruim 6 minuten meer nodig dan de win nares. Keetie Hage werpt zich vanaf van daag ook weer op de voorbereiding voor het Nederlandse kampioenschap, waar zij zich op de achtervolging opnieuw voor de wereldkampioenschappen wil kwalifice ren. De uitslag: 1. en kampioene van Neder land Keetie Hage (St. Maartensdijk) 52*/2 km in 1 uur 26 minuten en 42 seconden, op 2 minuten en 59 econden: 2. Bella Vooral Agostini’s rijden in de 350 cc klasse was toch wel verrassend aangezien de Italiaan - die door een dubbele over winning in de TT van Assen zijn aantal Grand Prix-zeges tot het imponerende getal van 94 opschroefde- in het begin van dit jaar enkele keren was verrast door de Fin Saarinen en de Brit Phil Read. Men was door de verrichtingen van de concurrentie snel wakker geschud en aan de betrouwbare MV werden voor Assen enkele modificaties aangebracht die Agostini in staat stelden om zich In een weergaloze racelijn ook in de 350-cc moeiteloos naar de eindzege te rijden. In de 500-cc klasse maakte hij het nog doller. Daar liggen de krachtsverhoudin gen zo dat Agostini - als hij zich uitge breid heeft laten fotograferen en het le gertje monteurs de motor opgepoetst en wel heeft klaargezet - alleen maar hoeft te gaan zitten en gas moet geven. Het resultaat is dan al bij voorbaat bekend. Teleurstellend was echter ook hier het geringe spel dat de Nederlanders (ook gehandicapt door de polsblessure van Het was een uitspraak die duidelijk werd bevestigd door Nieto zelf. Uitzinnig van vreugde liet hij zich na zijn overwin ningen enkele keren door het gras rollen, een houding die moeilijk alleen aan het temperamentvolle Spaanse karakter van de Madrileen kon worden toegeschreven. Derbi en Nleto hadden ondanks hun snel le en Jan de Vries’ teleurstellende trai ningsronden wel degelijk in hun rats gezeten. Aangezien tijdens de adembene mende race zelf voor de zoveelste keer bleek dat er in de geweldige coureursca- paciteiten van De Vries en Nieto nauwe lijks van verschil sprake is, resteerde zowel voor de Van Veen-stal als voor Derbi de vraag: hoeveel vermogen heeft Kreidler op dit moment meer of minder dan het Madrileense „brommermerk”. In Assen bleek dat Derbi, dat in het begin van dit seizoen enkele keren werd weggereden, hard op weg is om de balans van het vermogen weer in evenwicht te brengen. Er was nog wel een miniem verschil want anders valt het moeilijk te verklaren dat De Vries tijdens zes van de acht te verrijden ronden als eerste door kwam. Het verschil bedroeg echter nooit meer (alleen was het jammer dat De Vries in de vijfde ronde geen beslissende voorsprong kon nemen toen Nleto, gehin derd door enkele achterblijvers, het gas ettelijke seconden later dan zijn rivaal voor de hoofdtribune pas weer helemaal kon opengooien) dan een tiental meters. Daarom bedacht De Vries ook: „Nieto De ranglijst: 1 Müller (Bayern München) 40 doelpunten, 2 Antoniadis (Panathinaikos) 39, 3 larper (FC Aber deen) 33, Lee (Manchester City) 33, Cen- trac (OFK Belgrado) 33, 6 Skoblat ’Olym pique Marseille) 30, 7 Keita (St Etienne) 29, 8 Jorge (Benfica) 27. 9 Vergne* (Olym pique Nimes) 26, 10 Cruyff (Ajax) 25. Chivers (Tottenham Hotspur) 25, 12 Dick son (Coleraine) 24. De wegselectie ziet er nu als volgt uit: Aling, Bal, Hassink, Den Hertog, Vav de Hoek, Van Katwijk, Kuiper, Van de Leeuw, Van Pol, Poppe, Priem, Schür, Spetgens, Van den Bunder en Koken. Het trainings programma tot aan München: 3 a 4 dagen per week training met de hele ploeg. 9 juli: twee ploegen in West-Berlijn over 100 kilometer. 11 t.e.m. 14 juli: 5 renners 100 kilometer in Oost-Duitsland 21 juli: twee teams in Hoevene (België). 8 t.e.m. 13 augustus: Ronde van Duitsland, 5 renners. Selectie baanploeg: Bakker, Balk, J. Cornelissen, Dekkers, Van Doom, Kamper, Langkruis, E. Nieuwenhuis, P. Nieuwen huis, Schuiten. Progrmma: 30 juni: NK tandem, 5 en 6 juli: DDR, Balk en Van Doom, tandem en sprint, 13 juli: NK sprint, achtervolging, 50 km en stayers, 15 juli: Hannover en Berlijn: Balk en Van Doom, 20 juli, 2e dag baankampioen- ichap: achtervolgingsfinale en 1 kilometer IkTTZ* AlLwAAr,*’ DEN HAAG Ocana, Gilson zijn nationaal wielerkampioen op de weg geworden van respectievelijk België, Span je, Luxemburg en Italië. Walter Godefroot versloeg in de eindsprint van de 271 km lange rit in Bornem (20 ronden) de grote vedette Eddy Merckx. Er waren hier niet minder dan 147 deelnemers. Luis Ocana was het snelste op het circuit „La Piedad” in Segovia, dat eveneens twintig maal moest worden afgelegd (227 km). Zijn gemiddelde bedroeg 38,731 km per uur. Tweede werd Domingo Perurena op 2 min. 33 sec. en derde Agustin Tamames in dezelfde tijd. Gilson Roger behoefde niet in het onze kere te verkeren wie kampioen van Luxemburg bij de profs zou worden. Hij was de enig? deelnemer. Hij reed de 53,7 km in 1 uur 24 min. en 37 seconden. De 29-jarige Felice Gimondi won zondag de 248 km lange ronde van de Apenijnen, die tevens gold als Italiaans kampioen schap. Het was zijn tweede titel in de afgelopen vier jaar. De voorsprong van Gimondi op titelhouder Bitossi bedroeg 55 seconden. Michele Dancelli werd in de zelfde tijd derde. De uitslag van het Belgische kampioen schap is: 1. Walter Godefroot de 271 km in 6.21.30, 2. Eddy Merckx z. t„ 3. Van Vlierberghe op 45 seconden, 4. Tony Ga- kens z. t In Frankrijk is een tamelijk onbekende renner kampioen op de weg geworden. Het was Roland Berland, professional sinds 1968, die in de eindsprint Bernard Guyot versloeg, en de driekleurige trui voor zich opeiste. Derde werd Perin. Ab sent in de 265 kilometer lange wedstrijd om het nationale tricot waren de favorie ten Hezard, Guimard en Poulidor. Uitslag: 1. Berland de 265 km in 7.11.27 uur, 2. Guyot op 2 lengten, 2. Perin op 18 ne, waar hij ontzettend veel (eigen) ge en tjjd aan heeft gespendeerd naar schitterende vierde plaats voor Cees va Dongen, die met een vijfde plaats he Nederlandse succes completeerde. Dez< wedstrijd was echter al een stuk oninte ressanter dan de 50-cc. Naarmate de racet vorderden werden de verrichtingen min der interessant. Slechts één keer (in de 50-cc klasse braken de kemphanen De Vries en Nieto het zes jaar oude rondere- cord van de Zwitser Taveri met Honda) werd het baanrecord echt duidelijk gebro ken. Nu kon Rodney Gould in de 250 cc klasse betrekkelijk moeiteloos naar een overwinning rijden voordat het publiek nog eens kon bekijken wat de combinatie Giacomo AgostiniMV Augusta feiteljjk betekent.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 12